Windowsi 8 bez Media Centera

poruka: 66
|
čitano: 7.134
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi 8 bez Media Centera".
14 godina
online
Windowsi 8 bez Media Centera

Ne sjecam se kada sam zadnji put na win 7 pogledao nesto sa DVD-a, a kada sam gledao sigurno nisam koristio Microsoftova rjesenja. Jos jedan nepotreban software manje.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
 
25 2 hvala 1
15 godina
offline
Windowsi 8 bez Media Centera

Ja ga koristim za gledanje dvb-t,i do sada mi je bio najbolji prigram za to.Ja nezna što taj Microsoft misli(neka sve izbace).{#}

1 1
Moj PC  
9 1 hvala 0
16 godina
offline
Windowsi 8 bez Media Centera

Hmmm... Izbjegavanje jos jedne tuzbe kakvu su imali za InternetExplorer?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windowsi 8 bez Media Centera
Ne hvata mi se ovo uha. Skoro svaka vijest o win8 me razocara. Izgleda da ce me win7 jos dugo sluzit.
AMD u <3 Intel u C===3
16 godina
offline
Windowsi 8 bez Media Centera

Da li koristite Media Centar u Win7?

39 Da
86 Ne
4 Sto je to?
Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Windowsi 8 bez Media Centera
Da!
...
14 godina
neaktivan
offline
Windowsi 8 bez Media Centera

A Intel tek složio upscaling DVDova ekskluzivno za WMP s Sandy i Ivy Bridgeom. Eeehhh... {#}

 

Win 8 će na mom računalu gostovati kao instalacija na vhd-u za zezanciju, i to je to.

Early adopter
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windowsi 8 bez Media Centera

ja to odmah isključim kad instaliram nove windowse 7.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windowsi 8 bez Media Centera

ha čujte, stavljanje media centra je jednako kao i internet explorera, netko ga želi, netko ne

Moj PC  
3 3 hvala 0
16 godina
online
Windowsi 8 bez Media Centera

Žele ga dok ne probaju konkurenciju. Tada ga više nitko ne želi.

Vrijedi i za IE i za WMC :)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2012 9:56 (Elles D.).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windowsi 8 bez Media Centera
Elles D. kaže...

Žele ga dok ne probaju konkurenciju. Tada ga više nitko ne želi.

Vrijedi i za IE i za WMC :)

problem je što je operativni sustav bio oduvijek jedna zaokružena cjelina što znači "plug&play" što znači da bi trebao biti funkcionalan ako si za njega iskesao novce

mnogi ni ne znaju što bi instalirali za gledanje niti se razumiju, njima je jedino potrebno da kad kliknu na video fajlu da se ona pokrene

16 godina
neaktivan
offline
Windowsi 8 bez Media Centera

Ono što članak ne kaže je da će Media Center biti dosutpan samo u skupljoj inačici Windows 8, što po meni nema previše smisla :( U verziji namijenjenoj kućnim korisnicima (koja će se vjerojatno prodavati na većini novih računala) neće biti moguće instalirati WMC, a vjerojatno će izostati i podrška za Windows Anytime Upgrade osim na većim tržištima.

 

Windows Media Center. For a small (and as yet revealed) fee, Windows 8 Pro users can purchase Windows Media Center, a feature that used to be included in higher-end versions of Windows. This feature is not available to Windows 8 or Windows RT users. http://www.winsupersite.com/article/windows8/pick-windows-8-product-edition-142857

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2012 10:04 (Kahless).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 bez Media Centera
Elles D. kaže...

Žele ga dok ne probaju konkurenciju. Tada ga više nitko ne želi.

Vrijedi i za IE i za WMC :)

Što je točno konkurencija WMCu, pogotovo za gledanje i snimanje telke na Win 7, i što mi to nudi zbog čega ću zaboravit na WMC?

Early adopter
14 godina
offline
Windowsi 8 bez Media Centera

Meni je to najbolji software za TV.

Bilo bi zgodno......, ali nije potrebno !
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windowsi 8 bez Media Centera
Teerex kaže...

Što je točno konkurencija WMCu, pogotovo za gledanje i snimanje telke na Win 7, i što mi to nudi zbog čega ću zaboravit na WMC?

 Npr. Media Portal, ali koliko znam ne radi sa extenderima (XBox360), pa bas i nije neka previse korisna alternativa...

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2012 10:15 (SupremeCommander).
13 godina
neaktivan
offline
Windowsi 8 bez Media Centera

Još jedan razlog više zašto ne preći na "revolucionarni windows 8"

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Windowsi 8 bez Media Centera
Teerex kaže...

Što je točno konkurencija WMCu, pogotovo za gledanje i snimanje telke na Win 7, i što mi to nudi zbog čega ću zaboravit na WMC?

Ja sam na visti koristio CyberLink PowerTv, ali to je bilo prije 4-5 godina pa valjda su stvari od tada promijenile.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
16 godina
neaktivan
offline
Windowsi 8 bez Media Centera

Ovo ce biti nesto slicno kao sto morate skinuti Live Messenger. Kladim se da ce ovakav Media Center biti gnjavaza  povezan sa njihovim Live Essentials.

 

Da budem iskren, ne koristim Media Center cesto....ustvari, ne koristim ga uopce (sto ne implicira da mislim da je los)

Nedostatak Starta, Media Centera, Movie Makera, Live Messengera.....   sto su to napravili od Windowsa.

 

MS je tvrdoglav

 

[edit]

 

BTW

 

S ovim se drasticno smanjuje OOBE! Windows Media Player nece podrzavati reprodukciju DVD-a. Zasto??

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2012 10:39 (Lazarus Long).
 
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windowsi 8 bez Media Centera
kule93 kaže...

Još jedan razlog više zašto ne preći na "revolucionarni windows 8"

Moj sljedeci OS ce biti ovaj.

 

A TV cu gledati na ovome

 

{#}

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2012 10:42 (SupremeCommander).
13 godina
neaktivan
offline
Windowsi 8 bez Media Centera

Windows 8 ću stavit na virtualku na linux,i ako sve bude išlo glatko(windowsi i programi meni važni za faks rade normalno) onda brišem windowse 7 sa tvrdog diska.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 bez Media Centera


Ovo daje odgovor na neka moja pitanja:

 

http://blogs.msdn.com/b/b8/archive/2012/05/04/q-amp-a-dvd-playback-and-windows-media-center-in-windows-8.aspx

http://blogs.msdn.com/b/b8/archive/2012/05/03/making-windows-media-center-available-in-windows-8.aspx

 

Windows 8 Pro is designed to help tech enthusiasts obtain a broader set of Windows 8 technologies. Acquiring either the Windows 8Media Center Pack or the Windows 8 Pro Pack gives you Media Center, including DVD playback (in Media Center, not in Media Player), broadcast TV recording and playback (DBV-T/S, ISDB-S/T, DMBH, and ATSC), and VOB file playback. Pricing for these Packs, as well as retail versions of Windows 8, will be announced closer to the release date. To give you some indication of Media Center Pack pricing, it will be in line with marginal costs.

 

Što se tiče Live Essentials, Live brand se kao takav gasi:

http://blogs.msdn.com/b/b8/archive/2012/05/02/cloud-services-for-windows-8-and-windows-phone-windows-live-reimagined.aspx

14 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 bez Media Centera
captain_soap_McTawish kaže...
Teerex kaže...

Što je točno konkurencija WMCu, pogotovo za gledanje i snimanje telke na Win 7, i što mi to nudi zbog čega ću zaboravit na WMC?

Ja sam na visti koristio CyberLink PowerTv, ali to je bilo prije 4-5 godina pa valjda su stvari od tada promijenile.

Ja sam koristio neko njesra koje sam dobio sa karticom, ali brate, to se i rušilo i kenjalo i prestajalo (spontano) snimati.. WMC mi ne podržava daljinski kojeg sam onomad dobio, naravno, ali uzmem bežičnu tipkovnicu i kucam +/- i radi. Snima bez greške, gleda se bez greške. Nemam potrebe za drugim.

 

Naravno, Microsoft sada stvara potrebu, a ta potreba će vjerojatno  od sada univerzalno biti extra doplaćivana. A kladim se da OS neće biti ni jotu jeftiniji od Win 7 HP u ekvivalentnoj 'consumer' verziji. Sebi će uštediti plaćanje licence.

 

Očekujem na jesen val Appleovih jučub reklama - 'Vaša DVD muvi arhiva nije više kompatibilna sa vašim brend new kompićem? Thats suckz man. MacOSX na Apple neštobooku pušća DVDove ko iz p***e. Out of the box! Loodilo!*''

*Brought to U by Apple Inc.

Early adopter
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2012 10:52 (Teerex).
15 godina
neaktivan
offline
Windowsi 8 bez Media Centera

Prije dva tjedna na laptopu sam instalirao Win 8 Beta, dosta sam ga isprobavao i nikakvih problema nema. Sustav radi brže, čišće nego sedmica. Istina, Metro sučelje ima svojih prednosti i nedostataka, međutim OS je vrlo kvalitetan, a kad izađe finalna verzija biti će još i bolji.

 

Što se Starta tiče, postoji alternativa, jedan mali programčić koji vraća Start, a zapravo ga i poboljšava, daje znatno više opcija, tako za one kojima to nedostaje neće biti problema. 

Pukovnik
 
0 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Windowsi 8 bez Media Centera
Elles D. kaže...

Žele ga dok ne probaju konkurenciju. Tada ga više nitko ne želi.

Vrijedi i za IE i za WMC :)

  Software koji je došao uz moju ASUS-icu je čisto smeće (iako je iz Cyberlinka), a čak ni ne radi na Win7. Dscaler ne voli moju karticu, ili njen čip (zaboravih koji Philips), ChrisTV mora svaki čas da se reinstalira i uvek tokom instalacije pokuša da mi uvali neki legalni spyware...

 

WMC bi mogao biti bolji (bolje podešavanje kanala i mogućnost da snimanje programa započnem bilo kog trenutka na koji premotam, jer je glupo kad kreneš da gledaš emisiju i 5 minuta kasnije shvatiš da želiš da je snimiš, ali ne možeš od početka iako je početak i dalje u baferu), ali je bolji od svega ostalog što sam probao.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 bez Media Centera
Pukovnik kaže...

Prije dva tjedna na laptopu sam instalirao Win 8 Beta, dosta sam ga isprobavao i nikakvih problema nema. Sustav radi brže, čišće nego sedmica. Istina, Metro sučelje ima svojih prednosti i nedostataka, međutim OS je vrlo kvalitetan, a kad izađe finalna verzija biti će još i bolji.

 

Što se Starta tiče, postoji alternativa, jedan mali programčić koji vraća Start, a zapravo ga i poboljšava, daje znatno više opcija, tako za one kojima to nedostaje neće biti problema.

  Nije u tome bit,bit je u tome da neke stvari trebaju biti "Out of the box" ili još bolje "Plug 'n play"...

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
16 godina
offline
Windowsi 8 bez Media Centera

najbolje bi bilo da pri samoj instalaici ponude dal želiš instalirat ie, wmc i ostale stvari kaj misle izbacit, koristim svakodnevno wmc za slušanje zike, meni do sad naljepši media player, malo se treba pomučit oko slaganja tagove na pjesmam, al kad se to uredi i povuku se svi coveri od albuma super izgleda pregledno i lagano za koristit....ako ga maknu i ne ponude negdije za skinut mislim da bum ostal još dugo na win7....

mrakky
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 8 bez Media Centera
igy kaže...

ha čujte, stavljanje media centra je jednako kao i internet explorera, netko ga želi, netko ne

Nije isto - Internet Explorer svi žele - neki za koristiti, drugi samo za skinuti zadnju verziju omiljenog browsera.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
neaktivan
offline
Windowsi 8 bez Media Centera

OMG, mislim ono Microsoft nas ovakvim potezima vraca u vrijeme Plus! paketa. Koma, mislim nije problem instalirati naknadno, i vrlo vjerojatno ce biti moguce skinuti WMC kroz windows marketplace, sto znaci nakon instalacije i pokretanja sistema te kreiranja accounta, no mislim da ima puno ljudi koje hoce samo upaliti i da mogu poceti raditi...

Nathan
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windowsi 8 bez Media Centera

Umjesto da naprave OS prilagođen osobama koje su srednje ili malo informatički obrazovane (i.e. moji roditelji i sl.) oni rade ovakve kerefeke i zabijaju si nož u koljeno.

Jedna prosječno IT obrazovana osoba želi ubacit DVD, i da se odma upali WMP, WMC ili što već Microsoft stavlja u svoj OS i krene gledati film, a ne da mora tražit po Internetu zašto njegov top-of-the-range PC sa novim Windowsima 8 ne želi reproducirati DVD.

 

Ovako bi morao izgledati dobar OS:

 

Ubaciš CD sa xy glazbom, otvori se Windows Media Player i počne svirati.

Ubaciš DVD/BR sa filmom, otvori se Windows Media Player i odma gledaš film.

Isn't it a remarkable coincidence almost everyone has the same religion as their parents? Religions run in families. How does this come about? Trough childhood indoctrination. -Richard Dawkins
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Windowsi 8 bez Media Centera

Sve mi se manj sviđa ovaj W8. Sve samo izbacuju iz njega.

Sad ćemo morati još i za operativne sisteme kupovati DLCove{#}

Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice