Windows 8 RC u lipnju

poruka: 15
|
čitano: 4.297
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 8 RC u lipnju".
12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 RC u lipnju

Prije mojih očekivanja, ja sam im se nadao u srpnju, kolovozu, ali bolje je što prije.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 8 RC u lipnju

Izbacite Metro i vratite Start orb, nemoj da vam dođem tamo  {#}

bug caruje, um klade valja
 
5 6 hvala 0
15 godina
offline
Windows 8 RC u lipnju

Što se u posljednje vrijeme vole prese*avat ovim nazivima. Prvo Consumer Preview, sad Release Preview. {#}

I don't always live on this planet but when I do, I don't want to.
 
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 RC u lipnju

Mislim da je ovaj release samo radi konkurencije Androidu i iOSu. Windows 8 na desktop računalima još uvijek nisu potrebni, budući da su se tek nedavno Win7 udomaćili kako spada.

Z-Admin Small Business CMS for ASP.NET - http://www.z-admin.com
Moj PC  
7 5 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 RC u lipnju

Danas sam u servisu odlučio instalirati Windowse 8. Osim što sam ih imao instalirane na računalo kraće od ijednog drugog OS-a više me brinu reakcije ljudi koji rade na računalima i njihova prilagodba. Od prvih verzija Windowsa pa sve do sada funkcija start tipke, desktopa i sl, bilo je donekle savršeno riješeno. Da su mogli napraviti nešto bolje ili u krajnjem slučaju jednostavnije mogli su. Za početak ne vidim potrebu start gubma razvučeno na cijeli ekran, ja ga tako doživljavam. istina da može služiti i kao drugi desktop, ali dosita ne vidim tu svrhu jer u zadnje vrijeme sve više i više ljudi pati na što manje ikona po njemu. Takozvani pravi desktop sa kojime smo do sada bili upoznati nije ništa grafički uređeniji od onog što je u Windowsima 7. Dodali su neke opcije poput pauziranja prijenosa podataka (a stvarno ne vidim potrebu za time jer većina ljudi kad prebacuje neku veću količinu podataka i računa na neko duže vrijeme), zatim su dodali izbornik sa strane koji se pojavljuje dolaskom miša u donji desni kut ili u sami rub ekrana što mi je neopisivo idiotno, a procedura dok ugasim računalo traje duže nego i u jednom OS-u. Moj stečeni dojam o Windowsima 8: Savršeno prilagođeno sučelje za tablete i mobitele. Za pc po meni totalno idiotna verzija OS-a koji će isključivo više buniti nego pomagati korisnicima i treće, nadam se da će Retro desktop biti isključivo u Windowsima namijenjenim tabletima i mobtelima dok će druge dvije verzije koje spominju imati mogućnost izbora sa ili bez retro desktopa. Ukoliko te stvari ne budu ispravljene sumnjam da će itko imati baš pretjerano velike potrebe preći sa Win7 na Win 8.

Hoky
Moj PC  
7 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re

-

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2012 21:57 (royalhero).
15 godina
offline
Windows 8 RC u lipnju

Windows 8 če uzeti oni koji moraju imati zadnju verziju nečega, a ne iz potrebe. Vista SP2 i Windows 7 SP1 su sasvim dovoljni, a da ne pričam o onima kojima je već Windows XP SP3 dovoljan.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2012 22:11 (Hummer).
 
6 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 RC u lipnju
intel2hoky kaže...

Danas sam u servisu odlučio instalirati Windowse 8. Osim što sam ih imao instalirane na računalo kraće od ijednog drugog OS-a više me brinu reakcije ljudi koji rade na računalima i njihova prilagodba. Od prvih verzija Windowsa pa sve do sada funkcija start tipke, desktopa i sl, bilo je donekle savršeno riješeno. Da su mogli napraviti nešto bolje ili u krajnjem slučaju jednostavnije mogli su. Za početak ne vidim potrebu start gubma razvučeno na cijeli ekran, ja ga tako doživljavam. istina da može služiti i kao drugi desktop, ali dosita ne vidim tu svrhu jer u zadnje vrijeme sve više i više ljudi pati na što manje ikona po njemu. Takozvani pravi desktop sa kojime smo do sada bili upoznati nije ništa grafički uređeniji od onog što je u Windowsima 7. Dodali su neke opcije poput pauziranja prijenosa podataka (a stvarno ne vidim potrebu za time jer većina ljudi kad prebacuje neku veću količinu podataka i računa na neko duže vrijeme), zatim su dodali izbornik sa strane koji se pojavljuje dolaskom miša u donji desni kut ili u sami rub ekrana što mi je neopisivo idiotno, a procedura dok ugasim računalo traje duže nego i u jednom OS-u. Moj stečeni dojam o Windowsima 8: Savršeno prilagođeno sučelje za tablete i mobitele. Za pc po meni totalno idiotna verzija OS-a koji će isključivo više buniti nego pomagati korisnicima i treće, nadam se da će Retro desktop biti isključivo u Windowsima namijenjenim tabletima i mobtelima dok će druge dvije verzije koje spominju imati mogućnost izbora sa ili bez retro desktopa. Ukoliko te stvari ne budu ispravljene sumnjam da će itko imati baš pretjerano velike potrebe preći sa Win7 na Win 8.

  A gledaj ovako, masu ljudi je kukalo pri prelasku sa Win 3.1 na Win 95, ljudi su se navikli, nove generacije ni ne znaju kako su 3.1 izgledali. Na kraju da li bi se itko vratio na 3.1 UI?

Htjeli mi ili ne, konkurencija tjera proizvođaće ka inovacijama. Mnogi od nas govore nakad je bilo bolje, što je sada ovo novo, ne želim se navikavati na nove stvari, da li tome stvarno postoji razlog ili je samo nostalgija? Prilagodba na novo je jedna od definicija inteligencije. U zadnje vrijeme toliko je novih desktopa izašlo da ti se zavrti u glavi. Od Apple-a, preko Linuxa pa eto, red je došao i na Windowse.

Ja se mogu kladiti da će za 10 godina ljudi razmišljati: "a windows 7, kako je to nekada ružno izgledalo", biti će onih koji neće ni znati što i kako su izgledali windows 7, biti će onih koje će hvatati nostalgija, ali sigurno je da ćemo svi koristiti neki novi desktop i da nećemo ni pomišljati vratiti se na nešto staro...

14 godina
offline
Windows 8 RC u lipnju

A Bogami za 10 godina će i osmica otić u p.m.

 

neće ni ona vječno da je toiko hvališ

bug caruje, um klade valja
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Windows 8 RC u lipnju

Hoce li Windows 8 Rc biti dostupan za "download" kao i CP na microsoft-ovim stranicama ? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 RC u lipnju
Gale92 kaže...

Hoce li Windows 8 Rc biti dostupan za "download" kao i CP na microsoft-ovim stranicama ? 

Naravno, do sada je bila praksa da se prvo on daje besplatno, a Windowsom 8 je ta praksa malo promjenjena pa je Developer Preview došao prvi.

13 godina
offline
Windows 8 RC u lipnju

Onda cu i s njime nadopuniti svoju kolekciju. Posto sam isprobap CP verziju i totalno mi se svidjela .

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 8 RC u lipnju

Windows 8 RC   bi mogao biti dostupan za preuzimanje večeras ili sutra:

 

Microsoft accidentally announces Windows 8 Release Preview availability to be May 31 

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 8 RC u lipnju

Evo link s kojeg možete skinuti Windows 8 RP

 

http://windows.microsoft.com/en-US/windows-8/iso

 

Uživajte!!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 RC u lipnju

Tačno su pogodili.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice