Touch ID sljedeće godine odlazi u povijest

poruka: 28
|
čitano: 3.746
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Touch ID sljedeće godine odlazi u povijest".
11 godina
neaktivan
offline
Touch ID sljedeće godine odlazi u povijest

Svu moc Face ID-a nam je apple prezentirao na prezentaciji iPhon X-a.

Godinama su ispred konkurencije 

 
14 8 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Touch ID sljedeće godine odlazi u povijest
kingofthenight kaže...

Svu moc Face ID-a nam je apple prezentirao na prezentaciji iPhon X-a.

Godinama su ispred konkurencije 

 Desetljecima, stovise stoljecima. Ali i drugi prozivodjaci polako hvataju korak u prodavanju magle.

15 godina
offline
Touch ID sljedeće godine odlazi u povijest

nekad si za dolar-dva kupio konja. sad za 1000 kupuješ telefon. ako to nije inflacijsko vizionarstvo, ne znam što jest. za dvadesetak godina kupovna će moć 1000 USD biti kao sad 500 (koliko taj telefon i vrijedi. možda. kako komu.). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 2 hvala 1
13 godina
offline
Touch ID sljedeće godine odlazi u povijest

vrlo je vjerojatno da će svi slijediti, samung prvi ... ali za replicirati face id trebat će im godina do dvije i pol.

 
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Touch ID sljedeće godine odlazi u povijest
kingofthenight kaže...

Svu moc Face ID-a nam je apple prezentirao na prezentaciji iPhon X-a.

Godinama su ispred konkurencije 

 Pričaš gluposti.

8 godina
offline
Touch ID sljedeće godine odlazi u povijest

Ako je suditi po drugoj vijesti da ključna komponenta FaceID sustava drži proizvodnju na razini od 1,7 mil mjesečno, nema šanse da se to dogodi.

Apple prodaje oko 200 miliona telefona na godinu, tako da govorimo o milionu komada skoro pa dnevno

Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Touch ID sljedeće godine odlazi u povijest

CIA traži više detalja pa su se odlučili na ovaj potez, touch ID daje premalo detalja za špijuniranje :D

 
3 2 hvala 0
16 godina
offline
Touch ID sljedeće godine odlazi u povijest

Touch ID im je bio pogodak, ali to nisu unaprijedili. iPhone6s i iPhone7 su ostali daleko najlošiji od premium telefona, koje sam ikada korisio (npr malo mokra ili vlažna ruka ne prepozna, random ne prepozna, tu i tamo mu treba i po 5 sekunda se skuži i odključa se... :( )

Tu su Samsung, Sony pa i Xiaomi par godina u prednosti... (Mi5 koji sam imao godinu dana niti jednom nije zablokriao ili da nije prepoznao čak i full mokri prst)

 

S druge strane ovo s licem je najgluplja stvar ikad... Trošiti brdo baterije i forsirati nešto što je realno manje sigurno i od touchID-a a kamoli IR retina scanner (koji je npr 950 Nokia prije 3 godine imala).
Da ne govorim brdo slučaja (npr dok voziš) gdje ne možeš otključati preko FaceID-a...

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2017 0:39 (gkelekov).
Moj PC  
3 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Touch ID sljedeće godine odlazi u povijest
gkelekov kaže...

Touch ID im je bio pogodak, ali to nisu unaprijedili. iPhone6s i iPhone7 su ostali daleko najlošiji od premium telefona, koje sam ikada korisio (npr malo mokra ili vlažna ruka ne prepozna, random ne prepozna, tu i tamo mu treba i po 5 sekunda se skuži i odključa se... :( )

Tu su Samsung, Sony pa i Xiaomi par godina u prednosti... (Mi5 koji sam imao godinu dana niti jednom nije zablokriao ili da nije prepoznao čak i full mokri prst)

 

S druge strane ovo s licem je najgluplja stvar ikad... Trošiti brdo baterije i forsirati nešto što je realno manje sigurno i od touchID-a a kamoli IR retina scanner (koji je npr 950 Nokia prije 3 godine imala).
Da ne govorim brdo slučaja (npr dok voziš) gdje ne možeš otključati preko FaceID-a...

 Baterija se uopće ne troši na FaceID sve dok ne podigneš telefon ili ne stisneš tipku. Detekcija je gotova u nekoliko milisekundi

Drugo, retina i iris su dvije različite stvari, iris po podacima firme koja ga je proizvela za samsung ima jednu grešku na sto tisuća pa se FaceID čini 10 PUTA sigurniji. I još jedan ispravak netočnog navoda - nokia n950 je izašla prije šest godina, lumia 950 kasnije. Na koju misliš?

 

Što se tiče mokrih prsta, Mi5 je priča za sebe jer ima ultrazvučni skener, dok svi ostali imaju iste probleme.

 

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Touch ID sljedeće godine odlazi u povijest
Feudalac kaže...

 Baterija se uopće ne troši na FaceID sve dok ne podigneš telefon ili ne stisneš tipku. Detekcija je gotova u nekoliko milisekundi

 

Tipičan iKorisnik.
Ako je par milisekundi, onda se gotovo uopće ne troši... sramotno glupa "logika".
Obrnuto proporcionalno, ako je uređaj u standby pola sata, onda valjda enormno troši bateriju???
I ti si mjerio te milisekunde (amperažu...), ili ti je to ipak servirano u iExperience paketu za zamjenu od oslobađanja nemale svotice?
Probaj umjesto religije krenuti polako, logikom. Uređaj čuva energiju baterije tako da se zatvara u standby svako malo, vrlo brzo.
Svaki put kad vadiš mob iz džepa da bi ga koristio, odskenira te. A iUređaj ne koristiš valjda samo za telefoniranje, zar ne?

Koristiš li npr samo Twitter, ako si mrvu aktivniji korisnik, inicijallizirat ćeš to više stotina puta na dan. To pomnoži svaki put kad zamisliš najmanju strujnu jedinicu potrošnje koju su ti prodali i u koju vjeruješ.
Nadalje: ako je riječ o par milisekundi, riječ je o tome da moćan hardver trenutno upogonjuje gomile jezgri cpu, kao i dodatne spec. elemente.
Drugim riječima: što je brzina inicijalizacije i detekcije veća (a vrijeme manje), to znači da je i potrošnja u vremenu veća.
Ili da ti objasnim iJezikom: tvoj argument je upravo kontra onome što si naveo i što misliš i vjeruješ.

O funkcionalnoj "prednosti" ovog fićra je bespredmetno razgovarati - čak i ako nemaš TouchID svaki (normalni) mobitel možeš aktivirati i u džepu, prstom.
Slijedeća "revolucija" za iKorisnike će biti da moraš polizati ekran kako bi koristio iUređaj, pretpostavljam. "Detekcija u nanosekundama, isplati se."

Nije problem što ima sve više ovaca za šišanje; već što se bahate onim čega se drugi srame.

8 godina
offline
Re: Touch ID sljedeće godine odlazi u povijest
Zechina kaže...

 

Tipičan iKorisnik.
Ako je par milisekundi, onda se gotovo uopće ne troši... sramotno glupa "logika".
Obrnuto proporcionalno, ako je uređaj u standby pola sata, onda valjda enormno troši bateriju???
I ti si mjerio te milisekunde (amperažu...), ili ti je to ipak servirano u iExperience paketu za zamjenu od oslobađanja nemale svotice?
Probaj umjesto religije krenuti polako, logikom. Uređaj čuva energiju baterije tako da se zatvara u standby svako malo, vrlo brzo.
Svaki put kad vadiš mob iz džepa da bi ga koristio, odskenira te. A iUređaj ne koristiš valjda samo za telefoniranje, zar ne?

Koristiš li npr samo Twitter, ako si mrvu aktivniji korisnik, inicijallizirat ćeš to više stotina puta na dan. To pomnoži svaki put kad zamisliš najmanju strujnu jedinicu potrošnje koju su ti prodali i u koju vjeruješ.
Nadalje: ako je riječ o par milisekundi, riječ je o tome da moćan hardver trenutno upogonjuje gomile jezgri cpu, kao i dodatne spec. elemente.
Drugim riječima: što je brzina inicijalizacije i detekcije veća (a vrijeme manje), to znači da je i potrošnja u vremenu veća.
Ili da ti objasnim iJezikom: tvoj argument je upravo kontra onome što si naveo i što misliš i vjeruješ.

O funkcionalnoj "prednosti" ovog fićra je bespredmetno razgovarati - čak i ako nemaš TouchID svaki (normalni) mobitel možeš aktivirati i u džepu, prstom.
Slijedeća "revolucija" za iKorisnike će biti da moraš polizati ekran kako bi koristio iUređaj, pretpostavljam. "Detekcija u nanosekundama, isplati se."

Nije problem što ima sve više ovaca za šišanje; već što se bahate onim čega se drugi srame.

 Tvojom logikom, u tih par milisekundi potrebnih za identifikaciju korisnika elektronika u novom iphoneu povuče 1 gigavat i isprazni bateriju u roku pola sekunde. Po običaju, hejteri imaju isključenu logiku, pod obavezno nemaju ozbiljnog iskustva s njihovim uređajima.

 

Funkcionalna prednost na apple način:

galaxy s8 iris sken vs iphone x face sken, postupak:

 

galaxy

- uzmi telefon u ruku

- stisni power tipku

- povuci prstom po ekranu

- prinesi telefon licu na 25 cm i drži ga ravno

- lagano okreći telefon u dvije osi dok se oči ne poklope s maskom

- bravo, uspjeli ste.

 

iphone x

- uzmi telefon u ruku

- gotovo, otključan

 

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Touch ID sljedeće godine odlazi u povijest
Feudalac kaže...
Zechina kaže...

O funkcionalnoj "prednosti" ovog fićra je bespredmetno razgovarati - čak i ako nemaš TouchID svaki (normalni) mobitel možeš aktivirati i u džepu, prstom.

Funkcionalna prednost na apple način:

galaxy s8 iris sken vs iphone x face sken, postupak:

 

I opet kao i svaki put do sad sramotiš vlastito iStado svojom "logikom": ja o aktivaciji s TouchID odnosno i bez njega, a ti trolaš o - FaceID Samsung vs Apple.
Ajd slikaj govno nekog samsungaša pa ga usporedi sa svojim animiranim govancetom i objasni nam svima da je to vrhunski iExperience.

 

edit- ovo si fulao:

 

iphone x

- uzmi novčanik u ruku - uzmi telefon u ruku 

- gotovo, prazan  - gotovo, otključan

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2017 4:46 (Zechina).
8 godina
offline
Re: Touch ID sljedeće godine odlazi u povijest
Ja sam ti kratko i koncizno odgovorio bas na ono sto je tema tvog posta. Tko ti kriv sto si se pogubio u vlastitoj kobasici od poruke...
Ja rekoh
11 godina
neaktivan
offline
Re: Touch ID sljedeće godine odlazi u povijest
Sto koga ima bit briga oce neko kupit iphone ili nece... Pa onda ovih dusobriznika sto ce kupnja iphona ispraznit novcanik... Cijena samsunga s8+ ili nota 8 je li-la sa cijenom iph 8 ali osobnog sam stava da kad platim tu lovu iphone ce mi radit kako treba 5 godina uz eventualne zamjene baterija... Oce li taj samsung radit za tu cijenu pet godina kako treba? Iskustvo kaze da vjerojatno nece.. I sto onda ispada skuplje mjenjat svake 2 godine skupi mobitel ili uzet ga svako 5 godina... To sto ga sebi neki nemogu priustit pa su jalni to je nesto drugo. Svako ima neki svoj izbor i sad dali bi ja ekipu sto kupi skupi trzavi samsung treba zvat isto ovcama?
Moj PC  
5 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Touch ID sljedeće godine odlazi u povijest
grzzi kaže...

vrlo je vjerojatno da će svi slijediti, samung prvi ... ali za replicirati face id trebat će im godina do dvije i pol.

 Samo što već kod njih postoji slična tehnologija skeniranja šarenica :D

Netko radi što zna a netko zna šta radi.
8 godina
offline
Re: Touch ID sljedeće godine odlazi u povijest
Točno. Ali ne radi na jarkom suncu, npr, uz neke poremećaje Itd. Druga stvar, sama implementacija je izvedena tako da traži tri koraka, vrlo je ograničena po pitanju položaja iz kojeg se može i mora koristiti.
Apple je tu uvijek bio majstor - rješenje je za korisnika praktično transparentno - kao da ga nema. Koliko je npr ljudi prije touchid-a koristilo lozinku na mobitelu? Gotovo nitko. Danas gotovo nitko ne nisi otključan telefon, radi toliko brzo kao da ga nema. I zahvaljujući njemu - krađe iPhonea su praktično stvar prošlosti.
Ja rekoh
16 godina
offline
Re: Touch ID sljedeće godine odlazi u povijest
Feudalac kaže...
Točno. Ali ne radi na jarkom suncu, npr, uz neke poremećaje Itd. Druga stvar, sama implementacija je izvedena tako da traži tri koraka, vrlo je ograničena po pitanju položaja iz kojeg se može i mora koristiti.
Apple je tu uvijek bio majstor - rješenje je za korisnika praktično transparentno - kao da ga nema. Koliko je npr ljudi prije touchid-a koristilo lozinku na mobitelu? Gotovo nitko. Danas gotovo nitko ne nisi otključan telefon, radi toliko brzo kao da ga nema. I zahvaljujući njemu - krađe iPhonea su praktično stvar prošlosti.

Kolega ti si jako pobrkao kockice.

"TouchID" je samo Appleovo ime za software i hardware za scan prsta. I btw to nije prvi Apple na telefon stavio, već Toshiba i Motorola. Ali to je nebitno.

Prije toga je 95% ljudi koristilo ili pin ili drawing zaštitu, samim time tvoja tvrdnja da nitko nije zaključavao telefon je glupa (zaključan je uvijek pinom, sve ostalo je dodatak za lakše otključavanje - i draw, faceid i touchid).
Drugo TouchID je složen prije 3 godine i od onda se nije mjenjao. Samim time postao je katastrofa (da to ti govori iPhone7 user), malo znojne ruke ne radi, random ne radi, zna zablokirati pa ne doživljava prst, nego se prebaci odmah na pin... etc.
Ne tvrdim da netko ima savršen scan, ali Samsung, Sony i posebice Xiaomi to rade bolje, jer su sa svakim novim mobitelom ugrađivali novije i novije scannere. (imao Xiaomi mi3 i tamo je scanner radio perfektno naspram iPhone7)
FaceID je meni, kažem meni, savršena glupost. Nepraktično u puno everyday slučaja (npr trčanje, mob na stalku, tokom vožnje, tokom vožnje bicikla...), gdje je TouchID savršen.
Najgore je da se bojim da niti približno to dobro ne bude radio kako je Apple prezentirao i da će trebat godinu dvije da to proradi kako spada .
Treće pravdaš se tu s kolegama na forumu u vezi nečega što još nisi niti vidio a kamoli isprobao. Nitko od nas nije i dok u svojim rukama ne budeš imao iPhoneX ne možeš tvrditi da je to super i da je to najbolje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2017 21:01 (gkelekov).
8 godina
offline
Re: Touch ID sljedeće godine odlazi u povijest

Prije će biti da si ti nešto pobrkao. Ja uopće nisam tvrdio da je Apple izmislio/izumio već govorim o implementaciji. Naravno da su ljudi prije toga masovno izbjegavali koristiti zaključavanje jer je ubitačno dosadno stoput dnevno utipkavati lozinku. I sad umjesto skenera koji radi pritiskom na posebnu tipku, na povlačenje ili kako sve nisu do tada ugrađivani, Apple ga je ugradio u tipku koju smo ionako prije toga koristili za buđenje ekrana i početak rada. Autentifikacija obavljena usput, bez ikakvog dodatnog koraka. Ono sto se ne vidi je također promišljeno i pripremljeno u prethodnim generacijama - enkripcija diska, uvođenje sigurne enklave Itd itb. Kako su kasnije ugradili koprocesor za obradu senzorskih podataka radi štednje baterije a touchid ionako radi na kapacitativnom načelu, nije bio problem izbaciti fizičku tipku i omogućiti rise to wake plus dodir senzora umjesto pritiskanja sto sve čini rad fluidnijim. Sto se tiče mokrih prsta ne bih rekao da je Samsung ista bolji, kolega iz sobe ima s8 i čim smoči prst ništa od detekcije. Faceid tu uskače tako da uklanja mane, puno je praktičniji od skenera šarenice i trebao bi moći normalno raditi i sa stalka, stola i slično a standardno radi iz ruke u normalnom položaju, gledao sam snimke koje su napravili novinari nakon predstavljanja - barem u situaciji normalnog korištenja čim se tel uzme u ruku već je rise to wake upalio ekran kako je standardno i na sedmici i već Je i otključan bez ikakvog dodira bilo kakve tipke, povlačenja prstom bilo čega. Brutalno praktično. Ako će raditi i dok je na stolu u koliko toliko normalnom vidnom polju onda mislim da je to daleko praktičnije rješenje. Ali otom-potom, potencijal je velik, sigurnost vjerojatno najbolja do sada i ja jedva čekam isprobati. Obzirom da je to Apple prilično sam siguran da neće ubaciti neupotrebljivo rješenje kao sto sam bio siguran da nema šanse da skener papka završi na zadnjoj strani

 

kaj se tiče nekog pravdanja, krivo si sve shvatio. Lijepo ti kažem, još i potvrdiš, da otisak ima mane. Skener šarenice je neeeepraktican. Sudeći samo po onome sto je demonstrirano je miljama ispred tvoje i moje sedmice. Praktičnost, brzina, uklanjanje mana. Dovoljno da bude bolje. Kroz generaciju dvije naravno da će biti još bolje. Poanta je u praktičnosti ne u tome da su prvi da radi nepogrešivo da najdulje traje itd. Praktičnost. Praktičnost. To je način života u Appleu na koji se troše milijarde za razliku od svih drugih koji bi rekli i jesu - stavite ga negdje drugdje. 

 

 

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2017 23:45 (Feudalac).
8 godina
offline
Re: Touch ID sljedeće godine odlazi u povijest
Feudalac kaže...

 

iphone x

- uzmi telefon u ruku

- gotovo, otključan

 

Pogledaj koliko ste tupavi, da vam moram nacrtati kad ne znate čitati s razumijevanjem i povezivati, čak i kad vam se stavi osobni primjer.

Kako to misliš FaceID senzor aktivirati time da uzmeš telefon u ruku? NE, moraš podići telefon i nanišaniti facu.
Uostalom, zašto bi telefon UOPĆE morao uzimati u ruku? Zašto ga ne bi aktivirao na stolu, odnosno bilo gdje samo na dodir (u džepu, ispod stola...)?
Ako ćemo o praktičnosti, onda je VoiceID puno praktičnija stvar - možeš nazvati ili preslušati poruke dok se tuširaš, u krevetu u mraku itd.

I zato jer to NIJE ISTINA, precrtao sam ti i napisao ovo, jer sam se ponadao da ti ne treba dodatno objašnjavati:

Zechina kaže...

O funkcionalnoj "prednosti" ovog fićra je bespredmetno razgovarati - čak i ako nemaš TouchID svaki (normalni) mobitel možeš aktivirati i u džepu, prstom.

(...)

 

iphone x

- uzmi novčanik u ruku - uzmi telefon u ruku 

- gotovo, prazan  - gotovo, otključan

 

...i onda se javi regularno stado ajfonaša sa td koje je shvatilo da ja imam nešto protiv toga ako netko baca novce. A još sam naveo (očito je trebalo potcrtati za ajfonaše) da je glupo loš "feature" uspoređivati sa time kako je sličan implementiran na Samsungovoj kopiji istog poreza na glupost.

Glupo je bilo koji uređaj koji nudi <15% boljitka plaćati 50% više, bez obzira radi li se o Appleu, Samsungu, Mercedesu ili Trabantu.

Ali sve je to u redu: kako bi se inače distinktivnost u evoluciji nastavila da svaki primat bez razlike zna kako pametno trošiti novce? Ja vas podržavam u tome.
Evo još jedan koji se ne srami pokazati probleme s čitanjem i razumijevanjem pročitanog:

 

Horatio_Hornblower kaže...
Sto koga ima bit briga oce neko kupit iphone ili nece... Pa onda ovih dusobriznika sto ce kupnja iphona ispraznit novcanik... Cijena samsunga s8+ ili nota 8 je li-la sa cijenom iph 8 ali osobnog sam stava da kad platim tu lovu iphone ce mi radit kako treba 5 godina uz eventualne zamjene baterija... Oce li taj samsung radit za tu cijenu pet godina kako treba? Iskustvo kaze da vjerojatno nece.. I sto onda ispada skuplje mjenjat svake 2 godine skupi mobitel ili uzet ga svako 5 godina... To sto ga sebi neki nemogu priustit pa su jalni to je nesto drugo. Svako ima neki svoj izbor i sad dali bi ja ekipu sto kupi skupi trzavi samsung treba zvat isto ovcama?

 

Vidiš, milijuni drugih su jalni što si "ne mogu" priuštiti iPhone i to je jedini razlog zašto ga nisu kupili. Da budu jalni. Inače Apple ne bi prodavao 10% nego 90% uređaja globalno... Drago mi je zbog tebe, dokle god ima tupavih snobova, ni Apple ni ja nećemo propasti. 

 

I onda mi ovaj lik napiše:

Feudalac kaže...
Ja sam ti kratko i koncizno odgovorio bas na ono sto je tema tvog posta. Tko ti kriv sto si se pogubio u vlastitoj kobasici od poruke...

 Bratko, ovo je statistika tvog zadnjeg posta - 2500+ znakova! Ako te Apple ne plaća za ovo... ni 50 kupljenih iPhonea ti neće podići IQ.

 

A što si tu istovarivao... već sam ti rekao da je priglupo u milisekundama mjeriti potrošnju zahtjevnog featurea. Po istoj logici, kada bi te GPS locirao u milisekundi, za takav hardver bi trebao bar duplo veću bateriju, razumiješ li sad?

 

No ti nastavljaš sa budalaštinama:

"Kako su kasnije ugradili koprocesor za obradu senzorskih podataka radi štednje baterije..."

 

Pa što onda nisu ugradili 20 "koprocesora" i - baterija se ne bi uopće trošila, toliko bi se uštedilo??? Kako si ti osnovnu školu završio?

 

Ako će raditi i dok je na stolu u koliko toliko normalnom vidnom polju onda mislim da je to daleko praktičnije rješenje. 

Obzirom da je to Apple prilično sam siguran...

...sudeći samo po onome sto je demonstrirano je miljama ispred tvoje i moje sedmice.

 

Službena demonstracija je bila FAIL, upravo na tome, moram li ti link na YT stavljati???

 

Nego da te pitam: kad bi ti iPhone non-stop sa stola šarao po prostoriji kako bi ti odskenirao facu (citiram te: u koliko toliko normalnom vidnom polju), koliko bi tih tvojih magičnih koprocesora trebalo da ti ne proždere bateriju?

Ajde razmisli malo, jednom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.10.2017 16:19 (Zechina).
8 godina
offline
Re: Touch ID sljedeće godine odlazi u povijest

Moj zeko, stvar sa uzimanjem u ruku i koprocesorom za obradu senzorskih podataka je u sljedećem:
Ugrađeni akcelerometri detektiraju podizanje telefona, iOS dobiva signal da korisnik želi nešto od njega i između ostalog osvjetljava ekran pokazujući notifikacije, vrijeme i dr. U tom trenutku se aktivira i faceid sustav koji odradi skeniranje i otključa telefon. Funkcija koja je moguća na iphoneu jer svaki od njih ima komplet potrebnih senzora. Sto se tiče položaja u kojem sustav može odraditi skeniranje, ovako od oka bih rekao da je to puno širi raspon kutova i udaljenosti u odnosu na skenere šarenice.
To je jedan način vrlo sličan načinu korištenja sedmice uz razliku sto je potrebno dodirnuti ali ne i pritisnuti home tipku. Ako je sedmica na stolu stisnem home tipku i dalje znaš. Tako će i na desetku trebati stisnuti neku tipku (power) da se sustav aktivira ili alternativno pozivanjem hej siri, odnosno to znači da sustav identifikacije korisnika nije stalno uključen već po zahtjevu korisnika - ručno dok leži ili automatski čim ga podigneš.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 7:05 (Feudalac).
8 godina
offline
Re: Touch ID sljedeće godine odlazi u povijest
Feudalac kaže...

Moj zeko, stvar sa uzimanjem u ruku ...

Nikako da razumiješ.

Čim MORAŠ uzimati u ruku, to više nije nikakav napredak.

 

Zamisli ovo:

"Siri, doma sam, prebaci na VoiceID i pročitaj mi poruke dok se tuširam. Onda nazovi xy radi dogovora za kavu."

ili naprosto:

"Siri javi se, tuširam se (ili: ležim 3m dalje i ne da mi se ustajati)"

Ne, ovako ću trčati i mokrom rukom nišaniti oko...

OK; ajfonaš možda drži svoj uređaj samo na oltaru i nema zanj pristupa kupaonici... ali x je situacija sa istom stvari.

 

FaceID po meni ima smisla za sigurnosne transakcije; ali za paljene/gašenje TouchID.

A ako baš hoćeš, možeš i lizati ekran za identifikaciju ili si gurnuti iPhone negdje za isto - ali to za mene nije nikakav napredak.

 

EDIT: uostalom, zašto je Kinect propao? Super tehnologija, ali nepraktična za osnovne i česte radnje.

Sad to prevedi na FaceID (odn. usporedi analogne načine uporabe), pa ćeš shvatiti gdje je fail.

Nemoj mi o Apple "superiornosti": 20+ godina su tržište uvjeravali da su korisnici preglupi za korištenje više od jedne tipke na mišu.
(posljedica je da i danas za većinu graf. programa za zoom-out ne koristimo desnu tipku, već "jabuka" na tipkovnici, odn. njen ctrl itd pandan naokolo).
Krenuli su sa time da ti ne treba tipka za floppy na macu; idotsko pojednostavljivanje kako bi i oni najsporiji primati među nama koristili nešto (a takvima je najlakše uzeti pare, mudra odluka).
Sve se to nastavlja i danas: maknut će ti utor za slušalice da ne zbunjuje one sa jednocifrenim IQ; maknut će ti tipku za paljenje "jer je previše i zbunjuje korisnika".
Za ostalo tu je Siri, koja će umjesto retarda odlučiti što isti želi pojesti, popiti i kupiti taj dan.

 

Apple se ne prilagođava korisnicima, već korisnike prilagođava sebi, vršeći negativnu selekciju.

http://gph.is/2f4saLW

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 14:53 (Zechina).
8 godina
offline
Touch ID sljedeće godine odlazi u povijest

"

"

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Touch ID sljedeće godine odlazi u povijest
Zechina kaže...

 

EDIT: uostalom, zašto je Kinect propao? Super tehnologija, ali nepraktična za osnovne i česte radnje.

Sad to prevedi na FaceID (odn. usporedi analogne načine uporabe), pa ćeš shvatiti gdje je fail. 

Kinect je bio preskup za bandlanje uz konzolu po konkurentnoj cijeni. kada ga je trebalo dokupiti to nitko nije htio. Druga stvar, nije nudio ništa posebno bolje da bi ljude potaknuo na kupnju.

 

FaceID je ovdje u paketu, automatski ti otključava telefon u 95% slučajeva korištenja. Rješava problem izmještaja senzora na s prednje strane i nastavlja dalje gotovo na isti način

Ja rekoh
16 godina
offline
Re: Touch ID sljedeće godine odlazi u povijest
Feudalac kaže...

Prije će biti da si ti nešto pobrkao. Ja uopće nisam tvrdio da je Apple izmislio/izumio već govorim o implementaciji. Naravno da su ljudi prije toga masovno izbjegavali koristiti zaključavanje jer je ubitačno dosadno stoput dnevno utipkavati lozinku. I sad umjesto skenera koji radi pritiskom na posebnu tipku, na povlačenje ili kako sve nisu do tada ugrađivani, Apple ga je ugradio u tipku koju smo ionako prije toga koristili za buđenje ekrana i početak rada. Autentifikacija obavljena usput, bez ikakvog dodatnog koraka. Ono sto se ne vidi je također promišljeno i pripremljeno u prethodnim generacijama - enkripcija diska, uvođenje sigurne enklave Itd itb. Kako su kasnije ugradili koprocesor za obradu senzorskih podataka radi štednje baterije a touchid ionako radi na kapacitativnom načelu, nije bio problem izbaciti fizičku tipku i omogućiti rise to wake plus dodir senzora umjesto pritiskanja sto sve čini rad fluidnijim. Sto se tiče mokrih prsta ne bih rekao da je Samsung ista bolji, kolega iz sobe ima s8 i čim smoči prst ništa od detekcije. Faceid tu uskače tako da uklanja mane, puno je praktičniji od skenera šarenice i trebao bi moći normalno raditi i sa stalka, stola i slično a standardno radi iz ruke u normalnom položaju, gledao sam snimke koje su napravili novinari nakon predstavljanja - barem u situaciji normalnog korištenja čim se tel uzme u ruku već je rise to wake upalio ekran kako je standardno i na sedmici i već Je i otključan bez ikakvog dodira bilo kakve tipke, povlačenja prstom bilo čega. Brutalno praktično. Ako će raditi i dok je na stolu u koliko toliko normalnom vidnom polju onda mislim da je to daleko praktičnije rješenje. Ali otom-potom, potencijal je velik, sigurnost vjerojatno najbolja do sada i ja jedva čekam isprobati. Obzirom da je to Apple prilično sam siguran da neće ubaciti neupotrebljivo rješenje kao sto sam bio siguran da nema šanse da skener papka završi na zadnjoj strani

 

kaj se tiče nekog pravdanja, krivo si sve shvatio. Lijepo ti kažem, još i potvrdiš, da otisak ima mane. Skener šarenice je neeeepraktican. Sudeći samo po onome sto je demonstrirano je miljama ispred tvoje i moje sedmice. Praktičnost, brzina, uklanjanje mana. Dovoljno da bude bolje. Kroz generaciju dvije naravno da će biti još bolje. Poanta je u praktičnosti ne u tome da su prvi da radi nepogrešivo da najdulje traje itd. Praktičnost. Praktičnost. To je način života u Appleu na koji se troše milijarde za razliku od svih drugih koji bi rekli i jesu - stavite ga negdje drugdje. 

 

 

Ajmo se složit da se ne slažemu u svemu :)
User MacBookPro-a, koji ima iPad (prvi Air) i sad iPhone7 bi rekao da od prave praktičnosti, Apple nije vaš na vrhu. Pošto se MORAŠ prilagoditi u detalje njihovom ekosistemu, ne možeš to zvat praktičnost.
A što se otključavanja preko scaniranja lica tiče, meni to ne djeluje baš i toliko prakitčno. Kao što reko kada trčiš, ili bicikliraš ili ti je mob u autu na stalku, otključavanje s licem ne radi najbolje (osim ako ne staneš i ne namjestiš se) i tu jedino touchID pomaže.
Na drugim mjestima (tipa mokre ruke) pak to ima smisla. Dakle izbacili su dobar dio praktičnosti i funkcionalnosti (jer je mogao ostati i touchID)
ALI... Vidjet ćemo sve kako radi kada krenu prvi review-ovi nakon izlaska.

6 godina
offline
Re: Touch ID sljedeće godine odlazi u povijest
Zechina kaže...

Nemoj mi o Apple "superiornosti": 20+ godina su tržište uvjeravali da su korisnici preglupi za korištenje više od jedne tipke na mišu.
(posljedica je da i danas za većinu graf. programa za zoom-out ne koristimo desnu tipku, već "jabuka" na tipkovnici, odn. njen ctrl itd pandan naokolo).
Krenuli su sa time da ti ne treba tipka za floppy na macu; idotsko pojednostavljivanje kako bi i oni najsporiji primati među nama koristili nešto (a takvima je najlakše uzeti pare, mudra odluka).
Sve se to nastavlja i danas: maknut će ti utor za slušalice da ne zbunjuje one sa jednocifrenim IQ; maknut će ti tipku za paljenje "jer je previše i zbunjuje korisnika".
Za ostalo tu je Siri, koja će umjesto retarda odlučiti što isti želi pojesti, popiti i kupiti taj dan.

 

Apple se ne prilagođava korisnicima, već korisnike prilagođava sebi, vršeći negativnu selekciju.

 Hahaha, dobro si to sročija, samo šta će te sad ljudi napasti (istado) zato šta si popljuva samo apple,a ne samsung, al sve rječi stoje, sve je to surova istina

Trust nobody, become the best !
8 godina
offline
Re: Touch ID sljedeće godine odlazi u povijest
gkelekov kaže...

Ajmo se složit da se ne slažemu u svemu :)
User MacBookPro-a, koji ima iPad (prvi Air) i sad iPhone7 bi rekao da od prave praktičnosti, Apple nije vaš na vrhu. Pošto se MORAŠ prilagoditi u detalje njihovom ekosistemu, ne možeš to zvat praktičnost.
A što se otključavanja preko scaniranja lica tiče, meni to ne djeluje baš i toliko prakitčno. Kao što reko kada trčiš, ili bicikliraš ili ti je mob u autu na stalku, otključavanje s licem ne radi najbolje (osim ako ne staneš i ne namjestiš se) i tu jedino touchID pomaže.
Na drugim mjestima (tipa mokre ruke) pak to ima smisla. Dakle izbacili su dobar dio praktičnosti i funkcionalnosti (jer je mogao ostati i touchID)
ALI... Vidjet ćemo sve kako radi kada krenu prvi review-ovi nakon izlaska.

 Što se tiče prilagodbe - moraš naučiti rukovati bilo kojim strojem tako da to nije argument. Reklo bi se da je to određena smetnja kod promjene platforme i kod računala i bilo koje druge naprave i da dio korisnika ostaje inercijom. Moraš priznati da su appleovi proizvodi ipak jednostavniji za rukovanje i možda još nešto važnije - imaju konzistentno korisničko sučelje. Sve radi na manje-više isti način. Moja žena je promijenila tri androida i stalno me zapitkivala za ovo ili ono. Dam joj iphone i mir božji.

 

što se tiče rada sa stalka, stola i slično, ja se nadam da su ostali dosljedni sebi i napravili rješenje koje pokriva i te načine uporabe, ako nisu, onda je faceid teški promašaj. morat ćemo pričekati da bi vidjeli.

 

pozdrav

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Touch ID sljedeće godine odlazi u povijest
Feudalac kaže...
gkelekov kaže...

Ajmo se složit da se ne slažemu u svemu :)
User MacBookPro-a, koji ima iPad (prvi Air) i sad iPhone7 bi rekao da od prave praktičnosti, Apple nije vaš na vrhu. Pošto se MORAŠ prilagoditi u detalje njihovom ekosistemu, ne možeš to zvat praktičnost.
A što se otključavanja preko scaniranja lica tiče, meni to ne djeluje baš i toliko prakitčno. Kao što reko kada trčiš, ili bicikliraš ili ti je mob u autu na stalku, otključavanje s licem ne radi najbolje (osim ako ne staneš i ne namjestiš se) i tu jedino touchID pomaže.
Na drugim mjestima (tipa mokre ruke) pak to ima smisla. Dakle izbacili su dobar dio praktičnosti i funkcionalnosti (jer je mogao ostati i touchID)
ALI... Vidjet ćemo sve kako radi kada krenu prvi review-ovi nakon izlaska.

 Što se tiče prilagodbe - moraš naučiti rukovati bilo kojim strojem tako da to nije argument. Reklo bi se da je to određena smetnja kod promjene platforme i kod računala i bilo koje druge naprave i da dio korisnika ostaje inercijom. Moraš priznati da su appleovi proizvodi ipak jednostavniji za rukovanje i možda još nešto važnije - imaju konzistentno korisničko sučelje. Sve radi na manje-više isti način. Moja žena je promijenila tri androida i stalno me zapitkivala za ovo ili ono. Dam joj iphone i mir božji.

 

što se tiče rada sa stalka, stola i slično, ja se nadam da su ostali dosljedni sebi i napravili rješenje koje pokriva i te načine uporabe, ako nisu, onda je faceid teški promašaj. morat ćemo pričekati da bi vidjeli.

 

pozdrav

 Stoji sve što si rekao (i drago mi je da si umjesto bespogovornog navijanja racionalno sagledao).
Ovo što si rekao stoji:

Moraš priznati da su appleovi proizvodi ipak jednostavniji za rukovanje i možda još nešto važnije - imaju konzistentno korisničko sučelje.

Ne samo to, to je zaokružen proizvod za korisnika, nema nedoumica (koliko je moguće). Daje ti stvarnu pouzdanost, ali još jači psihološki osjećaj pouzdanosti - što je uvijek bitno kad je riječ o (novoj) tehnologiji. O cijeni za to ne bih, znaš zašto.

Međutim, mislim da nisi razumio na što se odnosi prilagodba: nije riječ o specifičnosti uporabe. Riječ je o prilagodbi njihovom ekosistemu (kao što je gkelekov i napisao), a to podrazumijeva zatvorenost i ograničenja.
E sad, neke plaši osjećaj slobode, a neki se osjećaju loše ako nemaju slobode.

Problem je u tome što se ta zatvorenost i ograničenja prodaju kao nešto smišljeno zato jer je to dobro za korisnika (što je samo djelomično točno), a u stvari je riječ samo o tome da na taj način mogu više zaraditi: to im je nit vodilja, a ne "dobrobit korisnika".
No ako korisnici pristaju na to, sve štima. Za mene je to Stockholmski sindrom (i ne mogu se s time dobro osjećati), a za tebe je upravo to nešto zbog čega se dobro osjećaš. Sve 5.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Touch ID sljedeće godine odlazi u povijest
Feudalac kaže...
Točno. Ali ne radi na jarkom suncu, npr, uz neke poremećaje Itd. Druga stvar, sama implementacija je izvedena tako da traži tri koraka, vrlo je ograničena po pitanju položaja iz kojeg se može i mora koristiti.
Apple je tu uvijek bio majstor - rješenje je za korisnika praktično transparentno - kao da ga nema. Koliko je npr ljudi prije touchid-a koristilo lozinku na mobitelu? Gotovo nitko. Danas gotovo nitko ne nisi otključan telefon, radi toliko brzo kao da ga nema. I zahvaljujući njemu - krađe iPhonea su praktično stvar prošlosti.

 otkud ti znas kako je apple to implementirao? imas neke informacije koje nitko drugi nema?

Netko radi što zna a netko zna šta radi.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice