Tko sve podržava SOPA-u?

poruka: 31
|
čitano: 5.348
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tko sve podržava SOPA-u?".
12 godina
neaktivan
offline
Tko sve podržava SOPA-u?

ništa, sad znamo kog treba bojkotirat

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.1.2012 13:19 (golatificon).
 
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tko sve podržava SOPA-u?

uglavnom tv kuce... svi oni koji ovise o tome oce li amerikanac platit pretplatu za kabelsku i gledat Super Bowl ili ce nac neki drugi besplatni nacin.

 

Kolko sam ja procitao, ovo se odnosi samo na SAD, al svugdi citam da ce imat utjecaj na ostatak svijeta? al nisam razumija kako?

jel iko isao detaljnije u SOPA?

 

iskreno, mene ne briga oce li amerkianac moc otvorit youtube, ili facebook, i moci skidat sa piratebay-a?

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tko sve podržava SOPA-u?
Abomb kaže...

uglavnom tv kuce... svi oni koji ovise o tome oce li amerikanac platit pretplatu za kabelsku i gledat Super Bowl ili ce nac neki drugi besplatni nacin.

 

Kolko sam ja procitao, ovo se odnosi samo na SAD, al svugdi citam da ce imat utjecaj na ostatak svijeta? al nisam razumija kako?

jel iko isao detaljnije u SOPA?

 

iskreno, mene ne briga oce li amerkianac moc otvorit youtube, ili facebook, i moci skidat sa piratebay-a?

 

 

Za tebe kao krajnjeg korisnika nema razlike...no ima za ljude/kompanije koje žive od toga, tj stranice koje su izvan SADa.

SAD broji 312 mil. stanovnika što je dosta korisnika (dobro, nisu svi na netu, al 70-80%).

 

Znači, SAD recimo ima facebook i google (iako rade na izbjegavanju plaćanja poreza u SADu, tu sam ih naveo kao primjer jer su opće poznate kompanije) i

ti sad napraviš isto neku tražilicu ili social site, koji oduzima i fejsu i google-u promet. Znači, njima manja zarada, a kroz to i manje plaćanje poreza, a kroz to manje novca u ekonomiji SADa.

 

Sad, po SOPA-i, oni mogu nać jedan članak na tvom sajtu i reć da ti piratiziraš i slično, te ti blokiraju tvoju stranicu milijunima stanovnika SADa.

Ti gubiš profit, oni zarađuju.

 

To je makar moje viđenje. Ako sam falšao, neka me netko ispravi.

 

+ stoji ovo što si i sam rekao za tv kuće, pretplate i ina sranja...

 

15 godina
offline
Tko sve podržava SOPA-u?
Moj PC  
1 0 hvala 3
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tko sve podržava SOPA-u?
Abomb kaže...

uglavnom tv kuce... svi oni koji ovise o tome oce li amerikanac platit pretplatu za kabelsku i gledat Super Bowl ili ce nac neki drugi besplatni nacin.

 

Kolko sam ja procitao, ovo se odnosi samo na SAD, al svugdi citam da ce imat utjecaj na ostatak svijeta? al nisam razumija kako?

jel iko isao detaljnije u SOPA?

 

iskreno, mene ne briga oce li amerkianac moc otvorit youtube, ili facebook, i moci skidat sa piratebay-a?

 

 

 

TL;DR : da SOPA se tice i nas

 

 

 

EDIT: dejo me prestigo

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.1.2012 13:37 (bobomankc).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tko sve podržava SOPA-u?
Abomb kaže...

uglavnom tv kuce... svi oni koji ovise o tome oce li amerikanac platit pretplatu za kabelsku i gledat Super Bowl ili ce nac neki drugi besplatni nacin.

 

Kolko sam ja procitao, ovo se odnosi samo na SAD, al svugdi citam da ce imat utjecaj na ostatak svijeta? al nisam razumija kako?

jel iko isao detaljnije u SOPA?

 

iskreno, mene ne briga oce li amerkianac moc otvorit youtube, ili facebook, i moci skidat sa piratebay-a?

Jer je velika vecina servera upravo u SAD-u. A i IANA je isto u SAD-u...

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
16 godina
offline
Tko sve podržava SOPA-u?
Incijativu treba cvrsto i bezuvjetno podrzat!
Intel i5 750 @3.8; GA P55 UD3; Kingmax 4 Gb 1600 Mhz; Gigabyte 6950 2 Gb; Hdd Samsung F3 1 Tb X 2 i F4 2 Tb
Moj PC  
0 18 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tko sve podržava SOPA-u?
1domagoj1 kaže...
Abomb kaže...

uglavnom tv kuce... svi oni koji ovise o tome oce li amerikanac platit pretplatu za kabelsku i gledat Super Bowl ili ce nac neki drugi besplatni nacin.

 

Kolko sam ja procitao, ovo se odnosi samo na SAD, al svugdi citam da ce imat utjecaj na ostatak svijeta? al nisam razumija kako?

jel iko isao detaljnije u SOPA?

 

iskreno, mene ne briga oce li amerkianac moc otvorit youtube, ili facebook, i moci skidat sa piratebay-a?

Jer je velika vecina servera upravo u SAD-u. A i IANA je isto u SAD-u...

dobro velike kompanije kao facebook,ebay,youtube,paypal i ostali mogu pribacit svoje servere( iako i nevirujem da vec nisu) negdje drugdje u svijetu, i samo ljudi u SAD-ama nebi vidili njihove stranice?

zar nije tako? mislim to je ogorman dio trzista al nije strasno za nas... vidim da ovaj na videu (amerikanac ocito) smatra ako on ne vidi stranicu da cili svijet ne vidi stranicu... tek sam napola pa valjda ima caka i za to...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Tko sve podržava SOPA-u?
mata kaže...
Abomb kaže...

uglavnom tv kuce... svi oni koji ovise o tome oce li amerikanac platit pretplatu za kabelsku i gledat Super Bowl ili ce nac neki drugi besplatni nacin.

 

Kolko sam ja procitao, ovo se odnosi samo na SAD, al svugdi citam da ce imat utjecaj na ostatak svijeta? al nisam razumija kako?

jel iko isao detaljnije u SOPA?

 

iskreno, mene ne briga oce li amerkianac moc otvorit youtube, ili facebook, i moci skidat sa piratebay-a?

 

 

Za tebe kao krajnjeg korisnika nema razlike...no ima za ljude/kompanije koje žive od toga, tj stranice koje su izvan SADa.

SAD broji 312 mil. stanovnika što je dosta korisnika (dobro, nisu svi na netu, al 70-80%).

 

Znači, SAD recimo ima facebook i google (iako rade na izbjegavanju plaćanja poreza u SADu, tu sam ih naveo kao primjer jer su opće poznate kompanije) i

ti sad napraviš isto neku tražilicu ili social site, koji oduzima i fejsu i google-u promet. Znači, njima manja zarada, a kroz to i manje plaćanje poreza, a kroz to manje novca u ekonomiji SADa.

 

Sad, po SOPA-i, oni mogu nać jedan članak na tvom sajtu i reć da ti piratiziraš i slično, te ti blokiraju tvoju stranicu milijunima stanovnika SADa.

Ti gubiš profit, oni zarađuju.

 

To je makar moje viđenje. Ako sam falšao, neka me netko ispravi.

 

+ stoji ovo što si i sam rekao za tv kuće, pretplate i ina sranja...

 

Donekle si u pravu. Facebook i google kako si naveo gube velike pare jer su njihovi profiti VELIKOM večinom od prodaje reklama.

 

Dakle odkidanje nekih 250milijona ljudi od gledanja tih reklama je ogroman gubitak.

 

Taj zakon jednostavno omogučava izdavačkim kućama da prijave stranicu i zatraže od američkih ISPa da blokiraju site. I to bez mogučnosti žalbe koliko sam ja shvatio, ili barem dok se temeljito site ne restrukturira i onemogući hostanje copyrighted materijala. No to je jedan dio problema.

 

Drugi dio je stvaranje pravnog presedana na daljnju cenzuru interneta, što je kako večian vjerojano zna nemoguće, no to ih neće spriječiti u pokušavanju barem dok određeni broj ljudi ne završu po zatvorima. *paranoid*

 

Dakle na tebe možda neće imati utjecaja, ali velika mogučnost da se siteovi zatvore zbog manjka novaca.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.1.2012 13:56 (dare87).
16 godina
moderator
offline
Re: Tko sve podržava SOPA-u?
Abomb kaže...
Kolko sam ja procitao, ovo se odnosi samo na SAD, al svugdi citam da ce imat utjecaj na ostatak svijeta? al nisam razumija kako?

jel iko isao detaljnije u SOPA?

 

iskreno, mene ne briga oce li amerkianac moc otvorit youtube, ili facebook, i moci skidat sa piratebay-a?

Nas se tiče najmanje na dvije razine:

  • je li te briga hoćeš li ti moći otvoriti YouTube ili Facebook? Dok ti Verisign zblokira omiljene web-siteove, jer se mora ravnati po američkom zakonu?
  • zakone koji se donesu u SAD-u često iskopira EU, pogotovo ako postoji veliki pritisak industrije - recimo kako su nam stisnuli namet na CD-e.

Drugim riječima ili će web-siteovi funkcionirati vrlo ograničeno ili će se morati preseliti iz SAD-a u neke druge zemlje, u zemlje gdje ih neće doseći ruka SOPA-e. A to je problematično i s toga što internet-provideri jednostavno mogu blokirati vezu s tim siteovima u tim zemljama, pa ako treba, blokirati i čitave zemlje.

 

Iako je cilj zakona OK, moguće posljedice su teške, jer omogućavaju zlouporabu. Omogućavaju kršenje ljudskih prava i cenzuru. Ko hoće da mu se krše ljudska prava i da ga se cenzurira nek ide u Sjevernu Koreju. {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.1.2012 13:56 (mbaksa).
16 godina
offline
Re: Tko sve podržava SOPA-u?

vidjet cemo hoce li zakon uopce proc...

 

dosta njih se povlaci od toga, mogao bi tako i propast

It's not who u are, it's who u know.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tko sve podržava SOPA-u?
Abomb kaže...
1domagoj1 kaže...
Abomb kaže...

uglavnom tv kuce... svi oni koji ovise o tome oce li amerikanac platit pretplatu za kabelsku i gledat Super Bowl ili ce nac neki drugi besplatni nacin.

 

Kolko sam ja procitao, ovo se odnosi samo na SAD, al svugdi citam da ce imat utjecaj na ostatak svijeta? al nisam razumija kako?

jel iko isao detaljnije u SOPA?

 

iskreno, mene ne briga oce li amerkianac moc otvorit youtube, ili facebook, i moci skidat sa piratebay-a?

Jer je velika vecina servera upravo u SAD-u. A i IANA je isto u SAD-u...

dobro velike kompanije kao facebook,ebay,youtube,paypal i ostali mogu pribacit svoje servere( iako i nevirujem da vec nisu) negdje drugdje u svijetu, i samo ljudi u SAD-ama nebi vidili njihove stranice?

zar nije tako? mislim to je ogorman dio trzista al nije strasno za nas... vidim da ovaj na videu (amerikanac ocito) smatra ako on ne vidi stranicu da cili svijet ne vidi stranicu... tek sam napola pa valjda ima caka i za to...

Nema to veze. Firme same po sebi nemaju ništa s tim. Imaju ISPovi koji blokiraju DNSove. Dakle nepotrebno je prebacivat servere. Siteovi će biti blokirani bili u SADu ili turkoj od strane američkih ISPova.

16 godina
neaktivan
offline
Tko sve podržava SOPA-u?

Ovo mi pomalo vuce na patentne trollove i rat patentima. Samo u ovom slucaju nema tuzbi, nego se odmah gasi.

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Tko sve podržava SOPA-u?

Čini mi se da će 3. svjetski rat biti online rat xD

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Tko sve podržava SOPA-u?
Obi Wan kaže...

vidjet cemo hoce li zakon uopce proc...

 

dosta njih se povlaci od toga, mogao bi tako i propast

Nešto će već oni iskemijati, progurat će neki slabiji zakon. Mislim da sam negdje čitao, gledao, štogod, da idu s takvim ekstremnim prijedlogom zakona zato da malo desenzibiliziraju javnost, jer ako je njihov ustav imalo sličan našem, takav zakon jednostavno pada na provjeri ustavnosti, jer krši prava koja ti jamči ustav (nevin, dok ti se ne dokaže krivnja).

 

Političari su sad u zeznutoj situaciji - s jedne strane ih stišću korporacije, neke od njih su im možda i financirale izborne kampanje, a s druge strane ako podrže SOPA-u zamjerit će se ljudima, novinarima, borcima za ljudska prava itd. Upravo zbog toga mi se čini izvjesnim da će biti neka blaža verzija, koja će također kršiti ljudska prava, ali ne u tolikoj mjeri, kao kompromis između povlađivanja korporacijama i internetskoj zajednici, novinarima, borcima za ljudska prava.

13 godina
neaktivan
offline
Tko sve podržava SOPA-u?

...ako se čita između redova, ONI će uvesti blokiranje sadržaja na internetu. Imaćemo informacije koje će nam ONI dopustiti da možemo pregledati, koje mi nećemo moći kontrolisati, već uvijek neko iznad, a to je ili 'S-A-D' ili 'I-z-r-a-e-l' ili neka druga država. Politika odavno kontroliše TV kuće (npr.rat u Iraku), a ako se na ovaj način domognu i totalne kontrole interneta, nema nas nigdje...

you dare speak to me?!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tko sve podržava SOPA-u?

mislim, da se razumimo, ja sam protiv SOPA. To je idiotizam. Samo sta nevidim tak veeeeliki link izmedju SAD-a i EU-a i ostalih.

youtube nece prestat radit ako ga SAD blokira, niti ce facebook, niti twiter niti bilo koja kompanija koja ima servere negdje osim SAD-a ( dali ih imaju to neznam, al nije bitno, mogu se postavit, imaju para)

 

meni jedino ide na zivce ova "amerikanizacija" u kojem ako oni ne vide nece nitko vise moc vidit na svitu. youtube nece prestat radit sa ovim zakonom ili bez njega.najveci mi je strah da zakon ne kopiraju ovi domaci europski politicari....a i ako to naprave ima zemalja koje ovo nece dopustiti, a kad i dopusti nac ce se neko alterativno  rijesenje. 

 

 

 

 

 

 

pssss.... znate sta kazu. amerika vlada svijetom, al korporacije vladaju amerikom.

 

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Tko sve podržava SOPA-u?
Abomb kaže...

mislim, da se razumimo, ja sam protiv SOPA. To je idiotizam. Samo sta nevidim tak veeeeliki link izmedju SAD-a i EU-a i ostalih.

youtube nece prestat radit ako ga SAD blokira, niti ce facebook, niti twiter niti bilo koja kompanija koja ima servere negdje osim SAD-a ( dali ih imaju to neznam, al nije bitno, mogu se postavit, imaju para)

Saznaj, pa se onda javi. {#} Osim toga, spomenuo sam Verisign - oni kontroliraju .com domenu - znači, ako odluče blokirati YouTube, nema više YouTube.com. I još k tome moraju sve servere preseliti iz SAD-a, u zemlju u koju takva legislativa ne bi prošla. I onda se još moraš nadati da zemlja u kojoj živiš neće blokirati vezu prema zemlji u koju su preselili YouTube(.xyz).

16 godina
neaktivan
offline
Re: Tko sve podržava SOPA-u?
mbaksa kaže...

Nešto će već oni iskemijati, progurat će neki slabiji zakon. Mislim da sam negdje čitao, gledao, štogod, da idu s takvim ekstremnim prijedlogom zakona zato da malo desenzibiliziraju javnost, jer ako je njihov ustav imalo sličan našem, takav zakon jednostavno pada na provjeri ustavnosti, jer krši prava koja ti jamči ustav (nevin, dok ti se ne dokaže krivnja).

...

Taj drugi, 'slabiji' zakon je PIPA. U pravu si, idu sa SOPA-om koji je ekstreman prijedlog zakona da bi kao neki kompromis onda progurali PIPA-u koji kao jest 'blazi' prijedlog zakona, ali moze uciniti itekakvu stetu, kao i SOPA.

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
15 godina
offline
Tko sve podržava SOPA-u?

Veliki je problem što će ova stvar utjecati na čitav svijet, a odluka je samo SAD-ova.

A SAD nije baš previše poznat po donošenju pretjerano pametnih odluka.

Onaj tko podržaje cenzuriranje interneta neka to ne radi ovdje, nek ode tamo u neku diktatorsku državu gdje mu neće samo određivat šta smije gledati nego i šta smije jesti!

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tko sve podržava SOPA-u?

ehh.. vidis sta se dogodi kad nemaju sta radit! osli su iz iraka ubili osamu, rjesili se onog dragog korejca, i sta sad? sad nas jadne zaebavaju....{#}

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Tko sve podržava SOPA-u?

sta ce bit s torrentima? izgubit cemo 300 mil. uploadera i seedera?

Igor
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Tko sve podržava SOPA-u?

SOPA se nece dogoditi.. barem ne u ovom desetljeću ... Google , Facebook ,Microsoft , Apple,eBay,Twitter ... čine 80-90%(ako ne i više) posjećenih stranica.... A ako i uspije ... hakeri će doslovno uništiti Ameriku i one koji su se zagovarali za SOPA-u .

 
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Tko sve podržava SOPA-u?

Dragi Anonymous, dajte lijepo shakerirajte sve siteove americke vlade i navedenih kompanija tako da im ubacite neki zasticeni sadrzaj, npr "Pticu Trkacicu". Po zakonu ti saiteovi moraju biti blokirani. Kaj ne?

 

Sada ozbiljno. Da li SOPA bas slucajno "dolazi" dok ameri planiraju napasti Iran i trgovacki/financijski "unistiti" Kinu?

Do sada svi ratovi koje su vodili ameri su bili samo zato da bi oni dosli do novca. U Iraqu nikada nije pronadjeno atomsko oruzje koje je bilo americka isprika za napad. Ali, gle cuda, pronasli su naftu, korisnike kredita za obnovu......

Kako stvari stoje treba se Ameriku i Njemacku ponovo podijeliti jer ce nakon toga biti puno manje sr....

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tko sve podržava SOPA-u?
1domagoj1 kaže...
mbaksa kaže...

Nešto će već oni iskemijati, progurat će neki slabiji zakon. Mislim da sam negdje čitao, gledao, štogod, da idu s takvim ekstremnim prijedlogom zakona zato da malo desenzibiliziraju javnost, jer ako je njihov ustav imalo sličan našem, takav zakon jednostavno pada na provjeri ustavnosti, jer krši prava koja ti jamči ustav (nevin, dok ti se ne dokaže krivnja).

...

Taj drugi, 'slabiji' zakon je PIPA. U pravu si, idu sa SOPA-om koji je ekstreman prijedlog zakona da bi kao neki kompromis onda progurali PIPA-u koji kao jest 'blazi' prijedlog zakona, ali moze uciniti itekakvu stetu, kao i SOPA.

SOPA i PIPA su ista stvar zapravo, imaš dvije Septičke Jame ali u jednu je neko ubacil i krepanu Kravu to ti je neka razlika između njih jel.{#} Uglavnom neče proč niti jedan pa niti drugi zakon, sigurno ništa od toga čim vidiš da su super-veliki igrači tj firme koje ih zastupaju ko BSA otišli na svjetlu stranu to je to.{#}{#}{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
13 godina
protjeran
offline
Tko sve podržava SOPA-u?

Sada znam koga bojkotirat.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Tko sve podržava SOPA-u?

Zasto nema Activisiona na list...

The best way to be boring is to leave nothing out.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tko sve podržava SOPA-u?

SOPA je jedna velika obmana

Is it weird that this gave me an orgasm?
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tko sve podržava SOPA-u?

Jeste li probali usporediti listu zagovornika SOPAe sa ovom listom... Nije da sam sad neki antisemit, ali mi je zanimljivo...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tko sve podržava SOPA-u?
mbaksa kaže...
Abomb kaže...

mislim, da se razumimo, ja sam protiv SOPA. To je idiotizam. Samo sta nevidim tak veeeeliki link izmedju SAD-a i EU-a i ostalih.

youtube nece prestat radit ako ga SAD blokira, niti ce facebook, niti twiter niti bilo koja kompanija koja ima servere negdje osim SAD-a ( dali ih imaju to neznam, al nije bitno, mogu se postavit, imaju para)

Saznaj, pa se onda javi. {#} Osim toga, spomenuo sam Verisign - oni kontroliraju .com domenu - znači, ako odluče blokirati YouTube, nema više YouTube.com. I još k tome moraju sve servere preseliti iz SAD-a, u zemlju u koju takva legislativa ne bi prošla. I onda se još moraš nadati da zemlja u kojoj živiš neće blokirati vezu prema zemlji u koju su preselili YouTube(.xyz).

I onda ce cijeli svijet postat jedan veliki ddos attack, ja znam barem 100 onih koji ce se pridruzit.

e.......
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice