Bluetooth – tehnologija novog doba

poruka: 5
|
čitano: 2.528
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bluetooth – tehnologija novog doba".
9 godina
offline
Bluetooth – tehnologija novog doba

Bluetooth je prespor, treba im veća propusnost što za slanje podataka što za multichannel audio u budućnosti.

Također bilo bi dobro kada bi bluetooth kao tehnologija mogao automatski sinkronizirati podatke između računala i mobitela čim su u dometu jedno drugom, ali očito nitko na tržištu nije zainteresiran za tako nešto

 
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Bluetooth – tehnologija novog doba

mislim da BT nije nikad zamišljen kao protokol sa velikom propusnoću već sa max energetskom efikasnošću. baš sam pročitao da za isti paket podataka BT koristi 40 puta manje struje nego Wifi. naravno BT ima limit max brzine. ali to ionako nije njegova namjena. za ono što je namjenjen radi točno kako treba.

Moj PC  
7 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bluetooth – tehnologija novog doba
ranko091 kaže...

mislim da BT nije nikad zamišljen kao protokol sa velikom propusnoću već sa max energetskom efikasnošću. baš sam pročitao da za isti paket podataka BT koristi 40 puta manje struje nego Wifi. naravno BT ima limit max brzine. ali to ionako nije njegova namjena. za ono što je namjenjen radi točno kako treba.

Da se nadovežem, i poprilično manja interferencija na 2.4GHz spektru jer bluetooth koristi 1-2MHz širinu, dok wifi koristi (po defaultu) 20MHz. Za tu širinu brzine su super.

Za wifi audio uređaje treba koristiti već postojeće wifi mreže za spajanje među njih... jer tome wifi i služi, a ne da se pravi još stanica...

Videćemo kako će izgledati Bluetooth 5.0, svakako se čini obećavajućim za sve namjene.

cQKGUgOfD8U
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.11.2017 10:49 (spookymulder84).
15 godina
offline
Bluetooth – tehnologija novog doba

osim sigurnosnog problema, za sad jedino isključivanje pomaže.. (Bluetooth 5:  2x the speed + 4x the range = 8x the security risk .. naravno, prodaju svoj DLP ili muda pod bubrege).. ni slova o nekoj novoj (nepostojećoj) prevenciji u novom standardu jer bi bio anti-poveziv na do sad jednostavan način. Skraćivanje dometa na par metara bi mogla biti nova reklama za green+sec pamflete, kao i štednja baterije.. realno, to je rupa, samo će je nazvati drugačije, fičer!

kvaka-22, ovce&novce. BT ne može oboje, odnosno, može ako su korisnici ovce, uzeti novce, a bezbrojni uređaji su tu oko nas...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 2 hvala 1
12 godina
offline
Bluetooth – tehnologija novog doba

imam tablet koji  podržava bluetooth 4.0 LE

da li je kompatibilan sa bluetooth 4.0 štampačem

za fiskalnu

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.10.2019 19:04 (valisaurea).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice