Kuo: Tijekom 2020. tri iPhonea s OLED zaslonima, 5

poruka: 10
|
čitano: 2.969
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kuo: Tijekom 2020. tri iPhonea s OLED zaslonima, 5".
12 godina
offline
Kuo: Tijekom 2020. tri iPhonea s OLED zaslonima, 5

Uz 5,4-inčni model i sve najavljene novosti u iOS 13, ostanak u Appleovom ekosustavu se vise ne cini toliko los. Nazalost Googlove aktivnosti oko Androida (osakacivanje funkcionalnosti, ignoriranje korisnika i sveopci kaos) i Pixela (izbacivanje front faceing zvucnika i vracanje bezela) samo potvrduju gornju ideju. U svakom slucaju, jesen ce biti vruca.

Moj PC  
1 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kuo: Tijekom 2020. tri iPhonea s OLED zaslonim

Dobar pokušaj... ;)

12 godina
offline
Re: Kuo: Tijekom 2020. tri iPhonea s OLED zaslonim
Posmatrač kaže...
kerum kaže...

Uz 5,4-inčni model i sve najavljene novosti u iOS 13, ostanak u Appleovom ekosustavu se vise ne cini toliko los. Nazalost Googlove aktivnosti oko Androida (osakacivanje funkcionalnosti, ignoriranje korisnika i sveopci kaos) i Pixela (izbacivanje front faceing zvucnika i vracanje bezela) samo potvrduju gornju ideju. U svakom slucaju, jesen ce biti vruca.

 O cemu ti lupetas? osakacene mogucnosti androida u odnosu na ios? Hehhehehehe dobar vic ;) Reci da si fanboy i sve 5... Nece ti se niko smijati. Naglas ;)

Citaj s razumijevanjem. Google konstantno uklanja postojece mogucnosti kako verzije Androida rastu te polako ali sigurno zatvara ekosustav, a ubacuje gluposti. Jednako tako je objektivna cinjenica da Appple u IOS 13 planira izbaciti hrpu dobrih  pa cak i izvrsnih stvari, mozda najvise do sada u odnosu na prijasnje verzije te ce se time konacno ozbiljno pribliziti Androidu. Ako nakon sto procitas ovo jos uvijek tvrdis da je IOS smece, onda si upravo ti ovca, samo iz Android tabora.

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kuo: Tijekom 2020. tri iPhonea s OLED zaslonim

Ja ne znam da li se ti zahebavaš ili to ozbiljno.

"Sign in with Apple (unique Apple ID)" + touch/face ID? Daj razmisli malo, koje bi to stvarne prednosti bile nad postojećim. Tako hebeni fićr da im je prodaja pala globalno.

 

"Automatic Dark Mode"? ROFL pa u Androidu čitav GUI možeš promijeniti kako želiš. Imam na Xiaomiju taj drek i više me iritira nego li mi "pomaže".

 

"Optimized Battery Charging" - must be kidding. Firma koja ti je usporaval čitav uređaj kako bi te natjerala da kupiš novi, a sve "kako bi sačuvala bateriju". I specijalni preskupi quick-charge punjač kojeg moraš posebno kupiti.

Jbt, samo za fucking "lightning" moraš kupiti gro preskupih adaptera da bi se mogao upariti sa bilo čim... (a sad će ga još maknuti)
Itd.

 

Gle, većinu tih stvari Android već ima ili su nepotrebne (traženje dlake u jajetu).

Samo Siri nije G. Assistentu do koljena; već to je dovoljan razlog da danas izbjegneš preskupi iGadget.

 

Ono što se možemo kladiti je da će ti se s IOS13 postojeći mob usporiti kako bi što prije kupio novi.


Dodatno, kako stvari za sad stoje, iPhone će se ubuduće prodavati samo u USA i to bez 5G. Pa ti imaj, kako ono, "Apple sign in" i "Apple wallet".

 

"Google konstantno uklanja postojece mogucnosti" - koje to, možda Integrated Android Messages, Instant Tethering ili Send to Device (Send tab to self) u Chromeu? Odn. svakom uređaju globalno, ako nije iDrek - jer Chrome, ako već nije izbačen iz Apple kaveza pardon "ekosustava", i dalje je samo skin na Safariju.

 

"Google polako ali sigurno zatvara ekosustav" - kaže Apple fanboy. Jbt, može li Appleov ekosustav opće biti zatvoreniji (...ad acta što ga koristi samo <12% korisnika)?

 

Koje to "gluposti" Google ubacuje?

12 godina
offline
Re: Kuo: Tijekom 2020. tri iPhonea s OLED zaslonim
Posmatrač kaže...

 Promaklo mi ovo... Znaci nisi toliko slijep da priznas da je IOS jos uvijek daleko iza Androida.... Ajd barem nesto ;)

Nije daleko iza Androida, ali da je Android jos uvijek bolji, to stoji. Nisam ovca koja guta govna koja se serviraju i jos kaze hvala (poput mnogih iz Apple ali i Android tabora) nego nastojim objektivno sagledati feature koje nude obje strane i odvagnuti sto najvise odgovara za moj use case. Takoder Apple proizvode nikada ne bih kupio (kao sto sam se na ovom forumu vec jednom izjasnio), nego sam u situaciji da ih mogu dobiti BESPLATNO preko firme. Zato sto je to sluzbeli mobitel, zabranjeno je rootati ga ili se zajebavati s custom ROM-ovima (u slucaju Androida) tako da je za moj use case i Android limitiran u odnosu na puni potencijal. Osim toga, kada sazrijes, neke djecje zabavice/sitnice ti prestanu biti vazne, a vecinu Googlovih servisa mozes koristiti i na iOS-u.

Moj PC  
4 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Kuo: Tijekom 2020. tri iPhonea s OLED zaslonim
kerum kaže...
Posmatrač kaže...

 Promaklo mi ovo... Znaci nisi toliko slijep da priznas da je IOS jos uvijek daleko iza Androida.... Ajd barem nesto ;)

Nije daleko iza Androida, ali da je Android jos uvijek bolji, to stoji. Nisam ovca koja guta govna koja se serviraju i jos kaze hvala (poput mnogih iz Apple ali i Android tabora) nego nastojim objektivno sagledati feature koje nude obje strane i odvagnuti sto najvise odgovara za moj use case. Takoder Apple proizvode nikada ne bih kupio (kao sto sam se na ovom forumu vec jednom izjasnio), nego sam u situaciji da ih mogu dobiti BESPLATNO preko firme. Zato sto je to sluzbeli mobitel, zabranjeno je rootati ga ili se zajebavati s custom ROM-ovima (u slucaju Androida) tako da je za moj use case i Android limitiran u odnosu na puni potencijal. Osim toga, kada sazrijes, neke djecje zabavice/sitnice ti prestanu biti vazne, a vecinu Googlovih servisa mozes koristiti i na iOS-u.

 Okreces pricu na drugu stranu. Niko to ne spori kupi sta hoces tvoja stvari ali izjava da gogle izbacuje nesto i zatvara eko sistem je poptuno blesava. Sta to izbacuje i kako zatvara eko sistem? To nikako da kazes.... Pun je forum floskula tog tipa ali niko da kaze sta to konkretno gogle radi da je ios otvoreniji i bolji....Plus stvari koje gore nabrojah a u vezi tvoje izjave da google ne slusa korisnika cime impliciras da apple slusa.... 

12 godina
offline
Re: Kuo: Tijekom 2020. tri iPhonea s OLED zaslonim
Zechina kaže...

Ja ne znam da li se ti zahebavaš ili to ozbiljno.

"Sign in with Apple (unique Apple ID)" + touch/face ID? Daj razmisli malo, koje bi to stvarne prednosti bile nad postojećim. Tako hebeni fićr da im je prodaja pala globalno.

 

"Automatic Dark Mode"? ROFL pa u Androidu čitav GUI možeš promijeniti kako želiš. Imam na Xiaomiju taj drek i više me iritira nego li mi "pomaže".

 

"Optimized Battery Charging" - must be kidding. Firma koja ti je usporaval čitav uređaj kako bi te natjerala da kupiš novi, a sve "kako bi sačuvala bateriju". I specijalni preskupi quick-charge punjač kojeg moraš posebno kupiti.

Jbt, samo za fucking "lightning" moraš kupiti gro preskupih adaptera da bi se mogao upariti sa bilo čim... (a sad će ga još maknuti)
Itd.

 

Gle, većinu tih stvari Android već ima ili su nepotrebne (traženje dlake u jajetu).

Samo Siri nije G. Assistentu do koljena; već to je dovoljan razlog da danas izbjegneš preskupi iGadget.

 

Ono što se možemo kladiti je da će ti se s IOS13 postojeći mob usporiti kako bi što prije kupio novi.


Dodatno, kako stvari za sad stoje, iPhone će se ubuduće prodavati samo u USA i to bez 5G. Pa ti imaj, kako ono, "Apple sign in" i "Apple wallet".

 

"Google konstantno uklanja postojece mogucnosti" - koje to, možda Integrated Android Messages, Instant Tethering ili Send to Device (Send tab to self) u Chromeu? Odn. svakom uređaju globalno, ako nije iDrek - jer Chrome, ako već nije izbačen iz Apple kaveza pardon "ekosustava", i dalje je samo skin na Safariju.

 

"Google polako ali sigurno zatvara ekosustav" - kaže Apple fanboy. Jbt, može li Appleov ekosustav opće biti zatvoreniji (...ad acta što ga koristi samo <12% korisnika)?

 

Koje to "gluposti" Google ubacuje?

 

Sign in with Apple (unique Apple ID) je jedna od najboljih stvari koju su predstavili. Kada god mogu koristim sign in with Google jer je neopisivo lakse od koristenja jedinstvene lozinke od +30 kriptickih znakova za svaki servis (ne zelim placati razne servise za pohranu lozinki vec koristim open source rjesenje). Ovo je isti princip, ali dignut za jos jednu ljestvicu jer mozes koristiti disposable e-mail adrese koje ne otkrivaju nista o tebi, a sve ti stize filtrirano u inbox (u slucaju proslijedivanja tvoje adrese trecim stranama, samo je ugasis).

 

Automatic Dark Mode u Androidu ne postoji niti ce postojati sa verzijom Q. 3rd party aplikacije ne racunam, ovakav feature mora biti ugraden u OS. Osim toga prebacivanje s aplikacije na dark modu izaziva flickering ukoliko je izbrisana iz cachea. Samsung je dark mode izvrsno rijesio, ali OneUI nije stock Android.

 

Optimized Battery Charging zvuci kao gimmick, zanimljivo je da si ga izdvojio iz liste od 25 funkcionalnosti. Sto se nisi osvrnuo na find my offline device, napredni video editing, pristup lokaciji (opcenito iPhone vec godinama ima puno bolji permission management), Lyricse za vrijeme sviranje pjesme (meni osobno killer feature), prebacivanje s raznih Wi-Fi AP-a direktno iz kontrolnog centra (sto se BTW u Q izbacuje). Cinjenica je da imaju hrpu gluposti poput animojija, ali lista korisnih funkcionalnosti koji planiraju za iOS 13 je pozamasna.

 

Novi iPhone definitivno necu uzeti (besplatno) ukoliko ne bude imao USB-C, to je jedna od iritantnijih stvari koju forsiraju godinama.

 

Samo ovca moze izjaviti da ce se iPhone prodavati samo u USA. Ne vidim nikakvu potrebu ovakvog lupetanja ni sto ono pridoprinosi raspravi.

 

iOS 13 nece usporiti nista jer svake 3 godine imam pravo na besplatni mobitel po izboru. Ako je vjerovati Apple-u, nakon negativne reakcije javnosti su se potrudili optimizirati OS.

 

Samo Siri nije G. Assistentu do koljena -> apsolutno se slazem. Cak i dodajem Google Maps su valjda pola desetljeca ispred Apple Mapsa, ali moras priznati da bi augmented reality u street viewu bilo dobrodoslo poboljsanje. BTW mozes koristiti Google asistent na iOS-u (nije da koristim i jedan od njih).

 

Kada si se vec uhvatio Chromea, sto nisi spomenuo osakacivanje Ad blockera koje planiraju. To je najvaznija stvar kod web preglednika danas. Kod Androida ako zelis efikasno uklanjanje reklama, idealno je koristiti hosts datoteku, za sto je potrebno otkljucati bootloader cime gubis Google pay. Zato volim Operu koja imas blokiranje reklama u browseru, a i Safari se razvija u tom smjeru dok ce Google tu uvijek raditi protiv korisnika. Dodaj tome najnovije gloposti koje rade sa Photos i Driveom.

 

Imam osjecaj da se programeri u Googleu igraju pa sto se primi (tj svidi nekome gore, a ne korisnicima), nedostaje kohezija medu odjelima i zajednicka vizija kamo ici, a to se itekako osjeti. Zelis primjere? Inbox, hrpa (ugasenih) messaging aplikacija. Zadnjih 5 godina pokusavaju "napraviti" IM platformu kako bi konkurirali iMessage-u, a rezultat je groblje propalih pokusaja i trziste prepusteno WhatsAppu. Sada su se ohrabrili kada su ih operateri ostavili na cjedilu s RCS i guraju ga sami (od jucer), ali cini mi se da je tu cijeli rat vec izgubljen jer se nitko nece maknuti sa WhatsAppa gdje se vec svi kontakti nalaze.

 

Direktni fail kod Androida u zadnjih godinu dana (ima ih vise, ali ne da mi se predugo razmisljati):

- dark mode koji Googlove aplikacije implementiraju van guidelinesa te opcenito ignoriranje guidelinesa po pitanju UI

- idiotizam sa premjestanjem sata u notifikacijskoj traci na vrhu te limitiranje broja notifikacija na max 4

- 2 godine pokusaja gesture navigacije koja i u Q betama djeluje kao polu dovrsena funkcionalnost

- 5 godina pokusaja rjesavanja problema nadogradnji. dobili smo puno obecanja, ali su problemi jos uvijek tu (nada zivi da ce Q barem sigurnosne nadogradnje rijesiti)

- limitiranje Cerberusa, Taskera, ITTT i ostalih naprednih aplikacija kroz gasenje API-a i limitiranje pristupa dijelovima OS-a potrebnima za rad

- ostali primjeri su navedeni ranije u tekstu 

 

I jos jednom za one koji ne citaju s razumijevanjem: nije Android zatvorenij od iOS-a, ali novije verzije Androida definitivno jesu od starijih. Odnosno vidljiva je negativna promjena u Googleovom pristupu.

 

A sada idem raditi, vec sam i previse vremena izgubio na raspravu s ljudima zatvorenih umova.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.6.2019 11:21 (kerum).
6 godina
neaktivan
offline
Kuo: Tijekom 2020. tri iPhonea s OLED zaslonima, 5

Dark mode ce biti i na razini cijelog os-a i svih poluparnijih third party appova kad dode, nece biti nefunkcionalna šalata ko na androidu.

 

iOS 12 je digao iz mrtvih ip6 i 5s po brzini tak da...

 

Optimizirano punjenje, nis posebno, pauzirat ce tu i tamo overcharging, tj napunit ce preko noci bateriju do 80% pa pred jutro do kraja, da se stedi baterija i dulje traje...

 

Serete bezveze.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Kuo: Tijekom 2020. tri iPhonea s OLED zaslonim
2008 - Nokia N85, prvi Amoled displej.
2009 - Samsung i7110 drugi amoled displej, pa do dan danas sve serije Galaxy S, i mnoge druge imaju isključivo Amoled, odnosno Super Amoled.
2020 Prvi GejFon sa Amoled ekranom, i to je nešto revolucionarno? Hahahahahaha...
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kuo: Tijekom 2020. tri iPhonea s OLED zaslonim
kerum kaže... 

Kada god mogu koristim sign in with Google jer je neopisivo lakse od koristenja jedinstvene lozinke od +30 kriptickih znakova za svaki servis (ne zelim placati razne servise za pohranu lozinki vec koristim open source rjesenje).

 Upravo tako. Ne moraš koristiti 3rd party riješenje, imaš Google Authenticator. Za većinu stvari ti je dovoljan Chrome vulgaris pass manager.

 

kerum kaže... 

Ovo je isti princip, ali dignut za jos jednu ljestvicu jer mozes koristiti disposable e-mail adrese koje ne otkrivaju nista o tebi, a sve ti stize filtrirano u inbox (u slucaju proslijedivanja tvoje adrese trecim stranama, samo je ugasis).

 Pa možeš pridružiti osnovnom Google accountu temp e-adresa koliko želiš. Nije to Apple pa da kad ti hakiraju jednu, ostaneš bez svih uređaja.

 

kerum kaže... 

3rd party aplikacije ne racunam, ovakav feature mora biti ugraden u OS.

  Ovo neću komentirati. Sad znam zašto guraju sve moguće stvari u OS (ne samo Apple).

Kak si živio sve ove godine bez "u OSu obaveznog dark moda"? 

 

kerum kaže... 

 

> Optimized Battery Charging zvuci kao gimmick, zanimljivo je da si ga izdvojio iz liste od 25 funkcionalnosti.

 

Uz sav taj trud za odgovor, samo pokazuješ koliko si površan (ili paranoičan).
Nisam ništa "izdvojio" - krenuo sam istim redom od početka, s tvog linka (prve 3 stavke) kako je i prikazano. I odustao jer je besmisleno - školski primjer flame clickbait članka.

 

 

> Sto se nisi osvrnuo na find my offline device, napredni video editing, pristup lokaciji (opcenito iPhone vec godinama ima puno bolji permission management), Lyricse za vrijeme sviranje pjesme (meni osobno killer feature), prebacivanje s raznih Wi-Fi AP-a direktno iz kontrolnog centra (sto se BTW u Q izbacuje). ... lista korisnih funkcionalnosti koji planiraju za iOS 13 je pozamasna.

 

"Find my offline device" - LOL, dok nemam azheimera, platit ću da nemam tu "mogućnost". Ne trebam ja biti Merkel da me špijaju, dosta je znati da živiš u Vasinoj vukojebini pa da ti nije svejedno. Za ukradeni mobitel -  a gle, lociraš ga ili blokiraš daljinski i iz Androida. Nego, čemu bi ono trebao služiti IMEI?

 

Daj me ne hebi, sad ćeš ti koristiti "napredni video editing" na mobitelu (...gdje i dalje moraš imati crnomagijski ritual da si postaviš svoj privatni MP3 ringtone). Ajd, bar nisi Instagram spomenuo.

Sorry, ali tu me podsjećaš na one krkane koji, zbog premalog ekrana i vlastitih gabarita, škilje i nemušto prčkaju krumpirima od prstiju po masnom malom ekranu i4 / i5 (koji je još, u pravilu, napuknuti "neuništiv" ajfon gorilla glass)... "ali to je ajfom, buraz".

"Lyrics" :D (vjerojatno još jedan feature koji "mora biti ugraden u OS.")... Gle, čak i da sam karaoke majstor poput tebe, stavio bi si neki alat/apk po izboru. Primjerice, predinstalirani Shazam na koji ljudi onaniraju sam odmah izbrisao. Npr koristim (predinstalirani?) "Mi Remote" za TV itd, ali ne vjerujem da ga svi žele predinstaliranog, kamo li kao dio OSa.

...

Nema tih fićra IOS13 koji mogu opravdati besmisleno preskup, anakrono zatvoren uređaj, koji u pravilu tehnološki zaostaje za konkurencijom, + vara svoje vjerne kupce i radi od njih budale*.
Dok su to još bili uređaji vrhunske minimalističke estetike, superiorne kvalitete (i kontrole kvalitete), a konkurencija šarala, imalo je to donekle smisla.

 

*Evo ti aktualno za Macbooke, uvalili priču o "specijalnom materijalu" za "ultratanke tipke", dok nije ispalo da tipke vrlo brzo otkazuju a spec. materijal je fuckin' nylon. Jeftina folija koja sa "Apple" potpisom košta 50x previše. ...Ali će imati IOS13 kad se to sve objedini, valjda (OS X i iOS), pa se "isplati".
Ajd, konačno su se bar ispričali (makar tragedija traje već 2 godine!).

 

Ne palim se na estetiku, mobiteli su za mene alat, ali ovo prvo sa notchem pa onda grbama (nadolazeći modeli) stvarno izgleda kao neki dio iz radione. I onda ti još stave animirano govno nasred da ne bi bilo sumnje što misle o korisnicima.

 

 

> Novi iPhone definitivno necu uzeti (besplatno) ukoliko ne bude imao USB-C, to je jedna od iritantnijih stvari koju forsiraju godinama.

 

USB-C: Ista stvar kao i s NFC itd: kad ćemo mi ostali imati 5G, ajfonaši će to slaviti kao fićr sa 1-2 godine zakašnjenja. Blago si ga tebi kad dobivaš besplatno ajfone, ne želim znati kontekst ali puno tog objašnjava.

 

 

> Samo ovca moze izjaviti da ce se iPhone prodavati samo u USA. Ne vidim nikakvu potrebu ovakvog lupetanja ni sto ono pridoprinosi raspravi.

 

Samo ovca ne razumije da ban Huaweija u USA neće zaustaviti daljnji pad korištenja ajfona. Ako još Trump uskoro (G20, za 10 dana) digne carine za dodatnih 300 milijardi robe iz Kine (kao što je najavio), to će a) dodatno poskupiti preskupi iPhone 2) uzrokovati kontra-ban + taxes od Kine (6,5 milijuna uređaja za Q1 2019 samo Kina). 
Kako stvari (za sad) stoje, čitav svijet osim Amerike i iPhonea će imati 5G bar 1-2 godinu ranije, tako da će čak i "magični" Apple iPhone postati sprdnja, globalno.

FYI: polovica iPhonea se prodaje u USA, drugo najveće tržište je Kina. Pa ti računaj:

Granica isplativosti prodaje mobitela globalno je cca 15% (za ostale proizvođače), iPhone je već neko vrijeme ispod te granice (i još s negativnim trendom). Apple ima spec. poslovni model, tako da je isplativost globalne proizvodnje (+supporta itd) negdje oko 5-6% (gotovo pa da je siguran), ali big ALI: nadolazeća recesija to može srušiti u 3-6 mjeseci.
Pojednostavljeno: neformalno ali stvarno, u roku od 1,5 godine se može desiti da iPhone bude USA ekskluzivan "standard" (+ stari korisnici, i ovi što ga dobivaju "besplatno").

 

> iOS 13 nece usporiti nista jer svake 3 godine imam pravo na besplatni mobitel po izboru.

 

Ma zato nam i dobro ide, rvacka je zemlja čudesa. Ti, ATJ Lučko i još pola milje branitelja + nadolazeći nam iz susjedne države.

Predlažem da se novi ajfon od države podijeli i desecima tisuća PTSP Oluja umirovljenika, treba im.

Jer, kako će ih inače Klemm, Vaso, Crnoja i ostala Medveđa ekipa brzo locirati i mobilizirati bez "Find my offline device"?

 

 

>  Samo Siri nije G. Assistentu do koljena -> apsolutno se slazem. Cak i dodajem Google Maps su valjda pola desetljeca ispred Apple Mapsa, ali moras priznati da bi augmented reality u street viewu bilo dobrodoslo poboljsanje. BTW mozes koristiti Google asistent na iOS-u (nije da koristim i jedan od njih).

"Samo" Siri, samo Maps... (...gMail, gDrive, gDocs, YouTube+Stadia uskoro)...

AI je jezgra, budućnost (odn. već sadašnjost) smart-uređaja.

 

Offtopic, ali: par puta sam pročitao da je neki kineski "maps" (Baidu Maps?) bitno bolji i od Google&Binga&Apple zajedno. Sad hebiga, ljepota je u oku promatrača, a ovdje ne možeš doći do pravih informacija.  

 

 

> Kada si se vec uhvatio Chromea, sto nisi spomenuo osakacivanje Ad blockera koje planiraju. To je najvaznija stvar kod web preglednika danas. Kod Androida ako zelis efikasno uklanjanje reklama, idealno je koristiti hosts datoteku, za sto je potrebno otkljucati bootloader cime gubis Google pay. Zato volim Operu koja imas blokiranje reklama u browseru, a i Safari se razvija u tom smjeru dok ce Google tu uvijek raditi protiv korisnika.

 

Imaš Chromium (npr Kiwi: ad blocker + night mode); naravno i Operu, Firefox, Brave, Dolphin... a navodno i Edge uskoro dolazi ;)

Za ajfon imaš samo skinove istih imena na Safariju.

 

 

> Dodaj tome najnovije gloposti koje rade sa Photos i Driveom.

 

Meh, meni je to ok - ne da mi se u detalje ali to pozdravljam. Sinhronizacija itd je bila prekaotična za moj ukus. Fotki naprosto imaš previše; ono, samo da mi još mailove ne utrpaju u gdrive folder.
Žao mi je da više nema Picasse, makar je prije nisam koristio - sad bi dobro došla.

 

 

> Imam osjecaj da se programeri u Googleu igraju pa sto se primi (tj svidi nekome gore, a ne korisnicima), nedostaje kohezija medu odjelima i zajednicka vizija kamo ici, a to se itekako osjeti.

 

Bit će da si hipersenzibilan :)

Zato imaš jedan ID, jedan logo, jedan brand, jedan port itd vendor locked-in fašistoidno "total solution" riješenje, pa onda valjda tute ništa ne osjećaš? :o

 

 

> Zelis primjere? Inbox, hrpa (ugasenih) messaging aplikacija. Zadnjih 5 godina pokusavaju "napraviti" IM platformu kako bi konkurirali iMessage-u, a rezultat je groblje propalih pokusaja i trziste prepusteno WhatsAppu. Sada su se ohrabrili kada su ih operateri ostavili na cjedilu s RCS i guraju ga sami (od jucer), ali cini mi se da je tu cijeli rat vec izgubljen jer se nitko nece maknuti sa WhatsAppa gdje se vec svi kontakti nalaze.

 

Jbg, inbox nikad nisam koristio i bio mi je redudantan.

Sa messaging / chat itd aplikacijama su daleko najviše zashrali, ali i to se popravlja (neki novi standard od operatera).

iMessage je bio ok i funkcionirao prije svih (emoji itd) - dok je ajfon nešto bitno značio, a dok si imao šaranje naokolo. Danas je to samo još jedna interna, vendor locked-in igračka.

 

> Direktni fail kod Androida u zadnjih godinu dana (ima ih vise, ali ne da mi se predugo razmisljati):

> - dark mode koji Googlove aplikacije implementiraju van guidelinesa te opcenito ignoriranje guidelinesa po pitanju UI

 

Prati malo bolje; sad ti čak i Google Docs, Sheets, Slides, Sites, Drive... i na Androidu i na Chrome OS, (Chrome uopće) imaju (ili će uskoro dobiti) novi Material Design UI. Radi se konstantno na tome i to dobro. U  zadnjih godinu dana su "usaglasili" gro stvari. Evo ti friško:

https://www.androidpolice.com/2019/06/18/google-docs-material-theme-design-apk-download/

 

> - idiotizam sa premjestanjem sata u notifikacijskoj traci na vrhu te limitiranje broja notifikacija na max 4

 

Ne vidim tu neki bitan problem. Vjerojatno misliš na "notch"; a i tome će doći kraj uskoro.

 

> - 2 godine pokusaja gesture navigacije koja i u Q betama djeluje kao polu dovrsena funkcionalnost

 

Gle, zato nisam uzeo MIUI jer mi gestures idu na onu stvar (a ovdje sam to isključio). Dobro da nisi spomenuo propali "pritisak" na iEkran.

Opet, tko voli, imaš free riješenja koliko poželiš.

 

> - 5 godina pokusaja rjesavanja problema nadogradnji. dobili smo puno obecanja, ali su problemi jos uvijek tu (nada zivi da ce Q barem sigurnosne nadogradnje rijesiti)

 

Imam stock Android One ("Pie") na svom Xiaomiju, tako da ne mogu tu biti objektivan (meni sve odlično radi). Znaš i sam da nije do googleta već do Zamzunga itd koji svaki svoje šara. Slobodno tržište, jbg.

 

> - limitiranje Cerberusa, Taskera, ITTT i ostalih naprednih aplikacija kroz gasenje API-a i limitiranje pristupa dijelovima OS-a potrebnima za rad

 

^ s ovim se slažem: nije da mi je to danas bitno (a sigurno nije ajfon korisnicima LOL), ali čisto higijene radi. Dok meni Lucky Patcher radi, sve ok.

 

 

> A sada idem raditi, vec sam i previse vremena izgubio na raspravu s ljudima zatvorenih umova.

 

Da, moraš zaraditi za svoj besplatni ajfon ;) Gadno je biti open mind...

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice