HP Pavilion Gaming 15 - Pristupačniji metalac

poruka: 20
|
čitano: 6.135
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HP Pavilion Gaming 15 - Pristupačniji metalac".
11 godina
neaktivan
offline
HP Pavilion Gaming 15 - Pristupačniji metalac

Sve ćete shvatit iz transkripta razgovora ...
Ugl.:
    Zeleno => Ja
    Žuto => "HP podrška"

Ignorirali su upozerenje, a strpio sam se 3 mjeseca, bez njihova odgovora i bez BIOS-a.


Itko? Anyone?


Hvala Vam na poruci. U mogućnosti smo vam odgovoriti od ponedjeljka do petka od 8.30 do 18.00 sati. U pravilu odgovorimo unutar 2 sata. Molimo navedite informacije proizvoda uz detalje upita koje će nam bolje pomoći da odgovorimo na vaš upit.


Serial laptopa: **********
DESCRIPTION:
==========
After enabling "Legacy Support", which auto enables CSM (claiming in BIOS description, that it supports: windows 7, vista, XP and DOS) and with Secure boot disabled in BIOS, I boot windows 7 install device(tested with GPT and MBR scheme layout).
After "Windows is loading files..." passes and starts "Starting Windows", it's animation icon freezes and BSOD is displayed:
The BIOS in this system is not fully ACPI compliant
Technical Information: * STOP: 0x000000A5 (0x0000000000000011, 0x0000000000000008, 0xFFFFFA800794A3A8, 0x0000000000040000)
In third field of parenthesizes, only 0xFFFFFA8007 part is constant. Other 6 HEX digits are dynamic.
Error occurs with BIOS versions: F.16 Rev.A (sp93010.exe) F.18 Rev.A (sp95072.exe) F.20 Rev.A (sp96583.exe)

Other UNIX OS-es boots normally as legacy, which proves correct BIOS settings applied.
I don't believe that your BIOS developers don't test various windows version installations as a part of theirs test units, after each BIOS version. Especially because that test is the MOST ELEMENTARY AND SIMPLE of all! It is Microsoft's interest that only W10 is being run, so they "influence" you to use subtle sabotage at BIOS level to fuel theirs interests, which in this case targets ONLY windows version not being v10.
PS: Any mentioning of drivers and theirs support will be ignored! Problem is considered solved once windows 7 setup installation proceeds without above BIOS error.

Već me treči put preusmjeravaju od Indije, Irske, pa do Vas, zato je na engl.

I da, prvi kontakt (Indijac) mi je dao: Case number 5033630572


Poštovana g. Meštrovuić,

Hvala što kontaktirate HP korisničku podršku putem društvenih mreža.
Primili smo Vaš upit i čim budemo imali dodatne inofrmacije kontaktirati ćemo Vas.

Srdačan pozdrav,
Ivana M.
HP korinsnička podrčka


Hvala Ivana. PS: Nije g.Meštrović.
Ja samo koristim tuđi facebook račun, jer komunikacija s HP korisničkom podrškom u hrvatskoj je moguća isključivo putem messanger-a.
Nisam imao namjeru otvarati profil na društvenim mrežama da bi SAMO mogao ostvarit kontakt s HP-om.


Poštovani g-ne Marinković,

Hvala što koristite usluge HP Korisničke podrške.

Ovo se odnosi na pitanje o Vašem uređaju L3S53EA - HP Pavilion Notebook - 15-p205nm.

U vezi problema zbog kojeg ste nas kontaktirali, predlažemo da pokrenete HP-ovu dijagnostiku UEFI jer želimo provjeriti da li postoji neki hardverski problem.

UEFi dijaganostika pruža informacije o sistemu, kao što su model, serijski broj, konfiguracija hardvera,i testira sve komponente hardvera, a dostupan je kada se pritisne F2 prilikom pokretanja sistema, a pre ulaska u Windows okruženje.
Pre pokretanja molimo da prvo pažljivo pročitate nasa uputstva za pristup dijagnostici:
1. Pritisnite dugme za paljenje računara, pa odmah pritiskajte dugme ESC na tastaturi neprekidno par puta sve dok ne uđete u Start up meni (Crna pozadina sa belim slovima)
2. Kad jednom uđete u Start up meni na listi pronađite F2-System Diagnostics
3. U prvom redu tastera na tastaturi pronađite tipku F2 i pritisnite jednom
4. Otvoriće se novo okruženje UEFI
5. Na listi pronađite System Test pa pokrenite, a onda Extencive Tests i ostavite ga da završi procjes
Obavjestite nas o ishodu testa.
Također želimo da Vas obavjestimo da HP korisnička podrška podržava samo preisntalirani operativni sustav. Ukoliko imate drugi operativni sustav to je na Vašu odgovornost i nije u domenu naše podrške i možete kontaktirati Microsoft podršku.
Na Vašem računalu kada je kupljeno bio je preinstaliran Windows 10 Home pa nas zanima da li ste i tada imali isti problem sa plavim ekranom?

Ukoliko imate dodatnih problema budite slobodni da nas kontaktirate.

Srdačan pozdrav,
Ivana M.
HP korisnička podrška


Nije Marinković, nego Meštrović!
I uređaj nije navedeni, nego:
HP Gaming Pavilion - 15-cx0030nm

Jeste li sigurni da ova poruka nije namijenjena Marinkoviću?

Nadalje ..., zašto toliko "brekčete" drugarice?
Zar su hrvatsku HP korisničku podršku "outsorcali" u srbiju, pa to kao pokriva ciejlu balkansku regiju (HR - Bosna - Srbija, možda i dalje ...)?

Pa slično je bilo i prvi put kada sam kontaktirao amere a spoje me sa indijcem iz indije!
Dobro nebitno

Znam, znam, ta dijagnostika mi je u malom prstu, diplomirao sam IT, ali evo odvrtit ću to samo radi Vas.
Mislim ono, predinstalirani windowsi 10 se "vrte" normalno i sve funkcionira ok. Problem je što na razini BIOS-a je postavljena blokada koja spriječava instalaciju ostalih verzija windowsa.

Za ubuduće, kraći postupak je: Pritisnite tipku za paljenje i odmah pritiščite F2. Nakon izbora jezika izaberite System Test, te od ponuđena 3 izaberete Extensive Test

NE!
HP korisnička podrška MORA podržavati LAPTOP kao fizičku komponentu, te pripadajuči BIOS.
Vas se ne tiče operativni sustav koji "se vrti" na HP hardveru i BIOSu, jer ih ima MNOGO, kao i mnogo tvrtki koje su vlasnici operativnih sustava,osim ako je open source tipa linux i unix.

Ovo "na moju odgovornost" je van konteksta, odnosno manipulacija. Vaše podržavanje samo predinstaliranog OS-a, a u ovom slučaju windowsa 10, može ići samo do razine drivera i HP-ovih aplikacija.

Po direktivi europske komisije ZABRANJENO vam je na razini BIOS-a umjetno onemogučavati instalaciju i pokretanje bilo kojeg operativnog sustava! Kontaktiranje microsofta je također van konteksta, jer korak koji prethodi tome prijedlogu jest INSTALIRAN operativni sustav! A sama MICROSOFTOVA instalacijska procedura upučuje na kontaktiranje proizvođača hardvera, a u ovom slučaju HP-a, odnosno VAS da izdate verziju BIOS-a koja NEĆE umejtno spriječiti instalaciju svih OS-eva OSIM win 10.

Problem je u BIOS-i i HP je to napravio NAMJERNO, radi interesa HP <- Microsoft I naućite kada treba upotrijebit rečenicu "na svoju odgovornost". U ovom slučaju je zlorabite kao paravan za kontrolu i navođenje mase na svoje i microsoftove interese, a sad ste naletili na IT stručnjaka.

Moj stroj i pokretat ću na njemu aplikacije koje JA odlučim, a ne VI! Pa kao da kupim auti i proizvođač mi uvjetuje kojim ulicama ga moram vozit! Nevjerojatnno da mi uopće pokušavate ovo progurat.

Test se sada vrti, a Vi se bavite time da mi date link za preuzimanje nove verzije BIOS-a, koji neće umjetno spriječavati instalaciju svega što nije Win10! HINT: U samom BIOS je naveden OPIS koji decidirano proturiječi vašoj tvrdnji: stavka "Legacy Support" u opisu ima "... supports: windows 7, vista, XP and DOS via CSM module"
Dakle HP laže!

Zadnji argument: BIOS jest APSOLUTNO u domeni vaše podrške! A žalim se isključivo na njega! Zahtjevam novu verziju.

Status zahtjevanog testa: PASSED


Išta?


Poštovani g. Meštrović,
Hvala što kontaktirate HP korisničku podršku putem društvenih mreža.
Ovo se odnosi na pitanje o Vašem uređaju HP Gaming Pavilion - 15-cx0030nm

Čim pre budemo imali određene informacije kontaktirat cemo Vas.

Lijep pozdrav,
Ivana M.
HP korisnička podrška


Što pre to bolje Ivana!


Poštovani g. Meštrović,

Hvala što kontaktirate HP korisničku podršku putem društvenih mreža.

HP proizvodi uređaje sa odrđenim hardverskim specifikacijama i sposobnostima. Ukoliko korisnik želi da isproba nešto drugo (npr:drugi operativni sustav) svakako on ima pravo na to, ali HP nije u zakonskoj obavjezi da pruži podršku za to.
HP ne pordžava drugi operativni sustav od onog koji je došao preinstaliran na računalu. Ukoliko niste u mogućnosti da instalirate Windows 7 na računalu to je normalno jer taj proceros nije namjenjen za drugi operativni sustav.
Mi smo u obavjezi da provjerimo tj. podržimo hardver koji sadrži već testirani OS, i s obzirom da je računalo proizvedeno sa Windows 10 OS mi možemo da Vam pružimo podršku (drajvere itd). a kako u toku koričćenja istog niste imali problijema, suštinski za nas ne postoji problem oko kojeg bi smo Vam trebali asistirati.

Ukoliko imate dodatnih pitanja možete nas kontaktirati.

Lijep pozdrav,
Ivana M.
HP korisnička podrška


Nemojte niti pokušavati tako razgovarati sa mnom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"Ukoliko niste u mogućnosti da instalirate Windows 7 na računalu to je normalno ..."
To je LAŽ!
NIJE NORMALNO, JER JE GODINAMA BILO MOGUČE provesti instalacije ..., a takve laži su vam temelj za kaznenu odgovornost.
HINT: Pitajte svoju izdajničku IT elitu, da li CHIPSET matične ploče u mome navedenome modelu, a u OSTALIM računalima bez obzira na proizvođača (laptop/desktop) mogu i/ili vrte Windows koji nisu WINDOWS 10?

Pogotovo ovaj dio sa podrškom procesora, jer je isti UMJETNO NEPODRŽAN u dogovoru "WINTEL" (Microsoft <- Intel).
Odnosno Microsoft je naveo INTEL da NE IZDA drivere za sve procesore generacija IZNAD 6-e, u interesu eliminacije verzija Windowsa koje nisu 10.
Opet spominjete drivere. Taj argument je na snazi jednom kada je OS Windows instaliran.
Upravo od TE TOČKE imate pravo iznjet argument od nepodržavanju INSTALIRANOG operativnog sustava.
PROCESOR JEST U STANJU I TESTIRAO SAM DA POKRENE WIN7 !!!
"Nepodržavanje" se umjetno manifestira NE IZDAVANJEM INTELOVIH grafičkih drivera UGRAĐENIH U CPU, a to sad LAŽNO koristite kao argument!
To nije ono što SPRIJEČAVA INSTALACIJU, već BIOS!!!

Kao što je Microsoft nagovorio Intel, tako jre nagovorio i HP, ali na još nižoj razini suptilne, da ne kažem cinične sabotaže.
HP UMJETNO I NAMJERNO na razini BIOS-a sabotira instalaciju svih verzija Windowsa koje nisu 10 (to neće napraviti za Linux derivate i sl. jer nema financijskog interesa)

Instalacijska procedura za Win7 SP2 je zadnji put izdana 2012-e godine.
Od tada je HP izdao mnogo serija računala i laptopa i svi su nastavili u BIOS-u ne mjenjati "flag"-ove koje pružaju instalacijskim procedurama windows 7 i ostalih.
Osim što lažete i kršite zakon umjetnom sabotažom na razini BIOS-a, proturječite i sami sebi jer VAŠ BIOS decidirano tvrdi da podržava sve gore navedene ranije verzije windows u legacy mod-u.

I zadnje, UPOZORIO SAM VAS U ==> P_R_V_O_J <== poruci da mi NE spominjete drivere (ZNAO SAM UNAPRIJED DA ĆE VAM TO BITI ZADNJA LINIJA OBRANE). tako da preskočite i IGNORIRATE moje ARGUMENTE za BIOS kao temu i preskočite unaprijed na temu koja može biti započeta (Instaliran Win7) tek kada se završi MOJA, a to je sabotaža na razini BIOS-a.

To za drivere se slažem, nemate obavezu podržavati druge operativne sustave izdavanjem drivera za njih, Win-ne-10 kao i za OSTALE operativne sustave(linux/unix, itd ...) i to se od vas NE TRAŽI!
ODGOVARATE NA NEŠTO ŠTO VAS NITKO NIJE PITAO I CRPITE MOJU ENERGIJU!!!

Driveri nisu vaša zakonska obaveza ZA ==> VEĆ INSTALIRAN I POKRENUT operativni sustav!!!
Vaša ZAKONSKA obaveza je da NE SMIJETE umjetno ONEMOGUČAVATI (što vi nazivate "isprobavanjem") INSTALACIJU I POKRETANJE NE-WIN-10 operativnih sustava!

ZAHTJEVAM novi BIOS koji neče UMJETNO, a po nalogu Microsofta Vama, sabotirati instalaciju starijih verzija windowsa.
Također kršite zakon obmanom lažne poruke greške, koju ste naveli win7 da navede sabotažom na razini BIOS-a!
Umjesto da izričito navedete u BIOS-u, da ne želite dozvoliti instalaciju NE-WIN-10 operativnih sustava, lažno obmanjujete sa ACPI greškom tako da ste u BIOS namjerno odbili pružiti podatke samoj instalacijskoj proceduri windowsa 7, kada BIOS "nanjuši" NE-WIN-10 verziju windowsa (ali to neče napraviti za linux/unix).
To vam je kazneno djelo!

I za kraj, moj odgovor na vašu PRAVNU OBMANU JE SLJEDEČI:
Odričem se prava na podršku HP-a za INSTALIRAN(a tome PRETHODI zahtjevani "ne-sabotirani" BIOS koji ste DUŽNI zakonski pružiti) Windows 7, na navedenom hardveru!
Dakle, JEDNOM INSTALIRAN Windows 7 želim pokretati BEZ DRIVER-a i ostalog softwera koje izdaje HP!

Recite šefovima, da se ne sprdaju sa mnom, CINIČNIM PRAVNIM ARGUMENTIMA i FLOSKULAMA.
Još jedan "kiks" i završit ćete u forumima i drugdje, a najviše od svega, zaljepit ću Vam za vrat NE klasičnu online populaciju ("klaunove"), nego elitu IT svijeta, pa kada vam počnu secirat argumente ... i kod BIOS-a ...

A i pogledajte kako je u EK-u završila praksa white-listinga, odnosno ostalih UMJETNIH sabotaža na razini BIOS-a.
A i to će vam izbit mene kao klijenta a i enormne količine ostalih kupaca.
Pa da vidimo je li vam draži MITO Microsofta ili platežna moć mase ...

Da mogu izabratii JEDNU riječ, s kojom ste me najviše "digli", iz vašeg lažnog i obmanjujučeg kvazi odgovora, to bi bilo "NORMALNO"!!!
Upravo sofisticirani paraziti poput vas navode mase da UMOBOLNO postane NORMALNO, kroz cinično opuštene i izgovorene "pravno ozbiljne" riječi i rečenice ...
S kim vI mislite da vodite konverzaciju?!?!

LINK NA BIOS?!?!? (I da, službeno će te ga objaviti, a u release note-u korekciju koja JA ZAHTJEVAM)


Poštovani g. Meštrović,

Želimo da Vas obavjestimo da se naša podrška ograničava upravo onime što smo Vam prijethodno rekli.

Ono što možemo da uradimo slijedeće je da proslijedimo Vaše nezadovoljstvo slubi koja je zadužena za Customer Relation Team.
Kako bi smo to učinili biti će potrebno da nam proslijedite neke osobne podatke: Ime i prezime, broj telefona kao i valjanu e-poštu kako bi Vas mogli kontaktirali dalje.

Srdačan pozdrav,
Ivana m.
HP korisnička podrška


Jest li Vi svjesni da sustavno ne odgovarate ništa i da vaš zadnji odgovor po konstrukciji rečenica nema nikakvog smisla?

Hvala Vam na poruci. U mogućnosti smo vam odgovoriti od ponedjeljka do petka od 8.30 do 18.00 sati. U pravilu odgovorimo unutar 2 sata.
Molimo navedite informacije proizvoda uz detalje upita koje će nam bolje pomoći da odgovorimo na vaš upit.

Pažljivo pročitajte moj PRVI post/upit i izbacite iz konteksta pojmove:
    CPU - procesor
    Driver - upravljački programi
Prva razina - HARDWER
Druga razina - BIOS

Ne idite dalje od BIOS-a i fokusirajte se na ACPI tablice u njemu, a koje koristite (sekcija w7) za UMJETNO I NAMJERNU sabotažu instalacije windows 7.

Ako je sama instalacija pokrenuta, a TREN prije sabotaže na razini BIOS-a, to je dokaz da CPU/procesor MOŽE FIZIČKI pokretati taj operativni sustav.
Iz jednostavnog razloga što je ARHITEKTURA procesora amd64 (x64 bitna), a i386 (x32 bitna) KOMPATIBILNA, te može pokretat i izvršavat SVE operativne sustave TE ARHITEKTURE!

Vaš argument "NORMALNO" je LAŽ!

To da želim pokrenut OS ARM arhitekture ili npr; SPARC64, onda bi vaš odgovor bio istinit ...
Zadnji put vam kažem ... ZAHTJEVAM BIOS, sa KORIGIRANIM ACPI TABLICAMA, a u kojima će biti UKLONJENA podrška za Win 7 (Imate u BIOS-u Kôd specifično namjenjen CILJANJU windowsa 7)
Pardon, UKLONJENA sabotaža za windows 7
Kontaktirajte "Customer Relation Team" i zatražite URI na korigirani BIOS, te mi ga prosljedite i Vi ste tada ispunili moj korisnički zahtjev!
Kada je windows 7 instaliran, TADA možete pričat o vašoj podršci kroz drivere i HP aplikacije za sve NE-Win10 OS-ove, a TE PODRŠKE SAM REKAO DA SE ODRIČEM!
Ajmo BIOS!


Poštovani g. Meštrović,

Uređaj funkcioniše onako kako je dizajniran da funcioniše, a obzirom da se Vi sa time ne slažete u tom slučaju ono što možemo učiniti je da Vas kontaktira neko iz službe za odnose sa korisnicima.
Za to će nam biti potrebno da nam proslijedite neke osobne podatke: Ime i prezime, broj telefona kao i valjanu e-poštu kako bi Vas mogli kontaktirali dalje.

Srdačan pozdrav,
Ivana M.
HP korisnička podrška


Ne slaže se sam UMJETNOM sabotažom. Što je tu točno nejasno?
Nadalje, to sa osobnim podacima je redudantan korak s kojim me samo "uvlačite" u pravne akte, a koji za svrhu imaju crpljenje moje energije na način da se ne odgovara ništa i najvažnije NE priča o problemu već eskivira,
VI ste nadležni za prijenos prijave problema "upstream-u", odnosno višoj instanci.
A to da se ne slažem sa načinom funkcioniranja uređaja ...
Vi ga možete podesit da funkcionira u skladu sa zakonom i slobodama i SUPROTNO od toga.
A o mojim punim podacima, to je za pravne postupke, a onda će vam več biti kasno.
Zadnji put vam nudim mirnu rezoluciju ...
VI će te kontaktirati nadređene, tako da im prenesete moju poruku/prigovor i oni će VAMA odgovoriti na način da vam daju korigirani BIOS, uklonjen od UMJETNIH blokada, te će te Vi meni prosljediti taj BIOS.


Poštovani g. Meštrović,

Hvala Vam što koristite našu korisničku podršku putem društvenih mreža.

O načinu podrške smo Vas već obavjestili i ukoliko želite da nastavite komunikaciju sa odjelom za suradnju sa korisnicima možete nam dostaviti kao što smo tražili osobne podatke, u suprotnom nismo u mogućnosti ništa drugo učiniti za Vas.

Želimo da Vas obavjestimo da će ovaj slučaj biti zatvoren.

Srdačan pozdrav,
Ivana M.
HP korisnička podrška


Dajte mi direktan kontakt sa UPSTREAMOM, pa onda zatvorite slučaj.
Ne mislim na lokalni balkan, gdje vlada krivosuđe već, HP HQ u EU


Poštovani g. Meštrović,

Kao što smo rekli ukoliko ne želite da nam date Vaše osobne podatke nismo u mogučnosti da Vam dalje asistiramo i ovaj slučaj će sa naše strane biti zatvoren.Ukoliko pak odlučite u nekom trenutku da nam proslijedite tražene informacije budite slobodni da nas kontaktirate.

Hvala što ste kontaktirali HP korisničku podršku putem društvenih mreža.

Želimo Vam ugodan ostataj dana.

Srdačan pozdrav,
Ivana M.
HP korisnička podrška


Oni koji sve čine da ne daju nikakve informacije, TRAŽE informacije?
Postavit ću ti još SAMO jedno pitanje.
Odgovorit češ sa: Da ili Ne.
Da li u BIOS-u onemogučujete instalaciju Windowsa 7?
Ako je odgovor DA => Dobijete podatke, ja nastavljam komunikaciju sa upstreamom i mene se riješite.


Poštovani g. Meštrović,

Informaciju koju Vam možemo dati je da Vaš uređaj ne podržava Windows 7 operativni sustav. Na Vama je da odlučite da li čete ili ne da nam proslijedite podatke i nastavite komunicirat sa odjelom za suradnju sa korisnicima.

Srdačan pozdrav
Ivana M.
HP korisnička podrška


Opet vi odgovoarate VIŠEZNAČAJNOŠČU i ŠIROKIM SPEKTROM, ignorirajući točno i decidirano pitanje, efektivno spriječavajući dokazivanje.
Mašina FIZIČKI jest u stanju pokretat Win7!

A ta manipulativna riječ "podrška" ...

Vi ako NAMJERNO uklonite podatke is ACPI tablice unutar BIOS-a(a koje SU postojale kroz generacije), a koje trebaju Win7-u za nastavak instalacije i NAKON toga deklarirate "uređaj ne podržava Windows 7 operativni sustav" vi CINIČNO L-A-Ž-E-T-E !
Onda radije recite:
"Buduči NAMA nije u interesu da pokrečete Windows 7 operativni sustav NA NAŠEM HP uređaju koji ste VI KUPILI, mi smo ga UMJETNO I NAMJERNO onemogučili na razini BIOS-a"

Ponavljam, podrške za instaliran Windows 7 se ODRIČEM i uvažavam vaše neizdavanje drivera i ostalih "stvari" ..., koju tek tada možete nazivati podrškom.

Upamtite da sam uspješno pokrenu SVE OS-ove otvorenog kôda!
Namjerno ciljate Win7 radi korporativnih interesa.


Još jedan "kiks" i prekidam komunikaciju, a nastavljam ju na forumu:
https://www.bug.hr/recenzije/hp-pavilion-gaming-15-pristupacniji-metalac-10202


I ta vaša "podrška" ...
Što imate reći za ponuđeni Free DOS operativni sustav?

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
HP Pavilion Gaming 15 - Pristupačniji metalac

Win 7 se koristio u proslom desetljecu , ako ti omoguce win 7 mogao si ih trazit i za XP nema logike win10 je sadasnjost i vjerujem da ce uskoro vecina proizvodaca napravit kao i HP.

Sada da li postoji BIOS da se moze win7 instalirat ne znam ali ako i postoji ova Ivana ga sigurno nema...Za njihove odgovore na tvoja postavljena pitanja si u pravu 90% su 0 bodova ali nije samo HP takav nego vecina Lenovo,ASUS,MSi..

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: HP Pavilion Gaming 15 - Pristupačniji metalac
MGloc kaže...

Win 7 se koristio u proslom desetljecu , ako ti omoguce win 7 mogao si ih trazit i za XP nema logike win10 je sadasnjost i vjerujem da ce uskoro vecina proizvodaca napravit kao i HP.

Sada da li postoji BIOS da se moze win7 instalirat ne znam ali ako i postoji ova Ivana ga sigurno nema...Za njihove odgovore na tvoja postavljena pitanja si u pravu 90% su 0 bodova ali nije samo HP takav nego vecina Lenovo,ASUS,MSi..

 

Po tvom odgovoru, vidim da uopće ne razumiješ srž problema, a za to bi trebao biti jako tehnički potkovan.
Razumijš samo analizu komunikacije i odnos argumenata ...

 

Ta prva rečenica "Win 7 se koristio u proslom desetljecu", je čisti mass consumer mentality (Pa upravo na to i računaju! Pasivnost mase!).

Osobni interes je Micro$ofta, da se 7-ice riješi pod svaku cjenu (btw; potpora je službena do 2020 i nešto, a najavili su i extended support)

Sada kada su sve umjetna ograničenja prevladana na razini samog OS-a, nije im ništa drugo preostalo nego da huškaju proizvođače hardvera da to "riješe" u BIOS-u.


Btw, što bi onda rekao za FreeDOS (i koliko je star i "tko to koristi"), koji nude kao alternativu uz taj lap?!


Svi koriste 10-u i jednostavno ne misle. Nemam ti sad vremena objašnjavati, ali ti nisi svjestan što 10-ka istinski jest.


Ključ svega jest:
Oni u HP-u su uložili dodatnu energiju, da iz vanila BIOS-a, a koji je osnova za razvoj novih verzija BIOS-a za novi hardver, su namjerno unutar BIOS-a uklonili iz ACPI tablice, informacije nužne 7-ci za početak instalacije.

 

PS: BIOS modding-om smo unjeli ACPI informacije za 7-icu i SVE je proradilo! A i kod instaliranog OS-a 7, problemi sa hardverom koji su postojali na 10-ki su nestali!

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.10.2019 18:20 (NullPoint).
5 godina
offline
Re: HP Pavilion Gaming 15 - Pristupačniji metalac
NullPoint kaže...
MGloc kaže...

Win 7 se koristio u proslom desetljecu , ako ti omoguce win 7 mogao si ih trazit i za XP nema logike win10 je sadasnjost i vjerujem da ce uskoro vecina proizvodaca napravit kao i HP.

Sada da li postoji BIOS da se moze win7 instalirat ne znam ali ako i postoji ova Ivana ga sigurno nema...Za njihove odgovore na tvoja postavljena pitanja si u pravu 90% su 0 bodova ali nije samo HP takav nego vecina Lenovo,ASUS,MSi..

 

Po tvom odgovoru, vidim da uopće ne razumiješ srž problema, a za to bi trebao biti jako tehnički potkovan.
Razumijš samo analizu komunikacije i odnos argumenata ...

 

Ta prva rečenica "Win 7 se koristio u proslom desetljecu", je čisti mass consumer mentality (Pa upravo na to i računaju! Pasivnost mase!).

Osobni interes je Micro$ofta, da se 7-ice riješi pod svaku cjenu (btw; potpora je službena do 2020 i nešto, a najavili su i extended support)

Sada kada su sve umjetna ograničenja prevladana na razini samog OS-a, nije im ništa drugo preostalo nego da huškaju proizvođače hardvera da to "riješe" u BIOS-u.


Btw, što bi onda rekao za FreeDOS (i koliko je star i "tko to koristi"), koji nude kao alternativu uz taj lap?!


Svi koriste 10-u i jednostavno ne misle. Nemam ti sad vremena objašnjavati, ali ti nisi svjestan što 10-ka istinski jest.


Ključ svega jest:
Oni u HP-u su uložili dodatnu energiju, da iz vanila BIOS-a, a koji je osnova za razvoj novih verzija BIOS-a za novi hardver, su namjerno unutar BIOS-a uklonili iz ACPI tablice, informacije nužne 7-ci za početak instalacije.

 

PS: BIOS modding-om smo unjeli ACPI informacije za 7-icu i SVE je proradilo! A i kod instaliranog OS-a 7, problemi sa hardverom koji su postojali na 10-ki su nestali!

 Moralno si ti u pravu zakonski su oni u pravu... Prodavac je duzan da pruzi tehnicku podrsku za proizvod kakav je isporucio. Ako ne pise u specifikacijama da podrzava druge OSove onda ti nisu duzni ni omogucuti instalaciju istog....Za to se nemas za sta zaliti.....

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: HP Pavilion Gaming 15 - Pristupačniji metalac
Posmatrač kaže...
NullPoint kaže...
MGloc kaže...

Win 7 se koristio u proslom desetljecu , ako ti omoguce win 7 mogao si ih trazit i za XP nema logike win10 je sadasnjost i vjerujem da ce uskoro vecina proizvodaca napravit kao i HP.

Sada da li postoji BIOS da se moze win7 instalirat ne znam ali ako i postoji ova Ivana ga sigurno nema...Za njihove odgovore na tvoja postavljena pitanja si u pravu 90% su 0 bodova ali nije samo HP takav nego vecina Lenovo,ASUS,MSi..

 

Po tvom odgovoru, vidim da uopće ne razumiješ srž problema, a za to bi trebao biti jako tehnički potkovan.
Razumijš samo analizu komunikacije i odnos argumenata ...

 

Ta prva rečenica "Win 7 se koristio u proslom desetljecu", je čisti mass consumer mentality (Pa upravo na to i računaju! Pasivnost mase!).

Osobni interes je Micro$ofta, da se 7-ice riješi pod svaku cjenu (btw; potpora je službena do 2020 i nešto, a najavili su i extended support)

Sada kada su sve umjetna ograničenja prevladana na razini samog OS-a, nije im ništa drugo preostalo nego da huškaju proizvođače hardvera da to "riješe" u BIOS-u.


Btw, što bi onda rekao za FreeDOS (i koliko je star i "tko to koristi"), koji nude kao alternativu uz taj lap?!


Svi koriste 10-u i jednostavno ne misle. Nemam ti sad vremena objašnjavati, ali ti nisi svjestan što 10-ka istinski jest.


Ključ svega jest:
Oni u HP-u su uložili dodatnu energiju, da iz vanila BIOS-a, a koji je osnova za razvoj novih verzija BIOS-a za novi hardver, su namjerno unutar BIOS-a uklonili iz ACPI tablice, informacije nužne 7-ci za početak instalacije.

 

PS: BIOS modding-om smo unjeli ACPI informacije za 7-icu i SVE je proradilo! A i kod instaliranog OS-a 7, problemi sa hardverom koji su postojali na 10-ki su nestali!

 Moralno si ti u pravu zakonski su oni u pravu... Prodavac je duzan da pruzi tehnicku podrsku za proizvod kakav je isporucio. Ako ne pise u specifikacijama da podrzava druge OSove onda ti nisu duzni ni omogucuti instalaciju istog....Za to se nemas za sta zaliti.....

 

 

 

Nisu zakonski u pravu, jer isti krše samim činom davanja lažne tvrdnje, opisa i mogučnosti funkcionalnosti, a sve unutar samog BIOS-a.

Vrati se malo na prvi post, a na dio moje tvrdnje:

HINT: U samom BIOS je naveden OPIS koji decidirano proturiječi vašoj tvrdnji: stavka "Legacy Support" u opisu ima "... supports: windows 7, vista, XP and DOS via CSM module"
Dakle HP laže!

Ovo nisu nikad komentirali, već ignorirali, a čime dodatno krše zakon i obvezujuču "podršku" proizvoda.

 

Bi li bio toliko ljubazan, pa mi ti osobno objasnio zašto su mi odbijali odgovoriti na ovo?
Možda ja zaista "fakat" ne kužim neke stvari?!

15 godina
offline
HP Pavilion Gaming 15 - Pristupačniji metalac

-zanimljivo... a može sad short storry? :)

-znaš da je iza tog problema MS? tj njegova želja ubijanja (ne)komaptibilnsoti, kao što primjećuješ, linux-drugi osevi rade.. (nekad su za to plaćali kazne, no sad nema tko drugi tužiti, jer to rade starijem win kao xp-7..). Umjetno, kroz bios-opcije. a npr izradu bootabilnog medija moraš koristiti dodatni alat kao neki patcher, npr asrock soft uz mbo.. koji to fixa, no to je tek debilizam jer sve je to ista x86 platforma, kompatibilno, može čak raditi hackintosh jer je sve x86 ali ne i normalna instalacija win osa, osim w10..

-ali, nije nešto što možeš konkretno tužiti, tj koga? proizvođača? jedini s kojim imaš ugovor (kupoprodajni) je trgovac, može ti zamijeniti ili vratiti novac.. odgovorni su proizvođači-OEMi koje wintel poslovno gurne u to a nije ni da njima smeta.. tj proizvođaču bi trebalo biti svejedno koji ćeš ti os instalirati, ali ovako ne moraju dati supprot za starije winver.. i ako primjetiš, dosta novog hw je isključivo win10x64 support (driveri) mada i dalje postoji dropdown lista (s jedinom stavkom) dok se za starije modele nađe driver, kao i drugi brandovi-modeli, jer driveri su isti tj ne radi ih ni hp (koji btw ne radi ništa, ni šaraf, svi chipovi su nečiji, intel-amd, realtek itd.. i to su stvarni proizvođači).

 

-dakle, odgovor ti hp neće dati, ni fix-patch, ali možeš pripremiti odgovarajući stikić... no tad važnije pitanje, zašto''?'' (upitnik pod navodnicima..) tj, zašto se opirati win10.. radi, uzaludno je.

 

edit: ili alternativno, ako imaš nešto znanja tipkanja iz cmda i funkcionalno računalo s win, diskpart, dism, .. ručno raspakiraš install.wim/esd + dodaš boot, tj to je identično kako se radi oem predinstall-recovery. Prvo paljenje i dovrišiš instalaciju klikanjem next.. tj tako eliminiraš boot-problem stikića ili nedostatak patcha kojeg ima asrock i sl. jer bios ne može bit inekompatibilan s win7, jer je sve ista x86 platforma, tj to je samo namjean problem installera, MSa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.10.2019 21:05 (ihush).
 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: HP Pavilion Gaming 15 - Pristupačniji metalac
NullPoint kaže...

.... 

Nisu zakonski u pravu, jer isti krše samim činom davanja lažne tvrdnje, opisa i mogučnosti funkcionalnosti, a sve unutar samog BIOS-a.

Vrati se malo na prvi post, a na dio moje tvrdnje:

HINT: U samom BIOS je naveden OPIS koji decidirano proturiječi vašoj tvrdnji: stavka "Legacy Support" u opisu ima "... supports: windows 7, vista, XP and DOS via CSM module"
Dakle HP laže!

Ovo nisu nikad komentirali, već ignorirali, a čime dodatno krše zakon i obvezujuču "podršku" proizvoda.

 

Bi li bio toliko ljubazan, pa mi ti osobno objasnio zašto su mi odbijali odgovoriti na ovo?
Možda ja zaista "fakat" ne kužim neke stvari?!

 Ne kuzis kako zakon funkcionise. Ne mozes tuziti Dachiu jer su stavili motor koji moze razviti brzinu 150 km/h a na gumama pise max V 200km/h... Ne mozes tuziti ako na siteu pise brzina rama jedna a na samoj plocici druga brzina...

 

Ti si kupio proizvod na osnovu specifikacije na web siteu i na pakovanju proizvoda..... Ako tu nadjes laznu tvrdnju ti si u pravu. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: HP Pavilion Gaming 15 - Pristupačniji metalac
Posmatrač kaže...
NullPoint kaže...

.... 

Nisu zakonski u pravu, jer isti krše samim činom davanja lažne tvrdnje, opisa i mogučnosti funkcionalnosti, a sve unutar samog BIOS-a.

Vrati se malo na prvi post, a na dio moje tvrdnje:

HINT: U samom BIOS je naveden OPIS koji decidirano proturiječi vašoj tvrdnji: stavka "Legacy Support" u opisu ima "... supports: windows 7, vista, XP and DOS via CSM module"
Dakle HP laže!

Ovo nisu nikad komentirali, već ignorirali, a čime dodatno krše zakon i obvezujuču "podršku" proizvoda.

 

Bi li bio toliko ljubazan, pa mi ti osobno objasnio zašto su mi odbijali odgovoriti na ovo?
Možda ja zaista "fakat" ne kužim neke stvari?!

 Ne kuzis kako zakon funkcionise. Ne mozes tuziti Dachiu jer su stavili motor koji moze razviti brzinu 150 km/h a na gumama pise max V 200km/h... Ne mozes tuziti ako na siteu pise brzina rama jedna a na samoj plocici druga brzina...

 

Ti si kupio proizvod na osnovu specifikacije na web siteu i na pakovanju proizvoda..... Ako tu nadjes laznu tvrdnju ti si u pravu. 

Vjeruj mi da itekako znam kako zakon funkcionira.
Uvredljivo je da uopće impliciraš da ja mislim "Da mozes tuziti Dachiu jer su stavili motor koji moze razviti brzinu 150 km/h a na gumama pise max V 200km/h", a i sam primjer je van konteksta, odnosno analogija je skroz promašena.
A sa "Ne mozes tuziti ako na siteu pise brzina rama jedna a na samoj plocici druga brzina...", proturiječiš sam sebi sa "Ti si kupio proizvod na osnovu specifikacije na web siteu i na pakovanju proizvoda..... Ako tu nadjes laznu tvrdnju ti si u pravu."

 

Moj odgovor je da su specifikacije nepotpune -> to je ključ svega!
Ostalo saznaš tek kad počneš koristiti proizvod.

Ostale specifikacije su dokumentirane u samom softveru, npr: BIOS, a što sam već naveo.
Piše da klikanjem na "to" češ omogučiti/dobiti funkcionalnost X, a zapravo ju ne dobiješ.
Oni stoje iza tvrdnje navedene u BIOS-u i odgovorni su za nju(U ovom slučaju HP).

 

Dajte ljudi, nemojte odgovarati šarlatanski i površno na vrlo ozbiljne teme i provjerite jesam li već odgovorio na to što post-ate.

 

5 godina
offline
Re: HP Pavilion Gaming 15 - Pristupačniji metalac
NullPoint kaže...
....

Vjeruj mi da itekako znam kako zakon funkcionira.
Uvredljivo je da uopće impliciraš da ja mislim "Da mozes tuziti Dachiu jer su stavili motor koji moze razviti brzinu 150 km/h a na gumama pise max V 200km/h", a i sam primjer je van konteksta, odnosno analogija je skroz promašena.
A sa "Ne mozes tuziti ako na siteu pise brzina rama jedna a na samoj plocici druga brzina...", proturiječiš sam sebi sa "Ti si kupio proizvod na osnovu specifikacije na web siteu i na pakovanju proizvoda..... Ako tu nadjes laznu tvrdnju ti si u pravu."

 

Moj odgovor je da su specifikacije nepotpune -> to je ključ svega!
Ostalo saznaš tek kad počneš koristiti proizvod.

Ostale specifikacije su dokumentirane u samom softveru, npr: BIOS, a što sam već naveo.
Piše da klikanjem na "to" češ omogučiti/dobiti funkcionalnost X, a zapravo ju ne dobiješ.
Oni stoje iza tvrdnje navedene u BIOS-u i odgovorni su za nju(U ovom slučaju HP).

 

Dajte ljudi, nemojte odgovarati šarlatanski i površno na vrlo ozbiljne teme i provjerite jesam li već odgovorio na to što post-ate.

 

 Ja sam trzisni inspektor tako da tesko da odgovaram sarlatanski. Doduse ne u Hrvatskoj al zakon funkcionise na isti nacin.... Koji zakon je HP prekrsio kad si vec expert..... Specifikacije su nepotpuno po tvom misljenju....

 

Kljuc svega jeste je li HP prekrsio zakon ili ne. Tvoje misljenje je samo tvoje misljenje.....

 

Ti nisi kupio laptop na osnovu specifikacija u BIOSU vec na osnovu podataka koje pisu na samom proizvodu i na web stranici proizvodjaca.... Ako tamo neka funkcija ne pise HP ti ju nije duzan omoguciti....  Ma sta ti mislio o tome..... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 8:04 (Posmatrač).
11 godina
neaktivan
offline
Re: HP Pavilion Gaming 15 - Pristupačniji metalac
ihush kaže...

-zanimljivo... a može sad short storry? :)

-znaš da je iza tog problema MS? tj njegova želja ubijanja (ne)komaptibilnsoti, kao što primjećuješ, linux-drugi osevi rade.. (nekad su za to plaćali kazne, no sad nema tko drugi tužiti, jer to rade starijem win kao xp-7..). Umjetno, kroz bios-opcije. a npr izradu bootabilnog medija moraš koristiti dodatni alat kao neki patcher, npr asrock soft uz mbo.. koji to fixa, no to je tek debilizam jer sve je to ista x86 platforma, kompatibilno, može čak raditi hackintosh jer je sve x86 ali ne i normalna instalacija win osa, osim w10..

-ali, nije nešto što možeš konkretno tužiti, tj koga? proizvođača? jedini s kojim imaš ugovor (kupoprodajni) je trgovac, može ti zamijeniti ili vratiti novac.. odgovorni su proizvođači-OEMi koje wintel poslovno gurne u to a nije ni da njima smeta.. tj proizvođaču bi trebalo biti svejedno koji ćeš ti os instalirati, ali ovako ne moraju dati supprot za starije winver.. i ako primjetiš, dosta novog hw je isključivo win10x64 support (driveri) mada i dalje postoji dropdown lista (s jedinom stavkom) dok se za starije modele nađe driver, kao i drugi brandovi-modeli, jer driveri su isti tj ne radi ih ni hp (koji btw ne radi ništa, ni šaraf, svi chipovi su nečiji, intel-amd, realtek itd.. i to su stvarni proizvođači).

 

-dakle, odgovor ti hp neće dati, ni fix-patch, ali možeš pripremiti odgovarajući stikić... no tad važnije pitanje, zašto''?'' (upitnik pod navodnicima..) tj, zašto se opirati win10.. radi, uzaludno je.

 

edit: ili alternativno, ako imaš nešto znanja tipkanja iz cmda i funkcionalno računalo s win, diskpart, dism, .. ručno raspakiraš install.wim/esd + dodaš boot, tj to je identično kako se radi oem predinstall-recovery. Prvo paljenje i dovrišiš instalaciju klikanjem next.. tj tako eliminiraš boot-problem stikića ili nedostatak patcha kojeg ima asrock i sl. jer bios ne može bit inekompatibilan s win7, jer je sve ista x86 platforma, tj to je samo namjean problem installera, MSa.

Kao što sam malo prije odgovorio, ili odgovarajte ciljano ili nemojte uopće. Širenje teme u druge sfere je razvodnjavanje problematike.
A i na večinu stvari koje si postao, sam već dao odgovor, kao što sam dao i krajnje, a rizično riješenje ovog thread-a -> modifikacija BIOS-a sa unosom Win7 specifičnih nužnih ACPI informacija, a za čije je uklanjanje HP uložio dodatan trud kako bi ih uklonio.
Upamtite da se procedura instalacije Win7 nije mijenjala, te konstantno od izlaska do dana današnjega očekuje od BIOS-a ACPI informacije, na identičan način kao i na početcima Win7-a.
Dakle paraziti udaraju po BIOS-u. Kada ga zaobiđete, sav hardver radi, jer sam hardver, odnosno njegova arhitektura, izvršava toj arhiktekturi srodne instrukcije i ne prepoznaje dali je uopće OS u pitanju, a kamoli koji OS!

 

Žalosno je tvoje "no tad važnije pitanje, zašto''?'' (upitnik pod navodnicima..) tj, zašto se opirati win10.. radi, uzaludno je.".
Nisi svjestan što Win10 istinski jest. Neču ni započinjat obrazlaganje jer za to bi trebao otvorit novi thread/temu.
Upravo na to i računaju i upravo radi mase koja ima takav stav, zlo sustavno pobjeđuje.

Ako netko ulaže toliko energije na tako, navodno "besmislenu stvar", onda za to postoji, vjerujte mi, jako dobar razlog!

Po zakonu reciprociteta, treba "besmisleno" opalit i "fireback".

 

DISM, install.wim i boot.wim mi je u malom prstu jer uvijek radim custom setup i to sa integriranim driverima(USB3.x itd ...), a u tvom primjeru si trebao spomenut upravo boot.wim, jer je on prvi "pogođen".
Tvoje objašnjenje daljnje procedure mi je krajnje površno. Kreneš opisivati postupke do kojih se u ovom primjeru niti ne može doči jer BIOS to spriječi.
Detaljno mi objani upravo ovaj dio: ".. ručno raspakiraš install.wim/esd + dodaš boot"?

12 godina
offline
HP Pavilion Gaming 15 - Pristupačniji metalac

Pa isto tako vecina proizvodaca ti nece navest koju memoriju ima GPU ( jel ima hynix,samsung,micron?) kupujes macka u vreci , proizvodac izda specifikacije koje hoce a kupac je taj koji odlucuje hoce kupit.Ovo nisi mogao predvidjet carobnom kuglom ali ubuduce neces kupit hp i to je to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: HP Pavilion Gaming 15 - Pristupačniji metalac
Posmatrač kaže...
NullPoint kaže...
....

Vjeruj mi da itekako znam kako zakon funkcionira.
Uvredljivo je da uopće impliciraš da ja mislim "Da mozes tuziti Dachiu jer su stavili motor koji moze razviti brzinu 150 km/h a na gumama pise max V 200km/h", a i sam primjer je van konteksta, odnosno analogija je skroz promašena.
A sa "Ne mozes tuziti ako na siteu pise brzina rama jedna a na samoj plocici druga brzina...", proturiječiš sam sebi sa "Ti si kupio proizvod na osnovu specifikacije na web siteu i na pakovanju proizvoda..... Ako tu nadjes laznu tvrdnju ti si u pravu."

 

Moj odgovor je da su specifikacije nepotpune -> to je ključ svega!
Ostalo saznaš tek kad počneš koristiti proizvod.

Ostale specifikacije su dokumentirane u samom softveru, npr: BIOS, a što sam već naveo.
Piše da klikanjem na "to" češ omogučiti/dobiti funkcionalnost X, a zapravo ju ne dobiješ.
Oni stoje iza tvrdnje navedene u BIOS-u i odgovorni su za nju(U ovom slučaju HP).

 

Dajte ljudi, nemojte odgovarati šarlatanski i površno na vrlo ozbiljne teme i provjerite jesam li već odgovorio na to što post-ate.

 

 Ja sam trzisni inspektor tako da tesko da odgovaram sarlatanski. Doduse ne u Hrvatskoj al zakon funkcionise na isti nacin.... Koji zakon je HP prekrsio kad si vec expert..... Specifikacije su nepotpuno po tvom misljenju....

 

Kljuc svega jeste je li HP prekrsio zakon ili ne. Tvoje misljenje je samo tvoje misljenje.....

 

Ti nisi kupio laptop na osnovu specifikacija u BIOSU vec na osnovu podataka koje pisu na samom proizvodu i na web stranici proizvodjaca.... Ako tamo neka funkcija ne pise HP ti ju nije duzan omoguciti....  Ma sta ti mislio o tome..... 

Ako si tržišni inspektor, a pogotovo tu na balkanu, onda ti je jasno da radiš po zakonima donesenim sa namjernim rupama(legalizirana granična korupcija manifestirana kroz širinu), a ne po zakonu realiteta.
IT je moja struka i znam više nego što misliš u ovoj domeni. Npr, WiFi ac - 300Mbit/s, a koji čipset -> nula bodova (atheros, broadcom, realtek ...?). Je, kad ga već kupiš i pogledaš DEV_$neki_hex, a isto vrijedi i za ethernet NIC, samo ti kažu deklariranu brzinu i amen.
A da ne spominjem dokumentacija karakteristika potonjih poput PME, checksum offload(soft ili hardware), jumbo packet, burst, ... nisu specificirane prije kupnje!
Možeš dobit karticu sa obavezno specificiranom brzinom, ali nema u specifikaciji hočeš li dobiti gore naveden mogučnosti unutar kartice. Dakle ako je mogučnost navedena unutra kartice, a ja ju uključim i ne dobijem ju, zakon je prekršen. Kako će koja država nazvati taj zakon i u koji članak će ga utrpat nije na meni i van teme je.


Zašto bi ti išta odgovarao(samo me odvlačiš od istinske problematike), ako nisi precizno odgovorio na posljednje što sam označio zelenim?
HINT: Upali stavku X u kupljenom multimedijalnom uređaju auta, a zapravo ju ne dobiješ, iako postoji kao opcija i opisana je u samom meniju urađaja.
Sama specifikacija multimedijalnog uređaja će biti "štura"(rezolucija ekrana, snaga zvučnika itd ...), jer kad bi bili dokumentirani i svi segmenti funkcionalnosti dobio bi knjigu.

11 godina
neaktivan
offline
Re: HP Pavilion Gaming 15 - Pristupačniji metalac
MGloc kaže...

Pa isto tako vecina proizvodaca ti nece navest koju memoriju ima GPU ( jel ima hynix,samsung,micron?) kupujes macka u vreci , proizvodac izda specifikacije koje hoce a kupac je taj koji odlucuje hoce kupit.Ovo nisi mogao predvidjet carobnom kuglom ali ubuduce neces kupit hp i to je to.

 Je, objasni to tržišnom inspektoru Posmatrač-u.

11 godina
neaktivan
offline
HP Pavilion Gaming 15 - Pristupačniji metalac

POZOR!

Evo upute o imunitetu svim budučim potencijalnim kupcima, pardon, potencijalnim žrtvama laptopa, bez obzira na marku:

 

    1) - USB stick particionirajte i formatirajte kao bootabilan, sa MBR (BIOS) layoutom -> nikako GPT!

   Preporučujem rufus alat!
    2) - Kopirajte na taj USB stick, sav sadržaj zadnje izdane win 7 Service Pack DVD instalacije ili sa mount-anog ISO image-a istoga.

    3) - Prilikom kupnje laptopa, a prije same kupnje, zahtjevajte da ga boot-ate(BIOS mora biti prethodno podešen kako sam naveo u prvom postu), one time boot procedurom.

 

Ugledate li naveden grešku u prvom postu, samo iščupajte svoj USB stick i izađite van iz dučana bez da uopće pogledate prodavača(i potrudite se "grunut" vratima), a kamoli, ne daj bože, da si dozvolite da uopće uđete u obrazlaganje s njime, a što je najprirodniji odgovor na HP-ov "support" -> samo vas ignoriraju.

On neka fino ostane sam s laptopom i neka zuri u BSOD ekran!

 

U protivnom, dođete li do menija u kojem vidite ili ne vidite(nemate npr; integrirane NVMe drivere), a oboje je dokaz ispravne funkcionalnosti, diskove/particije na koje možete izvršiti instalaciju, slobodno platite i nosite laptop.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
HP Pavilion Gaming 15 - Pristupačniji metalac

Zuto bijelo serem se na to jer ja volim zeleno jer ja  volim zeleno. 

 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
HP Pavilion Gaming 15 - Pristupačniji metalac

Idemo ispočetka; HP ima ugovor s Microsoftom i mora poštovati njihove odluke. To radi i brdo drugih proizvođača računala i ovaj problem koji ti imaš nije ekskluzivan za HP. Tehnički gledano, HP te ne ograničava u izboru operacijskog sustava; ti i dalje možeš koristiti operacijski sustav po želji, samo ne možeš koristiti zastarjele verzije Windowsa. Naravno, svi znamo da su i nova računala 100% kompatibilna s Windows 7 i da Microsoft namjerno blokira instalaciju Windowsa 7 na gotovo svim novim računalima. Nije to ništa novo; doduše, to je sve otkriveno i javno objavljeno na internetu. I svi znamo razlog zašto Microsoft baš gura Windows 10 gdje stigne; zašto su se koristili metodama malwarea da dođe na mjesto gdje je danas - zarada, ušteda, sigurnost. 

 

Da se razumijemo: Windows 7 je, po meni, najbolja verzija Windowsa. Zadavala mi je najmanje glavobolje dok Windows 10 upravo suprotno. Danas na Pavilion 15-p205nm (koji, btw, nije ograničen verzijom OS-a) koristim Windows 10 jer je sigurniji, a i nema više toliko problema kao što je bilo prije. Privatnost? Dosta je poboljšana u odnosu na ranije verzije Windowsa. Sada znaš što se točno prikuplja kada odabereš koju postavku; Microsoft je od verzije 1703 objavio cijelu listu toga. Malo je developerski napisano, ali uz sve to imaš opis što točno koji string znači. Također, imaš i Diagnostic Data Viewer preko kojeg možeš vidjeti što je točno otišlo Microsoftu.

 

A sada, reci ti nama zašto konkretno ne želiš na Windows 10? Slušamo... 😎

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 12:00 (Marko :D).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HP Pavilion Gaming 15 - Pristupačniji metalac
NullPoint kaže...
..
Detaljno mi objani upravo ovaj dio: ".. ručno raspakiraš install.wim/esd + dodaš boot"?

 -zašto? tj ostavljaš dojam da znaš dovoljno, tj ako raspakiraš install.wim (naravno na ciljanu particiju diska) i ako dodaš boot (opet na konkretnu boot particiju) tad si zapravo obavio predinstall, upališ i dalje nextaš. Identično kao u slučaju oem predinstaliranog osa.

-ljutiš se na pitanje zašto win7, zašto ne win10? tj zašto pišati protiv vjetra? ti biraj, ti znaš.. meni je nevažno koji os ili računalo koristiš.. no tad ako želiš nešto izvan onog što je proizvođač predvidio, moraš znati kako.. jedan način je fix biosa, no što si time dobio tj što ćeš s win7 ako ti od 1.1.2020. počnu problemi online.. npr browser?

-imaš dva proizvođača HW+SW, HP+MS, jedan radi hrdware (zapravo hp ne radi ništa) dok drugi određuje kompatibilnost OSa-requirementse.. i da, to je sve ista-identična platforma x86, kompatibilno ali ms to ne želi i zato je to onemogućeno. No problem je što želiš zakonom to riješiti.. =ne možeš, jer hp nije za to kriv, tj nije ti prodao računalo s deklaraciojom o podržavanju w7, nego w10, dok s msom nemaš nikakav pravni odnos, tj os instaliraš na kompatibilno računalo, koje zbog opcije u biosu nije komptibilno (mada ekšli je..), no ms ti nije dužan osigurati mogućnost instalacje na neko računalo, jer on je vlasnik softwarea, ne hwa kojeg si kupio i nikakvu obvezu nema da tebi na tom laptopu radi neki službeno nepodržani os kojem je zakonski support već istekao i koji se gasi. Da nije istekao support, da se w7 ne gasi tad bi imao neku pravnu osonovu. Ovako nemaš.

 

-ohladi se, tj pravno ne možeš puno, eventualno možeš vratiti računalo ali zog modifikacije biosa to je upitno.. tad prihvati realnost i uz njurganje, složiš si da radi ono što želiš a to si po napisanom već i napravio, tj instalirao si win7 .. a ostalo je što..? neki pravni pritisak na hp? na trgovinu, na ms? .. na državu-zakone? što želiš nakon što si instalirao win7 na hp laptop? Dokazivati da se to može? Kome? Sebi?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: HP Pavilion Gaming 15 - Pristupačniji metalac
NullPoint kaže...
MGloc kaže...

Pa isto tako vecina proizvodaca ti nece navest koju memoriju ima GPU ( jel ima hynix,samsung,micron?) kupujes macka u vreci , proizvodac izda specifikacije koje hoce a kupac je taj koji odlucuje hoce kupit.Ovo nisi mogao predvidjet carobnom kuglom ali ubuduce neces kupit hp i to je to.

 Je, objasni to tržišnom inspektoru Posmatrač-u.

 ne znam je li to bilo cinicno ili ne. Vjeovatno jeste al evo ti objasnjenja. Tvoja moja ili bilo cija logika i zakone ne moraju imati veze. TO sto neko misli da zna nesto je samo misljenje a zna sta kazu za misljenje. HP nije prekrsio zakon i tu je kraj price......

 

 

Uostalom ako mislis da si u pravu pravac sud. Sto ovdje kukas..... 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 13:10 (Posmatrač).
5 godina
offline
Re: HP Pavilion Gaming 15 - Pristupačniji metalac
NullPoint kaže...
....

Ako si tržišni inspektor, a pogotovo tu na balkanu, onda ti je jasno da radiš po zakonima donesenim sa namjernim rupama(legalizirana granična korupcija manifestirana kroz širinu), a ne po zakonu realiteta.
IT je moja struka i znam više nego što misliš u ovoj domeni. Npr, WiFi ac - 300Mbit/s, a koji čipset -> nula bodova (atheros, broadcom, realtek ...?). Je, kad ga već kupiš i pogledaš DEV_$neki_hex, a isto vrijedi i za ethernet NIC, samo ti kažu deklariranu brzinu i amen.
A da ne spominjem dokumentacija karakteristika potonjih poput PME, checksum offload(soft ili hardware), jumbo packet, burst, ... nisu specificirane prije kupnje!
Možeš dobit karticu sa obavezno specificiranom brzinom, ali nema u specifikaciji hočeš li dobiti gore naveden mogučnosti unutar kartice. Dakle ako je mogučnost navedena unutra kartice, a ja ju uključim i ne dobijem ju, zakon je prekršen. Kako će koja država nazvati taj zakon i u koji članak će ga utrpat nije na meni i van teme je.


Zašto bi ti išta odgovarao(samo me odvlačiš od istinske problematike), ako nisi precizno odgovorio na posljednje što sam označio zelenim?
HINT: Upali stavku X u kupljenom multimedijalnom uređaju auta, a zapravo ju ne dobiješ, iako postoji kao opcija i opisana je u samom meniju urađaja.
Sama specifikacija multimedijalnog uređaja će biti "štura"(rezolucija ekrana, snaga zvučnika itd ...), jer kad bi bili dokumentirani i svi segmenti funkcionalnosti dobio bi knjigu.

 Sta je zakon realiteta? To neka tvoja izmisljotina jer sudovi ne rade po zakonu realiteta. IT je tvoja struka i cestitam ali to ne znaci da znas ista o zakonima. Sve sto ti navodis nema veze sa zakonom. Trgovac i proizvodjac su duzni da navedu specifikaciju proizvoda i ona mora biti tacna. Ne smiju dovoditi u zabludu kupca. Ali isto tako zakon im ne brani da urade bilo sta sa proizvodom dok god je to u zakonskim granicama.

 

 

KAd si vec tako strucnjak i ocigledno mislis da znas sve navedi tacno koji zakon je HP prekrsio pa cemo onda nastaviti. Tu pricu sa zakonima relaiteta ostvi za ekipu na kafici jer to je neka tvoja izmisljotina..... Ja se nacelno mogu sloziti sa tobom ali to nije problem HPa nego zakonodavca.....Tako da opet mlatis uprazno.....

 

Da rezimiramo. HP navodi podrsku za WIn 10 i nju moraju omoguciti i podrzavati. Sve ostalo nisu duzni da omoguce jer nisu naveli da njihov proizvod to podrzava...... Slagao se ti sa tim ili ne. To sto si ti kupio proizvod imajuci neku svoju viziju kako on radi je tvoj problem.....

 

Kao sto kolega rece sledeci put nemoj kupiti HP i ok.... To je tvoje pravo. Ovako samo gubis vrijeme malteci uprazno na forumu....

15 godina
offline
Re: HP Pavilion Gaming 15 - Pristupačniji metalac
Posmatrač kaže...
..

Da rezimiramo. HP navodi podrsku za WIn 10 i nju moraju omoguciti i podrzavati. Sve ostalo nisu duzni da omoguce jer nisu naveli da njihov proizvod to podrzava...... Slagao se ti sa tim ili ne. To sto si ti kupio proizvod imajuci neku svoju viziju kako on radi je tvoj problem.....

 

Kao sto kolega rece sledeci put nemoj kupiti HP i ok.... To je tvoje pravo. Ovako samo gubis vrijeme malteci uprazno na forumu....

 -da, to je jedino relevantno.. nije stvar logike nego zakona. Ako se želi pozivati na zakon tad mora na konkretno kršenje zakona (dok je ovo kršenje 'logike' kompatibilnosti, tj interesi biznisa - wintela koji to gura). No to je tako..

 

i čak ga razumijem, slažem se.. no uzaludno je (evo citata iz prevelike plahte, onog recimo bitnog..)

NullPoint kaže...

..
Pogotovo ovaj dio sa podrškom procesora, jer je isti UMJETNO NEPODRŽAN u dogovoru "WINTEL" (Microsoft <- Intel).
Odnosno Microsoft je naveo INTEL da NE IZDA drivere za sve procesore generacija IZNAD 6-e, u interesu eliminacije verzija Windowsa koje nisu 10.
Opet spominjete drivere. Taj argument je na snazi jednom kada je OS Windows instaliran.
Upravo od TE TOČKE imate pravo iznjet argument od nepodržavanju INSTALIRANOG operativnog sustava.
PROCESOR JEST U STANJU I TESTIRAO SAM DA POKRENE WIN7 !!!
"Nepodržavanje" se umjetno manifestira NE IZDAVANJEM INTELOVIH grafičkih drivera UGRAĐENIH U CPU, a to sad LAŽNO koristite kao argument!
To nije ono što SPRIJEČAVA INSTALACIJU, već BIOS!!!

Kao što je Microsoft nagovorio Intel, tako jre nagovorio i HP, ali na još nižoj razini suptilne, da ne kažem cinične sabotaže.
HP UMJETNO I NAMJERNO na razini BIOS-a sabotira instalaciju svih verzija Windowsa koje nisu 10 (to neće napraviti za Linux derivate i sl. jer nema financijskog interesa)

Instalacijska procedura za Win7 SP2 je zadnji put izdana 2012-e godine.
Od tada je HP izdao mnogo serija računala i laptopa i svi su nastavili u BIOS-u ne mjenjati "flag"-ove koje pružaju instalacijskim procedurama windows 7 i ostalih.
Osim što lažete i kršite zakon umjetnom sabotažom na razini BIOS-a, proturječite i sami sebi jer VAŠ BIOS decidirano tvrdi da podržava sve gore navedene ranije verzije windows u legacy mod-u.

I zadnje, UPOZORIO SAM VAS U ==> P_R_V_O_J <== poruci da mi NE spominjete drivere (ZNAO SAM UNAPRIJED DA ĆE VAM TO BITI ZADNJA LINIJA OBRANE). tako da preskočite i IGNORIRATE moje ARGUMENTE za BIOS kao temu i preskočite unaprijed na temu koja može biti započeta (Instaliran Win7) tek kada se završi MOJA, a to je sabotaža na razini BIOS-a.

To za drivere se slažem, nemate obavezu podržavati druge operativne sustave izdavanjem drivera za njih, Win-ne-10 kao i za OSTALE operativne sustave(linux/unix, itd ...) i to se od vas NE TRAŽI!
ODGOVARATE NA NEŠTO ŠTO VAS NITKO NIJE PITAO I CRPITE MOJU ENERGIJU!!!

Driveri nisu vaša zakonska obaveza ZA ==> VEĆ INSTALIRAN I POKRENUT operativni sustav!!!
Vaša ZAKONSKA obaveza je da NE SMIJETE umjetno ONEMOGUČAVATI (što vi nazivate "isprobavanjem") INSTALACIJU I POKRETANJE NE-WIN-10 operativnih sustava!

ZAHTJEVAM novi BIOS koji neče UMJETNO, a po nalogu Microsofta Vama, sabotirati instalaciju starijih verzija windowsa.
Također kršite zakon obmanom lažne poruke greške, koju ste naveli win7 da navede sabotažom na razini BIOS-a!
Umjesto da izričito navedete u BIOS-u, da ne želite dozvoliti instalaciju NE-WIN-10 operativnih sustava, lažno obmanjujete sa ACPI greškom tako da ste u BIOS namjerno odbili pružiti podatke samoj instalacijskoj proceduri windowsa 7, kada BIOS "nanjuši" NE-WIN-10 verziju windowsa (ali to neče napraviti za linux/unix).
To vam je kazneno djelo!
..

 -da. No ako nije deklarirano da podržava win7 tad nema nikakve zakonske obveze podržavati. Kupac bira.. može se pozivati na jamstvo-mat.nedostatak ali realno-pravno ne baš + modificirao bios.

-žalosno je smao što to MS može i da pravno nije nikako odgovoran za to, jer OEM je HP a trgovina je samo trgovina, tj oni pravni subjekti koji imaju veze s kupcem nisu oni koji uzrokuju umjetnu nekompatibilnost + hp nema obvezu na novoj seriji podržavati stari os i to mu ni jedan zakon ne nameće kao obvezu.

-štoviše, ni jamstvo proizvođača nije stvar zakona, ne mora postojati.. tek ako postoji, tad ono što je uključeno u jamstvo postaje 'zakon' a to nije win7 nego win10. Da mu ne radi install win10 imao bi zakonsku osnovu, za w7 nema osim ako želi dokazivati nedozvoljenu tržišnu praksu tyingom i nedozvoljenim dogovorima proizvođača na štetu kupca-potrošača, no to je stvar za velike kamapnje ne pojedinca-malog.. i ne na našim sudovima, može usa-španjolska i sl.

-tad bi ms morao platiti kaznu + proizvođač izdati patch-upgrade biosa .. tj ukloniti umjetno ograničenje korištenja po izboru korisnika, koji ima pravo koristiti kupljeno na način kako želi i to mu netko treći ne može ograničavati pa ni uvjetom jamstva kojeg se on odriče (ne traži support za npr drivere..).

-čovac je 100% u pravu ali ne pravno-zakonski tj barem dok to neka veća parnica na nivou eu-a ne riješi.. i zato je sve ovo besmisleno, pogotovo da se mi s njim svađamo (jer mu ne idemo niz dlaku i jer se 'pitam' zašto win 7.. no ima čovac pravo na svoj izbor.. a ono što promašuje je pišanje protiv vjetra tj tad ne kupuje to računalo, vrati ga isti dan i uzme ono što zadovoljava njegove želje.. tad nije kriv hp ili trgovac a jedino njih može tužiti po zakonu o zaštiti potrošača koji se primarno odnosi na kvar-popravak, ne na ovakav izbor softwarea-osa koji nikad nije ni dio jamstva i sl. tj svi sdfot proizvođači se ograđuju i ne daju nikakvo jamstvo itd itd. itd..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice