Kako je nastala „najcrnja tvar na svijetu“?

poruka: 11
|
čitano: 4.305
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako je nastala „najcrnja tvar na svijetu“?".
6 godina
offline
Kako je nastala „najcrnja tvar na svijetu“?

Varam li se, ili je "čađava šuma nanocjevčica" nanesena fero-kobaltnom katalizom na očišćenu aluminijsku foliju ustvari prilično jeftin proizvod, posebice u odnosu na potencijalnu iskoristivost i isplativost, jer se koriste dostupne i jeftine sirovine, bez potrebe za uporabom složenih i skupih tehnologija proizvodnje?

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.10.2019 8:55 (Doc Berecki).
 
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Kako je nastala „najcrnja tvar na svijetu“?

sad mi je jasno zašto nam je nekad davno dimnjačar svako malo navraćao, a nije zbog dijamanata u dimnjaku. i dao bi mi koju paru za 505 sa crtom. već sam tad naslutio tamnu budućnost ugljena ugljika. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Kako je nastala „najcrnja tvar na svijetu“?
Da odgovorim dr. Bereckom. Teško je sad govoriti o tome koliko je ta tehnologija skupa ili nije kada se rade pokusi. CO2 i C2H2 nisu skupi, ali je skup argon s kojim su ti plinovi razrijeđeni.(To nisam spomenuo u članku, jer je totehnički detalj.) Iako se arogon ne troši, pa se može lako reciklirati, ipak ga traba poročistiti, a to košta. Sve su svemu teško je sada reći koliko bi stajala proizvodnja crnih pločica, no ipak se može pretpostaviti da ne bi bila skupa.
 
1 0 hvala 5
12 godina
offline
Kako je nastala „najcrnja tvar na svijetu“?

Ja sam kontao da je riječ o hrvatskom pravosuđu.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
offline
Kako je nastala „najcrnja tvar na svijetu“?
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Kako je nastala „najcrnja tvar na svijetu“?
Kako napraviti balon bez helija? Napravite balon s vodikom! Uzmite aluminijsku foliju, stavite je u staklenu bocu, recimo pivsku, a potom u nju ulijte solnu kiselinu (HCl). Na grljak boce, nakon što reakcija krene u boci pričvrstite balon - i punite ga dok ne dostigne primjerenu veličinu. Samo, molim - budite oprezni! Pri reakciji aluminija sa solnom kiselinom oslobađa se mnogo topline, pa se reakcijska smjesa može toliko zagrijati da se izmakne kontroli (što se otopina više zagrijava, rakcija se ubrzava, dok sve ne proključa i izlije se iz boce). Stoga bocu treba cijelo vrijeme držati u hladnoj vodi. Nemojte pretjerivati s količinama, jer Iz litre kupovne (19 %) HCl može se dobiti 56 litara vodika (50-100 mL HCl bilo bi stoga sasvim dovoljno za punjenje dječjeg balona).
 
4 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Kako je nastala „najcrnja tvar na svijetu“?
danen kaže...
Kako napraviti balon bez helija? Napravite balon s vodikom! ...

 i onda zapaliti...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.10.2019 6:12 (Louis Pluto).
14 godina
offline
Kako je nastala „najcrnja tvar na svijetu“?

oponašanje "Hindenburga"?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako je nastala „najcrnja tvar na svijetu“?
Louis Pluto kaže...
danen kaže...
Kako napraviti balon bez helija? Napravite balon s vodikom! ...

 i onda zapaliti...

 bit će dobar i običan zrak 

5 godina
protjeran
offline
Re: Kako je nastala „najcrnja tvar na svijetu“?
U dobrom-starom hrvatskodesničarskom univerzumu stvari stoje ovako: amerikanac (Brian L. Wardle) je izmislio, a kinez (Kehang Cui) ga je iskopirao.
Eh, kako je taj svemir jednostavan.
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.10.2019 10:59 (Antiseptik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Kako je nastala „najcrnja tvar na svijetu“?

Kad sam počeo čitati članak, prva pomisao mi je bila da su mi znanstvenici pronašli davno izgubljenu tablicu s Passata 1.9 TD iz '90.

 

P.S. Ekolozi, bez brige, odavno je ošao u presu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice