Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

poruka: 311
|
čitano: 468.264
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?".
14 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
markoBT kaže...
Fake_Alert kaže...

Nije strojarstvo perilica rublja Mogu ljudi i poginuti kod industrijskih strojeva itd bla bla... nvm

Onda su koeficijenti sigurnosti drugačiji. Obično zakonom propisani. A kad nisu zakonom propisani, onda projektant to radi tako da je siguran da će mu konstrukcija izdržat garantni period. A tu FEA jako pomaže.

 

Ti si građevinar pa mi možeš reći koji je koeficijent sigurnosti kad treba začepit rupu u zidu ostalu nakon skidanja slike sa zida?

 Nema ga, jer takav tip rupe ne remeti statiku zgrade. BTW Građevina je široka, ja sam čeličar, i nemam pojma o zidanim i betonskim konstrukcijama. A koef sigurnosti se vade iz normi i standarda...

Ubit ce nas moderatori, presli smo sa perilica na strojarstvo i građevinu

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2019 14:05 (Fake_Alert).
11 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
nixass kaže...
hrka11 kaže...

Kad se vec masine spominju da pitam,je li zna neko sta moze biti nova masina i nakon nekih 20ak pranja sada kad radi cuje se neki miris,koda se plastika ili guma zagrijava?

Nije smrad ni nista,ali je neki miris dok radi,ne znam je li to jer je nova pa se nije ni "razradilo" jos ili sta vec...

Malo mozda glupo pitanje,ali nezz kako objasnit drukcije.

imao sam nesto slicno, mislio sam da se perilica zapalila, mada je to vjerojatno bio ekstreman slucaj..

vise se ne sjecam 100% ali mislim da je neki dio odjece strugao po gumi od bubnja tokom centrifuge i guma se na tom dijelu pocela se topiti, sva odjeca je smrdila po gumi.

moguce da je tebi nesto slicno, mi smo se smrada rijesili tako da smo par puta na prazno pustili vesmasinu da radi.

 

 

 meni je prije par mjeseci, prilikom čišćenja perilice (program 90 stupnjeva, bez robe uz dodatak sode za pranje) kad je bilo blizu ili već dostiglo 90, zasmrdilo po paljevini i perilica je stala. Izbacilo je osigurač. Ja sam nalila hladne vode u perilicu da snizim temperaturu, i ručno izlila svu vodu iz perilice u odvod. Ne mogu sa sigurnošću reći, ali učinilo mi se da je perilica toplija nego inače kad perem na tom programu, moguće da je nekako dogurala preko 90.

Nakon tog incidenta nisam zvala servisere, promijenila osigurač i perilica dalje pere. Možda malo više škripuca, cvili. Inače ima 10 godina, Gorenje, neki osnovni model.

11 godina
protjeran
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Moja AEG dok je bila nova prvih par pranje/sušenje programa na 95 celzijevih je smrdilo po gumi/plastici ... reko serviser da je to normalno kod novih ... pogotovo koji griju preko 90.

Tak je i bilo, nakon 6-7 pranja/sušenja nestao je miris.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

I ja se zahebao sa Samsungom.

 

U 11. mj. 2016. godine kupljena WW80K44305W, 8 kg...

 

Do sada dva puta u garanciji otišao grijač, ali na način da nema nikakve indikacije, mašina uredno radi na hladno kao da je sve ok.. moraš sam skužit da nije grijala uopće

 

Oba puta došli uredno iz ovlaštenog i promjenili to... jer je garancija 5 god.

 

S tim da sam nakon prvog kvara počeo tu i tamo dodavat one tablete za mekšanje vode i sl. pa pustim i ciklus ćišćenja sa tim sredstvima... i eto umjesto 13 mjeseci, taj drugi grijač je izdurao 18 mjeseci.

 

Lokacija, Velika Gorica.. istina bog među najtvrđim vodama u RH, ali svejedno drugi nemaju takvih problema oko mene

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2019 15:20 (Havo).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Pa sta ne dobis uz perilicu onaj nastavak Koji se montira na dovod za razbijanje kamenca?
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
9 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Patrick_cro kaže...
Pa sta ne dobis uz perilicu onaj nastavak Koji se montira na dovod za razbijanje kamenca?

Misliš na sito na ulazu?

 

Ne smanjuje tvrdoću vode, samo eventualno sprječava ulazak pijeska i sl. većih čestica.

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Čitatelj kaže...

Cuj, sa sto manje elektronike, ta je najbolje.

 

Dakle obicni programator, kojih ima i zamjenskih za kupiti - istraziti prije kupnje.

 

Imam Siemensovu vec 13 godina, do sada je jednom crkao programator, originalni je oko 270€,

nasao sam neki zamjenski/rebuildani (ne sjecam se vise) za nekih 65-75€, ugradio sam, vozi dalje.

 

Cistit filter, jednom u 2-3 mjeseca ubacit stare krpe i sredstvo protiv kamenca, da se skinu nakupine s grijaca.
(ako vam je jako tvrda voda)

 

Od redovnih kvarova svakih 3-4 godine je potrgana guma na vratima, zapne metalni gumb ili nesto,

otrgne gumu samo tako - to isto narucim zamjensko sa Amazona za 15-20e, promjenim sam i vozi dalje.

 

Sto vise elektronike i digitalnog - vise problema.


Bolje uzeti 2 godine stari model, vec se zna dali ima djecjih bolesti, ima jeftinijih dijelova.

 

Isto tako treba gledati lokalno trziste - u HR sigurno necu kupovati Bosh, ako je dijelova malo i ako su skupi,

ili recimo Siemens - nego Rade Koncara, Gorenje Velenje, sta je vec rasirena mreza dijelova i servisa.

To je preskupo za originalni programator, ali to ionako nije stari klasični elektromehanički programator.Zamjensko ili rebuldano, ako nemaš garancije to je nula bodova.

 

Recimo za staru Gorenje WA 904X(1994 godište), novi programator košta 550-600kn a to nije puno."Originalni programator je izdržal samo 15 godina", a kolko če izdržat novi programator nije više niti bitno.Kad ti dođe Gorenje serviser pa kaže, moj savjet ovu starudiju popravljajte dok ima djelova to je najpametnije.Dakle da sumiramo žutanjak i kvarovi, programator+grijač+bravica na vratima ništa više.Perilica nije prala ko u hotelu, pa zato su lageri i dalje ok ali nisu više kao novi taman posla.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
16 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Havo imas I filter Koji se montira na ulaz koji razbija kamenac, nije neka lova, cca 100kn tak nesto.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
rambox kaže...
markoBT kaže...

 

 

Problem zbog kojeg ležaji odu uvjek uzrokuje korisnik perilice. A problem su vibracije koje nastaju zbog nebalansiranog bubnja. To se dešava kad je previše robe pa se ista dobro ne okreće te se ne može dobro izbalansirati, ili, što je još gore, ako je premalo, onda se (kod centrifugiranja) sva navali na jednu stranu bubnja i opet ga izbaci iz balansa. Nebalansirani bubanj uzrokuje vibracije, a vibracije su smrt za ležaje. Bez vibracija ležaji bi izdržali "miljun" godina.

 

Nije kvantna fizika, ali je fizika koju malo ljudi razumi. 

Je da, samo kaj je velika razlika u kvaliteti i robusnosti ležajeva starih jeftinih vešmašina vs ovog današnjeg modernog smeča.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/koju-perilicu-kupili-nekome-preporuili/270721.aspx?page=1&jumpto=5980644&sort=asc&view=flat

 

Možda bude ovo zvučalo čudno, ali realno s obzirom na kvalitetu jefitnih vešmašima to treba prihvatit bez prigovora.Bez obzira o kojem se brendu radi, jefina vešmašima=ne prati više od 3kg rublja i vrtiti samo minimalnu opciju centrifuge ili samo do 600 okretaja.S obzirom da i najeftinije perilice imaju po par programa pranja do maksimalno 2 ili 3kg rublja, tu nema problema sve je ok."Preporuka dolazi od iskusnog dugogodišnjeg servisera, ali to ti niko javno neče reč jer bi zvučalo malo čudno."Konkretan primjer, Končar perilica od 1400kn, servis ležajeva je 600-700kn. Pa ti vidi jel se to isplati, i to na vešmašini staroj recimo šest godina dakle izvan garancije.

 

Realna situacija je vrlo jasna, osim ako se ne pokvari elektronika/programator izvan garancije=perilica ide u smeče.

Potpisujem sve tvoje postove u ovom threadu, a mislim da dalje nemaš potrebe da nekima koji ovdje melju samo o grafičkim a pričaju o veš mašinama. Čast iskusnim forumašima.

I jefitne polako već dostižu 1000 RPM, a jako je bitno da li će veš mašina raditi 10-15 godina nego se natezati ima li 3 ili 5 godina garancije. Tko će prognozirati da li će raditi 15 godina?! 

Evo redom da krenem, ili bolje rečeno nasumice: U mom potkrovlju Candy (stara sa grijačima za sušenje). Piše 5kg.. ja je natrpam koliko mogu + dodam kada primi vodu još 5-10L (to je 5-10 kg) vode. Budući daj e programator u pitanju mogu joj raditi šta želim: dođe do broja 4 i ja skontam da mi je to pretkratko, iščupam nasirovo iz utičnice i vratim na bvroj 2, i to nekoliko puta toliko zavisi šta perem. Po mom mišljenju stara je +20 godina.

Dole na donjem spratu. Beko. Uključim Eco program koji pere (zna se: 2h sata je najbolje) 2,5 kg.. natrpam 5 kg i kada mašina skonta da je primila dovoljno vode ja dodam još 5 litara. Ne staje. Jedino na taj način mogu ukloniti mrlje od Rexone (ili bilo kojeg dezodoransa u stiku koji se hvali kako ne ostavlja žute rubove ispod pazuha).

U prizemlju u velikoj garaži je jedna Gorenje. Nešto ne valja čim je tata pravi nekoliko dana. Kraj nje Gorenje frižider.. čeka se evo sedmicama ventilator koji ispuhuje gore iz lednice u frižider. (da i to sam vidio.. nije termostat nego ono od 1- do 5 rekuliše samo brzionu ventilatora).
Nije da imam, nešto protiv Gorenja (kao što rekoh jedna vrlo dobra stoji za prodaju) ali naslušao se priča od službennih servisera na raznoraznim roštiljadama o Gorenju. Nije Gorenje ni sjena onoga što je bio (bez obzira da u dućanu isključivo veš mašina njih na stotine - najskuplja je bila Gorenje).

Slična situaciaj je i sa Bekom (slična u smilu serviserskih priča), ali tu je statistika prava kurva. Ne možete prodati 10 Beko veš mašina i jedna se pokvari i reći da je procenat kvarljivosti 10% a ovamo prodate 2 Electroluxove i jedna se pokvari i kažete da imate procenat kvarljivosti od 50%. Ne ide tako.

 

Inače, mačina prije prave centrifuge malo kao raspoređuje lijevo pa desno rublje prije nego se zalaufa. Sad koliko pomažu balasti nisam siguran ako se ubaci deka teška 5-7 kg i plus još rublja koji će je na neki način stisnuti. Ali ako nije dole balansirana na nogama.. uhhh.. zna da šeta po kupatilu. Ja ću svoju silovati koliko mogu jer me dole čeka još jedna mislim Bosch da je u pitanju.

Ove "lonac" veš mašine je uasno teško popraviti, ali se trud zato i naplati.

 

Novi slučajevi: Dolaze mi ljudi koji dovlače "smeće" iz Njemačke po 2 ili 3 mašine i to za svoje potrebe i to ljudi koji su se snašli u Njemačkoj da im moj stari popravi mašinu. Bezobrazni su koliko su teški. Njih ne kontam nikako. Potplate vozača autobusa da im dovuče mašinu. Tamo ih dobili džabe.. ovdje plaćaju jeftinije da bi opet platili da im netko odvuče mašinu u Njemačku! Je li se to tamo tako teško živi da se od spaja kraj sa krajem. Ja ne mislim, bio i vidio sam. U fustu ima jeftinih mašina to je čudo jedno. I u MediaMarkt.

Najbolje plaćeni servisi: Kad djeca zaključaju slučajno a vlasnici nisu pročitali RTGDM. 100 Kuna za 5 mintua. Soft/hart reset isto tako. Neki magnetići na Gorenju: ma brdo love je moj stari uzeo. Otpakivanje mašine tj. isključivanje iz transporta (one šipke što se vade) i to se ovdje naplaćuje preraćunato u kune i do 100 kn.

Zadnji bizaran slučaj: Otišao neki ventilator na Gornje frižideru. Naručim nov preko poznanika koji je generalni serviser za gorenje i dođemo čovjeku. Fazon je što taj ventilator ima drugačiji džek i treba presjeći crvenu i crnu žicu i naštiklat ga na stari džek. Ventilator je naravno nov izvađen iz kutije. Frižider pod garancijom..
Jaooo: pa čovjek ni da čuje.. "hoću ja nov dio i samo nov".. A kolega: "potpišite ovdje da nećete ovaj dio i time ćete biti uklonjeni iz garantnog roka".. Udri ne daj.. ali takav je serviserski posao.. sto ljudi sto ćudi.

Predzadnji Bizaran slučaj: Nekoj gluhonijemoj osobi popravili veš mašinu ali ove nove tkzv. lonac. Sve uradili zamjenili ležajeve ali na dnu mašine ima neki poklopac ne znam ni ja da li je od nekog kartona ili tanke plastike. Nije to nikakva zaštita, pa ni protiv prašine a da ne govorim o vodi i vlazi. Žena kad je vidjela da to nedostaje - problijedi. Priča ona nešto ali ja nju ništa ne razumijem. Tata: "idi upali auto (2 km od servisa) i donesi plastiku". Mi donosimo plastiku postavljamo, žena gleda i mi njoj sada objašnjavamo šta se desilo (iskreno kako smo ga zaboravili ubaciti ni sa mi ne znamo), čemu to služi (ničemu) i onda ona kao sva radnosna izvinjava se.. odmahuje rukom kao "blah (prevodi nama njena mama) pa niste to morali ni donositi.

Bonus: Djed mi je umro nekad 2005-te, pa znam kada smo šta kupovali. Sve Bekovo već radi koliko - 19 godina. Jedino mi kod Beka sva dugman na starom šporetu se isprala ili šta već. Klasičan pola/pola šporet. 2 plinske ringle i 2 električne električna (izgleda kao induktivna ali nije - mnogi ovo miješaju). Eno i nje u ljetnoj kuhinji. Peče k'o zmaj.

Bonus 2: Vidio sam nešto što u zadnje vrijeme nije ni po kakvom standardu. Proizvođači kuhinja "po mjeri" tako u milimetar ugrade kuhinju da zatvore sve one rešetke na kraju frižidera plus samo dno i još ka silikonizoraju... pa hallooo.. da su te rešetke htjeli proizvođači da zatvore uradili bi to odavno. I tako u 2 godine 2 puta frižider je zapalio kuću i to poveliku štetu je napravio. Znam da kompresoru ima termalni osigurač ali šta je dovelo da se ona bijela posuda počne topiti i počne goriti - ne znamo. Za drugi slučaj ništa ne znam, da li je neki papir bio u pitanju ili zavjesa ali nnešto mi tu sve čudno jer nisu to temperature potrebne da se zapali papir. Tko će ga znati.

Kao što rekoh... nastavit će se.

12 godina
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Kupiš perilicu i onda se žena ulijenji. Pušta nokte, hoće vozit auto, dira daljinski...

ma daj

 
3 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Envy kaže...
.....


Kao što rekoh... nastavit će se.

Predpostavljam da se bavis servisom ili samo ti stari...zanima me kakva su iskustva s lg-om?

Platio sam je oko 5k kuna,za sad je ok,kao garancija je 10g na nesto nisam sig na sta,a na ostastak je 5g.

Pitam cisto informativno,da znam sta mogu ocekivat 

Origin_Steam: hrka11
15 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
hrka11 kaže...
Envy kaže...
.....


Kao što rekoh... nastavit će se.

Predpostavljam da se bavis servisom ili samo ti stari...zanima me kakva su iskustva s lg-om?

Platio sam je oko 5k kuna,za sad je ok,kao garancija je 10g na nesto nisam sig na sta,a na ostastak je 5g.

Pitam cisto informativno,da znam sta mogu ocekivat 

Ja se samo IT servisima bavim (glavna struka: Networking) a stari mi je Električar Starog Kova. Pomažem njemu ovako kada je ležaj zamjeniti, ubaciti mašinu u passata karavana (ili zamrzivač od 410 može stati) i pomognem mu nekad oko ovih "lonac" veš mašina ubaciti bubanj jer je stvarno poteško a nema neki mini kran. I naravno sve vezano oko novih tehnologija (elektronika, soft/hard reset i sl) jer njemu ne ide engleski a da ne govorim o njemačkom.

Šta možeš očekivati ti? Možeš očekivati da ti mašina radi dok se nešto ne pokvari, a sve što se može popraviti - bolje je popraviti nego kupovati novo i to naravno do određenog trenutka kada nešto jednostavno mora ići na reciklažu.

LG, kao i Samsung pa i svi manje više ostali poznati proizvođači sada se to većinom sklaplja/sastavlja u Poljskoj. Ili skoro sve.. uzmi TV da li bio on Samsung, Sony, Panasonic ili LG biti će sklopljen u Poljskoj, tako da svako predviđanje šta bi mogao očekivati baš i nema smisla. Garancija na tih 10 g. (sjećam se reklame) ti je na motor a na ostalo sve 5 i to je mila majka što si dobio, ali ja ti želim da te služi barem 30 godina.

 

Što možeš očekivati od LG?Pa da kažem samo najbolje - ne bih pogriješio. U BiH je Stanić zastupnik za LG a mislim čak da je i u HR i sjećam se da su oni prvi počeli reklamirati te neke veš mašine od 10 g garancije na motor. Činjenica je da je njemačka potrošačka elektronika srozana na te grane da jedan Grunding, Telefunken sada imaju samo ime... jer što god, ali baš što god Njemačka, Amerika ili sada razvijena Koreja napravi - Japan će napraviti bolje.
Stoga radi skupih već ulaznih sirovina, kvalitete izrade, pogotovo jakog japanskog Yena pa i carine kada nešto uđe u EU još dugo (ako ikada) nećemo vidjeti Panasonic veš mašine za Zuzami bubnjem osim u katalogu. I zato će Panasonic i Sony OLED tv uvik biti skuplji od drugih vendora ne bitno sada što im panele prave LG.


I kao što rekoh gore, LG i Samsung razbili su totalnu evropsku konkurenciju u pranju rublja (bio neki test na Discovery ili sl. kanal)- istresli nešto zeleno (blendana trava), nešto smeđe (da li kava) i nekog motornog ulja na isti komad tkanine. LG ubjedljivo odnio pobjedu, ali to je ona veš mašina sa nekom parom. Ja sam je serivisrao ali oni slatki servisi (djeca pobrkala programe) gdje ostaneš 10 minuta i iuzmeš novce za svoje znanje.

Bonus: Neki dan sam (kako neki dan ima par godina) gledao emisiju na Novoj tv kako hvataju servisere kako faktički kradu na svom radnom mjestu. Pa obična pumpa za izbacivanje vode treba zamjeniti dolazi serviser i mijenja neke gumice mijenja ovo ono.. Katastrofa - po meni za zatvora.

Dodatni bonus: Ako se netko hoće da bavi sa ovim serviserskim poslom najbolje da se odmah baci u rashladnu tehniku. Ljudi tu su pare da je to ludilo. Evo ja sam ove godine krenuo da pomažem bratu (većin čišćenje FC-ova, ali polako sam napunio i par frižidera) ali da ne volim toliko IT pobacao bih ove Cisco Routere i Switcheve i Firewalle direct u kontehner.

 

Ah da, sjetio sam se: Veš mašinu je vjerovali ili ne - najgore držati u kupatilu gdje imate kadu / tuš kabinu i sl. Barem one stare prvo su počele da tako hrđaju. To je bilo par pitanja mom ocu kada ga je netko pitao smije li se veš mašina držati u kuhinji. Moj otac kao iz topa odgovori: to joj je najbolje mjesto ako nema zasebno Laundry (soro ne znam prevesti) sobu.

Because anything Korea does, Japan does it better.
13 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Havo kaže...

I ja se zahebao sa Samsungom.

 

U 11. mj. 2016. godine kupljena WW80K44305W, 8 kg...

 

Do sada dva puta u garanciji otišao grijač, ali na način da nema nikakve indikacije, mašina uredno radi na hladno kao da je sve ok.. moraš sam skužit da nije grijala uopće

 

Oba puta došli uredno iz ovlaštenog i promjenili to... jer je garancija 5 god.

 

S tim da sam nakon prvog kvara počeo tu i tamo dodavat one tablete za mekšanje vode i sl. pa pustim i ciklus ćišćenja sa tim sredstvima... i eto umjesto 13 mjeseci, taj drugi grijač je izdurao 18 mjeseci.

 

Lokacija, Velika Gorica.. istina bog među najtvrđim vodama u RH, ali svejedno drugi nemaju takvih problema oko mene

 Problem je u grijačima koje Samsung ugrađuje, ne podnose kamenac. Umjesto originala kad sljedeći put ode, ako mašina bude živa stavi neki zamjenski koji odgovara.

15 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Dann3R kaže...
Koji Miele i Bosch,sve to precjenjeno i preskupo koje krepa nakon 3 godine isto kao i ostale perilice.

Bosch krepa, Miele ne. Miele je zasebna kategorija u odnosu na sve drugo, traje min 15 godina (bliže 30g, građena je kao tenk), i garancija je mislim 10+ godina.

Kvalitetnije pere nego neke druge perilice koje sam probao, izađe čišći veš. Vidiš da je kvaliteta u pitanju koji god dio pogledaš.

I sad, ti možeš reći, da li je bolje platiti 3000kn perilicu koja crkne za prosječno 5godina i kroz 15g za 9000kn (3 x 3000) cijelo vrijeme "voziti" nižu klasu perilice,

ili je bolje platiti 6500kn za početnu Miele i 15+ godina "voziti" premium kvalitetu? Ja bih uvijek odabrao ovo drugo. Ali ukusi se razlikuju.

 

Idi i radi nešto korisno!
13 godina
online
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Keso kaže...
Dann3R kaže...
Koji Miele i Bosch,sve to precjenjeno i preskupo koje krepa nakon 3 godine isto kao i ostale perilice.

Bosch krepa, Miele ne. Miele je zasebna kategorija u odnosu na sve drugo, traje min 15 godina (bliže 30g, građena je kao tenk), i garancija je mislim 10+ godina.

Kvalitetnije pere nego neke druge perilice koje sam probao, izađe čišći veš. Vidiš da je kvaliteta u pitanju koji god dio pogledaš.

I sad, ti možeš reći, da li je bolje platiti 3000kn perilicu koja crkne za prosječno 5godina i kroz 15g za 9000kn (3 x 3000) cijelo vrijeme "voziti" nižu klasu perilice,

ili je bolje platiti 6500kn za početnu Miele i 15+ godina "voziti" premium kvalitetu? Ja bih uvijek odabrao ovo drugo. Ali ukusi se razlikuju.

 

Kolega, MIELE ispod 15.000.00 kuna NIJE PREMIUM KVALITETA

 

Ako hoćete biti toliko ljubazni, specificirajte o kojem modelu je riječ, obzirom sam prilikom odlučivanja o uzimanju nove perilice rublja imao u obziru i MIELE, no tolike novce tada trenutno nisam imao!

A nije da nebih dao.

Za MIELE uvijek!  

ATJ Lučko
12 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč

Neznam sto to radi Miele od 15Kkn sto ne radi moja Bosch od 5500 kn?10 godina garancije,to je vjerovatno na sam motor to sad imaju skor svi renomirani proizvođaći ukljucujuci i moj Bosch.3 godine je garancija na samu mašinu vjerujem da je tako i za Miele.E sad da bih tvoja perilica bila isplativa mora bar 16 godina trajat dok ja mogu mijenjat svoju svako 3 godine ako treba.9kg,1200 rpm(mada max koristim 1000,800 skoro pa uvik),led rasvjeta unutra,tih motor more funkcija namjestanja paljenja gasenja razni modovi koje uopce ne koristim!Mislim sve 5 Miele je top proizvođac ali treba negdje podvuc crtu!

AUDIOFIL
8 godina
protjeran
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
mzopg kaže...
gmit kaže...
mzopg kaže... 

Jedino što pazim je da nakon što završi pranje iskljući se iz utičnice, navodno je to pametno za zaštitu elektronike koja je jako osjetljiva na strujne udare i oscilacije. Je li to točno ne znam, ali ima logike, a doma mi je i sva fina tehnika na UPS-ovima i prema zapisima vidim da dnevno bude i po nekoliko ozbiljnijih strujnih oscilacija, posebno kad krene sezona hlađenja i grijanja. Pa eto možda nije loš savjet i drugima.

 

tako to izgleda kad covjek postane rob svojim uredjajima... kakve jebene oscilacije i vadjenja iz uticnice?

 

 Prije nego čovjek bubne glupost uvijek je dobro prvo se malo educirati. Postoji nešto što se zove prenapon, može biti uzrokovan vanjskim faktorom (grmljavina - udar munje) ili unutrašnjim neispravan uređaj, kratki spoj, greška u instalaciji... sve to može uzorokvati stvaranje prenapona koji "putuje" strujnim krugom/mrežom i oštećuje elektroniku. Ti prenaponi mogu biti jako mali i ne moraju odjednom "uništiti" uređaj, ali mogu mu nanijeti štetu i skratiti vijek trajanja.

 

Ne smatram da je vađenje utičnice iz struje nikakvo robovanje, jer je to radnja od 5sek., prije nego staviš robu na pranje uključiš utičnicu u struju, kada mašina završi pranje prije nego izvadiš robu isključiš utičnicu. Naravno da nećeš to raditi za sve uređaje u kući, to bi bilo blesavo, njih se može jednostavno spojiti na prenaponsku zaštitu. Može se i mašina spojiti, ako je nekome ova radnja prekomplicirana.

 

Evo i malo edukativnog štiva, za buduću kvalitetniju konverzaciju:

http://www.elis.hr/wp-content/uploads/2011/07/c-zastita-od-munje-i-zastita-od-prenapona.pdf

https://www.statefarm.com/simple-insights/residence/are-power-surges-damaging-your-electronics

https://www.alsplumbing.com/power-surges-damage-ac-appliances-electronics-devices/

https://www.maketecheasier.com/power-cuts-surges-harm-pc/

 

 

 kolka je vjerojatnost da ce ti se tak sta desit?

16 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
volegradele kaže...

Neznam sto to radiMiele od 15Kknsto ne radi mojaBosch od 5500 kn?10 godina garancije,to je vjerovatno na sam motor to sad imaju skor svi renomirani proizvođaći ukljucujuci i moj Bosch.3 godine je garancija na samu mašinu vjerujem da je tako i za Miele.E sad da bih tvoja perilica bila isplativa mora bar 16 godina trajat dok ja mogu mijenjat svoju svako 3 godine ako treba.9kg,1200 rpm(mada max koristim 1000,800 skoro pa uvik),led rasvjeta unutra,tih motor more funkcija namjestanja paljenja gasenja razni modovi koje uopce ne koristim!Mislim sve 5 Miele je top proizvođac ali treba negdje podvuc crtu!

Zelene vešmašine su za tajkune ili gangstere, ili za recimo bolnice/ komercijalna upotreba gdje se traži robusnost i kvaliteta pa če duže izdržat itd.

 

Ljudi opsjednuti kvalitetnom pranja, to več spada u posebnu kategoriju ili višu šljus klasu fučkaj ga sad.

 

"Bosch opere kvalitetno kao i jeftina ispravna Končar vešmašima za 1400kn, ili Gorenje za 2000kn sa 5 godina garancije".

 

Ako je prašak za pranje dobar, i ak se dozira prema tvrdoči vode+opčenito prema preporuci nema frke bit če dobro oprano.Od lošeg praška slaba korist čak i u Miele vešmašini.Još kad nabaciš previše lošeg ili slabog praška, fučkaj ga opet veš ne bu dobro opran.

 

Jojsigameni ja oču super opran veš, a to kaj večinom u sebe(iz neznanja) trpam smeče od hrane e to je sporedna stvar.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 22:44 (rambox).
15 godina
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Sad sam pogledao račun i papire. Miele perilica, nije najslabiji model nego drugi najslabiji, WDD 035 WCS Series 120, 8kg, izgleda otprilike ovako, možda mrvicu upgrade-ano od tog videa, plaćena je 6450 HRK s PDV-om:

Saćasti bubanj koji ima male rupice po šavovima saćastih šesterokuta pa na robi nema otisaka rupica niti nakon najjače centrifuge.

Svaki dio je kvalitetno napravljen.

Osnovnu namjenu radi besprijekorno.

Nema điđa miđa poput WiFi-a, ali ja niti ne želim kupiti perilicu koja ima Wifi. Ako ima wifi - ne kupujem.

Općenito ne bih kupio uređaj koji ima wifi koji je dodan bez nekoj jako jako dobrog razloga. A informatičar sam od glave do pete.

Slično ne bih kupio niti računalnu komponentu koja ima led svjetla, a namjena joj nije osvjetljenje - to mi je znak neozbiljnosti i loše kvalitete.

Kao šljokice po video kameri. Mora bit crna i superiorna u onome što radi, a ne načičkana s tisuću gluposti od kojih su sve loiše kvalitete a osnovnu zadaću loše radi.

Suprotno - osnovna zadaća nabrijana do ja*a, a sve ostalo smeta i smanjuje pouzdanost.

Npr. najbolje audio pojačalo ima samo jedan veliki gumb za odabir glasnoće (i eventualno izvora). To je prava stvar.

Garancija, u krivu sam bio, na žalost nije 10 nego samo 2 godine. Iako proizvod djeluje tako da bi mogao izdržati 30 bez pardona.

Idi i radi nešto korisno!
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 23:19 (Keso).
 
0 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
dani_os kaže...
mzopg kaže...
gmit kaže...
mzopg kaže... 

Jedino što pazim je da nakon što završi pranje iskljući se iz utičnice, navodno je to pametno za zaštitu elektronike koja je jako osjetljiva na strujne udare i oscilacije. Je li to točno ne znam, ali ima logike, a doma mi je i sva fina tehnika na UPS-ovima i prema zapisima vidim da dnevno bude i po nekoliko ozbiljnijih strujnih oscilacija, posebno kad krene sezona hlađenja i grijanja. Pa eto možda nije loš savjet i drugima.

 

tako to izgleda kad covjek postane rob svojim uredjajima... kakve jebene oscilacije i vadjenja iz uticnice?

 

 Prije nego čovjek bubne glupost uvijek je dobro prvo se malo educirati. Postoji nešto što se zove prenapon, može biti uzrokovan vanjskim faktorom (grmljavina - udar munje) ili unutrašnjim neispravan uređaj, kratki spoj, greška u instalaciji... sve to može uzorokvati stvaranje prenapona koji "putuje" strujnim krugom/mrežom i oštećuje elektroniku. Ti prenaponi mogu biti jako mali i ne moraju odjednom "uništiti" uređaj, ali mogu mu nanijeti štetu i skratiti vijek trajanja.

 

Ne smatram da je vađenje utičnice iz struje nikakvo robovanje, jer je to radnja od 5sek., prije nego staviš robu na pranje uključiš utičnicu u struju, kada mašina završi pranje prije nego izvadiš robu isključiš utičnicu. Naravno da nećeš to raditi za sve uređaje u kući, to bi bilo blesavo, njih se može jednostavno spojiti na prenaponsku zaštitu. Može se i mašina spojiti, ako je nekome ova radnja prekomplicirana.

 

Evo i malo edukativnog štiva, za buduću kvalitetniju konverzaciju:

http://www.elis.hr/wp-content/uploads/2011/07/c-zastita-od-munje-i-zastita-od-prenapona.pdf

https://www.statefarm.com/simple-insights/residence/are-power-surges-damaging-your-electronics

https://www.alsplumbing.com/power-surges-damage-ac-appliances-electronics-devices/

https://www.maketecheasier.com/power-cuts-surges-harm-pc/

 

 

 kolka je vjerojatnost da ce ti se tak sta desit?

 Poprilično velika.

 

Prije par dana tu kod nas krene jaka kiša, u jednom trenu udari negdje blizu munja, samo jednom. Sutra saznam da je u cijeloj maloj zgradi pored nas izgorila hrpa uređaja, prvenstveno elektronika poput rutera i računala.

 

Poznavajući kakve su el. instalacije u velikom broju zgrada, bez pravilnog uzemljenja, sa starim tromim osiguračima bez fidovke... i onda se ubaci 2-3 klime i eto ti izvora strujnih prenapona.

 

https://www.naturalhandyman.com/iip/infelectrical/infsurge.html

 

https://www.esfi.org/resource/surge-and-protect-413

11 godina
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

dobro je meni rekao serviser kada sam pitao koju mašinu da kupim:"Na kraju će ti i jeftinu i skupu razvaliti kamenac.Uzmi onu koja ima 5 godina garancije"

Sva znanost sažeta u dvije rećenice.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

mnijem da se natežete ni oko čega. vešmašina je poput auta ili ... čovjeka. ako se održava i njome suptilo rukuje, trajat će u nedogled. kao što napisah, moja gorenjka (wa 74163) je već dulje od 10 godina u redovnom pogonu (uglavnom jednom tjedno, doduše - za mene dovoljno) ali:

 

- svako pranje je punim do vrha (neovisno o kilaži - zapremina je bitna - veš nije težak), bez nerazumnog nasilja i naguravanja k'o u japanskoj podzemnoj;

- prije umetanja veša u bubanj ide izravno detergent (2x; jedan za šareno, jedan za bijelo) u jastučićima (dm-ov brand) ili tekući faks - nikad prašak i nikad u ladicu;

- u svako pranje, u pretinac za ulaz vode, ide dm-ova tableta za omekšavanje vode/sprječavanje kamenovanja;

- nikad omekšivač, samo bijeli 9% ocat (najjeftiniji, iz lidla);

- sve (miješam sav veš, ne odvajam niš) perem na 60;

- ljeti centrifuga na 1200, zimi (kad se suši u kući) na 1600;

- jednom mjesečno očistim filtar od linjavčevog (vuf-vuf) krzna (većina ionako prođe i izađe van bez frke).

- tu i tamo, kad se pojavi opaka mrlja, pošpricam predmetnu prije pranja dm-ovim sprejem za pretpranje.

 

- odvod u zid pa u hanalizacionu cef.

 

- u šahtu je, dodatno, elektronička naprava za smanjenje kamenca u vodi + reduktor tlaka (na 4).

 

veš se opere k'o beba, mekan je i miriše na svježinu. i nit' brige, nit pameti. još uvijek (kuc o drfce).

 

dakle, ako brinete o vešmašini (bilo kojoj: starci imaju neki beko jeftilen, jednostavan i fool proof, i jednako radi k'o urica uz jednako postupanje) ili zapravo bilo čemu (predmet ili živo biće), nema frke. ako ne - znate već.

 

- napomena: kad nestane vode, uobičajeno je da po dolasku u cijevi navali majka zemlja. tad otšarafim zidni dovod i očistim ulaznu mrežicu prije pranja no većinu prije ispustim kroz pipe.

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.10.2019 19:51 (Ajar).
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Ajar kaže...

mnijem da se natežete ni oko čega. vešmašina je poput auta ili ... čovjeka. ako se održava i njome suptilo rukuje, trajat će u nedogled. kao što napisah, moja gorenjka (wa 74163) je već dulje od 10 godina u redovnom pogonu (uglavnom jednom tjedno, doduše - za mene dovoljno) ali:

 

- svako pranje je punim do vrha (neovisno o kilaži - zapremina je bitna - veš nije težak), bez nerazumnog nasilja i naguravanja k'o u japanskoj podzemnoj;

- prije umetanja veša u bubanj ide izravno detergent (2x; jedan za šareno, jedan za bijelo) u jastučićima (dm-ov brand) ili tekući faks - nikad prašak i nikad u ladicu;

- u svako pranje, u pretinac za ulaz vode, ide dm-ova tableta za omekšavanje vode/sprječavanje kamenovanja;

- nikad omekšivač, samo bijeli 9% ocat (najjeftiniji, iz lidla);

- sve (miješam sav veš, ne odvajam niš) perem na 60;

- ljeti centrifuga na 1200, zimi (kad se suši u kući) na 1600;

- jednom mjesečno očistim filtar od linjavčevog (vuf-vuf) krzna (većina ionako prođe i izađe van bez frke).

- tu i tamo, kad se pojavi opaka mrlja, pošpricam predmetnu prije pranja dm-ovim sprejem za pretpranje.

 

- odvod u zid pa u hanalizacionu cef.

 

- u šahtu je, dodatno, elektronička naprava za smanjenje kamenca u vodi + reduktor tlaka (na 4).

 

veš se opere k'o beba, mekan je i miriše na svježinu. i nit' brige, nit pameti. još uvijek (kuc o drfce).

 

dakle, ako brinete o vešmašini (bilo kojoj: starci imaju neki beko jeftilen, jednostavan i fool proof, i jednako radi k'o urica uz jednako postupanje) ili zapravo bilo čemu (predmet ili živo biće), nema frke. ako ne - znate već.

 

- napomena: kad nestane vode, uobičajeno je da po dolasku u cijevi navali majka zemlja. tad otšarafim zidni dovod i očistim ulaznu mrežicu prije pranja no većinu prije ispustim kroz pipe.

 

 Upravo čitam ovo tvoje boljoj polovici na glas.

 

Ubacujem povremeno : "Jel ti to radiš ?" rečenicu.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
16 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Ajar kaže...

- prije umetanja veša u bubanj ide izravno detergent (2x; jedan za šareno, jedan za bijelo) u jastučićima (dm-ov brand) ili tekući faks - nikad prašak i nikad u ladicu;

- u svako pranje, u pretinac za ulaz vode, ide dm-ova tableta za omekšavanje vode/sprječavanje kamenovanja;

- nikad omekšivač, samo bijeli 9% ocat (najjeftiniji, iz lidla);

- tu i tamo, kad se pojavi opaka mrlja, pošpricam predmetnu prije pranja dm-ovim sprejem za pretpranje.

 

 

 

Eh, vidiš, a mene zanima koja to sredstva točno koristiš, da ih mogu potražiti u DMu. Ove žute, hvala, a bilo bi super kad biš im naveo i cijenu... :)

 

DarthMarkus kaže...

 Upravo čitam ovo tvoje boljoj polovici na glas.

 Ubacujem povremeno : "Jel ti to radiš ?" rečenicu.

 

Samo pričekaj da ona tebi počne čitati upute iz Glorije ili nečeg već, 'kako zadovoljiti ženu', sa usputnim pitanjima.
Nemoj se u drek uvaljivati bez veze, prihvati se posla :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
15 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Father_Dougal kaže...

Eh, vidiš, a mene zanima koja to sredstva točno koristiš, da ih mogu potražiti u DMu. Ove žute, hvala, a bilo bi super kad biš im naveo i cijenu... :)

 

 kak se ono zove njihova marka ... "denk mit". nije problem pronaći na polici. detergent je "waschmittel" (plastična kutija nalik ostalima), tablete su "anti kalk tabs" (za vešmašine, kartonska kutija - ne za suđe; postoji i prašak ali tableta je bolja), sprej je "vorwaschspray" (bijela boca, velika). iznimno maštoviti nazivi.  detergent je jeftiniji (i kutija sadrži više komada) od ostalih, tableta ima više od 52 (= tjedana) u kutiji, a sprej je oko 10 ćn. sve skupa je cjenovno pljuga (u odnosu na raskokodakane "marke") a radi fenomenalno. pretpostavljam da je to zbog toga jer uzimaju u obzir tvrdoću vode u nas (koja je opaka - kamenca k'o u priči). jebga, najbolje se pere u kišnici no ako je raspolaganju samo pipuša (savinjon), valja je zajebat. čitav štos s pranjem je samo u vodi. svi detergenti (a i paste za zube) su zapravo i uglavnom jednaki (osim mirisa i još nekih nebitnih dodataka). kad živiš sam, svašta naučiš a i kompletan sustav drastično pojeftini uz bolji učinak. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Ajar kaže...

mnijem da se natežete ni oko čega. vešmašina je poput auta ili ... čovjeka. ako se održava i njome suptilo rukuje, trajat će u nedogled. kao što napisah, moja gorenjka (wa 74163) je već dulje od 10 godina u redovnom pogonu (uglavnom jednom tjedno, doduše - za mene dovoljno) ali:

 

- svako pranje je punim do vrha (neovisno o kilaži - zapremina je bitna - veš nije težak), bez nerazumnog nasilja i naguravanja k'o u japanskoj podzemnoj;

- prije umetanja veša u bubanj ide izravno detergent (2x; jedan za šareno, jedan za bijelo) u jastučićima (dm-ov brand) ili tekući faks - nikad prašak i nikad u ladicu;

- u svako pranje, u pretinac za ulaz vode, ide dm-ova tableta za omekšavanje vode/sprječavanje kamenovanja;

- nikad omekšivač, samo bijeli 9% ocat (najjeftiniji, iz lidla);

- sve (miješam sav veš, ne odvajam niš) perem na 60;

- ljeti centrifuga na 1200, zimi (kad se suši u kući) na 1600;

- jednom mjesečno očistim filtar od linjavčevog (vuf-vuf) krzna (većina ionako prođe i izađe van bez frke).

- tu i tamo, kad se pojavi opaka mrlja, pošpricam predmetnu prije pranja dm-ovim sprejem za pretpranje.

 

- odvod u zid pa u hanalizacionu cef.

 

- u šahtu je, dodatno, elektronička naprava za smanjenje kamenca u vodi + reduktor tlaka (na 4).

 

veš se opere k'o beba, mekan je i miriše na svježinu. i nit' brige, nit pameti. još uvijek (kuc o drfce).

 

dakle, ako brinete o vešmašini (bilo kojoj: starci imaju neki beko jeftilen, jednostavan i fool proof, i jednako radi k'o urica uz jednako postupanje) ili zapravo bilo čemu (predmet ili živo biće), nema frke. ako ne - znate već.

 

- napomena: kad nestane vode, uobičajeno je da po dolasku u cijevi navali majka zemlja. tad otšarafim zidni dovod i očistim ulaznu mrežicu prije pranja no većinu prije ispustim kroz pipe.

 

 Tek sad vidjeh koliko je cesto koristis ,mislim da bi i meni trajalo min 15 goina,mislim da kod mene i do 3 masine dnevno znaju otic,4 zene doma,veša i kose ne sve strane!

AUDIOFIL
15 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
volegradele kaže...

4 zene doma

 moja sućut.  (al ja nemam ni jednu pa smo samo statistički obojica nadrapali)

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.11.2019 13:37 (Ajar).
16 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Ajar kaže...
volegradele kaže...

4 zene doma

 moja sućut.  (al ja nemam ni jednu pa smo samo statistički obojica nadrapali)

Evo, ja ću dodati tri :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
mzopg kaže...

 kolka je vjerojatnost da ce ti se tak sta desit?

 Poprilično velika.

 

Prije par dana tu kod nas krene jaka kiša, u jednom trenu udari negdje blizu munja, samo jednom. Sutra saznam da je u cijeloj maloj zgradi pored nas izgorila hrpa uređaja, prvenstveno elektronika poput rutera i računala.

 

Poznavajući kakve su el. instalacije u velikom broju zgrada, bez pravilnog uzemljenja, sa starim tromim osiguračima bez fidovke... i onda se ubaci 2-3 klime i eto ti izvora strujnih prenapona.

 

https://www.naturalhandyman.com/iip/infelectrical/infsurge.html

 

https://www.esfi.org/resource/surge-and-protect-413

 Najbolje je ubaciti odvodnik prenapona za cijelu kuću, trošak za to je nekih 1000 kuna, a pokrije ti cijeli dom i nemaš briga s milijun produžnih i slično.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
14 godina
neaktivan
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Koja su iskustva sa perilicom   Gorenje WA844 ( 5 godina garancije 3400kn ) ? Na prvi pogled ima super displej i kotačić. Na prvi dodir displej se savije 3 milimetra pa se stvara dojam da su materijal i izrada  jeftini i loši . Ova zadnja mi je Indesit stariji model bez displeja 8kg 1200 o/m . Ležajevi jednom zamjenjeni i nakon 2g opet su glasni, a i kućište je trulo pa mi treba nova perilica. Treba mi  neka od 8kg, 1200 o/m  sa 5g garancije i sa velikim blještavim displejem i blještavim kotačićem (Samsung možda ? ) i da nije skuplja od onog  WA844 .

shit happens too often
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice