Zbog ljudi koji ga ne razumiju, Facebook mijenja a

poruka: 18
|
čitano: 3.201
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zbog ljudi koji ga ne razumiju, Facebook mijenja a".
16 godina
odjavljen
offline
Zbog ljudi koji ga ne razumiju, Facebook mijenja a

Trude sa poglupiti ljude a onda se cude kad se to dogodi...

Freak Show Inc.
 
14 0 hvala 0
11 godina
offline
Zbog ljudi koji ga ne razumiju, Facebook mijenja a

Hahah. Ili su to ovi preostali sto ne puse gluparije a imaju volje micati ih. :) 

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zbog ljudi koji ga ne razumiju, Facebook mijen
To bi bilo cist ok da samo poglupljuje. 😲
Kad bi jos ti inzinjeri napokon stavili taj kontroverzan "DELETE USER". E to bi bio potez godine. Ovak... Smrch! Sve ostaje po starom.. 😒
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zbog ljudi koji ga ne razumiju, Facebook mijen
To bi bilo cist ok da samo poglupljuje. 😲
Kad bi jos ti inzinjeri napokon stavili taj kontroverzan "DELETE USER". E to bi bio potez godine. Ovak... Smrch! Sve ostaje po starom.. 😒
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Zbog ljudi koji ga ne razumiju, Facebook mijenja a
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Zbog ljudi koji ga ne razumiju, Facebook mijenja a

Sve mi se čini da oni zapravo žele otežati sakrivanje postova, da ne kažem reklama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog ljudi koji ga ne razumiju, Facebook mijen
Krx kaže...

Sve mi se čini da oni zapravo žele otežati sakrivanje postova, da ne kažem reklama.

 Pored reklama na cesti, na banderama, na oglasnim pločama, televiziji, radiju, Windowsu 10, ispod brisača, u pošti i svemu ostalom...

 

...ove na fejsu skoro i ne primjetim. 

Koristimo domaće donje rublje (Galeb d.d.)
16 godina
odjavljen
offline
Re: Zbog ljudi koji ga ne razumiju, Facebook mijen
Onjegin kaže...
Krx kaže...

Sve mi se čini da oni zapravo žele otežati sakrivanje postova, da ne kažem reklama.

 Pored reklama na cesti, na banderama, na oglasnim pločama, televiziji, radiju, Windowsu 10, ispod brisača, u pošti i svemu ostalom...

 

...ove na fejsu skoro i ne primjetim. 

 

AMEN!!!

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Zbog ljudi koji ga ne razumiju, Facebook mijenja a

Nisu ljudi poglupljeni zbog facebooka nego su glupi ljudi 'otkrili' internet preko facebooka.

 
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Zbog ljudi koji ga ne razumiju, Facebook mijen
Kao i bug forum
16 godina
odjavljen
offline
Re: Zbog ljudi koji ga ne razumiju, Facebook mijen
Umbel kaže...
Kao i bug forum

 

Sta kao i bug forum?

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Zbog ljudi koji ga ne razumiju, Facebook mijenja a

Ljudi moji facebook se gušijer njihovi serveri su jednostavno preopterećeni i da ih se udeseterostruče nema šanse da se mogu nositi sa skoro jednom milijardom korisnika koji mu pristupaju svakodnevno.

Skontajte samo da imate 30 ljudi koji možete staviti u See First, to je maximalno. Meni lično za nek ljude niti jednu vijest nikada nije izbacio.. sve se vrti oko naprdnih algoritama sa kim priičate, koga gledate, tko vas gleda pa vam te vijesti uvaljuju.

Ako ste firma samo će 20% vaših vijesti otići vašim pretplatnicima za više - platite. 

 

Svojevrsno dok je bio da il Miranda ili WLM (Windows Live Messenger) mogao se linkovati FB sa dotičnim servisima i ako vam PC radi kao kod mene 24/7 vidiite objave koje se kasnije sačuvaju jer je taj servis (konkretno WLM mislim bio zadužen)... za jedan dan (barem meni koji sam imao brdo prijatelja) nakupio toliko objava da sam nakon 15 minuta samo skrolanja morao odustat.

 

Jednostavno ne možete se tako raširiti a da ne explodirate, a da bi zadržali exploziju dešava se upravo ovo što se dešava.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog ljudi koji ga ne razumiju, Facebook mijen
Google ima više usera i više raznovrsnih servisa pa im serveri opet rade super.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
15 godina
offline
Zbog ljudi koji ga ne razumiju, Facebook mijenja a

ma ti ljudi su užas jedan. treba ih sve zabraniti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog ljudi koji ga ne razumiju, Facebook mijen
Ajar kaže...

ma ti ljudi su užas jedan. treba ih sve zabraniti. 

 Ako si ikada imao ikoji posao gdje moraš radit sa ljudima, razumijeti ćeš.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
15 godina
offline
Re: Zbog ljudi koji ga ne razumiju, Facebook mijen
GNU+Linux kaže...
Google ima više usera i više raznovrsnih servisa pa im serveri opet rade super.

Bio sam ja u češkoj gdje sem kroz nekavu ajmo reći edukaciju (mada je to poziv prijatelja bio) kroz Frontier Firewalloe malo analizirali promet za dobar dio EMEA regije i ne bi vjerovao da je Google svega postotak onoga što Facebook radi.

 

Evo razmisli malo: pišem sa Chrome (googleov servis, isključena statistika za slanje kako i šta radim), drugi tab je Facebook i dok u Chromu ponekad nešto pitam google, kada god se prebacim na FB chat se konstantno mijenja, Neews Feed se mijenja, chat u realnom vremenu i more upita sa skoro jednom milijardom korisnika na dan... koliko je to samo klikova na Like, komentara na nešto i sl..

 

Sa druge strane Google je isto fenomen što se upita tiče i rezultata koji vraća impresivno obavlja, ali mislim da nema ni blizu tako složen zadatak kao FB (osim tražilice koja je svojevrstan fenomen) nego sam mislio složen po broju korisnika koji non stop nešto rade.

 

U svakom slučaju bila bi dobra uspredvba vidjeti što to FB ima a što Google, ali da bi došao do tih podataka vjerojatno bi morao poznavati nekoga tko pije kavu sa osnivačima ovim tvtkama.

 

Ali u u svakom slučaju Facebook jednostavn grca do grla od posla. Ne znam ni da li bi silne milijarde USD pomogle da se izgradi još najmanje 10-tak podatkovnih centara kao onaj što se u Švedskoj gradi. Btw: za njega se zna, za neke pojma nemaju ljudi gdje se nalaze. 

8 godina
offline
Re: Zbog ljudi koji ga ne razumiju, Facebook mijen
Gmail? Youtube?
15 godina
offline
Re: Zbog ljudi koji ga ne razumiju, Facebook mijen
Umbel kaže...
Gmail? Youtube?

Nešto pitaš ili zaključuješ?

 

Gmail je email protokol još iz 70tih. Poruka a stigla sada a za par sekundi ili minutu who cares.. TCP 3-Way Handshake... jednosmjeran nije u realnom vremenu.

Youtube... UDP prokolok, što ispadne iz 'žice', proliveno mlijeko ne kupimo. Ogroman servir (sjećam se vremena kada je Youtube koštao Google 1,8 miliona USD dnevno).. uglavnom jednosmjeran, sa bufferinog trudi se da 'prikaže' da je u realnom vremenu.... ai je ogroman... užasno užasno ogroman. I mene fascinira a i zanima koliki broj u Bajtima sadržava podataka.

 

A FB, jedna Mash topologija mreže ali ne pentagram sa 5 krakova nego neki milijardigram sa jednom milijardom korisnica, realtime, ni sanjati ne mogu kako da to urade kao google.

 

Daklem ovaj moj post nije Giogle vs. Facebook, samo malo oškrinuta vrata da znate što se nalaze iza istih, ali u suštini sami serveri, lokacije i mnogo toga za obinog juzera su jedna velika nepoznanica, čak i za radnike koji rade u istim kompanijama.

l.p.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice