Trebamo li više studenata ICT-a?

poruka: 35
|
čitano: 5.331
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Trebamo li više studenata ICT-a?".
15 godina
offline
Re: Trebamo li više studenata ICT-a?
Byron kaže...

LUNAT1C kaže:

                      " ne vidim zasto bi ih programer trebao znati ukoliko se ne misli time baviti... "

 

Znači FER ne treba pripremiti programere za programiranje biosa računala, mobitela, printera, automobila, vlaka , aviona , to bi trebali naučiti na automatici ili energetici ?  

 krivo protumačeno, ukoliko neko ide na faks kako bi naučio biti web developer ili pak izrađivati baze, zašto bi učio programirat bios (to ga ne zanima i ne planira se time baviti, isto tako i programiranje u c ili cpp) i ja ne govorim o feru nego o svim faksevima općenito...
na faksu se uči teorija, ako se gleda informatika i fer uče se operativni sustavi gdje se rade dretve semafori i slicne stvari, ali očekivati da netko ko je završio fakultet zna sve je smiješno.. i napomenuo sam isto tako da to kod nas nebi trebalo biti čudno, fer gubi reputaciju dobrog fakulteta, te se trenutno na fer moze upisati svaka budala...

po meni bi bilo super kada bi na faksu bila specializacija (ne samo na diplomskom) te da se uči ona grana koja studenta zanima.. (biti pediatar nije isto kao biti ginekolog, ali oba su doktori i zavrsili su medicinu)

Umro je Einstein, umro je Newton, ni ja se ne osjećam baš najbolje.. :(
10 godina
neaktivan
offline
Trebamo li više studenata ICT-a?

Obrazovni sustav je smeće,stvari koje se na faxu uče su nepotrebne,a dobra večina onih koji studiraju ne znaju niš radit kaj se tiče njihovog faxa(cimer je druga godina računalstva,ne zna u kojem programskom jeziku programira).Zato i razmišljam da odjebem taj fax,te stvari koje oni tam predavaju(NA POWER POINT PREZENTACIJAMA SKINUTIH S NETA S DRUGIH FAXOVA)se sam naučim i usput izbacim sva ona nepotrebna sra*nja.Samo bezveze trošim novce doma starcima,a ko da bum s papirom koji niš ne znači dobil posla..ma da...

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Trebamo li više studenata ICT-a?

Hvala sto ste otvorili ovu temu i za nas malo mladje,nadam se da ce vasa razmisljanja nekima poput mene i ostalih jako pomoci.Hvala.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Trebamo li više studenata ICT-a?
Hobbss kaže...

Obrazovni sustav je smeće,stvari koje se na faxu uče su nepotrebne,a dobra večina onih koji studiraju ne znaju niš radit kaj se tiče njihovog faxa(cimer je druga godina računalstva,ne zna u kojem programskom jeziku programira).Zato i razmišljam da odjebem taj fax,te stvari koje oni tam predavaju(NA POWER POINT PREZENTACIJAMA SKINUTIH S NETA S DRUGIH FAXOVA)se sam naučim i usput izbacim sva ona nepotrebna sra*nja.Samo bezveze trošim novce doma starcima,a ko da bum s papirom koji niš ne znači dobil posla..ma da...

 Izrazito se ne slažem s tvojom objavom.

Stvari koje na fakultetu učiš definitivno nisu "nepotrebne",nego te uči osnovama,daje ti

temelje iz različitih stvari da ti na kraju krajeva možeš to nadograđivati i od sebe raditi programera.

Sada što ljudima smeta što nema fakulteta koji ima smjer "Java developer",ne funkcionira tako.

Ti na bazu koju dobiješ od ostalih programskih jezika,lakše nadogradiš s drugim nego što to uradiš tako da

učiš načisto novi jezik.Svodi se na kraju na tvoju dobru volju i koliko si ti spreman učiti.

Iako,mislim da bi te fakultet trebao naučiti kako da razmišljaš kao programer,a ne da te nauči naprednom programiranju.

Sam sam mislio tako,da je bolje,ali da me sada pitaš,ne bih fakultet zamijenio za ništa.

Naučio sam stvarno dosta stvari o samoj arhitekturi,kako bi trebao razmišljati kao programer,te smatram da nije uzalud potrošeno vrijeme.

 

Ali teško je raditi i studirati,kao u mom slučaju.Vremena za osobni napredak u programiranju nema,ako želiš živjeti zdravo i imati neku razonodu.

Žao mi je što ne programiram više.,no sebi sam obećao da hoću, i to vjerovatno ću uzeti Javu kao glavni jezik,te izričito početi na njoj raditi.

EUNE: 321Zdravko
16 godina
neaktivan
offline
Trebamo li više studenata ICT-a?

Ako netko hoce nauciti programirati a zavrsio je neki drugi faks, predlazem mu udacity tecajeve napravljene u suradnji sa US firmama...

https://www.udacity.com/courses/all

ovo gdje pise build by

Nisu bas jeftini za hr pojmove(naravno punoooo su jeftiniji od toga koliko faksevi naplate proracunu), ali mislim da se isplati ako vas ta karijera zanima....

 

Necu komentirati clanak previse jer to je tipicno pozvali smo nekog lika da pametuje da treba vise onoga sto on proizvodi, i da kaze da on to super proizvodi. :D

Nemam nista protiv Algebre, samo ne vjerujem reklamama za deterdente ni ljudima kada govore o svojoj firmi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2016 4:40 (Zoidberg).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice