WhatsApp od sada besplatan za sve

poruka: 17
|
čitano: 2.880
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "WhatsApp od sada besplatan za sve".
14 godina
offline
WhatsApp od sada besplatan za sve

joj baš vam hvala .... kao do sad je netko platio?

 
20 0 hvala 0
13 godina
offline
WhatsApp od sada besplatan za sve

Da nebi dao 1$,a da me se jos spijunira za djabe. pihh

They have descended from heavens in fire chariots, and made humans on their own image.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: WhatsApp od sada besplatan za sve

Gluposti, ja ga koristim jedno 3 godine i uvijek mi samo produljuju taj rok...Mislim da nitko nije ni platio to nikada.

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png | https://www.flickr.com/photos/131447653@N03/
12 godina
neaktivan
offline
WhatsApp od sada besplatan za sve

Jesam ja kad sam je prvi put uzimao i svim priajteljima sam poklonio jer sam bio oduševljen aplikacijom... 

 
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: WhatsApp od sada besplatan za sve
lmutak kaže...

Da nebi dao 1$,a da me se jos spijunira za djabe. pihh

 Iako sam slucajno aktivirao WhatsApp za vrijeme neke akcije, gdje sam dobio free lifetime service, platio bi taj 1$ godisnje. To je (prema zadnjem tecaju) negdje oko 7 kn. 

 

Malo me smeta ovaj 'rvacki mentalitet (nista osobno, to je problem nacije, a i sire) tipa "jesu oni normalni, da im jos to platim?!". Pa ljudi moji, na toj aplikaciji su radili drugi ljudi, potrosili svoje vrijeme i resurse, daju vam skoro pa besplatno i opet se ljudi cude kad netko zeli naplatit svoj rad. Smeta me ovo jer sam i sam developer, znam koliko vremena se potrosi na dobru aplikaciju, nije to student napravio na kavi dok je cekao predavanje. 

 

Jos ajde, kuzim kad je softwer bolesno skup, ne bih ni ja toliko platio (hello there Visual Studio za 11 000$), ali nitko ne moze reci da je previse 7 kn/godisnje za nesto sto koristis na dnevnoj bazi (a svaki dan se baci minimalno 10kn na kavu). I jos radi dobro, nije da je smece i da ne vrijedi.

I ja sam tako razmisljao, piratizirao, ali u zadnje vrijeme stvarno pazim ili da koristim free alate ili ako se vec placa, da je jeftino. Ali platim, isto kao sto bi volio da ljudi plate koristenje moje aplikacije.

 

Eto, morao sam jednostavno iznijeti svoje misljenje. Neka thumb-downanje pocne :)

I'd rather have questions that I can't answer, than answers that I musn't question.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2016 16:44 (dj_chapz).
14 godina
neaktivan
offline
WhatsApp od sada besplatan za sve

Šta se Whatsapp kao naplaćivao?, 5 godina ga imam na mobitelu nikad ni lipe nisam dao.

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: WhatsApp od sada besplatan za sve
ja sam ga kupio za 0,99$ prije nekih 5-6 godina. al isto mi se cini da je pisalo da ce mi isteknut nakon godinu dana, ali nikad nije istekao. i bas sam sad gledao kad istice i pise da ga imam neograniceno.

ovo sto kolega kaze za nas mentalitet u potpunosti se slazem, koristim i deezer i svaki mjesec ga placam 7$ i mislim da ni to nije puno
za ono sto se dobije.
 
8 0 hvala 0
10 godina
offline
WhatsApp od sada besplatan za sve

Platio sam tih 0.99 a zaslužili su i više s obzirom da je aplikacija stvarno super. Neznam ćemu sad komentari "zašto bi platio kad ne moram?" pa ne moraš ali lijepo bi bilo podržati ljude koji rade na toj aplikaciji a mislim da 1 dolar stvarno nikome nije puno za dati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: WhatsApp od sada besplatan za sve
dj_chapz kaže...

Iako sam slucajno aktivirao WhatsApp za vrijeme neke akcije, gdje sam dobio free lifetime service, platio bi taj 1$ godisnje. To je (prema zadnjem tecaju) negdje oko 7 kn. 

 

Malo me smeta ovaj 'rvacki mentalitet (nista osobno, to je problem nacije, a i sire) tipa "jesu oni normalni, da im jos to platim?!". Pa ljudi moji, na toj aplikaciji su radili drugi ljudi, potrosili svoje vrijeme i resurse, daju vam skoro pa besplatno i opet se ljudi cude kad netko zeli naplatit svoj rad. Smeta me ovo jer sam i sam developer, znam koliko vremena se potrosi na dobru aplikaciju, nije to student napravio na kavi dok je cekao predavanje. 

...

Fulao si poantu koleginog posta.

 

Da li bih platio 1$ godisnje za koristenje WhatsAppa? Vrlo vjerojatno ne bih (pogotovo ne sad kad su u vlasnistvu FB-a).

Da li bih platio 5$ mjesecno za koristenje Telegrama? Vrlo vjerojatno bih.

 

Slicno i sto se tice emaila, radije bih platio neku sitnu svoticu za ProtonMail negoli koristio GMail ili Hotmail (osim za gluposti kad treba ostaviti negdje email).

 

Jel je sad jasnija poanta tog posta? :D

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2016 18:04 (1domagoj1).
15 godina
offline
WhatsApp od sada besplatan za sve

Nije problem balkanski mentalitet, nego je problem sto postoji toliko besplatnih alternativa koje su cak i bolje, kao sto su neki spomenuli telegram.

A i nema smisla placat za otkrivanje tople vode. Jesi li se ikad placali MSN messenger, Facebook messenger, ICQ, google hangouts ili trillian. Svi su chat aplikacije, s tim da su neke od njih imale opciju poziva.

 

Nisu po nicemu posebni u moru aplikacija, tako da je bezobrazno da uopce traze ista. Cak sve donedavno nisu imali ni Cloud backup, tako da nisu morali ni servere placat (a i sad spremaju u korisnikov google cloud, tako da opet nemaju vlastitu infrastrukturu koju bi trebali odrzavat).

 

Na FERu cak postoji i labos gdje za vjezbu radis aplikaciju ovog tipa tako da bi je svaki iole sposoban programer mogao napravit i ispolirat. Mozemo i ISIS uzet kao primjer, s obzirom da su razvili vlastitu inacicu.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2016 18:36 (Renesis).
 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: WhatsApp od sada besplatan za sve
Ako sam dobro shvatio WA nema svoje servere i ti ga napišes preko vikenda. Svaka cast.
8 godina
neaktivan
offline
Re: WhatsApp od sada besplatan za sve
PlayMaker10 kaže...

Šta se Whatsapp kao naplaćivao?, 5 godina ga imam na mobitelu nikad ni lipe nisam dao.

i ja ga imam 7 godina.

kad istekne godinu dana reinstaliraš ga i opet ti dođe besplatno godinu dana

14 godina
neaktivan
offline
WhatsApp od sada besplatan za sve

Sve je to super, divno i krasno. Ali 90% ljudi koji smatraju Facebook cistim krsenjem privatnosti nije spremno zatvorit svoje profile.

Isto tako ljudi ne zele preci na Telegram jer imaju sve frendove na WhatsAppu, ne zele se odreci tehnologije iako znaju da nas prate preko toga. 

 

Svijet je totalno u ku*cu ali tako je kako je. If you can't beat them, join them.

I'd rather have questions that I can't answer, than answers that I musn't question.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: WhatsApp od sada besplatan za sve
Telegarm je zakon, steta samo sto ga ljudi ne koriste masovno kao whatsapp i viber.
Za telegram bi i dao dolar no za whatsapp ne bih
11 godina
offline
WhatsApp od sada besplatan za sve

a đabe van je pričat koje su aplikacije bolje i posebnije.. whatsapp je poseban baš zato jer su svi na njemu, kad to drugi budu imali, možemo pričat

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
WhatsApp od sada besplatan za sve

Meni jedna od najdražih aplikacija...

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
WhatsApp od sada besplatan za sve

Ne mogu vjerovati da postoje ljudi koji su još i plaćali WhatsApp Facebooku da ih špijunira.

Ne bih ga koristio ni besplatno. Grozna aplikacija kao i Viber kojeg razvijaju izraelske obrambene snage.

Plaćanje aplikacije nema veze s "Rvackim" mentalitetom nego ih koriste većinom mladi koji nemaju ni kreditnu karticu.

 

Ruski Telegram nije loš ali isto koristi zatvorene tehnologije (samo mu je sučelje open source) i nema glasovne pozive.

Najboji je Signal bez konkurencije. Razvija ga Open Whisper Systems koje osobno preporučuje Edward Snowden.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2016 5:47 (DragonShit).
 
2 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice