Paradigm Monitor SE Atom - Vrijedni svake kune

poruka: 11
|
čitano: 4.403
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Paradigm Monitor SE Atom - Vrijedni svake kune".
11 godina
offline
Paradigm Monitor SE Atom - Vrijedni svake kune

Znaci Dali Zensor 3 se vise ne mogu kupiti jer su EOL, koji su nasljednici od Dalija a da su takav best buy kakav je Zensor 3 bio??

 
0 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Paradigm Monitor SE Atom - Vrijedni svake kune
Oberon 3 bi bio 'nasljednik', zvuči jako dobro, ali zasad košta oko 4000 kn, tako da nema govora o isplativosti umirovljenog Zensora 3, koji je koštao oko 2700. Možda kroz neko vrijeme, kad pojeftini...
Never put Dolby on snake detectors.
15 godina
offline
Paradigm Monitor SE Atom - Vrijedni svake kune

sve što ne moram kupiti vrijedi svaku lipu koju za to traže. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 1
16 godina
offline
Paradigm Monitor SE Atom - Vrijedni svake kune

A sad, ono, prosječan forumaš će 2390kn radije dati tako da za Logitech Z333 izdvoji 390kn, a preostalih 2000 za geforce gtx 1660 ili radeon RX590 ili neznam, gamerski monitor 27" AOC 27G2U, 144Hz, 1ms, pride i imat će i "zadovoljavajuć" i zvuk i sliku. I nebih tom prosječnom forumašu zamjerio ni rekao da to onda ne vrijedi svake kune... dok za samo par malih zvučnika, prosječnom forumašu na limitiranom budžetu i željom za gamingom... neznam. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
3 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Paradigm Monitor SE Atom - Vrijedni svake kune
2500kn za zvučnike je jeftino? Možda za tebe, ako te hrane mama i tata i usput dobivaš lijepih 5000kn za dvije kartice teksta mjesečno. Za nas ostale s djecom, kreditima, autima, računima i inim sranjima, i 200kn je previše.
 
0 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Paradigm Monitor SE Atom - Vrijedni svake kune

Kakav komentar!  Uspio si se posrati i po zvučnicima i po novinaru i njegovoj profesiji. Ne znam zašto si uopće čitao članak?
S druge strane, teško je naći zvučnike tih dimenzija u tom cjenovnom rangu uz poštenu preporuku. 

Svaka roba ima svog kupca, svaka budala svoje veselje, a HiFi je dovoljno skup sport da ovi zvučnici nisu zagrebali ni površinu. 

 

Za ljude koji actually znaju ponešto o zvuku i zvučnicima, pitanje glasi: može li ovaj par zvučnika funkcionirati bez subwoofera ili ih je bolje upariti u neki 2.1 sustav?

16 godina
moderator
offline
Re: Paradigm Monitor SE Atom - Vrijedni svake kune
ed_hunter kaže...

 

Za ljude koji actually znaju ponešto o zvuku i zvučnicima, pitanje glasi: može li ovaj par zvučnika funkcionirati bez subwoofera ili ih je bolje upariti u neki 2.1 sustav?

 

Mogu bez subwoofera. Da su "moji", dakle da ih kupim za svoj dom, ne bih osjećao potrebu da im dodam subwoofer. Naravno, ako netko voli baš monstruozan bas, taj će pikirati subwoofer ma što mu ja (ili itko drugi) rekao 

Never put Dolby on snake detectors.
16 godina
moderator
offline
Re: Paradigm Monitor SE Atom - Vrijedni svake kune
Kokobil50 kaže...
2500kn za zvučnike je jeftino? Možda za tebe, ako te hrane mama i tata i usput dobivaš lijepih 5000kn za dvije kartice teksta mjesečno. Za nas ostale s djecom, kreditima, autima, računima i inim sranjima, i 200kn je previše.

 

Da, 2.500 kuna je za zvučnike s ovakvim performansama povoljno. Hranim se sam, aute, račune i ina sranja imam, a djecu i kredite nemam, ali hvala na brizi  

 

Ako pronađem kvalitetne zvučnike za 200 kuna, budi siguran da ću s neopisivom radošću napisati i objaviti (i) njihovu recenziju 

Never put Dolby on snake detectors.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Paradigm Monitor SE Atom - Vrijedni svake kune
Davor kaže...
Kokobil50 kaže...
2500kn za zvučnike je jeftino? Možda za tebe, ako te hrane mama i tata i usput dobivaš lijepih 5000kn za dvije kartice teksta mjesečno. Za nas ostale s djecom, kreditima, autima, računima i inim sranjima, i 200kn je previše.

 

Da, 2.500 kuna je za zvučnike s ovakvim performansama povoljno. Hranim se sam, aute, račune i ina sranja imam, a djecu i kredite nemam, ali hvala na brizi  

 

Ako pronađem kvalitetne zvučnike za 200 kuna, budi siguran da ću s neopisivom radošću napisati i objaviti (i) njihovu recenziju 

 

Zašto ne bannate ovog notornog trola? Svaku temu zagadi sa svojim "pametnim" komentarima.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: Paradigm Monitor SE Atom - Vrijedni svake kune
overhaul kaže...

A sad, ono, prosječan forumaš će 2390kn radije dati tako da za Logitech Z333 izdvoji 390kn, a preostalih 2000 za geforce gtx 1660 ili radeon RX590 ili neznam, gamerski monitor 27" AOC 27G2U, 144Hz, 1ms, pride i imat će i "zadovoljavajuć" i zvuk i sliku. I nebih tom prosječnom forumašu zamjerio ni rekao da to onda ne vrijedi svake kune... dok za samo par malih zvučnika, prosječnom forumašu na limitiranom budžetu i željom za gamingom... neznam. 

Davorove recenzije audio opreme su za svaku pohvalu, vidi se da mu je to (pretpostavljam) najveca strast, pored espreso aparata :D.

 

No, ostaje cinjenica da je to strast koja je bliska jako uskom krugu ljudi, jer od svih strasti vidljivo je da je gaming - kojeg si spomenuo - cesci izbor vecem broju ljudi, iako oba spadaju u rang hobija sa jako skupom ulaznicom.

Moze se reci da se od gaminga vise dobije - jer je interaktivnije, kao i to da je sve vise ljudi koji spajaju klasicni IT posao i gaming, pa ista oprema ima dvojaku ulogu. Time bi se ugrubo vise "opravdala" kupnja jaceg racunala.

 

Ono sto sam ja primjetio je stanoviti zaokret prema Audio opremi kao temi Bugovih recenzija, sto je pohvalno, ali meni najmanje zanimljivo. Mjesecno izadje i po 5-6 recenzija vrhunskih zvucnika, dok nedostaje jedan segment - profesionalni,

ne-gaming monitori.

 

Ovo ljeto sam imao naum kupiti profesionalni monitor za dizajn i bio sam spreman izdvojiti veci iznos. No, naci tocne informacije na stranicama trgovina je bilo nemoguce. Vecina ducana nije navodilo sve specifikacije, gotovo nijedan ne navodi color specifikacije, a i nazivi modela su im cesto netocni iako par slova u nazivu znaci drasticnu razliku - jedan model Phillipsa ima USB-C dock, drugi ga nema i sl - a razlika je u zadnje 3 znamenke. Nazalost, i pri osobnoj provjeri u ducanima je bilo zanimljivih situacija, gdje sam pri posjeti jednog veceg ducana ostao iznenadjer i razocaran. Pitao sam prodavaca da li mi moze pokazati koje 2K i 4K monitore ima za pregled, pa me je doveo do izlozbenog dijela sa nekih 30-ak monitora na policama. No na pitanje moze li mi pokazati koji je tocno 4K, a koji 2K (nisam bas imao prilike uzivo vidjeti 4K na vecim dijagonalama pa me zanimalo) rekao mi je da su svi spojeni na isti 1080p input. Preporucio mi je Gaming 4K 144Hz od oko 6000kuna. Ni govora o coloru. Na kraju sam uzeo AOC 2K jeftiniji model - iako je i tu u nekim ducanima bilo tesko naci IPS model jer se nazivi IPS i VA modela razlikuju u zadnjih par znamenki.

 

Tu bi mogao casopis kao Bug nastupiti sa recenzijom, jer sam siguran da je zainteresiranih kupaca da profi monitor vise nego za specificni model zvucnika - pogotovo jer bih ovako laicki rekao da su razlike izmedju pojedinih vrhunskih modela zvucnika manje nego kod nekih monitora (pa neka me @Davor ispravi ako grijesim). To govorim i zbog toga sto ne manjka profesionalnih ducana za audio opremu, koje vecinom imaju i showroom ali i najcesce puno strucnije prodavace koji ce znati objasniti specifikacije, dok je vecini prodavaca u IT ducanima sRGB nepoznat pojam - potkovani su sa 144Hz.

 

Bug takodjer ima i opremu s kojom se mogu detaljno recenzirati ti monitori i potvrditi jesu li navodi iz specifikacija tocni.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Paradigm Monitor SE Atom - Vrijedni svake kune
wyks kaže...

Ovo ljeto sam imao naum kupiti profesionalni monitor

 Ah, trebalo mi je vremena da skontam da pričaš o video monitoru, a ne zvučnom monitoru... već htjedoh ubaciti ponekog aktivca. 
Da se vratim na te audio svirače... fali i pregled pc zvučnika. Tu je žestoka konkurencija, i dosta se međusobnim nadmetanjem spustila cijena za jednako zadovoljavajuć zvuk. Posebna kategorija se pojavila u zadnjih nekoliko godina koja pokriva bluetooth zvuk, sjećam se kad su se prvi put pojavili i onom cilindričnom gljivastom obliku, zbunili su zvukom i iskusnije hifiste... sad ih imaju sony, jbl, bose, harman kardon, huawei, xiaomi... i tako. dovoljno je kliknuti nabava, periferije i razvrstati po popularnosti. A pretpostavljam da je bugu do popularnosti unutar IT tema, bez obzira što netko u redakciji ima osobne preferencije za drugim stvarima ili imaju deal sa lokalnim dućanom koji nudi hifi. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice