Županijski Infokup 2012. - Bistri mladci i šlampav

poruka: 62
|
čitano: 8.590
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Županijski Infokup 2012. - Bistri mladci i šlampav".
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: DUMP-ovo očitovanje
14 godina
online
Županijski Infokup 2012. - Bistri mladci i šlampav

Svaka čast na ovome tekstu. Ovo je zaista jedan realan i kavlitetan komentar na događanja vezana za infokup

 

BTW. Što je to bilo u Varaždinskoj županiji?

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
 
15 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Županijski Infokup 2012. - Bistri mladci i šlampav

I od mene pohvale na ovom tekstu. Također bih želio napomenuti da sam sudjelovao na InfoKupu u kategoriji algoritmi za osnovne škole te tijekom natjecanja su u neke učionice došli i napomenuli da postoji greška u zadatku, ali u moju učionicu nisu.

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Županijski Infokup 2012. - Bistri mladci i šlampav

"Kako nitko nije uzeo u obzir to da su mladi informatičari bistre, inteligentne osobe (inače ni ne bi išli na natjecanja) i da uvijek postoji mogućnost da će, barem reda radi, neki od njih pokušati iskazati svoje “hakerske” sposobnosti, možda ni ne očekujući da će to polučiti uspjeh?"

 

pffff ovo se zove ne imat pametnijeg posla nego mijenjat URL neke stranice, strašne li pameti...

 
0 10 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Županijski Infokup 2012. - Bistri mladci i šlampav

Mene Bug voli... Evo me u krupnom planu na naslovnoj slici. Inače Bugovci to je slika s Infokupa 2011. :D I JOŠ NEMA SLUŽBENIH REZULTATA!!!

Ma znate kaj...3.14.
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.2.2012 21:43 (bobica257).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Županijski Infokup 2012. - Bistri mladci i šla

Koji si ti?

AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
16 godina
moderator
online
Re: Županijski Infokup 2012. - Bistri mladci i šla
bobica257 kaže...

Mene Bug voli... Evo me u krupnom planu na naslovnoj slici. Inače Bugovci to je slika s Infokupa 2011.

Znamo. Otvorna slika je "ilustrativne prirode" - baš i nema nešto fotografija s ovogodišnjeg natjecanja pa si eto dobio priliku biti maneken. {#}

 

bobica257 kaže...

I JOŠ NEMA SLUŽBENIH REZULTATA!!!

Natjecanja iz algoritama i osnova inf. su poništena i ponavljaju se, dakle neće ni biti rezultata.

12 godina
offline
Županijski Infokup 2012. - Bistri mladci i šlampav

e da, još nešto: "Natjecanje je rijetka prava prilika za dokazivanje, pogotovo geekovima i “štreberima”, bilo da sami sebe smatraju takvima ili da ih takvima smatra okolina."

kome to? možda učenicima dvije gimnazije iz Zagreba koji će jedini i polučiti neki uspjeh na državnom (govorim o algoritmima), ostali (van Zagreba), ako je netko obratio pažnju na rezultate dok su bili objavljeni, nisu ni preko 50% zadataka riješili. gdje je tu smisao?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Županijski Infokup 2012. - Bistri mladci i šlampav

Natjecanje je bilo u najmanju ruku smiješno. U pola natjecanja dolaze ispravci test podataka. Ja sam pisao algoritme za srednju školu podskupina II. (3. i 4. razredi) i za jedan prijenos podataka nigdje nije bilo definirano treba li prenjeti cjelobrojni ili realni broj. I kako mi je bilo lakše raditi sa realnim brojem, ja sa se odlučio na taj način da bi poslije natjecanja saznao da se to ne smije.

http://www.njuskalo.hr/oglas380962
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Županijski Infokup 2012. - Bistri mladci i šla
mbaksa kaže...
bobica257 kaže...

Mene Bug voli... Evo me u krupnom planu na naslovnoj slici. Inače Bugovci to je slika s Infokupa 2011.

Znamo. Otvorna slika je "ilustrativne prirode" - baš i nema nešto fotografija s ovogodišnjeg natjecanja pa si eto dobio priliku biti maneken. {#}

 

bobica257 kaže...

I JOŠ NEMA SLUŽBENIH REZULTATA!!!

Natjecanja iz algoritama i osnova inf. su poništena i ponavljaju se, dakle neće ni biti rezultata.

Za srednje škole, ali algoritme za osnovnu školu su već mogli ispraiviti i objaviti rezultate... Pogotovo Algoritme, ajde osnove(treba pogledati ako nije ništa križano itd...) ili ako ništa barem opise rješenja(makar sam ih već sve rješil, ali hoću videti kak su oni to zamislili)

Ma znate kaj...3.14.
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.2.2012 21:56 (bobica257).
15 godina
neaktivan
offline
Županijski Infokup 2012. - Bistri mladci i šlampav

LOL, bilo je zajebano šta je je, a štaš još jedan dan bez škole huhu :D...Navodno je više ljudi iz Varaždinske županije podnijelo pritužbu koja je donijela sve ovo...

Steam:luka2301 , origin:chi2301
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Županijski Infokup 2012. - Bistri mladci i šlampav

Ajd ljudi ako možete da mi neko na PM napiše neke zadatke iz oblasti algoritama za srednje škole (Pascal/C++), da imam šta vježbat. Kod nas u BiH nema normalnih natjecanja.

- Said Sikira
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Županijski Infokup 2012. - Bistri mladci i šla
Tanuki kaže...

e da, još nešto: "Natjecanje je rijetka prava prilika za dokazivanje, pogotovo geekovima i “štreberima”, bilo da sami sebe smatraju takvima ili da ih takvima smatra okolina."

kome to? možda učenicima dvije gimnazije iz Zagreba koji će jedini i polučiti neki uspjeh na državnom (govorim o algoritmima), ostali (van Zagreba), ako je netko obratio pažnju na rezultate dok su bili objavljeni, nisu ni preko 50% zadataka riješili. gdje je tu smisao?

Ne znam kako je zadnjih par godina, ali prije je bilo dosta dobre konkurencije i van te 2 gimnazije. Ja sam bio jedan od onih koji je sudjelovao na državnim natjecanjima ( i postizao odlične rezultate u osnovnoj te solidne u srednjoj kad sam se ulijenio ), a nije niti bio blizu Zagreba do faksa.

 

Što se tiče ogranizacije ovih natjecanja, otkad ih HSIN ne vodi, bilo je jako puno prigovora, neki su i odustali od svega toga ( kao i ja, ali to ipak nije meni bio glavni razlog ). Ovo je samo šlag na vrlo lošu tortu.

Guide za Warwicka: http://www.leaguecraft.com/strategies/guide/3252 Guide za Xin Zhaa:http://leaguecraft.com/strategies/guide/7326 Warbringer007 ( EU ) te moj brat Chomet ( EU )
14 godina
odjavljen
offline
Re: Županijski Infokup 2012. - Bistri mladci i šla

Odi na hsin.hr ili na infokup.hr i tam imaš skoro sve zadatke(ako ne i sve) od prijašnjih godina.

Ma znate kaj...3.14.
15 godina
neaktivan
offline
Županijski Infokup 2012. - Bistri mladci i šlampav

Imas tonu zadataka na infokupovoj stranici, jos jednu tonu na HSIN-ovim stranicama i registiraj se na z-trening, tam imas nekoliko desetaka tona zadataka skupa s sistemom za provjeravanje istih.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Županijski Infokup 2012. - Bistri mladci i šla
I ja sam bio na natjecanju i u osnovama i algoritmima ali sto me najvise razljutilo je bilo kad sam vidio rezultate evaluacije na kojima je krivi unos i odma puknio na forum post al sve u svemu ja to gledam s pozitivne strane 2 dana bez skole :D
14 godina
offline
Županijski Infokup 2012. - Bistri mladci i šlampav

Vidio sam se kao pobijednika....dobio test, pogledao pitanja i onda shvatio kolki sam seljak i nastavio igrat cod :D

There is a troll in all of us!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Županijski Infokup 2012. - Bistri mladci i šla
nul-3 kaže...

Vidio sam se kao pobijednika....dobio test, pogledao pitanja i onda shvatio kolki sam seljak i nastavio igrat cod :D

{#}

AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
15 godina
neaktivan
offline
Re: Županijski Infokup 2012. - Bistri mladci i šla
Kod mene se u školi dobiju 3 dana prije natjecanja i 2 dana poslije isprika za usmene. Malo čudno, ali meni dobro dođe :D
Čini li se vama da su prije ispiti na natjecanjima iz informatike bili puno lakši, dok nije bilo Infokupa?
Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
15 godina
offline
Re: Županijski Infokup 2012. - Bistri mladci i šla

Ne,bili su puno teži prema mom mišljenju.

AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
14 godina
neaktivan
offline
Re: Županijski Infokup 2012. - Bistri mladci i šla
Uf, test iz biologije je fakat tezak bio, koristio sam mob (salic 2.0) za 90%, nadam se da cu dobit 3 ili 4.
You can either try to destroy it... Run from it... Or concede to it. Aren't you tired of running?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Županijski Infokup 2012. - Bistri mladci i šla
@emerik, stvarno? Ja sam vježbao preko starih ispita i znao sam sve zadatke rješiti sa županijske razine(govorim o osnovama).
Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
15 godina
offline
Re: Županijski Infokup 2012. - Bistri mladci i šla
Aha,osnove.Ja govorim o algoritmima.Krivo sam te razumio.
AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
16 godina
neaktivan
offline
Re: Županijski Infokup 2012. - Bistri mladci i šla
SaidSikiraX kaže...

Ajd ljudi ako možete da mi neko na PM napiše neke zadatke iz oblasti algoritama za srednje škole (Pascal/C++), da imam šta vježbat. Kod nas u BiH nema normalnih natjecanja.

Na temelju ovakvih i sličnih propusta (pazi - množina), diskutabilno je imali i kod nas.

 

Oh wait. Ima. Samo je diskutabilno jesu li to ova iz "službenog" sustava natjecanja :-)

the evil programming mastermind
16 godina
neaktivan
offline
Re: Županijski Infokup 2012. - Bistri mladci i šla
Tomislav95 kaže...
Kod mene se u školi dobiju 3 dana prije natjecanja i 2 dana poslije isprika za usmene. Malo čudno, ali meni dobro dođe :D
Čini li se vama da su prije ispiti na natjecanjima iz informatike bili puno lakši, dok nije bilo Infokupa?

Ako išta, onda prema riječima natjecatelja vrijedi suprotno.

the evil programming mastermind
12 godina
neaktivan
offline
Županijski Infokup 2012. - Bistri mladci i šlampav

Što se regularnosti i kvalitete provedbe natjecanja tiče, htio bih samo skrenuti pozornost da ovo nije prvi put da se događaju ovakvi propusti. U prilogu možete naći otvoreno pismo jednog od najzaslužnijih ljudi za uspjehe koje današnje generacije mladih informatičara polučuju kojim je još i prošle godine ukazao na propuste u zadacima:

 

http://pastebin.com/KZRTVKmu

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Županijski Infokup 2012. - Bistri mladci i šlampav

Čini se da je kritika urodila plodom? ;]

 

Inače vrlo dobar osvrt mbaksa, jedino je šteta što nisi pokušao dobiti službene komentare na sve od DP-a, DUMP-a i AZOO-a. Pogotovo nakon pasusa: "Nekoliko dana nakon toga, Državno povjerenstvo očitovalo se i drugi put, na pritužbu Varaždinske županije, ovaj put poništivši natjecanje iz Osnova informatike, bez da su naveli ikakav razlog. Zašto je tako teško priznati da se natjecanje poništava zbog “curenja” zadataka/pitanja (ili čak rješenja u slučaju osnova informatike)? Zašto se uopće za to trebaju čekati službene pritužbe? Zar, ako se nitko ne žali, znači da se to nije dogodilo i da je sve OK?".

 

A mislim kako je (pre)očito da to ne žele priznati jer bi u tom slučaju netko morao snositi i odgovornost zbog toga. Pa ipak, AZOO i DUMP kao organizatori natjecanja dužni su po zakonu očitovati se na sva pitanja koja dolaze od strane predstavnika medija. Vjerujem da bi mnogi natjecatelji vrlo rado pročitali što oni imaju reći o svemu tome izvan proceduralnih okvira (u smislu žalbi i odluka na žalbe - za koje si vrlo dobro primjetio kako ne sadrže nikakva pojašnjenja).

 

 

Tomislav95 kaže...
... Čini li se vama da su prije ispiti na natjecanjima iz informatike bili puno lakši, dok nije bilo Infokupa?
Tomislav95 kaže...
@emerik, stvarno? Ja sam vježbao preko starih ispita i znao sam sve zadatke rješiti sa županijske razine(govorim o osnovama).

 

HSIN nikada nije organizirao natjecanje iz osnova infoformatike, nego isključivo algoritme i smotre softverskih radova. Osnove informatike kao kategoriju su uveli DUMP i AZOO, dok su ove algoritme i smotre softverskih radova kao kategorije (neuspješno) kopirali od HSIN-a.

 

Možda još jedan vrlo važan moment koji se mora spomenuti je da u natjecanju iz algoritama, državno natjecanje nije posljednja razina već postoje mnoga prestižna europska i svjetska natjecanja gdje hrvatski učenici ostvaruju zapažene rezultate (neka od značajnijih su npr. Balkan Olympiad in Informatics, Central European Olympiad in Informatics i International Olympiad in Informatics). Pravo organizacije hrvatskih timova koji se natječu na tim natjecanjima i dalje pripada HSIN-u jer je upravo HSIN priznat od tih međunarodnih organizacija kao legitimno predstavničko tijelo za Hrvatsku.

 

DUMP i AZOO ne smiju niti prismrdjeti tim natjecanjima, što dovoljno govori o tome kakvi rezultati i organizacija stoje iza njih i koliko ih ostale informatičke organizacije iz svijeta ozbiljno shvaćaju. A situacije poput ovih na ovogodišnjem natjecanju to samo dodatno potvrđuju. Zbog toga HSIN već duže vrijeme ima svoje vlastito natjecanje HONI koje služi za selekciju najboljih učenika koji će Hrvatsku predstavljati na međunarodnim natjecanjima.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.3.2012 8:15 (vlad0).
Moj PC  
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Županijski Infokup 2012. - Bistri mladci i šlampav

Danas se očekuje osvrt suorganizatora DUMP-a na probleme na županijskoj razini {#}

http://msacademic.hr/ - Ne gubi vrijeme guglajući o prilikama koje učenicima i studentima nudi Microsoft, ovdje je sve što ti treba! Ako sad nemaš vremena, msacademic.hr je tu i sutra :)
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
moderator
online
Re: Županijski Infokup 2012. - Bistri mladci i šla
vlad0 kaže...

Čini se da je kritika urodila plodom? ;]

 

Inače vrlo dobar osvrt mbaksa, jedino je šteta što nisi pokušao dobiti službene komentare na sve od DP-a, DUMP-a i AZOO-a.

Molim ne skakati pred rudo. {#} Kritiku koju spominješ nisam ni vidio, s problemom me jedan forumaš upoznao nekoliko dana prije kritike koju spominješ, a tekst je "kasnio" jer sam čekao službeni komentar, koji na kraju nije stigao. Organizatori su, naravno, slobodni kontaktirati nas imaju li ikakav komentar.

15 godina
offline
Županijski Infokup 2012. - Bistri mladci i šlampav

mbaksa, evo i DUMP-ovog odgovora na cijelu stvar : http://www.dump.hr/

http://msacademic.hr/ - Ne gubi vrijeme guglajući o prilikama koje učenicima i studentima nudi Microsoft, ovdje je sve što ti treba! Ako sad nemaš vremena, msacademic.hr je tu i sutra :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Županijski Infokup 2012. - Bistri mladci i šla
Fearless kaže...

mbaksa, evo i DUMP-ovog odgovora na cijelu stvar : http://www.dump.hr/

Da, baš maloprije sam skužio, samo mi nije bio jasan datum te obavijesti (21. ožujka?!).

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: DUMP-ovo očitovanje
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice