TPB na Sudu za ljudska prava

poruka: 8
|
čitano: 2.916
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "TPB na Sudu za ljudska prava".
12 godina
odjavljen
offline
TPB na Sudu za ljudska prava

Pa dobro i kažu,zašto bi oni bili odgovorni zbog sadržaja koji korisnici dijele međusobno?

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: TPB na Sudu za ljudska prava
Pranja kaže...

Pa dobro i kažu,zašto bi oni bili odgovorni zbog sadržaja koji korisnici dijele međusobno?

  Zato što to oni tim korisnicima (in)direktno i omogućuju?

BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/
12 godina
odjavljen
offline
Re: TPB na Sudu za ljudska prava
Šef kaže...

  Zato što to oni tim korisnicima (in)direktno i omogućuju?

 Znači,HAC je kriv ako netko nekoga pregazi na cesti jer su mu to oni omogućili (indirektno)?

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop
15 godina
offline
Re: TPB na Sudu za ljudska prava
Pranja kaže...
Šef kaže...

  Zato što to oni tim korisnicima (in)direktno i omogućuju?

 Znači,HAC je kriv ako netko nekoga pregazi na cesti jer su mu to oni omogućili (indirektno)?

Zasto se onda predstavljaju sami kao servis za download igara, filmova etc.? (zasto se ne predstavljaju samo kao servis za razmjenu podataka) Zasto ne blokiraju ilegalan sadrzaj ili ne kazne na neki nacin uploadere? niti HAC ne spominje u tom kontekstu nesrece, pa pocinitelji opet budu kaznjeni.

 

Nije da bih volio da ih zabrane globalno, ali treba biti realan..... oni jako dobro znaju zasto su osnovali TPB, znaju da je 90% ilegalnog sadrzaja (isto kako su to znali i tvorci MU-a, a znamo bome i svi mi).

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
15 godina
offline
Re: TPB na Sudu za ljudska prava
lovac82 kaže...
Pranja kaže...
Šef kaže...

  Zato što to oni tim korisnicima (in)direktno i omogućuju?

 Znači,HAC je kriv ako netko nekoga pregazi na cesti jer su mu to oni omogućili (indirektno)?

Zasto se onda predstavljaju sami kao servis za download igara, filmova etc.? (zasto se ne predstavljaju samo kao servis za razmjenu podataka) Zasto ne blokiraju ilegalan sadrzaj ili ne kazne na neki nacin uploadere? niti HAC ne spominje u tom kontekstu nesrece, pa pocinitelji opet budu kaznjeni.

 

Nije da bih volio da ih zabrane globalno, ali treba biti realan..... oni jako dobro znaju zasto su osnovali TPB, znaju da je 90% ilegalnog sadrzaja (isto kako su to znali i tvorci MU-a, a znamo bome i svi mi).

Pa ne hvata ni HAC one koji voze nesavjesno i rade prekršaj u prometu nego policija. Isto tako zašto bi TPB i po kojoj osnovi trebao nekome nešto blokirati po internetu. Ako neko radi krivično djelo (bilo RL ili online) postoje službe i organi koji trebaju reagirati a ne TPB.

 

BTW. Što znaći servis za download igara. Jučer sam skinuo sasvim legalno Diablo 3 sa TPB-a jer su Blizardovi serveri bili sjebani zbog navale. Zaigrao sam ga tek kada sam kupio digital cod. Je sam ja tu napravio neki prekršaj a skinuo sam igru sa TPB-a??? Naravno da nisam.

 

Jasno je svima da je TPB pun piratskog sadržaja ali nije problem u TPB-u nego negdje drugdje (zastarjeli zakoni, pohlepni izdavaći, nastavi niz).

16 godina
neaktivan
offline
TPB na Sudu za ljudska prava
I ja sam misljenja da se ne moze (sva) krivica svalit na TPB. Takve zakone guraju razni ZAMPovi sa stupidnim obrazlozenjem da su to direktni gubici, a sve u korist krupnog kapitala (kao i sve danas). Tjeraju ISPove i hostere provjeravat sadrzaj. Ne predstavlja li to krsenje sloboda? To znaci da "bilo tko" moze ucu u stan, napravit premetacinu, citat postu u sumnji bilo cega ilegalnog. I sto se dogodi ako imate kriptirani sadrzaj? Ta ludost, kontroling, idu toliko daleko da sam ja kriv ako tokom snimanja svog klinca koji se igra snimim muziku (zasticeni sadrzaj) koja svira na radiju ili CDu u nekom autu. Da, dal glasnije pustanje muzike krsi pravo o javnoj reprodukciji?

Misljenja sam da se tu radi o samo jednoj stvari - totalni kontroling. A sve to dolazi iz "najdemokratskije" zamlje - Amerike.
 
5 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
TPB na Sudu za ljudska prava

Ovako..

Vrlo jednostavno..

Svi, nazovimo ih, "uploaderi" koji krse svakojaka prava, i tako stavljaju na internet raznorazni sadrzaj biti kažnjeni permament banom..... To sto je MS 100.000 uložio "protiv piraterije" moze se sasvim solidan algoritam ili kojekakva glupost, nazovimo je "filterima" da 

regulise sve te podatke koji su uploadovani na TPB.. A, pošto naravno svi mislimo da to nece tako lako ici, da ako bilo sto pokusaju/mo, stepen piraterije ce rasti, e upravo tako, nakon sto doticni dobiju BAN, nebi bilo loše da ima mogučnost da se vrate AKO uplate, npr 20-30$,

i da prihvataju sve sadasnje/nove uslove.. Eh, kad bi to bilo, prodje npr godina dana, sigurno bi 60-70% njih platilo za povratak, a pitamo se, gdje taj novac ide? Išao bi u stranu zastite podataka, te kako osnivanja "zastitnickih" programa, filtera, algoritama.. itd, za poboljsanje

filtriranja sadrzaja na TPB, kojih 5-6 miliona bi i najzadnji ilegalni .doc , .exe, .. file "odstranilo sa interneta" SIGURNO.

But the problem is, sto su TPB clanovi "pametno" odreagovali na pokusaj gasenja, zabrane TPB sajta, tako sto je dnevni promet porastao za nekoliko miliona novih korisnika, odnosno novih skidanja, sadrzaja koji su uploadovani i tak. Niti jedan guzonja ne smije 

pljunuti koji milion, a posto ne zeli, moze lijepo gledati kako sve propada. {#} ITD.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
TPB na Sudu za ljudska prava
expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice