Xiaomi predstavio svoj prvi Android One mobitel -

poruka: 52
|
čitano: 6.448
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi predstavio svoj prvi Android One mobitel - ".
15 godina
offline
Xiaomi predstavio svoj prvi Android One mobitel -
Ako cijena bude ispod 200 eura, to je moj sljedeći mobitel
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi predstavio svoj prvi Android One mobitel -

Sve mi se čini da uzimam ovo :)

Kuponi s popustima na Gearbest-u: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi Android One mobite
Uh, ja se toliko navikao na miui da mi vanila android izgleda grozno - naravno, osobna preferencija, sigurno da se nekome vise svidjaju nexusoidi.

Ali unlimited fotke u full rezi zvuci jako dobro.. a i cijena.
 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi predstavio svoj prvi Android One mobitel -

Više proizvođača najavljuje mobitele sa stock androidom.

Mene zanima koliko će "lagano" biti updejtanje takvih mobitela?

Hoće li se updejtati kao nexusi ili pixeli, ili će biti neka caka opet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi Android One mobite

Caka.

Kao i uvijek.

Kruha i igala...
7 godina
offline
Xiaomi predstavio svoj prvi Android One mobitel -

Prevelik, mala baterija (u odnosu na ostale Xiaomi modele), nadogradnje će kasniti - neće biti nexus like. Sve u svemu meh...

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi predstavio svoj prvi Android One mobitel -

Ovo je dobro da ima miui kamera aplikaciju na stock androidu, to bi moglo znacit da ce i obicni 5x moc imat cisti android sa miui kamerom, savrsena kombinacija iako novi miui 9 je toliko brz da mi nema smisla prelazit na dosadni cisti android.

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi Android One mobite
domac5 kaže...

 iako novi miui 9 je toliko brz da mi nema smisla prelazit na dosadni cisti android.

 Slažem se, prisilio sam se koristiti AOSP ROM tjedan dana i jedino što me fasciniralo je portana Google Camera sa HDR+ i RAW jer daje stvarno odlične rezultate.

Sve ostalo je na strani MIUI jer to kompletan ROM po mojoj definiciji a ne da moram zamjenjivati svaku preinstaliranu sistemsku aplikaciju sa nekom koja donekle lijepo izgleda i ima mogućnosti kao MIUI. A da ne govorim da je i baterija znatno bolja...

 

Svatko ima svojosobni izbor, a vjerujem da će korisnici moči birati između MIUI i stock Androida tako da će biti win-win situacija

 

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
14 godina
offline
Xiaomi predstavio svoj prvi Android One mobitel -

ne znam, meni ti "iOS-like" Androidi (MIUI i onaj od Huaweia, njih sam imao) mi ne leže, i prva stvar je puknut Nova Launcher gore (kupio Prime)....

 

i klinki sam uzeo Xiaomi, i pitao ju hoće li MIUI (puni ili jednostavni) ili klasični Android - i odmah je i ona dobila Nova Launcher...

 

generalno MIUI aplikacije su fino ispegane, i onaj backup na MIUI oblak je OK, samo me mu sježilo kad mi je na Mi račun bio povezan adresar, a ne na Google, pa sam morao ga ručno uvesti....

 

 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2017 9:46 (Stric_Jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi Android One mobite
It'sMe932 kaže...

Prevelik, mala baterija (u odnosu na ostale Xiaomi modele), nadogradnje će kasniti - neće biti nexus like. Sve u svemu meh...

 Slqažem se, dobar model ali pre mala baterija

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2017 16:49 (ivanv000).
16 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi Android One mobite
It'sMe932 kaže...

Prevelik, mala baterija (u odnosu na ostale Xiaomi modele), nadogradnje će kasniti - neće biti nexus like. Sve u svemu meh...

 SD625 s tom baterijom min 5-6 sati SoT. Sasvim dovoljno.

Pixel-Nexus-Android one, tak izgledaju nadogradnje. Dvije godine sluzbenih nadogradnji, posle toga siguran sam da ce biti custom romova tima LineageOS bez bugova. Znam da se obicnim korisnicima nece dati petljati s CR, ali i zadnja sluzbena nadogradnja ce biti dovoljna. Znaci Oreo, P i R android. Kuzim da je downgrade u odnosu na neke druge Xiaomi modele, ali osobno bi uzeo ovaj samo zbog cistog androida (samo ce kamera app biti od Xiaomia). Solidan mob s malo vecom cijenom nego inace, ali i to ce pasti. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.9.2017 10:37 (ukay1000).
6 godina
online
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi Android One mobite

Cijena će mu bit oko 230 $ ako sam dobro vidia

15 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi Android One mobite
Čini mi se da je mala baterija, ali ču sa čekati recenzije da vidim dali če ovo zamijeniti xrn2.
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi predstavio svoj prvi Android One mobitel -

Vidim da se neki žale na cijenu.

Jel postoji neki mobitel slične ili niže cijene, s dobrom kamerom (kamerama) da je full aluminijsko kučište, i da je otprlike ovako clean design?

 

Tražim novi mob, pa pitam, sorry za off

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi Android One mobite
Nema. Ako ćeš stock android i ove karakteristike.
12 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi Android One mobite
Cekam 12.9. i 99% kupujem. Clean android, nadogradnja na O i P , cijena, baterija, kamera, mislim da je ovo best buy
9 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi Android One mobite
mcf kaže...
Uh, ja se toliko navikao na miui da mi vanila android izgleda grozno - naravno, osobna preferencija, sigurno da se nekome vise svidjaju nexusoidi.

Ali unlimited fotke u full rezi zvuci jako dobro.. a i cijena.

 miui je sa svakom inacicom sve gori i gori sto se dizajna tice, pogotovo ikona. I ja bih na svojim MIUI mobitelima odmah stavljao NOVA launcher (sto dodatno usporava mob). UI na Mi A1 izgleda odlicno, ikonice su meni osobno puno ljepse, sto se tice izgleda postavki tu je MIUI mozda nesto ispeglaniji, ali to je nebitno skroz.

Ono najbitnije je da je u radu puno glađi i brži od MIUI-ja (koristio sam dugo 8-icu pa uspoređujem s tom verzijom). MIUI mi je s vremenom jako usporavao, a najiritantnije su bile dvije stvari - ne stizanje notifikacija (po defaultu ne stizu za puno appova, pa onda ide gnjavaza oko ukljucivanja dopustenja a cak i nakon toga mi za neke appove nisu stizale notifikacije ili se nisu izbacivali pop-upovi, npr. za Google translate, touch to translate opciju). Druga iritantna stvar je što je na gotovo svakom ROM-u MIUI-ja bio prisutan lag gdje se vrtila poruka "wait a moment" (tako nesto), jako jako iritantno. Funkcionalnostima je to odlican ROM, ali sve te funkcionalnosti ces nac u 3rd party appovima. Uz to, neke od tih funkcionalnosti su bugovite, recimo voice recording je bio ocajan, razgovor se jedva cuo. Većina tema su za k...c. Iskreno, meni je google stock UI definitivno bolji od "childish" MIUI-ja, tak da i to nije bitno. MIUI nema app drawer, Googleov OS ima (povlacenjem odozdo prema gore, mislim da je tako i u Nova launcheru koji ionako svi stavljate na MIUI) što je bome velika prednost za one koji imaju instalirano mnogo appova, a ja sam taj. Dalje, oni modovi (lite, child) su nepotrebni, nikad to nisam koristio, dual apps, ajde zgodna stvar za neke (mi recimo nas poslu whatsap koristimo za poslovne svrhe i komunikaciju,a a koristim ga i privatno naravno) ali to isto imaš preko 3rd party appa, cak i kvalitetnije izvedeno. Weather app na MIUI-ju, blagi uzas...HRTov DHMZ je puno točniji.

 

Isto tako, neke stvari koje si spomenuo (unlimited fotke u full rezi) neces nac na MIUI-ju. Isto kao i podrsku za LTE frekvu, koje je doduse rijetko bilo na nekim modelima s MIUI-om, ali tada je cijena tih modela bila na razini ovog, ako ne i veca a sa manje radne/prostorne memorije..

It'sMe932 kaže...

Prevelik, mala baterija (u odnosu na ostale Xiaomi modele), nadogradnje će kasniti - neće biti nexus like. Sve u svemu meh...

 prevelik? u odnosu na sto, u odnosu na iphone 7 plus je malen :-) iPhone 7 plus je i duzi i siri i dosta tezi, a najskuplji je model valjda na trzistu (bio donedavno sigurno). U odnosu na S8 i LG G6 je naravno mesnatih rubova iznad i ispod ekrana, ali hbga, kvragu, kosta i 3x manje. I meni osobno to ne igra ulogu, vaznija mi je kvaliteta od mesa oko ekrana.

domac5 kaže...

Ovo je dobro da ima miui kamera aplikaciju na stock androidu, to bi moglo znacit da ce i obicni 5x moc imat cisti android sa miui kamerom, savrsena kombinacija iako novi miui 9 je toliko brz da mi nema smisla prelazit na dosadni cisti android.

 ne, nece moc imat, imas o tome debatu na googleu zasto. drukcije su particije, a cak i da se napravi ROM cistog androida za mi5x apdejti nece bit moguci. Osim toga, cijenom su ta dva modela vrlo slični i a1 je globalni model (s LTE podrskom za 800 Mhz), Mi 5x je model u principu rađen za kinesko tržište. "dosadni" cisti android..aj mi reci ovak posteno koje su ti to funkcije u miui zanimljive a da ih koristis a koje dosadni cisti android nema (ili ne moze imat preko 3rd party appova)?

Cromaki kaže...
domac5 kaže...

 iako novi miui 9 je toliko brz da mi nema smisla prelazit na dosadni cisti android.

 Slažem se, prisilio sam se koristiti AOSP ROM tjedan dana i jedino što me fasciniralo je portana Google Camera sa HDR+ i RAW jer daje stvarno odlične rezultate.

Sve ostalo je na strani MIUI jer to kompletan ROM po mojoj definiciji a ne da moram zamjenjivati svaku preinstaliranu sistemsku aplikaciju sa nekom koja donekle lijepo izgleda i ima mogućnosti kao MIUI. A da ne govorim da je i baterija znatno bolja...

 

Svatko ima svojosobni izbor, a vjerujem da će korisnici moči birati između MIUI i stock Androida tako da će biti win-win situacija

 

 tu kameru nisu stavili u ovaj model jer još nema podršku za dvostruke stražnje kamere, ali i to će naravno doći. Google možda ne izdaje tako čest apdejte kao MIUI i to se na prvu čini kao mana al s druge strane puno je optimiziraniji i bolji OS. Kad su dolazili novi modeli MIUI ROM-ovi su bili (i jos su) puni bugova. Tak da sam radije za tu sporiju opciju apdejta ali kvalitetniju.

 

Za bateriju si fulao, evo drugi dan koristim mob, zapravo od prekjučer navečer kad sam ga skinuo s punjača prije spavanja i mob još ima 45% baterije. Nisam još mjerio ali 4-5 SOT sati ekrana bi morao imat minimalno, ako ne i 6-7. A to je prema mom iskustvu više od Redmi Note 3 Pro kojeg su olfo hvalili kao izdrzljivog baterijom, iako to nije bio, vjerojatno iz razloga sto je proc jeo bateriju, 625 je puno optimiziraniji po tom pitanju i manje se grije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2017 11:11 (skyactive).
12 godina
offline
Xiaomi predstavio svoj prvi Android One mobitel -

Redmi Note 3 je meni redovito pucao po 10h SoT

(ovo su stariji ss, nemam više rn3)

 

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi Android One mobite
@skyactive sto se tice tvog posta o miuiu; dosta ljudi spominje probleme sa notifikacijama i onaj "wait a sec" lag, ja osobno nisam imao tih problema ni na jednom xiaomiju. Zasto se to nekima desava, nekima ne, pojma nemam.

Za lte te nisam shvatio, meni je radio jos na note 1 4g.

Za ostalo se slazem, u biti, stvar osobnog ukusa. Meni je i dalje drazi miui nego svi ostali launceri.
13 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi Android One mobite
Da , sto se tice note 3, ja jos cesto koristim jedan, ne gasi se vec 2 godine, nepravilno se puni, al baterija jos pojede ostale mobitele za dorucak :))
7 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi Android One mobite
It'sMe932 kaže...

Prevelik, mala baterija (u odnosu na ostale Xiaomi modele), nadogradnje će kasniti - neće biti nexus like. Sve u svemu meh...

 prevelik? u odnosu na sto, u odnosu na iphone 7 plus je malen :-) iPhone 7 plus je i duzi i siri i dosta tezi, a najskuplji je model valjda na trzistu (bio donedavno sigurno). U odnosu na S8 i LG G6 je naravno mesnatih rubova iznad i ispod ekrana, ali hbga, kvragu, kosta i 3x manje. I meni osobno to ne igra ulogu, vaznija mi je kvaliteta od mesa oko ekrana.

 U odnosu na normalne mobitele kao što su Sony-evi compacti (i slični uređaji drugih proizvođača - ako uopće takvi postoje)...

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2017 17:30 (It'sMe932).
9 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi Android One mobite
Sa uključenim LTE-om? Ja sam imao rijetko 7 sati i to nategnuto, s 3G-om uključenim i dosta smanjenom svijetlinom ekrana. Najčešće dosta manje, 4-5 sati sa 4gom,a sa istim načinom korištenja na mi a1 imam po svemu sudeći više. Uglavnom dobri su i jedan i drugi po tom pitanju.
9 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi Android One mobite
Ja sam heavy user, primjećujem detalje koje netko tko ne koristi puno mob ne primjećuje obično. Notifikacije za neke appove (neke manje poznate hrvatima ,u svijetu poznate ali meni bitne) nisam nikad uspio dobit. Google Translate touch to Translate bi malo radio malo ne. Wait a sec lag je bio prisutan na gotovo svakom romu, ne uvijek ali kad bi se pojavio bio bi vrlo iritantan. Toga ovdje nema ni u tragovima. Bilo je dosta drugih bogova koje sam i zaboravio. LTE - mislim na podršku za 800 MHz, znam da bi radio ali odi s HT simicom u neku zabit i neces imati 4g mrežu sa kineskom verzijom xiaomija (koja nije označena kao globalna) . Osim toga, redmi note 3 i 4x nemaju gorilla glass, moj se zgrebao bio i vidjelo se pod svjetlom dosta. A nosio sam samo ključeve u torbici.
9 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi Android One mobite
Da,možda 4.5 i 5":) I kud baš nađe Sony,pa njihovi su mobiteli prvo mesnatih rubova a drugo očaj živi od kvalitete. Bilo je puno problema kad sam ih prodavao uz mobilne tarife za HT.

Poanta je ta da ljudi najčešće žele iPhone a on je dimenzijama veći od Mi A1 tako da ne vidim argumentaciju da je Mi A1 prevelik...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi Android One mobite
skyactive kaže...
(neke manje poznate hrvatima ,u svijetu poznate ali meni bitne)

 Hrvatima manje poznate ali u svijetu poznate. Daj mi jedan primjer pobogu?

15 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi Android One mobite
Neznam kako ti se uspio izgrebat rn3 kada ima zaštitu, najvjerojatnije dragontrail. Imao sam ga dosta dugo i ni jedne crtice na ekranu . Inače i gorilla glass će se oštetiti ako stalno pritišćem ključeve na njega.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
9 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi Android One mobite
Вконтакте? Poznato?)
9 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi Android One mobite
S naglaskom na "najvjerojatnije") nigdje to službeno nije stajalo a ako i ima tu zaštitu,očito nije bajna.. velim da sam u torbici sa mobitelom nosio samo ključeve od oštrijih predmeta.
15 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi Android One mobite
Nije s naglaskom nego imaš lijepo i test gdje se vidi da ima zastitu, i sam sam probao jer staklo ima zastitu. Najčešće je to dragontrail jer je jeftiniji a možda sitno lošiji.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi predstavio svoj prvi Android One mobite
skyactive kaže...
Вконтакте? Poznato?)

Je. Ali to nije svijet. Ta je mreža najpopularnija na istoku (Rusija i ostale slavenske zemlje).

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice