Fond za zaštitu okoliša pripremio 17 milijuna kuna

poruka: 18
|
čitano: 6.314
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Fond za zaštitu okoliša pripremio 17 milijuna kuna".
15 godina
offline
Fond za zaštitu okoliša pripremio 17 milijuna kuna

sve je to ok, ali mi nikako nije jasno zašto nisu poticaji i za kupovinu običnih bicikala...pa ipak oni manje zagađuju od električnih

 
23 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Fond za zaštitu okoliša pripremio 17 milijuna
ZgGost kaže...

sve je to ok, ali mi nikako nije jasno zašto nisu poticaji i za kupovinu običnih bicikala...pa ipak oni manje zagađuju od električnih

 kako ti nije jasno? ne znaš di živiš i da u državnoj službi rade mahom debili, imbecili i idioti (zbirno: aparatčici ili birokrati)? vidiš da su izostavili i električne romobile i skejtbordove. i perilice i miksere i brijaće aparate. i žarulje. i usisivače, sad kad više ne jašu toliko na  (neekološkim) metlama. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2019 12:20 (Ajar).
5 godina
protjeran
offline
Re: Fond za zaštitu okoliša pripremio 17 milijuna
Taman dovoljno novaca za 5 automobila, 3 motocikla i oba Rimkova bicikla.
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Fond za zaštitu okoliša pripremio 17 milijuna
ZgGost kaže...

sve je to ok, ali mi nikako nije jasno zašto nisu poticaji i za kupovinu običnih bicikala...pa ipak oni manje zagađuju od električnih

 vani postoje poticaji za obične bicikle, vožnju do posla i slično. kod nas je eko samo ako ima bateriju.

digresija, kad vidim ovakva sufinanciranja svega i svačega, pred neki mjesec je bilo za eko vešmašine, samo čekam dan kad ćemo imat sufinanciranje eko špeceraja. vraćamo se u socijalizam gdje nam država plaća sve i sva.

16 godina
offline
Fond za zaštitu okoliša pripremio 17 milijuna kuna

Broj registriranih osobnih vozila u 2017. iznosio je 1 596 087, što je u odnosu na 2016. više za 2,8%.

Prošle godine je sredstvima Fonda građanima sufinancirana kupnja oko 400 električnih automobila, bicikala i motocikla te plug-in električnih vozila.

 

Ovim tempom ćemo negdje oko 2219. prijeći potpuno na el.vozila ili već kako će se tad zvati.

Financiranje bogatih na račun siromašnijih se i dalje nastavlja.

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
15 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Fond za zaštitu okoliša pripremio 17 milijuna
memulica kaže...



Financiranje bogatih na račun siromašnijih se i dalje nastavlja.

 

 Ova država je bolesna... Zašto ovo uopće postoji??? Kakvi božji poticaji? Smanjite poreze i namete!!!

15 godina
offline
Re: Fond za zaštitu okoliša pripremio 17 milijuna
Jadno. Možda bi i bilo nešto od toga da samo vrijedi za privatne osobe i da je na raspolaganju 10 puta više sredstava.
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Fond za zaštitu okoliša pripremio 17 milijuna

ma kak ih nije sram...

16 godina
protjeran
offline
Fond za zaštitu okoliša pripremio 17 milijuna kuna

Inače, sredstva za poticaje osigurana su iz EU fondova. Kao i prošle godine, uostalom.

 

https://www.bug.hr/automobili/elektricna-vozila-uz-poticaje-eu-casti-3946

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
 
5 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Fond za zaštitu okoliša pripremio 17 milijuna

Aha, onda ok, to puni netko drugi 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Fond za zaštitu okoliša pripremio 17 milijuna kuna

I djeca u vrtiću znaju da EU fondove uplaćuje zubić vila.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Moj PC  
4 1 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Fond za zaštitu okoliša pripremio 17 milijuna
SupremeCommander kaže...

I djeca u vrtiću znaju da EU fondove uplaćuje zubić vila.

 Hrvatska (i sve druge EU članice) u EU fondove uplaćuje koristila ih ili ne. Definirano u sporazumu o pridruživanju EU i potvrđeno 2012. na referendumu o pristupanju istoj. Dapače, jedna od češćih kritika upućenih našoj Vladi je da navedene fondove ne koristi dovoljno tj. da uplaćuje više nego što iz njih povlači. Dodatno, EV vozila su subvencionirana u gotovo cijelom svijetu, ne samo u EU:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Government_incentives_for_plug-in_electric_vehicles

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
15 godina
offline
Re: Fond za zaštitu okoliša pripremio 17 milijuna
ZgGost kaže...

sve je to ok, ali mi nikako nije jasno zašto nisu poticaji i za kupovinu običnih bicikala...pa ipak oni manje zagađuju od električnih

Zato što bicikl možeš nabaviti za 500kn ili čak manje. Ne treba ti nikakav poticaj. Ako ti se vozi bicikl, odeš u dućan i kupiš. 

Znam da će odmah ekipa skočiti i reći da pravi bicikl košta xy tisuća kuna. I ja bi vozio Teslu, ali si luksuz moram sam platiti. 

14 godina
neaktivan
offline
Fond za zaštitu okoliša pripremio 17 milijuna kuna

Postavlja se osnovno pitanje:
Zašto su ukidali odluku o subvencioniranju vozila na elektićne automobile
Ali i na sve elekrične uređaje AAA+ klase koju je uvela MIlanović-eva vlada?
Postavlja se osnovno pitanje:
Zašto baš sad pred izbore?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Fond za zaštitu okoliša pripremio 17 milijuna
DexCro kaže...
I ja bi vozio Teslu, ali si luksuz moram sam platiti. 

Zapravo, čitav članak je upravo o tome da ne moraš...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: Fond za zaštitu okoliša pripremio 17 milijuna
DexCro kaže...
ZgGost kaže...

sve je to ok, ali mi nikako nije jasno zašto nisu poticaji i za kupovinu običnih bicikala...pa ipak oni manje zagađuju od električnih

Zato što bicikl možeš nabaviti za 500kn ili čak manje. Ne treba ti nikakav poticaj. Ako ti se vozi bicikl, odeš u dućan i kupiš. 

Znam da će odmah ekipa skočiti i reći da pravi bicikl košta xy tisuća kuna. I ja bi vozio Teslu, ali si luksuz moram sam platiti. 

 Tvojom logikom, ne trebaju nam nikakva prijevozna sredstva, najbolje da se vratimo u kameno doba. Ovdje se prica o poticajima za "eko" voznju i ako kupujes takvo vozilo, niti jedno nije jeftino usporedjujuci sa slicnim "ne-eko" vozilom.

13 godina
neaktivan
offline
Fond za zaštitu okoliša pripremio 17 milijuna kuna

treba maznit lovu, jbg

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Fond za zaštitu okoliša pripremio 17 milijuna
Kiso94 kaže...

treba maznit lovu, jbg

 pa to nam stalno rade. diš više?! nema se, jebga. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice