Zen AIO s Kaby Lakeom

poruka: 6
|
čitano: 1.031
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zen AIO s Kaby Lakeom".
13 godina
neaktivan
offline
Zen AIO s Kaby Lakeom

jedno pitanje, zasto se uopce vise ugraduje igdje usb 2.0? mora biti neki razlog zasto se jos uvijek ugraduje ta pradavna tehnologija u kompove a koji ja ne vidim 

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Zen AIO s Kaby Lakeom
brada09 kaže...

jedno pitanje, zasto se uopce vise ugraduje igdje usb 2.0? mora biti neki razlog zasto se jos uvijek ugraduje ta pradavna tehnologija u kompove a koji ja ne vidim 

 

Nedavno sam u firmi naletio na USB barkod skener koji ne radi sa 3.0 portovima. Iako bi trebalo biti posve kompatibilno - ne radi.

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Zen AIO s Kaby Lakeom

Ah!

 

Možemo reći da je to žrtva maksimalnoj kompatibilnosti.

 

Isto tako, jedan od najočitijih primjera je npr. PS\2 port! Osim što je, gledano čisto fizički, puno osjetljiviji od USB portova, to je tehnologija stara brat, bratu 30-tak god., ali eto, čim netko i skloni taj port, odamah se pojavi netko tko kaže, a gdje je tu PS\2 port?!

 

.....

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Zen AIO s Kaby Lakeom
Jehonan kaže...

...odamah se pojavi netko tko kaže, a gdje je tu PS\2 port?!

 bogme, mene je spasio nedavno

pri instalaciji winsa na asrock h110 matičnu radi usb miš i tipkovnica u biosu, ali u instalaciji winsa ne radi i nemereš dalje od početnog dijela instalacije

jedino je prepoznavalo prastaru ps/2 tipkovnicu, pa sam uz pomoć nje uspio proći dalje i instalirati winse, negdje u instalaciji je povukao i drivere s cd-a i onda su proradili i usb miš i tipkovnica

 

ali eto, bez ps/2 porta mogao bi lajati na mjesec 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Zen AIO s Kaby Lakeom
Jehonan kaže...

Ah!

 

Možemo reći da je to žrtva maksimalnoj kompatibilnosti.

 

Isto tako, jedan od najočitijih primjera je npr. PS\2 port! Osim što je, gledano čisto fizički, puno osjetljiviji od USB portova, to je tehnologija stara brat, bratu 30-tak god., ali eto, čim netko i skloni taj port, odamah se pojavi netko tko kaže, a gdje je tu PS\2 port?!

 

.....

Evo ti gore odma primjera - POS barcode scanner.

 

Imas stari PS/2 barcode scanner, koji uredno radi i nema potrebe ga mjenjat (inace novi kosta cca 700-800kn), jednostavno ga ukljucis u PS/2 port i sve radi.

 

Ako nemas PS/2 port, moras se zajebavat sa aktivnim PS/2 to USB adapterima koji nekad uredno rade, nekad ne. 

 

A da ne govorimo o ekipi koja koristi stare IBM kliketuše iz 90ih i nece da ih mjenja ni pod razno 

14 godina
offline
Zen AIO s Kaby Lakeom

Ha, znam!

 

Sve vas razumijem!

 

Isto tako, ja sam bio oduševljen kada sam na svojoj ploči ugledao COM port!

 

Dakle, iako imam par USB-COM dongle-ova, ovaj interni koji leži na PCI sabirni, ipak radi najpouzdanije, s najmanje problema i software ga uvijek vidi, bez greške!

 

Tako da, sve vas razumijem!

 

Inače, i na samim serverima je još uvijek prisutan serijski port jer kada ništa ne ide, serijski terminal gotovo uvijek ide, kako god, tako da još će dugo to biti tako.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice