Huawei demantirao šefa, bootloader na Mate 30 seri

poruka: 15
|
čitano: 4.350
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Huawei demantirao šefa, bootloader na Mate 30 seri".
7 godina
protjeran
offline
Huawei demantirao šefa, bootloader na Mate 30 seri

Sto ti je USA, jedan potpis potopi firmu sa miljun zaposlenih.

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Huawei demantirao šefa, bootloader na Mate 30 seri

taman da sakriju spyware :) 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei demantirao šefa, bootloader na Mate 30
Oke. Bilo bi dobro da ovlašteni servis to može da uradi uz njihovu preporuku.... ako baš toliko i hoćeš Gugl servise.
Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Huawei demantirao šefa, bootloader na Mate 30 seri

Samo open source je ono što je ISKRENO prema korisnicima. Sve ostalo su spy alati u službi korporacija.

 
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei demantirao šefa, bootloader na Mate 30

Nisam baš siguran da će tako biti, mislim da će na kraju USA imati puno više štete nego Huawei.

12 godina
offline
Re: Huawei demantirao šefa, bootloader na Mate 30
O_O_O kaže...

Sto ti je USA, jedan potpis potopi firmu sa miljun zaposlenih.

 Više će štete taj potpis donijeti Googleu nego NR Kini koja je firma a Huawei samo jedan njen odjel.

Pad prodaje Huaweija u Europi (u Americi se svakako ne prodaje) prouzročit će rast prodaje Xiaomija, Viva, Oppoa...

4 godine
protjeran
offline
Re: Huawei demantirao šefa, bootloader na Mate 30
O_O_O kaže...

Sto ti je USA, jedan potpis potopi firmu sa miljun zaposlenih.

 Kakve veze ima SAD sa kineskom kompanijom? I zašto bi Amerikamce bilo briga hoće li neka kineska kompanija propasti ili ne?

7 godina
offline
Huawei demantirao šefa, bootloader na Mate 30 seri

pružanje boljeg korisničkog iskustva zaključanim bootloaderom...

 

pa 'ko uopće puši te fore? kako itko takvo što može uopće i napisati a da sam sebi ne zvuči glupo...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2019 3:16 (Louis Pluto).
 
5 1 hvala 0
11 godina
online
Re: Huawei demantirao šefa, bootloader na Mate 30
A da se možda razmisli kako bi kinezi - ako im je toliko stalo do uavejija, kako bi oni mogli učiniti prvi korak - da odblokiraju američku firmu i njihove proizvode na svojem tržištu. Pa onda kad sami prestanu se tako ponašat, možda onda uspiju nagovorit i drumpa da ne bude isto takvo razmaženo derle koje škubi usne i kaže - ne, nemežeš uzet moje igračke i igrat se s njima u svojem dvorištu u koje si mi zabranio ulaz. Možda bi se onda dječica u kini i jamerici mogla igrat zajedno s istim igračkama.
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Huawei demantirao šefa, bootloader na Mate 30 seri

Mogli bi povremeno napisati koji smartphoneovi i koje marke imaju otključani Bootloader. ima kupaca koji bi htjeli takav smartphone da bi sami stavili custom rom prilagođen njima.

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Huawei demantirao šefa, bootloader na Mate 30
Nikola63 kaže...

Nisam baš siguran da će tako biti, mislim da će na kraju USA imati puno više štete nego Huawei.

"Ne diraj Kinu dok spava, jer kada se probudi zatrest će cijeli svijet", neka izreka iz nekog filma. I ja sam tvog mišljenja ali ekonomija USA je izuzetno jaka i moralo bi se desiti neko čudo ili nešto što bi stvarno ovaj rat prodrmao da se amerikanci upitaju "šta mi to radimo".

 

BlueMax kaže...
O_O_O kaže...

Sto ti je USA, jedan potpis potopi firmu sa miljun zaposlenih.

 Više će štete taj potpis donijeti Googleu nego NR Kini koja je firma a Huawei samo jedan njen odjel.

Pad prodaje Huaweija u Europi (u Americi se svakako ne prodaje) prouzročit će rast prodaje Xiaomija, Viva, Oppoa...

I ja ovo upravo kontam.. ako ne mogu imati Huawei, sledeći izbor je Xiaomi ili Oppo.

Ali mi je posebno drago da Huawei ide (u tehnološkom smislu) napredijed usprkos svemu. Barem ja imam osjećaj da da je sada nekako Samsung u nekakvoj sjeni.

 

 

Kokobil50 kaže...
* * *

 Kakve veze ima SAD sa kineskom kompanijom? I zašto bi Amerikamce bilo briga hoće li neka kineska kompanija propasti ili ne?

Ti si očigledno prespavao ovou godinu. Pa ne zmam ima li smisla da ti se objašnjava ili ne.

Eli evo ti alternativnih pogleda u budučno. Zamisli da Kina zabrani prodaju Applea, znaš li kakav bi to tek udar bio za Apple? Ljudi čekaju novi iPhone da daruju za Božić, neki su ga već predbilježili, nekima ističe ugovor pa će standardno mijenjati uz zadržavanje postojeće pretplate.. ali.. telefona nema pa nema.

Nije džaba rekao šef Huaweia (ili možda neki kineski diplomata): "Biti će nam žao da u ovom priči koleteralna žrtva bude Apple".

A Apple je tek neznatna kompanija bez koje se može kada se sve sumira. Prodaju telefone, neke uslouge i par radnih grafičkih stanica za koje postoje daleko bolje alternative.
Gdje je tu Cisco, HPe, Aruba, Dell, Microsoft.. pogeldaj bilo koji njihov proizvod pa vidi odakle dolaze.

Mjesec dana bilo kakvog izvoza iz Kine u USA nastao bi kolap biblijskih razmjena. A Kinu boli briga za svojegrađane.. znaju oni da će preživjeti i sa šakom riže dnevno.

Je li ti jasno sad kakve ima veze SAD sa Kineskom kompanijom? 

12 godina
offline
Huawei demantirao šefa, bootloader na Mate 30 seri

SAD navedeno radi samo da bi imao dobru pregovaračku poziciju.

 

Na kraju godine će se dogovorit i Huawei će jedim klikom ažururat google play na Mate 30 seriju.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Huawei demantirao šefa, bootloader na Mate 30
T700 kaže...

Mogli bi povremeno napisati koji smartphoneovi i koje marke imaju otključani Bootloader. ima kupaca koji bi htjeli takav smartphone da bi sami stavili custom rom prilagođen njima.

 

 

Ne kontam ja ovo sa otključanim Bootloaderom? Ok otključam bude, zamjeni se ROM a Google blokira svoj Store preko MAC adrese?

 

Valjda im to ne bi bilo problem. Ak otko zna nek napiše ovdje objašnjenje. 

7 godina
offline
Re: Huawei demantirao šefa, bootloader na Mate 30
Envy kaže...

Ne kontam ja ovo sa otključanim Bootloaderom? Ok otključam bude, zamjeni se ROM a Google blokira svoj Store preko MAC adrese?

 

Valjda im to ne bi bilo problem. Ak otko zna nek napiše ovdje objašnjenje. 

ajde?!

btw. mac adrese se mogu i fejkati iako google ne da neće blokirati instalaciju stora na huawei nego neće odnosno nije im u interesu... vjerujem inače da će se i na postojeći rom od huaweia koji neće dolaziti sa storeom ovaj moći instalirati... za sada ukoliko sam dobro razumio huawei neće smjeti prodavati mobove s googleovim softverom a google (za sada) nema nikakvog ugrađenog mehanizma da ne pruža podršku svima koji imaju njihove instalirane proizvode... imo, hoće li se situacija zaoštriti nemam pojma, vjerujem da neće ali i da hoće uvijek će se moći imati telefon sa svim fičrima ali uz dodatnu zajebanciju

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2019 15:20 (Louis Pluto).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei demantirao šefa, bootloader na Mate 30

Mislim da je svima nama u interesu da se ne dogodi najcrnji scenarij a to je treći svjetski... Jel Amerima u interesu jedna firma, Huawei?  - Naravno da nije. Ali je Amerikancima u interesu veći cilj a to su sirovine koje Kina posjeduje/izvozi Amerima koji koriste sve to od vojske pa do medicine. Ako Kina lupi šakom o stol i zabrani izvoz sirovina Americi(a čudi me što šuti Kina)bih moglo svašta da bude još. Nažalost Ameri je*u, je*u dok nenaje*u. 

Svaka akcija ima svoju reakciju.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice