Klasični pokušaj prijevare u poštanskom prometu

poruka: 23
|
čitano: 8.998
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Klasični pokušaj prijevare u poštanskom prometu".
9 godina
offline
Klasični pokušaj prijevare u poštanskom prometu

Imao sam identičnu situaciju prije par godina kad sam prodavao neki laptop na njuškalu.

Bilo mi je sumnjivo od početka da bi netko uopće tražio da mu se nešto šalje van ali sam prihvatio igru samo da lik izgubi što više vremena sa mnom :-)

Na kraju sam mu objasnio da uzalud troši i svoje i moje vrijeme i da se primi pametnija posla :-)

 
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Klasični pokušaj prijevare u poštanskom promet
Da nije protuzakonito, predlozio bih da i on lazira potvrdu hpexpresa. Ovaj svakako nece uplatiti novac, ali ce se neko vrijeme uzaludno nadati da mu je prevara uspjela.
 
10 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Klasični pokušaj prijevare u poštanskom prometu

nema ljevo/desno.Koliko sam se naprodavao/nakupovao preko njuške..nikad nikakva odgoda plaćanja nit ja nit onaj drugi.prethodno dogovoriš cjenu i otkupninu,platiš odma kod preuzimanaja i basta bez dodatne mudrolije ili pozdrav bez poslovanja.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 11:23 (Igor150).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Klasični pokušaj prijevare u poštanskom prometu

Njuškalo bi, pod hitno trebalo ugraditi nekakvu pohvalu/pokudu trgovca (a ne samo u ovom slučaju) i kupca.

Nije mi jasno da nakon svih ovih godina to nisu u stanju napraviti. Barem, ono, pozitivno ili negativno (+ i -) uz par riječi za komentar, tipa: Oprez, prevarant. Ili: Čista pozitiva.

Pis on ju, tu :P
Moj PC  
11 0 hvala 0
12 godina
offline
Klasični pokušaj prijevare u poštanskom prometu

Trenutno prodajem laptop iz opisa i dobio sam barem 2-3 ovakve poruke:Hallo, steht die Notebook noch zum Verkauf? Wenn ja, antworten Sie mir noch einmal ( ps40077622@gmail.com ). Danke,

ja mu odgovorio:Ja notebook ist noch zu haben , ich versende es nicht nur selbstabholung!

Nakon toga on meni opalio email da mu dam iban i sta ja znam reko zajebi ovaj il ne cita sta ja pisem ili je prevara.

100% prevara : vecina hoce daljni razgovor vodit na engleski , kupuju kameru, laptop sto god uvijek za tetku , prijatelja itd..Takve fore mogu prodavat nekome drugom.Zalosno je sto ima ljudi koji nasjednu.

Jednom prilikom je jedan prevarant htio da posaljem 3000€ kao osiguranje da cu ja auto kupit , kako da mu ja obecam da cu auto kupit a on je u Norveskoj nisam ga ni vidio.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Klasični pokušaj prijevare u poštanskom prometu

Trenutno prodajem laptop iz opisa i dobio sam barem 2-3 ovakve poruke:Hallo, steht die Notebook noch zum Verkauf? Wenn ja, antworten Sie mir noch einmal ( ps40077622@gmail.com ). Danke,

ja mu odgovorio:Ja notebook ist noch zu haben , ich versende es nicht nur selbstabholung!

Nakon toga on meni opalio email da mu dam iban i sta ja znam reko zajebi ovaj il ne cita sta ja pisem ili je prevara.

100% prevara : vecina hoce daljni razgovor vodit na engleski , kupuju kameru, laptop sto god uvijek za tetku , prijatelja itd..Takve fore mogu prodavat nekome drugom.Zalosno je sto ima ljudi koji nasjednu.

Jednom prilikom je jedan prevarant htio da posaljem 3000€ kao osiguranje da cu ja auto kupit , kako da mu ja obecam da cu auto kupit a on je u Norveskoj nisam ga ni vidio.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Klasični pokušaj prijevare u poštanskom promet
Antiseptik kaže...

Njuškalo bi, pod hitno trebalo ugraditi nekakvu pohvalu/pokudu trgovca (a ne samo u ovom slučaju) i kupca.

Nije mi jasno da nakon svih ovih godina to nisu u stanju napraviti. Barem, ono, pozitivno ili negativno (+ i -) uz par riječi za komentar, tipa: Oprez, prevarant. Ili: Čista pozitiva.

 Nije da nisu u stanju napravit, nego ne zele, jer se to onda ne moze kontrolirat. Njuskalo je samo posrednik i nema veze sa placanjem robe koja se preko njega kupi/proda. Tako da npr ja kupim od tebe nesto i sve bude okay, ali ja zlocest i stavim ti "prevarant" jer nisi rekao da je crtica na staklu etc i ti vise neces nista prodat, jer ti stoji da si prevarant. Jel to u redu? Ili ja npr "prodam" sam sebi 10  stvari sa 10 drugih accounta i stavim 10 pozitivnih reakcija i time si nabijem status (kako ti kazes) "cista pozitiva" i ti vidis da sam dobar prodavac i nasjednes na ciglu umjesto mobitela :D ...

E takvih milion stvari se moze desit i onda je bolje (za njuskalo) da takvu opciju ne implementira.

Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
5 godina
offline
Re: Klasični pokušaj prijevare u poštanskom promet
knight kaže...
Da nije protuzakonito, predlozio bih da i on lazira potvrdu hpexpresa. Ovaj svakako nece uplatiti novac, ali ce se neko vrijeme uzaludno nadati da mu je prevara uspjela.

 Nije protivzakonito jer ti ne zelis steci nikakvu korist.... Onda bi i pare u monopolu bile protivzakonite....

24v kaže...
Antiseptik kaže...

Njuškalo bi, pod hitno trebalo ugraditi nekakvu pohvalu/pokudu trgovca (a ne samo u ovom slučaju) i kupca.

Nije mi jasno da nakon svih ovih godina to nisu u stanju napraviti. Barem, ono, pozitivno ili negativno (+ i -) uz par riječi za komentar, tipa: Oprez, prevarant. Ili: Čista pozitiva.

 Nije da nisu u stanju napravit, nego ne zele, jer se to onda ne moze kontrolirat. Njuskalo je samo posrednik i nema veze sa placanjem robe koja se preko njega kupi/proda. Tako da npr ja kupim od tebe nesto i sve bude okay, ali ja zlocest i stavim ti "prevarant" jer nisi rekao da je crtica na staklu etc i ti vise neces nista prodat, jer ti stoji da si prevarant. Jel to u redu? Ili ja npr "prodam" sam sebi 10  stvari sa 10 drugih accounta i stavim 10 pozitivnih reakcija i time si nabijem status (kako ti kazes) "cista pozitiva" i ti vidis da sam dobar prodavac i nasjednes na ciglu umjesto mobitela :D ...

E takvih milion stvari se moze desit i onda je bolje (za njuskalo) da takvu opciju ne implementira.

 Pik.ba to ima i odlicna stvar.... Ja recimo imam ostvarenih 255 transkacija uz ocjenu 100%.... Kakva je vjerovatnoca da te takav prodavac prevari.....

5 godina
protjeran
offline
Re: Klasični pokušaj prijevare u poštanskom promet
@ 24v

Ti, očito, na Njuškalu nemaš otvoren akaunt. U suprotnom bi znao da MORAŠ upisati OIB i vezati se jednim telefonskim brojem - koji zatim SMS porukom ili pozivom verificiraš (što dodatno potvrđuje da si stvaran - vidljivo je potencijalnom kupcu).
Da, bilo bi bolje da postoji nekakva odgovornost i samog Njuškala, ali, eto, nema je (a rado bi zaradili milijune bez ikakve odgovornosti). Iskreno se nadam da će im netko oduzeti primat.
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 15:39 (Antiseptik).
8 godina
offline
Re: Klasični pokušaj prijevare u poštanskom promet
Antiseptik kaže...

Njuškalo bi, pod hitno trebalo ugraditi nekakvu pohvalu/pokudu trgovca (a ne samo u ovom slučaju) i kupca.

Nije mi jasno da nakon svih ovih godina to nisu u stanju napraviti. Barem, ono, pozitivno ili negativno (+ i -) uz par riječi za komentar, tipa: Oprez, prevarant. Ili: Čista pozitiva.

 Nemaju oni novaca za tak radikalne stvari

 

 

Inace meni su najgori ljudi koji se jave mjesec dana prije nego sto imaju novce pa se onda ljute kad prodam nekom drugom.
Prevarante lako skuzit pa se nit ne zamaram s njima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 16:43 (Santana).
8 godina
offline
Re: Klasični pokušaj prijevare u poštanskom promet
24v kaže...
Antiseptik kaže...

Njuškalo bi, pod hitno trebalo ugraditi nekakvu pohvalu/pokudu trgovca (a ne samo u ovom slučaju) i kupca.

Nije mi jasno da nakon svih ovih godina to nisu u stanju napraviti. Barem, ono, pozitivno ili negativno (+ i -) uz par riječi za komentar, tipa: Oprez, prevarant. Ili: Čista pozitiva.

 Nije da nisu u stanju napravit, nego ne zele, jer se to onda ne moze kontrolirat. Njuskalo je samo posrednik i nema veze sa placanjem robe koja se preko njega kupi/proda. Tako da npr ja kupim od tebe nesto i sve bude okay, ali ja zlocest i stavim ti "prevarant" jer nisi rekao da je crtica na staklu etc i ti vise neces nista prodat, jer ti stoji da si prevarant. Jel to u redu? Ili ja npr "prodam" sam sebi 10  stvari sa 10 drugih accounta i stavim 10 pozitivnih reakcija i time si nabijem status (kako ti kazes) "cista pozitiva" i ti vidis da sam dobar prodavac i nasjednes na ciglu umjesto mobitela :D ...

E takvih milion stvari se moze desit i onda je bolje (za njuskalo) da takvu opciju ne implementira.

 Il jednostvano naprave sistem protiv takvih radnji

Najlakse nist ne napravit

14 godina
offline
Re: Klasični pokušaj prijevare u poštanskom promet
Antiseptik kaže...
@ 24v

Ti, očito, na Njuškalu nemaš otvoren akaunt. U suprotnom bi znao da MORAŠ upisati OIB i vezati se jednim telefonskim brojem - koji zatim SMS porukom ili pozivom verificiraš (što dodatno potvrđuje da si stvaran - vidljivo je potencijalnom kupcu).
Da, bilo bi bolje da postoji nekakva odgovornost i samog Njuškala, ali, eto, nema je (a rado bi zaradili milijune bez ikakve odgovornosti). Iskreno se nadam da će im netko oduzeti primat.

to i dalje nije baš neko jamstvo. Prepaid SIM karticu nabaviš za max 20kn, a možeš doći i do sampleova za 0kn. Valjani OIB nije nikakav problem generirati. Ako netko baš želi bit prevarant 10-20-30 accounta otvori i verificira u jednom danu uz (u idealnim uvjetima) trošak od 0kn. Ocjene prodavatelja bi svakako bile bolje nego ništa, čak i kad nisu 100% pouzdane. Problem je što se kupoprodaja ne obavlja putem njuškala, pa bi bio potreban dodatni mehanizam za verificirati kupoprodaju. U protivnom kako će oni znati da si ti nešto prodao? Ako nemaju načina da to provjere možeš lažirati koliko god hoćeš lažnih kupoprodaja, ne moraš niti imati stvari koje "prodaješ". 


Ako nešto kupujem/prodajem isključivo osobno preuzimanje. Ne zbog nepovjerljivosti već mi se pakiranje, slanje, čekanje... čini kao pretjerana gnjavaža.

5 godina
protjeran
offline
Re: Klasični pokušaj prijevare u poštanskom promet
@ josef

Ne znam jel vam poznata ona: Lopov se lopova boji ;)

Prodao sam (pa i kupio) hrpu stvari preko Njuškala. Plaćanje je bilo svakakvo - većinom sam ljudima poslao "kupljeno" unaprijed. I nikada nikakvih problema.
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 17:05 (Antiseptik).
12 godina
neaktivan
offline
Klasični pokušaj prijevare u poštanskom prometu

Meni je zadnji put čovjek preko njuškala poslao paket prije uplate, kaže on da vjeruje ljudima, baš me ugodno iznenadilo. Naravno nisam mu platio. 

 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Klasični pokušaj prijevare u poštanskom prometu

Šalu na stranu. Meni su za kupovinu/prodaju skroz ok aukcije.hr, odmah vidim tko kupuje, koliko ima ocjena i kakve su... uz to ima i ziherpay pa aukcije drže lovu dok kupac ne potvrdi da je sve ok. Obavio preko tisuću kupovina i prodaja na taj način i nikada niti jedan problem.

 

Preko njuške rijeđe kupujem, ali moram priznati da do sada nisam imao nekakvih neugodnosti.

 

Inače u zadnje vrijeme ima i jedna nova prijevara, kod iznajmljivanja stanova, ekipa postavi slike super uređenog stana i relativno nisku cijenu i slože priču kako su ga koristili dok su bili u HR, a sad im više ne treba pa ga iznajmljuju i sve kao fol ide preko airbnb-a. Shema je da im moraš uplatiti prvu ratu i kad to napraviš možeš se slikati sa lovom.

 

Ovako nešto, pa budite oprezni, ako unajmljujete stan:

https://net.hr/danas/hrvatska/student-trazio-stan-u-zagrebu-pa-razotkrio-veliku-prevaru-ista-osoba-operira-po-zagrebu-i-splitu/

https://www.vecernji.hr/zagreb/sportas-iz-zagreba-razotkrio-prevaru-sa-stanovima-policija-nije-reagirala-1227825

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Klasični pokušaj prijevare u poštanskom promet
u vrijeme plavog oglasnika (2004 ili 2005) sam vidio jedan oglas.Mada oglas nije bio tu radi prijevare nego spletom okolnosti je prodavač iskoristio situaciju.

Znači dogovorimo se...ja poslao pare priko pošte 500kn(još imam uplatnicu:)...i ovaj je to iskoristio....paket nikad nisam dobio.

Međutim poradi slanja novaca mi je dao prave podatke.

Nakon nekog vremena ja krenem telefonski istraživati i dođem do majke od njegove žene,koja mi je rekla sve najgore o zetu.

I tako evo prošlo je skoro 15 godina i padne mi na pamet.Možda budem pokušao doći do podataka jel ima možda auto... registracija...pravu adresu stanovanja (onda su bili podstanari).

I onda nađem mu auto i sve četri gume totalno da se ne mogu zakrpati.

Inače on je iz zagrebačke županije...A ja u Dalmaciji...A onda nisam ni bio motorizirana...pa su godine prolazile.Nema ga na facebooku niti žena.

Nakon toga sam kupovao neke stvari priko jednog foruma(noževi)... uplatio bi pare na račun i nikad problema.... ustvari samo sam tada popušio.

Mada i ta pušiona je uzrokovala da sam izbjegavao takav način trgovine...samo jednom sam naručio iz Kine...i njekoliko puta ebay.uk sitnice za mobitel.

S tim da je više volim novu stvar... tako da isključivo novo u dućanu.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Klasični pokušaj prijevare u poštanskom promet
Antiseptik kaže...
@ 24v

Ti, očito, na Njuškalu nemaš otvoren akaunt. U suprotnom bi znao da MORAŠ upisati OIB

 Nnddaaa imam account i ne sa svojim OIBom :D

Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
5 godina
protjeran
offline
Re: Klasični pokušaj prijevare u poštanskom promet
@ 24v

Au, mora da su nas opsjeli svi prevaranti i hakeri svijeta. Rusi? Kinezi?! U ovako malom sranju od države!?

Ponavljam staru narodnu: Lopov se lopova boji!
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.11.2019 22:35 (Antiseptik).
16 godina
offline
Re: Klasični pokušaj prijevare u poštanskom promet
Antiseptik kaže...
@ 24v

Au, mora da su nas opsjeli svi prevaranti i hakeri svijeta. Rusi? Kinezi?! U ovako malom sranju od države!?

Ponavljam staru narodnu: Lopov se lopova boji!

 Znaci moj komentar tj misljenje, je tebe navelo da mene nazoves lopovom? Necu se niti udostojit rec sta si ja nato mislim....

Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
8 godina
offline
Re: Klasični pokušaj prijevare u poštanskom promet
24v kaže...
Antiseptik kaže...
@ 24v

Au, mora da su nas opsjeli svi prevaranti i hakeri svijeta. Rusi? Kinezi?! U ovako malom sranju od države!?

Ponavljam staru narodnu: Lopov se lopova boji!

 Znaci moj komentar tj misljenje, je tebe navelo da mene nazoves lopovom? Necu se niti udostojit rec sta si ja nato mislim....

 Gle sistem reputacije i jace provjere podataka nebi eliminirao lopove, no sigurno bi utjecaj bio pozitivan i ne samo kao borba protiv lopova nego opcenito za korisnike.

 

Jednostavno neda se njima zezat s tim

5 godina
protjeran
offline
Re: Klasični pokušaj prijevare u poštanskom promet
@ 24v

Imaš akaunt, ali nije s tvojim OIB-om. Što to govori o tebi?
A onda se čudom čudiš kad te isti takav prevari ;)
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.11.2019 8:36 (Antiseptik).
15 godina
offline
Klasični pokušaj prijevare u poštanskom prometu

mislim da pošta nema veze s time pa prijevara nije "u poštanskom prometu" već više onako, rvacki uobičajena (izborna obećanja, cvrkutanja prije vjenčanja, marketing, crkve, oglasnici itd.). svake minute rodi se nov naivac/budala a u nas je tlo plodno pa ... 

 

kad bi moralne norme imale zakonskeu snagu i sankcije (a ne sranjapranja tipa "ti ćeš u pakao" ili "sve se vraća, sve se plaća" ili "doće gica na kolica" - još jedna masovna prijevara, gotovo na globalnoj skali), ljudi bi bili dobri k'o bubice i sve bi štimalo. ovak ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Klasični pokušaj prijevare u poštanskom promet
Posmatrač kaže...

 Pik.ba to ima i odlicna stvar.... Ja recimo imam ostvarenih 255 transkacija uz ocjenu 100%.... Kakva je vjerovatnoca da te takav prodavac prevari.....

Ovisi na kojem storeu - prije par godina sam kupovao externi disk na aliexpress, tip imao 99%, preko 100 transakcija i opet muljaža, disk platio, čekao jer su rekli da doprema do Hrvatske traje, pobunio se, a tip u međuvremenu nestao sa storea.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice