Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

poruka: 1.608
|
čitano: 683.793
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni".
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Bitanga kaže...
10alex kaže...

Nitko ne komentira da Zaba od subote ima problema sa TopUp-om na Revolut sa Maestro kartice. Nekako mi smrdi da namjerno odugovlace sa popravkom jer ne mogu legalnim sredstvima sprijeciti Revolut a sve vise ljudi ga koristi na stetu domacih banaka.

 

Ne znam što je kod Zabe, ali nedavno su i druge banke imale problema s Revolutom. Banke imaju postavljen sigurnosni mehanizam za sprečavanja frauda, a Revolut mijenja neke svoje interfejse i onda te transakcije počnu padati u banci.

Riješenje je jednostavno, dodaš Revolut u whitelistu u fraud sustavu. No možda to i nije tako jednostavno, jer je pitanje kako su pisani ruleovi, kakve sustave imaš i kako su povezani i sl. Nekad nije jedan klik mišem nego su dani i dani posla.

Za ovaj slučaj kod jedne banke znam jer frend radi tamo i na kraju je Revolut morao popraviti sa svoje strane. Uglavnom hrpa ljudi je više od mjesec dana petljala s time da to opet proradi i komunicirali s Revolutom.

Revolut je svakako kriv, ali ljudi će kriviti banku jer ne znaju da je lanac ogroman i kako to sve funkcionira. Čak će prijetiti i prelaskom u drugu banku.

 

Ali to je i u redu i očekivana reakcija ljudi. 

Osobno koristim Revolut maksimalno, iako na telefonu imam i mZaba i mKartica RBA. Sada više ne mogu sa MC od ZABA radit TopUp, dok kod RBA nema nikakvih problema isto tako sa MC debit kartciom. 

Problem je u ZABA-i, njihova usluga ne radi. To je opravdano da korisnik se žali.

ptspclan.com | visit us ^^
15 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
sardax kaže...
Bitanga kaže...
10alex kaže...

Nitko ne komentira da Zaba od subote ima problema sa TopUp-om na Revolut sa Maestro kartice. Nekako mi smrdi da namjerno odugovlace sa popravkom jer ne mogu legalnim sredstvima sprijeciti Revolut a sve vise ljudi ga koristi na stetu domacih banaka.

 

Ne znam što je kod Zabe, ali nedavno su i druge banke imale problema s Revolutom. Banke imaju postavljen sigurnosni mehanizam za sprečavanja frauda, a Revolut mijenja neke svoje interfejse i onda te transakcije počnu padati u banci.

Riješenje je jednostavno, dodaš Revolut u whitelistu u fraud sustavu. No možda to i nije tako jednostavno, jer je pitanje kako su pisani ruleovi, kakve sustave imaš i kako su povezani i sl. Nekad nije jedan klik mišem nego su dani i dani posla.

Za ovaj slučaj kod jedne banke znam jer frend radi tamo i na kraju je Revolut morao popraviti sa svoje strane. Uglavnom hrpa ljudi je više od mjesec dana petljala s time da to opet proradi i komunicirali s Revolutom.

Revolut je svakako kriv, ali ljudi će kriviti banku jer ne znaju da je lanac ogroman i kako to sve funkcionira. Čak će prijetiti i prelaskom u drugu banku.

 

Ali to je i u redu i očekivana reakcija ljudi. 

Osobno koristim Revolut maksimalno, iako na telefonu imam i mZaba i mKartica RBA. Sada više ne mogu sa MC od ZABA radit TopUp, dok kod RBA nema nikakvih problema isto tako sa MC debit kartciom. 

Problem je u ZABA-i, njihova usluga ne radi. To je opravdano da korisnik se žali.

 

Konkretan primjer o kojem pričam je da je Revolut bio prestao slati CVV u requestu prema procesoru, a samim time i banci. Da li bi volio da ti netko skida novce s računa bez CVVa, osim provjerenih trgovaca poput Amazona i sl? 

Ja ne bih. Ako banka odredi da je CVV mandatory parametar, onda nema šta Revolut odlučiti da ga neće slati. Zato banke imaju fraud sustave koji takve transakcije odjebu. Ili blokiraju IPeve/kartice na neko vrijeme ako dolaze krivi CVVi, da ti netko ne pokušava pogoditi CVV i sl.

Po meni je to dobra zaštita korisnika, a ne nešto što treba isključiti i pustiti da prolazi. Eventualno se kažem može Revolut dodati u whitelistu, ali nekad to nije jednostavno. Jer banka nije jedan server, nego hrpa povezanih procesa.

 

Revolut je nedavno imao probleme i sa dupliciranim transakcijama. Što znači da očito ne kontroliraju dobro svoj charging interface.

 

Ne znam koji je problem u ovom slučaju jer na Zabi postoji 3d secure code, a ne znaš niti ti, pa ne moramo pričati o tome tko je krivac. Možda uopće transakcija nije niti došla do banke nego je zapela negdje prije u lancu.

Sigurno nije globalna zavjera banaka protiv Revoluta. Istražit će i riješiti na zadovoljstvo svih triju strana.

 

Korisnik ima pravo biti nezadovoljan i prijetiti napuštanjem banke, samo sam reagirao i konstatatirao da ljudi ne razumiju tu kompleksnu tematiku i onda odmah kreću u teorije zavjere i vide nešto što ne postoji.

Rings any bells?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2019 13:31 (Bitanga).
9 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Bitanga kaže...
sardax kaže...
Bitanga kaže...
10alex kaže...

Nitko ne komentira da Zaba od subote ima problema sa TopUp-om na Revolut sa Maestro kartice. Nekako mi smrdi da namjerno odugovlace sa popravkom jer ne mogu legalnim sredstvima sprijeciti Revolut a sve vise ljudi ga koristi na stetu domacih banaka.

 

Ne znam što je kod Zabe, ali nedavno su i druge banke imale problema s Revolutom. Banke imaju postavljen sigurnosni mehanizam za sprečavanja frauda, a Revolut mijenja neke svoje interfejse i onda te transakcije počnu padati u banci.

Riješenje je jednostavno, dodaš Revolut u whitelistu u fraud sustavu. No možda to i nije tako jednostavno, jer je pitanje kako su pisani ruleovi, kakve sustave imaš i kako su povezani i sl. Nekad nije jedan klik mišem nego su dani i dani posla.

Za ovaj slučaj kod jedne banke znam jer frend radi tamo i na kraju je Revolut morao popraviti sa svoje strane. Uglavnom hrpa ljudi je više od mjesec dana petljala s time da to opet proradi i komunicirali s Revolutom.

Revolut je svakako kriv, ali ljudi će kriviti banku jer ne znaju da je lanac ogroman i kako to sve funkcionira. Čak će prijetiti i prelaskom u drugu banku.

 

Ali to je i u redu i očekivana reakcija ljudi. 

Osobno koristim Revolut maksimalno, iako na telefonu imam i mZaba i mKartica RBA. Sada više ne mogu sa MC od ZABA radit TopUp, dok kod RBA nema nikakvih problema isto tako sa MC debit kartciom. 

Problem je u ZABA-i, njihova usluga ne radi. To je opravdano da korisnik se žali.

 

Konkretan primjer o kojem pričam je da je Revolut bio prestao slati CVV u requestu prema procesoru, a samim time i banci. Da li bi volio da ti netko skida novce s računa bez CVVa, osim provjerenih trgovaca poput Amazona i sl? 

Ja ne bih. Ako banka odredi da je CVV mandatory parametar, onda nema šta Revolut odlučiti da ga neće slati. Zato banke imaju fraud sustave koji takve transakcije odjebu. Ili blokiraju IPeve/kartice na neko vrijeme ako dolaze krivi CVVi, da ti netko ne pokušava pogoditi CVV i sl.

Po meni je to dobra zaštita korisnika, a ne nešto što treba isključiti i pustiti da prolazi. Eventualno se kažem može Revolut dodati u whitelistu, ali nekad to nije jednostavno. Jer banka nije jedan server, nego hrpa povezanih procesa.

 

Revolut je nedavno imao probleme i sa dupliciranim transakcijama. Što znači da očito ne kontroliraju dobro svoj charging interface.

 

Ne znam koji je problem u ovom slučaju jer na Zabi postoji 3d secure code, a ne znaš niti ti, pa ne moramo pričati o tome tko je krivac. Možda uopće transakcija nije niti došla do banke nego je zapela negdje prije u lancu.

Sigurno nije globalna zavjera banaka protiv Revoluta. Istražit će i riješiti na zadovoljstvo svih triju strana.

 

Korisnik ima pravo biti nezadovoljan i prijetiti napuštanjem banke, samo sam reagirao i konstatatirao da ljudi ne razumiju tu kompleksnu tematiku i onda odmah kreću u teorije zavjere i vide nešto što ne postoji.

Rings any bells?

 ja mislim da ako je prestao slati CVC prema procesoru, da onda bi mu sve banke odbile izvršiti trx, jer je CVC obavezan podtak kod online trx....i onda imamo da sve banke ne rade, a ne samo jedna...

15 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Dan1234567890 kaže...

 ja mislim da ako je prestao slati CVC prema procesoru, da onda bi mu sve banke odbile izvršiti trx, jer je CVC obavezan podtak kod online trx....i onda imamo da sve banke ne rade, a ne samo jedna...

 

Nažalost nije mandatory. Paypal te nikad ne traži CVV, Amazon isto tako.

CVV je zabranjeno spremati u bazu jer to zahtjeva PCI standard kako bi bio compliant.

Eventualno prvi charge mora imati CVV, dok oni kasniji ne moraju, npr za recurring chargeve.

 

Kažem, tematika je kompleksna, ja sam maksimalno pojednostavio jer nisam uopće u toj priči pa ne znam sve detalje.

I pričam o jednom slučaju koji se dogodio početkom ljeta, a sad je možda skroz neka druga priča. Možda i je problem u Zabi, možda nije, bude riješeno.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2019 14:46 (Bitanga).
5 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Odgovor na upit zasto ne radi Maestro od Zabe

e-bankar:

Razumijemo situaciju i svjesni smo da postoje poteškoće naših Maestro kartica kod uplata na Revolut račun.

e-bankar:

Zajedno s njima ubrzano radimo na otklanjanju.

e-bankar:

Molimo vas za razumijevanje i još malo strpljenja.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Jel tko prebaciva sa revoulta veci iznos na hrv racun. .zaba?Jel se uzima kakva naknada i za koliko sjedne lova?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Uzet će ti zaba neku naknadu sigurno.
It is hard being a person!
8 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Bok ekipa, moze li mi netko u kratkim crtama objasniti prednost Revoluta? Znaci imam N26 bank racun jer sam u DE. Sad moram ovaj tjedan potrositi par tisuca EUR u RH, kak da to najbezbolnije izvedem? Imam li uopce kakav benefit sa Revolutom? Da prebacim EUR na Revolut i da placam i dizem lovu revolutom? 

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

vidim da je revolut uveo trgovanje dionicama bez naknade - znate li jos nekoga s tom uslugom a da je dostupna u hr?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

jel plaćate režije preko Revoluta? jel uopće moguće?

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
11 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Moguće je jedino eventualno preko servisa ePošta. Iz samog revoluta to ne funkcionira jer je tvoj račun u GB i to je onda internacionalni transfer, a ti ne mozes utjecati kolika ce biti naknada tj. Koliko ce na kraju sjesti primatelju.
It is hard being a person!
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Može se platiti HEP Revolut karticom kroz m-hepi aplikaciju na mobitelu.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
galinjo24 kaže...
Jel tko prebaciva sa revoulta veci iznos na hrv racun. .zaba?Jel se uzima kakva naknada i za koliko sjedne lova?

 

Zaba neoviosno o iznosu naplaćuje 7,50 kn naknadu za obradu priljeva iz inozemstva i novac obično sjedne sljedeći radni dan (barem u mom slučaju).

Uzmi u obzir da mjesečno možeš na bilo kojem bankomatu uzeti oko 1500 kn bez naknade za standardni account (nisam 100% siguran oko iznosa), a nakon prekoračenja tog iznosa uzima se provizija u iznosu od 2% vrijednosti transakcije.

Ukratko, ako planiraš prebaciti iznos veći od 1500 kn, radije novac prebaci u zabu putem revolut aplikacije.

 

14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
asablic kaže...
galinjo24 kaže...
Jel tko prebaciva sa revoulta veci iznos na hrv racun. .zaba?Jel se uzima kakva naknada i za koliko sjedne lova?

 

Zaba neoviosno o iznosu naplaćuje 7,50 kn naknadu za obradu priljeva iz inozemstva i novac obično sjedne sljedeći radni dan (barem u mom slučaju).

Uzmi u obzir da mjesečno možeš na bilo kojem bankomatu uzeti oko 1500 kn bez naknade za standardni account (nisam 100% siguran oko iznosa), a nakon prekoračenja tog iznosa uzima se provizija u iznosu od 2% vrijednosti transakcije.

Ukratko, ako planiraš prebaciti iznos veći od 1500 kn, radije novac prebaci u zabu putem revolut aplikacije.

 

 I to isto je sranje pa moras cekati. Ja se zajebao prosli mj svu lovu sa zabe prebacio na revolut pa nemogu jedan racun platit jer neide bas preko revoluta... Onda dizi novce, na zabu i plati racun.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
10 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Kako mi je došla fizička kartica danas probam beskontaktno plačane u Kauflandu i sve oke radi ,ali me nije tražio pos nikakvu autorizaciju ,a obavijest je bila da prvu transakciju će trebat autorizirat pinom..možda to ima veze što je iznos bio manj od 100kn ili ako netko zna.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

jesi siguran?

prvu transakciju sam obavio u panpeku ako se dobro sjećam...manje od 20kn i odbilo mi beskontaktno sve dok nisam ubacio u POS i upisao pin

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
deephouse kaže...

Kako mi je došla fizička kartica danas probam beskontaktno plačane u Kauflandu i sve oke radi ,ali me nije tražio pos nikakvu autorizaciju ,a obavijest je bila da prvu transakciju će trebat autorizirat pinom..možda to ima veze što je iznos bio manj od 100kn ili ako netko zna.....

 i meni isto tako(dojc)

MasterG kaže...

jesi siguran?

prvu transakciju sam obavio u panpeku ako se dobro sjećam...manje od 20kn i odbilo mi beskontaktno sve dok nisam ubacio u POS i upisao pin

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
asablic kaže...
galinjo24 kaže...
Jel tko prebaciva sa revoulta veci iznos na hrv racun. .zaba?Jel se uzima kakva naknada i za koliko sjedne lova?

 

Zaba neoviosno o iznosu naplaćuje 7,50 kn naknadu za obradu priljeva iz inozemstva i novac obično sjedne sljedeći radni dan (barem u mom slučaju).

Uzmi u obzir da mjesečno možeš na bilo kojem bankomatu uzeti oko 1500 kn bez naknade za standardni account (nisam 100% siguran oko iznosa), a nakon prekoračenja tog iznosa uzima se provizija u iznosu od 2% vrijednosti transakcije.

Ukratko, ako planiraš prebaciti iznos veći od 1500 kn, radije novac prebaci u zabu putem revolut aplikacije.

 

erste banka ne uzima nakandu za priljev iz inozemstva sto sam isprobao dok pbz uzima 7,5kn , pročitao sam da agram banka i sberbanka nemaju naknadu na priljev iz inozemstva dok za ostale neznam iz prve ruke koje imaju koje nemaju naknadu al pretpostavljam da vecina ostalih ima naknadu od 7,5kn

 

tako da ako neko placa racune ili treba poslati tocno neki iznos onda mora povecati uplatu za 7,5kn ako uplacuje kod navedenih banaka

4 godine
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Pozdrav,

 

je li tko koristio Revolut za kupnju dionica na ponuđenim burzama? Kakvi su troškovi, kakva je mogućnost prodaje, dividende?

Isprike ako su već negdje takve informacije.

 

Pozdrav.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Naknada za transakciju je 8 HRK, s tim da standard korisnici imaju 3 besplatne transakcije mjesečno, premium korisnici ih imaju 8, dok metal korisnici imaju neograničen broj besplatnih transakcija. Naknada za skrbništvo je 0.01% godišnje. Nažalost još uvijek ne postoje market order nalozi već samo limit order. Dakle, ne možeš zadati nalog za kupnje određene dionice po cijeni koja je manja ili jednaka X, već možeš dati nalog za kupnji dionice po aktualnoj cijeni u trenutku izvršenja, a možeš dati nalog i za kupnju "fragmenta" (dakle, želim kupiti dionice tvrtke X za max. Y USD, pa koliko ih dobiješ u trenutku izvršenja). Ista je stvar i kod prodaje. Kod nelikvidnih dionica to bi moglo biti nezgodno :(. Dividende dobivaš na račun. Sve informacije možeš pronaći ovdje.

6 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Da li se ovih 55 kuna od referala dobiva kad uplatim na revolut ili tek kad negdje potrošim nešto s revoluta?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
protest431 kaže...

Da li se ovih 55 kuna od referala dobiva kad uplatim na revolut ili tek kad negdje potrošim nešto s revoluta?

 

moraš uplatiti min 90 kn da račun postane aktivan i imati jednu transakciju sa Revolutom. Ja sam dobio nakon tjedan dana otprilike tih 50 kn...

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
6 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Da li je netko isprobao ili provjereno zna koliko naknade uzme HPB, ako prebacimo novac sa Revoluta na recimo Super smart HPB račun?
Ono što sam pronašao kaže da je naknada za inozemne transfere 75 kn.
Malo previše.
 
1 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
najdix kaže...
Da li je netko isprobao ili provjereno zna koliko naknade uzme HPB, ako prebacimo novac sa Revoluta na recimo Super smart HPB račun?
Ono što sam pronašao kaže da je naknada za inozemne transfere 75 kn.
Malo previše.

 to je naknada kad ti plaćaš u inozemstvo. Priljev sredstava se obračunava drugačije.

 

u cjeniku HPB piše: "Priljev iz inozemstva - Obrada priljeva iz inozemstva 7,50 kn/doznaka u valuti računa, po srednjem tečaju Banke, na dan obračuna"

znači 7,50kn + eventualna tečajna razlika

6 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Kako misliš tečajna razlika, pa poslat ću si višak kuna sa Revoluta, ne devize?

Hvala na odgovoru.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Postovi se referral linkovima se BRIŠU!

 

Ponudite zainteresiranima da vam se jave privatnom porukom sa zatjevom za pozivnicu, to nije zabranjeno pravilima foruma.

...
Moj PC  
7 0 hvala 12
6 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Ako netko još nema račun javite se na PM za pozivnicu.

 
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

ako nekom treba referal link, još 13 dana imam bonus 55kn.

Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Ako još netko treba račun javite se na PM za pozivnicu.

 

A ovo je kopia maila koji sam ja dobio:

 

Revolut je mnogo bolji s prijateljima. Od brzih novčanih transfera i podjele računa do grupnih trezora i konverzije valuta po odličnom tečaju, dajemo vam moć da učinite više.

Za svakog prijatelja kojeg pozovete, dat ćemo vam55 HRK. Samo se moraju registrirati, potvrditi svoj ID, dodati novac putem kartice ili bankovnog transfera te naručiti fizičku karticu.

Bonus: dat ćemo im i 55 HRK! Moraju samo izvršiti prvo plaćanje karticom i pričekati da se ono u aplikaciji prikaže kao Dovršeno, što može potrajati do 7 dana.

Otvorite karticu Nadzorna ploča i dodirnite „Pozovi“ da biste pozvali prijatelje putem aplikacije Revolut.

Napomena: prvu besplatnu karticu prijatelj može dobiti samo ako se prije nije registrirao na platformi Revolut. Od klijenata, radi provjere, tražimo da na račun uplate £10 (ili ekvivalentni iznos) prije naručivanja besplatne kartice. To nije naknada za karticu i može se odmah potrošiti putem Revolut kartice ili vratiti na originalni bankovni račun. Dobit ćete nagradu samo za prvih 100 korisnika koji preuzmu svoju nagradu.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 20:09 (korikor).
Moj PC  
0 2 hvala 1
16 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Revolut mi je ponudio besplatno Metal na 12 mjeseci ako u 7 dana pozovem 5 osoba. Ako bi mi netko želio pomoći, javite se putem privatne poruke pa vam proslijedim poziv.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice