Od danas u nekim zemljama dostupna Google Stadia,

poruka: 36
|
čitano: 9.851
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od danas u nekim zemljama dostupna Google Stadia, ".
15 godina
offline
Od danas u nekim zemljama dostupna Google Stadia,
 
14 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Od danas u nekim zemljama dostupna Google Stad
OnLive,Gaikai,GameFly, sve propalo, nadam se da će Google imati više sreće.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Od danas u nekim zemljama dostupna Google Stad
mGT kaže...
OnLive,Gaikai,GameFly, sve propalo, nadam se da će Google imati više sreće.

 Svi oni zajedno nisu imali budžet kao Google da to bolje naprave. Ovdje samo držat fige da ovo uspije. Ne samo od Google-a, nego i od drugih veliki igrača.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
4 godine
protjeran
offline
Re: Od danas u nekim zemljama dostupna Google Stad
Ja se iskreno nadam da će im ovo propasti 1. Jer mi se Google gadi kao kompanija, 2. Jer je ovo izravan put u Matrix, odnosno oduzimanje ljudskih sloboda, pravo na posjedovanje, privatnost i osobnost, 3. Jer je ovo fašizam, potpuna kontrola i manipulacija u celofanu demokratskog napretka.
 
6 31 hvala 0
16 godina
offline
Od danas u nekim zemljama dostupna Google Stadia,

Ako ništ bit će dobra za odigrati partiju šaha ili karte.

Moj PC  
10 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Od danas u nekim zemljama dostupna Google Stad
Kokobil50 kaže...
Ja se iskreno nadam da će im ovo propasti 1. Jer mi se Google gadi kao kompanija, 2. Jer je ovo izravan put u Matrix, odnosno oduzimanje ljudskih sloboda, pravo na posjedovanje, privatnost i osobnost, 3. Jer je ovo fašizam, potpuna kontrola i manipulacija u celofanu demokratskog napretka.

 zaboravio tablete?

-
7 godina
offline
Re: Od danas u nekim zemljama dostupna Google Stad

@crozoki

E baš to, jedva čekam belu 4K!!!

Baš sam nedavno komentirao s kolegom kak ne postoji zapravo ni jedna verzija bele, ni na jednoj platformi a da ima dobru grafiku.

Sad kad je Stadia u igri, dolazimo na svoje i mi koji nemamo dovoljno dobru konfu za belu 4K 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 21:17 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Od danas u nekim zemljama dostupna Google Stad
Probao i jedina dobra stvar je kontroler. Zbilja ne vidim tu razliku u latenciji u odnosu na PS Now o kojoj su svi pricali prije. I dalje je to dosta losije od lokalnog gaminga ako se nema fiber...vuce preko 25 mbit a zahtjeva 2-3ms ping. Dosta nerealno i u Americi trenutno
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Od danas u nekim zemljama dostupna Google Stadia,

"Google je za vikend panično proširio ponudu s još 10 igara" 

 

Kao da čitam Dnevno hr... Koja je ono konzola došla sa više od 10-12 igrica u paketu? Niti jedna afaik.

 

btw, "igrice" (u stvari igretine) su danas među najunosnijim, najvećim biznisima današnjice, odavno prepišale Hollywood po svim brojkama.

Bar desetina budžeta od tih pustih multimilijardi ide na PR i marketing.

Očekivati da će Nvidia, Nintendo, Microsoft, Sony, Steam (Valve) itd mirno čekati da im Google uzme dio kolača bilo bi naivno. Bilo je za očekivati da će Stadiu svi "dočekati na nož", taman bila perfektna i 3 koplja ispred ostalih.

No opet, većina recenzija koje sam do sada pročitao su ...blesave.

Realni problemi su tu - Google nije odradio domaću zadaću: neki još nisu ni dobili aktivacijski kod, neke stvari ne rade kako treba, a najgluplje je to da je gro ljudi mislilo da će se prištekati u desetinama iz ureda, i to preko wifi  i da neće biti laga... Google je trebao jasno naznačiti da je ovo BETA, da će se stvari još "brusiti" mjesecima, a uz to odraditi mega faq i mega korisnički support. Ovo za sad je prilično traljavo. Ali članci i komentari (reakcije) su katastrofa. Indikativno je da su ljudi počeli kakati 2 dana unaprijed, kad SIGURNO nisu mogli ni probati kako Stadia doista funkcionira. Oh well... 

 
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od danas u nekim zemljama dostupna Google Stad
Imas gforce now isto je u beti zadnje dvije godine. Free je i možee dodati svoje igre.

Jedino sto je google dobro napravio je limit dostupnih zemalja.
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 22:22 (Gajotres).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Od danas u nekim zemljama dostupna Google Stadia,

Tu je nekakav normalan, objektivan review:
https://www.techradar.com/reviews/google-stadia

 
0 1 hvala 0
Re: Od danas u nekim zemljama dostupna Google Stad
Gajotres kaže...
Imas gforce now isto je u beti zadnje dvije godine. Free je i možee dodati svoje igre.

Jedino sto je google dobro napravio je limit dostupnih zemalja.

 

 

GeForce now mi radi iznenađujuće dobro, ali on radi samo s određenim brojem igara. Nisu sve podržane tako da nisam mogao testirati, ali Civ6 je radio super.

Doduše on nije FPS, ali takve usporenije igre rade super. (Imam maksimalno 25 megabitni download, spojen sam mrežom. Wireless je neupotrebljivo smeće za to)

 

Uskoro dolazi Microsoft xCloud koji će omogućiti streaming 50+ igara kroz jednu pretplatu (xbox igara). Ovo mi djeluje vrlo zgodno i daleko bolje od Stadie.

 

A uskoro stiže i Shadow Tech (https://shadow.tech/int/) koji će ponuditi fiksnu mjesečnu pretplatu a ti ćeš dobiti ne samo gaming platformu nego i udaljeni stroj, jer ti daju mogućnost da na to instaliraš što god te volja. Odmah su javili da neće provjeravati što radiš na tom stroju, pa eto, torrenti ...?

 

Uglavnom, streaming je budućnost, možda ne za svakoga ali za dobar dio ljudi sigurno jest. Nama casual igračima vrlo je interesantno.

 

 

Moram napomenuti da je ovo sve najviše primjereno 5G mrežama, koja će doći kroz par godina, a s njom će i praktički nestati latencija a streaming 4K@60 postati nešto posve normalno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 22:35 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
15 godina
offline
Re: Od danas u nekim zemljama dostupna Google Stad
Glavni limit je udaljenost od datacentra i internet.

Ovaj link od zechine je dobar i u tome je stvar. Ovo ne ide s adsl om. Optika i valjda 5G. 50 Mb je minimum. Wifi samo ovaj brzi sto radi na vecoj frekvenciji.

Ovo odavno govorim dokle god su datacentri u Amsterdamu mi možemo zaboraviti na streaming.
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 22:53 (Gajotres).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Od danas u nekim zemljama dostupna Google Stadia,

Sjećam se kad je netflix došao kod nas bilo je na vijestima kako je neki šef t-coma izrazio zabrinutost zbog povećanog prometa...kakva bi zabrinutost bila kad bi ovo došlo kod nas...infarkt bi dobili svi od reda

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od danas u nekim zemljama dostupna Google Stad
Dobar review, ali ne kritizira dovoljn cinjenicu da je skupo.

$10 mj., skup kontroler i CC ultra, i onda jos retail cijena za svaku igru. Ili sam ja shvatio nesto drugo...

Ako EA Access i sl. stvari budu bundlane s PS Now, ne vidim prevelik uspjeh... no ja sam opcenito skeptican prema streamingu
15 godina
offline
Re: Od danas u nekim zemljama dostupna Google Stad
mGT kaže...
OnLive,Gaikai,GameFly, sve propalo, nadam se da će Google imati više sreće.

Ja se nadam da neće... 

Kokobil50 kaže...
Ja se iskreno nadam da će im ovo propasti 1. Jer mi se Google gadi kao kompanija, * * *

... baš kao i ovaj kolega forumaš.

 

Jer ako Google toliko novaca ne znam kako sebi dopušta Rip by Google usluge kao što su G+ i sl. 

Hoće telefon, hoće društvenu mrežu, evo sad i hoće i svoje "netflix". Seri ih. I meni nekad draga (ah Altavista i ljeto '97-mo) kompanija postala je omraženija od Applea.

Iskazao sam bojazan da Edge prelazi na Chromium ali tu sam vidio prednost da ću umiljene addonse imati i na Edge i riještit se Chromea jednom za svagda ali opet vidim da će Google nešto (već je bila riječ o tome) promjeniti na Chromiumu tako da ekipa koja pravi uBlock Origin može staviti ključ u bravu.. pa onda opet na ringišpil u krug.

Dobio si puno TD-ova (što ovdje ne treba da te ni malo brine, jer meni Jakovp redom dijeli i piše moje memoare po zidovima) ali traba reći da si u pravu.

8 godina
offline
Re: Od danas u nekim zemljama dostupna Google Stad

Drž se ti Cortane. I Clippya i MSN Messengera. Sigurno je sigurno.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Od danas u nekim zemljama dostupna Google Stad
Gajotres kaže...
Imas gforce now isto je u beti zadnje dvije godine. Free je i možee dodati svoje igre.

Jedino sto je google dobro napravio je limit dostupnih zemalja.

 Koliko si dugo cekao invite za beta access?

7 godina
offline
Re: Od danas u nekim zemljama dostupna Google Stad
Zechina kaže...

Drž se ti Cortane. I Clippya i MSN Messengera. Sigurno je sigurno.

a windows mobile?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
8 godina
offline
Re: Od danas u nekim zemljama dostupna Google Stad
Louis Pluto kaže...
Zechina kaže...

Drž se ti Cortane. I Clippya i MSN Messengera. Sigurno je sigurno.

a windows mobile?

 Nemoj sad sol na ranu...

12 godina
offline
Re: Od danas u nekim zemljama dostupna Google Stad
Envy kaže...
mGT kaže...
OnLive,Gaikai,GameFly, sve propalo, nadam se da će Google imati više sreće.

Ja se nadam da neće... 

Kokobil50 kaže...
Ja se iskreno nadam da će im ovo propasti 1. Jer mi se Google gadi kao kompanija, * * *

... baš kao i ovaj kolega forumaš.

 

Jer ako Google toliko novaca ne znam kako sebi dopušta Rip by Google usluge kao što su G+ i sl. 

Hoće telefon, hoće društvenu mrežu, evo sad i hoće i svoje "netflix". Seri ih. I meni nekad draga (ah Altavista i ljeto '97-mo) kompanija postala je omraženija od Applea.

Iskazao sam bojazan da Edge prelazi na Chromium ali tu sam vidio prednost da ću umiljene addonse imati i na Edge i riještit se Chromea jednom za svagda ali opet vidim da će Google nešto (već je bila riječ o tome) promjeniti na Chromiumu tako da ekipa koja pravi uBlock Origin može staviti ključ u bravu.. pa onda opet na ringišpil u krug.

Dobio si puno TD-ova (što ovdje ne treba da te ni malo brine, jer meni Jakovp redom dijeli i piše moje memoare po zidovima) ali traba reći da si u pravu.

Nije stvar do Googleta kao kompanije, nek je poanta u razvoju tehnologije.

Ako to njima uspije i drugi će ih sljediti u tom smjeru, u tom slučaju imaš više izbora, ista stvar kao i sa svakom drugom tehnologijom.

I ne kužim kak možeš mrziti jednu koorporaciju a ostale ne, sve je to ista gamad gladna profita do kojeg dolaze gazeći leševe.

 

 

 

15 godina
offline
Re: Od danas u nekim zemljama dostupna Google Stad
dva_ujutro kaže...
Gajotres kaže...
Imas gforce now isto je u beti zadnje dvije godine. Free je i možee dodati svoje igre.

Jedino sto je google dobro napravio je limit dostupnih zemalja.

 Koliko si dugo cekao invite za beta access?

Ako se ne varam nekih 2 mjeseca. Sječam se da nisam očekivao da ću dobiti i onda me samo jedan dan ugodno iznenadi. 

15 godina
offline
Od danas u nekim zemljama dostupna Google Stadia,

Ako koga zanima kako će to biti neka proba Google Cloud + Parsec, ne znam jel semože još Azure dobiti za free ali isti combo Azure + Parsec. Parsec mi je do sada najbolji streaming software. Probao sam ga prvi put još prije tri godine kad je bio u alfi u kombinaciji s Azurom. 

 

Otprilike tako će te najbolje vidjeti streaming na djelu. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Od danas u nekim zemljama dostupna Google Stadia,

MA super je to uređaj ali samo za strategije i to ne real-time već one x4.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Od danas u nekim zemljama dostupna Google Stad
mGT kaže...
OnLive,Gaikai,GameFly, sve propalo, nadam se da će Google imati više sreće.

 OnLive je radio puno bolje od ovoga, i to, u to vrijeme, na puno lošijem internetu... I njih je kupio Sony, tako da još uvijek nešto od toga radi kroz PlayStation Now. A dolazi i xCloud...

12 godina
offline
Re: Od danas u nekim zemljama dostupna Google Stad
Nadam se da će moć vratit solitaire na 60 Fpsa?
*# @Frk #*/
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Od danas u nekim zemljama dostupna Google Stad
Bilal kaže...
mGT kaže...
OnLive,Gaikai,GameFly, sve propalo, nadam se da će Google imati više sreće.

 OnLive je radio puno bolje od ovoga, i to, u to vrijeme, na puno lošijem internetu... I njih je kupio Sony, tako da još uvijek nešto od toga radi kroz PlayStation Now. A dolazi i xCloud...

 Znam, radio je relativno dobro na 5 Mbps T-com DSL-u, Sony je sve pokupovao i ugasio .

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Od danas u nekim zemljama dostupna Google Stad
mGT kaže...
Bilal kaže...
mGT kaže...
OnLive,Gaikai,GameFly, sve propalo, nadam se da će Google imati više sreće.

 OnLive je radio puno bolje od ovoga, i to, u to vrijeme, na puno lošijem internetu... I njih je kupio Sony, tako da još uvijek nešto od toga radi kroz PlayStation Now. A dolazi i xCloud...

 Znam, radio je relativno dobro na 5 Mbps T-com DSL-u, Sony je sve pokupovao i ugasio .

 

 Da, sjećam se da je kod mene tada bilo 6 ili 8 Mbps, i radilo je pristojno. Bilo je igrivo u svakom slučaju. I sad gledam ovo čudo, ovaj lik na videu ima bolesnu brzinu downloada i uploada, uz minimalan ping, i igra je totalno neigriva. Da se OnLive do sada razvijao, sad bi bio miljama ispred...

15 godina
offline
Od danas u nekim zemljama dostupna Google Stadia,

Dakle Google Stadia = Google Sranjija. To bi bilo to.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od danas u nekim zemljama dostupna Google Stad
Google je ako nista stvorio marketinski hype za trziste u kojem ce drugi dominirat.....nista novoga
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice