Elon Musk želi bacati nuklearne bombe na Mars

poruka: 26
|
čitano: 3.430
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Elon Musk želi bacati nuklearne bombe na Mars".
14 godina
neaktivan
offline
Elon Musk želi bacati nuklearne bombe na Mars

Kako lik uspjeva da i ovakvim izjavama nagovori novinare da pisu pisu clanke i doprinose PRu? Prekucao je tu PR igru i mora mu se odati priznanje

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Elon Musk želi bacati nuklearne bombe na Mars
Lisica kaže...

Kako lik uspjeva da i ovakvim izjavama nagovori novinare da pisu pisu clanke i doprinose PRu? Prekucao je tu PR igru i mora mu se odati priznanje

 

 nije musk toliko genijalan koliko su novinari posljednjih godina losi

 

14 godina
neaktivan
offline
Elon Musk želi bacati nuklearne bombe na Mars

On samo prodaje majicu sa tim nazovm, jer je poznat po toj rečenici

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Elon Musk želi bacati nuklearne bombe na Mars

Guru opet prodaje smeće sljedbencima sa osmijehom na licu.

 

BTW

za novinare i ostalu bratiju koji su ozbiljno shvatili ovo pr*seravanje gurua:

 

Mars ima sasvim dovoljno CO², tj. 95% njegove atmosfere je ugljik dioksid. Glavni problem bilokakvog pokušaja terformiranja Marsa je tlak, ali to znaju samo upućeniji.

A ovi ostali koji upijaju sve što im Crkva Presvetlog Zatoplenja™ propovijeda, misle da je CO² sam po sebi dovoljan za zagrijati kotlić vode.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
7 4 hvala 0
15 godina
offline
Elon Musk želi bacati nuklearne bombe na Mars

kao što znamo od njegovih obožavatelja, muskonja zna što čini. 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Elon Musk želi bacati nuklearne bombe na Mars
memulica kaže...

Guru opet prodaje smeće sljedbencima sa osmijehom na licu.

 

BTW

za novinare i ostalu bratiju koji su ozbiljno shvatili ovo pr*seravanje gurua:

 

Mars ima sasvim dovoljno CO², tj. 95% njegove atmosfere je ugljik dioksid. Glavni problem bilokakvog pokušaja terformiranja Marsa je tlak, ali to znaju samo upućeniji.

A ovi ostali koji upijaju sve što im Crkva Presvetlog Zatoplenja™ propovijeda, misle da je CO² sam po sebi dovoljan za zagrijati kotlić vode.

 Kao što Memulica reče, 95% atmosfere Marsa je CO2, ali je jako tanka ( oko 1 % gustoće Zemljine atmosfere ) i trebalo bi je "podebljati" sa nekoliko stotina milijardi tona drugih plinova, naprimjer kisika i dušika. Jedno od možda mogućih rješenja je da se pronađe neki osrednji asteroid građen od uglavnom smrznutih plinova i da se na neki način skrene prema Marsu. Padom takvog asteroida plinovi bi isparili i pojačali Marsovu atmosferu, te bi i CO2 konačno došao do izražaja. Temperatura bi se podigla, voda bi se otopila i počela isparavati i to bi podiglo temperaturu, što bi bio prvi korak teraformiranja. To bi podiglo temperaturu toliko da bi i Marsove polarne kape (CO2) isparile i dodatno malo podigle temperaturu. Što se tiče atomskih bombi koje bi otopile polarne kape, naišao sam negdje na elegantnije rješenje: Polarne kape bi se zacrnile tankim slojem čađe, došlo bi do boljeg upijanja topline i ispuštanja CO2 u atmosferu. Osim toga, metan je puno jači staklenički plin (a i vodena para), pa kada bi na neki način mogli značajno podići njegovu koncentraciju, zagrijavanje bi bilo puno jače. Svejedno, ako bi i uspjeli podebljati atmosferu, 2 najveća problema i dalje ostaju a to su niska gravitacija koja slabo drži plinove i nedostatak magnetskog zaštitnog polja, zbog čega sunčev vjetar "otpuhuje" atmosferu i zbog čega je Marsova atmosfera tako slaba.

dolazim odmah - Godot
12 godina
offline
Elon Musk želi bacati nuklearne bombe na Mars

Kada god procitam takve znanstvene teze,uvjek vidim nastojanje covjeka da cijeli planet prilagodi sebi i time lupaju teorije koje nemaju smisla ili bi jako dugo trajale.

Zar nije logicno,ako cemo vec jednom morati otici sa maticne planete,tehnologiju okrenuti na to da se mi dugorocno prilagodimo samome planetu?

 

Ne vjeruj ženi koja laže!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Elon Musk želi bacati nuklearne bombe na Mars
Sve te teorije o tereformiranju planeta su znanstvena fantazija ili marketinški trik. Ne vrijedi jednakost Zemlja = Mars + zrak, čak ni Zemlja = Mars + zrak + more. Vrlo su to različiti sustavi. Zemljina se biosfera formirala kroz 4 milijarde godina utjecajem tisuću faktora i, još više, djelovanje milijarda vrsta organizama. Što god s Marsom napravili nećemo ga pretvoriti u novu Zemlju, ako zbog ničega drugoga onda zato što 1.) gravitacija je tamo mnogo manja i 2.) sunce tamo sije mnogo slabije.
 
11 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Elon Musk želi bacati nuklearne bombe na Mars

Ljudi siju, sunce sja.

15 godina
offline
Elon Musk želi bacati nuklearne bombe na Mars

ljudi mogu živjeti samo na našem pčanetu Zemlji zato ga trebamo čuvati! Na bilo kojem drugom planetu bi umrli, ne bih se prilagodili , ubila bi nas obicna baketrija itd.

Život se prilagođavao milijardama godina i zato nama paše samo planet Zemlja. Nekim tamo alienima paše samo njihov planet itd.

Intel Core i7 980x @4.2 GHZ, Asus P6T, 12 GB DDR3 1600, Radeon 2x6970 CrossFire,Samsung T260, vertex2 60gb + 4x2TB WD BLACK
Moj PC  
2 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Elon Musk želi bacati nuklearne bombe na Mars

Mislim da bismo se uspjeli adaptirati, s vremenom, a pomogla bi i tehnologija , medicina i sl da prezivimo u drugacijim uvjetima od zemaljskih...
14 godina
offline
Elon Musk želi bacati nuklearne bombe na Mars

Musk ovo ono. Prenosite nekakve glupave tvitove. Šta lik ne tvita o najnovijem zaj*bu vlastitih kupaca? 

Odnosno, što nema vijesti o novoj tužbi Tesle od strane kupaca kojima su smanjili kapacitet i snagu vozila updejtom, iako su ovi uredno iskeširali 20-50k$ više kod kupnje?

Aha, to loše zvuči za EV, a pogotovo za Teslu, pa nećemo o stvarnim događajima prenosit. Samo bajke.

Moj PC  
1 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Elon Musk želi bacati nuklearne bombe na Mars
memulica kaže...

Guru opet prodaje smeće sljedbencima sa osmijehom na licu.

 

BTW

za novinare i ostalu bratiju koji su ozbiljno shvatili ovo pr*seravanje gurua:

 

Mars ima sasvim dovoljno CO², tj. 95% njegove atmosfere je ugljik dioksid. Glavni problem bilokakvog pokušaja terformiranja Marsa je tlak, ali to znaju samo upućeniji.

A ovi ostali koji upijaju sve što im Crkva Presvetlog Zatoplenja™ propovijeda, misle da je CO² sam po sebi dovoljan za zagrijati kotlić vode.

Nije CO² nego CO2

42
6 godina
offline
Re: Elon Musk želi bacati nuklearne bombe na Mars
Venera.... bombardiranje Venera s bombama u kojima se nalaze gmo bakterije...koje razlažu CO2
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Elon Musk želi bacati nuklearne bombe na Mars

Sja, ali sija zrake :P

11 godina
offline
Elon Musk želi bacati nuklearne bombe na Mars

Zagađivnje marsa da bi se stvorili uvjeti za život je “stara fora”. Sječam se dokumentarca starog 20ak godina u kojem su propičali da bi zagađivanje marsa stvorilo spatmosferu i uvjete za život.... u teorji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Elon Musk želi bacati nuklearne bombe na Mars
Zaboravio je reci koliko treba cekati od bombardiranja da se vide neki rezultati. Par miliona godina haha
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Elon Musk želi bacati nuklearne bombe na Mars

ne može se poreći da su hirošima (mazda, ryobi) i nagasaki (mitsubishi, fujitsu) procvjetali poslije. ne odmah ali kad se prašina slegla ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.8.2019 16:05 (Ajar).
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Elon Musk želi bacati nuklearne bombe na Mars

ljudi su naopaka vrsta,na Zemlji unistavaju zivot a stvarali bi ga negdje drugo !

 

Mars je geoloski mrtav planet,prozivio je svoje,jezgra mu je cvrsta,gotovo da i nema magnetnog polja da ga stiti od stetnog zracenja iz svemira,sto god na njemu stvorili od zivota, solarna turbulencija (ona iz jedanaestogodisnjeg ciklusa) bi zbrisala svaki zivot sa povrsine planete 

waaagh
 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Elon Musk želi bacati nuklearne bombe na Mars
markoBT kaže...

.

Nije CO² nego CO2

Kad BUGovci budu raspoloženi da stave 'subscript' ili 'superscript', onda ću ga i koristiti.

Dotad se žali upravi vodovoda, a moje CO² više ne gledaj. Oslijepit ćeš.

Fala.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
11 godina
offline
Re: Elon Musk želi bacati nuklearne bombe na Mars
memulica kaže...
markoBT kaže...

.

Nije CO² nego CO2

Kad BUGovci budu raspoloženi da stave 'subscript' ili 'superscript', onda ću ga i koristiti.

Dotad se žali upravi vodovoda, a moje CO² više ne gledaj. Oslijepit ćeš.

Fala.

 

 

Kako si uspio iskoristit superskript (koji ne postoji), a ne subscript (koji isto ne postoji)? 

42
10 godina
offline
Elon Musk želi bacati nuklearne bombe na Mars

Baci bombu, goni bandu preko mount olympus-a?

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
3 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Elon Musk želi bacati nuklearne bombe na Mars
Nakon bombardiranja....u roku od nekih 6 marsovih mjeseci....budemo saznali da ne samo što nismo sami u svemiru....nego nismo sami ni u ovom našem sustavu...Mars attack:)...Ali tu je us.army da nas štiti...

alkoholinda: Hrvatska ne samo da se danas brani u Afganistanu....nego sutra i na Marsu
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Elon Musk želi bacati nuklearne bombe na Mars

Mene zanima kako se to bacaju nuklearne bombe?

Kao kamena s ramena ili ....

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk želi bacati nuklearne bombe na Mars
Dali ovim želi Musk uključiti i US Army u svoj cirkus
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Elon Musk želi bacati nuklearne bombe na Mars
Uran 11 kaže...

Mene zanima kako se to bacaju nuklearne bombe?

Kao kamena s ramena ili ....

 u reciklažno dvorište, prema lokalnim propisima. ili daš manjini iz kombija, koja sve skuplja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice