Intel najavio kraj proizvodnje Kaby Lake procesora

poruka: 65
|
čitano: 10.420
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel najavio kraj proizvodnje Kaby Lake procesora".
12 godina
offline
Intel najavio kraj proizvodnje Kaby Lake procesora

9. listopada 2020. i nije tako ubrzo.

 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel najavio kraj proizvodnje Kaby Lake proce
BlueMax kaže...

9. listopada 2020. i nije tako ubrzo.

Pa da, "uostalom ionak nema nikakve razlike između Kaby Lake IPC-a i Cofee Lake procesora ili IPC-a."

 

Glavno pitanje je dokle če gurat preimenovani tata Skylake 14nm +++++. Od 10nm Intel Desktop procesora nema ništa to je otpisano, ili pričekaj pa vidi kaj če Intel izbacit tamo negdje 2022.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2019 19:12 (rambox).
4 godine
protjeran
offline
Intel najavio kraj proizvodnje Kaby Lake procesora

A onda slijedi smak svijeta

 
3 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Intel najavio kraj proizvodnje Kaby Lake proce
Mislim da je priča s nanometrima za desktope gotova kao nekada priča s gigahercima. A i desktopi su postali tržišna niša.
 
2 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel najavio kraj proizvodnje Kaby Lake proce
rambox kaže...
BlueMax kaže...

9. listopada 2020. i nije tako ubrzo.

Pa da, "uostalom ionak nema nikakve razlike između Kaby Lake IPC-a i Cofee Lake procesora ili IPC-a."

 

Glavno pitanje je dokle če gurat preimenovani tata Skylake 14nm +++++. Od 10nm Intel Desktop procesora nema ništa to je otpisano, ili pričekaj pa vidi kaj če Intel izbacit tamo negdje 2022.

 Hvala , taman do tad mislim gurat Coffe lake, nadajmo se da ce ih AMD-ov IPC do tad stici. 

16 godina
offline
Intel najavio kraj proizvodnje Kaby Lake procesora

potejto potato - koliko meni praksa pokazuje, osim imena jezera i neprestano novih socketa i chipseta, to je jedno te isto renaimanje sve te tri (ili i četiri?) generacije. 
Ajd, konkurencija ih je prisilila barem da budu jeftiniij. Recimo u doba predstavljanja na bugu, zadnja i još uvijek najnovija "generacija" Core i9-9900K je sa 4600kn pao na 4000kn u dućanu s pdv-om.
Dakako još uvijek čak i za firmu nemam volju naručivati, jer jedan Ryzen 7 3700X košta 2700kn a ima identični cinebench iz kutije, bez OCanja i dođe s upotrebljivim kulerom. Matične su im tu negdje, sličnih cijena.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2019 22:35 (overhaul).
Moj PC  
8 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Intel najavio kraj proizvodnje Kaby Lake procesora

Čovječe...prošlo je 7 sati od objave vijesti o procesorima a rasprava je još uvijek on topic i civilizirana..

Nekada je ovakva rasprava za 7 sati prelazila u "vidim ja frende da ti pojma nemaš, gtx 1080 odere bilo koju rx-icu!"

Moj PC  
9 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Intel najavio kraj proizvodnje Kaby Lake proce
bik kaže...

 Hvala , taman do tad mislim gurat Coffe lake, nadajmo se da ce ih AMD-ov IPC do tad stici. 

 

ummmmm

 

 

btw gle Intelov CPU usage u ovim zahtjevnijim igrama 

9 godina
offline
Re: Intel najavio kraj proizvodnje Kaby Lake proce
ibme74 kaže...
bik kaže...

 Hvala , taman do tad mislim gurat Coffe lake, nadajmo se da ce ih AMD-ov IPC do tad stici. 

 

ummmmm

 

 

btw gle Intelov CPU usage u ovim zahtjevnijim igrama 

Gledaš 6C12T procesor AMD-a vs 6C6T procesor Intela. Ono što se u pozadini zapravo ne vidi je temperatura AMD-a. Ja imam Intel 9900K jer sam išao na sigurniju platformu s obzirom da sam iz stare konfiguracije izvadio 4 komada 8GB DDR4 za koje sam htio biti siguran da će na novoj matičnoj ploči raditi bez problema. S AMD platformom nisam bio siguran u to. I još mi je jedna stvar važna, potrošnja dok procesor nije pod punim opterećenjem, gledao sam 3700x pa odustao u korist Intela.

 

https://www.extremetech.com/computing/294473-amds-ryzen-7-3700x-and-ryzen-7-3900x-reviewed-red-storm-ryzen

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2019 0:27 (Thinker).
11 godina
online
Re: Intel najavio kraj proizvodnje Kaby Lake proce

Pa normalno da gledam procesore koji su istog cijenovnog ranga, tko je kriv Intelu sto procesore sa ht-om naplacuju 3k kuna?

8 godina
offline
Re: Intel najavio kraj proizvodnje Kaby Lake proce
Koliko ustediš na struji u godinu dana?
12 godina
neaktivan
offline
Intel najavio kraj proizvodnje Kaby Lake procesora

 

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Intel najavio kraj proizvodnje Kaby Lake proce
Umbel kaže...
Koliko ustediš na struji u godinu dana?

...i da odmah sam sebe citiram: "Ja imam Intel 9900K jer sam išao na sigurniju platformu s obzirom da sam iz stare konfiguracije izvadio 4 komada 8GB DDR4 za koje sam htio biti siguran da će na novoj matičnoj ploči raditi bez problema. S AMD platformom nisam bio siguran u to."

 

Time sam uštedio vrijeme i eventualni trošak zamjene RAM-a na AMD platformi. Plus što imam i integriranu grafičku karticu za sekundarni monitor pa imam i mrvicu bolje performanse nego da imam 2 monitora spojena direktno na RTX kartici.

 

Poanta: koliko sam skuplje platio procesor, toliko sam uštedio na zamjeni RAM-a i struji.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2019 9:52 (Thinker).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Intel najavio kraj proizvodnje Kaby Lake proce
ibme74 kaže...

Pa normalno da gledam procesore koji su istog cijenovnog ranga, tko je kriv Intelu sto procesore sa ht-om naplacuju 3k kuna?

 Čini se da im je to došlo iz guzice u glavu pa će od serije 10 svi procesori imati HT, samo će ići od 4 jezgre na i3 do 8 jezgri na i7.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel najavio kraj proizvodnje Kaby Lake proce
Thinker kaže...

...i da odmah sam sebe citiram: "Ja imam Intel 9900K jer sam išao na sigurniju platformu s obzirom da sam iz stare konfiguracije izvadio 4 komada 8GB DDR4 za koje sam htio biti siguran da će na novoj matičnoj ploči raditi bez problema. S AMD platformom nisam bio siguran u to."

 

Time sam uštedio vrijeme i eventualni trošak zamjene RAM-a na AMD platformi. Plus što imam i integriranu grafičku karticu za sekundarni monitor pa imam i mrvicu bolje performanse nego da imam 2 monitora spojena direktno na RTX kartici.

 

Poanta: koliko sam skuplje platio procesor, toliko sam uštedio na zamjeni RAM-a i struji.

 Najbitnije od svega ovoga je da si uštedio na struji...

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2019 10:32 (Shockwave).
9 godina
offline
Re: Intel najavio kraj proizvodnje Kaby Lake proce
Shockwave kaže...
Thinker kaže...

...i da odmah sam sebe citiram: "Ja imam Intel 9900K jer sam išao na sigurniju platformu s obzirom da sam iz stare konfiguracije izvadio 4 komada 8GB DDR4 za koje sam htio biti siguran da će na novoj matičnoj ploči raditi bez problema. S AMD platformom nisam bio siguran u to."

 

Time sam uštedio vrijeme i eventualni trošak zamjene RAM-a na AMD platformi. Plus što imam i integriranu grafičku karticu za sekundarni monitor pa imam i mrvicu bolje performanse nego da imam 2 monitora spojena direktno na RTX kartici.

 

Poanta: koliko sam skuplje platio procesor, toliko sam uštedio na zamjeni RAM-a i struji.

 Najbitnije od svega ovoga je da si uštedio na struji...

Ti očito čitaš samo ono što želiš pročitati. Ostalo ne dopire dalje od očiju...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel najavio kraj proizvodnje Kaby Lake proce
Thinker kaže...
Shockwave kaže...
Thinker kaže...

...i da odmah sam sebe citiram: "Ja imam Intel 9900K jer sam išao na sigurniju platformu s obzirom da sam iz stare konfiguracije izvadio 4 komada 8GB DDR4 za koje sam htio biti siguran da će na novoj matičnoj ploči raditi bez problema. S AMD platformom nisam bio siguran u to."

 

Time sam uštedio vrijeme i eventualni trošak zamjene RAM-a na AMD platformi. Plus što imam i integriranu grafičku karticu za sekundarni monitor pa imam i mrvicu bolje performanse nego da imam 2 monitora spojena direktno na RTX kartici.

 

Poanta: koliko sam skuplje platio procesor, toliko sam uštedio na zamjeni RAM-a i struji.

 Najbitnije od svega ovoga je da si uštedio na struji...

Ti očito čitaš samo ono što želiš pročitati. Ostalo ne dopire dalje od očiju...

 Opusti se...

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
15 godina
offline
Intel najavio kraj proizvodnje Kaby Lake procesora

Ono kao gase proizvodnju da izgleda kao da su nešto radili. Jedino šta godinama gase su soketi.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2019 12:55 (dery).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel najavio kraj proizvodnje Kaby Lake proce
BlueMax kaže...

9. listopada 2020. i nije tako ubrzo.

 bum te pital kad bu ti u doba batakarić pricednica (ili netko još gori, ak je to uopće moguće). zadnje o čemu buš mislil su procesori. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
7 godina
offline
Re: Intel najavio kraj proizvodnje Kaby Lake proce
Thinker kaže...
 

Time sam uštedio vrijeme i eventualni trošak zamjene RAM-a na AMD platformi.

inače iznimno puno vremena treba za pogledati kompatibilnost memorije na stranicama proizvođača ploče...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
13 godina
offline
Re: Intel najavio kraj proizvodnje Kaby Lake proce
Thinker kaže...

Gledaš 6C12T procesor AMD-a vs 6C6T procesor Intela. Ono što se u pozadini zapravo ne vidi je temperatura AMD-a. Ja imam Intel 9900K jer sam išao na sigurniju platformu s obzirom da sam iz stare konfiguracije izvadio 4 komada 8GB DDR4 za koje sam htio biti siguran da će na novoj matičnoj ploči raditi bez problema. S AMD platformom nisam bio siguran u to. I još mi je jedna stvar važna, potrošnja dok procesor nije pod punim opterećenjem, gledao sam 3700x pa odustao u korist Intela.

 

https://www.extremetech.com/computing/294473-amds-ryzen-7-3700x-and-ryzen-7-3900x-reviewed-red-storm-ryzen

Reći Intel i 'sigurnost' u istoj rečenici je u zadnje dvije godine malo neozbiljno, nakon silnih sigurnosnih propusta koje su im našli...

 

A ovo za struju je posebno smiješno, obično onaj tko mora paziti na potrošnju računala u stanju mirovanja nema financijske mogućnosti da kupi 9900K. No nemoj misliti da želim reći da su kupio krivi ili loš proc, svak kupuje što želi, samo su argumenti malo čudni.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2019 14:13 (Promster).
12 godina
neaktivan
offline
Intel najavio kraj proizvodnje Kaby Lake procesora

Kakve se sve gluposti daju pročitati ovdje, i to od raznih mislilaca...

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2019 14:58 (Shockwave).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel najavio kraj proizvodnje Kaby Lake proce
Shockwave kaže...

Kakve se sve gluposti daju pročitati ovdje, i to od raznih mislilaca...

 mislioca?

(G)jokaCRO ingame
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel najavio kraj proizvodnje Kaby Lake proce
red_bull kaže...
Shockwave kaže...

Kakve se sve gluposti daju pročitati ovdje, i to od raznih mislilaca...

 mislioca?

 

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
9 godina
online
Re: Intel najavio kraj proizvodnje Kaby Lake proce
red_bull kaže...
Shockwave kaže...

Kakve se sve gluposti daju pročitati ovdje, i to od raznih mislilaca...

 mislioca?

mislitelja?

 

gledalac-gledaoac-gledatelj

mislilac-mislioc-mislitelj

... bemliga više i naša hrvatska jezika

9 godina
offline
Intel najavio kraj proizvodnje Kaby Lake procesora
Louis Pluto kaže...
Thinker kaže...
 

Time sam uštedio vrijeme i eventualni trošak zamjene RAM-a na AMD platformi.

inače iznimno puno vremena treba za pogledati kompatibilnost memorije na stranicama proizvođača ploče...

 

Što ti točno govori podatak proizvođača MBO da je testirao memopriju u jednom i dva slota ali ne i u četiri? Hoće li raditi četiri identične memorije u 4 DIMM slota ili ne?

 

 

Promster kaže...
Thinker kaže...

Gledaš 6C12T procesor AMD-a vs 6C6T procesor Intela. Ono što se u pozadini zapravo ne vidi je temperatura AMD-a. Ja imam Intel 9900K jer sam išao na sigurniju platformu s obzirom da sam iz stare konfiguracije izvadio 4 komada 8GB DDR4 za koje sam htio biti siguran da će na novoj matičnoj ploči raditi bez problema. S AMD platformom nisam bio siguran u to. I još mi je jedna stvar važna, potrošnja dok procesor nije pod punim opterećenjem, gledao sam 3700x pa odustao u korist Intela.

 

https://www.extremetech.com/computing/294473-amds-ryzen-7-3700x-and-ryzen-7-3900x-reviewed-red-storm-ryzen

Reći Intel i 'sigurnost' u istoj rečenici je u zadnje dvije godine malo neozbiljno, nakon silnih sigurnosnih propusta koje su im našli...

 

A ovo za struju je posebno smiješno, obično onaj tko mora paziti na potrošnju računala u stanju mirovanja nema financijske mogućnosti da kupi 9900K. No nemoj misliti da želim reći da su kupio krivi ili loš proc, svak kupuje što želi, samo su argumenti malo čudni.

 

 

Molim čitaj s razumijevanjem. Išao sam na sigurniju platformu u pogledu kompatibilnosti s RAM-om koji sam već imao. HINT: vidi gornji odgovor.

Za uštedu mi je bitno jer ipak oko 80% vremena surfam po webu i pišem ali mi treba i jaka mašina kad je upogonim za ozbiljne stvari tipa grafička priprema i video obrada. Nije neka velika razlika u potrošnji ali je isto kao kad netko iskešira 7.000 Eura više za automobil s boljim motorom koji troši pola litre goriva manje na 100 km.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2019 18:36 (Thinker).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Intel najavio kraj proizvodnje Kaby Lake proce
Thinker kaže...

Što ti točno govori podatak proizvođača MBO da je testirao memopriju u jednom i dva slota ali ne i u četiri? Hoće li raditi četiri identične memorije u 4 DIMM slota ili ne?

kupi ploču od proizvođača gdje su svi slotovi testirani ukoliko baš moraš biti siguran za sva 4 slota

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2019 21:40 (Louis Pluto).
9 godina
offline
Re: Intel najavio kraj proizvodnje Kaby Lake proce
Louis Pluto kaže...
Thinker kaže...

Što ti točno govori podatak proizvođača MBO da je testirao memopriju u jednom i dva slota ali ne i u četiri? Hoće li raditi četiri identične memorije u 4 DIMM slota ili ne?

o čemu pričaš? ako je memorija testirana, testirana je u svim slotovima, i piše ti u kojim konfiguracijama radi 1, 2, 4 etc., xmp ukoliko je podržan, podržana brzina i slično...

to što se ti ne snalaziš, što ti je jedan proizvođač iz nekog razloga draži od drugog i slično je druga stvar

 

Stari moj, daj sad ti meni objasni o čemu pričaš. Koja je razlika "testirana u svim slotovima" i ovog "u kojim konfiguracijama radi 1, 2, 4...".

Nisam skužio, ja imam RAM koji je deklariran da radi u kombinaciji 2x8GB a stavljao sam kao nedeklariran 4x8GB. I išao sam na Intel jer sam htio biti siguran da će raditi bez greške. S obzirom da sam radio na mjestu gdje se ispostavilo da je nekompatibilnost nedeklariranih memorija kod Ryzena u odnosu na Intel otprilike 10:1 onda je moja priča jasna.

7 godina
offline
Re: Intel najavio kraj proizvodnje Kaby Lake proce
Thinker kaže...

Stari moj, daj sad ti meni objasni o čemu pričaš. Koja je razlika "testirana u svim slotovima" i ovog "u kojim konfiguracijama radi 1, 2, 4...".

Nisam skužio, ja imam RAM koji je deklariran da radi u kombinaciji 2x8GB a stavljao sam kao nedeklariran 4x8GB. I išao sam na Intel jer sam htio biti siguran da će raditi bez greške. S obzirom da sam radio na mjestu gdje se ispostavilo da je nekompatibilnost nedeklariranih memorija kod Ryzena u odnosu na Intel otprilike 10:1 onda je moja priča jasna.

 editirao sam post u međuvremenu, vidim da gigabyte kod nekih ploča testira samo dva slota (stoka) međutim msi i asus testira sve slotove, asrock i biostar nisam gledao... eto i ja imam 2x8 kupljen u kitu i za moju ploču mogu dodati još 2x8 iste meme jer je testirana i radi u sva četiri slota, dakle testirane memorije mogu raditi u nekoj od konfiguracija, bez obzira jesu li kupljene u kitu ili ne, bit će provjerene u svim slotovima i kombinacijama (minus gigabyte)...

btw jedino je prva generacija ryzena imala problema s kompatibilnošću mema dok se apdejtima nisu sredili biosi na pločama

 

edit: pogledao sam dvije x570 ploče na kojima i asrock testira sve slotove ... dakle mogao si izabrati ploču s amd čipsetom kod koje je tvoja mema testirana i radi u sva četiri slota i za slične pare koje si dao za taj 9900k kupiti 12 jezgreni ryzen

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2019 22:26 (Louis Pluto).
9 godina
offline
Re: Intel najavio kraj proizvodnje Kaby Lake proce
Louis Pluto kaže...
Thinker kaže...

Stari moj, daj sad ti meni objasni o čemu pričaš. Koja je razlika "testirana u svim slotovima" i ovog "u kojim konfiguracijama radi 1, 2, 4...".

Nisam skužio, ja imam RAM koji je deklariran da radi u kombinaciji 2x8GB a stavljao sam kao nedeklariran 4x8GB. I išao sam na Intel jer sam htio biti siguran da će raditi bez greške. S obzirom da sam radio na mjestu gdje se ispostavilo da je nekompatibilnost nedeklariranih memorija kod Ryzena u odnosu na Intel otprilike 10:1 onda je moja priča jasna.

 editirao sam post u međuvremenu, vidim da gigabyte kod nekih ploča testira samo dva slota (stoka) međutim msi i asus testira sve slotove, asrock i biostar nisam gledao... eto i ja imam 2x8 kupljen u kitu i za moju ploču mogu dodati još 2x8 iste meme jer je testirana i radi u sva četiri slota, dakle testirane memorije mogu raditi u nekoj od konfiguracija, bez obzira jesu li kupljene u kitu ili ne, bit će provjerene u svim slotovima i kombinacijama (minus gigabyte)...

btw jedino je prva generacija ryzena imala problema s kompatibilnošću mema dok se apdejtima nisu sredili biosi na pločama

 

edit: pogledao sam dvije x570 ploče na kojima i asrock testira sve slotove ... dakle mogao si izabrati ploču s amd čipsetom kod koje je tvoja mema testirana i radi u sva četiri slota i za slične pare koje si dao za taj 9900k kupiti 12 jezgreni ryzen

Stari moj, opet te ne razumijem. Što ti točno znači "testira sve slotove"? Testovi se provode da proizvođači testiraju memoriju da je fizički stave u 1, 2 ili 4 slota. Proizvođači MBO dobiju 2x8GB memorije od proizvođača memorije i deklariraju da radi u jednom slotu (1x8GB kao single-channel) ili dva memorijska slota (2x8GB kao dual-channel). Nemaju 4x8GB memorije da testiraju u sva 4 slota i ne delariraju u smislu "možda će raditi" nego ostave oznaku u onj tablici da nije testirano, tj. prazno pod "4 slots" ili "4 DIMMs". Znači ako ja kupim kit 2x8GB koji je deklariran da radi u jednom ili dva slota, ne znači da ako kupim još jedan identičan kit da će sve raditi bez greške jer memorija u toj kombinaciji nije testirana i deklarirana od strane proizvođača MBO. I opet ti ponavljam da je kod Ryzena veći problem s nedeklariranom memorijom nego kod Intela. I nisam našao niti jednu ploču za Ryzena gdje je navedeno da moja memorija radi u 4x8GB kombinaciji. Nisam našao niti kod Intela ali eto, radi bez problema jer sam išao na sigurniju verziju iskorištenja memorije koju imam.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.10.2019 23:42 (Thinker).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice