Topless XD, samo koncept

poruka: 81
|
čitano: 9.184
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Topless XD, samo koncept".
15 godina
neaktivan
offline
Topless XD, samo koncept

Meni auto nije ružan, neobičan jeste (po izgledu). Ali to što nema krova: gubi se prednost pred motociklom.

 
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Topless XD, samo koncept
rustweaver kaže...
zoran123456 kaže...
 

Inače, za ono što nudi auto je preskup. Zašto nisu išli u izradu "običnog" benzinca ? Recimo da ne dođe više od 50,000 kn, vjerojatno bi na našim područjima doživio uspjeh.

Zato sto mogu kupovati koncarove elekticne motore, koji su domaci proizvod za razliku od benzinskih motora koje uopce ni ne proizvodimo (nisam bas siguran za ovo neka me netko ispravi/nadopuni). Znam da ĐĐ proizvodi teza vozila, ali to su sve dizel motori i nisam bas siguran da su proizvedeni u Hrvatskoj. Opet, ako netko zna vise o ovome neka me ispravi.

 

Motore radi Tema iz Pule, a ne končar.

 

Sad svi komentiraju boju, pa neće ga valjda izdati u jednoj boji {#}

Uostalom mislim da je dizajn XD-a općenito odličan, a za jednu hrvatsku čak i genijalan, i auto svakako ima potencijala za uspijeh. Za par godina europa će biti luda za ovakvim autima.

14 godina
neaktivan
offline
Topless XD, samo koncept

MOgu se kladit da je pola koji su procitali naslov teme bez gledanja sadrzaja imali trenutak "dirty mind"

OGLAS! http://www.bug.hr/forum/topic/konzole-oprema-igranje/prodaja-playstation-2-slim-srebreni/71190.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Topless XD, samo koncept

Tesla Motors

Ovo je dizajn, tehnologija koja vrijedi, a ne ova nasa smijurija i paznju dobiva samo zato sto je prvi hrvatski elektricni auto.

 

I DONT NEED SEX, THE GOVERNMENT FU*KS ME EVERY DAY, AND DONT STEAL THE GOVERNMENT HATES COMPETITION
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.11.2010 19:51 (MorciTheCroat).
Moj PC  
2 4 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Topless XD, samo koncept

tu teslu je oprao naš domaću bmw 3 na struju...

 

a za ovo ostalo nemam komentara (a nije ni bitno jer si vjerojatno troll)

15 godina
protjeran
offline
Topless XD, samo koncept

20k eura je svakako previse za ovaj auto, za te pare imas lancera 1.8  :) i to je osnovni problem... Naravno, ovaj auto za tih 150 tisuca kuna nudi nesto sto obican benzinac ne nudi, ali dakako i benzinac nudi nesto sto ovaj ne nudi (prostornost, medjuosovinski razmak, ovo ono)... Drugi problem je auto tipa Ampera/Volt koji ce za 30k eura nuditi konfort jednog lancera (golf za naše) sa prednostima elektricnog automobila.

 

 

Ovaj auto je kao koncept savrsen i u konkurenciji sa autima tipa smart jednostavno pobjedjuje jer za istu cijenu nudi inovaciju i manju potrosnju, sto se u premium gradskim vozilima(iq, smart...) jako cijeni... a u nicemu ne zaostaje za istima... 

 

Netko je spominjao poticaje, ja mislim da je to graska... drzava(nazalost RH nije drzava, nego rusevina) bi morala ponuditi partnerstvo i dobiti svoj udijel u tom proizvodu te financijskom injekcijom prvo omoguciti izgradnju prve tvornice, pametnim marketigom osvojiti trziste te na kraju (ak sve krene kak bi moralo) izgraditi i vecu tvornicu koja bi spustila cijenu automobila na prihvatljivu razinu...

 

Naravno, domacima prodavati auto bez PDVa a na sve benzince/dizelase u konacnici dignuti trosarine i tako financirati rupe u proracunu :)

I tako ne samo s autima, nego sa svim proizvodima koje mozemo sami poizvoditi... al ZNA SE, dok su oni na vlasti i slicni njima, nikad nis od politike...

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Topless XD, samo koncept
Jakovp kaže...
Motore radi Tema iz Pule, a ne končar.

 

Sad svi komentiraju boju, pa neće ga valjda izdati u jednoj boji {#}

Uostalom mislim da je dizajn XD-a općenito odličan, a za jednu hrvatsku čak i genijalan, i auto svakako ima potencijala za uspijeh. Za par godina europa će biti luda za ovakvim autima.

Europa ? ja bih reko cijela planeta :)

 

al mi smo Hrvati pametni ljudi pa ostajemo privrzeni golfu dizelu, jer je dizlo ipak pravo vozilo za nas seljake :))))

14 godina
odjavljen
offline
RE: Topless XD, samo koncept
TranceMight kaže...
Jakovp kaže...
Motore radi Tema iz Pule, a ne končar.

 

Sad svi komentiraju boju, pa neće ga valjda izdati u jednoj boji {#}

Uostalom mislim da je dizajn XD-a općenito odličan, a za jednu hrvatsku čak i genijalan, i auto svakako ima potencijala za uspijeh. Za par godina europa će biti luda za ovakvim autima.

Europa ? ja bih reko cijela planeta :)

 

al mi smo Hrvati pametni ljudi pa ostajemo privrzeni golfu dizelu, jer je dizlo ipak pravo vozilo za nas seljake :))))

 

Zašto sam rekao europa; dobro se zna da ameri vole ogromne aute koji puno troše, a ostatak kontinenta je preslabo razvijen (izuzmimo UAE, Kanadu, Japan i Singapur)

 

 

I zaboravio si uzet bešto u obzir, iako se čini puno 20k eura za ovaj auto, moraš uzet u obzir da je njegova potrošnja neznatna u odnosu na obične aute (to bi po cijeni bilo manje od 1 l/100km), i nema troškova održavanja (svjećice, ulje, popravci..., skoro nema kvarljivih dijelova)

15 godina
odjavljen
offline
RE: Topless XD, samo koncept
Jakovp kaže...

 

I zaboravio si uzet bešto u obzir, iako se čini puno 20k eura za ovaj auto, moraš uzet u obzir da je njegova potrošnja neznatna u odnosu na obične aute (to bi po cijeni bilo manje od 1 l/100km), i nema troškova održavanja (svjećice, ulje, popravci..., skoro nema kvarljivih dijelova)

Ne znam za XD, ali Tesla troši 4,70 USD / 100 km kada se uračuna cijena struje, troškovi održavanja i cijena akumulatora podijeljena s predviđenom kilometražom prije zamjene.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
14 godina
offline
RE: Topless XD, samo koncept

felge su alfe GTA, poklopac volana od cayenne-a itd.

16 godina
offline
RE: Topless XD, samo koncept
MorciTheCroat kaže...
Nije da omalovazavam hrvatski trud, ali napravit dizajn, sklepat limariju i spojit elektromotor nije 90% posla do gotovog proizvoda za serijsku proizvodnju.

Ovo je samo koncept i nista vise do toga, i pravi posao tek slijedi ako se uspiju naci milijunski sponzori.

 Yeap. Puno godina testiranja (pouzdanost/sigurnost) i jako puno $$$$$$$ jos treba prije nego taj auto izadje iz testnog poligona na pravu cestu...

 

 

Think locally, act globally...
14 godina
offline
RE: Topless XD, samo koncept
Memphis kaže...

felge su alfe GTA

Ne kužim..

Felge su Oz-ove (Wave)...

Btw. fege su lijepe, za razliku od alfinih..

/(([ ∂αмαgєнιgн ]))\ // Bilo bi zgodno... Ali nije potrebno.
14 godina
offline
Topless XD, samo koncept

Da je drzava iole "pametna" ne bi raspisivala rihtane natjecaje za policijske automobile koji pogoduju uvozno/trgovackom lobiju nego bi narucila stotinjak ovakvih autica za gradske patrole i time bi potaknula prvu proizvodnju koja je ono sto im sada najvise treba.

 
4 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Topless XD, samo koncept
Jakovp kaže...
TranceMight kaže...
Jakovp kaže...
Motore radi Tema iz Pule, a ne končar.

 

Sad svi komentiraju boju, pa neće ga valjda izdati u jednoj boji {#}

Uostalom mislim da je dizajn XD-a općenito odličan, a za jednu hrvatsku čak i genijalan, i auto svakako ima potencijala za uspijeh. Za par godina europa će biti luda za ovakvim autima.

Europa ? ja bih reko cijela planeta :)

 

al mi smo Hrvati pametni ljudi pa ostajemo privrzeni golfu dizelu, jer je dizlo ipak pravo vozilo za nas seljake :))))

 

Zašto sam rekao europa; dobro se zna da ameri vole ogromne aute koji puno troše, a ostatak kontinenta je preslabo razvijen (izuzmimo UAE, Kanadu, Japan i Singapur)

 

 

I zaboravio si uzet bešto u obzir, iako se čini puno 20k eura za ovaj auto, moraš uzet u obzir da je njegova potrošnja neznatna u odnosu na obične aute (to bi po cijeni bilo manje od 1 l/100km), i nema troškova održavanja (svjećice, ulje, popravci..., skoro nema kvarljivih dijelova)

 

Troskovi odrzavanja ce postojati... nece biti ulje, nece biti svijecice ili grijaci... ali nemojmo zaboraviti da bateirje imaju vijek trajanja (za neke automobile se to krece od 100-160 tisuca km) i skupe su, kocnice, vjerujem jos toga...

 

Amerikanci voze velike aute, ali i to ce se promijeniti s vremenom, azija je takodjer veliko trziste i nisu svi siromasni tamo. Ali kljucno je spustiti cijenu, odabrati strategiju i uci u to sa smislom i zeljom ka uspijehu, recimo uvesti model koji vozi samo 150km ili 100km sa punjenjem... sto bi bilo prihvatljivo u velikim gradovima a recimo nikako za nekog poput mene koji zivi u manje naseljenim podrucijima pa ponekad zaista treba i vise od 250km na dan... pa mi je benzin odnosno hibrid ala amper jedina opcija/zelja... 

 

uglavnom, uloziti u tu tvrtku, potaknuti proizvodnju tog modela(gore je sina-k spomenuo policiju, ali i sva druga sluzbena vozila di se to moze primjeniti), raditi na razvitku sedana... vremena se mjenjaju, brandovi koji su danas jaki nemoraju biti i sutra, ljudi se mjenjaju kao i njihove zelje i potrebe, treba stvoriti trziste na nacin da nesto dobro i ljepo ponudis, a tu treba zelje i novaca... i malo srece...

 

ali bez ulaganja nema profita, bez pokusaja nema uspijeha... oni koji se protive zelji za uspijehom, vjerovatno ni sami nikada nece uspijeti :)

14 godina
neaktivan
offline
RE: Topless XD, samo koncept
Memphis kaže...

felge su alfe GTA, poklopac volana od cayenne-a itd.

  Ni volan nije od cayenne-a, originalan je kao i ostatak auta. A na njemu je i logo tvrtke DOK-ING.

Meni se baš sviđa logo iako malo zbog vanjskog oblika grba neodoljivo podsjeća na Porche znak.

 

Inaće koga zanima više može saznat iz članaka večernjeg lista ima više tema na 1. i 2.stranici.

 

Predobar mi je i ovaj koncept . Ako bude upola dobar kako izgleda - uspjeh garantiran!

Mi osjećamo da je sve što radimo samo kap u oceanu. Ali ocean bi bio manji da nema te kapi.
14 godina
offline
RE: Topless XD, samo koncept

zgodno... znaci sad vec imamo 2 virtualna auta!

Sad treba pocet raditi virtualne avione, brodove... ma gdje ce nam biti kraj! {#}

15 godina
neaktivan
offline
Topless XD, samo koncept

Ja sam ga danas razgledao u Arena Centru. Fora autic za grad.. veli frajer da trosi oko 7-8kn/100km.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Topless XD, samo koncept

U danasnje vrijeme svi nesto govore o zagadenju sto se auta tice i namece se elektricni auto kao rijesenje.

Svaka cast tome, ali ja bih osobno htio vidjetui studiju o zagadenju elektricnih automobila:

 

1) Struja koju vuceju nije uvijek iz hidroelektrane

2) Zagadenje okolisa prilikom proizvodnje (tu mislim na baterije) u   usporedbi s "obicnim" autom

3) Recikliranje baterija i kako ono utjece na okolis.

 

Hocu reci da nije sve u gr/km CO2

Pravi programeri programiraju binarno!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Topless XD, samo koncept

Mislim da je struja potrebna za 100 km čišća od energije iz goriva potrebne za jednaku kilometražu.

Baterije imaju trajanje od 160 - 200 tisuća kilometara. Za to vrijeme prosječni automobil promijeni oko 100 litara ulja i oko 4 akumulatora.

Recikliranje baterija ovisi o samom tipu baterije.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
16 godina
offline
Topless XD, samo koncept

Ja ne znam sto je nekim posterima ovdje.

Kao da su s Marsa pali.

Ovaj auto je odlican za svoju klasu, ekonomican, lijep i poprilicno pristupacne cijene.

Naglasak na NJEGOVU KLASU.

Imam osjecaj da je ova tema puna ljudi koji ne razmisljaju prije nego li postaju i u svojoj glavi usporeduju ovaj auto sa novom BMW M6-icom.

Recimo, u usporedbi sa smartom, ovaj auto je bolji u svakom aspektu.

I kakve su to glupe izjave tipa: "Ko ce to kupovat, pogledajte Teslu Roadster!!!1111onetwothree"

Kad izadem iz ulaza na cesti odmah vidim barem dva smarta. Odem do centra i nazad i mogo bi ih valjda 100 nabrojati.

To je auto u klasi XD-a i ocito se prodaje ko vruce kifle, a ranije sam spomenuo da je XD bolji po svemu, od dizajna do potrosnje i funkcionalnosti. (moje nestrucno misljenje bazirano na nekim povrsnim informacijama o XDu)

Tesla Roadster je trkaci coupe automobil i uopce ne znam kakav to mali um moze uopce usporedivati sa malim gradskim autom kojem je primarna funkcija da te dovede od kuce do posla sa sto moguce manjom potrosnjom.

To je ravno usporedbi dvaju benzinaca tipa - Fiat 100 i Ren Megane RS.

 

Ako Dok Ing uspije serijski proizvesti XD, uspjeh im ne gine.

Ako i ne uspiju, neka sklepaju par soma komada i rucno ako treba, neka im bude boost za buduce slicne projekte.

- Psiho246
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Topless XD, samo koncept
Jakovp kaže...

 

Motore radi Tema iz Pule, a ne končar

Hvala na ispravku ali propustio si bit, ono sto sam htio reci je da je proizvodnja elekticnih motora u Hrvatskoj nesto posve normalno, dok se isto za benzinske motore bas i ne moze reci. To je u jugi proizvodila Zastava.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
14 godina
odjavljen
offline
RE: Topless XD, samo koncept
rustweaver kaže...
Jakovp kaže...

 

Motore radi Tema iz Pule, a ne končar

Hvala na ispravku ali propustio si bit, ono sto sam htio reci je da je proizvodnja elekticnih motora u Hrvatskoj nesto posve normalno, dok se isto za benzinske motore bas i ne moze reci. To je u jugi proizvodila Zastava.

Naravno, razumijemo se, slažem se da hrvatska ima kapacitete, vrhunske stručnjake, znanje, i sve što je potrebno za napravit odličan proizvod. Samo nam fali normlno vodstvo, ali jbg, ja se svejedno nadam da će ovo uspijet.

14 godina
offline
RE: Topless XD, samo koncept
Jakovp kaže...

tu teslu je oprao naš domaću bmw 3 na struju...

 

a za ovo ostalo nemam komentara (a nije ni bitno jer si vjerojatno troll)

Ovakvu glupost postati je znak iskusnog trolera. Svaka cast.

 

 

Vecina vas koji mislite da je ovaj auto nesto vrijedno paznje ocitno neznate sto je auto uopce a kamoli da idete pricati o novoj generaciji auta na struju.

Npr. u australiji je napravljen auto izgledom kao stari matiz i pazite vozi na zrak a domet mu je kao ovome sto vozi na struju. Fino stanete na pumpnu stanicu i doslovno napumapte auto i vozite dalje. Ali propalo jer nije u "interesu" da se prosiri.

Ma usotalom vama ogranicenog uma sto prociteta u vijestima da je nesto super i tome vjerujete nemoze nitko pomoci.

16 godina
protjeran
offline
RE: Topless XD, samo koncept
Jakovp kaže...

tu teslu je oprao naš domaću bmw 3 na struju...

 

a za ovo ostalo nemam komentara (a nije ni bitno jer si vjerojatno troll)

To ti je rekao od prijatelja kolega koji je cuo to na poslu (Tesla kolko ja znam se ne prodaje u EU, pa neznam na koji nacin je trojka oprala istu???)?

Naravno na kraju krajeva nije ni vazno, jer to nije streetrace auto, vec elektricni sportski auto s dometom od  400 kilometara, perfomansama sportaka i s zadovoljenim svim siguronosnim zahtjevima za izlazak na cestu.

 

I DONT NEED SEX, THE GOVERNMENT FU*KS ME EVERY DAY, AND DONT STEAL THE GOVERNMENT HATES COMPETITION
14 godina
offline
Topless XD, samo koncept

U struji je budućnost.

Ima toliko izvora iz koje je možemo dobiti, i to ekološki vrlo čistih i obnovljivih..

Uz, naravno, vjetar i vodu, mislim da je budućnost u energiji koju dobivamo od sunca i prilično mi je nevjerojatno da ju čovjek ne iskorištava bolje.

Kod XD-a bi recimo bilo super produljiti zadnji kraj. Dobio bi se prtljažnik, a uz krov, i dodatna površina za postavljanje solarnih ćelija. Uz još par godina unaprjeđivanja efikasnosti motora i ćelija te kapaciteta baterija, dolaskom serijske proizvodnje ovakvih automobila, cijena bi, kao i troškovi održavanja, mogla značajno pasti, što bi ovakve automobile dovelo u veliku prednost pred "običnima". Uzevši u obzir da je i cijena plina počela rasti (a rasti će i dalje), te da već sada ugradnja plina u auto nije baš isplativa, električni automobili ne bi imali realne konkurencije, barem što se gradske vožnje tiče.

Naravno sve bi to bilo divno i krasno, kada se u cijelu priču ne bi uplele naftne kompanije, koje bi ovako vrlo brzo propale. A kako se tu vrti ogromna lova, svašta će se poduzimati da "struja" ne zaživi. Samo se nadam da to neće dovesti do WW3. Umjesto toga, da je na čelu naftnih kompanija dovoljno pametnih ljudi, već sada bi prihode stečene od nafte ulagali u izgradnju elektrana, ali prije toga i u unaprjeđenje efikasnosti solarnih ćelija, jer su za sada dosta neisplative (30-ak %). I svi sretni..{#}

/(([ ∂αмαgєнιgн ]))\ // Bilo bi zgodno... Ali nije potrebno.
 
5 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Topless XD, samo koncept
Psiho246 kaže...

Ja ne znam sto je nekim posterima ovdje.

Kao da su s Marsa pali.

Ovaj auto je odlican za svoju klasu, ekonomican, lijep i poprilicno pristupacne cijene.

Naglasak na NJEGOVU KLASU.

Imam osjecaj da je ova tema puna ljudi koji ne razmisljaju prije nego li postaju i u svojoj glavi usporeduju ovaj auto sa novom BMW M6-icom.

Recimo, u usporedbi sa smartom, ovaj auto je bolji u svakom aspektu.

I kakve su to glupe izjave tipa: "Ko ce to kupovat, pogledajte Teslu Roadster!!!1111onetwothree"

Kad izadem iz ulaza na cesti odmah vidim barem dva smarta. Odem do centra i nazad i mogo bi ih valjda 100 nabrojati.

To je auto u klasi XD-a i ocito se prodaje ko vruce kifle, a ranije sam spomenuo da je XD bolji po svemu, od dizajna do potrosnje i funkcionalnosti. (moje nestrucno misljenje bazirano na nekim povrsnim informacijama o XDu)

Tesla Roadster je trkaci coupe automobil i uopce ne znam kakav to mali um moze uopce usporedivati sa malim gradskim autom kojem je primarna funkcija da te dovede od kuce do posla sa sto moguce manjom potrosnjom.

To je ravno usporedbi dvaju benzinaca tipa - Fiat 100 i Ren Megane RS.

 

Ako Dok Ing uspije serijski proizvesti XD, uspjeh im ne gine.

Ako i ne uspiju, neka sklepaju par soma komada i rucno ako treba, neka im bude boost za buduce slicne projekte.

Da si s razumijevanjem procitao moj post na pocetku teme, nebi mljeo ovakve gluposti.

Naime, opet ponavljam da ja ne omalovazavam nasu hrvatsku ideju o el. autu, ali naprosto me fascinira glupavo medijsko dizanje tog koncepta u nebesa, jer da bi isti dosao do serijske proizvodnje treba ulozit jos hrpu novaca, tehnologije i znanja (Tesla Roadster sam naveo kao primjer kojem se divim).

Na kraju kad bi doslo do serijske proizvodnje tada bi vidjeli da to sto je neko napravio dizajn, sklepao limariju i spojio elektromotor u stvari 2% posla u stvaranju automobila.

I DONT NEED SEX, THE GOVERNMENT FU*KS ME EVERY DAY, AND DONT STEAL THE GOVERNMENT HATES COMPETITION
16 godina
offline
RE: Topless XD, samo koncept
DamageHigh kaže...

Kod XD-a bi recimo bilo super produljiti zadnji kraj. Dobio bi se prtljažnik, a uz krov, i dodatna površina za postavljanje solarnih ćelija. Uz još par godina unaprjeđivanja efikasnosti motora i ćelija te kapaciteta baterija, dolaskom serijske proizvodnje

 Struja mozda je buducnost u automobilima, ali solarne celije na krovu automobila? Od 1m^2 mozes dobit 100W-200W, cak da nekim cudom u buducnosti dobijemo 100% efikasne solarne celije, imat cemo 600-700W (i to samo u podne, po suncanom danu), pa kako mislis s tim napajat motor od 50kW? Ili mislis ako ostanes bez goriva, parkirat auto pa pricekat tjedan/dva da se napune baterije, pa da mozes dalje na put? {#}

 

Think locally, act globally...
14 godina
offline
RE: Topless XD, samo koncept
SupremeCommander kaže...
DamageHigh kaže...

Kod XD-a bi recimo bilo super produljiti zadnji kraj. Dobio bi se prtljažnik, a uz krov, i dodatna površina za postavljanje solarnih ćelija. Uz još par godina unaprjeđivanja efikasnosti motora i ćelija te kapaciteta baterija, dolaskom serijske proizvodnje

 Struja mozda je buducnost u automobilima, ali solarne celije na krovu automobila? Od 1m^2 mozes dobit 100W-200W, cak da nekim cudom u buducnosti dobijemo 100% efikasne solarne celije, imat cemo 600-700W (i to samo u podne, po suncanom danu), pa kako mislis s tim napajat motor od 50kW? Ili mislis ako ostanes bez goriva, parkirat auto pa pricekat tjedan/dva da se napune baterije, pa da mozes dalje na put? {#}

 

Ja sam to zamislio kao sekundarni izvor energije. Uz to, nadam se većoj efikasnosti motora..

Unatoč tome, vidim sada da je to glupost što napisah...ali svjedno, ne nužno kod autiju, ide se u pravom smjeru.

/(([ ∂αмαgєнιgн ]))\ // Bilo bi zgodno... Ali nije potrebno.
16 godina
protjeran
offline
RE: Topless XD, samo koncept
DamageHigh kaže...

 

Naravno sve bi to bilo divno i krasno, kada se u cijelu priču ne bi uplele naftne kompanije, koje bi ovako vrlo brzo propale. A kako se tu vrti ogromna lova, svašta će se poduzimati da "struja" ne zaživi. {#}

Ovo je dokumentarac o prvom serijskom elektricnom automobilu u SAD-u, i nacinu na koji su isti ubili.

Svakako pogledati!!!

I DONT NEED SEX, THE GOVERNMENT FU*KS ME EVERY DAY, AND DONT STEAL THE GOVERNMENT HATES COMPETITION
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.11.2010 13:46 (MorciTheCroat).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Topless XD, samo koncept
DamageHigh kaže...

Ja sam to zamislio kao sekundarni izvor energije. Uz to, nadam se većoj efikasnosti motora..

Unatoč tome, vidim sada da je to glupost što napisah...ali svjedno, ne nužno kod autiju, ide se u pravom smjeru.

Nije glupost, nova serija Priusa će imati ili već ima takve solarne ćelije na krovu (ali ne za pogon).

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice