Zbog tehničkih problema Google je nakratko kupovao

poruka: 25
|
čitano: 3.504
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zbog tehničkih problema Google je nakratko kupovao".
12 godina
offline
Zbog tehničkih problema Google je nakratko kupovao

Od ovoga bolje ni ja ne bi smislio.

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zbog tehničkih problema Google je nakratko kup

www.24bug.hr

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
9 godina
offline
Zbog tehničkih problema Google je nakratko kupovao

Hol up!

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Zbog tehničkih problema Google je nakratko kupovao

Jel mi moze netko objasniti nesto? 

Ja sad kupim aple za 800 milijardi dolara. Sto ja dobijem time? Cijelu tvrtku,sve u aple vlasnistvu,budem li direktor,gospodar?

Imam li pravo kontrolirati sve sto stoji iza imena aple? Imam li pravo dati otkaz svima i sve rasprodati? Jel sav profit ide meni u dzep? 

Nije trol pitanje. Ocekujem odgovor u ihush style-u. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Zbog tehničkih problema Google je nakratko kupovao

Dobivaš tvrtku i svu njezinu imovinu (materijalnu i nematerijalnu)

 
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Zbog tehničkih problema Google je nakratko kup
Kolacic kaže...

Jel mi moze netko objasniti nesto? 

Ja sad kupim aple za 800 milijardi dolara. Sto ja dobijem time? Cijelu tvrtku,sve u aple vlasnistvu,budem li direktor,gospodar?

Imam li pravo kontrolirati sve sto stoji iza imena aple? Imam li pravo dati otkaz svima i sve rasprodati? Jel sav profit ide meni u dzep? 

Nije trol pitanje. Ocekujem odgovor u ihush style-u. 

Manje vise, dobijes i sve dugove i ugovorne obveze koje apple ima tako da moras to namirit prije nego sve u dzep stavis.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog tehničkih problema Google je nakratko kup

Radi razumijevanja umjesto Aplea kupi Agrokor. Šta bi dobio? Kao i ostavinska: prihvatiš se nasljedstva, uzeo si i možebitne dugove. ali to nije tema, pa...

I pitanje je odgovor. Sporo tipkam i znam da kasnim na odgovor radi toga
9 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog tehničkih problema Google je nakratko kup
Panta_rei kaže...
Kolacic kaže...

 

Manje vise, dobijes i sve dugove i ugovorne obveze koje apple ima tako da moras to namirit prije nego sve u dzep stavis.

 Kako manje vise? Fkt me zanima. 

15 godina
offline
Re: Zbog tehničkih problema Google je nakratko kup
Kolacic kaže...

Jel mi moze netko objasniti nesto? 

Ja sad kupim aple za 800 milijardi dolara. Sto ja dobijem time? Cijelu tvrtku,sve u aple vlasnistvu,budem li direktor,gospodar?

Imam li pravo kontrolirati sve sto stoji iza imena aple? Imam li pravo dati otkaz svima i sve rasprodati? Jel sav profit ide meni u dzep? 

Nije trol pitanje. Ocekujem odgovor u ihush style-u. 

 -ne.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Zbog tehničkih problema Google je nakratko kup
Kolacic kaže...
Panta_rei kaže...
Kolacic kaže...

 

Manje vise, dobijes i sve dugove i ugovorne obveze koje apple ima tako da moras to namirit prije nego sve u dzep stavis.

 Kako manje vise? Fkt me zanima. 

Slicno sto se sa agrokorom sad desava. Prevelika su firma da bi se preko noci ugasili. Garancije na uredjaje, podrska za software, prevelik broj zaposlenih, podaci o korisnicima i sta vec ne. Trebalo bi ti par godina sigurno da se sve to rasplete legalno.

9 godina
offline
Re: Zbog tehničkih problema Google je nakratko kup
ihush kaže...
Kolacic kaže...

Jel mi moze netko objasniti nesto? 

Ja sad kupim aple za 800 milijardi dolara. Sto ja dobijem time? Cijelu tvrtku,sve u aple vlasnistvu,budem li direktor,gospodar?

Imam li pravo kontrolirati sve sto stoji iza imena aple? Imam li pravo dati otkaz svima i sve rasprodati? Jel sav profit ide meni u dzep? 

Nije trol pitanje. Ocekujem odgovor u ihush style-u. 

 -ne.

 Hehe, ovo je najkraci odgovor koji je iHash ikad dao.

14 godina
offline
Re: Zbog tehničkih problema Google je nakratko kup
pravi_covijek kaže...
ihush kaže...
Kolacic kaže...

Jel mi moze netko objasniti nesto? 

Ja sad kupim aple za 800 milijardi dolara. Sto ja dobijem time? Cijelu tvrtku,sve u aple vlasnistvu,budem li direktor,gospodar?

Imam li pravo kontrolirati sve sto stoji iza imena aple? Imam li pravo dati otkaz svima i sve rasprodati? Jel sav profit ide meni u dzep? 

Nije trol pitanje. Ocekujem odgovor u ihush style-u. 

 -ne.

 Hehe, ovo je najkraci odgovor koji je iHash ikad dao.

 I to u jednoj natuknici. Mora da se covjek prehladio ili mu je kakva tipka otpala sa tipkovnice. 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog tehničkih problema Google je nakratko kup
pravi_covijek kaže...
ihush kaže...
Kolacic kaže...

 

 -ne.

 Hehe, ovo je najkraci odgovor koji je iHash ikad dao.

 Vec mi je jedanput odgovorio tako. Ne znam zasto tako utjecem na njega. 

15 godina
offline
Re: Zbog tehničkih problema Google je nakratko kup

-jer je ne sasvim dovoljan odgovor.. kad je tema takva da ima smisla više, tad je i odgovor odgovarajući :) .. kao odgovor na upite.

(mada je istina negdje drugdje.. out there..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zbog tehničkih problema Google je nakratko kup
TONYA_ kaže...

Kao i ostavinska: prihvatiš se nasljedstva, uzeo si i možebitne dugove. ali to nije tema, pa...

Zapravo, iako u konačnici dođe na slično, razlika je ogromna. Kod firme ne odgovaraš osobnom imovinom (osim u slučaju gospodarskog kriminala, i to ne u svim državama), već, u slučaju nelikvidnosti, proglašavaš bankrot. Naravno, uloženo si izgubio.

 

Kod ostavinske, ako je vrijednost potraživanja veća od vrijednosti imovine, dužan si pokriti potraživanja isključivo do visine naslijeđene imovine. Međutim, ti si dužan reagirati kad probiješ tu granicu i pozvati se na zakon i vjerovnicima dostaviti obijenicu s obrazloženjem da si vać vratio dugove do visine naslijeđene imovine.

 

pravi_covijek kaže...

 Hehe, ovo je najkraci odgovor koji je iHash ikad dao.

I najčitljiviji.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
8 godina
offline
Re: Zbog tehničkih problema Google je nakratko kup
Kolacic kaže...

Jel mi moze netko objasniti nesto? 

Ja sad kupim aple za 800 milijardi dolara. Sto ja dobijem time? Cijelu tvrtku,sve u aple vlasnistvu,budem li direktor,gospodar?

Imam li pravo kontrolirati sve sto stoji iza imena aple? Imam li pravo dati otkaz svima i sve rasprodati? Jel sav profit ide meni u dzep? 

Nije trol pitanje. Ocekujem odgovor u ihush style-u. 

 Postaviš svoju upravu i nadzorni odbor, likvidiraš firmu - isplatiš sva potraživanja, ostatak uzmeš sebi.

 

Međutim, to je tehnika koja se kod javno izlistanih dioničkih društava može (ima smisla) primijeniti samo kada je firma u problemima, a javnost ne zna stvarnu vrijednost imovine. Kod svih  normalno funkcionirajućih, stablinih tvrtki to se ne isplati jer je vrijednost na burzi višestruko veća od knjigovodstvene vrijednosti.

Ja rekoh
16 godina
offline
Zbog tehničkih problema Google je nakratko kupovao

S ovom tržnišnom kapitalizacijom Apple je nemoguće kupiti od strane bilo koje tvrtke u svijetu. Google/Alphabet vrijedi oko 120 milijardi manje od Applea.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog tehničkih problema Google je nakratko kup
ihush kaže...
Kolacic kaže...

Jel mi moze netko objasniti nesto? 

Ja sad kupim aple za 800 milijardi dolara. Sto ja dobijem time? Cijelu tvrtku,sve u aple vlasnistvu,budem li direktor,gospodar?

Imam li pravo kontrolirati sve sto stoji iza imena aple? Imam li pravo dati otkaz svima i sve rasprodati? Jel sav profit ide meni u dzep? 

Nije trol pitanje. Ocekujem odgovor u ihush style-u. 

 -ne.

 -Da

 

(osim boldanog, ovisi o nekim stvarima ali i to uglavnom DA)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog tehničkih problema Google je nakratko kup
I da imaš 800 mld, što je debelo iznad stvarne vrijednosti, ne bi uspio kupiti cijelu tvrtku, jer nisu sve dionice u nekom trenutku na prodaju. A kad kreneš naveliko kupovati onda cijena onih koje još nisi kupio raste.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zbog tehničkih problema Google je nakratko kup
Visak kaže...
I da imaš 800 mld, što je debelo iznad stvarne vrijednosti, ne bi uspio kupiti cijelu tvrtku, jer nisu sve dionice u nekom trenutku na prodaju. A kad kreneš naveliko kupovati onda cijena onih koje još nisi kupio raste.

 Uvališ im Ramljaka i onda cijena pada iako ti kupuješ.

15 godina
offline
Re: Zbog tehničkih problema Google je nakratko kup
maximilian kaže...
ihush kaže...
Kolacic kaže...

Jel mi moze netko objasniti nesto? 

Ja sad kupim aple za 800 milijardi dolara. Sto ja dobijem time? Cijelu tvrtku,sve u aple vlasnistvu,budem li direktor,gospodar?

Imam li pravo kontrolirati sve sto stoji iza imena aple? Imam li pravo dati otkaz svima i sve rasprodati? Jel sav profit ide meni u dzep? 

Nije trol pitanje. Ocekujem odgovor u ihush style-u. 

 -ne.

 -Da

 

(osim boldanog, ovisi o nekim stvarima ali i to uglavnom DA)

 and now it goes... :))

- ne.

ali to nije dovoljno..

- npr postojeći ugovori-dugovi i sl, neovisno tko je vlasnik, postoje, nasljeđuje se. Za razliku od bigboss situacije gdje je sve tvoje i radiš što želiš, dionice ti daju samo upravljačka prava. Ne možeš ni jednom zaposleniku dati otkaz, to radi direktor konkretne firme-odjela, onaj koji zapošljava. Direktore postavlja odbor, odbor postavlja vlasnik-dioničar.. tako da ako želiš dati otkaze, moraš to narediti odboru, koji će narediti direktorima.. i tad ugovori o radu itd. To je samo kratki-pojednostavljeni primjer. Vlasništvo i dionice nisu iste stvari, pravila-ograničenja. Pa do tog na neovisno jel dd ili nešto treće, ne možeš samo tako otvoriti firmu, papirologija-birokracija, još teže je zatvoriti, podmiriti sve obveze-ugovore itd. To traje. Ne možeš čak ni prodati, jer to ne ovisi samo o tebi, mora postojati kupac. Kupac je onaj koji ima dovoljnu količinu novca-sredstava i koji to želi, prodati auto-pc preko oglasnika ponekad traje, ovo je 'malo' veće (kompliciranije) pa i do tog kad auto baciš na otpad, odjaviti registraciju i sl.

Pošto su konkretnija pitanja: može li svima dati otkaz, -ne, ide li sav novac njemu u džep, -ne.. generalno je odgovor -ne. :) ovo s novcem je čak logička greška, negacija... ako je kupio dionice, kupio ih je npr novcem. Tad je novac otišao iz njegovog džepa, ušle dionice. Dionice su samo papir, ponekad bezvrijedan, dok ih ne proda nema ništa osim papira u džepu a tad ide li nešto novca u džep postaje logički negativno nasuprot stanja koje ima ako ne kupi dionice. Kupnjom dionica postoji šnasa-špekulacija da će u džepu biti više-manje ili jednako vrijednosti, ovisno što se s firmom dešava i kako se to odražava na cijenu dionica. Kad se firma likvidira ugl cijena pada.. radije da si tad puca u nogu ili spali dionice, manje boli ako je cilj doći do novca. Novac se u dionicama zarađuje kao kamatom-štednjom, razlikom u cijeni kupoprodaje i ubiranjem vrhnja-dividendi u međuvremenu. Ne likvidacijom, osim ako kupiš daleko ispod cijene koju postigneš preprodajom. Likvidacija je samo izvlačenje-spašavanje što se još može, od 100% nešto, kao što se sad otpisuju potraživanja agrokoru.. 100%, 15%.. nula? Onaj tko bi u likvidaciji dobio 100% ili više je čarobnjak :)

 

jasnije? :))

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.10.2017 14:58 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog tehničkih problema Google je nakratko kup

Puno si slova potrošio za zapravo nisi  ništa rekao.

 

Na hipotetsko pitanje, pretpostavljam da nema 800 mlrd USD, valjda, odgovorio sam da može sve što je naveo u pitanju. Hipotetski, a što i ne mora biti samo hipotetski za nekog drugog, uspije li otkupiti sve dionice bez obzira što nisu sve dionice na stock marketu,neke su čak i većina možda trezorske dionice samog Apple-a, neke vezane ugovorima i sl. sad da ne nabrajam dalje, on postavlja upravni odbor (to je obavezno, dakle ne jedan čovjek) u kojem on može biti gospodar Apple-a u  svakom pitanju koji je naveo.

 

Ekonomska smislenost operacije nije bila u pitanju pa ju nisam ni razmatrao, a i nema veze s gore navedenim.

 

Jasnije? :))  

15 godina
offline
Re: Zbog tehničkih problema Google je nakratko kup
maximilian kaže...

Puno si slova potrošio za zapravo nisi  ništa rekao.

 

..

- gle, komunikacija je stvar između minimalno dvije točke.. u tvom slučaju, besmisleno, mogu jednako hipotetski recitirati glisti.

i dalje -ne. Pa koliko slova želiš, biraj ili se svađaj oko hipotetike. Dok kontempliraš o trezorskim zapisima i sličnim riječima koje ti zvuče OK, razmisli, koji NO na svijetu zapošljava i daje otkaze i kome? Zaposlenicima firme ili NOu-managerima? Kad to dokučiš, hipotetski nastavi :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog tehničkih problema Google je nakratko kup

Ne svađam se s tobom :))

 

Čovjek je postavio čini mi se 5 pitanja. I na svako pitanje je odgovor (točan) -Da.

 

Nego imam jedan drugi prijedlog. ako Kolacic ima tu lovu neka otkupi dionice Apple-a, obzirom da mi se čini da nije baš u tome, predlažem ako uspije da postavi u odbor tebe, mene, ne znam, Fridaya, ..predloži ti nekog.., (prave majstore za koje je Erich Schmidt mala maca), a Kolacic nek bude glavni i odgovorni. Garantiram da ćemo svest dionice na razinu CCCC, a on nek se vadi.

 

Može? :))

15 godina
offline
Re: Zbog tehničkih problema Google je nakratko kup
Kolacic kaže...

Jel mi moze netko objasniti nesto? 

Ja sad kupim aple za 800 milijardi dolara. Sto ja dobijem time? Cijelu tvrtku,sve u aple vlasnistvu,budem li direktor,gospodar?

Imam li pravo kontrolirati sve sto stoji iza imena aple? Imam li pravo dati otkaz svima i sve rasprodati? Jel sav profit ide meni u dzep? 

Nije trol pitanje. Ocekujem odgovor u ihush style-u. 

 Pod kupovinom u ovom smislu, najčešće se smatra kupovina nekog tipa kontrolnog paketa dionica, najčešće od dosadašnjeg većinskog vlasnika (ili više njih).

U pravilu to znači cca. trećinu ukupnih dionica, rijeđe, 50%+1. U oba slučaja ideja je da postaneš osoba sa najviše glasova tj. težine u firmi te nominalno možeš donekle kontrolirati situaciju odnosno utjecati na na poslovne odluke cijele firme. Ovo nije Agrokor koji nije kao takav kotirao na burzi niti ga je bilo moguće kupiti osim direktno od vlasnika.

 

Kao najveći dioničar možeš utjecat na prodaju neke imovine, te na odluku koliki dio dobiti zadržati u firmi a koliko podijeliti dioničarima kroz dividende (gdje bi ti naravno dobio najveći dio kolača)

 

Jednom rječju ako imaš kakvu siću negdje skrivenu u kakvom ekspres loncu, vadi pare i idi pregovarati sa većinskim vlasnicima jabučarima. Nećeš bit kralj i gospodar ali te neće bit ni loše ;)

 

Tako barem ja to shvaćam.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice