YouTube – majstor paničarenja i histerije

poruka: 15
|
čitano: 4.120
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "YouTube – majstor paničarenja i histerije".
15 godina
offline
YouTube – majstor paničarenja i histerije

Nema veze, piratizirati cemo sad i Youtube kanale.

 

 

Nazalost, iako kuzim problematiku o kojoj pises, ne slazem se sa zakljuckom.

I to ne zato sto je nesto krivo receno, nego jednostavno sto si jednu prilicno kompleksnu temu pokusao podvuci pod jedan tako uopceni zakljucak.

 

Kupovanje informativnih sadrzaja po kljucu "...biti siguran da stvaratelj sadržaja odgovara nama.." nije nista drugo nego put prema vlastitom baloncicu stvarnosti.

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
18 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: YouTube – majstor paničarenja i histerije
syncmaster245b kaže...

Nema veze, piratizirati cemo sad i Youtube kanale.

 

 

Nazalost, iako kuzim problematiku o kojoj pises, ne slazem se sa zakljuckom.

I to ne zato sto je nesto krivo receno, nego jednostavno sto si jednu prilicno kompleksnu temu pokusao podvuci pod jedan tako uopceni zakljucak.

 

Kupovanje informativnih sadrzaja po kljucu "...biti siguran da stvaratelj sadržaja odgovara nama.." nije nista drugo nego put prema vlastitom baloncicu stvarnosti.

 

 

 

Istina je to što kažeš. Zaključak se može i tako shvatiti, baš ako se uzme samo ta jedna rečenica, a zanemari sve ostalo prethodno napisano. 

 

Zapravo, treba pisati - kad plaćaš, onda znaš da stvaratelj sadržaja odgovara tebi. Kad netko drugi plaća (olgašivači), onda odgovara njemu, a ti si tu samo sredstvo da od tog nekoga on dobije lovu. 

 

Konačna poruka je ista - ova priča o "besplatnim" programima i servisima, a na opće zadovoljstvo, koju nam godinama prodaju - ne radi jer netko na kraju uvijek direktno plaća za to, a u koga je kesa u toga su i sukno i škare. 

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.4.2017 17:41 (Drago).
15 godina
odjavljen
offline
YouTube – majstor paničarenja i histerije

Želimo sve besplatno, a na kraju ne dobijemo ništa i za to na kraju platimo svejedno.

Pričaš o YouTube-u ili hrvatskom zdravstvu?

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
21 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
YouTube – majstor paničarenja i histerije

Ciste gluparije, kakav je sad to problem ako se neki oglas prikaze uz ovaj ili onaj video. Pa kojom logikom ja mogu oglas povezati s tim videom?! Pa strašno dokle je ovo došlo, ljudi su postali čisti idioti, naravno s Amerikancima na čelu i njihovim, to vrijeđa ove ili to vrijeđa one. Ljudi su postali čista djeca, čim im nešto kažeš odma počinju plakat.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
protjeran
offline
YouTube – majstor paničarenja i histerije

Slicnom analogijom bi se moglo usprediti bug.hr portal i magazin. Dok magazin definitivno ima kvalitetu a zanimljive teme variraju mjesecno, to se vecinom nije preslikalo na portal (osim kratkih znanstvenih clanaka).

Mislim jasno mi je zasto je tako, malo trziste, niche sadrzaj, nedovoljno para od oglasa da bi se ulozilo u malo bolji sadrzaj i skuplju radnu snagu. Iako mi se cini da bi se to moglo odraditi s malo vise napora, ali opet nije dovoljna lova pa se premium sadrzaj cuva za casopis.

Bilo bi zanimljivo sto Drago kaze o tome, lagana transfomacija buga od kratkih (Engadget) vijesti ka malo duzem i kvalitetnijem sadrzaju (Arstehnica). Plus ima prostora za cesce video recenzije, neki premium tutoriali, mjeseceni/godisnji softwaerski idea bug natjecaj za igre i programe sve preko weba itd.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
YouTube – majstor paničarenja i histerije

 

Otkad se to kvalitetne informacije nalaze na Ytube kanalima? I još da ih plaćam!? 

 

Meni za kvalitetnu informaciju treba pogledat najmanje 10tak stranica ili informacijskih kanala, malo uć u dubine interneta, pa onda to sve pročistiti/usporediti i da bi na kraju dobio možda pouzdanu informaciju. 

 

Glavno pravilo (od prvih dana) je da ne vjeruješ nikome i ničemu (zdravo za gotovo) na mreži.

 

 

 

BTW

 

Koje reklame na Ytubu!?? 

 

Ne znam, kad sam zadnji put vidio ikakvu reklamu tamo.

Valjda samo oni, koji ne znaju za 'adblokere' i slične vrlo korisne alate. 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
2 1 hvala 0
8 godina
offline
YouTube – majstor paničarenja i histerije

A neki mozda ugase adblock kad gledaju video sa omiljenog YT kanala...

 

Meni je YT zakon iako ne gledam nikakve politicke stvari, no gledam za racunala,konzole , fotoaparate i videokamere...

Te stvari određeni YT kanali pokirvaju puno bolje od Bug-a i idu u vecu dubinu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
YouTube – majstor paničarenja i histerije

pronašao sam jedan video bez reklama, a ne pripada ni jednoj od u napisu navedenih kategorija 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: YouTube – majstor paničarenja i histerije
Ajar kaže...

pronašao sam jedan video bez reklama, a ne pripada ni jednoj od u napisu navedenih kategorija 

 

 Bez "CC" !?!? :OO 

SkorvY
15 godina
neaktivan
offline
YouTube – majstor paničarenja i histerije

Meni je fascinantno kako veliki kanali traže dodatno financiranje putem Patreona i sl. platformi, a na tjubu ubiru poprilične novce.

 

Nisam niti sam znao o kojim se novcima radi, jer sam na svom kanalu u prosjeku dobijao oko 30-40 eura mjesečno, sve dok jedan video nije "eksplodirao" i u mjesec dana dobio oko 200k pregleda, što je i dalje ništa u usporedbi sa nekim videima. Ono što je mene totalno zabezeknulo je što sam u tom mjesecu dobio oko 750 eura sa tjuba, a sada čekam još oko 450... a sve to za 200k pregleda... 

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: YouTube – majstor paničarenja i histerije
Ivo Robić kaže...



Bilo bi zanimljivo sto Drago kaze o tome, lagana transfomacija buga od kratkih (Engadget) vijesti ka malo duzem i kvalitetnijem sadrzaju (Arstehnica). Plus ima prostora za cesce video recenzije, neki premium tutoriali, mjeseceni/godisnji softwaerski idea bug natjecaj za igre i programe sve preko weba itd.

 

 

Duga priča i ne mogu ti odgovoriti ovdje u komentarima, ali ovo su osnovne razlike: 

 

a) engleski - govori, čita i razumije par milijardi ljudi. Hrvatski - baš i ne.

b) američko tržište - 330 milijuna ljudi; anglofonske nacije oko pola milijarde. Hrvatsko tržište i Hrvatići - baš i ne.

 

 

This space for rent!
15 godina
online
Re: YouTube – majstor paničarenja i histerije
Drago kaže...
 

Zapravo, treba pisati - kad plaćaš, onda znaš da stvaratelj sadržaja odgovara tebi. Kad netko drugi plaća (olgašivači), onda odgovara njemu, a ti si tu samo sredstvo da od tog nekoga on dobije lovu. 

nije li ovo malo naivna izjava, pogotovo ako se uzme za primjer "neovisnog" Pewdiepiea koji se, kao, financirao isključivo na temelju YT gledatelja (tj. onoga što YT daje prema proizvoditeljima sadržaja pogledanim videma) a na kraju je ispalo da dobiva i cifre sa strane za pozitivne recenzije igara (od Warnera). Toliko o tome koliko vjerujem da je i ovaj Kyle Kulinski potpuno neovisan i da svoje analize temelji isključivo na osobno istraženim činjenicama i iza kojih čvrsto stoji a ne na nekoj sočnoj donaciji od strane nekog tko ima intereas utjecati na ljude i preko takvog kanala.

danas više nego ikad prije se nesmije zaboraviti da moć korumpira (a apsolutna moć korumpira apsolutno), a što li je mogućnost utjecanja na publiku svojim mišljenjem nego - moć?

 

definitivno se slažem s memulica jer ukoliko se ne potrudiš proći more mišljenja, gledišta i kuteva o onome o čemu tražiš informaciju, teško da možeš sa sigurnošću reći da si istinito (ili kvalitetno) informiran

 

PS

jedini lijek protiv korupcije je transparentnost. Korupcija ne može egzistirati u sustavu u kojem se jasno može vidjeti kako funkcionira svaki dio tog sustava. to pak dovodi do zaključka da je jedini način da imamo uvid u pravu istinu taj da živimo u sustavu u kojem niti mi ali niti sam sustav nemamo što skrivati.

drugim riječima, kad budem vidio kako NSA, SOA, Agrokog i ostali uisitnu funckoniraju do najmanjeg detalja, tada ću i ja prestati skrivati svoje tajne

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.4.2017 9:53 (Ges).
8 godina
offline
YouTube – majstor paničarenja i histerije

Nije pewdiepie dobio nikakve novce za pozitivne recenzije.

Dobio je novce da odigra malo igru (shadow of mordor) i to je to.Nije napravio nikakvu recenziju nego je samo nesto malo igrao igru i rekao da mu se svidjela kaj nije cudno posto je igra dobra.Jos je pod opisom videa je napiso da je video sponzoriran

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: YouTube – majstor paničarenja i histerije

Upravo u tekstu kažem da YT kanali osim političkih dobivaju i lovu za oglase direktno od oglašivača, tako da nisam naivan jer sam točno to spomenuo. (Uostalom, to nitko i ne krije niti se srami toga).

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.4.2017 11:38 (Drago).
8 godina
offline
Re: YouTube – majstor paničarenja i histerije
Drago kaže...

Upravo u tekstu kažem da YT kanali osim političkih dobivaju i lovu za oglase direktno od oglašivača, tako da nisam naivan jer sam točno to spomenuo. (Uostalom, to nitko i ne krije niti se srami toga).

 

 Normalno kad je zakonom zabranjeno sakrivanje toga.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice