WhatsApp opovrgava priče o stražnjim vratima

poruka: 13
|
čitano: 4.346
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "WhatsApp opovrgava priče o stražnjim vratima".
15 godina
offline
WhatsApp opovrgava priče o stražnjim vratima

Sve je lijepo objašnjeno, bili bi ludi da kažu, "je, morali smo dati NSA i ostalima pristup"

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
WhatsApp opovrgava priče o stražnjim vratima

"tko? mi?! ni u ludilu! ma tko vam je to rekao?" 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
WhatsApp opovrgava priče o stražnjim vratima

Još jedan od argumenata zašto preferiram Viber.

 
0 5 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
WhatsApp opovrgava priče o stražnjim vratima

Najsigurniji oblik komunikacije je aplikacija Signal jer je otvorenog koda i razvija ga Open Whisper Systems (njihov softver je osobno preporučio Edward Snowden). Open Whisper Systems je pomogao WhatsAppu implementirati svoju enkripciju. Sve je lijepo objašnjeno na njihovom blogu. WhatsApp smatram sigurnijim od Vibera i Telegrama ali sve tri aplikacije su zatvorenog koda. Prvo što zabrinuti za privatnost trebaju učiniti je obrisati Facebook profil, Windows zamijeniti Linuxom i koristiti samo Open Source programe ali ne vidim razlog za paranoju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2017 20:56 (DragonShit).
 
7 0 hvala 4
15 godina
offline
Re: WhatsApp opovrgava priče o stražnjim vratima
I ti zabrinuti bi morali izbjeći korištenje mobitela, računala, kretati se javnim prostorima zamaskirani i tak....
Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
11 godina
neaktivan
offline
Re: WhatsApp opovrgava priče o stražnjim vratima
DragonShit kaže...

Najsigurniji oblik komunikacije je aplikacija Signal jer je otvorenog koda i razvija ga Open Whisper Systems (njihov softver je osobno preporučio Edward Snowden). Open Whisper Systems je pomogao WhatsAppu implementirati svoju enkripciju. Sve je lijepo objašnjeno na njihovom blogu. WhatsApp smatram sigurnijim od Vibera i Telegrama ali sve tri aplikacije su zatvorenog koda. Prvo što zabrinuti za privatnost trebaju učiniti je obrisati Facebook profil, Windows zamijeniti Linuxom i koristiti samo Open Source programe ali ne vidim razlog za paranoju.

 Telegram je kolko ja znam open source

15 godina
neaktivan
offline
Re: WhatsApp opovrgava priče o stražnjim vratima
someguy kaže...

 Telegram je kolko ja znam open source

 Nije, Telegram koristi svoj zatvoreni protokol koji su sami razvili a samo je sučelje aplikacije open source.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2017 22:03 (DragonShit).
16 godina
offline
Re: WhatsApp opovrgava priče o stražnjim vratima
genije_čudo_prirode kaže...
I ti zabrinuti bi morali izbjeći korištenje mobitela, računala, kretati se javnim prostorima zamaskirani i tak....

 

Ono sto mi se cini kao pogresan nacin razmisaljanja (a primjecujem i na ovoj, kao i na vezanoj temi za prvobitnu vijest) - kada je u pitanju privatnost/sigurnost je to da mnogi, kada skontaju da ne mogu postici 100% privatnost, odustaju potpuno od nje.

Ne postoji nista 100% sigurno niti neprobojno. Ali to ne znaci da odredjenu dozu privatnosti ne mozemo postici i da se ne moze koliko toliko balansirati izmedju normalnog koristenja tehnologija i zadrzavanja odredjenog stepena privatnosti.

Nije isto da mi "samo" troslovne agencije mogu kopati po privatnim stvarima, ili da to moze bilo koji industrijski spijun, politicki angazovani haker ili zlonamjerni malac iz komsiluka... Na kraju krajeva, zasto olaksavati posao bilo kome, sve dok sebi nismo previse otezali...

16 godina
offline
WhatsApp opovrgava priče o stražnjim vratima

Veliki je nedostatak što se sve spomenute aplikacije distribuiraju samo u binarijama preko "službenih kanala" tako da nikad ne možete znati na čemu ste već uvijek morate nekome vjerovati. Npr. ekipa iz Signala kaže da ne žele distribuirati svoju aplikaciju preko "neslužbenih" kanal (kao npr. F-droird), što je dovoljno da ih smatram neozbiljnim što se tiče sigurnosti, koliko god ih sam Snowden hvalio.

 

Ja i dalje ne vidim u čemu je problem s tradicionalnim e-mailom: PGP ključevi verificiraju se uživo između dvije strane i tako se koristi provjerena enkripcija s dobro poznatim i transparentnim protokolom - nema nikakvog mumbo-jumboa i ostale magije te brdo trećih strana. U tom slučaju gubi se "instantnost" razmjene poruka, ali ta ista "instantnost" unosi brdo problema u komunikacijski protokol (vidi baš ovaj primjer s WhatsAppom). Problem može biti što korisnik mora potrošiti malo vremena da se educira o rečenim tehnologijama, ali tako mora biti jer tendencijski čim je nešto jednostavnije za korištenje to je i nesigurnije: ako trebate samo stisnuti "Install" u Google Playju da bi upostavili "sigurnu" komunikaciju, ona više ne može biti sigurna.

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2017 21:14 (4ndY).
 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
WhatsApp opovrgava priče o stražnjim vratima

Jeste upoznati sa privitcima koji su se slali whatsapp-om i navodno bili u stanju preuzet telefon. Kolko je to realno?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: WhatsApp opovrgava priče o stražnjim vratima
Tako je.
7 godina
neaktivan
offline
Re: WhatsApp opovrgava priče o stražnjim vratima
Tako je.
13 godina
neaktivan
offline
WhatsApp opovrgava priče o stražnjim vratima

Moja teorija je da internet nece znati o tebi ništa više nego što mu ti "kažeš" "pokažeš".

Svi smo mi kliknili kada kupiš mobitel "I Agree" na tko zna šta :)

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice