Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti brži

poruka: 34
|
čitano: 9.287
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti brži ".
16 godina
offline
Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti brži

Ovaj čovjek rastura. Gledao sam njegove intervjue i viziju, i više me ne čudi zašto je Huawei tu gdje je. Nitko ih neće moći zaustaviti niti prljavom igrom.

 
8 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti b
Dead kaže...

O tom potom. Zanima me koliko će imati korisnika, osim lokalaca.

 volio bih da uspiju jer su Google i Apple malo prebahati sa svojim duopolom, a i treba OS van Amerike kako ameri ne bi imali sve podatke svijeta

 
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti b
Dead kaže...

O tom potom. Zanima me koliko će imati korisnika, osim lokalaca.

 

Šteta što lokalaca ima svega 1.400.000.000. Usporedbe radi amera je oko 327.000.000, a nas ispod 4.000.000.

 

Čisto da je to lakše vizualizirati

 

1.400.000.000 Kina

1.340.000.000 Indija (kinezima susjedno brzo rastuće tržište, Xiaomi tamo rastura)

  327.000.000 USA

    4.000.000 Hrvatska

 
8 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti b
Dead kaže...

 Baš me zanima koliko će tih skoro tri milijarde Kineza i Indijaca prihvatiti taj HM OS pored odavno etabliranih Androida i iOS-a. A Xiaomi će ostati na Androidu tako da će Android i dalje rasturat u Indiji.

Ima neka službena potvrda ove tvrdnje?

 

Mislim da će partija odlučiti koji će OS biti na Xiaomiju

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti brži

Ako pokrenu svoj OS bit će to velika pljuska Androidu, pogotovo ako će izvršavati Android aplikacije brže od Androida (!)

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti brži

Ja mislim da uopste nece biti problem kako ce ljudi prihvatiti novi OS. Nego da je mnogo bitnije kako ce Huawei isti gurati.

Microsoft je jako traljavo izveo posao sa Windows Phoneom, Samsung takodjer sa Tizenom jedva 3 telefona izbacio, iako im je dobro krenula prodaja prvog Wave modela.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti b
Dead kaže...

 Zašto bi Xiaomi prihvatio taj novi OS kad im ide dobro na Androidu? Kakve veze oni imaju s Huaweijem?

 

zato sutra kad Trump naredi Googleu isto kao i Huaweiju, sta onda? ili recimo da dodju u taj polozaj da i njima ARM lupi zabranu na njihovu tehnologiju?


itekako ima veze

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti b
Dead kaže...
Dodinho kaže...
Dead kaže...

 Baš me zanima koliko će tih skoro tri milijarde Kineza i Indijaca prihvatiti taj HM OS pored odavno etabliranih Androida i iOS-a. A Xiaomi će ostati na Androidu tako da će Android i dalje rasturat u Indiji.

Ima neka službena potvrda ove tvrdnje?

 

Mislim da će partija odlučiti koji će OS biti na Xiaomiju

 Zašto bi Xiaomi prihvatio taj novi OS kad im ide dobro na Androidu? Kakve veze oni imaju s Huaweijem?

Nebi bilo dobro za njih, ali ipak vlada (partija) Kine ima zadnju riječ s kojim državama će imati otvorenu trgovinsku razmjenu (Google = Android = USA) pošto je Xiaomi kineska kompanija.

 

Teško da će se to dogoditi, govorim čisto hipotetski.

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti b
Dead kaže...
mzopg kaže...
Dead kaže...

O tom potom. Zanima me koliko će imati korisnika, osim lokalaca.

 

Šteta što lokalaca ima svega 1.400.000.000. Usporedbe radi amera je oko 327.000.000, a nas ispod 4.000.000.

 

Čisto da je to lakše vizualizirati

 

1.400.000.000 Kina

1.340.000.000 Indija (kinezima susjedno brzo rastuće tržište, Xiaomi tamo rastura)

  327.000.000 USA

    4.000.000 Hrvatska

 Baš me zanima koliko će tih skoro tri milijarde Kineza i Indijaca prihvatiti taj HM OS pored odavno etabliranih Androida i iOS-a. A Xiaomi će ostati na Androidu tako da će Android i dalje rasturat u Indiji.

 

A ti bi baš znao da što ti se vrti ispod haube, nemaš pojma ni koja i kakva verzija Unixa pogoni tvoje ajfon čedo.
Kupuješ ajfon, a ne Unix, zar ne?
Možeš zbrojiti 2+2:
1) ljudi kupuju Huawei, a ne Linux ili Android;
2) Ark vrti Android apps;
3) kažu da je brži od Androida / Mac OSa.
4) Prodavat će i istovjetne uređaje s Androidom, pa će se oba OSa moći usporediti.  Ako je i samo 10% brži/jeftiniji/nudi nešto bolje, sigurno će opstati.

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti b
Dead kaže...

 Zašto bi Xiaomi prihvatio taj novi OS kad im ide dobro na Androidu? Kakve veze oni imaju s Huaweijem?

 

Pa oni su slijedeći na udaru, u pokušaju zaštite truljenja jabuke.

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti b
Dead kaže...
Zechina kaže...

 Gluposti. Kako ne bi znao što mi je ispod haube?! Pa svaki OS ima svoja obilježja na koje se navikneš. Jebemese za verziju unixa jer u svakom trenutku znam koju verziju iOS-a imam. Ljudi kupuju mobitel, ali i OS. "Kupuju" OS uglavnom iz navike. Ja kupujem iPhone jer sam se navikao na iOS. I btw otkud ti to znaš što ja znam i što ja imam i nemam pojma.

 

Otkud znam? Pa samo ajfonaš ovako zaključuje. Pa čak i ovo za "iOS": podsjeća me na lika koji je rekao "Pa ja imam Ubuntu, a ne onaj neki Linux".

FYI: iOS i OSX su "derivirani" BSD Unix, certificirani kao UNIX:
https://www.opengroup.org/openbrand/register/brand3612.htm

 

Mach, NeXT, Darwin... je (za Apple) sve od reda "mazanje očiju" da se stvari ne nazovu svojim imenom (UNIX ime je zaštićeno, stoga "unix-a-like").

Mach je free POSIX "mikrokernel" zamjena za UNIX kernel; Jobs ga je pokušao koristiti za NeXT dok nije popisdio nakon parsto milijuna dolara jalovo ubačenih u projekt, pa je onda kupio BSD Unix licencu. Osim hibridnog kernela (koji je po mnogočemu i najveća mana), riječ je o 99% UNIXu, od NeXTa naovamo.

 

GUI je doduše fetivi Apple, ali beštiju ne čini karoserija već makina.

 

Ti možeš znati koju verziju "iOS"-a stvarno imaš samo po onom što ti napišu i "apgrejdu" koji će ti npr pojesti bateriju da kupiš novu relikviju.

Ark OS se, po tome, uopće ne mora razlikovati od Android OSa. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 22:27 (Zechina).
 
2 4 hvala 0
8 godina
offline
Re: Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti b
Dead kaže...


 Ja ne znam koji je smisao meni da znam tako do u ekstrem polazište iOS-a. Znam za osnov svih Appleovih OS-ova, Darwin koji je unix-like, ali u krajnjem slučaju koji će mi to penis? I zašto ti to tako navaljuješ? Jel' to iz razloga što koristim iPhone? Koji je tvoj problem? Zašto bi iOS nazivao nekom tamo verzijom unix-like Darwina? Znam da su mu tata i mama unix i to ne negiram, ali šta će mi to? Trenutno sam na iOS verziji 12.3.1, a za unix me se jebe.

 

Evo ti zašto "navaljujem".

 

iOS je marketinško ime za iUsere, riječ je o deriviranom BSD Unixu.

Znači, upravo ono što si imho pogrešno sugerirao pitanjem:

"Baš me zanima koliko će tih skoro tri milijarde Kineza i Indijaca prihvatiti taj HM OS pored odavno etabliranih Androida i iOS-a."

Ako ti ne znaš da nemaš iOS već "odavno etablirani" BSD Unix, a prosječan korisnik ne zna da je Android Linux, kako će onda prosječan korisnik znati da to što izgleda kao Android i vrti appse kao Android nije "pravi" već "derivirani" Android (a i dalje Linux)?

 

 

Evo ti ujedno odgovor i na:

"A Xiaomi će ostati na Androidu tako da će Android i dalje rasturat u Indiji."

"O tom potom. Zanima me koliko će imati korisnika, osim lokalaca."

Kakvoj mrtvoj "Indiji"?

Na svaka 3 iPhonea se proda 2 Xiaomija (i 5 Huaweija) globalno:

(U Hrvatskoj je vjerojatno jednak ili jači omjer, samo što dosta ljudi nije glupo da Xiaomije kupuju ovdje, već iz EU).

https://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prUS45042319

 

Pa bez USA, Apple ne bi bio ni u top 10 proizvođača smartphonea!

Probaj shvatiti da se praktički samo Apple i Samsung prodaju u USA, a da su skoro svi ostali top 10 brandovi mobitela - kineski (ima nešto i korejski LG iirc).

 

Huawei je isporučio milijun testnih mobitela sa Hongmeng OSom koje trenutno testiraju kineski Xiaomi, OPPO i Vivo (koji zajedno, i to bez Huaweija, globalno prodaju 2x više smartphonea od Applea).

Samo tih par firmi, s Huaweijem, drži skoro polovicu globalnog tržišta (42%)! Toliko o "lokalcima".

(Samo Huawei polovicu svojih uređaja prodaje u EU - točnije na "zapadu" bez USA)

 

I sad poveži da će taj OS dobiti besplatno, s "Androidom" ali bez obveze Googleovih reklama itd!

Ne treba im diktat "partije" (kako je kolega gore sugerirao) da stvore novi ekosistem.

Ako pak pitaš korisnika želi li isti uređaj, ali da mu radi brže i duže, i još bez ciljanih reklama i "snifanja"...

(...Google većinu svojih servisa ionako ne može "zabraniti", a Play Store se lako zamijeni)... nije teško pretpostaviti odgovor.

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti b
Zechina kaže...
Dead kaže...


 Ja ne znam koji je smisao meni da znam tako do u ekstrem polazište iOS-a. Znam za osnov svih Appleovih OS-ova, Darwin koji je unix-like, ali u krajnjem slučaju koji će mi to penis? I zašto ti to tako navaljuješ? Jel' to iz razloga što koristim iPhone? Koji je tvoj problem? Zašto bi iOS nazivao nekom tamo verzijom unix-like Darwina? Znam da su mu tata i mama unix i to ne negiram, ali šta će mi to? Trenutno sam na iOS verziji 12.3.1, a za unix me se jebe.

 

Evo ti zašto "navaljujem".

 

iOS je marketinško ime za iUsere, riječ je o deriviranom BSD Unixu.

Znači, upravo ono što si imho pogrešno sugerirao pitanjem:

"Baš me zanima koliko će tih skoro tri milijarde Kineza i Indijaca prihvatiti taj HM OS pored odavno etabliranih Androida i iOS-a."

Ako ti ne znaš da nemaš iOS već "odavno etablirani" BSD Unix, a prosječan korisnik ne zna da je Android Linux, kako će onda prosječan korisnik znati da to što izgleda kao Android i vrti appse kao Android nije "pravi" već "derivirani" Android (a i dalje Linux)?

 

 

Evo ti ujedno odgovor i na:

"A Xiaomi će ostati na Androidu tako da će Android i dalje rasturat u Indiji."

"O tom potom. Zanima me koliko će imati korisnika, osim lokalaca."

Kakvoj mrtvoj "Indiji"?

Na svaka 3 iPhonea se proda 2 Xiaomija (i 5 Huaweija) globalno:

(U Hrvatskoj je vjerojatno jednak ili jači omjer, samo što dosta ljudi nije glupo da Xiaomije kupuju ovdje, već iz EU).

https://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prUS45042319

 

Pa bez USA, Apple ne bi bio ni u top 10 proizvođača smartphonea!

Probaj shvatiti da se praktički samo Apple i Samsung prodaju u USA, a da su skoro svi ostali top 10 brandovi mobitela - kineski (ima nešto i korejski LG iirc).

 

Huawei je isporučio milijun testnih mobitela sa Hongmeng OSom koje trenutno testiraju kineski Xiaomi, OPPO i Vivo (koji zajedno, i to bez Huaweija, globalno prodaju 2x više smartphonea od Applea).

Samo tih par firmi, s Huaweijem, drži skoro polovicu globalnog tržišta (42%)! Toliko o "lokalcima".

(Samo Huawei polovicu svojih uređaja prodaje u EU - točnije na "zapadu" bez USA)

 

I sad poveži da će taj OS dobiti besplatno, s "Androidom" ali bez obveze Googleovih reklama itd!

Ne treba im diktat "partije" (kako je kolega gore sugerirao) da stvore novi ekosistem.

Ako pak pitaš korisnika želi li isti uređaj, ali da mu radi brže i duže, i još bez ciljanih reklama i "snifanja"...

(...Google većinu svojih servisa ionako ne može "zabraniti", a Play Store se lako zamijeni)... nije teško pretpostaviti odgovor.

 

Nakon ove ogromne količine bezmislenih besmislenih podataka možeš ići spat! 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.8.2019 15:02 (devotion).
8 godina
offline
Re: Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti b
devotion kaže...

Nakon ove ogromne količine bezmislenih podataka možeš ići spat! 

 

Vjerujem da su tebi ovi podaci bezmisleni.

6 godina
offline
Re: Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti b
HongMeng bit ce veliki hit - u Kini.
Cisto za vizualizaciju BDP po glavi je 60% hrvatskog lokalizirano u velikim gradovima. Skoro 1000000000 osoba nema dovoljnu godisnju placu da kupi bolji mobitel. Google zabrinuto gleda ne bi li HongMeng store preuzeo primat na Google playom... A Xiaomi (inace meni omiljen) je pozurio preci na HongMeng zbog njegovog poznatog Stora jer je siguran da ce tako bolje prodavati mobitele u EU,Indiji...Dajte malo budite realniji...
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti b
Dead kaže...

 Zašto bi Xiaomi prihvatio taj novi OS kad im ide dobro na Androidu? Kakve veze oni imaju s Huaweijem?

 

Isti je vlasnik.

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti brži

Samo što HongMeng OS još nitko nije vidio...

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti b
mali.ivica87 kaže...

Samo što HongMeng OS još nitko nije vidio...

 nismo ga vidjeli ti i ja. Iz Huaweia su još prije nekoliko tjedana rekli da su isporučili milijun testnih uređaja, pa ga vjerojatno imaju i testne ekipe T-mobilea i A1. Treba se raspitati kod njih.

8 godina
offline
Re: Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti b
Hoggy kaže...
HongMeng bit ce veliki hit - u Kini.
Cisto za vizualizaciju BDP po glavi je 60% hrvatskog lokalizirano u velikim gradovima. Skoro 1000000000 osoba nema dovoljnu godisnju placu da kupi bolji mobitel. Google zabrinuto gleda ne bi li HongMeng store preuzeo primat na Google playom... A Xiaomi (inace meni omiljen) je pozurio preci na HongMeng zbog njegovog poznatog Stora jer je siguran da ce tako bolje prodavati mobitele u EU,Indiji...Dajte malo budite realniji...

 

Super je kad EU mjeriš po Hrvatskoj, a čitav svijet samo po Kini.

Kad već šamaraš brojčanim usporednicama, zašto nisi napisao da ćeš u Kini za <400kn dobiti mobitel koji je u Hrvatskoj 700-1000kn?

- nekakav glupi primjer: https://www.aliexpress.com/item/32923600042.html

 

@"bolji mobitel"

Za smartfon ti ne treba 8 jezgreni procesor, 3 selfie kamere i 6" ekran: već par godina su smartfoni dovoljno jaki da normalno rade - glatko pokreću Android, a onda i sigurno taj potencijalni Ark OS. 

 

Čak i da je tvoja računica točna (a nije), po njoj samo u Kini imaš "samo pola milijarde" potencijalnih korisnika. 

 

 

@Google Play Store

Koliko si ti osobno "desetaka" aplikacija kupio na Play Storeu?

Ili: ako hoćeš uzeti npr određenu čokoladu, a imaš Spar/Konzum iza ugla, hoćeš li doista za istu stvar ići negdje bitno dalje u Mueller/DM?

Prevedeno:

Ako ti je na mobitelu već predinstaliran Aptoide Store ili Huaweijev App Gallery, osjećati ćeš se lošije ako Candy Crush ili Angry Birds skineš otale a ne baš sa Play Storea?

Velika je vjerojatnost da će npr Huawei za svoj dućan skinuti maržu, odnosno da bi istovjetne aplikacije bile jeftinije u konkurentnom dućanu (...ali ti kupuješ samo u Muelleru?).

Huawei App Gallery:

over 350M phones, about half of them in western markets ... official AppStore “AppGallery” preloaded globally, with 270 million monthly active users ... 560k developers community

https://9to5google.com/2019/06/10/huawei-developer-request-appgallery-store/

 

Dodatno, za početak bi trebao znati koliko je npr Aptoide (Amazon Appstore, F-Droid, Yalp...) uopće popularan globalno.
Aptoide hosts more than 900,000 apps with almost 200 million users.

 

 

 

Gle, ja ne tvrdim da će se ARK OS / Hongmeng uopće dogoditi, možda sutra odustanu od čitavog projekta.

No za sad stvari stoje ovako: ako to par milijardi ljudi nađe smislenim, to je itekako vidljiva opcija - npr. u gotovo svakom pogledu značajnija od iOS-a.

I Google je doista zabrinut oko razvoja situacije (prvenstveno zarađuju od prodaja reklama, a ne od uređaja kao Huawei, Xiaomi, Oppo, One PLus, Vivo itd). 7 od 10 top proizvođača su iz Kine, svi pregovaraju s Huaweijem oko novog standarda - novog OS-a i zajedničkog dućana.

 

Sorry, ali zvučiš kao S. Ballmer kako je reagirao na Iphone (i kasnije na Chromebooks).

14 godina
neaktivan
offline
Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti brži

Operacijski ili operativni sustavi, pitanje je sad? Nije isto, ali bi ipak za promjenu moglo po pravopisu...

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti brži

Stavis Huawei na server i odmah otvoris kanal prema kineskoj vladi. Trebali bi ih zamoliti da plate barem promet prema njima.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti brži

uavejiev ceo je majstor trol jer je jednim potezom uzjebo sve areobne i anaerobne forume po svjetovima, dok mi tu muku mučimo samo s ovim našim jednim. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti b
Dead kaže...
Zechina kaže...

 Gluposti. Kako ne bi znao što mi je ispod haube?! Pa svaki OS ima svoja obilježja na koje se navikneš. Jebemese za verziju unixa jer u svakom trenutku znam koju verziju iOS-a imam. Ljudi kupuju mobitel, ali i OS. "Kupuju" OS uglavnom iz navike. Ja kupujem iPhone jer sam se navikao na iOS. I btw otkud ti to znaš što ja znam i što ja imam i nemam pojma.

 jos jedan jabucar koji misli da sve pocinje i zavrsava na njemu. Nije mislio na tebe konkretno nego na prosjecnog kupca.....debelo preko 90% ljudi koje ja znam nemaju pojma o OS na telefonu... Ili sta je OS uopste......

 
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti b
Dead kaže...
Posmatrač kaže...

 A ti bi baš znao da što ti se vrti ispod haube, nemaš pojma ni koja i kakva verzija Unixa pogoni tvoje ajfon čedo.

 

Slušaj ti, aj prevedi ovo gori na svoj jezik pa iskomentiraj kako treba. Vidim opet si se diga na livu nogu.

 Nemam iphone cedo niti cu ga ikad imati ;) Za mene je polufunkcionalan uredjaj... Tebi pase? Super... Uzivaj....

Ja nisam ustao na lijevu nego nego sam komentarisao tvoju izjavu da ti znas. Nisi jedini korisnik iosa pa znas sta svi korisnici znaju ili ne znaju.....

Znamo da ti znas....

 

 
0 3 hvala 0
8 godina
offline
Re: Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti b
Dead kaže...
Posmatrač kaže...
Dead kaže...
Posmatrač kaže...

 A ti bi baš znao da što ti se vrti ispod haube, nemaš pojma ni koja i kakva verzija Unixa pogoni tvoje ajfon čedo.

 

Slušaj ti, aj prevedi ovo gori na svoj jezik pa iskomentiraj kako treba. Vidim opet si se diga na livu nogu.

 Nemam iphone cedo niti cu ga ikad imati ;) Za mene je polufunkcionalan uredjaj... Tebi pase? Super... Uzivaj....

Ja nisam ustao na lijevu nego nego sam komentarisao tvoju izjavu da ti znas. Nisi jedini korisnik iosa pa znas sta svi korisnici znaju ili ne znaju.....

Znamo da ti znas....

 

 Nevjerojatno mi je kako skačete na sam spomen Applea iako ga ja u ovoj temi nisam ni spomenuo već sam samo komentirao događanja oko HM OS-a.

Nisam uopće zainteresiran činjenicom što nemaš iPhone i što ga držiš polufunkcionalnim. Niti me zanima niti ti branim da tako rezoniraš. A i off topic je. I onaj post zechine je off topic i odnosio se samo na mene. Čovik očigledno mene poznaje u dušu, družimo se od malih nogu, peglali smo bake zajedno po Red light districtu u Amsterdamu, blesirali se u Coffee shopu Baba...

 

Gle, počeo si kakati po OSu kojeg, po tvojim riječima, nikad nećeš imati.

Android korisnik će biti skeptičan ali neće imati ništa protiv "do 60% veće brzine" kompatibilnog OSa.

Nije teško zaključiti kome jedino Ark / Hongmeng OS može smetati: pa onima kojima ugrožava odumirući "ekosustav" u kojeg su već spisdili hiljade dolara!

Stoga sam tako i reagirao na tvoj FUD.
Drugim riječima, ne moram te "poznavati u dušu" već si, kao "iVjernik", determiniran i predvidljiv. Da nisi iKorisnik, imao bi i suvislije komentare:
Gotovo pola zemaljske populacije (3:7,5M) su potencijalni korisnici novog OS-a, a ti ih onda nazivaš nekakvim "lokalcima"!

FUDaš da "zašto bi Xiaomi koristio Ark OS", ja ti napišem da ga Xiaomi već testira, a ti rezimiraš da sam ja off-topic.

Balkan-sindrom, teži kompleks.
Da rezimiramo:

Ako bi se ARK OS pojavio, Google bi itekako mogao biti pogođen novim ekosustavom, ali pravi udarac će dobiti - Apple (ironično, upravo ono što MAGA Trumpoidi štite) - iOS će ispasti iz igre, odn. sa sadašnjih 10% globalno pasti na razinu Win-Phonea (a znaš što to znači). Jasno je meni zašto tebe Hongmeng svrbi i čemu radiš denial činjenica.
Ako bi Ark OS bio kompatibilan a bolji/brži od Androida, da se samo četvrtina korisnika Androida / iOSa "odlije" na novi OS - iPhone postaje prerijetka, preskupa egzotika.

Odnosno da iskorisitm tvoju terminologiju: ajfon postaje gadget samo za USA "lokalce".

(...i sve rijeđe ridikule/fanatike: jučer mi je poznanik iz čistog mira uletio sa: "Znaš da ja imam besplatne poruke prema drugim ajfonima?"- I onda smo ga pitali "I kome ih šalješ?" pa je zašutio.)

 
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti b
Zechina kaže...

Gotovo pola zemaljske populacije (3:7,5M) su potencijalni korisnici novog OS-a, a ti ih onda nazivaš nekakvim "lokalcima"!

FUDaš da "zašto bi Xiaomi koristio Ark OS", ja ti napišem da ga Xiaomi već testira, a ti rezimiraš da sam ja off-topic.

Balkan-sindrom, teži kompleks.
Da rezimiramo:

Ako bi se ARK OS pojavio, Google bi itekako mogao biti pogođen novim ekosustavom, ali pravi udarac će dobiti - Apple (ironično, upravo ono što MAGA Trumpoidi štite) - iOS će ispasti iz igre, odn. sa sadašnjih 10% globalno pasti na razinu Win-Phonea (a znaš što to znači). Jasno je meni zašto tebe Hongmeng svrbi i čemu radiš denial činjenica.
Ako bi Ark OS bio kompatibilan a bolji/brži od Androida, da se samo četvrtina korisnika Androida / iOSa "odlije" na novi OS - iPhone postaje prerijetka, preskupa egzotika.

Odnosno da iskorisitm tvoju terminologiju: ajfon postaje gadget samo za USA "lokalce".

(...i sve rijeđe ridikule/fanatike: jučer mi je poznanik iz čistog mira uletio sa: "Znaš da ja imam besplatne poruke prema drugim ajfonima?"- I onda smo ga pitali "I kome ih šalješ?" pa je zašutio.)

Ne znam odakle crpis informacije, ali volio bih znati kako si dosao do zakljucka da ce ARK ili kako ce se vec zvati istisnuti iOS? Ok, cinjenica je da Huawei vizualno kopira iOS vec generacijama, ali premalo je to da pridobije znacajniju masu iOS korisnika. S druge strane, jedan dobar dio Android korisnika ce sigurno prijeci na njega tako da je Google tu najvise na gubitku.

Isto tako, spominjes 10% sto je udio prodaje na izrazito Android orijentiranim trzistima, dok je zastupljenost iOS-a u koristenju znacajno veca (korisnici u prosjeku rjede mijenjaju uredjaje na iOS-u nego na Androidu).

Da rezimiram: nemoj igrati sportsku prognozu jer ti prognoziranje i baratanje brojkama neide od ruke.

 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
8 godina
offline
Re: Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti b
southy kaže...

Ne znam odakle crpis informacije

 

Prvo me optužite za "gomilanje nepotrebnih podataka", a onda ne znaš odakle te informacije (točnije zaključci).

Predlažem ti da ponovno pogledaš što sam napisao, ali polako čitaj s razumijevanjem.

 

Probat ću ti sažeti, zadnji put.

spominjes 10% sto je udio prodaje na izrazito Android orijentiranim trzistima, dok je zastupljenost iOS-a u koristenju znacajno veca (korisnici u prosjeku rjede mijenjaju uredjaje na iOS-u nego na Androidu).

Ne postoje "Android orijentirana tržišta" , Android je globalni standard. Uvjetno, postoji "iOS orijentirano tržište", to je USA (i donekle Japan) gdje je iOS neproporcionalno više zastupljen. Opet, to nije apsolutno (i tamo je iOS "manjinski" OS), a riječ je o populacijski <350M što je 4% svjetske populacije (potencijalnih korisnika).

To znači da, čak i kad bi svaki stanovnik USA isključivo koristio iPhone, globalni user base opet ne bi bitno prešao 12%.

 

FYI: trenutni iPhone global market share je 11,7% s negativnim prognozama. Dok Trump nije izveo što je izveo, prognoze su bile da će i Xiaomi prestići Apple do kraja ove godine, na 10% global market share. To će se u 2020 sigurno desiti, a iPhone će biti tek četvrta brand opcija globalno. 

Ujedno, Ark OS bi se trebao pojaviti do kraja ove godine (milijun uređaja je već, navodno, u produkciji).

 

Ono što tebe buni je "installment userbase" - DA, on se i dalje kreće oko 15-20% (cca skoro svaki peti uređaj), no Apple politika je sad "nasilna" eutanazija starijih modela (nepodržavanjem starijih uređaja na novim verzijama iOSa), tako da će se već slijedeće godine i te brojke drastično promijeniti. 

 

Pretpostavka je bila da će se iOS zadržati negdje na 7-8% gms 2020-2022.

Imaj na umu da je to ujedno i granica održivosti za global ekosistem (ne i za USA): Apple ima specifični prodajni model, a da je riječ o Androidu, ta granica održivosti bi bila čak 15%.
O tome je pisano dovoljno i opširnoApple ne može beskonačno dizati cijene koliko mu udio opada, a sve kako bi zadržao isti profit (za dioničare).

 

KONAČNO - obzirom da ne čitaš/zaključuješ s razumijevanjem:

Neće ARK OS "istisnuti" iOS / MAC OS, već može napraviti velike probleme Googleu, ali ogromne probleme Appleu...

...AKO (preduvjet!) bi četvrtina Android+iOS korisnika napravila "switch". 

Ono što "kolje" iOS ionako nije ARK OS već Android, a ARK OS je samo katalizator, ulje na vatru.

 

Ako bi se desila takva globalna adopcija (odljev 1/4 korisnika), za iPhone bi to značilo pad sa gornjih 7-8% na 5-6% gms (2020-2022), odnosno - tek svaki 18-20 ti uređaj (svugdje osim u USA). Naime: nitko ne želi uređaj koji gotovo nitko ne koristi. 

I opet da ti podebljam - sve je to pod velikim ako - ako se Ark os uopće pojavi, i ako će doista biti toliko bolji / kompatibilan / univerzalan da izazove toliki switch.


Imaš dvije, poprilično ostvarive pretpostavke:
1) da će prodaja iPhonea i dalje opadati (što znači da će dio korisnika i dalje prelaziti na drugi os/uređaj)

2) da Ark OS doista pruža bolje korisničko iskustvo (do 60% brži od Google/Apple OSa?).

 

Znači, imaš s jedne strane ljude koji ionako polako bježe s iPhona, a s druge strane imaju dobar razlog da pređu (ne više na običan Android već Ark).

Obzirom na rastući revolt prema protekcionističkoj politici USA / iPhoneu (ne samo u Kini), dovoljno je da 30% ljudi "u nekoj tamo lokalnoj Aziji" napravi "switch2Ark" i imaš situaciju koju sam opisao.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.7.2019 15:14 (Zechina).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti b
Zechina kaže...
1. Ne postoje "Android orijentirana tržišta" , Android je globalni standard. Uvjetno, postoji "iOS orijentirano tržište", to je USA (i donekle Japan) gdje je iOS neproporcionalno više zastupljen. Opet, to nije apsolutno (i tamo je iOS "manjinski" OS), a riječ je o populacijski <350M što je 4% svjetske populacije (potencijalnih korisnika).

To znači da, čak i kad bi svaki stanovnik USA isključivo koristio iPhone, globalni user base opet ne bi bitno prešao 12%.

 

2. FYI: trenutni iPhone global market share je 11,7% s negativnim prognozama. Dok Trump nije izveo što je izveo, prognoze su bile da će i Xiaomi prestići Apple do kraja ove godine, na 10% global market share. To će se u 2020 sigurno desiti, a iPhone će biti tek četvrta brand opcija globalno. 

Ujedno, Ark OS bi se trebao pojaviti do kraja ove godine (milijun uređaja je već, navodno, u produkciji).

 

3. Ono što tebe buni je "installment userbase" - DA, on se i dalje kreće oko 15-20% (cca skoro svaki peti uređaj), no Apple politika je sad "nasilna" eutanazija starijih modela (nepodržavanjem starijih uređaja na novim verzijama iOSa), tako da će se već slijedeće godine i te brojke drastično promijeniti. 

 

4. Pretpostavka je bila da će se iOS zadržati negdje na 7-8% gms 2020-2022.

Imaj na umu da je to ujedno i granica održivosti za global ekosistem (ne i za USA): Apple ima specifični prodajni model, a da je riječ o Androidu, ta granica održivosti bi bila čak 15%.
O tome je pisano dovoljno i opširnoApple ne može beskonačno dizati cijene koliko mu udio opada, a sve kako bi zadržao isti profit (za dioničare).

 

5. KONAČNO - obzirom da ne čitaš/zaključuješ s razumijevanjem:

Neće ARK OS "istisnuti" iOS / MAC OS, već može napraviti velike probleme Googleu, ali ogromne probleme Appleu...

...AKO (preduvjet!) bi četvrtina Android+iOS korisnika napravila "switch". 

Ono što "kolje" iOS ionako nije ARK OS već Android, a ARK OS je samo katalizator, ulje na vatru.

 

Ako bi se desila takva globalna adopcija (odljev 1/4 korisnika), za iPhone bi to značilo pad sa gornjih 7-8% na 5-6% gms (2020-2022), odnosno - tek svaki 18-20 ti uređaj (svugdje osim u USA). Naime: nitko ne želi uređaj koji gotovo nitko ne koristi. 

I opet da ti podebljam - sve je to pod velikim ako - ako se Ark os uopće pojavi, i ako će doista biti toliko bolji / kompatibilan / univerzalan da izazove toliki switch.


6. Imaš dvije, poprilično ostvarive pretpostavke:
1) da će prodaja iPhonea i dalje opadati (što znači da će dio korisnika i dalje prelaziti na drugi os/uređaj)

2) da Ark OS doista pruža bolje korisničko iskustvo (do 60% brži od Google/Apple OSa?).

 

Znači, imaš s jedne strane ljude koji ionako polako bježe s iPhona, a s druge strane imaju dobar razlog da pređu (ne više na običan Android već Ark).

Obzirom na rastući revolt prema protekcionističkoj politici USA / iPhoneu (ne samo u Kini), dovoljno je da 30% ljudi "u nekoj tamo lokalnoj Aziji" napravi "switch2Ark" i imaš situaciju koju sam opisao.

Neda mi se prepucavati sa tobom, ali...:

1. Najviše uređaja se proda sa Androidom. Daleko najviše. No, to ga ne definira kao standard, standard je nešto drugo, pogledaj u riječnik ili googlaj, ali čitaj polako da shvatiš.

2. Nitko ne dovodi u pitanje količinu prodanih Android uređaja, a tvoja statistika je točna, vjerojatno će sljedeći Q još malo pasti, da bi Q3 i Q4 opet malo porasli, sve negdje u granicama 10 - 15%. Prodaja iPhonea i Samsunga je dosta "sezonska", ako pažljivo i sporo čitaš članke možda to jednom uočiš.

3. Ništa ti mene ne buni, najmanje "installment userbase" i znam dobro što govorim (link koji si postavio nema veze sa vezom) i pogledaj si npr. na DeviceAtlasu najzastupljenije modele. Tvoja procjena od 15 - 20% niti je realna niti si napisao odakle ti tako da pretpostavljam da je "iz prsta". Kad odeš u zapadnu Europu i SAD većina ljudi koristi iPhone. Jedna od stvari koju je Apple izazvao dizanjem cijena je to da korisnici sve rijeđe mijenaju telefon i ostaju na starome, pogotovo Appleovi i Samsungovi korisnici (jer su najskuplji). iPhone 7 i 8 su još među najzastupljenijim telefonima, pa čak negdje i 6s. Apple "gasi" tj. ne pruža podršku svim telefonima za novi iOS, no daje mnogo više nego recimo Samsung i ostali Android proizvođači. I to ne znači da ih ljudi više neće koristiti jer da je tako samo 2 godine stari Samsunzi bi bili još u upotrebi. S druge strane, ako pogledaš udio novog OS-a vrlo lako je vidjeti da nova verzija tjera maksimalno par % korisnika da promjeni telefon radi updatea. Na osnovu toga ne vidim što bi se tu trebalo drastično promijeniti. Što je telefon jeftiniji mnogo brže se mijenja i ovi "kinezi" od 1000 kn se okreću vrlo često. Kad daš 1K $ onda ne mijenjaš telefon svake godine, osim ako si sin bogatog tatice kojem je to modni dodatak.

4. Hoćeš se kladiti na ovih 7-8%? Možda u najlošijem kvartalu padne na 8-9%, no gledano kroz godinu sigurno je daleko od tvojih brojki - govorim o prodaji novih uređaja, a user base će ostati mnogo veći. Meni osobno se isto njihova cjenovna politika gadi i vjerujem da će im se obiti o glavu.

5. Ako se ARK pojavi (puno diskutiramo o nečemu što je pod "ako") sigurno će uzeti udio Androidu jer ovih 60 mil uređaja u Q1 koje navodi tvoja statistika više neće biti Android i korisnici loyalni Huaweiu (prvestvevno Kina i Azija) će ga prihvatiti. "Ako" se Xiaomi prebaci isto će uzeti udio Androidu. Oppo, Lenovo, ... No, neće korisnik iPhonea kupiti Huawei ili Xiaomi jer je izašao neki ARK pa da ga to motivira. Ima dio korisnika koji će svakako odustati od iPhonea radi cijene, ali to je ionako prirodni odljev koji bi otišao na Android, a ne neka revolucija koju će napraviti ARK. S druge strane, Android koji je sad već strašno fragmentiran gubi ogroman udio na tržištu, odnosno nastaje još jedna ultra specifična varijanta koja dodatno otežava život developerima. Uz Googleovo guranje fuksije sve ovo potkopava ponajviše Android.

6. Slažem se da će 1) prodaja nastaviti opadati, jedan dio radi prelaska na jeftiniju alternativu, drugi dio jer će rjeđe mijenjati telefone. Što se tiče 2) boljeg "korisničkog iskustva" teško to možeš tvrditi jer ga nisi ni vidio. Vjerujem da bi mogao biti brži 60% od Androida jer su Android totalo zas***li sa Javom, ali nigdje nije bilo najave da će biti toliko brži od iOS-a tako da opet vučeš "činjenice" iz prsta.

 

Po svemu vidim da imaš bujnu maštu i voliš radi WHAT-IF analize, no makar dovoljno polako čitaš ne znači da si u pravu nego samo imaš svoju teoriju. To koliko će biti točna vidjet ćeš za koju godinu. Osobno bih volio da zaživi taj ARK ako će donijeti nešto novog i dobrog, Xiaomi i Huawei imaju dobre uređaje i mislim da su dobra alternativa, no bojim se da ako bi kad došli u poziciju tržišnog lidera da neće znati što napraviti.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
8 godina
offline
Re: Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti b
southy kaže...

 

Slažem se po mnogo čemu s tobom, recimo da je "istina" negdje između.

 

Da, link koji sam stavio je krivi (ali nije besmislen), to je jedan od (predugačkih) eseja na tu temu koje je napisao T. Ahonen. Ne da mi se tražiti ispravan link s njegovog bloga, no on je "to" napreciznije napisao i, po meni, najbolje argumentirao - nisam to "isisao iz prsta".
Riječ je bila o održivosti mobilnog eko-sustava uopće, te odlična prognoza iPhonea s obzirom na determiniranost, bitne činjenice. Do sada je bio gotovo 99% u pravu, ponekad i deset godina unaprijed (iz današnje perspektive) tako da procjenama tog analitičara vjerujem (a na tom priloženom linku se vidi da nije "ajfon hejter").

 

"Kratki" odgovori:

 

1. Android nije de jure već de facto standard (u primjeni); možemo mi to negirati ali riječ je o mobile phone OSu kojeg koristi 85+% ljudi.

 

2. Sezonske amplitude su poznate, pogotovo kod Applea (cca desetljećima), no ako si upoznat s time morao bi znati i o anomalijama istih koje je unazad 1-2 godine uveo upravo Apple (predstavljanja modela, objave rezultata itd). Danas je iz aviona jasno zašto je to "Tim Apple" uradio - da sakrije "privremeno" loše rezultate (pogledaj godišnji pad sa cca 15 na <12% sa gornjeg linka: "a staggering 30.2% decline from last year").

Ergo: maksima "Svijet prolazi Apple/iPhone ostaje" više ne važi.

 

3. To je taj krivi link sa ispravnog sitea; ovo što si naveo je vrlo lako dokazivo da je potpuno krivo: "Kad odeš u zapadnu Europu i SAD većina ljudi koristi iPhone." 

Većina bi bila 50+%; čak i ako agregiraš sve iPhone unatrag 4-5 godina kao aktualne, ne možeš dobiti 50+% jer - već 5 godina unatrag se iPhone ne prodaje bitno iznad 15% (sigurno ne u "zapadnoj Europi").
Riječ je o onom starom, smiješnom i odavno demantiranom mitu da "iPhone duplo košta ali i duplo vrijedi, jer duplo traje što je utter BS. Nažalost, ovdje su ajfon juzeri, do prije godinu dana (> sramote sa firmware apdejtom koji namjerno "uništava" bateriju, tako da je postalo jasno da to ni teoretski nije bilo moguće), tvrdili da "Android mob traje 1-2 godine a iPhone bar 4-5" (tko bi se od ponosnih ajfonaša doista htio "sramotiti" 5 godina starim uređajem?)... no, u zemlji gdje je "premium" imati stari BMW/Audi sa duck-tape obljepljenim potrganim retrovizorom i jeftinom plastičnom ali "Adidas" trenirkom, normalno je vidjeti i olupine 4-5" ajfona sa selotejpom preko ekrana, koji je uglavnom na punjaču dok nije ponosno isukan na šank.

 

Uglavnom: ne postoji ta "opa opa opa zapadna evropa" gdje se većinski koristi ajfon. Postoje, doduše "elitni" krugovi gdje je iPhone nešto poput dress-codea, ali to već dobrim dijelom ide u kategoriju biznismena s lažnim Rolexima.

iPhone je kvalitetan uređaj i nekad je to bila čak i poprilično razumna investicija - osim što teh. napredak nije išao toliko eksponencijalno, a niti cijena starom uređaju nije proporcionalno padala... no to su davno minula vremena.

 

U USA je doista moguće vidjeti čitave dijelove zemlje "popločene" ajfonima (tamo je i dalje prosjek uporabe tek nešto ispod 50%), no riječ je o zemlji sa toliko ogromnim civilizacijskim anomalijama (a tek 1/24 globalne populacije) da je smiješno uzimati to kao nekakav pokazatelj. U istom kontekstu možemo onda govoriti i o nuklearnom oružju, osobnom oružju, broju ljudi u zatvoru po glavi stanovnika, broju nasilnih ubojstava itd kao nekom reprezentativnom trendu - jer je raslojavanje američkog društva tragično (nestanak srednjeg sloja) a nekadašnji "american dream" danas uglavnom prezentiraju jednocifreni postoci.   

 

4. > "Hoćeš se kladiti na ovih 7-8%?"

- bez problema do 2022. Stojim iza toga.

Čak i da sad Trump baci atomsku bombu na Kinu umjesto sankcija, trend se ne može zaustaviti. No zato će ovaj neuspjeli, umjetno izazvan "globalni" bojkot Huaweija izazavati bumerang efekt - u biti, u konačnici će poslužiti kao katalizator (ubrzivač) trenda.

Samo jednom su se desili Windows 95, PlayStation, Nokia 3310... iPhone.  Apple više nema "next big thing" poput iPada, iPoda koji bi "umjetno" produžili opstanak (kamo li revival napravili).
Da se razumijemo, čak i kad iPhone prestane biti više nego li egzotika, to nema veze s Appleom (vidi onaj moj "krivi link"): desetljećima još može opstajati kao, po mnogo čemu, najuspješnija firma svih vremena.

Također: da se danas iPhone ali u potpunosti prestane proizvoditi, ostao bi još bar deset godina u uporabi, a desetljećima kao kultni status, nešto poput Commodore 64 (50 godina ranije). 

 

5. > "Ako se ARK pojavi (puno diskutiramo o nečemu što je pod "ako")"

Gle, koliko znam, podijelili su milijun testnih primjeraka Xiaomiju, OPPOu, VIVOu itd, plus upravo "štancaju" milijun modela sa predinstaliranim Ark OSom koji bi na tržištu trebali biti krajem ove godine. Dodaj na to i ovo iz članka - "Huaweijev OS pogonit će i routere, tablete, ali i servere u podatkovnim centrima" (a koliko se sjećam, Ren je govorio i o npr autonomnim automobilima).
Taj "ako" je sve izgledniji, ovisi o Trumpu odnosno o uspješnosti cviljenja Applea, Googlea +još stotina US tvrtki da POTUS reterira s glupošću.

 

6. > "Vjerujem da bi mogao biti brži 60% od Androida jer su Android totalo zas***li sa Javom, ali nigdje nije bilo najave da će biti toliko brži od iOS-a tako da opet vučeš "činjenice" iz prsta."

Apdejtaj svoj infobase; Android odavno ne ovisi o Javi, a već neko vrijeme niti o "Dalviku". Relativna sporost postoji (i postojat će) jer Android ovisi o "snifanju" korisiničkih podataka, mogućnošću ubacivanja instant-reklama i gdje ne bi trebalo, neoptimiziranju OSa pojedinom od stotiam modela uređaja itd.

 

Što se pak iOSa tiče, trebao bi znati da "Tim Apple" agregira sve verzije "mikrokernel BSD Unixa" :D u jedinstveni OS istog naziva, tako da navedeni "Mac OS" nije greška.
Odustaje se od Jobsovog OKP vlažnog sna o mikrokernelu (što je pak preduga priča za sebe), kako bi se reducirali troškovi - potreba za specijalnim (i posljedično Unix/Linux plus međusobno nekompatibilnim), specijalno optimiziranim hardverom.
Imaš opetovanu PR priču za "iStado" i onu realnu, dijametralno suprotnu za dioničare - pa ti sam odluči kome ćeš sisati ...palac.

LP

16 godina
neaktivan
offline
Re: Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti b
Zechina kaže...
 

1. Android nije de jure već de facto standard (u primjeni); možemo mi to negirati ali riječ je o mobile phone OSu kojeg koristi 85+% ljudi.

3. To je taj krivi link sa ispravnog sitea; ovo što si naveo je vrlo lako dokazivo da je potpuno krivo: "Kad odeš u zapadnu Europu i SAD većina ljudi koristi iPhone." 

Većina bi bila 50+%; čak i ako agregiraš sve iPhone unatrag 4-5 godina kao aktualne, ne možeš dobiti 50+% jer - već 5 godina unatrag se iPhone ne prodaje bitno iznad 15% (sigurno ne u "zapadnoj Europi").

 

4. > "Hoćeš se kladiti na ovih 7-8%?"

- bez problema do 2022. Stojim iza toga.

 

6. > "Vjerujem da bi mogao biti brži 60% od Androida jer su Android totalo zas***li sa Javom, ali nigdje nije bilo najave da će biti toliko brži od iOS-a tako da opet vučeš "činjenice" iz prsta."

Apdejtaj svoj infobase; Android odavno ne ovisi o Javi, a već neko vrijeme niti o "Dalviku". Relativna sporost postoji (i postojat će) jer Android ovisi o "snifanju" korisiničkih podataka, mogućnošću ubacivanja instant-reklama i gdje ne bi trebalo, neoptimiziranju OSa pojedinom od stotiam modela uređaja itd.

 

Samo ukratko:

1. De facto ili de jure, standard mora zadovoljavate neke kriterije. Shvaćam tvoju poantu, ali ponavljam da je standard nešto drugo. Činjenica je da su brojni ljudi navikli na ovakav način koristiti izraz da je nešto standard pa razumijem zašto te to zbunjuje.

3. Odi do npr. Londona pa se razgledaj, vidjet ćeš da većina koristi iPhone.

4. Ok, ajmo u ćevape i pivo; ako na kraju Q4 2022. godišnja prodaja iPhonea bude ispod 8% ja plaćam, u protivnom ti

6. DVM i JIT su out, ali svejedno je to još Java, samo je AOT compile čime se iz kategorije katastrofalno sporo Andoroid pomaknuo u podnošljivo pod uvjetom da imaš hrpu RAM-a i nešto jači procesor

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice