Microsoft Office 2019 - Za mrzitelje oblaka

poruka: 105
|
čitano: 33.382
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft Office 2019 - Za mrzitelje oblaka".
16 godina
odjavljen
offline
Microsoft Office 2019 - Za mrzitelje oblaka

Koristim Office 365 vec neko vrijeme i za 10 eura mjesecno imam 6 licenci od kojih svaka podrazumijeva i 1 terabajt prostora na onedrive-u. Bas taj prostor na onedrive je i bio presudan cimbenik buduci da sam backup freak.

Freak Show Inc.
 
6 2 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft Office 2019 - Za mrzitelje oblaka

Prebacio sam se sa 2003 na 2007 i 2016 iz cisto estetskih razloga.Iako office koristim svakodnevno, 99.9% stvari mogu napraviti i sa 2003 verzijom.

 

imam osjecaj da dodatci koji se stavljaju sa svako mnovom verzijom utjecu na 0.1% korisnika

 

 

Moj PC  
28 0 hvala 0
13 godina
offline
Microsoft Office 2019 - Za mrzitelje oblaka

Doma se jos uvijek vrti Office 2011...

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Microsoft Office 2019 - Za mrzitelje oblaka

Za gotovo sve je daleko mudrije koristiti LibreOffice koji se pokazao znatno pouzdanijem u pogledu otvaranja starijih dokumenata. Potpuno je besplatan i nudi sve što prosječnom poslovnom ili studentskom čovjeku treba. ODF format je potpuno otvoren i slobodan format za razliku od MSovih varijanti koje čak ni MSoffice ne otvara nakon nekoliko godina (A LibreOffice ih uspješno otvara).

 

Po mom mišljenju, 98% svih poslovnih primjena slobodno može umjesto MSofficea koristiti LO. Nakon vrlo kratkog privikavanja pitat će se zašto su godinama MS-u plaćali tolike novce.

 

Pisanje dopisa i rješenja na memorandumima stvarno ne bismo trebali plaćati 800 injak kuna godišnje po računalu.

 

Što se outlooka tiče - odavno su firme kojima je zaista bitan mail prešle na druga rješenja.

 

Jedini veliki nedostatak na tržištu slobodnog softvera je u ovom trenutku nedostatak rješenja koje bi se moglo mjeriti s OneNoteom ili Evernoteom.

 
17 0 hvala 3
12 godina
protjeran
offline
Microsoft Office 2019 - Za mrzitelje oblaka

Za većinu korisnika ionako je dovoljan LibreOffice.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2018 8:30 (NiramX).
 
12 0 hvala 1
15 godina
offline
Microsoft Office 2019 - Za mrzitelje oblaka

Nes ti updatova za MS Office, Outlook search im jednako ne radi u Officu 2003 kao i u Officu 2019. Jos uvijek Office 2007 je vise nego dovoljan za sve, ko hoce neka placa reket, a ko nece tu je Libre Office.

Jos uvijek odgovor supporta za search je izadite i udite u outlook, a o online aktivaciji necu ni pricati, to  je razvaljeno valjda od pocetka. Zadnji put je zenska iz supporta trebala rucno aktivirati jer server nije uopce kljuceve prepoznavao.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2018 9:00 (Bono).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft Office 2019 - Za mrzitelje oblaka

Kako ne volim da mi drugi čitaju mailove i listaju dokumente, ostajem pri "klasičnom "ofisu 

 
2 1 hvala 1
15 godina
offline
Microsoft Office 2019 - Za mrzitelje oblaka

čitajući recenziju shvatih da se "ne isplati" niti krekirana verzija. gnjavim office 2010 pro od "stoljeća sedmog" i ima sve što mi trijeba + još više što mi ne treba (a i nikad neće) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft Office 2019 - Za mrzitelje oblaka
Abomb kaže...

Prebacio sam se sa 2003 na 2007 i 2016 iz cisto estetskih razloga.Iako office koristim svakodnevno, 99.9% stvari mogu napraviti i sa 2003 verzijom.

 

imam osjecaj da dodatci koji se stavljaju sa svako mnovom verzijom utjecu na 0.1% korisnika

 

 

 I ja svakodnevno koristim Office ali još 2003 verziju i nemam potrebe za bolje. Najviše me u novijim verzijama smetaju ribboni i to što je  funkcija zaključavanja/otključavanja dokumenta zakopana i iskomplicirana dok je na 2003 samo stavim na alatnu traku u vidu ikonice i radi savršeno. Probat ću i sa LibreOffice raditi par dana da vidim kako mi ide, ali dosta je i do mene, kako starim sve se teže privikavam na nove stvari i nešto nisam spreman mijenjati ustaljene navike. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
12 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft Office 2019 - Za mrzitelje oblaka
boxer kaže...

 I ja svakodnevno koristim Office ali još 2003 verziju i nemam potrebe za bolje. Najviše me u novijim verzijama smetaju ribboni i to što je  funkcija zaključavanja/otključavanja dokumenta zakopana i iskomplicirana dok je na 2003 samo stavim na alatnu traku u vidu ikonice i radi savršeno. Probat ću i sa LibreOffice raditi par dana da vidim kako mi ide, ali dosta je i do mene, kako starim sve se teže privikavam na nove stvari i nešto nisam spreman mijenjati ustaljene navike. 

 

Ako ti je dovoljan Office 2003 onda će ti biti i LibreOffice.

12 godina
offline
Re: Microsoft Office 2019 - Za mrzitelje oblaka
U slučaju da ne platiš jedan mjesec ili više, šta se dešava sa bekapom ?
15 godina
offline
Re: Microsoft Office 2019 - Za mrzitelje oblaka
gavranpero kaže...
U slučaju da ne platiš jedan mjesec ili više, šta se dešava sa bekapom ?

 Ransomware

11 godina
offline
Re: Microsoft Office 2019 - Za mrzitelje oblaka
Estetika je i bila jedini major update.
16 godina
neaktivan
offline
Microsoft Office 2019 - Za mrzitelje oblaka

Koristim Office 2010 Starter (krnji Word i Excel) doma i nisam jos naisao na funkciju da mi je trebala a da se nije nalazila u ovom krnjem obliku.
Na poslu imamo O365 na "Monthly Chanelu" , zadnja 2-3 mjeseca stalno mijenjaju ikone i boje, pa je malo zbunjujuce.
Inace podrzavam sigurnosne nadogradnje cim se pojave.

Sto bi rekli stari Vikinzi: "Det finns inget dåligt väder bara dåliga kläder!"
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft Office 2019 - Za mrzitelje oblaka
Bono kaže...
gavranpero kaže...
U slučaju da ne platiš jedan mjesec ili više, šta se dešava sa bekapom ?

 Ransomware

- nije li to ipak freeware? :)) kad je friday u pitanju..

 

- gore se spominje mso2003.. problem je mail ispod haube (sys dio zajednički svem MS softu, osu.. koji je outdatean.. i mora biti noviji 2007+ na w10. support). -inače je soft vječan, ostatak paketa može raditi narednih 943242 godina (ali neće vjerovatno..).

 

-kao i jedan divan post o LO.. koji je ok, osim što se nepotrebno navode bedastoće.. oko ODFa koje otkrivaju da juzer ne zna o čemu govori, neovisno što se njemu neki dokumenti ne otvaraju.. MSO, LO, neki treći, verzije.. tko što želi nek bira, ako mu zadovoljava potrebe. Ako ne može birati, tad je često jedini mso..

 

-MS gura poslovanje u terminsko, uslugu.. freesoft ali samo ako plaćaš i problem interneta koji je kao struja postao nezamjenjiv (ali ipak radije držim podatke lokalno, nego negdje u oblacima.. jer tamo j emjesto snovima, jednorozima.. ne baš važnim podacima ili backupu. No to je moje mišljenje, moje potrebe dok npr friday može zadovoljavajuće koristiti jer ima backup.. a tad je to i odgovor, ako je u oblaku backup, tad to znači da konkretne podatke ima lokalno, tad dok se nešto lokalno ne desi, nema ni brige oko 'ransoma'.. jednako kao što rezervni kotač stoji u autu, stoji stoji.. možda i šupalj.. no imamo ga! ) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Microsoft Office 2019 - Za mrzitelje oblaka

Hm...ja još nisam do kraja shvatio da li "novi" oklješteni office "Office 2019" ima Access? Ne pominje se u tekstu g. Galića niti na zvaničnim stranicama.

 

A onda nađem na znaničnoj stranici "What is new in Access 2019" da je isti Access unaprijeđen?
https://support.office.com/en-us/article/what-s-new-in-access-2019-f52c5317-3494-4105-9c56-5a2abb8e0f87

 

Da li ovo znači da samo korisnici koji nadograđuju office s verzije "Office 2016" na "Office 2019" imati Access?

 

Po mom sudu zaista konfuzno i netransparentno.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Microsoft Office 2019 - Za mrzitelje oblaka

"Brže podizanje aplikacija nego u Officeu 365"?!

 

ovo ne kuzima pa rijec je o istom SW (brzina "podizanja" bi trebala biti identicna - na istom HW), razlika je samo u nacinu licenciranja (licenca vs pretplata)

 

osim ako autor ne misli na web verziju Office 365 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft Office 2019 - Za mrzitelje oblaka
Antelolog kaže...

Za gotovo sve je daleko mudrije koristiti LibreOffice koji se pokazao znatno pouzdanijem u pogledu otvaranja starijih dokumenata. Potpuno je besplatan i nudi sve što prosječnom poslovnom ili studentskom čovjeku treba. ODF format je potpuno otvoren i slobodan format za razliku od MSovih varijanti koje čak ni MSoffice ne otvara nakon nekoliko godina (A LibreOffice ih uspješno otvara).

 

Po mom mišljenju, 98% svih poslovnih primjena slobodno može umjesto MSofficea koristiti LO. Nakon vrlo kratkog privikavanja pitat će se zašto su godinama MS-u plaćali tolike novce.

 

Pisanje dopisa i rješenja na memorandumima stvarno ne bismo trebali plaćati 800 injak kuna godišnje po računalu.

 

Što se outlooka tiče - odavno su firme kojima je zaista bitan mail prešle na druga rješenja.

 

Jedini veliki nedostatak na tržištu slobodnog softvera je u ovom trenutku nedostatak rješenja koje bi se moglo mjeriti s OneNoteom ili Evernoteom.

 

NiramX kaže...

Za većinu korisnika ionako je dovoljan LibreOffice.

 

Ne želim uvrijediti kolege forumaše koji su vam dali TU, ali ova priča je prožvakana već nekoliko puta na ovom Forumu. Microsoftov Office je svjetlosnim godinama ispred bilo kojeg uredskog paketa i tu nema neke polemike.

 

Možeš ti koristiti GNU uredske pakete ali će ti netko dostaviti kompleksnu .docx datoteku i šta ćeš onda? A i MS Office barata sa ODF-om.

Da ne bude fejmovanja, osim Microsoftovog Offica imam i Libre i Open Office i čak Corelov Office.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Office 2019 - Za mrzitelje oblaka
1student kaže...

Hm...ja još nisam do kraja shvatio da li "novi" oklješteni office "Office 2019" ima Access? Ne pominje se u tekstu g. Galića niti na zvaničnim stranicama.

 

A onda nađem na znaničnoj stranici "What is new in Access 2019" da je isti Access unaprijeđen?
https://support.office.com/en-us/article/what-s-new-in-access-2019-f52c5317-3494-4105-9c56-5a2abb8e0f87

 

Da li ovo znači da samo korisnici koji nadograđuju office s verzije "Office 2016" na "Office 2019" imati Access?

 

Po mom sudu zaista konfuzno i netransparentno.

Access 2019 je dio paketa Office 2019 "Professional" i "Professional Plus"...

 

Office 2019"Home & Student" i "Home & Business" nemaju Access, tako je vec godinama (prakticki oduvijek su samo Pro verzije imale Access)...

12 godina
offline
Re: Microsoft Office 2019 - Za mrzitelje oblaka
Bono kaže...

Nes ti updatova za MS Office, Outlook search im jednako ne radi u Officu 2003 kao i u Officu 2019. Jos uvijek Office 2007 je vise nego dovoljan za sve, ko hoce neka placa reket, a ko nece tu je Libre Office.

Jos uvijek odgovor supporta za search je izadite i udite u outlook, a o online aktivaciji necu ni pricati, to  je razvaljeno valjda od pocetka. Zadnji put je zenska iz supporta trebala rucno aktivirati jer server nije uopce kljuceve prepoznavao.

 "Nes ti updatova za MS Office, Outlook search im jednako ne radi u Officu 2003 kao i u Officu 2019. Jos uvijek Office 2007 je vise nego dovoljan za sve, ko hoce neka placa reket, a ko nece tu je Libre Office."

Search radi ,ali ga trebaš poštelati (Indexing) :)

 

12 godina
offline
Re: Microsoft Office 2019 - Za mrzitelje oblaka
Abomb kaže...

Prebacio sam se sa 2003 na 2007 i 2016 iz cisto estetskih razloga.Iako office koristim svakodnevno, 99.9% stvari mogu napraviti i sa 2003 verzijom.

 

imam osjecaj da dodatci koji se stavljaju sa svako mnovom verzijom utjecu na 0.1% korisnika

 

 

 Otprilike ovako nešto sam mislio napisati. Pošto članak, iako u rubrici "recenzije", nije recenzija nego osvrt trebalo je ubaciti rečenicu "nema se ovdje što recenzirati".

 

Za razliku od tebe koji si na 2007 prešao iz estetskih razloga ja sam na 2007 prešao isključivo zbog kompatibilnosti nekih formata (prvenstveno baratanja s PDF-om) dok sam iz estetskih na 2007 stavio classic menu.

7 godina
offline
Microsoft Office 2019 - Za mrzitelje oblaka

Očekivano...  

Već dosta vremena najpametniji igrači sele svoja poslovanja na "oblak" i filozofiju prodaje usluge, a ne prodaje proizvoda.
Sve to ima svoje i pozitivne strane ali i negativne.
Pozitivna strana je to što se za prilično pristupačne mjesečne pretplate može dobiti pravo korištenja za mnoštvo stvari i što se time redovito dobiva ažuriran program.
Negativna strana je ta što po ovoj filozofiji kupac u stvari nije kupac nego samo privremeni korisnik sa vrlo ograničenim pravima kojem se na kapaljku daju određena prava na korištenja softvera.
Negativno je i to što je veza sa internetom postala ili postaje conditio sine qua non. A nemaju svi i dan danas pristup internetu na kvalitetan i pristupačan način.
Još jedna mana je što ljudi postaju "lijeniji" jer očekuju da će prodavač usluge sve uraditi za njih. (to se namjerno i reklamira kao: ne morate razmišljati niti išta činiti, vaše je samo da plaćate, a mi ćemo se pobrinuti za vas na najbolji mogući način)

Apple mi je najbolji primjerak takve filozofije. Jako se trudi ponuditi vrhunski proizvod, ali pri tome ne mare na želje, zahtjeve i potrebe korisnika nego se pri tome odnosi prema njima kao prema djeci sa posebnim potrebama. Svoje proizvode precijenjuje, ne priznaje pogriješke, nego ustraje u tome da je svaki njihov potez kao s neba dat korisnicima. I ta se granica malo po malo pomjera i ide prema tome da se onemogućuje i zabranjuje popravljanje i najmanjih kvarova u vlastitom aranžmanu, nego uzimaju monopol i na kupljene uređaje.
Na kraju sve ide prema tome da će od izlaska novog proizvoda pa do njegovog odbacivanja sve biti u rukama Applea. Korisnik će samo trebati radosno klepćati rukama i odriješiti kesu.

Skontale su korporacije da ne prolazi više odnos poštovanja i povjerenja između prodavača i kupca.
Puno je unosniji odnos kada korisnike smatraš marvom i odnosiš se prema njima kao da su maloumni.
Nema ni poštovanja ni odgovornosti, samo daj pare i budi sretan.


P.S. Zaboravio sam nadodati još jednu negativnu stranu "oblaka". 
Koliko sam upućen, osim samog softwera, krajnji korisnik nije vlasnik čak niti vlastitih podataka koje je napravio ili prenio u softwer koji koristi. Manje više sve češće se može pročitati u uvijetima korištenja da Apple, Google, Microsoft (itd, itd, itd) ima potpuno pravo, stvaranja, kopiranja, brisanja, modificiranja, prodaje i korištenja svih podataka koje krajnji korisnik "usluge" stori ili postavi na njihov oblak.  Tako da se korisnici odriču malte ne osim privatnosti čak i intelektualnog vlasništva, jer mi nismo vlasnici niti vlastitih podataka na njihovom softweru, nego su vlasnici korporacije, a mi samo JUZERI.
Šuti, plati, klepći, nasmiješi se neće boljeti 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2018 12:05 (Neuk).
 
5 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Microsoft Office 2019 - Za mrzitelje oblaka

Ja više volim platiti odjednom a ne svaki mjesec im davati po 10-20 eura 

Pošto izbjegavam i hotmail ne koristim ni office oblak

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft Office 2019 - Za mrzitelje oblaka
gavranpero kaže...
U slučaju da ne platiš jedan mjesec ili više, šta se dešava sa bekapom ?

 

Ako ne budem imao tih 10 eura za platiti licencu - backup ce mi biti najmanji problem...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Microsoft Office 2019 - Za mrzitelje oblaka

+ soft je vječan, nepoderiv (kad se spominje npr mso2003..) i upravo to je razlika s oblakom, usluga.

-pošto je mso u ciklusima 3god tri verzije, to nam daje cca 9g+ korištenja bez većih problema (support) nakon čeg soft može postati neupotrebljiv (ili onom tko ne ovisi o vanjskim poticajima vječan..).

-teoretski je bolji novi model, update/upgrade i konstantno imaš sve, teoretski to i radi.. u praksi bap i ne, jer je primarno biz pa tek tad korisnik neovisno šot reklama tvrdi suprotno. Usporediti s win10, jer zapravo je isto (samo što se problem OSa osjeti za sve juzere, dok office paketa samo za one koji ga koriste (neki nikad upalili..), jer su statistički 90% na winOSu).

-cijena 10€/mjesec (godina bi s popustom trebala biti manje, cca 100€, dok je kao s igrama usa isti iznos u $ ..), zasebne licence ovisi o potrebama firme koja mora, kućni ne mora.. i može čak đabe, jer MS daje. Može dok ne ugasi i kad će ostati samo cloud.

-matematika, isplativost.. svega tu ima, jednako se reklamiraju auti-kredit, samo 29kn po danu.. što je to 10€ ... pa toje npr telefon-internet-tv pretplata.. odnosno, ako sad plaćate paket oko 200, tad ćete plaćati oko 300 istu stvar i dok plaćate imate, .. i nema piraterije, nema ničeg. Paketi su već kod operatera, par godina. Uskoro se može čak očekivati uređaj, mobač, tablet, pc.. za kunu na ugovor (i dobija se zapravo već.. samo što to ne gledamo kao win-soft-mso ili uzmemo set noževa, mobač..)

-120€ godina, 5-10g 1000€ .. a trenutno može i free ili alternativa.

kad netko kao friday zapravo želi npr cloud-storage-backup, tad mu soft-ostatak usluge izgleda đabe, ali tako je sa svim cijenama paketa, sve to izgleda.. ali ipak nije tako, jer npr neki juzer npr ne treba excel.. plaća ga, jednako kao što u hotelu plaća tuš i krevet mada je možda koristio samo krevet.. a nije problem nešto kupiti-platiti, nego to postane beskonačno, usluga+naplata. Nema više svječnog softa, tj možda će tad napokon prestati s gluparijama kao što su posljednji bugovi i odgode w1809.. koji kao ciklus nemaju nikakvog smisla, jednako kao što ovaj broj MSO nema baš nikakvog smisla + godinu unaprijed naveden, jednako kao nova FIFA-igra (nogač).. ali fifa ima opravdanje, jer je sezona kao škola jesen-ljeto, franšiza, dok za MSO baš nikakvog razloga nema, jednako se može nazvati npr ver.20, 55.. i sl. osim što janso prikazuje trogodišnji ciklus koji je s w10 kao posljednjim zapravo već trebao biti uklonjen tj kao posljednji win (dok se buildovi nižu, tj samo broj koji je u formatu datuma, idući 1903, pa 1909.. itd).

 

-možda, kad to promjene, ustabile sve. Možda će tad napokon sve raditi, dok je ovako samo namjerno uništavanje (ukidanje nekog supporta u svakoj iteraciji ciklusa, abandanje starog softa, onemogućavanje starog softa.. jer ipak je soft vječan.. tj dok MS ne odredi drugačije).

-sad im je već sporedno koji OS, moće lin, andorid, osx.. win je samo os, platforma, pri tome je MSu nevažno koja, čak u interesu da svi koriste npr linux pa da je manja potreba za supportom osa dok istovremeno zarada i dalje stiže, beskonačno. To je roadmap MSa posljednje desetljeće i svih važnih u IT-soft ind. sveti gral, beskonačna naplata koja je danas moguća zbog interneta.

 

-dobit ćemo to, bit će (skoro) đabe.. pa i formalno free soft, no tad će nam faliti stara vremena kad je ipak bilo jeftinije nego to novo ''đabe'', pogotovo kad netko tko računa na backup otkrije da ga možda nema, jer kao što gore post navodi, prava su uzeli, odgovornost odbacili.. oduvjek je tako bilo u soft ind. i direktno eliminiraju poslovicu da ne možeš imati i ovce i novce.. mi smo ovce, dajemo novce, samo što nas nazivaju juzer, ne ovca.

 

-još je tranzicija, još postoji 'staro'.. i nešto kao ''izbor'',  no svatko tko pređe na novo je gotov, povratka nema. Pa kao upozorenje onima koji se važu, calculiraju cijenu.. jednako vas telekom mami ugovorom i nudi šarene poklone, its a biz.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Office 2019 - Za mrzitelje oblaka
Envy kaže...

 

Ne želim uvrijediti kolege forumaše koji su vam dali TU, ali ova priča je prožvakana već nekoliko puta na ovom Forumu. Microsoftov Office je svjetlosnim godinama ispred bilo kojeg uredskog paketa i tu nema neke polemike.

 

Možeš ti koristiti GNU uredske pakete ali će ti netko dostaviti kompleksnu .docx datoteku i šta ćeš onda? A i MS Office barata sa ODF-om.

Da ne bude fejmovanja, osim Microsoftovog Offica imam i Libre i Open Office i čak Corelov Office.

 Istina, no čovjek nije rekao ništa netočno, za većinu korisnika (radim u srednje velikoj firmici s dosta uredskih korisnika) Libre office je sasvim dovoljan. 

 

Istina da se u MS programima sve može napraviti puno jednostavnije, brže i intuitivnije (+ problemi s kompatibilnostima) i da neke funkcije nedostaju određenim korisnicima no velikoj većini je sasvim dovoljan Libre. Firma s 50-tak računala x mjesečna pretplata x 12 mjeseci za recimo 365 nije baš da je zanemarivo.

 

Osobno bi uvjek rađe koristio MS da imam izbor.

15 godina
offline
Re: Microsoft Office 2019 - Za mrzitelje oblaka
BlackDog22 kaže...
..

 Istina, no čovjek nije rekao ništa netočno,

..

za većinu korisnika (radim u srednje velikoj firmici s dosta uredskih korisnika) Libre office je sasvim dovoljan. 

 ..

-ne.. spominje ODF i probleme otvaranja.

-drugi dio rečenice je točan ali sporedan, nebitan. :) No bolje je izbjegavati paušalne zaključke, većina jednostavno zbog ostatka (ako razmjenjuju dokumente) nema neki izbor. MS rula desktopom desetljećima, ne slučajno.. mogu jednako reći da je sladoled od čokolade dobar, no opet svatko bira za sebe (ako je kriterij ukus, ako postoj izbor i razni kriteriji). Tek kad zadamo kriterije mogu dati drugačiji odgovor. Ako pri tome soft-a ispunjava kriterij, soft-b ne.. tad nema izbora nego imaš jedan a tad nije izbor.

-meni je svaki soft, soft, os, office.. i radije koristim notepad++ ili edit(or).. indiferentan.

-možda ću u budućnosti iz sasvim drugih razloga koristiti ili preporučati npr LO. No ne govorimo o cijeni kao npr kriteriju, nego 'bolji' ili ako nešto (ne)radi u ovim rečenicama, što opet s temom nema previše veze.. :))

 

edit: eto, friday kao neki razlog navodi 1TB clouda.. i to je ok, njegov razlog, za njega. Isiti taj razlog ne vrijedi za mene ili treću osobu-korisnika.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2018 13:16 (ihush).
13 godina
offline
Microsoft Office 2019 - Za mrzitelje oblaka

U firmi smo uspjeli potrošiti sve licence za office 2016 pa su neki iz odjela dobili 365 uglavnom pokazalo se da ovi s 365 imaju često problema u profesionalnom radu - otvoreno više excell datoteka s više listova rezultira rušenjem svih excell tablica i gubitak svega što se maloprije radilo (nekad i to jutro) pričamo o istim laptopima samo je razlika u vrsti instalacije/licence.  

 
1 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Microsoft Office 2019 - Za mrzitelje oblaka
BlackDog22 kaže...
Istina, no čovjek nije rekao ništa netočno, za većinu korisnika (radim u srednje velikoj firmici s dosta uredskih korisnika) Libre office je sasvim dovoljan. 

 

Istina da se u MS programima sve može napraviti puno jednostavnije, brže i intuitivnije (+ problemi s kompatibilnostima) i da neke funkcije nedostaju određenim korisnicima no velikoj većini je sasvim dovoljan Libre. Firma s 50-tak računala x mjesečna pretplata x 12 mjeseci za recimo 365 nije baš da je zanemarivo.

 

Osobno bi uvjek rađe koristio MS da imam izbor.

 Dakle s jedne strane tvrdiš da se poslovi bolje (brže, jednostavnije, intuitivnije) obavljaju na MS Officeu, dok s druge strane tvrdiš kako je 10 € mjesečno po radniku nekakva bitna stavka?

 

Ako radnik bržim i boljim obavljanjem posla ne može mjesečno zaraditi tih 10€ više onda je toj firmi vrijeme za ključ u bravu. Ako radnik bržim i boljim obavljanjem svog posla zaradi mjesečno više od tih 10€ onda to znači da što više licenci plaćaš više i zarađuješ.

 

 

Prava istina je negdje između. Većina poslova se jednako brzo obavljaju na LO kao i na MSO pa zato cijena MSO zna biti nepotreban trošak.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft Office 2019 - Za mrzitelje oblaka
ihush kaže...
BlackDog22 kaže...
..

 Istina, no čovjek nije rekao ništa netočno,

..

za većinu korisnika (radim u srednje velikoj firmici s dosta uredskih korisnika) Libre office je sasvim dovoljan. 

 ..

-ne.. spominje ODF i probleme otvaranja.

-drugi dio rečenice je točan ali sporedan, nebitan. :) No bolje je izbjegavati paušalne zaključke, većina jednostavno zbog ostatka (ako razmjenjuju dokumente) nema neki izbor. MS rula desktopom desetljećima, ne slučajno.. mogu jednako reći da je sladoled od čokolade dobar, no opet svatko bira za sebe (ako je kriterij ukus, ako postoj izbor i razni kriteriji). Tek kad zadamo kriterije mogu dati drugačiji odgovor. Ako pri tome soft-a ispunjava kriterij, soft-b ne.. tad nema izbora nego imaš jedan a tad nije izbor.

-meni je svaki soft, soft, os, office.. i radije koristim notepad++ ili edit(or).. indiferentan.

-možda ću u budućnosti iz sasvim drugih razloga koristiti ili preporučati npr LO. No ne govorimo o cijeni kao npr kriteriju, nego 'bolji' ili ako nešto (ne)radi u ovim rečenicama, što opet s temom nema previše veze.. :))

 

edit: eto, friday kao neki razlog navodi 1TB clouda.. i to je ok, njegov razlog, za njega. Isiti taj razlog ne vrijedi za mene ili treću osobu-korisnika.

 Sve je to u redu ako si sam kupuješ sladoled, pa onda biraj. Ako ti gazda kupuje sladoled, a taj je sladoled jako skup onda ćeš jest ondaj koji ti je sasvim dovoljan. Biti najbolje nije uvjek jedini kriterij, jer ako je ne znam zašto se diže tolka frka kad si lokalni župani gradonačelnici i šefovi komunalnih poduzeća kupe najbolje aute, a ne samo one koji si im dovoljni za obavljanje posla. 

 

Tako da opet, radim s tim svaki dan (korisnicima i soft). Od 50+ računala u našoj firmi na 46 bi bez problema mogao biti besplatni libre i posao ne bi kiksao. Druga 4 korisnika su oni kojima treba napredniji, prvenstveno excel. 

 

I ja opet kažem da ako se mene pita i ako mi se da na izbor uvjek ću rađe pisat u wordu i računat u excelu nego u Libreu. I osobno i poslovno koristim MS. No isti tako ću se rađe vozit u BMW 6 nego u fiat unu. 

 

Da ponudiš zaposlenicima da li će rađe radit u Libre i dobit razliku u cijeni soft na kraju godine kao božićnicu (tih nekih 700-1000kn koliko košta 365) ili će zadržat Office vidio bi nabrzaka kome je stvarno potreban, a kome nije. 

 

I može Friday navodit što želi kad si on sam plaća svoj 365 i zna što mu treba. I ja nisam govorio o pojedinačnim slučajevima nego sam se točno referirao na jednu rečenicu koja je glasila: "Za većinu korisnika ionako je dovoljan LibreOffice." I to je istina. Za većinu korisnika je sasvim dovoljan Libre Office. Nije najbolji za većinu korisnika nego je dovoljan za većinu korisnika.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice