Windowsi 8 bez Media Centera

poruka: 66
|
čitano: 7.144
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi 8 bez Media Centera".
16 godina
online
Re: Windowsi 8 bez Media Centera
igy kaže...

problem je što je operativni sustav bio oduvijek jedna zaokružena cjelina što znači "plug&play"što znači da bi trebao biti funkcionalan ako si za njega iskesao novce

mnogi ni ne znaju što bi instalirali za gledanje niti se razumiju, njima je jedino potrebno da kad kliknu na video fajlu da se ona pokrene

Europska komisija se ne bi složila s tobom.

 

Teerex kaže...

Što je točno konkurencija WMCu, pogotovo za gledanje i snimanje telke na Win 7, i što mi to nudi zbog čega ću zaboravit na WMC?

MP je jedan od alternativa, a i drugi su bili često spominjani i recenzirani ba bugovim stranicama.

S obzirom da sam ja već zaboravio WMC, ne mogu ti odgovoriti na pitanje :) Svi media playeri imaju i svoje stranice gdje se hvala što sve mogu pa slobodno baci oko.

 

SupremeCommander kaže...

 Npr. Media Portal, ali koliko znam ne radi sa extenderima (XBox360), pa bas i nije neka previse korisna alternativa...

Verzija 2 se kuha i donosi punokrvnu DLNA podršku. Jedinica je imala DLNA plugin - što je s njim danas, ne bih znao reći jer nemam potrebe za tim.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 8 bez Media Centera
Unix kaže...

Umjesto da naprave OS prilagođen osobama koje su srednje ili malo informatički obrazovane (i.e. moji roditelji i sl.) oni rade ovakve kerefeke i zabijaju si nož u koljeno.

Jedna prosječno IT obrazovana osoba želi ubacit DVD, i da se odma upali WMP, WMC ili što već Microsoft stavlja u svoj OS i krene gledati film, a ne da mora tražit po Internetu zašto njegov top-of-the-range PC sa novim Windowsima 8 ne želi reproducirati DVD.

 

Ovako bi morao izgledati dobar OS:

 

Ubaciš CD sa xy glazbom, otvori se Windows Media Player i počne svirati.

Ubaciš DVD/BR sa filmom, otvori se Windows Media Player i odma gledaš film.

Jesi kad vidio svoje roditelje da instaliraju Windowse? I mislio sam. Jedino što bi bilo praktično za ljude koji istaliraju PC za tvoje roditelje je da nakon instalacije imaš opcije:

- Don't know or don't care, just use default

- I want to set up system manualy

Pa onda svako ima ono što želi.

 

P.S. Zanimljiv kontrast tvog nicka i posta.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 bez Media Centera
MrBlc kaže...
Unix kaže...

Umjesto da naprave OS prilagođen osobama koje su srednje ili malo informatički obrazovane (i.e. moji roditelji i sl.) oni rade ovakve kerefeke i zabijaju si nož u koljeno.

Jedna prosječno IT obrazovana osoba želi ubacit DVD, i da se odma upali WMP, WMC ili što već Microsoft stavlja u svoj OS i krene gledati film, a ne da mora tražit po Internetu zašto njegov top-of-the-range PC sa novim Windowsima 8 ne želi reproducirati DVD.

 

Ovako bi morao izgledati dobar OS:

 

Ubaciš CD sa xy glazbom, otvori se Windows Media Player i počne svirati.

Ubaciš DVD/BR sa filmom, otvori se Windows Media Player i odma gledaš film.

Jesi kad vidio svoje roditelje da instaliraju Windowse? I mislio sam. Jedino što bi bilo praktično za ljude koji istaliraju PC za tvoje roditelje je da nakon instalacije imaš opcije:

- Don't know or don't care, just use default

- I want to set up system manualy

Pa onda svako ima ono što želi.

 

P.S. Zanimljiv kontrast tvog nicka i posta.

Informatički ne obrazovane osobe sigurno neće kupit komponente i instalirati si sami OS, nego će kupit gotov PC u trgovini sa instaliranim Windowsima/nekim drugim OS-om.

Isn't it a remarkable coincidence almost everyone has the same religion as their parents? Religions run in families. How does this come about? Trough childhood indoctrination. -Richard Dawkins
16 godina
offline
Re: Windowsi 8 bez Media Centera
Unix kaže...

 

Ubaciš CD sa xy glazbom, otvori se Windows Media Player i počne svirati.

Ubaciš DVD/BR sa filmom, otvori se Windows Media Player i odma gledaš film.

 

Pa to već imaš - ugrađuje se u većinu DivX playera za 500 kuna. 

16 godina
offline
Re: Windowsi 8 bez Media Centera
Unix kaže...
MrBlc kaže...
Unix kaže...

Umjesto da naprave OS prilagođen osobama koje su srednje ili malo informatički obrazovane (i.e. moji roditelji i sl.) oni rade ovakve kerefeke i zabijaju si nož u koljeno.

Jedna prosječno IT obrazovana osoba želi ubacit DVD, i da se odma upali WMP, WMC ili što već Microsoft stavlja u svoj OS i krene gledati film, a ne da mora tražit po Internetu zašto njegov top-of-the-range PC sa novim Windowsima 8 ne želi reproducirati DVD.

 

Ovako bi morao izgledati dobar OS:

 

Ubaciš CD sa xy glazbom, otvori se Windows Media Player i počne svirati.

Ubaciš DVD/BR sa filmom, otvori se Windows Media Player i odma gledaš film.

Jesi kad vidio svoje roditelje da instaliraju Windowse? I mislio sam. Jedino što bi bilo praktično za ljude koji istaliraju PC za tvoje roditelje je da nakon instalacije imaš opcije:

- Don't know or don't care, just use default

- I want to set up system manualy

Pa onda svako ima ono što želi.

 

P.S. Zanimljiv kontrast tvog nicka i posta.

Informatički ne obrazovane osobe sigurno neće kupit komponente i instalirati si sami OS, nego će kupit gotov PC u trgovini sa instaliranim Windowsima/nekim drugim OS-om.

 

A što će informatički neobrazovanima računalo? Ako danas možeš imati konzole za igranje, Macbook ili tablet.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 bez Media Centera
Elles D. kaže...

MP je jedan od alternativa, a i drugi su bili često spominjani i recenzirani ba bugovim stranicama.

S obzirom da sam ja već zaboravio WMC, ne mogu ti odgovoriti na pitanje :) Svi media playeri imaju i svoje stranice gdje se hvala što sve mogu pa slobodno baci oko.

Zašto si prešao na Media Portal i kako si saznao za njega?

Early adopter
15 godina
offline
Re: Windowsi 8 bez Media Centera
funat kaže...

A što će informatički neobrazovanima računalo? Ako danas možeš imati konzole za igranje, Macbook ili tablet.

Znači netko tko nije informatički obrazovan nesmije si kupiti računalo nego mora kupiti svako posebno npr. konzolu za igranje ako želi igrati i dvd player ako želi gledati filmove?

 

16 godina
offline
Re: Windowsi 8 bez Media Centera
Teerex kaže...

Zašto si prešao na Media Portal i kako si saznao za njega?

Prije mnogo godina WMC nije podrzavao gomilu stvari, pa su ljudi trazili alternative. Ja sam jednom davno probao MP i kao i vecina takvih programa bio je kompliciran za instalaciju, ruzan i nestabilan, pa sam ostao na WMC-u.

To se sve svodi na istu stvar kao npr. Android/iOS, jedno je komplicirano ali jako konfigurabilno, drugo je jednostavno ali zatvoreno i ograniceno.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2012 13:17 (SupremeCommander).
13 godina
offline
Re: Windowsi 8 bez Media Centera

Danas racunalo moze koristiti svaka budala. Ne treba nikakvo ekstra obrazovanje za to. Ionako sve ovisi o poslu koji ce se obavljati s tim racunalom. Pa nisu svi developeri. Vecina racunalo koristi za zabavu (internet/igre/filmove)....

16 godina
offline
Windowsi 8 bez Media Centera

nedavno je tetka moje drage kupila računalo, ima 80 i kusur godina, ne zna ništa o računalu, kupila je laptop s  predinstaliranim OS-om (ja sam joj pokazao tipku gdje ga pali i kako ga gasi).

unatoč svom neznanju gleda dvd bez moje pomoći, slike bez moje pomoći... i to što nisam morao izgubiti vrijeme na instalaciju kojekakvih programa je meni pomoć - "plug&play"

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Windowsi 8 bez Media Centera
Teerex kaže...

Zašto si prešao na Media Portal i kako si saznao za njega?

Možda je bolje ovako - što ti je super na WMCu, a što ti smeta i što bi promijenio?

 

SupremeCommander kaže...

Prije mnogo godina WMC nije podrzavao gomilu stvari, pa su ljudi trazili alternative. Ja sam jednom davno probao MP i kao i vecina takvih programa bio je kompliciran za instalaciju, ruzan i nestabilan, pa sam ostao na WMC-u.

To se sve svodi na istu stvar kao npr. Android/iOS, jedno je komplicirano ali jako konfigurabilno, drugo je jednostavno ali zatvoreno i ograniceno.

 

Da je nešto kompliciran - hm, na mom setupu od 4 računala + TV + Android Remote, možda i je. Ali ako se sve nalazi na jednom računalu onda definitivno nije - u posljednjoj verziji sve je one-click-setup.

 

A koliko je ružan ili nije, jedan posjet njegovom sajtu je dovoljan za odgovor na to pitanje :) Tamo ima dovoljno slika i videa za procijeniti.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
14 godina
odjavljen
offline
Windowsi 8 bez Media Centera

Mediamonkey za glazbu, a vlc i kmplayer za filmove i serije. :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windowsi 8 bez Media Centera

Kao vlasnik jednog HTPC-a moram reći da sam WMC probao samo ovlaš i zaključio da je smeće (isto vrijedi i za WMP). Sada je na mojoj kutijici pod televizorom instaliran XBMC http://xbmc.org/ koji je totalni zakon i može se instaliurati na gomilu toga - MAC, Apple TV, Linux. Preporučam svakome tko malo "ozbiljnije" gleda filmove. Za brzo gledanje filmova i drugih video sadržaja, kao i reprodukciju glazbe uvijek postoje VLC, GOM i slični programi...

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Windowsi 8 bez Media Centera
zzz kaže...

Ja ga koristim za gledanje dvb-t,i do sada mi je bio najbolji prigram za to.Ja nezna što taj Microsoft misli(neka sve izbace).{#}

Windows Media Centar je daleko od idealnog,{#} za gledanje DVB-T prijema jer ne može pružit ono kaj nudi neki DVB-T prijemnik sa dodatnim opcijama tu je problem.Znači moraš koristit program koji dobiš, sa određenim DVB-T prijemnikom za komp ili se pozdravi sa naprednim opcijama.{#}

 

Recimo ja na svojem Compro DVB-T prijemniku, imam napredni PIP/POP tj slika u slici gledanje do 10 programa istovremeno i još ostale opcije. Ali te mogučnosti i još neke druge da sad ne idem u detalje, koje ima ovaj DVB-T prijemnik uopče nema u Windows Media Centar to je totalna nepoznanica i moš se fučkat onda.{#}{#}

 

Ovo za gledanje DVD-a i to izbacivanje, te mogučnosti je glupost kaj drugo no ko ih šljivi nek ih voda nosi nema tu problema. Pa ionako ima koš programa ili video Playera, koji vrte DVD bez frke a ne koštaju niti lipe pa kam bi došli nikud kad bi se oslonili samo na ono kaj Microsoft nudi po defoltu u Windowsima.{#}{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
12 godina
protjeran
offline
Re: Windowsi 8 bez Media Centera
Profesor Jakov kaže...

Mediamonkey za glazbu, a vlc i kmplayer za filmove i serije. :)

 

Najbolji video player ikad. U zadnjih godinu dana vecinu vremena provodim na MacOS-u, no imam virtualno windowse (vstudio i jos par stvarcica bez kojih nikako ne bi mogao) preko parallels desktopa. Drzim windowse u coherance modeu, dakle windows aplikacije mi izgledaju, djeluju i ponasaju se kao Mac aplikacije. Osim razvojnih alata jedino sto jos koristim je kmplayer. Iako MacOS dolazi sa svime i sve to djeluje prekrasno i jako dobro, navikao sam na kmplayer koji je fantastican. Brz, lagan i pokrece sve bez ikakvih podesavanja codeca. VLC-a sam deinstalirao onog trenutka kad sam otkrio kmplayer. Predobar video player iz koreje ako se ne varam. Svaka cast autorima :)

http://www.bug.hr/forum/topic/administriranje-it-sustava/administriranje-ms-2008r2--iis--mssql--pomoc/134484.aspx?page=0&jumpto=2839810&sort=asc&view=flat
16 godina
online
Re: Windowsi 8 bez Media Centera
jumboY kaže...
Profesor Jakov kaže...

Mediamonkey za glazbu, a vlc i kmplayer za filmove i serije. :)

 

Najbolji video player ikad. U zadnjih godinu dana vecinu vremena provodim na MacOS-u, no imam virtualno windowse (vstudio i jos par stvarcica bez kojih nikako ne bi mogao) preko parallels desktopa. Drzim windowse u coherance modeu, dakle windows aplikacije mi izgledaju, djeluju i ponasaju se kao Mac aplikacije. Osim razvojnih alata jedino sto jos koristim je kmplayer. Iako MacOS dolazi sa svime i sve to djeluje prekrasno i jako dobro, navikao sam na kmplayer koji je fantastican. Brz, lagan i pokrece sve bez ikakvih podesavanja codeca. VLC-a sam deinstalirao onog trenutka kad sam otkrio kmplayer. Predobar video player iz koreje ako se ne varam. Svaka cast autorima :)

Kmplayer je u mirovini recimo, ali sad ima nasljednika mlađeg i naprednijeg te poboljšanog uglavnom isprobaj PotPlayer i nema problema.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/audio-video-alati/program-mkv-format/131867.aspx?page=1&jumpto=2708621&sort=asc&view=flat

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
15 godina
offline
Windowsi 8 bez Media Centera

Ja sve gledam na Nero Show Time playeru, prvenstveno radi toga jer mi jedino na njemu radi surround kak spada.

Dok za muziku koristim winamp sa nekim pluginom za 5.1, ali radi tog plugina onda nemogu gledati filmove jer se player radni njega stalno sruši, pa radio toga za filmove koristim Nero Show Time. Probao sam i PoweDVD ali mi nekako nije sjeo.

 

Nije da mi je žao što neće biti toga u W8 jer kad ima drugih rješenja. Mene zabrinjava što lagano sve izbacuju iz windowsa, već se pitam što je sljedeće što će izbaciti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 bez Media Centera
Elles D. kaže...
Teerex kaže...

Zašto si prešao na Media Portal i kako si saznao za njega?

Možda je bolje ovako - što ti je super na WMCu, a što ti smeta i što bi promijenio?

Super mi je što je već tu, što sam ga već platio (dobro ovo samo akademski, nisam baš platio, Microsoft mi je poklonio Win 7 Ultimate), što ne moram ništa dodatno instaliravati, a snima kako treba (scheduled i direktno, kao i timeshift). S druge strane, ja nemam telkač nego 17'3'' prijenosnik sa USB karticom tako da nisam baš zahtjevan korisnik.

 

Nikad nisam osjećao potrebu tražiti nešto drugo.

 

A sad ti - što ti je smetalo na WMCu toliko da si ga poslao u oblivion?

Early adopter
16 godina
offline
Re: Windowsi 8 bez Media Centera
Jack Sparrow kaže...
funat kaže...

A što će informatički neobrazovanima računalo? Ako danas možeš imati konzole za igranje, Macbook ili tablet.

Znači netko tko nije informatički obrazovan nesmije si kupiti računalo nego mora kupiti svako posebno npr. konzolu za igranje ako želi igrati i dvd player ako želi gledati filmove?

 

 

Gle - ovo je slobodna zemlja. Al neka ne cmizdri kasnije kako "ništa ne radi" i kako "treba bit programer" samo zato što ne zna učitat titlove u nekom playeru. Za takve postoje standardni uređaji i nema potrebe od računala radit crne kutije za korisnike bez mozga.

12 godina
offline
Windowsi 8 bez Media Centera

ja u ovaj media centar nisam nikad ni usao, zapravo i ne znam da ga imam uopste u windowsu :/

noćas mi se LUDUJE, noćas NEMA sna, noćas čašu TORRESA ispijmo do dna!
 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Windowsi 8 bez Media Centera
Teerex kaže...
A sad ti - što ti je smetalo na WMCu toliko da si ga poslao u oblivion?

Ako baš moram izdvojiti par bitnih stvari - skidanje titlova za serije/filmove, download teksta pjesama koje sviraju, download informacija o svemu što sviram + razne covere i slike koje se izmjenjuju (što pridonosi raznolikosti izgleda), gledanje u isto vrijeme TVa (sa snimanjem i timeshiftom), filmova, serija i slušanje muzike na svim računalima koje imam u isto vrijeme - ako nas je više doma :) Praćenje što je pogledano, a što nije, ... itd...

Ima toga tona - instaliraj, probaj - ako ti ne paše, deinstaliraj :)

Neko je spomenuo ružnoću - baci oko ovdje pa možda nađeš nešto dovoljno ugodno oku :)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
11 godina
offline
Windowsi 8 bez Media Centera

Sve u svemu u pitanju su novci i očito da se Microsoft ugledao na Apple jer kao korisnik iPhonea poludim kada želim pogledati nekakav filmić koji je u wmv formatu ali to ne može, naravno osim ako ne kupite neki drugi program. Tako će biti i sa osmicom. Kao korisnik želim kao i večina ako imam iPhone ili Windows da želim kada imam ili dobijem bilo koji format videa ili audija da mogu reproducirati bez potrebe za plaćanjem dodatnih programa.

 

Koristim Windows 7 Media Center na smom HTPC i zadovoljan sam jer mogu sve što meni treba. Gledam s njim DVB-T, DVB-S, slušam FM preko kartice ili preko interneta jer mogu birati, imam sve slike u njemu jasno raspoređene, pogledam DVD, pogledam bilo koji fim skinut sa interneta pa makar to bio format od Appla ili Linuxa, pogledam HD filmove bilo kojeg formata, jednostavno i brzo pronađem što ću slušati iz glazbene biblioteke između svojih preko 100.000 pjesama.

Jedini dodatak koji sam instalirao je Media Browser s kojim imam pregled nas svim svojim filovima preko 100 komada u HD, 100 komada u normalnoj kvaliteti i preko 300 komada dokumentaraca koji su savršeno složeni po serijama.

 

Probao sam i Media Portal ali nisam vido nešto značajno bolje i ljepše od onoga što imam tako da nisam niti želio ga zadržati, a osim toga nije bio niti stabilan.

 

Kako sada stvari stoje ostajem na Windows 7.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windowsi 8 bez Media Centera
ivgrgic kaže...

Sve u svemu u pitanju su novci i očito da se Microsoft ugledao na Apple jer kao korisnik iPhonea poludim kada želim pogledati nekakav filmić koji je u wmv formatu ali to ne može, naravno osim ako ne kupite neki drugi program. Tako će biti i sa osmicom.

 Mogli bi prodavati samo "shell" od WMC-a, pa da svaku dodatnu opciju radis in-app purchase. Sve po $0.99 da te navuku. Ocess slusat MP3, +$0.99; hoces slusat WMA, +$0.99; hoces teletext, +$0.99; hoces snimat TV programe, +$0.99 ...  {#}

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
14 godina
offline
Windowsi 8 bez Media Centera

I ja koristim media centar za gledanje telke preko dvb-t sticka, ma ta osmica mi se sve više gadi, tj. da budem precizniji sve više mi je odbojna,

ali tu je sedmica pa se ne sekiram :)

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 bez Media Centera
Oldy kaže...

I ja koristim media centar za gledanje telke preko dvb-t sticka, ma ta osmica mi se sve više gadi, tj. da budem precizniji sve više mi je odbojna,

ali tu je sedmica pa se ne sekiram :)

Sedmica ima sigurnu podršku do 2019. ,Ultimate verzija do 2020. ,pa smo mirni.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
14 godina
offline
Re: Windowsi 8 bez Media Centera
kizo2703 kaže...
Oldy kaže...

I ja koristim media centar za gledanje telke preko dvb-t sticka, ma ta osmica mi se sve više gadi, tj. da budem precizniji sve više mi je odbojna,

ali tu je sedmica pa se ne sekiram :)

Sedmica ima sigurnu podršku do 2019. ,Ultimate verzija do 2020. ,pa smo mirni.

  Tako je a do tada a i prije će već biti možda nešto i pametnije, ovo im je prvi pokušaj da naprave isti OS za više platformi, a prvi mačići se bacaju kako kažu

bug caruje, um klade valja
16 godina
offline
Windowsi 8 bez Media Centera

Nedostatak ie, movie makera, wmc-a i wmp-a, notepada/wordpada i još dosta stvari me brinu kao i da li je netko zgazio mrava.

Naime, da su im ti "polu-proizvodi" kvalitetni, onda bi me brinuo ovaj potez, a obzirom da su neka freeforall rješenja bolja, onda nema brige.

Tko je "idiot", neka koristi svoje kućno kino za gledanje filmova, ostali neka biraju što žele :)

Filmovi -> mpchc u 99.9% slučajeva, vlc u preostalih 0.1%, dvb-t -> dvbdream free

http://www.appoteka.net/ - http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 bez Media Centera
M_dipl. kaže...

Nikad ga nisam koristio ali mi se činio kao fora komad softvera. Ah, c'est la vie...

  Na duzi rok beskorisno ako nemas daljinski za Media Center

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Windowsi 8 bez Media Centera
rambox kaže...
jumboY kaže...
Profesor Jakov kaže...

Kmplayer je u mirovini recimo, ali sad ima nasljednika mlađeg i naprednijeg te poboljšanog uglavnom isprobaj PotPlayer i nema problema.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/audio-video-alati/program-mkv-format/131867.aspx?page=1&jumpto=2708621&sort=asc&view=flat

Kako da ne

http://www.filehippo.com/download_kmplayer/

http://www.soundstream.com/
14 godina
neaktivan
offline
Windowsi 8 bez Media Centera

Steve je malo angažirao ljude na dodatnom FAQiranju. It's all about the benjamins, što se može.

Early adopter
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice