Windows 8 – milijarda i pol dolara na reklame

poruka: 27
|
čitano: 2.510
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 8 – milijarda i pol dolara na reklame".
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 – milijarda i pol dolara na reklame

Meni se cini da je njima direktor marketinga u krvnom srodstvu sa Sanaderom {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 – milijarda i pol dolara na reklame

Piff, šta je to našem dragom Gates-u, slučajno našao u džepu taman kad je hteo hlače baciti u pranje

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2012 12:33 (Krtislav1).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 8 – milijarda i pol dolara na reklame

Ima se, moze se.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 8 – milijarda i pol dolara na reklame

Hoce li to biti dovoljno?

If you ever write code that is so complex that needs a comment to explain *what* a statement is doing, you probably need to rewrite your code, not comment it.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 8 – milijarda i pol dolara na reklame
1domagoj1 kaže...

Hoce li to biti dovoljno?

Mislim da nitko ne zna odgovor. Ako pratimo dosadašnja iskustva, vjerojatno hoće. Pitanje je samo da li je windows 7 bio zenit?

Stručnjak za odmaganje...
16 godina
offline
Re: Windows 8 – milijarda i pol dolara na reklame
mario.L_hr kaže...
1domagoj1 kaže...

Hoce li to biti dovoljno?

Mislim da nitko ne zna odgovor. Ako pratimo dosadašnja iskustva, vjerojatno hoće. Pitanje je samo da li je windows 7 bio zenit?

Pa ulozili su milijarde i u WP7 pa je je ispal K od ofce... Jeftin pokusaj hajpanja... debilana, nis vise

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2012 13:12 (Aldo).
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 – milijarda i pol dolara na reklame

meni te reklame ništa neznaće svejedno ga ni ne pomišljam instalirat win7 FTW 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 8 – milijarda i pol dolara na reklame
intel97 kaže...

meni te reklame ništa neznaće svejedno ga ni ne pomišljam instalirat win7 FTW 

Tebi ne znače, ali zamisli se kao čovjeka od 40ak godina, prvi put kupuje računalo, naravno preko poznanika je čuo za Windowse, i odjednom vidi reklamu za Windows 8, šta misliš koji će Windows kupit?

Swedish latin super funk.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 – milijarda i pol dolara na reklame
sirka666 kaže...
intel97 kaže...

meni te reklame ništa neznaće svejedno ga ni ne pomišljam instalirat win7 FTW 

Tebi ne znače, ali zamisli se kao čovjeka od 40ak godina, prvi put kupuje računalo, naravno preko poznanika je čuo za Windowse, i odjednom vidi reklamu za Windows 8, šta misliš koji će Windows kupit?

Čovjek od 40ak god. da prvi put kupuje računalo? :) To je žešća rijetkost.

 

Inače ova kampanja(kao i Win8) i nije ciljana na PCijaše nego na tablet korisnike/Appleovu publiku. Što će reći da je moguće da će failati žešće.  

 

 

14 godina
offline
Re: Windows 8 – milijarda i pol dolara na reklame
intel97 kaže...

meni te reklame ništa neznaće svejedno ga ni ne pomišljam instalirat win7 FTW 

Instalirao sam win8 na laptop tek tako da probam. Jer sam htio reinstalirat win7.. i sad uopce više ne mislim stavit win7 natrag. Radi bolje od win7, samo se malo naviknut i to je to :).

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2012 13:48 (anarky1988).
13 godina
offline
Re: Windows 8 – milijarda i pol dolara na reklame
Aldo kaže...

Pa ulozili su milijarde i u WP7 pa je je ispal K od ofce... Jeftin pokusaj hajpanja... debilana, nis vise

Imam dosta kolega koji imaju WP 7 mobitele i kunu se da su najbolji. Prema tome koliko ljudi toliko mišljenja.

sharxtreme kaže...

Čovjek od 40ak god. da prvi put kupuje računalo? :) To je žešća rijetkost.

 

Inače ova kampanja(kao i Win8) i nije ciljana na PCijaše nego na tablet korisnike/Appleovu publiku. Što će reći da je moguće da će failati žešće.  

 

 

I jedan i drugi ste u pravu. Čovjek od 40 godina koji prvi put kupuje PC je otac koji treba računalo za dijete, iznenadio bi se koliko je to čest slučaj. Što se tiče ulupanih novaca, gledaj te na to kao na trošak koji se odbija od dobiti.

anarky1988 kaže...

Instalirao sam win8 na laptop tek tako da probam. Jer sam htio reinstalirat win7.. i sad uopce više ne mislim stavit win7 natrag. Radi bolje od win7, samo se malo naviknut i to je to :).

Ovakvi komentari su mi genijalni. Još tamo od XP-a rade dovoljno dobro da ovakvo nešto ne možeš tvrditi. Netko tko ima legalni OS na računalu nema nikakvu potrebu preći na novi OS i potrošiti novce. Novi OS ide uz novo računalo.

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
offline
Re: Windows 8 – milijarda i pol dolara na reklame
sharxtreme kaže...

Čovjek od 40ak god. da prvi put kupuje računalo? :) To je žešća rijetkost.

Nije baš tolika rijetkost.

 

Starci mi imaju gomilu poznanika koji se tek sad ufuravaju u računala, za djecu i slično...

Swedish latin super funk.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 – milijarda i pol dolara na reklame
mario.L_hr kaže...

Ovakvi komentari su mi genijalni. Još tamo od XP-a rade dovoljno dobro da ovakvo nešto ne možeš tvrditi. Netko tko ima legalni OS na računalu nema nikakvu potrebu preći na novi OS i potrošiti novce. Novi OS ide uz novo računalo.

Ha? Ti ne instaliraš novi Ubuntu (ili neki drugi Linux) kad izađe novija ,bolja verzija koja ti se svidi (ono ,jedamput godišnje)?!

 

S obzirom da se od izlaska Viste nisu mijenjali minimalni hardverski zahtjevi (dapače ,za razliku od Viste su se i smanjili) za OS ,na 5 - 6 godina stari PC možeš instalirati i najnoviji Windows.

 

Bitno je samo da (kod Osmice) procesor podržava neke fičere.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2012 16:51 (kizo2703).
13 godina
offline
Re: Windows 8 – milijarda i pol dolara na reklame
kizo2703 kaže...

Ha? Ti ne instaliraš novi Ubuntu (ili neki drugi Linux) kad izađe novija ,bolja verzija koja ti se svidi?!

 

S obzirom da se od izlaska Viste nisu mijenjani minimalni hardverski zahtjevi (dapače ,za razliku od Viste su se i smanjili) za OS ,na 5 - 6 godina stari PC možeš instalirati i najnoviji Windows.

 

Bitno je samo da (kod Osmice) procesor podržava neke fičere.

Gle instaliram ja sve što se nudi ali na računalu koje koristim za posao ni pod razno. Čak sam toliko rigidan da ne instaliramo ništa osim zakrpa i nadogradnji. Jedini način da ti windowsi ostanu u formi od početka pa do kraja.

 

Sad na testnom laptopu imam Windows 8 i iskustva su pozitivna ali 8-ca je samo evolucija a ne nikako revolucija. Prema tome do kupnje novih računala ništa od novog OS-a.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 – milijarda i pol dolara na reklame
mario.L_hr kaže...

Gle instaliram ja sve što se nudi ali na računalu koje koristim za posao ni pod razno. Čak sam toliko rigidan da ne instaliramo ništa osim zakrpa i nadogradnji. Jedini način da ti windowsi ostanu u formi od početka pa do kraja.

 

Sad na testnom laptopu imam Windows 8 i iskustva su pozitivna ali 8-ca je samo evolucija a ne nikako revolucija. Prema tome do kupnje novih računala ništa od novog OS-a.

Mislim da su ovdje vrlo rijetki oni koji uopće rade ,tak da je žali bože uopće odgovarati na komentare (i pro i kontra).

 

Naravno da na poslovnom PC-u neću mijenjat OS svakih 6 mjeseci ,niti ću na PC kupljen s XP-om instalirati Osmicu ,ali ,kad je izašla Sedmica ,na svojim poslovnim PC-ima (i doma i u firmi) ditchal sam Vistu i instaliral Sedmicu i nisam požalil.

 

Ali naravno ,prije svega je bilo - full backup.

 

A apropo Osmice u poslovnom okruženju - hvala ,ne hvala.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
13 godina
neaktivan
offline
Windows 8 – milijarda i pol dolara na reklame

Treba ljudima objasniti da je Metro "next big thing"...

Bears, Beets, Battlestar galactica!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Windows 8 – milijarda i pol dolara na reklame
Pa ono, reklama je u direktnoj vezi sa rezultatima prodaje. Kvaliteta ponude je na drugom, trecem mjestu.. Dakle, iz podatka o kolicini novca potrosenog na reklamu se moze predvidjeti prodaja. prolaze al si gu rno
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 8 – milijarda i pol dolara na reklame
mario.L_hr kaže...

Ovakvi komentari su mi genijalni. Još tamo od XP-a rade dovoljno dobro da ovakvo nešto ne možeš tvrditi. Netko tko ima legalni OS na računalu nema nikakvu potrebu preći na novi OS i potrošiti novce. Novi OS ide uz novo računalo.

Jesam li ja negdje napisao da neko mora?  Samo sam iznjeo svoje iskustvo s win8. Tako da ...

15 godina
offline
Re: Windows 8 – milijarda i pol dolara na reklame
dasoo988 kaže...

Meni se cini da je njima direktor marketinga u krvnom srodstvu sa Sanaderom {#}

? Po čemu? (sličnost)

- B.Gates vodi uspješnu firmu, milijarde viška, Sanader manjka.

- B.Gates nije ništa ukrao (osim IBMu? IBMovci su bili mastadontski tukci, kasnije ljuti na žutokljunca, njihova greška..), khm.. nije ni Sanader, bar do pravomoćne presude. OK, ova usporedba je loša. {#}

- B.Gates uživa u životu, Sanader objašnjava Bajiću.

- jedina sličnost, B.Gates (MS-OS-Office) je svima 'kriv' što im ne radi zamjesnka tinta, dok je Sanader (posljedično) kriv (za nešto, svi znamo, problem je dokaza), kriv za to što pola 'rvacke ne može kupiti ni zamjensku tintu.

 

U članku, 200mil$ usporedba od prije 15 godina, pa recimo koliko je tad koštao barel nafte? Cijena je samo cijena, vrijednost je nešto drugo. Prosječan blockbuster također umlati milione, MS zaradi višestruko, tako da to uopće nije trošak nego pametna investicija (meni btw reklama nije potrebna, neću zbog reklame kupiti OS, u slučaju filma možda ga pogledam..). U slučaju Sanadera je trošak, točnije lopovluk (ako se dokaže).

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 – milijarda i pol dolara na reklame
ihush kaže...
dasoo988 kaže...

Meni se cini da je njima direktor marketinga u krvnom srodstvu sa Sanaderom {#}

? Po čemu? (sličnost)

- B.Gates vodi uspješnu firmu, milijarde viška, Sanader manjka.

- B.Gates nije ništa ukrao (osim IBMu? IBMovci su bili mastadontski tukci, kasnije ljuti na žutokljunca, njihova greška..), khm.. nije ni Sanader, bar do pravomoćne presude. OK, ova usporedba je loša. {#}

- B.Gates uživa u životu, Sanader objašnjava Bajiću.

- jedina sličnost, B.Gates (MS-OS-Office) je svima 'kriv' što im ne radi zamjesnka tinta, dok je Sanader (posljedično) kriv (za nešto, svi znamo, problem je dokaza), kriv za to što pola 'rvacke ne može kupiti ni zamjensku tintu.

 

U članku, 200mil$ usporedba od prije 15 godina, pa recimo koliko je tad koštao barel nafte? Cijena je samo cijena, vrijednost je nešto drugo. Prosječan blockbuster također umlati milione, MS zaradi višestruko, tako da to uopće nije trošak nego pametna investicija (meni btw reklama nije potrebna, neću zbog reklame kupiti OS, u slučaju filma možda ga pogledam..). U slučaju Sanadera je trošak, točnije lopovluk (ako se dokaže).

 

Moje mišljenje da je to previše novaca ulupati u marketing, bacanje novaca al tak i tak mi svejedno... ali ionako ga Microsoft ima na bacanje {#}  zamisli koliko bi milijarda i pol dolara pomogla gospodarstvu jedne male zemlje kao što je Hrvatska...

15 godina
offline
Re: Windows 8 – milijarda i pol dolara na reklame
dasoo988 kaže...
..

Moje mišljenje da je to previše novaca ulupati u marketing, bacanje novaca al tak i tak mi svejedno... ali ionako ga Microsoft ima na bacanje {#}  zamisli koliko bi milijarda i pol dolara pomogla gospodarstvu jedne male zemlje kao što je Hrvatska...

- ha, možemo filozofirati (pa zašto ne) {#}

 

- kupnom zubne paste, zapravo samo uzeo s police šarenu kutiju koju mi je prodala glumica s dobrim sisama. Popušio sam reklamu. OS ne kupujem po tom kriteriju, OS je radni stroj koji mora zadovoljiti osnovnu funkciju, da radi, da na njemu rade potrebne aplikacije. Tek nakon tog, me 'sexipilom' mogu nagovoriti na prelazak s A na B. (uz tijek vremena, koji prisiljava na prelazak, ako ne danas, za neko vrijeme).

- Kupnja OSa (tko kupuje OS i ostale digitalije?) ... Onaj tko kupuje software, taj ne kupuje novi OS samo zato jer je ne tržištu ili zbog reklame, dok torrentašima ionako ovaj kriterij nije bitan nit namjenjen. MS godinama ima cikluse, bit će ih još. Auto ind, film, .. uvjek postoji novi proizvod, kupac (korsnik) bira. Reklama može pomoći u tomu i to proizvođač ne želi ignorirati. .. Političke kampanje su ekstremniji primjer, važna odluka (trenutno USA) koja također ovisi i o (reklamnoj) kampanji. Ništa se ne prepušta slučaju, pogotovo ako se to s 'nešto novca' (kjeg btw MS ima na bacanje) može prevenirati.

 

-ulupati novac? hmm, da, ako gledam da me neće reklama nagovoriti. Ali, s poslovne strane to je investicija, ne ulupavanje. Ulupavanje je ono što 'naša mala država radi', posljedice vidimo i osjetimo. Pituranje tunela, pa sad i posljedica tužba za plaću koje će dobiti krivci za krađu, to je višestruko ulupavanje tuđeg (našeg) novca, dok bi u slučaju MSa to bio njihov novac (ne tuđi-naš), velika razlika. Ni jedan vlasnik nije kreten (Balmer je izuzetak). {#}

 

- možda, možda je boca Don Perignjona, Rolex, dijamantni prsten ili Gucci torbica ulupavanje. Pa ipak, ta osoba koja ima takvu količinu novca, ima ga upravo za to, da ga ulupa. Inače je bogatsvo besmisleno. Time čak čine i dobro društvu, koanje novca koji bi inače bio u čarapi, tako novinari, umjetnici, glumica sa sisama.. svi dobiju svoj honorar, trgovac maržu, država PDV. To je hranidbeni lanac ili cirkuliranje kapitala. To je potrebno.

 

-'rvacka je mala zemlja upravo iz tih razloga. Švica je ''puno veća'', Finci, Tajvanđani, ... svi su puno veći, ne zbog brojeva (veličine) nego načina rada.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Windows 8 – milijarda i pol dolara na reklame

koliko se samo gladnih moglo nahranti, koliko škola i bolnica izgraditi... a sve ode u vjetar za još jedno propalo smeće. vrli novi svijet.

Moj PC  
1 9 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 8 – milijarda i pol dolara na reklame
Ajar kaže...

koliko se samo gladnih moglo nahranti, koliko škola i bolnica izgraditi... a sve ode u vjetar za još jedno propalo smeće. vrli novi svijet.

Baš si našao firmu kojoj ćeš prigovarat za dobrotvorni rad. 

Swedish latin super funk.
15 godina
offline
Re: Windows 8 – milijarda i pol dolara na reklame
Ajar kaže...

koliko se samo gladnih moglo nahranti, koliko škola i bolnica izgraditi... a sve ode u vjetar za još jedno propalo smeće. vrli novi svijet.

- svi koji sudjeluju u tom lancu su dobili plaću. Glumci, novinari.. također jedu (hranu) i imaju djecu, kao što se od poreza na njihove plaće grade ceste ... pa čak i donacije u nerazvijenim zemljama. Taj novac nije spaljen (na drogu) na crno, nestao na kajmanima ili u nepoznatim torbama malim avionom u klagenfurt... Taj novac radi upravo ono što treba novac raditi.

-suprotno, donacije u afričkim zemljama ugl zavrpavaju u džepovima lokalnih poglavica, dok sam B.Gates donira više novca nego svi ostali zajedno. Totalno promašena kritika.

 

Mišljenje da je nešto by MS smeće, je takoder promašaj, veći. Svaka država, svaki zaposlenik bi vrlo rado bio jedan od njih. Mišljenje ne može biti pokriće za 2 i 2=5.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Windows 8 – milijarda i pol dolara na reklame
Mislim da je i MS na prekretnici, i da je svjestan toga, stoga i ovako jaka marketing kampanja. Naime, za njih je ovo ulazak na polje tablet i novi nalet (ozbiljniji pokušaj) na polju pametnih telefona. Kao sto znamo konkurencije je ovdje kao "beton". Pored ova dva polja, moraju održati dosadašnji uspjeh na klasičnim PC, gdje su neprikosnoveni. Da bi ovo potrošnje održali, ostala dva segmentu su jako bitna, inače im prijeti iza uglavnom IOS i Android. Sto se tiče iznosa kampanje svakako je impozantan, ali se slažem da će u njemu svi (vojska, policija, zdravstvo, školstvu itd) dobiti svoj dio.
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 8 – milijarda i pol dolara na reklame

Jako mi se sviđa Ajarov@ komentar. Zaista, nisam ni pomislio na bolnice i škole ali kad je spomenuo/la... stvarno mi dođe rigat. Onaj ispod koji kaže da će se neki glumci i njihova djeca nahraniti ne zna šta govori... I pritom zorno pokazuje kakvih sve (potpuno tupih, bezosjećajnih) ljudi danas ima. Ako su to ljudi...

2 milijarde dolara u kampanju za proizvod o kojem već svi sve znaju i koga zanima već ga ima...?? Pokušavajući zaboraviti socijalnu neosjetljivost masonskih megakorporacija kao što je Microsoft, ovo treba shvatiti kao Microsoftovo nepovjerenje u vlastiti novi OS. Isprobao sam 8 i mogu reć da je - ništa revolucionarno. Pa čak i pomalo nespretno na PC-u (Start...). Po meni su trebali nastaviti s poliranjem, ubrzavanjem i olakšavanjem Windowsa 7 (SP2!) a ovo ponuditi kao neki ''među-OS'' primarno za TABLET računala. Ne prelazim, definitvno. Živjela SEDMICA, do DEVETKE ništa!

Iz Hrvatske, s ljubavlju
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2012 5:58 (Danyel).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 – milijarda i pol dolara na reklame
sirka666 kaže...
Ajar kaže...

koliko se samo gladnih moglo nahranti, koliko škola i bolnica izgraditi... a sve ode u vjetar za još jedno propalo smeće. vrli novi svijet.

Baš si našao firmu kojoj ćeš prigovarat za dobrotvorni rad. 

 

Jesi li siguran da su baš to za što se deklariraju?

 

Naime, čitao sam razgovore sa par liječnika u Africi koji tvrde da Billov ni Melindin novac nisu vidjeli... A novinari iz SAD-a tvrde i dokazuju da je ta njihova humanitarna udruga zapravo vladin paravan za eksprimentiranje...

 

Ne znam, ja ne bih baš bio tako gorljiv kad su u pitanju multimilijarderi - bogami, netko im je morao DOZVOLITI da imaju to što imaju, pa naravno da će nekome na kraju morati vratiti uslugu.

 

Ili si ti jedan od naivaca koji vjeruje da je Bill krenuo od nule i bez ičije pomoći i nagovaranja (vlade, vojske) stvorio OS koji pokreće 90% računala na svijetu? 

 

Da, da.. Kao i Onasis - prvi milijun zaradio u 12. godini prodavajući polovne olovke.. mo'š mislit...

Iz Hrvatske, s ljubavlju
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2012 6:06 (Danyel).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice