Koje su prednosti Revoluta, Transferwisea, N26 i s

poruka: 91
|
čitano: 30.750
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koje su prednosti Revoluta, Transferwisea, N26 i s".
14 godina
offline
Koje su prednosti Revoluta, Transferwisea, N26 i s

Dakle baš i nema neke prednosti za ljude koji već koriste Visu, American itd. btw. N26 nije dostupan u Hrvatskoj tako da bi ga mogli izbaciti iz naslova.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2019 16:45 (loky4i4).
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Koje su prednosti Revoluta, Transferwisea, N26 i s

Ja sve što kupujem online kupujem preko Revolut-a, kad god sam plaćao karticom deviznog računa (Zaba) iznos za koji je kartica terećena je uvijek bio malo veći od onoga koji je bio naveden prilokom naplate, kod Revolut-a se to još nijedom njie desilo.

Ne kažem da je razlika bila velika, ali nakupi se toga tokom godine.

Jedino što mi nedostaje je plaćanje na rate, ali možda je i bolje da to ne nude :)

Imam dvije kartice, jednu fizičku (Mastercard, dostava je bila besplatna) i jednu virtualnu (Visa ili Mastercard), dobro je što katrice unutar aplikacije možeš zaključavati i po potrebi otključavati kad trebaš nešto platiti.

Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Koje su prednosti Revoluta, Transferwisea, N26 i s

To je sve kurac od ovce..

Služi za kupovanje pizdarija od dva dolara na ebay i slično..

 

Dok ne bude bilo moguće izvući 10 tisuća eura, sad odmah, koje ti netko plati, u skladu za zakonima nikakvo pranje i kriminal, ništa od toga..

 

 

 
0 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koje su prednosti Revoluta, Transferwisea, N26
loky4i4 kaže...

Dakle baš i nema neke prednosti za ljude koji već koriste Visu, American itd. btw. N26 nije dostupan u Hrvatskoj tako da bi ga mogli izbaciti iz naslova.

 

Razlike su ogromne - treba čitati

  

 

boatenga kaže...

To je sve kurac od ovce..

Služi za kupovanje pizdarija od dva dolara na ebay i slično..

 

Dok ne bude bilo moguće izvući 10 tisuća eura, sad odmah, koje ti netko plati, u skladu za zakonima nikakvo pranje i kriminal, ništa od toga..

 

 

 

Isto kao i gore - treba čitati sa razumjevanjem

 

10 godina
offline
Koje su prednosti Revoluta, Transferwisea, N26 i s

Pa super je kad se frendice mogu složit u subotu u šest popodne i skupit po 50 kuna te kupit odmah poklon jednoj koja slavi rođendan..

 

Ne znam kako bi to mogle bez ovakvih servisa, jel..

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koje su prednosti Revoluta, Transferwisea, N26
boatenga kaže...

Pa super je kad se frendice mogu složit u subotu u šest popodne i skupit po 50 kuna te kupit odmah poklon jednoj koja slavi rođendan..

 

Ne znam kako bi to mogle bez ovakvih servisa, jel..

 Zasto si tako ogranicen? Nekima ce biti potrebano, a nekima nepotrebano. Ti si i bez razmisljanja to prekrizio za sve ljude.

15 godina
offline
Koje su prednosti Revoluta, Transferwisea, N26 i s

Jel se može s tim kako plaćati raćun bez naknade. Dvije po dvije kune, nakupi se svaki mjesec. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koje su prednosti Revoluta, Transferwisea, N26
Nevjerojatna ograničenost u komentarima.
Tko god putuje po svijetu (čak i susjedstvu gdje je drukčija valuta) ovakve kartice su obavezne.
U roku minute možeš top up-at karticu i konvertirat u valutu koju trebaš i podići keš sa bankomata ili peglati.
Puno bolje od peglanja klasičnih kartica.
Da ne velim kolko mi je "slanje deviza izvana u HR postalo jeftinije.
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 18:46 (nixass).
Moj PC  
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Koje su prednosti Revoluta, Transferwisea, N26
nixass kaže...
Nevjerojatna ograničenost u komentarima.
Tko god putuje po svijetu (čak i susjedstvu gdje je drukčija valuta) ovakve kartice su obavezne.

Jedino možda radi zaštite od skimminga. Ja sam uredno proputovao sa svojom karticom od tekućeg. Recimo u Americi ti ne treba dolara keša.

9 godina
offline
Re: Koje su prednosti Revoluta, Transferwisea, N26
Gajotres kaže...
nixass kaže...
Nevjerojatna ograničenost u komentarima.
Tko god putuje po svijetu (čak i susjedstvu gdje je drukčija valuta) ovakve kartice su obavezne.

Jedino možda radi zaštite od skimminga. Ja sam uredno proputovao sa svojom karticom od tekućeg. Recimo u Americi ti ne treba dolara keša.

 Ne razumijes nema nikakve naknade za konvertiranje valute, a i imas sigurnost jer ne koristis glavnu karticu. Kod putovanja vani, nema mijenjanja valuta i uzimanje kesa je puno lakse i povoljnije. 

16 godina
offline
Re: Koje su prednosti Revoluta, Transferwisea, N26
Gajotres kaže...
nixass kaže...
Nevjerojatna ograničenost u komentarima.
Tko god putuje po svijetu (čak i susjedstvu gdje je drukčija valuta) ovakve kartice su obavezne.

Jedino možda radi zaštite od skimminga. Ja sam uredno proputovao sa svojom karticom od tekućeg. Recimo u Americi ti ne treba dolara keša.

 Sve moje debitne i kreditne su radile u Americi i Kanadi, ali sam se bome i naplaćao naknada, i to ne malo cifru.

U Japanu sam sa Transferwise platio samo dijelić toga što bih platio sa klasičnom debitnom/kreditnom

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
online
Re: Koje su prednosti Revoluta, Transferwisea, N26
nixass kaže...

 Sve moje debitne i kreditne su radile u Americi i Kanadi, ali sam se bome i naplaćao naknada, i to ne malo cifru.

U Japanu sam sa Transferwise platio samo dijelić toga što bih platio sa klasičnom debitnom/kreditnom

Moram priznati da mi ovo nije jasno...

Kakvih si se naknada naplaćao?

16 godina
offline
Re: Koje su prednosti Revoluta, Transferwisea, N26

Conversion fee  za plaćanje karticama i što god mjenjačnica uzme ako odlučiš plaćati gotovinom.

Da ne pričam kolko banka dere kad šaljem eure u Hrvatsku izvana.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
online
Re: Koje su prednosti Revoluta, Transferwisea, N26
nixass kaže...

Conversion fee  za plaćanje karticama i što god mjenjačnica uzme ako odlučiš plaćati gotovinom.

Da ne pričam kolko banka dere kad šaljem eure u Hrvatsku izvana.

Conversion fee je praktički nikakav, baš sam maloprije gledao (Amex / MC).

Gotovina je klasični naš prodajni tečaj, ali to je relativno uvijek problem kupnje / prodaje.

Jedino ne znam ovo za slanje novca, nisam isprobavao.

15 godina
offline
Re: Koje su prednosti Revoluta, Transferwisea, N26

Ma problem su naše banke. Ja sam npr bio u situaciji da sam morao podići novac s bankomata i nisam bio najsretniji nakon što sam vidio naknadu.
Znači u Španjolskoj, dižem 400€ s deviznog računa na kojem je glavna valuta euro. Banka čiji sam bankomat koristio mi uredno kaže (piše na bankomatu) da će mi transakcija biti naplaćena 2€ dok mi moja banka kojoj uredno plaćam održavanje tekućeg, žiro i deviznog računa, te još godišnju članarinu za American (zbog putovanja jednostavno moraš imati više opcija) uzima još 10,08€ (fiksni dio + čini mi se 2.5% od traženog iznosa) za navednenu transakciju. Dok su mi npr kolege iz Austrije rekli kako se njima naplaćuje fiksno 1.5€ bez obzira na iznos koji podižu.
Osim svega toga ne trebam ni spominjati te nebuloze s glavnom valutom na deviznom računu, pa ako želiš platiti u nekoj drugoj valuti ide dvostruka konverzija (koliko znam jedina iznimka je Raiffeisen).
I na kraju opet imaš tu neku "sigurnost" u slučaju gubitka kartice, pa ćeš ostati u najgorem slučaju samo bez onoga što imaš na toj kartici.


Bilo kako bilo, ja ću definitivno isprobati jedan od tih servisa čim budem opet imao potrebu za korištenje deviznog računa (vjerojatno prije kraja godine).

15 godina
offline
Re: Koje su prednosti Revoluta, Transferwisea, N26
nixass kaže...
Gajotres kaže...
nixass kaže...
Nevjerojatna ograničenost u komentarima.
Tko god putuje po svijetu (čak i susjedstvu gdje je drukčija valuta) ovakve kartice su obavezne.

Jedino možda radi zaštite od skimminga. Ja sam uredno proputovao sa svojom karticom od tekućeg. Recimo u Americi ti ne treba dolara keša.

 Sve moje debitne i kreditne su radile u Americi i Kanadi, ali sam se bome i naplaćao naknada, i to ne malo cifru.

U Japanu sam sa Transferwise platio samo dijelić toga što bih platio sa klasičnom debitnom/kreditnom

Moram priznati kada sam bio u obe te zemlje pratio sam sve troškove, ne sjećam se neke nakdade. Išlo je sve po prodajnom tećaju pbz-a.

Eto baš sam za svoje nečake u SAD kupovao nešto prije dva tjedna. U lipu sve ok naplaćeno bez ikakvih ekstra troškova 104$ u bobu ispravno naplaćeno. To jedino ako zaboraviš uraćunati porez pošto je kod njih sve bez poreza izraženo  i još oni znaju kada skuže da si stranac automatski tip nadodati po restoranima i birtijama. 

 

Jedino još što sam shvatio izgleda prvo naprave rezervaciju po srednjem tećaju od HNB-a pa onda poslje naplata ide po prodajnom tečaju.

 

Novac vani nikada nisam podizao tako da to ne znam kakvo je stanje. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2019 9:37 (Gajotres).
16 godina
offline
Koje su prednosti Revoluta, Transferwisea, N26 i s

Pa ne znam kolko je teško za vjerovati da nema svaka banka iste uvjete poslovanja.

Možemo do sutra nabrajati kome kaj paše ali se isto tako možemo složiti da "nove banke" imaju daleko bolje uvjete, pitanje je samo komfora pojedinca.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Koje su prednosti Revoluta, Transferwisea, N26
nixass kaže...

Pa ne znam kolko je teško za vjerovati da nema svaka banka iste uvjete poslovanja.

Možemo do sutra nabrajati kome kaj paše ali se isto tako možemo složiti da "nove banke" imaju daleko bolje uvjete, pitanje je samo komfora pojedinca.

Nisu uopće problemi u uvjetima poslovanja, meni je problem shvatiti što Revolut u biti jest.

Nije banka, nije kartičarska kuća, nije broker...

Kao app only je nepraktično, ako se uzme kartica je preskupo, nisam baš shvatio kako npr. iz HR radim uplate i u kojoj valuti (ako kn nije podržana), tko daje jamstva za sredstva na računu, kako prebaciti pare u HR i još niz stvari.

14 godina
offline
Koje su prednosti Revoluta, Transferwisea, N26 i s

Inače koliko ja znam, u SADu i njima (građanima) banka naplačuje fiksnih 3-4 $ po podizanju love na bankomatu, neovisno o svoti koju podižu...

 

a meni recimo, moja Mestro od tekućeg iz ZABE nije radila u SADu (4 od 5), a za Visu koja mi je vezana na devizni - čika Alchajmer me posjetio...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Koje su prednosti Revoluta, Transferwisea, N26
Stric_Jura kaže...

Inače koliko ja znam, u SADu i njima (građanima) banka naplačuje fiksnih 3-4 $ po podizanju love na bankomatu, neovisno o svoti koju podižu...

 

a meni recimo, moja Mestro od tekućeg iz ZABE nije radila u SADu (4 od 5), a za Visu koja mi je vezana na devizni - čika Alchajmer me posjetio...

Naplaćuju van "svoje" mreže, ne ako si korisnik banke.

Ja sam Maestro (bezuspješno) probao par puta, a 99% transkacija sam radio Amexom. To mi se nekako čini najisplativije.

Ukupni iznosi provizija na sve transkacije provedene u 2018 vani plus članarina su neusporedivo manji nego ukupni troškovi Revoluta za običnu karticu.

7 godina
offline
Re: Koje su prednosti Revoluta, Transferwisea, N26
Old Iggy kaže...
nixass kaže...

Pa ne znam kolko je teško za vjerovati da nema svaka banka iste uvjete poslovanja.

Možemo do sutra nabrajati kome kaj paše ali se isto tako možemo složiti da "nove banke" imaju daleko bolje uvjete, pitanje je samo komfora pojedinca.

Nisu uopće problemi u uvjetima poslovanja, meni je problem shvatiti što Revolut u biti jest.

Nije banka, nije kartičarska kuća, nije broker...

Kao app only je nepraktično, ako se uzme kartica je preskupo, nisam baš shvatio kako npr. iz HR radim uplate i u kojoj valuti (ako kn nije podržana), tko daje jamstva za sredstva na računu, kako prebaciti pare u HR i još niz stvari.

 Revolut je banka sa EU licencom (važećom za cijeli svijet) i posluje sa svim pravilima i regulatornim tijelima od osiguranja depozita do svih ostalih propisa.

Kao app only je vrhunski brza, bez nepotrebnih kompliciranja, kartica je free (ako netko želi besplatno karticu na kućnu adresu neka ostavi broj mob-a u PM-u). 

Jutros sam sa zaba tekućeg kunskog računa prebacio 100€ i kako sam gore napisao Revolut je banka sa osiguranjem sredstava od 100k € po računu (isto kao i sve druge banke)

 

https://blog.revolut.com/we-got-a-banking-licence/

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2019 12:22 (CrniPero).
14 godina
offline
Re: Koje su prednosti Revoluta, Transferwisea, N26
Old Iggy kaže...

Conversion fee je praktički nikakav, baš sam maloprije gledao (Amex / MC).

Gotovina je klasični naš prodajni tečaj, ali to je relativno uvijek problem kupnje / prodaje.

Jedino ne znam ovo za slanje novca, nisam isprobavao.

 fee je skoro nikakav ako ga naplaćuje kartičarska kuća. Ako ga naplaćuju naše banke onda te oderu (oko 5%!). Slanje novca je poseban problem, u oba smjera. Iako smo ušli u EU i trebao bi važiti SEPA protokol, banke su napravile loophole, pa sad kod nekih plaćaš dvostruku konverziju, prebacivanje preko prolaznih računa, uslugu konverzije (fiksnu) i slične bedastoće, pa te transfer koji bi po SEPA pravilima trebao koštati 1€ košta 20€. Čisti lopovluk.

Old Iggy kaže...

Nisu uopće problemi u uvjetima poslovanja, meni je problem shvatiti što Revolut u biti jest.

Nije banka, nije kartičarska kuća, nije broker...

Kao app only je nepraktično, ako se uzme kartica je preskupo, nisam baš shvatio kako npr. iz HR radim uplate i u kojoj valuti (ako kn nije podržana), tko daje jamstva za sredstva na računu, kako prebaciti pare u HR i još niz stvari.

Koliko znam jamstvo za sredstva na Revolut računu jednostavno ne postoji. Najbolji opis bi bio da su oni diskontni posrednik u bankovnom poslovanju.

16 godina
online
Re: Koje su prednosti Revoluta, Transferwisea, N26
CrniPero kaže...
Old Iggy kaže...

Nisu uopće problemi u uvjetima poslovanja, meni je problem shvatiti što Revolut u biti jest.

Nije banka, nije kartičarska kuća, nije broker...

Kao app only je nepraktično, ako se uzme kartica je preskupo, nisam baš shvatio kako npr. iz HR radim uplate i u kojoj valuti (ako kn nije podržana), tko daje jamstva za sredstva na računu, kako prebaciti pare u HR i još niz stvari.

 Revolut je banka sa EU licencom (važećom za cijeli svijet) i posluje sa svim pravilima i regulatornim tijelima od osiguranja depozita do svih ostalih propisa.

Kao app only je vrhunski brza, bez nepotrebnih kompliciranja, kartica je free (ako netko želi besplatno karticu na kućnu adresu neka ostavi broj mob-a u PM-u). 

Jutros sam sa zaba tekućeg kunskog računa prebacio 100€ i kako sam gore napisao Revolut je banka sa osiguranjem sredstava od 100k € po računu (isto kao i sve druge banke)

 

https://blog.revolut.com/we-got-a-banking-licence/

 

Znači, na putu su da postanu banka (trajat će, ali OK, bar znamo u kojem se smjeru kreću). Za sada rade pod engleskom bankom.

BTW, to što su počeli pod ECB-om ne znači globalno priznavanje. I ovo da rae na svojim card processorima je interesantno...

Kartica je svima free, problem je pretplata (drastično skuplje od ostalih).

Kako su prebacio s tekućeg, tko radi konverziju?

jozef kaže...
Old Iggy kaže...

Conversion fee je praktički nikakav, baš sam maloprije gledao (Amex / MC).

Gotovina je klasični naš prodajni tečaj, ali to je relativno uvijek problem kupnje / prodaje.

Jedino ne znam ovo za slanje novca, nisam isprobavao.

 fee je skoro nikakav ako ga naplaćuje kartičarska kuća. Ako ga naplaćuju naše banke onda te oderu (oko 5%!). Slanje novca je poseban problem, u oba smjera. Iako smo ušli u EU i trebao bi važiti SEPA protokol, banke su napravile loophole, pa sad kod nekih plaćaš dvostruku konverziju, prebacivanje preko prolaznih računa, uslugu konverzije (fiksnu) i slične bedastoće, pa te transfer koji bi po SEPA pravilima trebao koštati 1€ košta 20€. Čisti lopovluk.

Old Iggy kaže...

Nisu uopće problemi u uvjetima poslovanja, meni je problem shvatiti što Revolut u biti jest.

Nije banka, nije kartičarska kuća, nije broker...

Kao app only je nepraktično, ako se uzme kartica je preskupo, nisam baš shvatio kako npr. iz HR radim uplate i u kojoj valuti (ako kn nije podržana), tko daje jamstva za sredstva na računu, kako prebaciti pare u HR i još niz stvari.

Koliko znam jamstvo za sredstva na Revolut računu jednostavno ne postoji. Najbolji opis bi bio da su oni diskontni posrednik u bankovnom poslovanju.

Koja banka naplaćuje 5%?

SEPA će sad biti riješena, definicija "diskontni posrednik u bankovnom poslovanju" mi je nekako nedefinirana, takvo što do sada ne postoji.

 

I još uvijek imam problem za definiciju use casea za average Joea...

7 godina
offline
Re: Koje su prednosti Revoluta, Transferwisea, N26
Old Iggy kaže...

Znači, na putu su da postanu banka (trajat će, ali OK, bar znamo u kojem se smjeru kreću). Za sada rade pod engleskom bankom.

BTW, to što su počeli pod ECB-om ne znači globalno priznavanje. I ovo da rae na svojim card processorima je interesantno...

Kartica je svima free, problem je pretplata (drastično skuplje od ostalih).

Kako su prebacio s tekućeg, tko radi konverziju?

Banka postaju ove godine, najveći dio (licenca) je gotova, a punokrvna banka postaju kada naprave svoj payment processing što je najavljeno do kraja ove god/najkasnije 1 kvartal 2020. 

I da priznavanje od strane ECB-a je upravo to.

Osnovna pretplata je 0€ i u nju ulazi više nego li ijedna trenutačna banka daje.

Kupovina osiguranja, zaštita uređaja (mobitela), crypto, analitika, security kartice po od zamrzavanja do pojedinačnih stvari poput vezivanje sa lokacijom, off-on swipe paymenti, off-on beskontaktnog, off-on ATM dizanja love, off-on online transakcije.. uključeno u besplatnom paketu.

Trenutačno ZABA radi konverziju kn-eur, no postupak dodavanja kune u Revolutu je u tijeku

 

14 godina
offline
Koje su prednosti Revoluta, Transferwisea, N26 i s

Revolut mi ne prihvaća uplatu sa RBA MC kartice. Može li tko potvrditi?

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Koje su prednosti Revoluta, Transferwisea, N26
CrniPero kaže...
Old Iggy kaže...

Znači, na putu su da postanu banka (trajat će, ali OK, bar znamo u kojem se smjeru kreću). Za sada rade pod engleskom bankom.

BTW, to što su počeli pod ECB-om ne znači globalno priznavanje. I ovo da rae na svojim card processorima je interesantno...

Kartica je svima free, problem je pretplata (drastično skuplje od ostalih).

Kako su prebacio s tekućeg, tko radi konverziju?

Banka postaju ove godine, najveći dio (licenca) je gotova, a punokrvna banka postaju kada naprave svoj payment processing što je najavljeno do kraja ove god/najkasnije 1 kvartal 2020. 

I da priznavanje od strane ECB-a je upravo to.

Osnovna pretplata je 0€ i u nju ulazi više nego li ijedna trenutačna banka daje.

Kupovina osiguranja, zaštita uređaja (mobitela), crypto, analitika, security kartice po od zamrzavanja do pojedinačnih stvari poput vezivanje sa lokacijom, off-on swipe paymenti, off-on beskontaktnog, off-on ATM dizanja love, off-on online transakcije.. uključeno u besplatnom paketu.

Trenutačno ZABA radi konverziju kn-eur, no postupak dodavanja kune u Revolutu je u tijeku

 

Imaju oni još dosta da postanu prava banka, a onda ćemo vidjet kako rade s nerezidentima.

Znači, čekam...

10 godina
offline
Koje su prednosti Revoluta, Transferwisea, N26 i s

Kolika je naknada za prijenos s HRK tekućeg na Revolut račun u EUR? Konkretno za PBZ, koji dio naknada gledam?

 

ISto pitanje za Transferwire, koliko vidim on podržava HRK?

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koje su prednosti Revoluta, Transferwisea, N26
Old Iggy kaže...
CrniPero kaže...
Old Iggy kaže...

Nisu uopće problemi u uvjetima poslovanja, meni je problem shvatiti što Revolut u biti jest.

Nije banka, nije kartičarska kuća, nije broker...

Kao app only je nepraktično, ako se uzme kartica je preskupo, nisam baš shvatio kako npr. iz HR radim uplate i u kojoj valuti (ako kn nije podržana), tko daje jamstva za sredstva na računu, kako prebaciti pare u HR i još niz stvari.

 Revolut je banka sa EU licencom (važećom za cijeli svijet) i posluje sa svim pravilima i regulatornim tijelima od osiguranja depozita do svih ostalih propisa.

Kao app only je vrhunski brza, bez nepotrebnih kompliciranja, kartica je free (ako netko želi besplatno karticu na kućnu adresu neka ostavi broj mob-a u PM-u). 

Jutros sam sa zaba tekućeg kunskog računa prebacio 100€ i kako sam gore napisao Revolut je banka sa osiguranjem sredstava od 100k € po računu (isto kao i sve druge banke)

 

https://blog.revolut.com/we-got-a-banking-licence/

 

Znači, na putu su da postanu banka (trajat će, ali OK, bar znamo u kojem se smjeru kreću). Za sada rade pod engleskom bankom.

BTW, to što su počeli pod ECB-om ne znači globalno priznavanje. I ovo da rae na svojim card processorima je interesantno...

Kartica je svima free, problem je pretplata (drastično skuplje od ostalih).

Kako su prebacio s tekućeg, tko radi konverziju?

jozef kaže...
Old Iggy kaže...

Conversion fee je praktički nikakav, baš sam maloprije gledao (Amex / MC).

Gotovina je klasični naš prodajni tečaj, ali to je relativno uvijek problem kupnje / prodaje.

Jedino ne znam ovo za slanje novca, nisam isprobavao.

 fee je skoro nikakav ako ga naplaćuje kartičarska kuća. Ako ga naplaćuju naše banke onda te oderu (oko 5%!). Slanje novca je poseban problem, u oba smjera. Iako smo ušli u EU i trebao bi važiti SEPA protokol, banke su napravile loophole, pa sad kod nekih plaćaš dvostruku konverziju, prebacivanje preko prolaznih računa, uslugu konverzije (fiksnu) i slične bedastoće, pa te transfer koji bi po SEPA pravilima trebao koštati 1€ košta 20€. Čisti lopovluk.

Old Iggy kaže...

Nisu uopće problemi u uvjetima poslovanja, meni je problem shvatiti što Revolut u biti jest.

Nije banka, nije kartičarska kuća, nije broker...

Kao app only je nepraktično, ako se uzme kartica je preskupo, nisam baš shvatio kako npr. iz HR radim uplate i u kojoj valuti (ako kn nije podržana), tko daje jamstva za sredstva na računu, kako prebaciti pare u HR i još niz stvari.

Koliko znam jamstvo za sredstva na Revolut računu jednostavno ne postoji. Najbolji opis bi bio da su oni diskontni posrednik u bankovnom poslovanju.

Koja banka naplaćuje 5%?

SEPA će sad biti riješena, definicija "diskontni posrednik u bankovnom poslovanju" mi je nekako nedefinirana, takvo što do sada ne postoji.

 

I još uvijek imam problem za definiciju use casea za average Joea...

 Kao sto je kolega rekao ne treba pretplata da bi se koristila. Evo recimo moj primjer posto zivim u UK koristim revolut gdje god putujem, jer me Barclays odere kad uzimam sa bankomata van UK ili kad kupujem preko kartice van UKa. Sa revolutom dobijem najbolju trenutnu konverziju valute po master cardu bez ikakve fee. 

Isto tako imas £200 funti bez naknade sa bankomata, a ako zelis vise imas pretplate.

Kad potrosim £1000-1500 ustedim sigurno stotinjak funti. Vecinom samo peglam karticu i ne razmisljam da li ce me netko zeznuti i da li ce mi transakcija proci. Recimo Barclays mi je radi "sigurnosti" par puta blokirao karticu kad sam kupovao van zemlje.

Imas takodjer virtualne kartice koje mozes generirati kad kupujes negdje online gdje nisi siguran da li je sve 100% ok.

Imas naravno neke druge kartice od "normalnih" banaka koje nude pogodnosti za putavanje kao Halifax Clarity, ali ne da mi se mijenjati banku zbog toga kad sve funkcionira kako treba.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2019 23:31 (pravi_covijek).
14 godina
offline
Re: Koje su prednosti Revoluta, Transferwisea, N26
Old Iggy kaže...
jozef kaže...
Old Iggy kaže...

Conversion fee je praktički nikakav, baš sam maloprije gledao (Amex / MC).

 

 fee je skoro nikakav ako ga naplaćuje kartičarska kuća. Ako ga naplaćuju naše banke onda te oderu (oko 5%!). Slanje novca je poseban problem, u oba smjera. Iako smo ušli u EU i trebao bi važiti SEPA protokol, banke su napravile loophole, pa sad kod nekih plaćaš 

Koja banka naplaćuje 5%?

SEPA će sad biti riješena, definicija "diskontni posrednik u bankovnom poslovanju" mi je nekako nedefinirana, takvo što do sada ne postoji.

 

I još uvijek imam problem za definiciju use casea za average Joea...

Naplaćuju ti kroz kupovni tečaj, ispada da je spread između tečaja kao da si došao kod kamatara. Frend došao iz SAD, digao novac na bankomatu, a onda vidio da mu je obračunati tečaj 5,95... tih dana srednji tečaj HNB je bio oko 6,4. To je i debelo preko 5%. Radilo se konkretno o ZABA bankomatu, ali uopće ne sumnjam da ima i gorih.
a za SEPA ćemo tek vidjeti. Trebalo je biti riješeno od prvog dana, pa nije.

16 godina
offline
Re: Koje su prednosti Revoluta, Transferwisea, N26
pravi_covijek kaže...

 Kao sto je kolega rekao ne treba pretplata da bi se koristila. Evo recimo moj primjer posto zivim u UK koristim revolut gdje god putujem, jer me Barclays odere kad uzimam sa bankomata van UK ili kad kupujem preko kartice van UKa. Sa revolutom dobijem najbolju trenutnu konverziju valute po master cardu bez ikakve fee. 


ovako nesto? I feel you :D

(euri su u pitanju, imam 4 stranice samo feejeva)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice