Zašto je Trgovska gora najbolja lokacija za nuklea

poruka: 95
|
čitano: 13.488
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zašto je Trgovska gora najbolja lokacija za nuklea".
8 godina
offline
Zašto je Trgovska gora najbolja lokacija za nuklea

citajuci clanak , ja sam se zapitao a gdje BiH odlaze svoj nuklearni otpad(onaj medicinski isl.)?

waaagh
 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto je Trgovska gora najbolja lokacija za nu
Vjerojatno u neki potok.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
offline
Zašto je Trgovska gora najbolja lokacija za nuklea

znam da je bilo  vise lokacija ,obzirom na osjetljivost i kontrolu radioaktivnog otpada,prosle godine odlucili su sve locirati na jedno mjesto ,medjutim malo sam upravo progooglao i jos uvijek nemaju jasno definiranu lokaciju

waaagh
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Zašto je Trgovska gora najbolja lokacija za nuklea

Sudjelovao sam na nekoliko prosvjeda protiv nuklearnog otpada, bio u Dvoru na prosvjedu, te također u Zgu na Feru. 

 

Glavi lobist, nazovimo ga Đ, dobio je ogromnu lovu kako bi objasnio ljudima oko Čerkezovca kako taj otpad nije ništa strašan, nešto tipa stari papir. Isti taj Đ se bavi

eko poljoprivredom, ali u drugoj županiji daleko od Čerkezovca - jer tko bi kupovao voće i povrće sađeno kraj odlagališta nuklearnog otpada.   

 

Što se tiče Čerkezovca - područje oko njega spada u eko mrežu Natura 2000,  na istom području se nalazi preko nekoliko izvora pitke vode,

a nedavno je otkrivena i nova životinjska vrsta.

Isti Čerkezovac je od vojske ocjenjen kao neperspektivan, ali činjenica je da je i bog rekao laku noć Sisačko-moslavačkoj županiji. 

Što se tiče reakcije lokalnog stanovništva - o tome neću. Njih se ignorira valjda već 15 godina. 

 

Ekipa koja malo zna više o Banovinu zna koliko je to lijep kraj i koliko se

zla dogodilo tim ljudima. Najlakše je zato baciti govno tamo gdje je najviše sranja bilo. 

 

Moj prijedlog je bio da se isti otpad stavi negdje kod Dubrovnika tako da ga turisti vide kad dolaze kruzerima. 

 

Mogao bi pisati još sat vremena, al nema smisla. Preko noći se ionako tamo već odavno dovozi svašta. 

Not scared of flying saucers
 
1 9 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto je Trgovska gora najbolja lokacija za nu
Znači bolje neka se dovozi preko noći, nego danju pod nadzorom raznih komisija?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zašto je Trgovska gora najbolja lokacija za nu
ivek decembarski kaže...

 

 

 

Moj prijedlog je bio da se isti otpad stavi negdje kod Dubrovnika tako da ga turisti vide kad dolaze kruzerim7a. 

 

 Evo ti slika, pogled iz vidikovca usred Luxembourga, hrpa turista na sve strane, uzivaju u prirodi ne zamaraju se glupoatima, 20ak km zracne linije do nuklearke Cattenom u Francuskoj (inace turisti panicno bjeze iz francuske i Luxa upravo zbog nuklearki, mos mislit), da ne pricamo o desecima drugih nuklearki samo u toj drzavi.

 

 

https://photos.app.goo.gl/7th2uYRPFhae8BwD2

 

 

Inace se puno zla dogodilo i ljudima u Ardenima u ww2 pa mi to nije neko mjerilo ili referenca za nuklearna pitanja

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.7.2017 14:48 (nixass).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto je Trgovska gora najbolja lokacija za nu
ivek decembarski kaže...

Sudjelovao sam na nekoliko prosvjeda protiv nuklearnog otpada, bio u Dvoru na prosvjedu, te također u Zgu na Feru. 

 

Glavi lobist, nazovimo ga Đ, dobio je ogromnu lovu kako bi objasnio ljudima oko Čerkezovca kako taj otpad nije ništa strašan, nešto tipa stari papir. Isti taj Đ se bavi

eko poljoprivredom, ali u drugoj županiji daleko od Čerkezovca - jer tko bi kupovao voće i povrće sađeno kraj odlagališta nuklearnog otpada.   

 

Što se tiče Čerkezovca - područje oko njega spada u eko mrežu Natura 2000,  na istom području se nalazi preko nekoliko izvora pitke vode,

a nedavno je otkrivena i nova životinjska vrsta.

Isti Čerkezovac je od vojske ocjenjen kao neperspektivan, ali činjenica je da je i bog rekao laku noć Sisačko-moslavačkoj županiji. 

Što se tiče reakcije lokalnog stanovništva - o tome neću. Njih se ignorira valjda već 15 godina. 

 

Ekipa koja malo zna više o Banovinu zna koliko je to lijep kraj i koliko se

zla dogodilo tim ljudima. Najlakše je zato baciti govno tamo gdje je najviše sranja bilo. 

 

Moj prijedlog je bio da se isti otpad stavi negdje kod Dubrovnika tako da ga turisti vide kad dolaze kruzerima. 

 

Mogao bi pisati još sat vremena, al nema smisla. Preko noći se ionako tamo već odavno dovozi svašta. 

 Za divno čudo i kraj NE Krško postoje plantaže jabuka koje se normalno prodaju na tržištu i često su manje radioaktivne od jabuka uzgojenih na nekom drugom mjestu. Naravno da sve stvari iz prirode u sebi imaju određenu dozu radioaktivnosti, neke veće neke manje ali baš sve pokazuju radioaktivnost.

 

Lokacija na Banovini je razmatrana i sa ostalima još daleko prije domovinskog rata, a idejno rješenje odlagališta LNW & MNW je rađeno još pod kraj 80'. Studija o potencijalnim lokacijma je rađena 10 godina ranije i ova lokacija je ušla u uži izbor između još 3 lokacije. Od svih lokacija ova je na osnovu kriterija dobila najveći broj bodova.

 

Mogu samo reći da je pohvalna tvoja aktivnost, ali bi bilo dobro da se malo bolje informiraš o onome protiv čega protestiraš i da ne čitaš polupismene novinare i da ih ne uzimaš kao pouzdan izvor informacija. Ima dosta stručne literature gdje je sve objašnjeno pa ako nevjeruješ osobi Đ. ima i drugih mjerodavnih stručnjaka koji se u to područje rezumiju i time bave.

 

A referentna elektrana nuđena od Westinghausa za NE Prevlaka kraj Zagreba je bila NPP Vadellos.

 

Evo ovdje na dnu slika je te referentne elektrane:

 

http://www.industcards.com/nuclear-spain.htm

 

Kao što se može vidjeti turisti se kupaju na plaži u neposrednoj blizini NE elektrane.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.7.2017 15:08 (dinkomat).
16 godina
online
Re: Zašto je Trgovska gora najbolja lokacija za nu
ivek decembarski kaže...

 

Moj prijedlog je bio da se isti otpad stavi negdje kod Dubrovnika tako da ga turisti vide kad dolaze kruzerima. 

 

 

Možda bolje u centar Zagreba?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto je Trgovska gora najbolja lokacija za nu

Ovako razgovaraju samo oni koji pojma o ničemu nemaju, a cilj im je samo da se čuje njihova riječ i mišljenje koje veze s realnošću nema.

16 godina
online
Re: Zašto je Trgovska gora najbolja lokacija za nu
dinkomat kaže...

Ovako razgovaraju samo oni koji pojma o ničemu nemaju, a cilj im je samo da se čuje njihova riječ i mišljenje koje veze s realnošću nema.

Naravno. No to je nažalost slično kod svih ozbiljnih poslova, a kod kojih je javnost "uključena".

12 godina
offline
Re: Zašto je Trgovska gora najbolja lokacija za nu
nixass kaže...
ivek decembarski kaže...

 

 

 

Moj prijedlog je bio da se isti otpad stavi negdje kod Dubrovnika tako da ga turisti vide kad dolaze kruzerim7a. 

 

 Evo ti slika, pogled iz vidikovca usred Luxembourga, hrpa turista na sve strane, uzivaju u prirodi ne zamaraju se glupoatima, 20ak km zracne linije do nuklearke Cattenom u Francuskoj (inace turisti panicno bjeze iz francuske i Luxa upravo zbog nuklearki, mos mislit), da ne pricamo o desecima drugih nuklearki samo u toj drzavi.

 

 

https://photos.app.goo.gl/7th2uYRPFhae8BwD2

 

 

Inace se puno zla dogodilo i ljudima u Ardenima u ww2 pa mi to nije neko mjerilo ili referenca za nuklearna pitanja

 

Vrh. Najbolje da će se turisti zamarati s tim.

 

dinkomat kaže...
ivek decembarski kaže...

 

 ...

 Za divno čudo i kraj NE Krško postoje plantaže jabuka koje se normalno prodaju na tržištu i često su manje radioaktivne od jabuka uzgojenih na nekom drugom mjestu. Naravno da sve stvari iz prirode u sebi imaju određenu dozu radioaktivnosti, neke veće neke manje ali baš sve pokazuju radioaktivnost.

 

Lokacija na Banovini je razmatrana i sa ostalima još daleko prije domovinskog rata, a idejno rješenje odlagališta LNW & MNW je rađeno još pod kraj 80'. Studija o potencijalnim lokacijma je rađena 10 godina ranije i ova lokacija je ušla u uži izbor između još 3 lokacije. Od svih lokacija ova je na osnovu kriterija dobila najveći broj bodova.

 

Ok, super. Pošto kila?

 

Kak vi napišete svoje viđenje toga, tak i ja. Ne kužim gdje je frka. Ajmo u svaki grad onda strpati po malo. Kad nije toliki bed, ajmo onda rasporediti po cijeloj RH. 

Not scared of flying saucers
16 godina
offline
Re: Zašto je Trgovska gora najbolja lokacija za nu
ivek decembarski kaže...
.....

 

Vrh. Najbolje da će se turisti zamarati s tim.

 

 Pa ti si turiste uveo u raspravu, ne ja, ili odjednom turisti nisu vise dobri?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
online
Re: Zašto je Trgovska gora najbolja lokacija za nu
nixass kaže...
ivek decembarski kaže...
.....

 

Vrh. Najbolje da će se turisti zamarati s tim.

 

 Pa ti si turiste uveo u raspravu, ne ja, ili odjednom turisti nisu vise dobri?

Svatko je dobar po potrebi.

Kao, trebaju se pitati ljudi u blizini, tko pita zagrepčane žele li oba domaća skladišta usred Zagreba? I nitko ne pravi probleme...

12 godina
offline
Re: Zašto je Trgovska gora najbolja lokacija za nu
nixass kaže...
ivek decembarski kaže...
.....

 

Vrh. Najbolje da će se turisti zamarati s tim.

 

 Pa ti si turiste uveo u raspravu, ne ja, ili odjednom turisti nisu vise dobri?

 Ne, turisti su odlični. Isto kao što bi ga vidio nikad u slučaju bilo kakve pizdarije. 

 

 

c/p

Jedina ozbiljna alternativa Trgovskoj gori je, kaže, odlagalište Vrbina u Sloveniji.
„Cijena je oko 300 milijuna eura, a ono se nalazi na 10 km od hrvatske granice, doslovno na 100 metara od Save u vodonosniku iz kojeg se Zagreb i šira okolica napaja pitkom vodom“ ističe prvi čovjek DZRNS.

 

A sad je problem što je doslovno 100 metara od Save?

 

 

 

Not scared of flying saucers
9 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto je Trgovska gora najbolja lokacija za nu
ivek decembarski kaže...

c/p

Jedina ozbiljna alternativa Trgovskoj gori je, kaže, odlagalište Vrbina u Sloveniji.
„Cijena je oko 300 milijuna eura, a ono se nalazi na 10 km od hrvatske granice, doslovno na 100 metara od Save u vodonosniku iz kojeg se Zagreb i šira okolica napaja pitkom vodom“ ističe prvi čovjek DZRNS.

 

A sad je problem što je doslovno 100 metara od Save?

 

 Da, zato jer nije jednostavno graditi nešto pod zemljom u vodonosniku. Izolacija, pumpe za vodu, vodonepropusna konstrukcija... Uostalom, zašto stavljati nešto na tehnički zahtjevno mjesto po nas kad postoji značajno manje zahtjevna alternativa koja k toga još manje košta plus nisi okružen vodom koja može potencijalno kontaminirati skladište.

 

Rađe se bavi s ove dvije elektrane u Zagrebu koje ispuste više radioaktivnih čestica nego Krško i njegov reaktor.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.7.2017 17:21 (JozoBozo121).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto je Trgovska gora najbolja lokacija za nu
ivek decembarski kaže...

A sad je problem što je doslovno 100 metara od Save?

 

 Traži se lokacija gdje će prvenstveno biti sigurno, a zatim i ne preskupo. Duboko u planini je sigurnije nego u riječnoj nizini, jer voda može razlokati zaštitu, a ukoliko dođe do curenja još će i raznijeti materijal. U gradu može biti meta terorista, što u nekoj zabiti sigurno neće biti. Ukoliko pak dođe do najgorega, par tisuća ljudi lakše (i jeftinije) evakuiraš nego par stotina tisuća. 

 

Po tvojoj logici bi smetlište umjesto na Jakuševcu, trebalo biti na Jelačić placu, a aerodrom na Vukovarskoj ulici. Naravno stanovnici mjesta oko lokacije za odlagalište, kao i ti, uredno koristite medicinske pretrage koje stvaraju taj otpad, pa je to vaš otpad jednako kao i naš, samo vi ne bi baš ništa od toga kod sebe. A i kad se to odnese iz Ruđera, u Zagrebu će ostati dovoljno drugog smeća, od kojeg dio opet pripada tebi i svim ostalim stanovnicima Hrvatske.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
offline
Re: Zašto je Trgovska gora najbolja lokacija za nu
Visak kaže...

...u Zagrebu će ostati dovoljno drugog smeća, od kojeg dio opet pripada tebi i svim ostalim stanovnicima Hrvatske.

 pripada nam i dobar dio poreza tvrtki kojima je sjedište u zagrebu a posluju svugdje po hrvatskoj, pa se toga nitko ne sjeti kad bandinjo s tim gradi fontane

nevezano uz temu naravno

12 godina
offline
Re: Zašto je Trgovska gora najbolja lokacija za nu
Visak kaže...
ivek decembarski kaže...

A sad je problem što je doslovno 100 metara od Save?

 

 Traži se lokacija gdje će prvenstveno biti sigurno, a zatim i ne preskupo. Duboko u planini je sigurnije nego u riječnoj nizini, jer voda može razlokati zaštitu, a ukoliko dođe do curenja još će i raznijeti materijal. U gradu može biti meta terorista, što u nekoj zabiti sigurno neće biti. Ukoliko pak dođe do najgorega, par tisuća ljudi lakše (i jeftinije) evakuiraš nego par stotina tisuća. 

 

Po tvojoj logici bi smetlište umjesto na Jakuševcu, trebalo biti na Jelačić placu, a aerodrom na Vukovarskoj ulici. Naravno stanovnici mjesta oko lokacije za odlagalište, kao i ti, uredno koristite medicinske pretrage koje stvaraju taj otpad, pa je to vaš otpad jednako kao i naš, samo vi ne bi baš ništa od toga kod sebe. A i kad se to odnese iz Ruđera, u Zagrebu će ostati dovoljno drugog smeća, od kojeg dio opet pripada tebi i svim ostalim stanovnicima Hrvatske.

 Mislim da nisi shvatio njegov post. Činjenica je kako postoji opasnost da sve ode u 3PM. Zato bi ovo što si sada napisao trebalo objasniti ljudima u čije dvorište se deponij dovodi.

 

Dakle, ukoliko dođe do curenja materijal će kontaminirati zemlju. U gradovima je veća opasnost od terorizma nego tu kod vas, iako zbog toga možda postanete zanimljivi teroristima. Ovako niste nikome.

Ukoliko pak dođe do najgorega lakše ćemo evakuirati vas par tisuća nego njih par stotina tisuća.

Kada tako objasniš ljudima siguran sam da će biti presretni. Još im dodaš i kako Zagreb troši 80% struje koja stvara taj otpad a njihovo selo 0% ili 0,00000001% i ljudi će shvatiti zašto baš kod njih :)

 

Stvarno mi nije jasno što se imaju buniti. Valjda jer su neuki i neinformirani.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto je Trgovska gora najbolja lokacija za nu
picajzla0707 kaže...
Visak kaže...

...u Zagrebu će ostati dovoljno drugog smeća, od kojeg dio opet pripada tebi i svim ostalim stanovnicima Hrvatske.

 pripada nam i dobar dio poreza tvrtki kojima je sjedište u zagrebu a posluju svugdje po hrvatskoj, pa se toga nitko ne sjeti kad bandinjo s tim gradi fontane

nevezano uz temu naravno

 Tebi osobno ne pripada nikakav porez, za razliku od zagađenja koje te firme proizvode u Zagrebu, a koje dijelom pripada i tebi osobno u omjeru u kojem ih koristiš.

 

Kad Ina plati porez u Zagrebu to strašno ljuti Matu i Franu, kojima država subvencionira plavi dizel, Jadroliniju i dovoz vode na otok, a koji ne plate nikakav porez za sobe koje iznajmljuju, vozikanje turista, ribu koju ulove u 'svojem' moru, a po računima koje izdaju u kafiću ispada da je iz svake zemlje došao po jedan turist.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto je Trgovska gora najbolja lokacija za nu
BlueMax kaže...

 Mislim da nisi shvatio njegov post. Činjenica je kako postoji opasnost da sve ode u 3PM. Zato bi ovo što si sada napisao trebalo objasniti ljudima u čije dvorište se deponij dovodi.

 

Dakle, ukoliko dođe do curenja materijal će kontaminirati zemlju. U gradovima je veća opasnost od terorizma nego tu kod vas, iako zbog toga možda postanete zanimljivi teroristima. Ovako niste nikome.

Ukoliko pak dođe do najgorega lakše ćemo evakuirati vas par tisuća nego njih par stotina tisuća.

Kada tako objasniš ljudima siguran sam da će biti presretni. Još im dodaš i kako Zagreb troši 80% struje koja stvara taj otpad a njihovo selo 0% ili 0,00000001% i ljudi će shvatiti zašto baš kod njih :)

 

Stvarno mi nije jasno što se imaju buniti. Valjda jer su neuki i neinformirani.

 U Zagrebu je prije koji mjesec gorio Ciosov otpad (po ne znam koji put), gusti dim je bio preko cijelog grada. Taj otpad nije proizvod samo Zagrepčana, kao što se ni u Sisačkoj željezari nije talila ruda i prerađivala nafta samo za Siščane. 

 

Ako tvoje idilično, ekološko selo ima struju, vodu, internet i ceste, za sve to je negdje drugdje deponirana prilična količina više ili manje toksičnog otpada. Samo što nitko ne razmišlja gdje svo to smeće završava, dok ne dođe red da nešto bude i kod njega.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto je Trgovska gora najbolja lokacija za nu

Samo jedna od tih tvojih prijatelja iz EU koji obozavaju NE pa spavaju na prugama kad vlak iz Njemacke ide za Rusiju je ne zele da uopste prolazi tuda: Ako se to pocne skladistiti sve firme koje se bave pcelarstvom ali i izradom kosnica vise tu NEĆE moci raditi jer ti tvoji europljani takve kosnice a ni med-NECE! Dakle ima 4 ili 5 firmi koje se bave proizvodnjom kosnica i sl. stvari i sve su dobile slicanu najavu. Slobodno ih kontaktiraj pitaj a onda objasni tim svojim neukim drugovima iz Njemacke (vecina) kako je to nista. Firme su u Dvoru pa ih je lako naci. Na to sve, izvoriste za Novi Grad (BiH) je zracne linije max 500m od Čerkezovca, za Dvor nizvodno max 1km.

11 godina
offline
Re: Zašto je Trgovska gora najbolja lokacija za nu
Reakao bih da si malo puno prepun stereotipova o lijenim, prevarantskim dalmosima koji iznajmljuju apartmane i ostalih devet mjeseci natezu kozicu

...ali sto ja znam, ja sam ipak purger
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Zašto je Trgovska gora najbolja lokacija za nu
picajzla0707 kaže...
Visak kaže...

...u Zagrebu će ostati dovoljno drugog smeća, od kojeg dio opet pripada tebi i svim ostalim stanovnicima Hrvatske.

 pripada nam i dobar dio poreza tvrtki kojima je sjedište u zagrebu a posluju svugdje po hrvatskoj, pa se toga nitko ne sjeti kad bandinjo s tim gradi fontane

nevezano uz temu naravno

Kojih to točno poreza?

11 godina
offline
Re: Zašto je Trgovska gora najbolja lokacija za nu
Daj sad ne budi picajzla :)))
Onih od dobiti koji vise nisu lokalni... ali su bili do prije koju godinu
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Zašto je Trgovska gora najbolja lokacija za nu
picajzla0707 kaže...
Daj sad ne budi picajzla :)))
Onih od dobiti koji vise nisu lokalni... ali su bili do prije koju godinu

A u koji to Zagreb idu?

8 godina
offline
Re: Zašto je Trgovska gora najbolja lokacija za nu
BlueMax kaže...
Diablo86 kaže...

Kakve veze ima naseljenost, ako to skladište nije štetno? Kakve onda ima veze,  da li je skladište udaljeno 100km ili 10km od neke rijeke ili granice.

Koliko vidim iz ovog članka, Trgovska gora je najgora lokacija.

Nek onda bude skladište u Zagrebu i gotovo. Biti će lakše i sigurnije prevoziti otpad.

 Točno. Čemu rasprava o lokaciji bezopasnog odlagališta. Nek zagovaratelji nose kući djeci da se igraju.

 

Kod rasprave o gradnji nuklearki tvrdi se kako su bezopasne.

Kod rasprave o odlagalištima tvrdi se, citiram: U svijetu postoje nuklearne elektrane koje su blizu granica susjednih zemalja. Takav objekt potencijalno je mnogo opasniji od ovog skladišta. - Kako nešto bezopasno može biti mnogo opasnije od nečega?

 Kad si već navro - Čitanje s razumijevanjem, lekcija 2:

POTENCIJALNO znači u ovom kontekstu "tek u teoriji"  (a neizrečeno: gotovo pa nemoguće u praksi). 

Ili kao što bi FT rekao: kibidabi.

Ako izostaviš ključnu riječ, rečenica dijametralno suprotno mijenja smisao, a ti je još onda takovu uzimaš kao "argument". 

To čak nije ni "cherry picking" (selektivni odabir informacija koje idu u prilog stavu/tezi), već (samo)obmanjivanje.

I onda još gradiš dalje na pogrešnoj  premisi... 

Kao primjer: "samo potencijalno si razuman i uzimaš činjenice umjesto predrasuda i poluinformacija". 

Bi li se i to usudio uzeti iz konteksta na identičan način?

(Učini si uslugu: sad probaj revidirati sve fakte koje si na sličan način krivo usvojio) 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.7.2017 0:28 (Zechina).
11 godina
offline
Re: Zašto je Trgovska gora najbolja lokacija za nu
Nejdu vise, isli su... u gradski proracun, zato sam i spomenuo bandinja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zašto je Trgovska gora najbolja lokacija za nu
Visak kaže...
BlueMax kaže...

 Mislim da nisi shvatio njegov post. Činjenica je kako postoji opasnost da sve ode u 3PM. Zato bi ovo što si sada napisao trebalo objasniti ljudima u čije dvorište se deponij dovodi.

 

Dakle, ukoliko dođe do curenja materijal će kontaminirati zemlju. U gradovima je veća opasnost od terorizma nego tu kod vas, iako zbog toga možda postanete zanimljivi teroristima. Ovako niste nikome.

Ukoliko pak dođe do najgorega lakše ćemo evakuirati vas par tisuća nego njih par stotina tisuća.

Kada tako objasniš ljudima siguran sam da će biti presretni. Još im dodaš i kako Zagreb troši 80% struje koja stvara taj otpad a njihovo selo 0% ili 0,00000001% i ljudi će shvatiti zašto baš kod njih :)

 

Stvarno mi nije jasno što se imaju buniti. Valjda jer su neuki i neinformirani.

 U Zagrebu je prije koji mjesec gorio Ciosov otpad (po ne znam koji put), gusti dim je bio preko cijelog grada. Taj otpad nije proizvod samo Zagrepčana, kao što se ni u Sisačkoj željezari nije talila ruda i prerađivala nafta samo za Siščane. 

 

Ako tvoje idilično, ekološko selo ima struju, vodu, internet i ceste, za sve to je negdje drugdje deponirana prilična količina više ili manje toksičnog otpada. Samo što nitko ne razmišlja gdje svo to smeće završava, dok ne dođe red da nešto bude i kod njega.

Niti jedan stanovnik tog sela ne bi imao ništa protiv pravedne raspodjele. Pristati na tuđe smeće samo zato jer žive blizu druge države nije opcija.

8 godina
offline
Re: Zašto je Trgovska gora najbolja lokacija za nu
BlueMax kaže...

Niti jedan stanovnik tog sela ne bi imao ništa protiv pravedne raspodjele. Pristati na tuđe smeće samo zato jer žive blizu druge države nije opcija.

 I opet i dalje izvodiš krive zaključke. NE, nije zbog blizine druge države, već zbog manje gustoće naseljenosti (etc etc).

Kao i ovo tvoje gore: "Činjenica je kako postoji opasnost da sve ode u 3PM" (bla bla...)
Tu "činjenicu" si izvukao iz onog potencijalno kojeg si izbacio - odn. krivo interpretirao. "Potencijalno" u ovom kontekstu nema veze sa afričkom šljivom - odn. ne znači potenciju, naraciju,... "puno veću opasnost"... već pristojni, skraćeni, uvriježeni, govorni oblik sintagme "potencijalno, kad bi bilo moguće".
Jer, činjenica je da je potencijalno moguće da nas sutra pokori Flying Spaghetti Monster. Što ne znači da će se to i desiti.

A dodatna objašnjenja te vrste (koje krivo citiraš) nisu dokaz da se tu nešto mulja, već dokaz da se preventivno razmišljalo o potencijalnim sigurnosnim prijetnjama čak i kad su one malo vjerojatne (pa skoro pa i nemoguća). Naglasak je da se razmišljalo. Preventivno. U slučaju prevencije. Da bi se usijane glave smirile.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.7.2017 0:42 (Zechina).
12 godina
offline
Re: Zašto je Trgovska gora najbolja lokacija za nu
Zechina kaže...
BlueMax kaže...
Diablo86 kaže...

Kakve veze ima naseljenost, ako to skladište nije štetno? Kakve onda ima veze,  da li je skladište udaljeno 100km ili 10km od neke rijeke ili granice.

Koliko vidim iz ovog članka, Trgovska gora je najgora lokacija.

Nek onda bude skladište u Zagrebu i gotovo. Biti će lakše i sigurnije prevoziti otpad.

 Točno. Čemu rasprava o lokaciji bezopasnog odlagališta. Nek zagovaratelji nose kući djeci da se igraju.

 

Kod rasprave o gradnji nuklearki tvrdi se kako su bezopasne.

Kod rasprave o odlagalištima tvrdi se, citiram: U svijetu postoje nuklearne elektrane koje su blizu granica susjednih zemalja. Takav objekt potencijalno je mnogo opasniji od ovog skladišta. - Kako nešto bezopasno može biti mnogo opasnije od nečega?

 Kad si već navro - Čitanje s razumijevanjem, lekcija 2:

POTENCIJALNO znači "tek u teoriji"  (a neizrečeno: gotovo pa nemoguće u praksi). 

Ili kao što bi FT rekao: kibidabi.

Ako izostaviš ključnu riječ, rečenica dijametralno suprotno mijenja smisao, a ti je još onda takovu uzimaš kao "argument". 

To čak nije ni "cherry picking" (selektivni odabir informacija koje idu u prilog stavu/tezi), već (samo)obmanjivanje.

I onda još gradiš dalje na pogrešnoj  premisi... 

Kao primjer: "samo potencijalno si razuman i uzimaš činjenice umjesto predrasuda i poluinformacija". 

Bi li se i to usudio uzeti iz konteksta na identičan način?

(Učini si uslugu: sad probaj revidirati sve fakte koje si na sličan način krivo usvojio) 

 Lekcija prva i zadnja, nemoj tumačiti ono što ne razumiješ. Kad se želiš praviti pametan, ne piši gluposti. Definicija riječi potencijalan dostupna je na internetu. Primjeri, zlostavljana djeca potencijalni su zlostavljači, predsjednik države potencijalna je žrtva atentata, homoseksualci su poencijalni prenositelji HIV-a...

Krećeš od greške i kamo namjeravaš stići? No, kako stara narodna kaže, "bolje nego ispasti iz aviona".

Osim toga, da si u pravu, a nisi, nije li to dovoljan argument za deponij staviti na Jelačić plac?

Ili uzmi u obzir matematiku. Koliko je od do sada izgrađenih nuklearki imalo leak? Postotak? Onda uvrsti dane budućnosti i nove reaktore.

Učini si uslugu, ograniči se na svoje domete.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.7.2017 0:42 (BlueMax).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice