Apple pustio u prodaju 16-inčni MacBook Pro

poruka: 105
|
čitano: 17.962
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple pustio u prodaju 16-inčni MacBook Pro".
16 godina
neaktivan
offline
Apple pustio u prodaju 16-inčni MacBook Pro

Moram reći - potpuno promašen podnaslov jer cijena ostaje kao za dosadašnji 15,4 model i čak je malo deblji nego je bio prethodnik. Apple je sve iznenadio ovom cijenom jer su svi očekivali da će biti veća s obzirom na promjene i mislim da će ovo biti hit model. Osim većeg ekrana konačno bi trebali riješiti "problem" tipkovnice, a poboljšano je hlađenje i dodan jači hardver. Jedan od najboljih prijenosnika postao je još bolji, a cijena je ostala ista. Nadam se da ću dogodine prijeći na 16-icu...

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
15 0 hvala 0
13 godina
offline
Apple pustio u prodaju 16-inčni MacBook Pro

Pogledao sam "opening" video Marcusa, gdje je samo primarno komentirao 16' MBP iza sebe, i za sada ga je jako nahvalio! 
Posebno je spomenuo kvalitetniju tipkovnicu, gdje su napustili leptir sistem klikanja i vratili se na stari! 
U dogledno vrijeme, vjerojatno i sam bih prešao na neku jaču verziju 

ATJ Lučko
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Apple pustio u prodaju 16-inčni MacBook Pro

Napokon nakon skoro 7 godina dobra zamjena za moj stari MacBook Pro 15 early 2013. Mada je i ovaj stari jos uvijek OK (Retina i7/16GB/512GB)

 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Apple pustio u prodaju 16-inčni MacBook Pro

Ako je sa prošlom tipkovnicom sve bilo u redu, zašto su je sad promijenili...?

It s just cornflakes...
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Apple pustio u prodaju 16-inčni MacBook Pro

dobro (vidi se trud) ali još preskupo (osim za neke profiće, kojima treba baš mac, poglavito zbog nekih specifičnih programa). šteta. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 3:30 (Ajar).
Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Apple pustio u prodaju 16-inčni MacBook Pro

Sandro: "Tanak i paperno skup"

Cijena ista kao prosle godine i jos je deblji nego prosle godine. Promasaj od podnaslova kao i obicno  

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2019 21:30 (pravi_covijek).
 
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple pustio u prodaju 16-inčni MacBook Pro
Qudek kaže...

Ako je sa prošlom tipkovnicom sve bilo u redu, zašto su je sad promijenili...?

Navodno se kvarila - tipke su se zaglavite i sl. te je mnogima bila preplitka. Meni je bila ok i nisam imao problema sa njom, no valjda je to trebalo napraviti. 

 

Ovaj laptop je jednostavno vrh i nema previše konkurencije (eventualno Surface Book) tako da je cijena takva kakva jest. S druge strane, kad te takav laptop drži 6-7 godina onda se i cijena lakše probavi

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
5 godina
offline
Apple pustio u prodaju 16-inčni MacBook Pro

Sto se u  tu cijenu i te dimenzije nije stao citac sd kartica....Da profici ne moraju vucarati adapter....

 

A i sta ce audio jack? Zar to nije stvar proslosti?

 

Sad gledam adapter sd to USB c kosta 39 USD i ocjenu 2,5 na appelovim stranicama;) Ne znas bil se smijao ili plakao ;)

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2019 21:53 (Posmatrač).
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Apple pustio u prodaju 16-inčni MacBook Pro

Šteta da nisu vratili citac SD kartica, hdmi i USB 2.. ovako i dalje treba petljat sa adapterima, i gledat gdje ces ga izgubit

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple pustio u prodaju 16-inčni MacBook Pro
southy kaže...
Qudek kaže...

Ako je sa prošlom tipkovnicom sve bilo u redu, zašto su je sad promijenili...?

Navodno se kvarila - tipke su se zaglavite i sl. te je mnogima bila preplitka. Meni je bila ok i nisam imao problema sa njom, no valjda je to trebalo napraviti. 

 

Ovaj laptop je jednostavno vrh i nema previše konkurencije (eventualno Surface Book) tako da je cijena takva kakva jest. S druge strane, kad te takav laptop drži 6-7 godina onda se i cijena lakše probavi

 Znam da je imala probleme, al služben stav Applea je bio da je sve ok, unatoč puno žaljenja da se kvari, to je problem, a ne kvarenje... 

 

Ah konkurencija, bilo koji PC laptop koji košta slične novce će imat i slične značajke.

It s just cornflakes...
5 godina
offline
Re: Apple pustio u prodaju 16-inčni MacBook Pro
Qudek kaže...
southy kaže...
Qudek kaže...

Ako je sa prošlom tipkovnicom sve bilo u redu, zašto su je sad promijenili...?

Navodno se kvarila - tipke su se zaglavite i sl. te je mnogima bila preplitka. Meni je bila ok i nisam imao problema sa njom, no valjda je to trebalo napraviti. 

 

Ovaj laptop je jednostavno vrh i nema previše konkurencije (eventualno Surface Book) tako da je cijena takva kakva jest. S druge strane, kad te takav laptop drži 6-7 godina onda se i cijena lakše probavi

 Znam da je imala probleme, al služben stav Applea je bio da je sve ok, unatoč puno žaljenja da se kvari, to je problem, a ne kvarenje... 

 

Ah konkurencija, bilo koji PC laptop koji košta slične novce će imat i slične značajke.

 Sluznei stav applea je da su objavili servisnu akciju za tastaturu prije nego je lap izasao na trziste... To i nije bas stav da se ne kvare........

 

https://support.apple.com/keyboard-service-program-for-mac-notebooks

 

 

16 modela je obuhvaceno akcijom.... Inace sve je ok ;)

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2019 22:08 (Posmatrač).
12 godina
offline
Re: Apple pustio u prodaju 16-inčni MacBook Pro
Moram priznati da mi se ovo čini jako primamljiv laptop.
Začudo, unatoč glasinama nisu povećali cijenu, poboljšali su ga na svim poljima, čak su i duplo povećali i SSD početnih modela.
Ipak ni to nije dovoljno jer bi ti laptopi u startu trebali dolaziti s minimalno 1TB SSDa i 32gb RAMa.
Sada ionako sve više uređaja koristi USB C standard, pa me više ljute oni koji nisu prešli na njega (a tu je i sam Apple s iPhoneom), nego ovaj laptop što stavlja naglasak na njemu.

Jedino što mi je laptop uz mobitel i tablet postao više desktop računalo, nego li mobilno, pa sad važem između ovog 16” i iMaca 5K.
Ironija je da je laptop trenutno možda i snažniji, ali i skuplji.
Baš me zanima hoće li skoro neki redizajn iMaca. Mogli bi i njemu malo srezati rubove.
Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma.
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Apple pustio u prodaju 16-inčni MacBook Pro
Je li moguce da je Apple saslusao i uvazio kritike svojih korisnika?!?

MBP16" je pun pogodak i narucujem ga cim prode validaciju te ga uvrste u interni katalog. Cekam ga godinu i po.
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Apple pustio u prodaju 16-inčni MacBook Pro
Pa i nije bas toliko skup. Zapravo sam razocaran...
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Apple pustio u prodaju 16-inčni MacBook Pro
Posmatrač kaže...

 Sluznei stav applea je da su objavili servisnu akciju za tastaturu prije nego je lap izasao na trziste... To i nije bas stav da se ne kvare........

 

https://support.apple.com/keyboard-service-program-for-mac-notebooks

 

16 modela je obuhvaceno akcijom.... Inace sve je ok ;)

 

Ne samo da su popravili tastaturu, nego sad imaš i fizičku, PRAVU ESCAPE TIPKU! A ne touch bar u kojem malo imaš esc, malo ne.

Samo to vrijedi 2800$.

16 godina
offline
Apple pustio u prodaju 16-inčni MacBook Pro

Da, neznam ovo je jedna od rijetkih vijesti o novom proizvodu applea gdje se nemogu baš složiti da je "papreno preskup". Čak i razlika između najjačeg i baznog modela nije toliko velika. 
Ovo je profesionalni desktop replacement stroj, sa vrhunskim ekranom, moćnom grafikom i procesorima i ako se pokaže ljudima da je pouzdan, da se ne pregrijava ili zapinje - bit će vrlo popularan.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
7 1 hvala 0
7 godina
offline
Apple pustio u prodaju 16-inčni MacBook Pro

Ovo je neko moje opazanje dvije situacije:

- autor je htio senzacionalni (pod)naslov, a zapravo mu nije proslo onako kako je zelio. Uredjaj jest skup, ali Apple ga je stavio u cjenovnu kategoriju postojeceg asortimana 15 incnih modela. Znaci cijena je nepromijenjena za bolje performanse. 
- kao sto sam s nekim ljudima pricao, za mene je odlazak Ivea iz Applea bila dobra vijest, sto ovaj model i potvrdjuje. To je covjek koji je za 2-3mm tanje uredjaje kompromitirao funkcionalnost. Ovaj model izgleda kao dobar balans dizajna i funkcionalnosti, a ne znam ikoga kome bi tih extra par mm deblji laptop radio probleme

 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Apple pustio u prodaju 16-inčni MacBook Pro
tokyu kaže...

Ovo je neko moje opazanje dvije situacije:

- autor je htio senzacionalni (pod)naslov, a zapravo mu nije proslo onako kako je zelio. Uredjaj jest skup, ali Apple ga je stavio u cjenovnu kategoriju postojeceg asortimana 15 incnih modela. Znaci cijena je nepromijenjena za bolje performanse. 
- kao sto sam s nekim ljudima pricao, za mene je odlazak Ivea iz Applea bila dobra vijest, sto ovaj model i potvrdjuje. To je covjek koji je za 2-3mm tanje uredjaje kompromitirao funkcionalnost. Ovaj model izgleda kao dobar balans dizajna i funkcionalnosti, a ne znam ikoga kome bi tih extra par mm deblji laptop radio probleme

 A u cemu je problem u toliku kutijetinu staviti minijaturni citac sd kartica koji kosta par centi?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple pustio u prodaju 16-inčni MacBook Pro
tokyu kaže...

Ovo je neko moje opazanje dvije situacije:

- autor je htio senzacionalni (pod)naslov, a zapravo mu nije proslo onako kako je zelio. Uredjaj jest skup, ali Apple ga je stavio u cjenovnu kategoriju postojeceg asortimana 15 incnih modela. Znaci cijena je nepromijenjena za bolje performanse. 
- kao sto sam s nekim ljudima pricao, za mene je odlazak Ivea iz Applea bila dobra vijest, sto ovaj model i potvrdjuje. To je covjek koji je za 2-3mm tanje uredjaje kompromitirao funkcionalnost. Ovaj model izgleda kao dobar balans dizajna i funkcionalnosti, a ne znam ikoga kome bi tih extra par mm deblji laptop radio probleme

 U potpunosti se slažem
BUG autori samo nek je nalagat shita po Appleu, pa ako ne prolazi na jedan onda prolazi na drugi nacin a to je izmisljanje
cuj "ali i oveću cijenu"

Bitno je da je to u naslovu tako da ovi sto nevole Apple samo dobiju vjetar u ledja a pojma nemaju

Nisam ni mislio pisat ali vidim da ima istomisljenika pa samo zelim podrzat misljenje

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 10:41 (vickokill).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple pustio u prodaju 16-inčni MacBook Pro
Posmatrač kaže...

 A u cemu je problem u toliku kutijetinu staviti minijaturni citac sd kartica koji kosta par centi?

To je kao da kazes zasto je problem na Ferraria ugradit kuku za prikolicu
Frende moj Sd kartica je za windows, kupi sebi surface pro a ne Macbook Pro

8 godina
offline
Re: Apple pustio u prodaju 16-inčni MacBook Pro
Sdcard je za windows?
Na sta je ovaj forum spao...
5 godina
protjeran
offline
Re: Apple pustio u prodaju 16-inčni MacBook Pro
Baš je super fanovima Jabučice - (i) njihovo je kraljevstvo nebesko.

Najveći je bed što smo zbog dugogodišnjeg Apple ludila (mislim na nebulozne cijene) najebali mi koji s njima veze nismo trebali imati.
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 11:07 (Antiseptik).
Moj PC  
1 6 hvala 0
9 godina
offline
Re: Apple pustio u prodaju 16-inčni MacBook Pro
Laptop je super ali 20,000kn a i svake godine izlazi jaci i bolji. Blago onom tko si to moze priustiti i kome to bas treba. Oni koji koriste laptop za net i filmove ne trebaju ovo ali nazalost znam hrpu ljudi koji kupuju macbuke a koriste ga upravo za to.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Apple pustio u prodaju 16-inčni MacBook Pro

U Hrvatskoj cijena jedno 30k kuna. Moraš biti lud da to kupiš, pa da imaš ne znam koliko novaca.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
2 3 hvala 0
12 godina
offline
Apple pustio u prodaju 16-inčni MacBook Pro

Izvrstan laptop - napokon su poslušali korisnike. Nisu ništa izmišljali i popeglali su sve ono oko čega su se žalili korisnici. Nema smisla vraćati se na stare utore kad su se svi korisnici Macbooka već navikli na USB C. 

Šteta jedino što će, kao što je kolega iznad napisao, cijena kod nas biti 30 000 kn pa si ga neću moći nikad opravdati. Ali po cijeni od $2399 nema mu se što prigovoriti.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Apple pustio u prodaju 16-inčni MacBook Pro

U Amerci je to drugačije. Tamo kad kupiš nešto takvo onda imaš dok doslovno ne krepa. Moji američke kolege imaju macbook-e po 5-6 godina minimalno, kod njih je to investicija, a ne razlog za ku*čenje.

 

 Tako sam i ja investirao u Dell XPS i ne mjenjam ga minimalno 6-7 godina ako će raditi.

Samomrzeći hrvat
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 12:11 (Entry Point).
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Apple pustio u prodaju 16-inčni MacBook Pro
Cijena na amazon de je 20000kn core i7 512gb sad
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Apple pustio u prodaju 16-inčni MacBook Pro
Gogy7 kaže...
Cijena na amazon de je 20000kn core i7 512gb sad

 Pa još nije u prodaji novi 16"..

5 godina
offline
Re: Apple pustio u prodaju 16-inčni MacBook Pro
vickokill kaže...
Posmatrač kaže...

 A u cemu je problem u toliku kutijetinu staviti minijaturni citac sd kartica koji kosta par centi?

To je kao da kazes zasto je problem na Ferraria ugradit kuku za prikolicu
Frende moj Sd kartica je za windows, kupi sebi surface pro a ne Macbook Pro

 Vecu glupost u zivotu ne cuh...

 

A sta je onda pro na tome kinu? Daj mi navedi jedan jedini komad pro opreme koji se kaci na USB-C?????????

 

Na tu cijenu naplatiti jos 39 USD za adapter je sramota... Ali hej to je apple.....

7 godina
protjeran
offline
Re: Apple pustio u prodaju 16-inčni MacBook Pro
Posmatrač kaže...
vickokill kaže...
Posmatrač kaže...

 A u cemu je problem u toliku kutijetinu staviti minijaturni citac sd kartica koji kosta par centi?

To je kao da kazes zasto je problem na Ferraria ugradit kuku za prikolicu
Frende moj Sd kartica je za windows, kupi sebi surface pro a ne Macbook Pro

 Vecu glupost u zivotu ne cuh...

 

A sta je onda pro na tome kinu? Daj mi navedi jedan jedini komad pro opreme koji se kaci na USB-C?????????

 

Na tu cijenu naplatiti jos 39 USD za adapter je sramota... Ali hej to je apple.....

 Dajte ljudi nemojte odgovarati ocitim trolovima/bjednicima koji se hrane odgovorima.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice