Drago Galić: Pet knjiga za ljeto

poruka: 44
|
čitano: 9.795
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Drago Galić: Pet knjiga za ljeto".
16 godina
offline
Re: Drago Galić: Pet knjiga za ljeto
Vortac kaže...

Fascinantno mi je s kojom preciznošću Drago zna kada dolazi sljedeća recesija (krajem ove ili sljedeće godine). Drago, nije mi jasno zašto ne pišeš i za websajtove gdje su takve procjene itekako tražene npr. poslovni.hr, novac.jutarnji.hr ili Lider? Mislim, bez uvrede, ali čini mi se da te IT sektor ionako više ne zanima toliko - i od ovih pet preporučenih knjiga, četiri se praktički direktno tiču prvenstveno ekonomije i financija. Dakle, čak i ako zanemarimo to s recesijom... nije teško za pretpostaviti što ti je trenutno u fokusu interesa.

Elem izvrsni urednik nije sranjski posao, a i vezan je uz financije.. 

12 godina
offline
Re: Drago Galić: Pet knjiga za ljeto
Drago kaže...
wyks kaže...

Bas sam nedavno citao calanak o istoj tematici na NPR.org

 

Drustvo vec pokazuje znakove recesije -

 

Ovo dolje je kulturološki zanimljivo, ali s ekonomske strane, Federalne rezerve su već smanjile kamatne stope, što je mjera koja se poduzima kada se želi potaknuti privreda (u recesiji), a nominalno ekonomija buja pa je nejasno zašto onda to rade?

 

 

 Odakle ti to? Stvarno je zapravo suprotno. Link: https://tradingeconomics.com/united-states/interest-rate

 

16 godina
moderator
offline
Re: Drago Galić: Pet knjiga za ljeto
15 godina
offline
Drago Galić: Pet knjiga za ljeto

Pomagajte!

 

Treba mi neka knjiga za savjete za trgovanje na burzi i prodajom i kupnjom cijenama dionica. Top sam matematičar ali ekonomist totalna truba.
Ako tko ima link kakav ili da mi pošalje na email neka se javi.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Drago Galić: Pet knjiga za ljeto

Hvala, naći ću ih na torrentu dok mi ne stigne papirnato izdanje.

Ali treba mi knjiga na nekom od naših jezika. Malo ću progooglat ali u svakom slučaju puno ti hvala.

11 godina
offline
Re: Drago Galić: Pet knjiga za ljeto
Envy kaže...

Hvala, naći ću ih na torrentu dok mi ne stigne papirnato izdanje.

Ali treba mi knjiga na nekom od naših jezika. Malo ću progooglat ali u svakom slučaju puno ti hvala.

Proguglaj neku knjigu o psihologiji mase (crowd psychology). To je korisnije.

 

E da, uzmi u obzir da onaj ko zna - radi, a onaj koji ne zna - podučava (ili piše knjige).

42
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.7.2019 14:00 (markoBT).
15 godina
offline
Drago Galić: Pet knjiga za ljeto

još jedna preporuka, a nije knjigasta. dvosezonska (zasad) serija "happy!". to je sve što ono ste oduvijek željeli gledati ali niste se usudili tražiti da vam se snimi. ak se meni dopada, jasno je da autori nisu baš čitavi. 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.8.2019 11:16 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Drago Galić: Pet knjiga za ljeto

 

Kako je ekonomija zajebana stvar.

 

Eto, Drago misli da će doći do recesije jer FED smanjuje kamatnu stopu, a ja mislim da do recesije možda neće doći jer FED smanjuje kamatnu stopu. 

42
15 godina
offline
Re: Drago Galić: Pet knjiga za ljeto
markoBT kaže...
* * *

Proguglaj neku knjigu o psihologiji mase (crowd psychology). To je korisnije.

 

E da, uzmi u obzir da onaj ko zna - radi, a onaj koji ne zna - podučava (ili piše knjige).

Pa jeste.. ja kao matematičar i IT-ovac želim znati samo ove ekonomske izraze i šta je šta u ovim programima za trgovanje za berzu a ostalo - vidjet ćemo. tgek sam krenuo u tim vodama.

Da onak koji podučava može biti profesor matematike ili Osnovi elektrotehnike a poduči inžinjera koji napravi elektranu.

Ili dobar trener/selektor će odabrati igrače a igrači će donijeti pobjedu. To je tako.

 

Btw: ne čita mi se puno toga o psihologiji i inimim budalaštinama (Ekonomija i Pravo su mi najgluplje nauke na planetu) želim ovo skontati na svoj način (tako sam i svom Brokeru rekao) poput vide igre ali sa pravim novcima. 

 

markoBT kaže...

 

Kako je ekonomija zajebana stvar.

 

Eto, Drago misli da će doći do recesije jer FED smanjuje kamatnu stopu, a ja mislim da do recesije možda neće doći jer FED smanjuje kamatnu stopu. 

Danas nisam stigao ispočetka pa sam na kraj webinara pogledao: "Odluka Federalnih rezervi SAD o kamatnoj stopi" pa ću sutra sve ispočetka da pogeldam. Malo sam čuo ali ako dolar raste zlato pada ili ako dolar jača zlato raste.

 

Pa ćemo da vidimo. BTW: pogodio sam u sridu da će Intelove i Appleove dionice danas rasti nakon što je Intel prodao odjel 5G modema Appleu. Intel se time riješio odjela koji mu pravi gubitke a Apple dobio možda neovisnot od drugih proizvođača 5G modema..

Eto ispričavam se za OffTopic.

11 godina
offline
Re: Drago Galić: Pet knjiga za ljeto
Envy kaže...

...

 

Btw: ne čita mi se puno toga o psihologiji i inimim budalaštinama (Ekonomija i Pravo su mi najgluplje nauke na planetu) želim ovo skontati na svoj način (tako sam i svom Brokeru rekao) poput vide igre ali sa pravim novcima. 

 

Psihologija nije budalaština, kad su u pitanju ljudi ona je najvažnija. Jer ljudi, najčešće, nisu racionalni i rade čudne stvari. A na burzama trguju ljudi i ako ne razumješ zašto rade to što rade loše ćeš završit.

 

Ali kako mi se ćini ti sve to shvataš kao igru, pa se poigraj malo. Usput ćeš nešto i naučit, a svaka škola se plaća pa ćeš i ti platit ovu.

 

42
15 godina
offline
Re: Drago Galić: Pet knjiga za ljeto
markoBT kaže...
Envy kaže...

...

 

* * *

 

Ima li gdje otvorena tema ili ako nema da ju otvorimo? 

11 godina
offline
Re: Drago Galić: Pet knjiga za ljeto

Vidi na Moj novac.

42
6 godina
offline
Re: Drago Galić: Pet knjiga za ljeto
@Envy

Za početak....kod mene na,repeticije....u ožujku 2017....sam krenuo s pričom dionice...da nemam pevec dionice sad bih bio u vrapću(s obzirom na stanje ostalih dionica)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice