Windows 10 koristi 270 milijuna korisnika diljem s

poruka: 73
|
čitano: 7.926
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 10 koristi 270 milijuna korisnika diljem s".
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 koristi 270 milijuna korisnika dilj
Facebook i google su daleko najveće špijunčine. Ot kad sa maka chrome puno manje spama, malwarea i stupidnih popupova. A fejsu ne dam ni jedan tocan podatak. Nek me pobriše 😁
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 10 koristi 270 milijuna korisnika diljem s

Bilo koju aplikaciju kad skidaš sa play storea izbaci ti listu dozvola preko čitavog ekrana. I niko to i ne čita. Klikaj accept i instaliraj... A ovdje se našli nešto srat o privatnosti.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 koristi 270 milijuna korisnika diljem s

Jako poučno štivo općenito o MS-u, Winsima i (ne)privatnosti u istima, bivši zaposlenik objavio, must read.

https://i.4cdn.org/g/1459284781440.png

 

UPDATE: svakim povećanjem verzije kernela za 1 se dogodi sranje sa kompatibilnosti 3rd party drivera i novih winsa, prelaskom sa 8.1 na 10 verzija kernela se povećala za 2, kad je to čuo glavni lik ove priče, samo se počeo smijati sa svojom ekipom govoreći da će to biti katastrofa.

Update2: Metro dizajn je došao jer su menadžeri i dizajneri lijeni raditi dobar dizajn i na taj način je menadžerima lako napraviti dizajn u POWERPOINTU, pokazati ga dizajnerima i reći kako žele da izgleda sve

HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1 Compact-m2 note-One M8-z1 compact-Blackberry 9900-Z1 Compact
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.4.2016 0:54 (EZY-E).
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 koristi 270 milijuna korisnika dilj
Bilal kaže...

Bilo koju aplikaciju kad skidaš sa play storea izbaci ti listu dozvola preko čitavog ekrana. I niko to i ne čita. Klikaj accept i instaliraj... A ovdje se našli nešto srat o privatnosti.

Nećeš vjerovat, ali ja čitam dozvole jer mi mi nije u interesu da mi tamo neki developeri čitaj SMS/MMS poruke ili gledaju koga zovem.

EZY-E kaže...

Jako poučno štivo općenito o MS-u, Winsima i (ne)privatnosti u istima, bivši zaposlenik objavio, must read.

https://i.4cdn.org/g/1459284781440.png

 

UPDATE: svakim povećanjem verzije kernela za 1 se dogodi sranje sa kompatibilnosti 3rd party drivera i novih winsa, prelaskom sa 8.1 na 10 verzija kernela se povećala za 2, kad je to čuo glavni lik ove priče, samo se počeo smijati sa svojom ekipom govoreći da će to biti katastrofa.

Update2: Metro dizajn je došao jer su menadžeri i dizajneri lijeni raditi dobar dizajn i na taj način je menadžerima lako napraviti dizajn u POWERPOINTU, pokazati ga dizajnerima i reći kako žele da izgleda sve

Ovo što je napisao u vezi Windowsa 10 je vjerojatno istina. Windowsi 10 će vjerojatno biti besplatni zauvijek jer tko će ti kupiti OS koji je pun bugova (kao što je čovjek rekao). S prodajom neće ništa postići, samo će imati manju zaradu. Vidiš da su oglase postavili u cijeli OS (start, lockscreen, igre,...).

16 godina
odjavljen
offline
Windows 10 koristi 270 milijuna korisnika diljem s

Problemi sa driverima su bili prelaskom sa 98. na XP. Bilo je ogromnih problema. Sa dolaskom Viste bilo je još večih problema sa driverima. Sedmica, 8.1, desetlka, to je mala beba što se problema tiče. Nije da ih nema ali zanemarivo u odnosu na ranije nadogradnje. Da ne spominjem 64 bitni XP, tu je tek bilo problema sa driverima. Ovo danas je pjesma. Nikada nisu izašli bolji windowsi od desetke. Ovo oko reklama su smješni razlozi za zavaravanje samoga sebe, LOL.  Gdje samop vidiš te reklame da mi je znati, ja nemam ni jedene.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.4.2016 9:09 (XXX).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 koristi 270 milijuna korisnika diljem s

Mnogo su smjesni ovi sto govore da ih MS sili na nesto, da im ugrožava privatnost...Većina vas koristi piratske windowse i onda kenjate ovde o privatnosti. Neko je rekao da nije poenta jel desetka dobra ili ne il bolja od sedmice ili ne, poenta je u tome da MS to radi na način na koji radi zbog toga što je lakše održavati jednu verziju OS-a nego tri ili četiri. MS mozda jeste jedna od najvrednijih firmi na svijetu i ima love da ne zna sta ce sa  njom al oni su u biznisu da zarade lovu a ne da je bacaju u vjetar.

 

Na kraju krajeva vi kao kucni korisnici ste totalno nebitni MS i zasto bi on radi vas odrzavao 7 godina star OS, samo zbog razloga sto vam i dalje dobro radi. Sedmica ce kao i XP nastaviti neko vrijeme da zivi zahvaljajuci vojsci ili nekoj drugoj organzaciji kojoj ce MS masno naplatiti odrzavanje tog sistema na neki period dok se ne prebace na novi os. 

 

Volio bih samo znati sta vi to radite toliko vazno da je toliki strah od ugrožavanja privatnosti ili je to više slučaj vidjela žaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu. Negdje procitali za neki keylogger pa sad ponavljaju istu pricu ko pokvarena ploča. Ako vam se ne svidja sta MS radi imate opciju ili OS X ili neka linux distra ili da instalirate DOS a niko vam ne brani da napišete sami svoj OS pa napravite postavke kako vam najvise odgovara.

Moj PC  
5 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 koristi 270 milijuna korisnika dilj
zaposleni_server kaže...
Ot kad sa maka chrome puno manje spama, malwarea i stupidnih popupova.

 Prestani ići na pr0n stranice i nećeš dobivati nikada popupove, također tu je i adblock, ghostery i slične ekstenzije koje blokiraju takve stvari.

Swedish latin super funk.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 koristi 270 milijuna korisnika dilj
PlayMaker10 kaže...
Alesandro kaže...

"Niti jedna prethodna verzija Windowsa nije bila prihvaćena tako brzo i među privatnim i poslovnim korisnicima" - osim sto ih je 40% instalirano na silu :D

 Kako na silu? Tko te može prisilit na nove Windowse ako imaš Windows 7? Kompatibilnost je tu tako da te nitko ne može prisiliti na prelazak, mi na poslu najnormalnije koristimo Windows 7 i nitko nas ne sili na novo.

 http://www.infoworld.com/article/3029613/microsoft-windows/new-details-emerge-about-forced-windows-10-upgrade-and-how-to-block-it.html

 

BTW,  poslovni korisnici( oni koji koriste AD) imaju nesto drukciji policy oko OS upgradea. 

http://www.winblogs.net
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 koristi 270 milijuna korisnika dilj
Haha..kakvo spijunsko sranje? Sta ti to radis na kompu da muslis da bi te itko htjeo spijunirati?
Dajte ljudi uozbiljite se...da te pitam, koliko origanal programa i igara imas? Skidas sve i svasta sa sjeverno korejskih servera ali Windowse gledas kao prijetnju? Naravno, kada koristis piratsku verziju koja je stigla sa hrpom spywarea i ostalog smeca. Imam orig verziju Win, updateao sam ih na desetku i sve savrseno radi. Igram iskljucivo igre kupljene na Steamu, Uplayu i Originu, programe kupujem, ne skudam ih sa torrent siteova i, zamisli, nemam nikakvih problema...tko bi rekao. Ali treba izdvojiti 300-500 $ za After Effects sa pluginima i tu ljudi posezu za torrentima, skinu sranje puno smeca i seru po Adobeu, MS ili ,neznam, Rocksteadyu. Za prosjecnog pa cak i naprednog korisnika, desetka je i vise nego dobar proizvod, a ovakve nebuloze, koje ste procitali na 24sata i sada ih kao papige ponavljate, nemate apsolutno nikakvog uporista. To sto pise negdje na netu, ne znaci da je istina. Ne svidja ti se Win10? Odlicno, koristi XP, on je puno sigurniji i stabilniji, ne svidjaju ti se Win uopce, ima i za to rjesenja, koristi Linux... Sretno sa instalacijom novog hardwarea. Vecina ljudi u hrv, sve zivo pokrade i poskida ali uvijek su prvi da popljuju to isto. Napravi bolje ako znas...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 koristi 270 milijuna korisnika dilj
Ne poznas osnove. Aplikacije ne traze dozvole (pricam o onima da storea, ne sa blackmarkta) da bi developer app inao pristup tvojim podacima. Informiraj se prije pisanja ovakvih teskih optuzbi. App mora pitati za dozvole iz dva vrlo jednostavna razloga, prvi je zakonska regulativa, a drugi je tehnicke prirode. Instaliras Facebook, on mora traziti dozvolu pristupa tvojim slikama, ne da bi Cuki gledao tvog psa kako kenja, nego da bi tim istim slikama mogao pristupiti kroz istu app i shareati ih kroz istu app. O malicioznom softwareu necu ni pricati, ako si instalirao smece sa teensforcache.com sam si si kriv.
10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 koristi 270 milijuna korisnika dilj
Tak je. Clean install orgigi prozora, legalna aktivacija, i problema skoro da i nema. A prikupljanje podataka rade svi, samo svatko na svoj nacin. Nemojte misliti da i pod linuxom toga nema...
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 koristi 270 milijuna korisnika dilj
bunkermax kaže...
Tak je. Clean install orgigi prozora, legalna aktivacija, i problema skoro da i nema. A prikupljanje podataka rade svi, samo svatko na svoj nacin. Nemojte misliti da i pod linuxom toga nema...

 Pa naravno da ima, sam Stallman je prozivao Canonical da skuplja podatke o pretragama korisnika...al eto to izgleda nije toliko problem kao na Windowsu.

10 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 koristi 270 milijuna korisnika dilj
Naravno. Cannonical i amazon fore, firefox, aplikacije za online accounte.... U biti, korporativna politika je svuda ista, i fucka se njina je fb vrtis pod linuxom ili windowsima,telemetrija svoje radi...
 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice