Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

poruka: 188
|
čitano: 57.121
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu, ".
6 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Ako im uspije to što se govori zadnje vrijeme da planiraju dodavati razne streaming serise (Tidal so več dodali) kao Netflix, Amazon prime, Hulu.... onda će postat jeb... firma.

Ali već sada ja bez tog programa nemogu živit :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Kodi se ne koristi za gledanje lokalnih datoteka 

 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
StonedAssassin kaže...

Kodi se ne koristi za gledanje lokalnih datoteka 

 

Pa moze se izmedju ostalog i za to koristiti

Freak Show Inc.
5 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav

Naravno da može. Možeš i prostitutku koristiti na mješalici.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
StonedAssassin kaže...

Naravno da može. Možeš i prostitutku koristiti na mješalici.

 

Je, bravo...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Ne kužim zašto bi itko koristio plex. Troši hrpu CPU snage, prostora, moraš čekati da nešto prekodira preko pira, stalno nešto čekaš i tvikaš i pm.

Postoje puno bolje rješenje: softver koji pokazuje direktno sadržaj, čita ga s mreže (NAS-a) ili diska. Nema čekanja, nema podešavanja. Automatski preko neta skine sličice i imaš lijep menu s filmovima i svime, samo klikaš i radi. Ne razumijem koju vrijednost povrh toga bi plex mogao dodati, osim gubljenja vremena na razna čekanja.

 
4 5 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Keso kaže...

Ne kužim zašto bi itko koristio plex. Troši hrpu CPU snage, prostora, moraš čekati da nešto prekodira preko pira, stalno nešto čekaš i tvikaš i pm.

Postoje puno bolje rješenje: softver koji pokazuje direktno sadržaj, čita ga s mreže (NAS-a) ili diska. Nema čekanja, nema podešavanja. Automatski preko neta skine sličice i imaš lijep menu s filmovima i svime, samo klikaš i radi. Ne razumijem koju vrijednost povrh toga bi plex mogao dodati, osim gubljenja vremena na razna čekanja.

 Kaj ti pokreces taj plex na kalkulatoru ? koristim ga vec jako dugo, nekaj najbolje kaj sam imao...imam ga na NAS-u, gledam kad hocu i od kuda hocu...

16 godina
neaktivan
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

sve postavljeno za 8 minuta....

 

 

učitan željeni folder, pronađen chromecast...(dnevna soba...pojačalo audio je drugi audio chromecast)

 

 

nema nikakvog zauzeća procesora...

 

 

 

...tv...

 

 

 

..jedino me za sada muče kvačice na č i ć...gdje su postavke da centriram srednjoeuropske windows postavke ?

 

 

btw jedino Plex i Videostream funkcioniraju bezprijekorno kada se sadržaj casta na chromecast sa PC-a.

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.1.2019 12:43 (torrente).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

moj plex radi na amd 2200g, komp koji sam skelpao za 2000 kuna, plus još nekih dijelova šta su ležali po ormarima. odlično transkodira tri 1080p sadržaja preko neta u isto vrijeme. a troši nekih 50w.

 

još sam plex podijelio nekolicina frendova, koji me stalno žicaju filmove i evo sad svi gledamo moj plex. ja imam jednu brigu manje i ne moram razmišljat hoće li ti moji frendovi skidat neke piratske gluposti i pobrat viruse trojance i neznam šta više ne, prestao sam brojat... :)đ

 

tako da je meni plex odličan program. sad imam 11TB multimedije, a mislim još proširit. plex to odlično obradi i posloži, ponekad malo zapne na neke ali dva klika i usmjerim ga ja na točno.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
torrente kaže...


 

..jedino me za sada muče kvačice na č i ć...gdje su postavke da centriram srednjoeuropske windows postavke ?

 

 

 nije do postavki nego do titlova, titlovi su rađeni za starije uređaje, treba ih samo preformatirat na neki format koji plex podržava. mislim da je utf-8, ali nisam siguran morao bih testirat.

 

možda netko drugi zna točnije.

16 godina
neaktivan
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

trenutno uspoređujem sa videostreamom...na videostreamu inače imam sve čćšžđ...na plexu ne valja č i ć.

 

 

sljedeća zamjerka...kao da su frejmovi "narezani"..kao da radi na 20 sličica u sekundi,a ne 25.

 

fluidnije pokretne scene...kod videostreama je sve tečno.  neki savjet??

 

ovakvi pokreti moraju biti tečni...ja osjetim narezanost...(ne strašna,ali je ona tu)

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.1.2019 12:58 (torrente).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Plex je namjenjen jednostavnijoj upotrebi i legalnim sadržajima, dok je Kodi malo zahtjevniji i naginje ka pirateriji. Takodje, Kodi postoji i kao OS za Raspberry Pi, dok Plex nema tako nešto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Radi bez problema i na FX8350 :D najbolje mi je što ima app za Android pa može cast na Chromecast, ima app za webOS pa ide i na LG smart televizorima, ima app za PS4 pa radi i tamo... Zakon.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.1.2019 14:44 (robogo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
torrente kaže...

 

sljedeća zamjerka...kao da su frejmovi "narezani"..kao da radi na 20 sličica u sekundi,a ne 25.

 

fluidnije pokretne scene...kod videostreama je sve tečno.  neki savjet??

 

ovakvi pokreti moraju biti tečni...ja osjetim narezanost...(ne strašna,ali je ona tu)

 

 

 to i mene ponekad čudi. kako riješit to. skinem remux 30gb film bez ikakve kompresije i diranja u sam film. i opet zaštuca u brzim scenama. kao da nešto nije usinkronizirano. refresh displaya i filma.

 

a neke stvari rade bez greške. baš ću pogledat malo kolko fpsa imaju ovi koji štucaju i ovi koji ne. ali siguran sam da će jedni bit 25, a drugi 23.976 FPS.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
gavranpero kaže...

Plex je namjenjen jednostavnijoj upotrebi i legalnim sadržajima, dok je Kodi malo zahtjevniji i naginje ka pirateriji. Takodje, Kodi postoji i kao OS za Raspberry Pi, dok Plex nema tako nešto.

 https://www.howtogeek.com/400958/how-to-turn-a-raspbery-pi-into-a-plex-server/

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
14 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Svaka čast Plex-u!!!

 

Ali ja sam prešao na Emby i mogu reći da sam zadovoljniji! 

 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Odlična aplikacija, no server na NAS-u uzima puno resursa dok Kodi ništa. Na Android TV sa Logitech zvučnim sustavom ne može reproducirati DD i DTS sto je greška Sonya no ipak kod Kodia se to može riješiti...
Titlovi nisu podesivi po visini....
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Davore, svaka ti dala, ova dva clanka o kodiju i ovaj su izvrsni, ustedilo mi puno googlanja...a znamo daj je googlanje novac 😉.
 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Prije par mjeseci prebacio plex na rasberry pi 3. Najbolja stvar ikad :)

Zelenoidne aritmetičke metamorfoze zelenog konja u jednadžbi zelenojeda s travom zelenom.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Ja sam prešao na Emby i nikakav Plex ni Kodi više ne koristim. Emby radi odlično na LG WebOS-u i može se preko App Store-a instalirati i na Apple TV. A Emby server je brz i ne troši CPU koliko troše drugi.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

upravo isprobao ovaj clon Emby.  opet ne mogu dobiti Č i Ć kao na Plexu premda je sve croatia...i da... i ovaj "nareziva" fluidnost pokretnih kadrova.  nije to to i gotovo.

 

videostream radi savršeno glatko...

 

- imam sve kvačice na titlovima

- slika je savršeno fluidan

- android aplikacija super fercera ko daljinski

- zauzeće cpu-a ide u intervalima...zavisi do mašine.  kod mene 6 sekundi interval 90% cpu i zatim 60 sekundi 0%.  neka vrsta međuspremnika sa enkodiranim sadržajem.

- nikakve fensi lajberi slikovnice...ciljano ubodeš željeni video i casta se (makar mene to zanima)

 

sve u svemu razočaran Plexom i Embyjem jer nešto ne štima sa fluidnošću videa...kao da mi ukrade 5 frejmova na videu sa 25fps. to na pokretnim scenama kopa oči.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
torrente kaže...
gavranpero kaže...

Plex je namjenjen jednostavnijoj upotrebi i legalnim sadržajima, dok je Kodi malo zahtjevniji i naginje ka pirateriji. Takodje, Kodi postoji i kao OS za Raspberry Pi, dok Plex nema tako nešto.

 https://www.howtogeek.com/400958/how-to-turn-a-raspbery-pi-into-a-plex-server/

 To je unutar Raspbian OS-a. Kodi postoji kao samostalni OS za Raspberry Pi. Mislim, ja koristim tako RPi i puno je jednostavnije bez miša i tastature, sa daljinskim od TV-a, jer podržava HDMI-CEC.

9 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
john_doe1 kaže...
...

 Kaj ti pokreces taj plex na kalkulatoru ? koristim ga vec jako dugo, nekaj najbolje kaj sam imao...imam ga na NAS-u, gledam kad hocu i od kuda hocu...

 Koji NAS imaš? Bez problema transkodira sve?

16 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Jel netko riješio problem sa nasim znakovima? Prebačeno u UTF-8 i svejedno ne radi..
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2019 2:29 (2fast4u).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Preimenuj datoteku titla tako da bude “imefilma”.hr.srt
Dakle samo dodaš .hr ispred .srt
12 godina
online
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav

SRT2UTF-8

 

Agent za plex koji automatski (više-manje) prebacuje titlove u utf-8. Ako neće odmah, napravi se refresh metadata za film/seriju/cijeli library (za konverziju svih titlova)

NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše.
14 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
ivgrgic kaže...
Preimenuj datoteku titla tako da bude “imefilma”.hr.srt
Dakle samo dodaš .hr ispred .srt

 I mene mucilo dok ovo nisam napravio, kad ovak napraviš dobijes to da plex prepozna titl kao hrvatski i poslije sve sljaka normalno

Mene ebe sto na mobu mi pusti samo minutu i onda trazi da ga kupim ili onaj plex pass, dali se to moze rijesiti??? 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2260909
16 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Ček, jesam li ja to dobro shvatio, plex server transkodira video dok ga šalje klijentima?

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav

Ne uvijek, ovisi o formatu videa/zvuka odnosno je li ga uređaj na koji strimaš podržava u potpunosti, djelomično ili uopće ne podržava. Ovdje je objašnjeno ukratko: 

 

https://support.plex.tv/articles/201566396-how-are-direct-play-direct-stream-and-transcoding-different/

 

 

Transcoding:

If the video or audio format isn’t compatible, then your Plex Media Server has to convert them to a compatible format. It does this by “transcoding” it. Depending on the situation, only the audio may need to be converted, only the video, or both.

15 godina
online
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Avensac kaže...

Ne uvijek, ovisi o formatu videa/zvuka odnosno je li ga uređaj na koji strimaš podržava u potpunosti, djelomično ili uopće ne podržava. Ovdje je objašnjeno ukratko: 

 

https://support.plex.tv/articles/201566396-how-are-direct-play-direct-stream-and-transcoding-different/

 

 

Transcoding:

If the video or audio format isn’t compatible, then your Plex Media Server has to convert them to a compatible format. It does this by “transcoding” it. Depending on the situation, only the audio may need to be converted, only the video, or both.

 

Ako imaš titlove onda uvijek transkodira (ovisno o opcijama na klijentu).

Ne vidim to kao problem, jer radi na bilo kojem TVu i uređaju za koji postoji plex client. Kad imaš u kući hrpu raznih uređaja i djecu onda to znaš cijeniti.

To i je glavna prednost Plexa kao media servera, video streaming radi svuda.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice