Gdje se smije voziti električni romobil? Mora li s

poruka: 102
|
čitano: 18.848
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gdje se smije voziti električni romobil? Mora li s".
15 godina
offline
Gdje se smije voziti električni romobil? Mora li s

Mislim da su hoverboardi i segwayi postojali dulje od romobila. 

Mislim da je jedino normalno da koriste biciklističke staze budući da se kreću sličnim brzinama.

Najgore od svega je da ni ne razmatraju promjenu zakona. Zašto ne?? Ne da im se? Hajde da ih reguliramo zajedno sa svim drugim. Vozila na električni pogon po snazi motora, maksimalnoj brzini, veličini kotača, što god. Reguliramo ih i gotova priča.

 
11 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gdje se smije voziti električni romobil? Mora
Mandor kaže...

Mislim da su hoverboardi i segwayi postojali dulje od romobila. 

Mislim da je jedino normalno da koriste biciklističke staze budući da se kreću sličnim brzinama.

Najgore od svega je da ni ne razmatraju promjenu zakona. Zašto ne?? Ne da im se? Hajde da ih reguliramo zajedno sa svim drugim. Vozila na električni pogon po snazi motora, maksimalnoj brzini, veličini kotača, što god. Reguliramo ih i gotova priča.

-  Krivo misliš. Ja sam električni romobil imao kao dijete a to je bilo prije skoro 40 godina. Osim električnog postojali su i romobili na benzin.

- A što tamo gdje nema staza? Da idu na kolnik kao što je to s biciklistima? Dobio bi mrtvih romobilaša.

- Zašto bi razmatrali promjenu zakona kad je ovaj usklađen s EU zakonima? Običnim romobilom možeš ići preko 25kmh. Po tome nema razlike između električnog i običnog i šanse da strada neki pješak su jednake. Također i s rolama, skejtom... ako ih premjestiš na kolnik tek onda si napravio pizdariju. U biti su tri opcije. Tretiranje kao bicikl (biciklističke staze i kolnik), kao pješak ili potpuna zabrana. Od tri zla biraš najmanje a to je ipak da se tretiraju kao pješak.

16 godina
offline
Re: Gdje se smije voziti električni romobil? Mora
A kaj je sa snagom motora romobila? Da li se snaga gleda kao u elektricnog bicikla?
Ja razmatram uzeti veci romobil (turbowheel lightning) kojemu oba kotaca imaju motore, odlicnu suspenziju i ide oko 60 na sat.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Gdje se smije voziti električni romobil? Mora li s

ukratko (da ne biste morali čitati murijačka izdrkavanja): elektromobil ne postoji u propisima pa ih prema tome boli q (dok se ne dogodi sranje, kao što to već u nas biva), jer ne mogu skupljati kazne. ionak ih na cesti nikad nema kad ih trebaš. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
14 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Gdje se smije voziti električni romobil? Mora
Ajar kaže...

ukratko (da ne biste morali čitati murijačka izdrkavanja): elektromobil ne postoji u propisima pa ih prema tome boli q (dok se ne dogodi sranje, kao što to već u nas biva), jer ne mogu skupljati kazne. ionak ih na cesti nikad nema kad ih trebaš. 

Tehnički gledao, spadao bi u mopede po ZSPC čl. 2. st. 38.

12 godina
offline
Gdje se smije voziti električni romobil? Mora li s

Razvoj tehnologije je brz, izmjena zakona je spora 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gdje se smije voziti električni romobil? Mora
Buo u zg na par dana, tamo poplava tih elektro romobila. Vecina njih debili koji se zalijecu na plocniku za pjesake i onda koče doslovno metar iza leđa, uz obavezno "frende moze malo mjesta".

Pravac na cestu kao i biciklisti
What could possibly go wrong?
 
1 1 hvala 1
16 godina
online
Re: Gdje se smije voziti električni romobil? Mora
Hornet_93 kaže...
Vecina njih debili koji se zalijecu na plocniku za pjesake i onda koče doslovno metar iza leđa, uz obavezno "frende moze malo mjesta".


Samo kažeš kao i biciklistima, "ne može".

11 godina
offline
Re: Gdje se smije voziti električni romobil? Mora
Ajar kaže...

elektromobil ne postoji u propisima pa ih prema tome boli q (dok se ne dogodi sranje, kao što to već u nas biva), jer ne mogu skupljati kazne. ionak ih na cesti nikad nema kad ih trebaš. 

 jesi li ikad čuo za pojam prereguliranost, to ti je recimo na ovom primjeru, kad donosiš regulative za nešto za što je regulativa nepotrebna

a da je nepotrebna dokazuje i odgovor mup-a da nemaju podataka o sudjelovanju električnih romobila u nesrećama - što ne znači da nisu sudjelovali u manjem obimu i s manjim posljedicama ili da se neće dogoditi neko veće "sranje" - kako ti kažeš, no dok se ne ukaže potreba (a jedno možebitno sranje ne znači da je potrebna regulacija) nije nužno regulirati baš svaki aspekt života

14 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje se smije voziti električni romobil? Mora

 picajzla0707

 

........jesi li ikad čuo za pojam prereguliranost, to ti je recimo na ovom primjeru, kad donosiš regulative za nešto za što je regulativa nepotrebna

a da je nepotrebna dokazuje i odgovor mup-a da nemaju podataka o sudjelovanju električnih romobila u nesrećama - što ne znači da nisu sudjelovali u manjem obimu i s manjim posljedicama ili da se neće dogoditi neko veće "sranje" - kako ti kažeš, no dok se ne ukaže potreba (a jedno možebitno sranje ne znači da je potrebna regulacija) nije nužno regulirati baš svaki aspekt života...........

 

 

Potpisujem !!

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2019 10:41 (koki).
14 godina
offline
Re: Gdje se smije voziti električni romobil? Mora
Ja sam iza nekog lika po Klari vozio 50 na toj pizdariji...nisam mogo vjerovat...prvo mi je iz daleka bilo cudno sta je uopce dok nisam priso blize....i lik jedno kilometar ispred mene i iso je i 50 na sat.... jel to sta modano nemam pojma al bome ima ih puno brzih od 25....i taj bi ubio nekog da ga pukne...
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gdje se smije voziti električni romobil? Mora
Old Iggy kaže...
Ajar kaže...

ukratko (da ne biste morali čitati murijačka izdrkavanja): elektromobil ne postoji u propisima pa ih prema tome boli q (dok se ne dogodi sranje, kao što to već u nas biva), jer ne mogu skupljati kazne. ionak ih na cesti nikad nema kad ih trebaš. 

Tehnički gledao, spadao bi u mopede po ZSPC čl. 2. st. 38.

 Ma taj zakon je u banani, definira moped, romobil ne definira ali ga spominje jer još ne znaju da postoje romobili na struju.

8 godina
offline
Gdje se smije voziti električni romobil? Mora li s

ja svoj vozim po cesti,

murja me neki dan uredno zaobišla i ništa

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje se smije voziti električni romobil? Mora

To su te pustili jer poznaješ Jadranku K.

16 godina
online
Re: Gdje se smije voziti električni romobil? Mora
zdgrunf kaže...
Old Iggy kaže...

Tehnički gledao, spadao bi u mopede po ZSPC čl. 2. st. 38.

 Ma taj zakon je u banani, definira moped, romobil ne definira ali ga spominje jer još ne znaju da postoje romobili na struju.

Realna razlika između "standardnog" mopeda i el. romobila je praktički samo u razlici sjediš vs. stojiš.

Da će radi toga ići mijenjati zakon, teško odmah.

8 godina
offline
Gdje se smije voziti električni romobil? Mora li s

"Električni romobili mogu biti opasni."

Ma jel? Ja čuo da moš u autu najebat. Na biciklu. Na motoru. U avionu se strmopizdit. Na skejbordu. Na rolama. U plovilima raznih veličina. Na skijama. Na traktoru. Čak i cipele mogu bit opasne ak ti se žnjiranac odveže a ne primjetiš.

Twitch-WTFrack
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Gdje se smije voziti električni romobil? Mora li s

da prisnažim:

 

opasno je i na konjiću s hvataljkama... a ima stradalih na dildu(ne iz prve ruke/gujsce)...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Gdje se smije voziti električni romobil? Mora li s

Treba uvesti zakone koji tesko kaznjavaju vozace automobila koji naprave stetu ljudima na biciklima/romobilima itd. Ista stvar u odnosu biciklist/motoromobilist - pjesak

Vecinu boli kurac da se ubaci ispred biciklista unatoc tome sto su oni na znaku Stop-a. Jer u slucaju da naprave nesrecu, najgore sto se njima moze dogoditi su udubina u karoseriji, jebes ti hoce li osoba na biciklu poginuti ili ostati ozljedena. Pravila prometa se kod nas cesce shvacaju kao sugestija nego kao pravilo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2019 13:22 (sexytoiletpaper).
 
2 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Gdje se smije voziti električni romobil? Mora

Ja samo pitam što biciklist radi u prometu sa motornim vozilima? Kolnik je za promet motornim vozilima i točka. Oni koji sad krenu da nema dovoljno biciklističkih staza i di da se onda voze isto tako m ogu reći da nema dovoljno širokih cesta po gradu da se naprave itd... a zašto se to ne promijeni? Očito ima puno faktora kao: pa stari je grad,ne treba dirati, to je povijesna jezgra, pa opet tu su razne udruge koje stopiraju razno razne projekte razvoja itd. A di su bilo koja udruga biciklista i takvih da rade u korist biciklizma? Nema ih. Treba kažnjavat i vozače automobila a i bogami bicikliste koji se ne pridržavaju pravila i ne poštuju barem radi svog života da je bilo koji automobil "prijetnja" biciklistu u prometu, motociklistu itd. A većina biciklista i nažalost nisu svjesni da ulaze na prometnicu koja je prvenstveno namijenjena za motorna vozila. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2019 13:25 (Han).
16 godina
offline
Re: Gdje se smije voziti električni romobil? Mora
Han kaže...

Ja samo pitam što biciklist radi u prometu sa motornim vozilima?

Sudjeluju u prometu sa svojim vozilom. 

Gledam te!
11 godina
offline
Re: Gdje se smije voziti električni romobil? Mora
Stric_Jura kaže...

...ima stradalih na dildu(ne iz prve ruke/gujsce)...

 ne vjerujem ti, pas nikad ne laje radi sela nego radi sebe 

16 godina
online
Re: Gdje se smije voziti električni romobil? Mora
Han kaže...

Kolnik je za promet motornim vozilima i točka.

Paaaaaa... Nije.

14 godina
offline
Re: Gdje se smije voziti električni romobil? Mora
Han kaže...

Ja samo pitam što biciklist radi u prometu sa motornim vozilima? Kolnik je za promet motornim vozilima i točka. Oni koji sad krenu da nema dovoljno biciklističkih staza i di da se onda voze isto tako m ogu reći da nema dovoljno širokih cesta po gradu da se naprave itd... a zašto se to ne promijeni? Očito ima puno faktora kao: pa stari je grad,ne treba dirati, to je povijesna jezgra, pa opet tu su razne udruge koje stopiraju razno razne projekte razvoja itd. A di su bilo koja udruga biciklista i takvih da rade u korist biciklizma? Nema ih. Treba kažnjavat i vozače automobila a i bogami bicikliste koji se ne pridržavaju pravila i ne poštuju barem radi svog života da je bilo koji automobil "prijetnja" biciklistu u prometu, motociklistu itd. A većina biciklista i nažalost nisu svjesni da ulaze na prometnicu koja je prvenstveno namijenjena za motorna vozila. 

 očito ne poznaješ prometna pravila i Zakon. Biciklist (zakonski) je ravnopravan sudionik u prometu. Ne postoji cesta koja je "prvenstveno nemijenjena za motorna vozila", postoji cesta koja je rezervirana za motorna vozila (označena znakom).

11 godina
offline
Re: Gdje se smije voziti električni romobil? Mora
Han kaže...

 Kolnik je za promet motornim vozilima i točka.

 e baš nije, točku stavljaju nadležni zakoni, a ne oni koji misle da znaju što u njima piše

 

čl.2.st.11. zakona o sigurnosti prometa na cestama:

»kolnik« je dio cestovne površine namijenjen u prvom redu za promet vozila, s jednom prometnom trakom ili više prometnih traka,

 

u zakonskoj definiciji kolnika (kao što je vidljivo iz gornjeg citata) se nigdje ne spominje da je kolnik namijenjen kretanju motornih vozila, već svih vozila - a bicikl je također vozilo 

 

čl.2.st.28.

»vozilo« je svako prijevozno sredstvo namijenjeno za kretanje po cesti, osim dječjih prijevoznih sredstava, prijevoznih sredstava na osobni ili motorni pogon za osobe s invaliditetom ili starije osobe, ako se pri tom ne kreću brzinom većom od brzine čovječjeg hoda

 

 

12 godina
offline
Re: Gdje se smije voziti električni romobil? Mora
Old Iggy kaže...
Han kaže...

Kolnik je za promet motornim vozilima i točka.

Paaaaaa... Nije.

 Ali bi trebao biti. Nažalost, nedostatak biciklističkih staza tjera bicikliste na kolnik i oni tamo ginu ko muhe. Stavimo tamo još i romobile pa će mrtvih biti još i više.

Ako je čovjek kreten pa među pješacima vozi 30kmh, totalno je nebitno vozi li električni ili obični romobil, role, skejt ili bicikl. Tu i tamo će nekoga pokupiti i eventualno će netko završiti u bolnici i to je neminovnost. Stavi ga na kolnik i neće u bolnicu nego direkt u mrtvačnicu i to je ono što se želi izbjeći.

14 godina
offline
Re: Gdje se smije voziti električni romobil? Mora
BlueMax kaže...

 Ali bi trebao biti. Nažalost, nedostatak biciklističkih staza tjera bicikliste na kolnik i oni tamo ginu ko muhe. Stavimo tamo još i romobile pa će mrtvih biti još i više.

Ako je čovjek kreten pa među pješacima vozi 30kmh, totalno je nebitno vozi li električni ili obični romobil, role, skejt ili bicikl. Tu i tamo će nekoga pokupiti i eventualno će netko završiti u bolnici i to je neminovnost. Stavi ga na kolnik i neće u bolnicu nego direkt u mrtvačnicu i to je ono što se želi izbjeći.

Zato što je netko kreten, ne možeš svima ostalima uskratiti prava. To bi bilo kao zabraniti prodaju kuhinjskih noževa jer mogu biti ubojiti. Slažem se da biciklistima i romobilistima nije mjesto u pješačkim zonama, odnosno ako već prometuju pješačkom zonom pješacima moraju dati prednost i ne kretati se brzinom koja bi ih mogla ugroziti. Naročito me ljute biciklisti koji koriste zvonca u pješačkoj zoni, kao da bi se njima netko trebao skloniti.

16 godina
online
Re: Gdje se smije voziti električni romobil? Mora
BlueMax kaže...
Old Iggy kaže...
Han kaže...

Kolnik je za promet motornim vozilima i točka.

Paaaaaa... Nije.

 Ali bi trebao biti. Nažalost, nedostatak biciklističkih staza tjera bicikliste na kolnik i oni tamo ginu ko muhe.

Ne bi trebao biti, bicikl je vozilo. Ako nema biciklističke staze mora na kolnik, nigdje drugdje. Zato i el. romobili moraju tamo.

Da ginu, pa baš i ne "kao muhe".

9 godina
offline
Re: Gdje se smije voziti električni romobil? Mora
Razmisljam o nabavci Xiaomi pro scootera i jedini problem je sto imam 95kg i sto neznam dali ga voziti po kolniku ili po nogostupu... Vozio sam bic po nogostupu brzinom puza i policija mi dala upozorenje da ne vozim po nogostupu jer idući put ide kazna od 300 kn. Jednostavno se ne osjećam sigurno na kolniku biciklom. I ovo bih vozio po nogostupu. Jednom mi je zaglavio lanac na bicu i sva sreca sto sam vozio sporo i bio na nogostupu. Da sam bio na kolniku poginuo bih
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gdje se smije voziti električni romobil? Mora
jozef kaže...
Han kaže...

Ja samo pitam što biciklist radi u prometu sa motornim vozilima? Kolnik je za promet motornim vozilima i točka. Oni koji sad krenu da nema dovoljno biciklističkih staza i di da se onda voze isto tako m ogu reći da nema dovoljno širokih cesta po gradu da se naprave itd... a zašto se to ne promijeni? Očito ima puno faktora kao: pa stari je grad,ne treba dirati, to je povijesna jezgra, pa opet tu su razne udruge koje stopiraju razno razne projekte razvoja itd. A di su bilo koja udruga biciklista i takvih da rade u korist biciklizma? Nema ih. Treba kažnjavat i vozače automobila a i bogami bicikliste koji se ne pridržavaju pravila i ne poštuju barem radi svog života da je bilo koji automobil "prijetnja" biciklistu u prometu, motociklistu itd. A većina biciklista i nažalost nisu svjesni da ulaze na prometnicu koja je prvenstveno namijenjena za motorna vozila. 

 očito ne poznaješ prometna pravila i Zakon. Biciklist (zakonski) je ravnopravan sudionik u prometu. Ne postoji cesta koja je "prvenstveno nemijenjena za motorna vozila", postoji cesta koja je rezervirana za motorna vozila (označena znakom).

U principu postoji! 

Zašto postoje ceste uz koje postoje nogostupi, križanja sa semaforima?! 

U prometu generalno, skorom svuda je moguće vozati se, ali po brzoj cesti, cesti koja ima dva prometna traka odvojena od trakova za suprotan smjer, gdje je dozvoljen brzina vožnje veća od 60.00 km/h a niti nema nogostupa uz njih, te autoputevi koji su čak i fizički odvojeni od svega sa strane osim na odvojcima za skretanja ili bemzinske pumpe/odm arališta! 

U svakom drugom segmentu, čitaj obliku cestovnog prometa ja podržavam bicikljiste! 

 

Kada ja vozim biciklj, naravno !!!! 

ATJ Lučko
12 godina
offline
Re: Gdje se smije voziti električni romobil? Mora
Old Iggy kaže...

Ne bi trebao biti, bicikl je vozilo. Ako nema biciklističke staze mora na kolnik, nigdje drugdje. Zato i el. romobili moraju tamo.

Da ginu, pa baš i ne "kao muhe".

 Zašto?

Ja sam i biciklist, i pješak i vozač. Puno se sigurnije osjećam kao pješak među biciklistima ili kao biciklist među pješacima nego kao biciklist među vozačima ili vozač među biciklistima.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice