Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G - Brži i jači Nav

poruka: 32
|
čitano: 7.236
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G - Brži i jači Nav".
4 godine
protjeran
offline
Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G - Brži i jači Nav

Ova kartiva nema nikakvog smisla kraj Nvidijine Rtx 2060 Super (8GB) kartice koja je TRIPUT manja, tiša, hladnija i uz sve to jeftinija i nudi bonus: raytracing.

 
0 24 hvala 0
7 godina
offline
Re: Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G - Brži i jači
Kokobil50 kaže...

Ova kartiva nema nikakvog smisla kraj Nvidijine Rtx 2060 Super (8GB) kartice koja je TRIPUT manja, tiša, hladnija i uz sve to jeftinija i nudi bonus: raytracing.

 5700 XT prelazi i 2070 Super u nekim slučajevima. 

5700 (bez XT) je konkurent 2060 Super. 

4 godine
protjeran
offline
Re: Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G - Brži i jači

Ta kartica je u prosjeku oko 10% brza od rtx 2060 super koja jednako kosta. Evo i graf od kralja benchmarka. Ovo o tisini su ciste gluposti posto je gigabyte tih model, a to sto su temperature nesto vise je nebitno posto one na Navi ne utjecu po pitanju clocka kao na Turing. Poluproizvod ray tracing je uopce smijesno komentirati posto i puno jace rtx kartice daju ocajan fps kada ga upalis, a kamo li ne ovaj entry rtx model... Jos veca tragedija je sto cak i ako imas rtx 2080 ti moras se boriti sa hrpom bugova od kojih pati gotovo svaka od ovih par igara koje maju implementirani ray tracing...

 

16 godina
moderator
offline
Re: Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G - Brži i jači
DonOscar kaže...

Ta kartica je u prosjeku oko 10% brza od rtx 2060 super koja jednako kosta. Evo i graf od kralja benchmarka. Ovo o tisini su ciste gluposti posto je gigabyte tih model, a to sto su temperature nesto vise je nebitno posto one na Navi ne utjecu po pitanju clocka kao na Turing. Poluproizvod ray tracing je uopce smijesno komentirati posto i puno jace rtx kartice daju ocajan fps kada ga upalis, a kamo li ne ovaj entry rtx model... Jos veca tragedija je sto cak i ako imas rtx 2080 ti moras se boriti sa hrpom bugova od kojih pati gotovo svaka od ovih par igara koje maju implementirani ray tracing...

 

 Zavisi što ti je tiho :)

Osim toga, većina testova ove kartice je odrađena prije nego što je Gigabyte pustio u opticaj novi BIOS koji diže brzinu ventilatora. Napisano ti je u tekstu to, pa pretpostavljam da komentiraš članak na bazi infoboxa s plusevima i minusima. #highfive

16 godina
moderator
offline
Re: Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G - Brži i jači
tomglo kaže...
Kokobil50 kaže...

Ova kartiva nema nikakvog smisla kraj Nvidijine Rtx 2060 Super (8GB) kartice koja je TRIPUT manja, tiša, hladnija i uz sve to jeftinija i nudi bonus: raytracing.

 5700 XT prelazi i 2070 Super u nekim slučajevima. 

5700 (bez XT) je konkurent 2060 Super. 

 Slažem se. Samo bih nadodao da je 5700 u jeftinijim varijantama vrlo blizu GTX-a 1660 Ti po cijeni, a jede ga za doručak. 

4 godine
protjeran
offline
Re: Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G - Brži i jači

Komentiram na osnovi drugih recenzija. Ovih 65 stupnjeva sto ste vi mjerili sa fanovima na auto (pretpostavlkam) je dosta "hladno" za ovu karticu, nju se slobodno moze pustiti na 70-75, a tada je i buka dosta manja...

16 godina
moderator
offline
Re: Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G - Brži i jači
DonOscar kaže...

Komentiram na osnovi drugih recenzija. Ovih 65 stupnjeva sto ste vi mjerili sa fanovima na auto (pretpostavlkam) je dosta "hladno" za ovu karticu, nju se slobodno moze pustiti na 70-75, a tada je i buka dosta manja...

Jesam li ja napisao da je hladnjak loš negdje? Nisam. Napisao sam samo da je hladnjak bučan, a to podrazumijeva tvorničke postavke. Ali ti ni ne znaš što sam napisao jer komentiraš na bazi tuđih recenzija...

Naravno da se rad hladnjaka može optimizirati na temelju želja korisnika, ali većina korisnika to neće napraviti tako da je većini bitno kako je proizvođač optimizirao rad hladnjaka. 


6 godina
protjeran
offline
Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G - Brži i jači Nav

Vec sam pisao i OPET CU! Sve recenzije koje postoje na vecim "tech portalima" su ili fake news ili su oni idioti. Ja imam Sapphie 5700 XT koju sam uzeo prije mjesec dana, te moji testovi na istoj konfiguraciji kao i neki portali postigli su 30-40% veci score. Moja grafa "jede" RTX 2070 u igrama, u jednom kompu imam RTX 2080 te 1080 Ti, i ova grafa mi je u svim testovima ista kao i 1080 Ti, te ne zaostaje nista puno vise za RTX 2080. O cijeni necu pricati. A temperature, gdje su svi napisali kako su uzasne na 5700 XT opet FAKE NEWS. Moja evo jucer sam se igrao na njoj doslovno cijeli dan, niti jednom nije presla preko 70 stupnjeva dok svaka Nvidia mi se vrti tamo oko 80 i slicno.

 

Moje MAKSIMALNE preporuke za ovu grafu, s obzirom na cijenu 10 puta je isplativije nju nego RTX. Cak sam prebacio i svoje Unreal Engine projekte sa RTX 2080 na ovaj komp sa 5700 XT zbog niskih temperatura.

OMG (One Man Games) Studio
 
4 1 hvala 2
4 godine
protjeran
offline
Re: Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G - Brži i jači
Denis kaže...

Jesam li ja napisao da je hladnjak loš negdje? Nisam. Napisao sam samo da je hladnjak bučan, a to podrazumijeva tvorničke postavke. Ali ti ni ne znaš što sam napisao jer komentiraš na bazi tuđih recenzija...

Naravno da se rad hladnjaka može optimizirati na temelju želja korisnika, ali većina korisnika to neće napraviti tako da je većini bitno kako je proizvođač optimizirao rad hladnjaka. 


 Mislim da je doslo do male zabune, ja sam odgovarao covjeku na prvi post kad je napisao kako je (vjerovatno isti gigabyte model) rtx 2060 super triput tisi. U mojem odgovoru direktno tebi nikoga ne napadam, nego samo objasnjavam na temelju cega sam bazirao svoj prethodni komentar i kako tu jos ima dosta lufta za igranje sa fanovima. Ovo zadnje sto kazes je tocno, vecina ljudi je neobrazovano po pitanju hwa i njima je bitno kako kartica radi out of the box. Medutim bezveze mi je da se temeljem toga napise kako je kartica glasna, kad postoji nacin da se isti perf (tu prvenstveno mislim fps) dobiju uz dosta manju buku.

15 godina
offline
Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G - Brži i jači Nav

neovisno o tome koja je kartica - kupujte izvan hr. dao sam si truda i vremena uspoređujući cijene: u nas su najmanje 50% (ide i do više no dvostruko, odn. 100%!) skuplje u odnosu na vanjsku maloprodajnu cijenu. znam i da garancija ima veze ali za tu razliku pri ovakvim (ionako visokim) cijenama ...  osim toga, vani je i mogućnost odabira znatno veća (pa se može nabaviti evga varijanta, primjerice, što bi bio najbolji odabir, iako i najskuplji). ne mažite vrat debelim pohlepnim rvackim guskama. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 12:05 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G - Brži i jači
Ajar kaže...

neovisno o tome koja je kartica - kupujte izvan hr. dao sam si truda i vremena uspoređujući cijene: u nas su najmanje 50% (ide i do više no dvostruko, odn. 100%!) skuplje u odnosu na vanjsku maloprodajnu cijenu. znam i da garancija ima veze ali za tu razliku pri ovakvim (ionako visokim) cijenama ...  osim toga, vani je i mogućnost odabira znatno veća (pa se može nabaviti evga varijanta, primjerice, što bi bio najbolji odabir, iako i najskuplji). ne mažite vrat debelim pohlepnim rvackim guskama. 

 Ja kada sam gledao naišao bih na razliku od kakvih 200kn (kada sam prije 2 godine kupovao 1060) što mi nije dovoljno velika razlika da uzmem vani jer mi je lakše tu dati 200kn više pa da se Links zajebava sa servisom nego da ja šaljem grafičku u Njemačku.

 

Imaš kakav konkretan primjer? Evo npr za 5700 XT?

Koristite blage riječi i jake argumente
15 godina
offline
Re: Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G - Brži i jači
Dodinho kaže...

 

Imaš kakav konkretan primjer? Evo npr za 5700 XT?

ok, za 200 fekrla nije strašno ali:  u uzajamnoj usporedbi (cijena ispod slike) naspram nevidijaradion u jednom našem (khm ...) dućanu. ovo sam najbrže pronašao no na netu ima zbilja svega. enivej, uvijek se (za bilo što) isplati malo pročačkati ponude. ak niš drugo, bar znaš koliko si ispušio ili ne. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 12:22 (Ajar).
4 godine
protjeran
offline
Re: Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G - Brži i jači
Dodinho kaže...

 Ja kada sam gledao naišao bih na razliku od kakvih 200kn (kada sam prije 2 godine kupovao 1060) što mi nije dovoljno velika razlika da uzmem vani jer mi je lakše tu dati 200kn više pa da se Links zajebava sa servisom nego da ja šaljem grafičku u Njemačku.

 

Imaš kakav konkretan primjer? Evo npr za 5700 XT?

 Evo primjerice ovaj model iz teme sa caseking.de i dostavom te ispadne 3200kn, dok ga kod nas najjeftinije mozes naci za 3800kn.

11 godina
offline
Re: Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G - Brži i jači
One Man Games Studio kaže...

Vec sam pisao i OPET CU! Sve recenzije koje postoje na vecim "tech portalima" su ili fake news ili su oni idioti. Ja imam Sapphie 5700 XT koju sam uzeo prije mjesec dana, te moji testovi na istoj konfiguraciji kao i neki portali postigli su 30-40% veci score. Moja grafa "jede" RTX 2070 u igrama, u jednom kompu imam RTX 2080 te 1080 Ti, i ova grafa mi je u svim testovima ista kao i 1080 Ti, te ne zaostaje nista puno vise za RTX 2080. O cijeni necu pricati. A temperature, gdje su svi napisali kako su uzasne na 5700 XT opet FAKE NEWS. Moja evo jucer sam se igrao na njoj doslovno cijeli dan, niti jednom nije presla preko 70 stupnjeva dok svaka Nvidia mi se vrti tamo oko 80 i slicno.

 

Moje MAKSIMALNE preporuke za ovu grafu, s obzirom na cijenu 10 puta je isplativije nju nego RTX. Cak sam prebacio i svoje Unreal Engine projekte sa RTX 2080 na ovaj komp sa 5700 XT zbog niskih temperatura.

Kolega, bravo za istup, želim ti vjerovati.

 

Daj nabaci kakvu sliku grafičkog dokaza, kako bi ljepše "forumarili".

 

p.s. drago mi je što si uhvatio cili dan gaminga, ja mogu samo sanjati...

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
offline
Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G - Brži i jači Nav

Prvo sitničarenje: Kartica ima 6-pin i 8 pin

napajanje, a ne dva 8-pin napajanja,

da ne dovedemo u zabludu one koji mjerkaju

ovu karticu.

 

@Denis

Molim te reci mi čime si flashao BIOS kartice?

Zanima me jer imam istu ovakvu i nisam se

još upustio u takav pothvat i isplati li se.

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G - Brži i jači
Ajar kaže...

neovisno o tome koja je kartica - kupujte izvan hr. dao sam si truda i vremena uspoređujući cijene: u nas su najmanje 50% (ide i do više no dvostruko, odn. 100%!) skuplje u odnosu na vanjsku maloprodajnu cijenu. znam i da garancija ima veze ali za tu razliku pri ovakvim (ionako visokim) cijenama ...  osim toga, vani je i mogućnost odabira znatno veća (pa se može nabaviti evga varijanta, primjerice, što bi bio najbolji odabir, iako i najskuplji). ne mažite vrat debelim pohlepnim rvackim guskama. 

 

Ajar kaže...
Dodinho kaže...

 

Imaš kakav konkretan primjer? Evo npr za 5700 XT?

ok, za 200 fekrla nije strašno ali:  u uzajamnoj usporedbi (cijena ispod slike) naspram nevidijaradion u jednom našem (khm ...) dućanu. ovo sam najbrže pronašao no na netu ima zbilja svega. enivej, uvijek se (za bilo što) isplati malo pročačkati ponude. ak niš drugo, bar znaš koliko si ispušio ili ne. 

  Nisam te shvatio kolega uopće. Prvo kažeš da su kod nas cijene grafičkih više 50% do 100% nego vani, što je totalna glupost. Nakon toga, kada te pita kolega da nam daš primjer za RX 5700 XT, ti linkaš neku usporedbu GTX 1660 Ti i RX 5700, koje usput rečeno nisu uopće ista kategorija. Što si ti uopće nama pokušao reći ? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 12:53 (itomic009).
16 godina
offline
Re: Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G - Brži i jači
itomic009 kaže...

  Nisam te shvatio kolega uopće. Prvo kažeš da su kod nas cijene grafičkih više 50% do 100% nego vani, što je totalna glupost. Nakon toga, kada te pita kolega da nam daš primjer za RX 5700 XT, ti linkaš neku usporedbu GTX 1660 Ti i RX 5700, koje usput rečeno nisu uopće ista kategorija. Što si ti uopće nama pokušao reći ? 

Ajmo reć da sam ga ja shvatio i da vidim da ima razlike, ali opet mi to nije opcija jer ako uzimam novi PC i trošim oko 9000kn na komponente, onda mi plaćanje odjednom jednostavno ne igra.

Moram uzet na Diners 4-5 rata, ali kod nas.

Koristite blage riječi i jake argumente
15 godina
offline
Re: Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G - Brži i jači
itomic009 kaže...

 

 

  Nisam te shvatio kolega uopće. Prvo kažeš da su kod nas cijene grafičkih više 50% do 100% nego vani, što je totalna glupost. Nakon toga, kada te pita kolega da nam daš primjer za RX 5700 XT, ti linkaš neku usporedbu GTX 1660 Ti i RX 5700, koje usput rečeno nisu uopće ista kategorija. Što si ti uopće nama pokušao reći ? 

 razumijem da nisi shvatio. nije svakomu dano. klikom ispod slike biraš verziju kartice za usporedbu. čak i panj bi to znao učiniti. usput, tebi nisam pokušao (prije ovog posta) reći ama baš ništa (ili o sebi govoriš u množini?). 

 

grafička je kartica, otkad se krenulo rudariti, postala ozbiljniji izdatak u ukupnima za računalo. jasno, ne onima koji samo izvoljevaju a sve kupuju mama i tata. slijedom toga, kao i za primjerice auto, ne samo da ima smisla čačkati po ponudama širom neta, već se i u dućanima cjenkati (primjer: uspio sam si osigurati stalnih 5% popusta kao "stalna mušterija", odn. internetsku cijenu za izravnu kupnju u dućanu. ne zaboravimo pravilo "a.p.p." ) - za svaki veći izdatak, za bilo što. ni jedan ti trgovac neće tek tako dati za manje. borba je to.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 13:55 (Ajar).
16 godina
moderator
offline
Re: Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G - Brži i jači
absolon kaže...

Prvo sitničarenje: Kartica ima 6-pin i 8 pin

napajanje, a ne dva 8-pin napajanja,

da ne dovedemo u zabludu one koji mjerkaju

ovu karticu.

 

@Denis

Molim te reci mi čime si flashao BIOS kartice?

Zanima me jer imam istu ovakvu i nisam se

još upustio u takav pothvat i isplati li se.

Hvala!

 Pogledaj na Gigabyteovim stranicama, tamo gdje se skine BIOS skine se i alat za flashanje. Premda, čini mi se da nema nekakvih prednosti flashanja osim tog nabrijanog hladnjaka, a to možeš i sam podesiti softverski. 

13 godina
offline
Re: Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G - Brži i jači
Ajar kaže...

 

 razumijem da nisi shvatio. nije svakomu dano. klikom ispod slike biraš verziju kartice za usporedbu. čak i panj bi to znao učiniti. usput, tebi nisam pokušao (prije ovog posta) reći ama baš ništa (ili o sebi govoriš u množini?). 

 Pa dobro, ako tebi nije dano ne moraš tu frustracije ispoljavati. Postoje načini da se to riješi. Googlaj malo, ide ti to. Žali Bože što se petljam uopće s takvima kao ti.

 

Inače, slažem se s komentarima za grafu da je glupao što proizvođač ne podesi grafu najoptimalnije odmah u startu nego user nešto mora petljati ako hoće tišu grafu, a platio je u startu više za ovu baš da mu i bude tiša. Inače, mogao je kupit referentnu.

15 godina
offline
Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G - Brži i jači Nav

Kod steve se vrtila do 1900rpm na 66°. Buka manja od nitro i hladnija od nje. Sad su je nafrljili na 2400rpm mora se čuti da su stavili čudo od ventova. Msi pa ona najtiši xt model i najhladnija. 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 17:19 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G - Brži i jači
tomglo kaže...
Kokobil50 kaže...

Ova kartiva nema nikakvog smisla kraj Nvidijine Rtx 2060 Super (8GB) kartice koja je TRIPUT manja, tiša, hladnija i uz sve to jeftinija i nudi bonus: raytracing.

 5700 XT prelazi i 2070 Super u nekim slučajevima. 

5700 (bez XT) je konkurent 2060 Super. 

 Da, znam. No, za mene nema nikakvog smisla jer ionako igram na 1080p i XT mi nije bitna, a obična 5700 je također i veća i teža i bučnija (i voše troši) od 2060 koju sam isprobao (kratka Gainward s jednim ventilarorom, cijena 330 eura). Uz bonus raytracing. 

10 godina
offline
Re: Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G - Brži i jači

Jak ti je bonus raytracing na 2060-ci pa on zakolje i 2080ti a kamoli ne tu 2060-ku

4 godine
protjeran
offline
Re: Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G - Brži i jači
Ma pusti lika vidis da je profesionalni trol...
4 godine
protjeran
offline
Re: Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G - Brži i jači

Kad netki dječici poremeti fan-tazije onda je trol? Volite se grupirati u čopore/tabore i onda napadnete sve koji ne razmišljaju poput vas? Eto, ja koji sam 20 godina u 90% slučajeva koristio Ati, nikada nisam skakao na one koji bi govorili da im je draža Nvidija. Pogotovo ne ako bih znao da su u pravu, jer iskreno Ati već dugo kaska za Nvidijom i jedino čime im može konkurirati je cijena. A sa ovim novim 5700 mene su razočarali, jer ih simpatiziram i volio bih da su sada napravili puno kompaktnije, hladnije i jeftinije kartice jer je Navi po obećanjima i zato jer je potpuno novi proizvodni proces trebao biti sve to, i puno bolji. I zbog svega toga ove i naredne godine preskačem Ati 5700 i prelazim na Nvidijine Rtx. A raytracing nije nikakav "gimmick" već posve zgodan dodatak koji doista poboljšava kvalitetu prikaza, i već na low i medium RT poboljšava sliku (vidi Control i Metro) a pri 1080p nije osjetna degradacija performansi, pogotovo ako imate jači procesor i više od 8Gb rama. Uz sve to, kako kodiram dosta video-materijala Nvidija je i po tom pitanju bolja od Atija. Dakle, Rtx 2060 je moj izbor. I to Gainwardow Pegasus.

4 godine
protjeran
offline
Re: Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G - Brži i jači

O kakvim ti grupiranjima pricas, pa jel vidis da nitko nije stao na tvoju stranu... Slucajnost? Ne, nego ljudi su nakon svogo ovog vremena shvatili kakvo je govno ray tracing, pogotovo na jednoj rtx 2060 (super). Tko nije nek si pogledao video gdje je sve fino sazeto i objasnjeno koliko "poboljsava kvalitetu prikaza" u ovih par igara u kojima je dostupan i koliko zapravo pored ogromnog performance hita donosi bugova za sobom.

 

 

Steta je sto nije ubacio 1080p rezultate pa da se fino vidi kako sa rtx 2060 super moras prvo sniziti ostale detalje tj narusiti sav ostali vizualni dojam i onda staviti rt na low-mid i opet imati zbugirani drek...

 

edit: A jesi i nasao model rtx 2060 super koja po tvome ima triput bolje temp i manju buku...

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 20:53 (DonOscar).
4 godine
protjeran
offline
Re: Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G - Brži i jači
Igrao sam sa i bez tracings, igre po mom sudu izgledaju dosta ljepše. Gubitak i performansama je oko 15% pa napominjem da to i nije neki problem na 1080p. I da, bilo je bugova, ali sada ih je sve manje. Ali bez obzira na tracing, 2060 o kojoj govorim je puno hladnija, tiša i manja od 5700, pogotovo od xt. Zato mislim da je bolji izbor od novih Ati kartica. Ti želiš bacati pare na smiješnii poluprodukt koji ti zauzme po kompjutera i luđački se grije? Radi 10% više sličica? U redu, tvoj problem.
4 godine
protjeran
offline
Re: Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G - Brži i jači

Ne razumijem zasto napises da je udar na perf 15% kad se lako provjeri da je to 30+%? AJd da nisam stavio taman gore iznad link od jednog od ponajboljih hw kanala gdje se to lijepo vidi... Isto vrijedi i za bugove, sve je to jos uvijek aktualno i tko zna kad ce s rijesiti tako da nema smisla prodavati maglu. Jedini poluproizvod ovdje je rt, a koliko je Navi dobar govori i to da ih svi preporucuju i da se kartice prodaju ko kifle.

4 godine
protjeran
offline
Re: Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G - Brži i jači
DonOscar kaže...

Ne razumijem zasto napises da je udar na perf 15% kad se lako provjeri da je to 30+%? AJd da nisam stavio taman gore iznad link od jednog od ponajboljih hw kanala gdje se to lijepo vidi... Isto vrijedi i za bugove, sve je to jos uvijek aktualno i tko zna kad ce s rijesiti tako da nema smisla prodavati maglu. Jedini poluproizvod ovdje je rt, a koliko je Navi dobar govori i to da ih svi preporucuju i da se kartice prodaju ko kifle.

 Ok, ti gledaš po netu a ja sam koristio uživo, sa i bez rt na 1080p. Na 2k i višim rezolucijama pad je primjetan ali na fhd ne toliko, nego se kreće 10-20%, ovisno postaviš li low, medium ili high rt. Uostalom, baš prekjučer sam gledao izvrstan novi prilog o ray tracingu, pa ćeš fino moći vidjeti o čemu ti govorim. Ako nađem taj link, postavit ću ti pa pogledaj.

To što masa puši marketinške bajke (a Amd zaista ima jako dobar marketing u zadnje vrijeme) ne znači da je sve super. Koristim kartice iz oba tabora i znam o čemu govorim. Nvidija je u ovom trenutku, za mene, bolji izbor. Iz više razloga. Iako desetljećima preferiram Ati. I ponavljam, ray t mi je zadnja rupa na svirali, simpatičan dodatak no 2060 mi je favorit iz brojnih drugih već navedenih razloga. Lp

4 godine
protjeran
offline
Re: Gigabyte RX 5700 XT Gaming OC 8G - Brži i jači
Pa naravno da cu gledati net kada mi ne pada na pamet uzimati takav poluproizvod da bi isprobao uzivo nakon svega loseg sto se o rtu pise... Ovo da je performanse hit na 1080p manji nema nikakvog smisla i gdje god sam gledao linearno ide kako se reza povecava. Kod tebe je mozda cpu bio bn na 1080p ili tko zna sta. Bas iz takvih razloga su provjereni kanali puno bolji izvor informcija.

Kod navija je marketing nepotreban posto za manje novaca dobijes brzu karticu, stvar je zapravo jako jednostavna.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice