Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

poruka: 1.608
|
čitano: 684.164
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni".
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
najdix kaže...
Po pitanju sigurnosti Gpaya, ako ti ukradu mob, NFC upališ prije kase i ne može ga nitko na tvom mobu upaliti bez lozinke ili otiska, face ID ili ostalog. Analogija s novčanikom, ne vadimo ga svugdje i još k tome dajemo na uvid svakome.
Dakle, naša sigurnost ovisi o nama samima, no ljudi su po prirodi lijeni, pa nećemo stavljati otisak za otključavanje, lozinku nam je preteško staviti, face ID "glupost". Ne da mi se ugasiti NFC, a tek sutra idem u trgovinu.
Pitanje, da li zaključavate stan ,kuću, auto, bicikl, zašto ne biste i mob?
Brava odbija 95% lopova.

 Nažalost, više nema NFC polja na dropdown settings, već se mora ulaziti u settings, pa nfc pa ga tek tamo paliti / gasiti, što mi se uistinu ne da. A 3rd party widget ne bih.

13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Punti kaže...

 Nažalost, više nema NFC polja na dropdown settings, već se mora ulaziti u settings, pa nfc pa ga tek tamo paliti / gasiti, što mi se uistinu ne da. A 3rd party widget ne bih.

Kako nema?

 

15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
najdix kaže...
Po pitanju sigurnosti Gpaya, ako ti ukradu mob, NFC upališ prije kase i ne može ga nitko na tvom mobu upaliti bez lozinke ili otiska, face ID ili ostalog. Analogija s novčanikom, ne vadimo ga svugdje i još k tome dajemo na uvid svakome.
Dakle, naša sigurnost ovisi o nama samima, no ljudi su po prirodi lijeni, pa nećemo stavljati otisak za otključavanje, lozinku nam je preteško staviti, face ID "glupost". Ne da mi se ugasiti NFC, a tek sutra idem u trgovinu.
Pitanje, da li zaključavate stan ,kuću, auto, bicikl, zašto ne biste i mob?
Brava odbija 95% lopova.

 

Da, to me isto iznenadilo na google payu dok su mi pričali kolege.

Ja koristim m-zaba mobilno plaćanje i moram unlockati mobitel da bi radilo, a ne samo ga upaliti, što je jedino prihvatljivo rješenje.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Bitanga kaže...
Ja koristim m-zaba mobilno plaćanje i moram unlockati mobitel da bi radilo, a ne samo ga upaliti, što je jedino prihvatljivo rješenje.

 Ne moraš. Ali i ja sam tako namjestio.

15 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Meni plaćanje revolutom preko gpaya na radi, POS javi da je kartica nevažeća ili nepodržana, ne sjećam se više. Master je u pitanju.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
kipo kaže...
Punti kaže...

 Nažalost, više nema NFC polja na dropdown settings, već se mora ulaziti u settings, pa nfc pa ga tek tamo paliti / gasiti, što mi se uistinu ne da. A 3rd party widget ne bih.

Kako nema? 

 Nema. Android 9, čisti, Nokia 6.1

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.9.2019 10:33 (Punti).
15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Elles D. kaže...
Bitanga kaže...
Ja koristim m-zaba mobilno plaćanje i moram unlockati mobitel da bi radilo, a ne samo ga upaliti, što je jedino prihvatljivo rješenje.

 Ne moraš. Ali i ja sam tako namjestio.

 

Moram, jer mi je postavka takva, i to je default. ;-)

Ako ju promijenim onda više neću morati, ali je sigurnost maksimalna po defaultu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Punti kaže...

 Nema. Android 9, čisti, Nokia 6.1

 

I kod mene je 9-ka. Nisi uslikao do kraja, da nije slučajno u ovom "Hold and drag to add tiles" dijelu pa da ga samo prevučeš?

14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Do kraja je, nema, već sam ranije gledao po forumima, stvarno nema.

16 godina
online
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Čisti android to nema. Imao je prije, pa su maknuli.

Sad to proizvođač mora sam dodati. Nokia nema, Huawei ima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Samsung ima. Povučeš s vrha ekrana, a može i po čitaču otiska prsta.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Mislim da sam sve shvatio o načinu uplate na Revolut pa vas molim da potvrdite. Ako nemam kreditnu karticu kod svoje banke (Visa, Mastercard) tada mi prostaje s tekućeg računa prebaciti putem SEPA koji se puno naplaćuje (Erste - 45 kn, a vidim da pišete i po 10€ - uglavnom ovo nema smisla koristiti). Dakle, moram imati kreditnu karticu da prebacujem novce. Vidim da Revolut ne mogu dodati Erste Maestro debitnu karticu kunskog tekućeg računa. Ok, ja imam kreditnu, imam Revolut i sve funkcionira. Interesira me kako da prebacuju oni koji imaju samo Maestro debitnu karticu.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Otvore besplatni SuperSmart. Ili uzmu mbanking od neke druge banke sa mtokenom. Ili fizičkim tokenom.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
najdix kaže...
Otvore besplatni SuperSmart. Ili uzmu mbanking od neke druge banke sa mtokenom. Ili fizičkim tokenom.

 Ne shvaćam ovo "Ili uzmu mbanking od neke druge banke sa mtokenom." Kad iz Erste računa želim prebaciti, nema veze da li internet bankarstvom ili mobilnim bankarstvom uz korištenje mtokena, moram koristiti skupi SEPA transfer. Kažeš da ako to isto napravim putem mobilnog bankarstva neke druge banke (koje?) neće ići preko SEPA već nekako drugačije koje se ne naplaćuje?

6 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Provjereno radi bez ikakve naknade s HPB Visa prepaid karticom i Zaba Mastercard, obje verificirane mtokenom kod transakcije. Novci se na Revolutu vide trenutačno. I sve rađeno unutar Hrvatske, Revolut također otvoren u Hrvatskoj, s kunama za valutu. Išao sam preko pločice u Revolutu "dodaj novac". Možda druge banke to ne podržavaju, navodim svoje iskustvo koje provjereno radi. Naravno, dosad je ama baš sve bilo besplatno, nikakve naknade za vođenje računa, plaćanje mbankinga 0kn, izdavanje kartica 0kn, neodlaženje u banku, nema čekanja u repovima.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
najdix kaže...
Provjereno radi bez ikakve naknade s HPB Visa prepaid karticom i Zaba Mastercard, obje verificirane mtokenom kod transakcije. Novci se na Revolutu vide trenutačno. I sve rađeno unutar Hrvatske, Revolut također otvoren u Hrvatskoj, s kunama za valutu. Išao sam preko pločice u Revolutu "dodaj novac". Možda druge banke to ne podržavaju, navodim svoje iskustvo koje provjereno radi. Naravno, dosad je ama baš sve bilo besplatno, nikakve naknade za vođenje računa, plaćanje mbankinga 0kn, izdavanje kartica 0kn, neodlaženje u banku, nema čekanja u repovima.

 Hvala na ovim informacijama, dobro je vidjeti praktične primjere koji rade. Ako može još pojašnjenje. Ne poznajem sve kartice i nazive koji postoje ali pretpostavljam da HPB Visa prepaid kartica i Zaba Mastercard nisu debitne kartice (odnosno Maestro kartice tekućeg računa) već su to kreditne kartice. Nije problem s Erste Visa kreditne kartice besplatno prebaciti na Revolut, to radi. Pitanje je bilo - ako imaš SAMO debitnu karticu možeš li jeftino ili besplatno prebaciti novce na Revolut? AKo ne možeš, onda moraš kod banke uzeti dodatnu pretplatu na neku kreditnu karticu s koje ćeš prebacivati novce na Revolut. Znači treba ti dodatni trošak da bi mogao koristiti Revolut. Ja već imam kreditnu karticu pa i Revolut. Koja je korist onom koji ima samo debitnu karticu tekućeg računa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 14:56 (Tireks).
6 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Visa prepaid je debitna, Zabina Mastercard je kreditna. Čini mi se da te naknade ovise o politici same banke.
Prolazi i debitni Mastercard od HPB-a, a to je SuperSmart tekući račun, na koji sad očekujem uplatu prve plaće, ne želim plaćati naknadu za vođenje računa. A dobio sam i besplatni Žiro, mbanking i mtoken. Ne mogu ići u minus po nijednoj kartici.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 15:08 (najdix).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Može se uplatiti i Maestrom Zabe. Debitna.
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ako može mala pomoć. Poslao kolegi link za registraciju. Dostava kartice bi trebala biti besplatna. Ali kad je kolega odradio registraciju, tražilo ga oko 50kn za dostavu. On je to potvrdio, te mu je skinut novac s računa. Može li se to tražiti natrag od njih?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Za nadoplatu ide i PBZ visa tekući račun. Instant je vidljiva uplata. Nadoplaćujem tako da u Revolut aplikaciji kliknem na ADD MONEY i tamo sam dodao tekući račun
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 16:52 (izzy007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Od početka korištenja Revoluta prebacujem novce na njega isključivo sa tekućeg računa u Erste banci. Znači maestro debitna kartica, bez ikakvog problema - novci su na revolutu u istoj sekundi kada upišem SMS OTP od 3D secura... već sam to napisao ovdje.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Tako je, novac se isključivo dodaje preko Revolut aplikacije. I to je trenutno i bez naknada.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
izzy007 kaže...
Za nadoplatu ide i PBZ visa tekući račun. Instant je vidljiva uplata.

Također preko tekućeg računa iz PBZ-a novci sjedaju instant bez naknade, ali imam problem s prebacivanjem iz deviznog (EUR) PBZ računa.

 

Uplata sjeda instant kao i sa tekućer računa ali nije bez konverzacije, tj kaže kako je račun u HRK, a nije nego u EUR.

Konverzaciju radi i prilikom plaćanja na online trgovini, tj na npr. Amazonovom računu od 100€, sa računa skine 104€ (prijmjer, nije taočan iznos)

 

Ima li još netko takav problem sa deviznim PBZ računom ili je to samo meni?

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2019 18:53 (sisko93).
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Dan1234567890 kaže...
Od početka korištenja Revoluta prebacujem novce na njega isključivo sa tekućeg računa u Erste banci. Znači maestro debitna kartica, bez ikakvog problema - novci su na revolutu u istoj sekundi kada upišem SMS OTP od 3D secura... već sam to napisao ovdje.

 Nakon što ste me uvjeravali ovo zadnje uvjeravanje mi je trebalo da malo bolje razmislim, hvala. Problem je bio u načinu dodavanja kartice u Revolut. Kreditna sam dodao automatski putem slikanja kamerom, međutim debitna na taj način nije mogla biti dodana već je trebalo ručno upisati broj kartice i radi. S obzirom da nije htjelo putem kamere mislio sam da tu karticu ne prihvaćaju i da preostaje jedino putem internet bankarstva i SEPA transakcije.

14 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Kako platiti nekoj osobi nesto preko aplikacije?

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
sisko93 kaže...
izzy007 kaže...
Za nadoplatu ide i PBZ visa tekući račun. Instant je vidljiva uplata.

Također preko tekućeg računa iz PBZ-a novci sjedaju instant bez naknade, ali imam problem s prebacivanjem iz deviznog (EUR) PBZ računa.

 

Uplata sjeda instant kao i sa tekućer računa ali nije bez konverzacije, tj kaže kako je račun u HRK, a nije nego u EUR.

Konverzaciju radi i prilikom plaćanja na online trgovini, tj na npr. Amazonovom računu od 100€, sa računa skine 104€ (prijmjer, nije taočan iznos)

 

Ima li još netko takav problem sa deviznim PBZ računom ili je to samo meni?

 

Meni je isto javljalo za devizni u ZABI. Stisnuo sam na nastavi u EUR i na kraju nije bilo nikakve konverzije niti naknade.

Pretpostavljam da Revolut vidi da je hrvatska kartica pa odmah pretpostavi da je u HRK.

13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
bed-boy11 kaže...
Meni je isto javljalo za devizni u ZABI. Stisnuo sam na nastavi u EUR i na kraju nije bilo nikakve konverzije niti naknade.

Pretpostavljam da Revolut vidi da je hrvatska kartica pa odmah pretpostavi da je u HRK.

 

Izgleda da će bit potreban posjet banki

 

10€ + 0€ naknade 10€ + 0€ naknade
 
Ali iz nekog razloga radi se konverzija Ali iz nekog razloga radi se konverzija
 

15 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Kako ste prošli verifikaciju sa ID?

Meni ne prolazi...

 EDIT: upravo prošlo :)

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 17:11 (Srednji).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Punti kaže...
 

2. Ako i imate PBZ Visa karticu i dodali ste je na Google Pay, pa vam netko ukrade telefon, do trenutka kad prijavite krađu, lopov može ići po trgovinama i peglati vam mobitelom račune do 100 kn samo upalivši ekran (za veće iznose mora ga otključati), tako da može ispeglati svu lovu i minus, ako je hitar.

Ako ste dodali Revolut karticu, lopov vam može ispeglati maksimalno onoliko koliko imate na kartici. Iz tog razloga ja je punim sa onoliko novca koliko planiram potrošiti kad idem u kupovinu. Nadoplata je jednostavna, pa mi ne oduzima puno vremena, usput vidim koliko imam i kako trošim, sve u svemu 20ak sekundi.

 

Osim plaćanja mobitelom, zgodna stvar s Revolutom je i podizanje gotovine na bilo kom bankomatu bez naknade, tako da više nema traženja bankomata svoje banke (do 200 € mjesečno u standard varijanti).

 

 Zato imam vec više godina otvoren Devizni račun, i prebacujem po potrebi novce sa tekućeg računa.

 

Ali kad kupujem u trgovini onda koristim, maestro karticu koja ima bezkontaktno plačanje i opet sam u gubitku ako to n e primjetim. Htio sam pogasiti to da me pita uvjek za pin kada plačam bezkontaktno ali nisam nasao tu opciju unutar mzabe. Jednom sam smanjio iznos na nulu misleči da se radi o tome, ali zapravo potpuno blokirao plačanje :D kad plačam u trgovini, transakcija ne prolazi ali kada vratim to za koji tren, transakcija prolazi :D

 

Razmisljam o prelasku na revolut, i da zatvorim devizni račun, ali moram jos proučiti sve opcije, prednosti i mane.  Mozda bi kasnije plačao NFC-om  preko moba ali jos uvjek ne razumijem, jel to bolje od tekućeg tj maestro kartice jer ne plačam nikakavu naknadu i konverziju budući da je u nasoj valuti, valjda će isto vrijediti i za revolut ?

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice