Novi Threadripperi stižu u studenom 2019. te počet

poruka: 15
|
čitano: 4.072
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novi Threadripperi stižu u studenom 2019. te počet".
12 godina
offline
Novi Threadripperi stižu u studenom 2019. te počet

Najavljivano je istovremeno izdavanje R9 3950X. Nije valjda da je odgođen? Već na internetu postoje Cinebench rezultati (fascinantni) tog procesora koje su objavili proizvođači matičnih ploča.

 
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Novi Threadripperi stižu u studenom 2019. te počet

Sumnjam da je potreba za tolikim jezgrama toliko narasla u zadnjih par godina, ili je to samo ima se moze se?!

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.10.2019 11:15 (IvanBrekalo).
 
0 7 hvala 0
16 godina
online
Novi Threadripperi stižu u studenom 2019. te počet

3950X je prvi koji kasni u cijeloj Zen priči, ali nekako je lakše čekati kad se po 3900X već zna što se može očekivati (žulja me jedna slobodna Asusica Chrosshair :) ).

Možda je lošiji yield kvalitetnih chipleta a R9 su ipak tek treću u lancu, poslije Epyca i Threadrippera. A možda je jednostavno ogromna potražnja.

 

Sve u svemu nikad bolja situacija, 2017. ni najveći optimisti nisu predviđali da će samo dvije godine poslije postojati duplo jeftiniji CPU od TRa 1950X i to na mainstream platformi. (3900X ~ TR 1950X).

A i Intel je konačno shvatio da se cijene mogu i smanjivati :).

 

 

Moj PC  
8 0 hvala 2
4 godine
protjeran
offline
Novi Threadripperi stižu u studenom 2019. te počet

Cijene su kod intela jos uvijek nepromijenjene, barem po nabavi...

 
0 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Novi Threadripperi stižu u studenom 2019. te p
IvanBrekalo kaže...

Cijene su kod intela jos uvijek nepromijenjene, barem po nabavi...

Mislio sam na 50% drop za nove 109xx koji bi tek trebali izaći ... zanimljivo kako odjednom 9980XE može umjesto $1979 koštati 979 :).

 

12 godina
offline
Re: Novi Threadripperi stižu u studenom 2019. te p
IvanBrekalo kaže...

Sumnjam da je potreba za tolikim jezgrama toliko narasla u zadnjih par godina, ili je to samo ima se moze se?!

 Kad radiš 3D/video rendere veći broj jezgri = kraće vrijeme renderiranja.

Hyper threading sad na stranu i ajmo pretpostaviti da se radi o istoj arhitekturi i istoj frekvenciji:

Ako mi 4 core procesor neki render vrti 24 sata onda mi 12 core isti taj posao odradi za 8 sati. 24 core za 4 sata a 48 core za 2 sata. To su ogromne razlike u produktivnosti. Dakle nema suvišnog broja jezgri, svaka nova je dobrodošla. 

4 godine
protjeran
offline
Re: Novi Threadripperi stižu u studenom 2019. te p
Dobro plavi brate nismo debili, poanta mog komentara je bila realna potreba drasticnog povecanja jezgri unutar 2 godine, pa nije da odjednom svi doma rendaju.zz
 
1 3 hvala 0
8 godina
offline
Re: Novi Threadripperi stižu u studenom 2019. te p
BlueMax kaže...
IvanBrekalo kaže...

Sumnjam da je potreba za tolikim jezgrama toliko narasla u zadnjih par godina, ili je to samo ima se moze se?!

 Kad radiš 3D/video rendere veći broj jezgri = kraće vrijeme renderiranja.

Hyper threading sad na stranu i ajmo pretpostaviti da se radi o istoj arhitekturi i istoj frekvenciji:

Ako mi 4 core procesor neki render vrti 24 sata onda mi 12 core isti taj posao odradi za 8 sati. 24 core za 4 sata a 48 core za 2 sata. To su ogromne razlike u produktivnosti. Dakle nema suvišnog broja jezgri, svaka nova je dobrodošla. 

 ima li smisla imati hypertreading sada kada je toliko jezgri ?? Hypertreading je samo podjela postoječih jezgri, ako ima 24 jezgri, onda bi hypertreading omogučio da bude 48 jezgri. ali imali onda smisla dijeliti jezgre ?? Mozda  toliko jezgri radi bolje kada ih se ne dijeli? Volio bi to čuti od nekog tko se razumije u rad procesora tj tko razumije fukcioniranje iznutra.

 

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Novi Threadripperi stižu u studenom 2019. te p
T700 kaže...
BlueMax kaže...
IvanBrekalo kaže...

Sumnjam da je potreba za tolikim jezgrama toliko narasla u zadnjih par godina, ili je to samo ima se moze se?!

 Kad radiš 3D/video rendere veći broj jezgri = kraće vrijeme renderiranja.

Hyper threading sad na stranu i ajmo pretpostaviti da se radi o istoj arhitekturi i istoj frekvenciji:

Ako mi 4 core procesor neki render vrti 24 sata onda mi 12 core isti taj posao odradi za 8 sati. 24 core za 4 sata a 48 core za 2 sata. To su ogromne razlike u produktivnosti. Dakle nema suvišnog broja jezgri, svaka nova je dobrodošla. 

 ima li smisla imati hypertreading sada kada je toliko jezgri ?? Hypertreading je samo podjela postoječih jezgri, ako ima 24 jezgri, onda bi hypertreading omogučio da bude 48 jezgri. ali imali onda smisla dijeliti jezgre ?? Mozda  toliko jezgri radi bolje kada ih se ne dijeli? Volio bi to čuti od nekog tko se razumije u rad procesora tj tko razumije fukcioniranje iznutra.

 

 

 

Ima smisla, jer koliko god jezgri da imaš, SMT će ti uvijek dodati do 30% ovisno o aplikaciji. Render aplikacije (za koje se ionako koriste takvi procesori) jako dobro to iskorištavaju..

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Re: Novi Threadripperi stižu u studenom 2019. te p
IvanBrekalo kaže...
Dobro plavi brate nismo debili, poanta mog komentara je bila realna potreba drasticnog povecanja jezgri unutar 2 godine, pa nije da odjednom svi doma rendaju.zz

Što više CPU jezgri za manje love to bolje, "a ne da kao nekad 8/16 CPU košta 1000$"=a jest pojeftinio čak za 200$.

 

https://www.amazon.com/Intel-i7-6900K-Processor-2011-v3-BX80671I76900K/dp/B01FJLAIG0

 

....................

 

https://www.amazon.com/AMD-Ryzen-Processor-Wraith-Cooler/dp/B07B428M7F/ref=sr_1_1?keywords=AMD+Ryzen+7+2700X&qid=1571600239&s=electronics&sr=1-1

 

 

U slučaju da ima zaboravnih, ovo je prvi vrlo elegantni AMD Threadripper trailer."16/32 je sad onak slabo na HEDT", pa bi ovaj video trebalo malo presložit jer idealno paše za AM4 R9 16/32 Ryzen 3000.

 

 

 

 

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.10.2019 22:00 (rambox).
4 godine
protjeran
offline
Re: Novi Threadripperi stižu u studenom 2019. te p
T700 kaže...
BlueMax kaže...
IvanBrekalo kaže...

Sumnjam da je potreba za tolikim jezgrama toliko narasla u zadnjih par godina, ili je to samo ima se moze se?!

 Kad radiš 3D/video rendere veći broj jezgri = kraće vrijeme renderiranja.

Hyper threading sad na stranu i ajmo pretpostaviti da se radi o istoj arhitekturi i istoj frekvenciji:

Ako mi 4 core procesor neki render vrti 24 sata onda mi 12 core isti taj posao odradi za 8 sati. 24 core za 4 sata a 48 core za 2 sata. To su ogromne razlike u produktivnosti. Dakle nema suvišnog broja jezgri, svaka nova je dobrodošla. 

 ima li smisla imati hypertreading sada kada je toliko jezgri ?? Hypertreading je samo podjela postoječih jezgri, ako ima 24 jezgri, onda bi hypertreading omogučio da bude 48 jezgri. ali imali onda smisla dijeliti jezgre ?? Mozda  toliko jezgri radi bolje kada ih se ne dijeli? Volio bi to čuti od nekog tko se razumije u rad procesora tj tko razumije fukcioniranje iznutra.

 

 

 Osobno neznam tocan odgovor no koliko sam citao i recimo "cache memorija" zauzima hrpu mjesta unutar procesora pa vjerovatno to isto tako funkcionira i s HT/smt ka o isve ostalo, na to bi trebao odgovoriti netko "strucniji" i ja bi volio znati dali je to sad isplativo.

12 godina
offline
Re: Novi Threadripperi stižu u studenom 2019. te p
IvanBrekalo kaže...
Dobro plavi brate nismo debili, poanta mog komentara je bila realna potreba drasticnog povecanja jezgri unutar 2 godine, pa nije da odjednom svi doma rendaju.zz

 Pa odgovorio sam ti to. Potreba je ogromna. Ono što je nekad radila manja render farma danas odradi jedno računalo. Normalno da svi doma ne renderiraju niti vrte 10 virtualki niti rade kompleksne proračune i takvi neće ni kupiti Threadripper ili Epyc. Ko god ga kupi njemu je malo i ovo jezgri koliko ima. Ja imam realnu potrebu drastičnog povećanja broja jezgri i da je tri puta ovoliko opet bi mi bilo malo, pa ne znam kako bi drugačije odgovorio na pitanje.

12 godina
offline
Novi Threadripperi stižu u studenom 2019. te počet

Na pitanje o HT-u je već odgovoreno. Pošto se HT može isključiti lako dođeš do podatka koliko doprinosi. Oko 30-40%.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Novi Threadripperi stižu u studenom 2019. te p
BlueMax kaže...

Na pitanje o HT-u je već odgovoreno. Pošto se HT može isključiti lako dođeš do podatka koliko doprinosi. Oko 30-40%.

Prosječno malo niže od žutoga, ili kod Ryzen 3000 oko 38%.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opa-tema/249569.aspx?page=415&jumpto=5945149&sort=asc&view=flat

 

HT/SMT može izgurat i znatno više od žutanjka(ali i manje), ovisno kako gdje u kojem testu ili određenom softweru.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
offline
Novi Threadripperi stižu u studenom 2019. te počet

Ja se samo igram na svom 8(x2) jezgri pa ga zakucam na 100 posto svaki dan.

Ima nacina da se iskoristi sto god da radis. Puno ljudi misli da je to samo stvar prestiza imati vise jezgri, ali nije tako. Ljudi zele, ljudi kupuju, a neki ljudi i koriste.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice