Tri milijarde ljudi na Internetu

poruka: 14
|
čitano: 2.210
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tri milijarde ljudi na Internetu".
13 godina
neaktivan
offline
Tri milijarde ljudi na Internetu

Uz nastavak takvog rasta, eMarketer procjenjuje da će već 2018. godine pristup Internetu imati više od polovice svjetske populacije – 3,6 milijuna ljudi.

izgleda da su u tu procjenu uvrstili i skorošnji WW Z 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Tri milijarde ljudi na Internetu

je li to svi istodobno ili jedan po jedan? {#}

 

usput, "Nezavisna američka istraživačka kuća" je žešći oksimoron. {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Tri milijarde ljudi na Internetu

i s tolikom količinom ljudi, još uvijek nitko ne trza da sa uvede ipv6?! Pa di je tu logika. a znam da velika većina sistema ima ipv6 standard omogućen, samo treba prešaltat.

 

mislim optima mi uvali neki virtualni ip, koji ni dinamički dns ne vidi. a mi smo malena država. kako je u većim državama neću ni mislit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tri milijarde ljudi na Internetu
ranko091 kaže...

i s tolikom količinom ljudi, još uvijek nitko ne trza da sa uvede ipv6?! Pa di je tu logika. a znam da velika većina sistema ima ipv6 standard omogućen, samo treba prešaltat.

 

mislim optima mi uvali neki virtualni ip, koji ni dinamički dns ne vidi. a mi smo malena država. kako je u većim državama neću ni mislit.

Ahahahaha, znam taj problem, tako je Friday muku mucio s dyndns-om dok nismo skontali da je to privatna adresa optime :)

 

A generalno uz clanak ... kako se mjeri broj ljudi na internetu i da li se radi o ljudima ili o hostovima, posto ja imam bar 10 uredjaja koji su nonstop spojeni na mrezu svih mreza ...

*dobitnik i7-4790K!
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.11.2014 14:55 (Bastardo).
15 godina
offline
Re: Tri milijarde ljudi na Internetu
Bastardo kaže...
ranko091 kaže...

...

 

mislim optima mi uvali neki virtualni ip, koji ni dinamički dns ne vidi. a mi smo malena država. kako je u većim državama neću ni mislit.

Ahahahaha, znam taj problem, tako je Friday muku mucio s dyndns-om dok nismo skontali da je to privatna adresa optime :)

 

A generalno uz clanak ... kako se mjeri broj ljudi na internetu i da li se radi o ljudima ili o hostovima, posto ja imam bar 10 uredjaja koji su nonstop spojeni na mrezu svih mreza ...

ma to za javni ip u optimi moraš ispunit obrazac, potpisat, skenirat i poslat. za ove moje sitne potrebe totalno nepotrebno, ali u nekim slučajevima opravdano.

 

a to koliko ima uređaja je vjerovatno i mnogo više od 3 milijarde. i jos uračunat one koji se nalaze iza takvih kao optime vlana...  zato me ipv6 sistem i zanima. dobiješ jednu ip adresu i više je nikad ne mijenjaš. ruteri postanu nepotrebni... itd itd...

11 godina
neaktivan
offline
Re: Tri milijarde ljudi na Internetu
ranko091 kaže...
Bastardo kaže...
ranko091 kaže...

...

 

mislim optima mi uvali neki virtualni ip, koji ni dinamički dns ne vidi. a mi smo malena država. kako je u većim državama neću ni mislit.

Ahahahaha, znam taj problem, tako je Friday muku mucio s dyndns-om dok nismo skontali da je to privatna adresa optime :)

 

A generalno uz clanak ... kako se mjeri broj ljudi na internetu i da li se radi o ljudima ili o hostovima, posto ja imam bar 10 uredjaja koji su nonstop spojeni na mrezu svih mreza ...

ma to za javni ip u optimi moraš ispunit obrazac, potpisat, skenirat i poslat. za ove moje sitne potrebe totalno nepotrebno, ali u nekim slučajevima opravdano.

 

a to koliko ima uređaja je vjerovatno i mnogo više od 3 milijarde. i jos uračunat one koji se nalaze iza takvih kao optime vlana...  zato me ipv6 sistem i zanima. dobiješ jednu ip adresu i više je nikad ne mijenjaš. ruteri postanu nepotrebni... itd itd...

ne bih ja jos routere otpisao :)

*dobitnik i7-4790K!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tri milijarde ljudi na Internetu
ranko091 kaže...

i s tolikom količinom ljudi, još uvijek nitko ne trza da sa uvede ipv6?! Pa di je tu logika. a znam da velika većina sistema ima ipv6 standard omogućen, samo treba prešaltat.

 

mislim optima mi uvali neki virtualni ip, koji ni dinamički dns ne vidi. a mi smo malena država. kako je u većim državama neću ni mislit.

Mislim da su već uveli IPv6 samo što ga mali postotak koristi.

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
15 godina
offline
Re: Tri milijarde ljudi na Internetu
NecroKnight kaže...
ranko091 kaže...
...

Mislim da su već uveli IPv6 samo što ga mali postotak koristi.

ma to treba kao i kod digitalne zemaljske, brzopotezno. al đabe kad sve velike firme nemaju volju za prelazak. ne želim ni znat koliko bi bilo nekompatiblnih dns-ova, bookmarka i ko zna čega sve ne... :D

 

jadni sistemci kad ih ovo zapadne.

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/27203258/Screenshot%202014-11-21%2015.21.51.png

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.11.2014 15:24 (ranko091).
11 godina
neaktivan
offline
Tri milijarde ljudi na Internetu

Evo kome god treba, HE (Hurricane Electric) vec neko vrijeme nudi uslugu izlaska na IPv6 net preko njihovog tunela. Stvar radi odlicno i sto je jos bolje ... izlaz na net je u americi (netflix, BF4 update prije svih drugih, ... )

 

https://www.tunnelbroker.net/

 

Tunel se moze uspostaviti na routeru ili na samom windows racunalu. Uzivajte djeco :)

*dobitnik i7-4790K!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tri milijarde ljudi na Internetu

jos malo pa ces morat cekat red i kod online shopinga...

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Tri milijarde ljudi na Internetu

kak 3 milijarde ak na planeti ima 7 milijuna stanovnika??

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tri milijarde ljudi na Internetu

Hrvatska ima više od polovice svjetskog stanovništva {#}

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.11.2014 17:56 (CyberDemonVZ).
15 godina
offline
Re: Tri milijarde ljudi na Internetu
win4crazzy kaže...

kak 3 milijarde ak na planeti ima 7 milijuna stanovnika??

ne smiješ sve u tekstu shvaćati doslovce. to je više ... alegorija (uz činjenicu da Vrbanus samo lupeta po dugnetari i uopće ne pročita što je napisao; ovakve stvari inače idu na "zločestu stranicu") {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
9 godina
neaktivan
offline
Tri milijarde ljudi na Internetu

Ovo su neki "jači" prepisivači.

 

Očito su se poslužili podacima s ove adrese:

 

http://www.itu.int/en/Pages/default.aspx

 

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice