Zbog softvera oduzeli i računalo

poruka: 34
|
čitano: 15.737
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zbog softvera oduzeli i računalo".
15 godina
offline
Zbog softvera oduzeli i računalo

No dobro sada, od BUG-a sam ocekivao clanak na malo vecem nivou.

 

Ovakav slijepi c/p pristaje Jutarnjem, a ne strucnom casopisu.

Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
 
30 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Zbog softvera oduzeli i računalo

E zato ja lagano priprema teren da mi Debian bude glavni na laptopu {#} Pa mi mogu onda lagano duvati u sviralo{#}

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
14 godina
neaktivan
offline
Zbog softvera oduzeli i računalo

Ovaj BSA je sad sav ponosan kaj je sudac to presudio, a frajer je uhvaćen zbog krađe (piše na početku članka). To je kao da je ubio nekoga, usput trknuo auto dok je bježao i onda stave naslov "Osuđen na električnu stolicu jer je ogrebao tuđi auto.", a članak piše vlasnik ogrebanog auta. Taj mi se BSA sad gadi više nego prije što je stvarno bilo teško postići. Vrlo blizu su neprikosnovenom ZAMP-u.

 
24 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zbog softvera oduzeli i računalo

nije od osuđena radi softwera već radi krađe!

13 godina
neaktivan
offline
Zbog softvera oduzeli i računalo

Ne smijete imati piratske prozore, ali se zato mozete baviti gospodarskim kriminalom{#}

Moj PC  
38 0 hvala 0
13 godina
offline
Zbog softvera oduzeli i računalo

"Opće je poznata činjenica, učestalo prisutna u medijima, da privatne osobe na svoja računala - bez obzira radilo se o klasičnom ili prijenosnom računalu - ne smiju instalirati operativne sustave, odnosno potrebno je ishoditi odobrenje osobe koja je ovlaštena dati odobrenje za instaliranje operativnog sustava kako bi se isti sustav neometano mogao koristiti"

 

- ovo gore je preopćenito, može se odnositi na bilo koji operativni sustav pa tako i linux te je samim time tvrdnja neistinita. Odvjetnik sad lijepo žalba. I opće je poznata činjenica. strašno. Kladim se da taj sudac ima doma nelicencirane windowse{#}

Moj PC  
24 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zbog softvera oduzeli i računalo
syncmaster245b kaže...

No dobro sada, od BUG-a sam ocekivao clanak na malo vecem nivou.

 

Ovakav slijepi c/p pristaje Jutarnjem, a ne strucnom casopisu.

 -Bravo BUG!. (tema).

(korišten sarkazam, da se izbjegnu zabune)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.3.2011 11:24 (ihush).
16 godina
protjeran
offline
Zbog softvera oduzeli i računalo

nonsens !

 

kod korištenja ilegalnog softvera, preprodaje igara, softvera se uvijek išlo kod suca za prekršaje, oduzimala su se informatička "pomagala" i kazne bi uvijek bile novčane ili uvjetne.

 

poznajem momka kod kojeg "se" nekad kupovalo mp3, windowsi, igre, divixi, uhvaćen je jedno 20 puta, isto toliko puta je osuđen i nije proveo ni dana u zatvoru.

 

jedino što mu je svaki put "oprema" išla na licitaciju pa su ljudi mogli povoljno kupiti cijela računala i monitore.

 

ovaj lik je dobio godinu zbog pljačke kakve kladionice, ili je obio kakav butik, kiosk, i nije mu to prvi prekršaj.

Sinu sam dao ime ŠOKRE ! Sad mu je u školi nadimak KREŠO.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zbog softvera oduzeli i računalo
Iz osobnog iskustva znam da drzavu zaboli dal je meni netko ukrao bicikl ili provalio u stan i slicno. Ako se ikad slucajno i nade krivac osteceni nikad ne dobije niti financijsku niti ikakvu drugu zadovoljstinu.
BSA ipak ima interese "utjerati strah u kosti" korisnicima nelegalnog softvera pa onda zaista vjerujem da su se potrudili strpat osudeng zbog krade bar radi piratskih Windowsa. Vjerujem da bi ga drzava pustila sa prijekornim pogledom i mozda opomenom. Tko ce ga sad jos u zatvor slati kad su ionako prebukirani.
15 godina
offline
Re: Zbog softvera oduzeli i računalo
Bugofil kaže...

nonsens !

 

kod korištenja ilegalnog softvera, preprodaje igara, softvera se uvijek išlo kod suca za prekršaje, oduzimala su se informatička "pomagala" i kazne bi uvijek bile novčane ili uvjetne.

 

poznajem momka kod kojeg "se" nekad kupovalo mp3, windowsi, igre, divixi, uhvaćen je jedno 20 puta, isto toliko puta je osuđen i nije proveo ni dana u zatvoru.

 

jedino što mu je svaki put "oprema" išla na licitaciju pa su ljudi mogli povoljno kupiti cijela računala i monitore.

 

ovaj lik je dobio godinu zbog pljačke kakve kladionice, ili je obio kakav butik, kiosk, i nije mu to prvi prekršaj.

 

da li mozda znas cifru koju ti je poznanik platio? Cisto okvirno? Znatizeljan sam :)

16 godina
protjeran
offline
Re: Zbog softvera oduzeli i računalo
JosephBullet kaže...
da li mozda znas cifru koju ti je poznanik platio? Cisto okvirno? Znatizeljan sam :)

zadnji put je "uhićen" prije 5 godina i platio je nešto sitno kao prekršajnu kaznu kojih 200kn no platio je on jer su mu uzeli dva računala , pa onda je imao sony LCD monitore, najbolje grafičke, najbolje procesore itd.

poslije uvođenja ADSL-a i FLAT-a više mu se nije isplatilo pa je davno prestao s tom tada unosnom rabotom {#}

 

bio je blesav jer je sve to mogao raditi na jeftinoj opremi ili prebaciti opremu kod nekog drugog, al volio je imat skup hardveraj pošto je dobro i zarađivao na piratstvu :)

Sinu sam dao ime ŠOKRE ! Sad mu je u školi nadimak KREŠO.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.3.2011 11:55 (Bugofil).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog softvera oduzeli i računalo
JosephBullet kaže...
Iz osobnog iskustva znam da drzavu zaboli dal je meni netko ukrao bicikl ili provalio u stan i slicno. Ako se ikad slucajno i nade krivac osteceni nikad ne dobije niti financijsku niti ikakvu drugu zadovoljstinu.
BSA ipak ima interese "utjerati strah u kosti" korisnicima nelegalnog softvera pa onda zaista vjerujem da su se potrudili strpat osudeng zbog krade bar radi piratskih Windowsa. Vjerujem da bi ga drzava pustila sa prijekornim pogledom i mozda opomenom. Tko ce ga sad jos u zatvor slati kad su ionako prebukirani.

Državi boli briga da li netko ima licencu, njima je bitno da su od kupnje dobili svoj dio kolača. Konkretno, od Adobea sam dobio masu legalnog softvera, sve svoje ključeve, kod njih sam registriran kao korisnik, ali ako mi država ili BSA pokucaju, njih će zanimati gdje mi je račun i koliko sam platio Jaci.

http://www.zgflex.org / http://www.ivanilijasic.com
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog softvera oduzeli i računalo
CartmanLee kaže...
JosephBullet kaže...
Iz osobnog iskustva znam da drzavu zaboli dal je meni netko ukrao bicikl ili provalio u stan i slicno. Ako se ikad slucajno i nade krivac osteceni nikad ne dobije niti financijsku niti ikakvu drugu zadovoljstinu.
BSA ipak ima interese "utjerati strah u kosti" korisnicima nelegalnog softvera pa onda zaista vjerujem da su se potrudili strpat osudeng zbog krade bar radi piratskih Windowsa. Vjerujem da bi ga drzava pustila sa prijekornim pogledom i mozda opomenom. Tko ce ga sad jos u zatvor slati kad su ionako prebukirani.

Državi boli briga da li netko ima licencu, njima je bitno da su od kupnje dobili svoj dio kolača. Konkretno, od Adobea sam dobio masu legalnog softvera, sve svoje ključeve, kod njih sam registriran kao korisnik, ali ako mi država ili BSA pokucaju, njih će zanimati gdje mi je račun i koliko sam platio Jaci.

tako je...

kod mene su usli u firmu gdje je na policama bilo apsolutno sve od programa koje koristim, od wina,adoba,autocada,proEngineera i ostalog u kutijama, placeno sa naljepnicama na racunalu i sve 100% legalno (model iz USA), covjek je sjeo za racunalo, provjerio da li su svi ti programi registrirani tim licencama, a onda: - Gdje su vam racuni od toga, tj. dokaz o PDVu...

ostao sam sokiran...

na kraju sam muku mucio sa autocadom, gdje su mi kod nas htjeli naplatiti licencu (iako imam paket) da bi imao potrebne papire, ali ih je maticna firma malo zakocila u tom glupom naumu...

amer uredno pogleda kutije, na racunalu pogleda da li su registrirani tim kljucevima, i to je to... Hvala-Dovidenja  ... (imao sam jednom slucaj gdje je covjek trazio slike "ocito pedofilije" na kompu) :p

 

potpis :D
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog softvera oduzeli i računalo
to su gluposti citam sad na engadgetu,provalio u online poker pokupio virtualne pare poslje prodavao i zaradio oko 50k$ dobio 2god s povijesti piratstva ovdje visa kazna za sta za illegalne windowse
RazorNapster
14 godina
offline
Zbog softvera oduzeli i računalo

Ovo je moje iskustvo sa BSA

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/informativna-kampanja-bsa/86834.aspx?page=0&jumpto=1663889&sort=asc&view=flat

 

Ali najbolji dio mi je: "Ili 1000kn sada u gotovini, maksimalno do 4 sata popodne ili slučaj predajem dalje a to Vam ide na sud i kazne su vam od 2500- do 2500kn (tako nekako)"

Da da, nije mi našao ništa na računalu ali zato je našao bilo šta drugo.

 

I usput, jeli znate da Vas mogu globat ako, slušajte ovo, ako Vam na npr. na faskikli ili posudici di stoje izlazni računi ne piše naziv firme - 2500kn!

To znači da u tom trenutku kad uđe inspekcija, ako račun slučajno stoji na stolu a ne u fascikli za izlazne račune na kojoj piše label firme - potpuno zakonski opravdano može doć do kazne!

I to je samo dio onoga šta mogu - a Vi nemožete ništa. Nema, čovjek je toliko gadljivo i sebično biće da objektivno gledajući ne vidim veliku štetu ako bi svi pomrli od udara asteroida npr....

MIKROBLOG: Prodajem BOL acc sa 5 punih zvijezdica, cijena na PM :)
 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Zbog softvera oduzeli i računalo

A kakva bi situacija bila recimo da ulete meni. Imam oriđiđi win7 i office 2010 (preko škole) i 10-ak igara s originalnik key-evima koji su kupljeni preko DirectGameKeys. Također i svi ostali programi su licencirani ili freeware ali nemam račun ni za jedan program jer je sve kupljeno online. Jel mogu oni meni zalijepit neku kaznu za to?

Unless Silkroad has a hole i can stick it in, i prefer spending money on the girlfriend... ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zbog softvera oduzeli i računalo
dark_wizz kaže...

A kakva bi situacija bila recimo da ulete meni. Imam oriđiđi win7 i office 2010 (preko škole) i 10-ak igara s originalnik key-evima koji su kupljeni preko DirectGameKeys. Također i svi ostali programi su licencirani ili freeware ali nemam račun ni za jedan program jer je sve kupljeno online. Jel mogu oni meni zalijepit neku kaznu za to?

 -tko bi tebi uletio? Možda ATJ-Lučko?

- Privatne osobe, stvari, kuća, računalo.. -nalog.

-službeno, je stvar firme, inspektor za sve traži račun. Korištenje softwarea koji pokriva licencu za školu, ne pokriva licencu za druge svrhe.

Neće ti nitko uletiti, bar ne bez razloga.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog softvera oduzeli i računalo
goldenmund kaže...

"Opće je poznata činjenica, učestalo prisutna u medijima, da privatne osobe na svoja računala - bez obzira radilo se o klasičnom ili prijenosnom računalu - ne smiju instalirati operativne sustave, odnosno potrebno je ishoditi odobrenje osobe koja je ovlaštena dati odobrenje za instaliranje operativnog sustava kako bi se isti sustav neometano mogao koristiti"

 

- ovo gore je preopćenito, može se odnositi na bilo koji operativni sustav pa tako i linux te je samim time tvrdnja neistinita. Odvjetnik sad lijepo žalba. I opće je poznata činjenica. strašno. Kladim se da taj sudac ima doma nelicencirane windowse{#}

 

 

apsolutno se slažem..

 

slučaj se odnosio na prekršitelja koji je imao microsoftov ilegalni proizvod i sve te stvari stoje,međutim govorit da za svaki OS trebaš nekom nešto iskeširat,ishodovat je prestrašno... Očito je koga autor ovog teksta favorizira!!{#}

14 godina
offline
Zbog softvera oduzeli i računalo

E da su pirati najveći prob ove države kamo sreće pih :p

 

nego jel ima fotka u naslovu veće rezolucije da je stavim na desk? lol

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zbog softvera oduzeli i računalo

ma njih vise ni ne zanima RACUN, vec da li si platio PDV na to, jer ti ga oni vracaju...

mene su nedavno nazvali da dugujem xxx.xxx kuna poreza, a nakon toga im se javio odvjetnik kako oni meni duguju xxx.xxx poreza.

za 5 minuta je stigao poziv da li sam za kakvo prebijanje dugovanja, i na kraju svega je ispalo da oni meni duguju jos pare...

bitno da oni pdv naplate uredno, a kada timisle to isto i vratit, e onda je prebijanje prazne slame

 

potpis :D
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zbog softvera oduzeli i računalo

Meni nije jasno zašto kad netko pijan pogazi i ubije čovjeka također ne oduzimaju sredstvo kojim je počinjeno kazneno djelo tj. vozilo. Po ovome ispada da su prijenosna računala u rangu s vatrenim oružjem po opasnosti po društvo.

 
7 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zbog softvera oduzeli i računalo

Ne znam čitao sam u novinama da su u Sarajevu oduzeli 2 vozila jer su imali preko 100 kaznenih prijava brza vožnja i tako to, utrkivali se svaku noć.

香港 - 47
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Zbog softvera oduzeli i računalo

Zanimljivo je na koje sve načine BSA pokušava zaatrašiti pirate.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog softvera oduzeli i računalo
Asterix kaže...

Zanimljivo je na koje sve načine BSA pokušava zaatrašiti pirate.

Barem u ovom slučaju, ne zastrašuje ih, nego ohrabruje: tipa koji je svjesno nabavio piratski OS i instalirao ga na računalo nisu kaznili. Ali kaznili su drugog tipa koji niti je nabavio niti instalirao OS, a moguće nije ni znao da je piratski.

Uobičajeno za članke vezane za BSA, nema podataka o pirateriji u njihovim vlastitim redovima, niti izgleda da se tamo ikada provode ikakve provjere.

 

Jedini zaključak koji se iz toga može izvući je da BSA zapravo smatra da je piratstvo ok, posebno ako se njime bave njihovi ili njima bliski članovi, a radi iluzije zakonitosti neka tu i tamo strada koji mali čovjek.

 

Meni inače svejedno, kod kuće imam skoro sve legalno, a u firmi sve, i mislim da bi dugoročno bilo dobro maksimalno smanjiti pirateriju. Problem je što ovo nije način, naprotiv...

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog softvera oduzeli i računalo
Asterix kaže...

Zanimljivo je na koje sve načine BSA pokušava zaatrašiti pirate.

pa i nije baš, više je žalosno.

15 godina
neaktivan
offline
Zbog softvera oduzeli i računalo

Koji su to Zgubidani u BSA. Dajte ljudi zavucite se u neku rupu i prestanite trošit novce građana na glupe parnica

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zbog softvera oduzeli i računalo
KIKI3ooo kaže...

 

I usput, jeli znate da Vas mogu globat ako, slušajte ovo, ako Vam na npr. na faskikli ili posudici di stoje izlazni rakjčuni ne piše naziv firme - 2500kn!

To znači da u tom trenutku kad uđe inspekcija, ako račun slučajno stoji na stolu a ne u fascikli za izlazne račune na kojoj piše label firme - potpuno zakonski opravdano može doć do kazne!

 

Daj mi molim te reci po kojem bi to bilo zakonu? Koji to zakon regulira kako ja imam poslagane svoje papire? Kad smo kod toga, uopce ne moraju biti papiri. Ja mogu sve svoje izlazne racune drzati u elektronskom obliku (npr. pdf).

16 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog softvera oduzeli i računalo
Zg1004 kaže...

Daj mi molim te reci po kojem bi to bilo zakonu? Koji to zakon regulira kako ja imam poslagane svoje papire? Kad smo kod toga, uopce ne moraju biti papiri. Ja mogu sve svoje izlazne racune drzati u elektronskom obliku (npr. pdf).

ne pratim kako je kod nas, jer imam knjigovodu, ali u americi je sav elektronski oblik (racuni)  morao pocinjati sa INVOICE, a na papirnatom obliku (ako postoji) morao je pisati broj pod kojim se vodi u racunalu...

 

potpis :D
14 godina
offline
Re: Zbog softvera oduzeli i računalo
Hacker-ri kaže...
ne pratim kako je kod nas, jer imam knjigovodu, ali u americi je sav elektronski oblik (racuni)  morao pocinjati sa INVOICE, a na papirnatom obliku (ako postoji) morao je pisati broj pod kojim se vodi u racunalu...

 

To sto ti kazes je u redu. Naravno da racun mora imati naslov 'racun' (i ne samo to), da mora imati redni broj itd. Ali da bi netko mogao opaliti kaznu zato jer nemam naziv firme na ladici gdje drzim izlazne racune je jednostavno budalastina  (prevelika cak i za Hrvatsku).

15 godina
neaktivan
offline
Zbog softvera oduzeli i računalo

Govorite kao da je zavrsio u zatvoru. U clanku lijepo pise da je osudjen UVJETNO, s rokom kusnje 3 god.

 

Lik u Americi JE zavrsio u zatvoru, tako da te usporedbe nisu tocne ;-).

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice