Nokia 7.1 stigla u Hrvatsku

poruka: 15
|
čitano: 5.622
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nokia 7.1 stigla u Hrvatsku".
16 godina
offline
Nokia 7.1 stigla u Hrvatsku

Shut up and take my money

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Nokia 7.1 stigla u Hrvatsku

SD 636 za 3000 kn 

 

za 3000 kn trebali su dati nokiu 7.1 plus sa SD 710. faking redmi note 5 pro dođe duplo manje sa istim soc-om, pokofon f1 sa SD 845 ili honor play sa kirinom 970... jedino kaj nokiji ide u prilog je android one.

What could possibly go wrong?
 
15 2 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 7.1 stigla u Hrvatsku
Hornet_93 kaže...

SD 636 za 3000 kn 

 

za 3000 kn trebali su dati nokiu 7.1 plus sa SD 710. faking redmi note 5 pro dođe duplo manje sa istim soc-om, pokofon f1 sa SD 845 ili honor play sa kirinom 970... jedino kaj nokiji ide u prilog je android one.

 pa onda odes u trgovinu i kupiš taj popcornfon...dam se kladit da ova nokia brže radi od tog moba već u startu, a za 2 godine će raditi još 2 puta brže...ne razumijem zašto premium proizvođača uspoređivaš sa tim nižerazrednim, zašto ne usporediš cijene ove nokie sa nekim samsungom koji nudi slično... cuj redmi notmi i popcornfon mobiteli 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2018 14:58 (tomko).
12 godina
offline
Re: Nokia 7.1 stigla u Hrvatsku
Hornet_93 kaže...

SD 636 za 3000 kn 

 

za 3000 kn trebali su dati nokiu 7.1 plus sa SD 710. faking redmi note 5 pro dođe duplo manje sa istim soc-om, pokofon f1 sa SD 845 ili honor play sa kirinom 970... jedino kaj nokiji ide u prilog je android one.

 

nije ni sve u tom glupom procesoru

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2018 13:52 (axor).
13 godina
online
Nokia 7.1 stigla u Hrvatsku

Ne razumijem zašto bi to netko kupio pored Nokia 7 plus.

 
5 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Nokia 7.1 stigla u Hrvatsku
tomko kaže...

 pa onda odes u trgovinu i kupiš taj popcornfon...dam se kladit da ova nokia brže radi od tog moba već u startu, a za 2 godine će raditi još 2 puta brže...ne razumijem zašto premium proizvođača uspoređivaš sa tim nižerazrednim, zašto ne usporediš cijene ove nokie sa nekim samsungom koji nudi slično... cuj redmi notmi i popcornfon mobiteli 

 nokia premium proizvođač? nije još od doba symbiana. samsung je veće smeće sa bilo kojom svojom non-s ili note linijom u odnosu na velike čajniz brendove.

axor kaže...

 

nije ni sve u tom glupom procesoru

 naravno da nije, ali nije sve u deranju ljudi. nije nokia apple.

What could possibly go wrong?
15 godina
offline
Nokia 7.1 stigla u Hrvatsku

Nokia premium? Haha kad? Mozda prije 10 i vise godina. Slazem se da entry level xiaomia nije za neku usporedbu ali flagship killer kao pocophone sprdat moze sam neuk covjek koji se uopce ne razumije u mobitele. Sprdanje honora i huaweija necu ni komentirat jer huawei danas pisa po svima. 

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 7.1 stigla u Hrvatsku
mar123 kaže...

Nokia premium? Haha kad? Mozda prije 10 i vise godina. Slazem se da entry level xiaomia nije za neku usporedbu ali flagship killer kao pocophone sprdat moze sam neuk covjek koji se uopce ne razumije u mobitele. Sprdanje honora i huaweija necu ni komentirat jer huawei danas pisa po svima. 

 Premium proizvođači: Apple, Nokia, Samsung i Blackberry... sve ostalo su nižerazredni koji nikada neće biti premium...bez obzira što je npr. Blackberry propao u mobilnoj industriji, to je premium brend...jednostavno je to tako

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2018 18:35 (tomko).
13 godina
offline
Nokia 7.1 stigla u Hrvatsku
Daj malo opširnije objasni zašto je ova četvorka premium (pogotovo Nokia i BB), a ostali niži rang. Živo me zanima...
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nokia 7.1 stigla u Hrvatsku
@tomko Bolje ti je da šutiš, jer toliko si se isprovaljivao da ili si radio domaću zadaću uzalud ili si se jako potrudio da napišeš tako nešto.

BTW: jesi li uzeo u ruke HTC One i tadašnjeg konkurenta Samsunga S4? Pa S4 je izgledao kao dječja plastična igračka.

Jesi li uzeo u ruke flagshipove od Huaweia i Xiaomia? Čisto sumnjam.
Because anything Korea does, Japan does it better.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.11.2018 18:49 (Envy).
15 godina
offline
Nokia 7.1 stigla u Hrvatsku

Dobar uređaj, ali preskup. U istom cjenovnom rangu je npr. Samsung A8 koji ima AMOLED, što bi mnogima moglo biti presudno.

 

A o kineskoj konkurenciji (Honor, RealMe, Xaomi) da ne govorim...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 7.1 stigla u Hrvatsku
zuper kaže...
Daj malo opširnije objasni zašto je ova četvorka premium (pogotovo Nokia i BB), a ostali niži rang. Živo me zanima...

 Zato što je tako...toj četvorci treba dodati HTC i Sony, opet dva posrnula diva, ali premium brendovi...gledajte na ovaj ilustrativan način to..svih 6 premium brendova su predstavili mobitele od 5 000 kuna koji nude slično za taj novac, i svaki ima manje više podjednake šanse na tržištu jer su to premium brendovi...sad, nižerazredni brendovi (xiaomi, redmi notmi, popcornphone, razni one+, two+, five+ bla bla itd.) predstave mobitel za 5 000 kuna sa kojim nude slično kao i mobiteli premium brendova..u toj situaciji oni ne mogu nikako konkurirati premium brendovima jer su naprosto nižerazredni proizvodjaci i svatko će odabrati premium brend, iako svi mobiteli nude slično........tada se nižerazredni brendovi dosjete da naprave mobitel koji nudi manje, posljedično mogu smanjiti cijenu na 3 000 kuna, ali od 100000 karakteristika važnih za rad mobitela oni će samo par karakteristika očuvati dobrim, a ostalo će degradirati...i upravo će odabrati par karakteristika koje neznalicama upadaju u oči kako bi neznalica pomislio da dobiva isto za manje novca...i naravno, neznalica onda misli da redmi notmi popcornphone nudi isto što i premium brend za 50% manje novca, i neznalica kupi to i još dođe na forum laprdati da u 21. stoljeću postoji netko tko nudi više za manje novca, kao da je sa marsa pao...redmi notmi nudi duplo više za duplo manje, isto kao što kia stinger nudi duplo više od BMW3/MB-C/Audi4 za duplo manje itd. itd.... i tako ima jakoooo puno primjera :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2018 1:47 (tomko).
15 godina
offline
Nokia 7.1 stigla u Hrvatsku

o cem ti pricas? kakvo oduzimanje karakteristika za manje love? huawei je najbrze rastuc brand na trzistu, u par godina su prestigli vecinu tih tvojih premium brandova u svim kategorijama. zasto se drzis samo flagshipa? pogledaj npr srednju kategoriju kod svojih premium brandova, xiaomi i huawei ih u toj kategoriji jednostavno ubijaju, a to se i vidi kod korisnika. ja npr samo gledam svoje okruzenje, ekipa koja kupuje srednju kategoriju masovno je presla na xiaomi i huawei, jednostavno za iste ili manje pare nude mnogo vise. uzeo si se tog pocophona ko pijan plota, to uopce nije mobitel koji se prodaje kao flagship, sto nisi npr uzeo mi 8 u usporedbu? ili zasto npr ne usporedis mate 20 pro za novim iphonom ili samsungovim notom, ili npr p20 pro koji je satro s9.

imo sam par prijatelja koji su bili zagrizeni fanovi samsunga, sad vise nijedan nema samsung, zasto bi davali vise love za brand samsunga kad ostali nude bolje za manje ili iste pare?

cak vidim i appleovce, pogotovo cure, da prelaze s iphona na druge brendove, niko nije vise lud dat 7-8 k kuna za novi iphone kad vec za 3-4 ima odlican flagship premium kvalitete od drugih proizvodaca koje ti sprdas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Nokia 7.1 stigla u Hrvatsku
Hornet_93:

Slažem se s tobom u većini, ali ne i da nokia nije derač. Za kameru bez OISa, ovakvu baterijicu i grozno nekalibriran ekran, cijena bi trebala biti maks 2000 kuna kako je i kod ostalih kineza
Ja rekoh
10 godina
offline
Re: Nokia 7.1 stigla u Hrvatsku
tomko kaže...
zuper kaže...
Daj malo opširnije objasni zašto je ova četvorka premium (pogotovo Nokia i BB), a ostali niži rang. Živo me zanima...

 Zato što je tako...toj četvorci treba dodati HTC i Sony, opet dva posrnula diva, ali premium brendovi...gledajte na ovaj ilustrativan način to..svih 6 premium brendova su predstavili mobitele od 5 000 kuna koji nude slično za taj novac, i svaki ima manje više podjednake šanse na tržištu jer su to premium brendovi...sad, nižerazredni brendovi (xiaomi, redmi notmi, popcornphone, razni one+, two+, five+ bla bla itd.) predstave mobitel za 5 000 kuna sa kojim nude slično kao i mobiteli premium brendova..u toj situaciji oni ne mogu nikako konkurirati premium brendovima jer su naprosto nižerazredni proizvodjaci i svatko će odabrati premium brend, iako svi mobiteli nude slično........tada se nižerazredni brendovi dosjete da naprave mobitel koji nudi manje, posljedično mogu smanjiti cijenu na 3 000 kuna, ali od 100000 karakteristika važnih za rad mobitela oni će samo par karakteristika očuvati dobrim, a ostalo će degradirati...i upravo će odabrati par karakteristika koje neznalicama upadaju u oči kako bi neznalica pomislio da dobiva isto za manje novca...i naravno, neznalica onda misli da redmi notmi popcornphone nudi isto što i premium brend za 50% manje novca, i neznalica kupi to i još dođe na forum laprdati da u 21. stoljeću postoji netko tko nudi više za manje novca, kao da je sa marsa pao...redmi notmi nudi duplo više za duplo manje, isto kao što kia stinger nudi duplo više od BMW3/MB-C/Audi4 za duplo manje itd. itd.... i tako ima jakoooo puno primjera :)

 Najbolji post na forumu, uopće..

 

Gasi bug forum!

Ne treba više..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 19:22 (boatenga).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice