Valerian i grad tisuću planeta

poruka: 38
|
čitano: 7.200
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Valerian i grad tisuću planeta".
11 godina
offline
Valerian i grad tisuću planeta

sve stoji al da nije vizualno bolji od avatra de me nemoj...em je tehnologija 10 godina ispred em je bolji i tocka.dizajn mul-a i efekti je nesto najbolje dosad na filmu...na drugu stranu sto je prica faul

 
10 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Valerian i grad tisuću planeta

Zašto ne piše "Promo" na početku članka?! Meni kao ljubitelju Sci-Fi žanra je ovaj film samo po trailerima na prvu odbojan, primarno iz razloga što su od lijepe mlade glumice napravili da uz pomoć šminke izgleda na jeftinu droljicu koju bi jedino nategao u pijanom stanju.

 

Edit:

 

 

Da li to uopće ima ženske genitalije?!

 

http://www.justjared.com/2014/10/10/cara-delevingne-urges-fans-to-stop-bullying/

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.8.2017 19:45 (Mayo).
 
2 17 hvala 0
13 godina
offline
Valerian i grad tisuću planeta

Meni je film ako ništa drugo onda vizualno super i zbog toga ga vrijedi pogledati u kinu...

 
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Valerian i grad tisuću planeta

Kritike ga seru, film je sasvim ok.

 

Rihana, pa i Hawk (a pogotovo Avataroliki narod i njihove priče) u stvari samo spuštaju priču koja i mora biti ležernija od one iz Ratova zvijezda jer se radi o drugačijoj, opuštenijoj varijanti eskapizma.

 

U doba općeg američanskog zaglupljivanja, šira publika je valjda izgubila osjećaj za njegovu francežku varijantu.

 

Film je sasvim pristojan, a likovi daleko od praznih i neuvjerljivih, kako kritike (ne samo ova) sugeriraju.

 

Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Valerian i grad tisuću planeta

meni je zanimljivo pokazati svijetu od koga je sve (između inih, npr. john carter, e.r. buroughsa) lucas pokrao ideje za starwars. al amerima ionak možeš svakava muda pod bubrege prodavati jer nemaju pojma niti o svojoj a nekmoli europskoj kulturi (stripu, literaturi itd.). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Valerian i grad tisuću planeta

Film je dobar, neprestana akcija. Luc Besson nikad nerazocara.

Cak neki djelovi filma bacaju na 5ti element. Nadam se da ce nastavak biti.

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
5 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Valerian i grad tisuću planeta
Film je sasvim ok ljubitelj sam sf filma posebno space opera stripove sam pročitao nije remek djelo ali ljetna razbibriga a i film se MORAO gledati jer sin ima ime Valerian
 
8 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Valerian i grad tisuću planeta
Dolfi kaže...
Film je sasvim ok ljubitelj sam sf filma posebno space opera stripove sam pročitao nije remek djelo ali ljetna razbibriga a i film se MORAO gledati jer sin ima ime Valerian

 

That name sounds like royalty. Are you royalty?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
14 godina
offline
Valerian i grad tisuću planeta

film je dobar, da se brzo zaspati dok se gleda, u prvih 20min 

 
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Valerian i grad tisuću planeta

Film ima nedorecenu pricu. Sve stoji što autor teksta kaže.

+ šta sam ga gledao u imaxu i to je eto jedini 3D film od kojeg me užasno boljela glava.

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
16 godina
protjeran
offline
Re: Valerian i grad tisuću planeta
Luka123 kaže...

Film je dobar, neprestana akcija. Luc Besson nikad nerazocara.

Cak neki djelovi filma bacaju na 5ti element. Nadam se da ce nastavak biti.

 

Jedina dva dobra filma od Luca su pedofilični Leon i Taken, Nikita isto nije loš film. Sve ostalo je žbljuć-žmljuć. Taxi je najveće govno od serije filmova. Peti element je dječji filmić, baš kao i ova feministička fantazmagorija.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.8.2017 21:26 (Mayo).
16 godina
offline
Valerian i grad tisuću planeta

Film je vizualno lijep, sve ostalo mah. Jesu li još koga smetale obrve glavne glumice koje bi (barem meni) preuzele svaku scenu u kojoj bi se pojavile?

 
5 1 hvala 1
13 godina
offline
Valerian i grad tisuću planeta

Film je gluuuup... strašno...

Peti element je za red veličine bollji fim. Ma... dva reda veličine...

Sve što je autor napisao, u potpunosti se slažem. 

Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Valerian i grad tisuću planeta
uuY kaže...

 

Rihana, pa i Hawk (a pogotovo Avataroliki narod i njihove priče) u stvari samo spuštaju priču koja i mora biti ležernija od one iz Ratova zvijezda jer se radi o drugačijoj, opuštenijoj varijanti eskapizma.

 

U doba općeg američanskog zaglupljivanja, šira publika je valjda izgubila osjećaj za njegovu francežku varijantu.

 

 

Čak bih se i složio, štoviše i sam sam fan takvih varijanti, no usporedi li se Valerian primjerice s Guardians of the Galaxy ili pak Kingsmanom i Deadpoolom (unutar svog žanra), nedostaci Valeriana su puno vidljiviji. Tim više zbog praznine koju ostavlja unatoč trajanju od 2 sata i 17 minuta.

16 godina
protjeran
offline
Valerian i grad tisuću planeta

 

Thus, according to academic John Dean, Christin "as a rule works into his narratives political, environmental and feminist concerns – thereby showing social ills are universal, no matter on what planet you land"

 

Da budem iskren, jedina filmska feministička heroina koja nešto vrijedi je Ellen Ripley ni Trinity nije loša....

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.8.2017 23:08 (Mayo).
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Valerian i grad tisuću planeta

Nikad neću shvatit zašto bi itko htio gledati Bessonovo smeće?!? 20+ godina nije snimio ništa gledljivo, a i ono prije toga nije bilo baš za pohvale.

Moj PC  
7 9 hvala 1
16 godina
offline
Re: Valerian i grad tisuću planeta
GSP kaže...

sve stoji al da nije vizualno bolji od avatra de me nemoj...em je tehnologija 10 godina ispred em je bolji i tocka.dizajn mul-a i efekti je nesto najbolje dosad na filmu...na drugu stranu sto je prica faul

 Tehnologija i vizualno bolji?!? Ne laprdaj. Navedi JEDAN velikobudžetni film u zadnjih 20 godina u kojem efekti izgledaju loše jer je korištena starija tehnologija? Svi ti filmovi vizualno izgledaju fenomenalno i ako neki film ima bolje efekte to (često) nije zato što su oni kreirani novijom tehnologijom nego zato jer se film više oslanja na efekte, a manje na neke druge stvari (možda neku pametniju priču i dubinu npr.). Ono što naprednija tehnologija u tih zadnjih 20 i više godina unazad donosi nisu vizualno bolji efekti nego brža i lakša realizacija istih u filmovima sa sve nižim budžetom što nažalost ne znači i bolje filmove već tek više filmova/serija s boljim efektima jer efekti postaju pristupačniji.  Lošem filmu to nažalost ne pomaže da postane bolji film pa tako čak i dobre ideje upadnu u zamku da se producenti i režiseri zanesu vizualnim mogućnostima koje im stoje na raspolaganju umjesto da se gradi priča... Ovo sad konkretno nema veze sa poantom koju zato ponavljam - da bilo koji blockbuster danas koji se više ili manje oslanja na vizualne efekte NIJE vizualno bolji od bilo kojeg blockbustera unazad 20 godina i točka.

14 godina
offline
Re: Valerian i grad tisuću planeta

Film je propao. 

 

Luc Beson je uložio sve kaj je imao na taj film. Efekti su odlični ali izbor glumaca koma. Zato je i pao.

14 godina
offline
Valerian i grad tisuću planeta

Film je odličan!

095/9170-795 / robert.lausin@gmail.com
Moj PC  
8 1 hvala 0
12 godina
offline
Valerian i grad tisuću planeta

U traileru mi ova cura izgleda ko da nema pojma o glumi.

Kak je u cijelome filmu?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Valerian i grad tisuću planeta

Hm, meni se film svidio. Iako, nešto slabo gledam filmove, a i kada pogledam film, obično je to neki western. Igrom slučaja išao sam u jedan petak gledat film, htio sam onaj ratni Dunkirk pogledati, međutim druga strana koja je išla sa mnom gledati film htjela je baš ovaj film gledati.

Tako da sam i ja isti gledao, al' ne do kraja, jerbo sam zaspao, ne od dosade, nego od fizičke iscrpljensti, jednostavno me umor savladao....

 

Koliko sam vidio film mi se svidio, pogotovo ona mala stvorenja koja izabacuju iz sebe one neke "bisere". Agneti kao glavni glumci su mi baš simpatični, te je zanimljivo gledati njihovu međusobno povezivanje tokom filma....

Da, film ima dosta dodirnih točka sa današnjom percepcijom svijeta. Korupcije, mito, zlo, ratovi, mučenje zarobljenika...kao da sam to već negdje vidio.

 

Od SF, u 80-am pratio Star Track, tako da nemam baš nekog znanja o SF žanru, al' mi se priča svidjela kao i cijeli film, koji ću ako bude sreće jednom i u cijelosti pogledati.

Ako ste znalci SF furke, vjerujem da Vam film možda nije baš nešto, al' eto ako netko uspoređuje ovaj uradaka sa nekim drugim koje nisam gledao, ne mogu ocijeniti koliko je promašio ili pak pogodio u svojoj ocijeni ili kritici filma.

 

Šuma sumarum, meni je filmić baš okay, te su simpatični dvoje golubčića koji spašavaju svijet(svemir), a to ih ne priječi da ostvaruju međusobnu emocionalnu povezanost, kao i svaku drugu...

 

E, da ekipo potražite i strip Valerian na internetu, bap mi je zanimljiv, te sam ga počeo čitati.

Da, u stripu glavna junakinja ima crvenu kosu, a filmu plavu...To nije fer, prema stripu.

Da, i napokon sam vidio cijeli nastup Riane do kraja zahvaljući ovim filmom.

 

Lajkam film, te ga slobodno pogledajte, čak ako idete i u kino, a da Vas film u početku ne zanima.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.TMATIJA1.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Valerian i grad tisuću planeta

jbt vas dvojica pelgate taj engleski bez beda...jebeni igraci

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Valerian i grad tisuću planeta

Neke stvatri ne treba komentirati. Meni osobno film je odličan. Zapravo predstavlja istinski SF film što recimo Star Wars sa svakim nastavko sve više gubi. OK možda sam ja matori kenjac koji je previše čitao SF klasike pa se oduševljavam atmosferom i likovima koji me podsjećaju na te knjige. No još jednom o nekim stvarima se ne raspravlja a jedna od tih stvari je ukus. Nisam filmski kritičar i filmu ne mogu pristupiti "objektivno" ako itko to može. Zbog svega naprijed rečenog, djeco manja i veća idite u kino pogledajte ovaj film ako ništa možete pričati da vam se nije svidio ili ne. :)

Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Valerian i grad tisuću planeta
Bothari kaže...

Jesu li još koga smetale obrve glavne glumice koje bi (barem meni) preuzele svaku scenu u kojoj bi se pojavile?

 Je, ja sam baš tokom filma komentirao da im je vjerojatno prvi pick bio Stjepan Mesić.

Lijepotica i zvijer koji je mjuzikl (a prema tom žarnu gajim duboku averziju) i koji me natjerala ženska koju sam naganjao u to vrijeme da idemo pogledati, te me ta ista ženska nakon filma bez pol pardona odjebala, mi je ostavio daleko daleko bolji okus u ustima od Valeriana. A mislim da to poprilično govori o kvaliteti filma.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.8.2017 13:26 (Bukva).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Valerian i grad tisuću planeta
Mayo kaže...

Zašto ne piše "Promo" na početku članka?!

 

Promo na clanku koji je popljuvao film u skoro svakom mogucem aspektu? What the hell.. :D :D :D

 

Mayo kaže...

 

Ironicno, linkao si clanak u kojem se bas tebe spominje.

14 godina
offline
Re: Valerian i grad tisuću planeta
PzKpfw kaže...

Hm, meni se film svidio...

Tako da sam i ja isti gledao, al' ne do kraja, jerbo sam zaspao, ne od dosade, nego od fizičke iscrpljensti, jednostavno me umor savladao....

 


 ne kuzim, covjek koji je zaspao na filmu isti hvali i preporucuje drugima?!?

 

 

ja slucajno nisam zaspao, iako mi je doslo preko nekoliko puta, no rekoh zelim pogledati do kraja u cjelini cisto da imam argumenta pljuvati po kolegi koji nas je nagovorio da isti idemo pogledati...

 

film je uzas!

ako se gleda kao djecji film, onda eventualno i moze proci, no koliko sam imao prilike vidjeti, nigdje ga ne svrstavaju u djecji film tako da jbga...

peti element je remek djelo za ovaj mesung stilova i filmova. film 30% scena, likova i kosimografije vuce iz petog elementa. luc besson je koma, ja bih se sramio potpisati na ovakav uradak.

moja preporuka: zaobici u sirokom luku, po meni ne vrijedi vremena da se doma pogleda, a kamoli da se daje novce za gledanje u kinu!

15 godina
offline
Valerian i grad tisuću planeta

Cara Delevingne zrači seksipilom k'o Andrej Pejić dok je još imao kobasu.

K
Moj PC  
6 1 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Valerian i grad tisuću planeta
Korky kaže...

Cara Delevingne zrači seksipilom k'o Andrej Pejić dok je još imao kobasu.

 

 

15 godina
offline
Re: Valerian i grad tisuću planeta
uuY kaže...

* * *

 

U doba općeg američanskog zaglupljivanja, * * *

 

Sinoć sam gledao ruski film Prityazhenie (2017) i dugo nisam pogledao dobar sci-fi (ove godine me je svaki razočarao). "Sletanje" svemieskog broda na rusku prijestolnicu je apsolutno najbolje vizualno rušenje jednog grada ikada. Znači ni Armagedon ni Žestoki Udar ni svi svi filmovi katastrofe nisu prikazali vizualno realno rušenje grada kao što je ovaj ruski film.

 

Iako će te imati Deja Vu da ste sve to odgledali iz pojedinih filmova, i loša ocjena na IMDb-u možda će vas odvratiti od ovog Sci-Fi dragulja ali moja osobna preporuka. Sony-u i Sony-evoj Columbia Pictures svaka čast.

 

General_Woo kaže...

Film je odličan!

Nekad i treba da bude odličnih 2h zabave. Meni je pun kofer ovih kritičara koji pogeldaju film 2h a pišu kritike 4h. Nisam gledao ali na 65" OLED-u vjerujem da će biti wow.

 

PzKpfw kaže...

* * *

Tako da sam i ja isti gledao, al' ne do kraja, jerbo sam zaspao, ne od dosade, nego od fizičke iscrpljensti, jednostavno me umor savladao....

 

* * *

A mamma mia, kako možeš zaspati uz film. Ja sinoć gledao gore spomenuti ruski danas niskobudžetni TV film od SyFy Atomica (2017), i oba su me nekako fino zabavila.

16 godina
offline
Valerian i grad tisuću planeta

 

Za nekoga tko je odrastao na Valerianu - stripu, nije mi uopće jasan izbor glumaca, pogotovo glavnog. Jasno mi je da je današnja kino publika mleđetinejđerska, ali ipak. Onaj Valerian iz stripa nije niti blizu nekakvom nesigurnom mladcu. Promašeno 100%.

Što se tiče Laureline, ajd, možda... ali niti ona nije blizu mačke iz stripa.

Uopće film bi bio daleko bolji da ima drugačiji naslov... ovakav film bi se trebao zvat Laureline... Valeriana se uopće ne sjećam a film sam gledao prije tjedan dva...

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Val%C3%A9rian_and_Laureline#/media/File:Valerian_and_Laureline.jpg

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.8.2017 10:36 (xcat).
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice