Windows 8 RTM

poruka: 322
|
čitano: 62.015
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 8 RTM".
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 RTM
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 RTM
RAPTOR XxX kaže...

Kako da izvrsim validaciju windowsa 8? je li to uopce moguce?

 

btw kada ce se promjeniti logo windowsa 8, jer vidim da su napravili novi na yt

Kakvu validaciju? Genuine check?

Sorry ,još ništa od toga ,sistem (još) nije podržan.

 

Svašta se vidi na Jubitou ,ne vjeruj  ničemu!!

Windows logo je gotov i nema više promjena.

Više ....

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 RTM
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 RTM

To je logo Microsofta ,ne Windowsa. Pogledaj bilo koju MS stranicu ,gornja lijeva strana.

 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 RTM

Stigao je Visual Studio 2012 Professional na Dream Spark. Ako nemate Premium i niste bili u mogucnosti dobiti Ultimate sada imate mogucnost preuzimanja Professional verzije, naravno ukoliko imate "classic" DreamSpark subskripciju.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 RTM

Sta da uradim da bi imao Start menu na Windows 8 Professional ? Ima li ikakav nacin?   hvala

xXxXx
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 RTM
RAPTOR XxX kaže...

Ima li ikakav nacin?   hvala

Ima! Vratiš se na Windows 7. {#}

15 godina
online
Re: Windows 8 RTM
royalhero kaže...

Ima! Vratiš se na Windows 7. {#}

 

Ja sam se baš vratio na sedmicu.

Nemogućnost normalnog gašenja UACa me poprilično iziritirala, a nakon što sam ga ugasio kroz registry metro aplikacije više nisu radile.

I onda sam dobio poružnjene windowse 7 sa par extra featurea, i iritantnim metro glupostima po svuda - bez ijedne metro aplikacije.

Dovoljno da kažem, pa-pa do neke druge verzije.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 RTM
Bitanga kaže...
royalhero kaže...

Ima! Vratiš se na Windows 7. {#}

 

Ja sam se baš vratio na sedmicu.

Nemogućnost normalnog gašenja UACa me poprilično iziritirala, a nakon što sam ga ugasio kroz registry metro aplikacije više nisu radile.

I onda sam dobio poružnjene windowse 7 sa par extra featurea, i iritantnim metro glupostima po svuda - bez ijedne metro aplikacije.

Dovoljno da kažem, pa-pa do neke druge verzije.

 a zašto ti točno treba ugašen UAC? do sad sam u raznim verzijama preko mjesec dana koristio win8 (i trenutno ga koristim na poslovno/privatnom računalu na kojemu sam barem 12 sati dnevno) i UAC mi je cijelo vrijeme na zadanim postavkama i još niti jednom nisam prmjetio da mi je išta iskakalo ili da je išta tražio od mene

 

mislim da je dosta korisnika zabrijalo na neki vražji "napredni" tuning windowsa i gašenje razno raznih servisa bez da imaju znanja ili objektivnih razloga za tako nešto

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
15 godina
offline
Re: Windows 8 RTM
cekpi kaže...
Bitanga kaže...
royalhero kaže...

Ima! Vratiš se na Windows 7. {#}

 

Ja sam se baš vratio na sedmicu.

Nemogućnost normalnog gašenja UACa me poprilično iziritirala, a nakon što sam ga ugasio kroz registry metro aplikacije više nisu radile.

I onda sam dobio poružnjene windowse 7 sa par extra featurea, i iritantnim metro glupostima po svuda - bez ijedne metro aplikacije.

Dovoljno da kažem, pa-pa do neke druge verzije.

 a zašto ti točno treba ugašen UAC? do sad sam u raznim verzijama preko mjesec dana koristio win8 (i trenutno ga koristim na poslovno/privatnom računalu na kojemu sam barem 12 sati dnevno) i UAC mi je cijelo vrijeme na zadanim postavkama i još niti jednom nisam prmjetio da mi je išta iskakalo ili da je išta tražio od mene

 

mislim da je dosta korisnika zabrijalo na neki vražji "napredni" tuning windowsa i gašenje razno raznih servisa bez da imaju znanja ili objektivnih razloga za tako nešto

Ja sam ga morao ugasiti jer mi starija verzija ibm bomca nije htio raditi. Nova verzija bomca pak uredno radi.

And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 RTM
RAPTOR XxX kaže...

Sta da uradim da bi imao Start menu na Windows 8 Professional ? Ima li ikakav nacin?   hvala

Start8, najsličniji start meniju u 7-ici.

15 godina
online
Re: Windows 8 RTM
cekpi kaže...

 a zašto ti točno treba ugašen UAC? do sad sam u raznim verzijama preko mjesec dana koristio win8 (i trenutno ga koristim na poslovno/privatnom računalu na kojemu sam barem 12 sati dnevno) i UAC mi je cijelo vrijeme na zadanim postavkama i još niti jednom nisam prmjetio da mi je išta iskakalo ili da je išta tražio od mene

 

mislim da je dosta korisnika zabrijalo na neki vražji "napredni" tuning windowsa i gašenje razno raznih servisa bez da imaju znanja ili objektivnih razloga za tako nešto

 

Zato što dosta programa koje koristim za posao i doma i dalje nije "kompatibilno" sa UACom. Neke se vrlo čudno ponašaju, a nemam vremena ni volje svima uključivati "run as admin" checkbox.

Jednostavno želim da sam admin na svom računalu, bez da me itko pravi debilom. Dat ću ti par primjera (UAC mi je bio na najnižoj postavci, Never Notify, koja u osmici ne isključuje UAC kompletno) :

 

OpenVPN se nije htio spojiti, i nikakvu smislenu grešku nije davao.

Visual Studio 2012 se prilikom gašenja pobunio da nemam pravo na jedan folder u My Documents u koji spremam settingse.

Jedna batch skripta mi se nije htjela izvršiti jer command prompt nije imao prava.

 

Kužiš, ja nemam vremena za takve gluposti. ;-)

 

A ako ti nije iskočio nijednom još u mjesec dana, onda nisi ništa ni radio, jer na defaultnim postavkama iskače svako malo.

Meni se u prvih pola sata masu puta upalio dok sam ga podešavao nakon instalacije.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 RTM

Bitango, Visual Studio 2012 nema baš nikakvih problema s UAC-om, sam od sebe, a ako si sam nešto pisao, očito je da nisi to napravio kako treba, što je šteta, jer je tendencija da UAC postane nemoguće isključiti (pozitivno). Nedavno sam objašnjavao sličnu stvar na SO-u pa pogledaj: http://stackoverflow.com/questions/5575081/access-to-registry-key-is-denied-to-an-impersonated-admin/9547543#9547543

 

Sam UAC zahtijeva pravilno izvedene aplikacije, a tu spadaju i "skripte". Nakon toliko vremena, koliko je UAC aktivan, već je krajnje vrijeme da autori nekih alata to i nauče. Sama logika UAC-a je odavno u upotrebni na drugim sustavima i nigdje se nitko ne žali da ga "prave debilom", već se radi o vrlo korisnom segmentu OS-a.

15 godina
online
Re: Windows 8 RTM
Tonči kaže...

Bitango, Visual Studio 2012 nema baš nikakvih problema s UAC-om, sam od sebe, a ako si sam nešto pisao, očito je da nisi to napravio kako treba, što je šteta, jer je tendencija da UAC postane nemoguće isključiti (pozitivno). Nedavno sam objašnjavao sličnu stvar na SO-u pa pogledaj: http://stackoverflow.com/questions/5575081/access-to-registry-key-is-denied-to-an-impersonated-admin/9547543#9547543

 

Sam UAC zahtijeva pravilno izvedene aplikacije, a tu spadaju i "skripte". Nakon toliko vremena, koliko je UAC aktivan, već je krajnje vrijeme da autori nekih alata to i nauče. Sama logika UAC-a je odavno u upotrebni na drugim sustavima i nigdje se nitko ne žali da ga "prave debilom", već se radi o vrlo korisnom segmentu OS-a.

 

Nisam ništa sam pisao, nego je vjerojatno riječ o security postavci na folderu gdje spremam My Documents, a samim time tu idu i settingsi od Visual Studia. Pa VS po defaultu nema prava da tamo piše.

Batch scripta o kojoj je riječ je skripta od neke druge aplikacije, kojoj očito trebaju admin prava, a bez Run As Admin na konzoli ih nema.

 

Inače sam pisao UAC aware aplikacije i znam kako to funkcionira i kako radi.

 

Slažem se da je UAC dobra stvar za krajnjeg običnog korisnika, ali za mene nije.

Jednostavno si ne mogu priuštiti razmišljanje kad moram konzolu (ili neku drugu aplikaciju) pokrenuti kao admin, a kad ne, jer očito to još uvijek ne funkcionira najbolje.

 

Mislim kužim ja ideju, i ok je u teoriji, ali u praksi i nije baš.

Kuži i ti mene da nakon 10 godina ugašenog UACa jednostavno nemam živaca za ovo :-)

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2012 10:15 (Bitanga).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 RTM

U redu, tebi ne odgovara, ali, funkcionira baš kako bi trebalo. Zašto misliš da nije? To što neke aplikacije nisu napisane kako treba, ne znači da UAC ne radi kako treba. :)

15 godina
online
Re: Windows 8 RTM
Tonči kaže...

U redu, tebi ne odgovara, ali, funkcionira baš kako bi trebalo. Zašto misliš da nije? To što neke aplikacije nisu napisane kako treba, ne znači da UAC ne radi kako treba. :)

 

Ma ok, nisam mislio da UAC ne funkcionira, nego kompletan experience pošto ima hrpa aplikacija koje ne rade dobro s njim, kao što sam rekao na početku.

Pošto sam power user, developer i silom prilika i system admin u firmi u kojoj radim jednostavno ne volim dodatne probleme koji mi se javljaju sa upaljenim UACom u svakodnevnom korištenju.

 

Kao što si rekao, nisu sve aplikacije pisane dobro, pogotovo kada je riječ o starijim aplikacijama koje se ne updejtaju često, a trebaju.

 

Slažem se da bih mogao dati priliku UACu i upaliti Run As Admin tamo gdje mi baš treba.

Vjerojatno i budem s vremenom, ali sad u startu sam ugasio da mogu normalno raditi dok to sve ne podesim.

12 godina
offline
Windows 8 RTM

imam wim 8 pro x86 ,da li ima negdje hrvatski pack,kao za verz x64

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 8 RTM

Jeli netko zna kolika ce bit cijena win 8 kada izade. Ne mislim na upgrade nego cijelu verziju.

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 8 RTM

imam jedan problem sa ie10,kod win8

već dva dana mi je crn ekran kad idem na internet,dakle ne vidim dio od pretraživača samo treperi ona crta za upis

kad upišem što trebam onda ekran ostaje normalan ,i nemogu otvoriti novu stranicu jer je jednostavno nestala

ima li pomoći

ekran ie10 ekran ie10
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 RTM
valisaurea kaže...

imam jedan problem sa ie10,kod win8

već dva dana mi je crn ekran kad idem na internet,dakle ne vidim dio od pretraživača samo treperi ona crta za upis

kad upišem što trebam onda ekran ostaje normalan ,i nemogu otvoriti novu stranicu jer je jednostavno nestala

ima li pomoći

0800 300 300 - tamo će ti znati.

12 godina
offline
Re: Windows 8 RTM
Tonči kaže...
valisaurea kaže...

imam jedan problem sa ie10,kod win8

već dva dana mi je crn ekran kad idem na internet,dakle ne vidim dio od pretraživača samo treperi ona crta za upis

kad upišem što trebam onda ekran ostaje normalan ,i nemogu otvoriti novu stranicu jer je jednostavno nestala

ima li pomoći

0800 300 300 - tamo će ti znati.

 hvala na pomoći,pravi forumaš

14 godina
offline
Windows 8 RTM

Hm zanimljivo meni je UAC na Never notify a Metro aplikacije rade....

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 RTM
Oldy kaže...

Hm zanimljivo meni je UAC na Never notify a Metro aplikacije rade....

I meni.

 Ali ga nisi isključio u Registry-u i zato sve radi.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 RTM
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice