Kako konfigurirati Kodi za ultimativno kućno strea

poruka: 34
|
čitano: 20.305
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako konfigurirati Kodi za ultimativno kućno strea".
12 godina
offline
Kako konfigurirati Kodi za ultimativno kućno strea

Nikad nisam volio Kodi, jednostavno previše podešavanja i kompliciran, jako loš UI,  koristio jedno vrijeme pa prešao na popcorn time.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2019 9:03 (Cryogenic).
Moj PC  
14 11 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako konfigurirati Kodi za ultimativno kućno s
Cryogenic kaže...

Nikad nisam volio Kodi, jednostavno previše podešavanja i kompliciran, jako loš UI,  koristio jedno vrijeme pa prešao na popcorn time.

 pa jednom kad shvatiš i nije tako kompliciran, a ima puno više funkcija, pluginova i podršku.

15 godina
offline
Kako konfigurirati Kodi za ultimativno kućno strea

Davore, ne samo da ti fala, nego živio ti 100 godina i ja ti na sprovod došao. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kako konfigurirati Kodi za ultimativno kućno strea

Kodi je super aplikacija ja je koristim jos od verzije 12.

To sto je pojedini korisnici ne znaju koristiti ne znaci da je aplikacija losa.

Niti jedna druga aplikacija nema toliko mogucnosti unutar nje same.

Pozdrav svim developerima kodi addona i zelim svima sve najbolje u 2019 godini.

 

Bikerdays!!!!

Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako konfigurirati Kodi za ultimativno kućno s
bikerdays kaže...

Kodi je super aplikacija ja je koristim jos od verzije 12.

To sto je pojedini korisnici ne znaju koristiti ne znaci da je aplikacija losa.

Niti jedna druga aplikacija nema toliko mogucnosti unutar nje same.

Pozdrav svim developerima kodi addona i zelim svima sve najbolje u 2019 godini.

 

Bikerdays!!!!

 ej jel radi tvoja lista opet?

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2019 13:06 (Jack Sparrow).
12 godina
neaktivan
offline
Kako konfigurirati Kodi za ultimativno kućno strea

Uh kad sam se upustio u kodi trebalo mi je neko vrijeme da skopčam kako i šta, dosta sam se namučio...

Ali sad je već više od godine dana pali i gledaj pa neka tako i ostane 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako konfigurirati Kodi za ultimativno kućno strea

Ja bi tu jos dodao i Trakt.tv kao izvrstan plugin koji ne samo da prati sto sam pogledao nego to uredno resynca ako mi se rasturi baza na Android TV-u ili iz nekog razloga moram napravit master reset. Osobno radije koristim offline scraper kao sto je Ember Media Manager jer Kodi zna krivo pokupit info s IMDB ili TVDB a i lakse je mass edit radit u offline scraperu. U osnovi koristim vanilla install s par pluginova i radi ko sat godinama. ;) Ne preferiram streamanje i sve sibam s lokalnog NASa.

No, I do not work for Microsoft!
Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
offline
Kako konfigurirati Kodi za ultimativno kućno strea

Isprobao i Kodi i Plex i ostao na Plexu za ovakve stvari ... jednostavno mi je bolji. 

 
8 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Kako konfigurirati Kodi za ultimativno kućno strea

Ma da, za streamanje osobne kolekcije plex.tv je brzi, jednostavniji i ima sve opcije. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2019 18:43 (dva_ujutro).
 
4 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Kako konfigurirati Kodi za ultimativno kućno strea

Ide za par dana sličan tutorial i za Plex :) Ja koristim oba, ovisno na kojem TV-u gledam. 

Never put Dolby on snake detectors.
Moj PC  
17 0 hvala 4
6 godina
offline
Kako konfigurirati Kodi za ultimativno kućno strea

Koji uređaj mi je najbolje koristiti za kodi, i tražim preporuku za neki TV do 2k kn

 

EDIT: Imam već raspberry pi 3 b model pa ću njega iskoristiti

Trust nobody, become the best !
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2019 16:20 (Mr.ddevil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako konfigurirati Kodi za ultimativno kućno s
bikerdays kaže...

Kodi je super aplikacija ja je koristim jos od verzije 12.

To sto je pojedini korisnici ne znaju koristiti ne znaci da je aplikacija losa.

Niti jedna druga aplikacija nema toliko mogucnosti unutar nje same.

Pozdrav svim developerima kodi addona i zelim svima sve najbolje u 2019 godini.

 

Bikerdays!!!!

 

To što ti neznaš šta sam ja radio sve sa Kodijem i imaš predrasude kao tipična 'rvatina to je tvoj problem, čim se netkome ne sviđa program odma netko nezna program? Teraj bre.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2019 16:56 (Cryogenic).
12 godina
offline
Re: Kako konfigurirati Kodi za ultimativno kućno s
Jack Sparrow kaže...
Cryogenic kaže...

Nikad nisam volio Kodi, jednostavno previše podešavanja i kompliciran, jako loš UI,  koristio jedno vrijeme pa prešao na popcorn time.

 pa jednom kad shvatiš i nije tako kompliciran, a ima puno više funkcija, pluginova i podršku.

Kako znaš da nisam shvatio? Aj ti shvati da se nemora svakome svidjati neki program, jesi shvatio?

5 godina
neaktivan
offline
Kako konfigurirati Kodi za ultimativno kućno strea

Za ovakav setup preporucio bih da se koristi Emby Server i Emby addon for Kodi na client PC uredima. Kolekcija ce se moci viditi sa bilo kog ureda koji je povezan na bazu i cak ce se isti film moci gledati prvo na jedan PC, pa da se nastavi na drugi PC, tablet itd. Setup je prilicno jednostavan za postaviti i odrzavati. 

 
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Kako konfigurirati Kodi za ultimativno kućno strea

Nisam nikad koristio KODI ali recimo evo sto bih ja napravio pa ako mi netko moze reci jeli to moguce? Znaci imam jedno 20TB filmova i serija koje sam prebacio na Windows10 racunalo i sve gledamo preko toga, ali koristimo i dvije aplikacije Netflix i NetTV Plus, jel moguce i njih pokrenuti preko KODI-a? Tako da napravim autorun za KODI i sve radim preko njega? Ili to nije moguce? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako konfigurirati Kodi za ultimativno kućno s
Cryogenic kaže...

Kako znaš da nisam shvatio? Aj ti shvati da se nemora svakome svidjati neki program, jesi shvatio?

 Pa napisao si da je kompliciran i previše toga za podešavati, te da se prešao na jednostavni popcorn time. 

 

A to što tolko toga ima za podešavati je i plus, jer znači da ima puno funkcija.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako konfigurirati Kodi za ultimativno kućno s
Ne kažem da je savršen, ali Kodi je daleko najbolji program za tu namjenu koji sam vidio i probao. Kad sam prvi put vidio XBMC ostao sam zapanjen. Koristim ga još od prve generacije za Raspberry, no sada je puno bolje i povoljnije staviti ga na Android TV boy. Ne znam sto je tako komplicirano na njemu nekim korisnicima, a kome je lakše ima nekoliko modova složenosti pa si mozete pojednostavniti.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Kako konfigurirati Kodi za ultimativno kućno strea

Može li ovaj media server raditi istovremeno sa predinstaliranim Osijek Buildom ili je ili-ili situacija?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako konfigurirati Kodi za ultimativno kućno s
Leon189 kaže...

Isprobao i Kodi i Plex i ostao na Plexu za ovakve stvari ... jednostavno mi je bolji. 

 upravo to odkad sam preša na plex nema više nazad na kodi, em jednostavnije em radi bez beda

ja koristim fire tv stick od amazona

15 godina
offline
Re: Kako konfigurirati Kodi za ultimativno kućno s
Za ovakvo korištenje ne treba ni Kodi ni ikakav tv box.
U iole noviji tv uštekaš prijenosni disk s filmovima i glazbom i imaš sve što se ovdje objašnjava.
Ali Kodi se koristi za druge stvari.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako konfigurirati Kodi za ultimativno kućno s
Imam pet rpija sa kodijem, android stick sa kodijem, amazon fire stick sa kodijem, dva android boxa sa kodijem, dva tableta i telefon sa kodijem. Da mogu instaliral bi ga na fakin vesmasinu.

Koristim kodi jos od xbmc dana i zajedno sa Synology NASom je nekaj najbolje odma poslije perilice suđa.

Ono kaj niste naveli je real-debrid
Znaci odete na tu stranicu i kupite 180 dana za 16€.
Nakon kaj ste kupili 180 dana real-debrida odete
Select SYSTEM.
Select Add-ons.
Select System.
Select Dependencies.
Select URLResolver.
Select Configure.
Select Universal Resolvers.
Scroll down to Real-Debrid
Ukucate usernam i pass povezete kodi sa real-debrid.
Nakon toga u addonima imate premium linkove te mozete sve zivo streamat HD bez potrebe za skidanjem.
Preferiram skidanje jer streamat nemrete nikaj starije jer jednostavno nema linkova ali sve serije imate 100% HD zadnju cijelu sezonu te svaki film unutar sest mjeseci.

Da zakljucimo Kodi je majka a real-debrid je must have. Isto tako real-debrid radi sa jdownloader te podrzava brdo hosting servisa za 20 kn na mjesec.

You are welcome :)
16 godina
offline
Kako konfigurirati Kodi za ultimativno kućno strea

Nakon godina korištenja moram priznati da je KODI mrtav i nebi ga nikome preporučio.

 

Nekad davno je bilo podesiš ga i to je to.

 

Sad moraš svako malo brisati mrtve addonove i tražiti neke koje rade, pa plaćati da možeš nać stream veći od 720p i da ti ne trza.

 

U međuvremenu pri instaliranju addonova nikad ne znaš koji će ti sj*bat postavke, pa onda ponovo podešavaj jezik,titilove,vremensku prognozu,display,itd.

Ili ideš instalitrati novu verziju, pa ti krenu errori, pa nema ovaj dll, pa nema onaj dll, pa traži po internetu, pa pi*ka materina više.

 

Eutanaziran je za vjeke vjekova, jer to nije više program koji je bio.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 1 hvala 2
16 godina
offline
Re: Kako konfigurirati Kodi za ultimativno kućno s
Imam dva android boxa sa kodijem starim dvije godine i addonom koji radi sa real-debrid. Znaci dvije godine nisam nikaj petljal i sve radi.
Vecinu si skidam pa stavim na NAS tak da mi stream nije toliko bitan ali ako ocu mogu streamat i sve kaj sam gledal je imalo 1080p. Sve novo ima stream, znaci novo. Stari sadrzaj ako kaj valja imam na disku a osim kodija imam amazon prime video i netflix. Plex imam radi smrdljivog iPada ali je Plex pored Kodi nula.

Od kodija nema boljeg media playera i nist nije jednostavnije te lakse poslozit a ima addon za sve zivo.
13 godina
offline
Re: Kako konfigurirati Kodi za ultimativno kućno s
uuY kaže...
Za ovakvo korištenje ne treba ni Kodi ni ikakav tv box.
U iole noviji tv uštekaš prijenosni disk s filmovima i glazbom i imaš sve što se ovdje objašnjava.
Ali Kodi se koristi za druge stvari.

Kao dodatni bonus - ako TV ima WiFi, dodaš ga u lokalnu mrežu pa naknadno sadržaje skidaš direktno na uštekani disk bez potrebe da ga vadiš iz TV-a.

8 godina
neaktivan
offline
Kako konfigurirati Kodi za ultimativno kućno strea

Lista radi jos uvijek samo sam mjenjao link prije cca godinu mozda nesto vise.zadnji put sam je azurirao prije mjesec dana tako da ima sigurno dosta linkova koji ne rade.praznici su tako da sam stalno u diru pa ne stignem oko liste a i radim druge hobije.

Trenutno samo vegetiram sa svojom listom.

Iskreno zasitio sam se ovog hobija,poceo sam medu prvima jos i prije croatia on demand adona i ostalih.

Nakon sto sam ljudima u exyu i vani omugucavao vise od 3 godine gledanja svega i svacega i to kvalitetnih linkova bez buferinga dobijem komentare kao sto su ovi gore.

Prljav je to hobi ljudi moji sad postoji u exyu xy lista i adonova 90% njih znaju samo copy paste od drugih a da ne pricam kako su ljudi iskoristavali moju listu i prodavali predinstalirane kodi boxeve trecim stranama radi svoje zarade.prodavaci predinstaliranih kodi boxeva su unistli kodi zajednicu kakva je bila prije i doveli kodi na los glas diljem svijeta.

Uvijek sam sve radio iz hobija i ljubavi prema kodiju i prijatelj sam sa mnogim stranim developerima i postujem i podrzavam njihov trud i rad sta su sve napravili za kodi zajednicu.

Sta vam reci za kraj:

 Tko želi nešto naučiti, nači će način; tko ne želi, naći će izliku.

Pozdrav svima od Bikerdaysa!!!!

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako konfigurirati Kodi za ultimativno kućno s
Davor kaže...

Ide za par dana sličan tutorial i za Plex :) Ja koristim oba, ovisno na kojem TV-u gledam. 

 

Nadam se da ćeš pokriti i sheranje izvan doma. Trenutno imam 7 prijatelja/rodbine koji uredno koriste Plex bez poteškoća. :)

 

 

Plex Plex
5 godina
neaktivan
offline
Kako konfigurirati Kodi za ultimativno kućno strea

Ja koristim kodi cca godinu dana i nisam baš ekspert,  al koristi onome što me zanima, no imam jednu nedoumicu, kako i gdje nači vpn za kodi a da se ne plača 10 usd na mjesec....ako ko zna kako i gdje da mi detaljnije napiše, zahvaljujem ...😊

 
0 0 hvala 0
Kako konfigurirati Kodi za ultimativno kućno strea

Ma ne znam, ja sam valjda idiot ali ne mogu podesiti da mi skida hrvatske titlove. Instalirao titlovi.com, podnaposi, opensubtitles. Postavim u postavkama Kodija default language ali brate nista, skida mi uvijek samo engleske. Restart i kodija i kompa 3 puta, ne pomaze. Jos s time da se slika potpuno zacrni i zablesavi kad prebacim HDMI source prvo s kodija na TV pa onda opet na kodi. I tako nije bas idealan, funkcionira on ali daleko da je to univerzalno rjesenje.

 

Sada na onom shitu od Minixa z83-4 imam instaliran VLC player, drag drop filma i play brate sta god te volja, bez ikakvih vrazjih pluginova, bez ikakvih dodataka. Drag drop i playa ti sve. Skinem titlove s titlovi.com bez da se regam i drag dropam u VLC i zamisli, titlovi se prikazuju.

isto tako i muziku. Jebote drag drop foldera i boli te djoni, on pusta muziku.

 

 

A za kucnu kolekciju kada zelite imati listu svih filmova i fine screenshote, informacije o svim mogucim sranjima koristim PLEX. On je tisucama kilometara bolje napravljen i ugodniji za koristenje od Kodija. Funkcionira savrseno i jednostavan za konfigurirati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako konfigurirati Kodi za ultimativno kućno strea

Jednostavnije je na računalu instalirati Serviio ( besplatni program) i Kodi ga uredno prepoznaje. Provjereno radi bez greške.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.1.2019 16:09 (stipest).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako konfigurirati Kodi za ultimativno kućno s
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ma ne znam, ja sam valjda idiot ali ne mogu podesiti da mi skida hrvatske titlove. Instalirao titlovi.com, podnaposi, opensubtitles. Postavim u postavkama Kodija default language ali brate nista, skida mi uvijek samo engleske. 

Jesi podesio jezik i u postavkama titlova?

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.1.2019 19:55 (kipo).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice