Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, onda

poruka: 73
|
čitano: 19.887
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, onda ".
4 godine
protjeran
offline
Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, onda

Kada vidim da police za piće zauzimaju dobar dio prodavnice, a onda vidim da zaslađena pića zauzimaju 80% toga i kada vidim da je sadržaj šećera često trećina ako ne i više kilaže pića....najzdravija opcija mi ipak kupiti bocu piva...

 
15 2 hvala 0
15 godina
offline
Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, onda

Boca 0,7lit kvalitetne kapljice mjesečno i živ100 god. Ne treba puno novaca da srkneš vrhunsku kap, evo ovaj bolji od puno skupljih šta sam probao.

 

https://www.thewhiskyexchange.com/p/36818/bushmills-black-bush

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
3 1 hvala 0
9 godina
offline
Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, onda

u tekstu se spominje da doktor neće preporučiti alkohol, a meni se prije pola godine upravo to dogodilo, dobio sam napismeno da je dobro popiti čašu vina ili piva dnevno.. ali ni ne sjetim se svaki dan, nemam naviku 

Moj PC  
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, onda

prosto, bre, ki pasulj: budući da je razlika između lijeka i otrova samo u dozi, alkohol na recept i amen (u slučaju dvojbi upitajte svojeg alk liječnika ili ljekarnika). možda bi funkcioniralo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, onda

A drmnuti rakijicu prije ručka? Čuo sam da doktori preporučaju.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, onda

*Zato, popiti piće dok se družite s obitelji ili prijateljima može biti od koristi za ublažavanje stresa i promicanje osjećaja blagostanja.

 

-postoji jedan nauk u psihijatriji i psihologiji koji kaže da..... ako ti treba piće da se "opustiš" u društvu, već imaš problem i ne bi smio popiti ni čašicu alkohola.

 

inače, teška tema, nisam ni ja svetac..ili, i sveci piju, zar ne.

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
13 0 hvala 0
8 godina
offline
Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, onda

Doktori preporucuju.....

 

E sad, a sto preporucuju..... casa piva, vina, rakijice - prije, tijekom, poslije jela....

 

Uporiste u stvarnoj znanosti i medicini, ili desetljeca/stoljeca narodnog vjerovanja koje su se ukorijenile u istoj?

 

Uostalom "umjerenost" je osobna klasifikacija, prema tome, kako je izmjeriti, izvagati i normirati u nesto sto ce vrijediti apsolutno za svakoga?

 

200 grama mljevenog mesa = porcija cevapa. Isto za onog tko je nemoze cijelu pojesti, kao i za onoga tko pojede 3 takve.... I opet, ovisno o organizmu, tezini, prehrambenim navikama, niti tako normirana kolicina nema jednak utjecaj na svakoga, no, nema LOS utjecaj - naime nisam nigdje procitao "pojeo 3 porcije cevapa i izazvao sudar", iako vjerovatno ima i takvih slucajeva, gdje su cevapi samo katalizator neceg drugog, a ne glavni uzrok....

 

Sto je u ovom slucaju umjereno, a blagotvorno za zdravlje?

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o
Jesi trijezan?
Nisam
Jesi pijan?
Nisam
Što si onda?
Taman:)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
11 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o
dery kaže...

Boca 0,7lit kvalitetne kapljice mjesečno i živ100 god. Ne treba puno novaca da srkneš vrhunsku kap, evo ovaj bolji od puno skupljih šta sam probao.

 

https://www.thewhiskyexchange.com/p/36818/bushmills-black-bush

 Meni kad ljudi dolaze u posjetu donese upravo Black Bush.

 

A piti ili ne piti i koliko piti su dileme koje su naši djedovi odavno riješili. Piješ dok ima.

12 godina
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o
Anđeo bez falinge kaže...

*Zato, popiti piće dok se družite s obitelji ili prijateljima može biti od koristi za ublažavanje stresa i promicanje osjećaja blagostanja.

 

-postoji jedan nauk u psihijatriji i psihologiji koji kaže da..... ako ti treba piće da se "opustiš" u društvu, već imaš problem i ne bi smio popiti ni čašicu alkohola.

 

inače, teška tema, nisam ni ja svetac..ili, i sveci piju, zar ne.

 

 Ono kad pacijent glumi doktora pa dobije još jednu dijagnozu.

7 godina
offline
Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, onda

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, onda

Ako mi jedno pivo dnevno produžuje život npr za dvije godine, onda ću popiti 2 piva dnevno pa ću živjeti jednako dugo kao da ne pijem nijedno.

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o
Meni su doktori čreporučivali pivo zbog bubrežnih kamenaca, no nikad nisam istraživao je li pivo doista korisnije od vode po tom pitanju. Uz to bi napomenuli da ne treba pretjerivati.

Ne razumijem zbog čega bi viski bio zdraviji od mirogojčeka, što se alkohola tiče trebali bi biti isti. Vjerojatno se razlikuju u drugim sastojcima, ali pitanje je koliko to čini zdravstvenu razliku. Nije viski skup jer je zdrav.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, onda

kažu da je protiv koronarnih bolesti alkohol slično učinkovit kao i aspirin i neki drugi lijekovi protiv zgrušavanja krvi primjerice... + neki sastojci crnog/crvenog vina blagotvorno utječu na krvožilni sustav, polifenoli, hdl-ldl etc.

 

istina ili neistina?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 13:25 (Louis Pluto).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, onda

Hm...

Radio sam kao konobar u rock klubovima dugi niz godina. Uglavnom nocne smjene. Ono pocne se oko 6-8 pa zavrsi u jutro nekad ili u podne :) . Tih godina sam pio otprilike 1.5l nekog zestog pica min 4 puta sedmicno. 3 ili 4 dana sam radio ostalo imao slobodno. No kad si slobodan uvijek je gida negdje i negdje sam bio pozvan. Kontam sad, koliko sam si skratio godina zivljenja ili sam vec trebao bit 2m pod zemljom :)
A sto se tice preporuka pica evo ih par od mene.

 

https://www.amazon.de/Makers-Mark-Kentucky-Straight-Bourbon/dp/B003ZINBLE

https://www.amazon.de/Courvoisier-4-CV-024-40-VSOP-Cognac-0-7/dp/B00VQROQ3I/ref=sr_1_4?crid=2WJ3G0KL9N92I&keywords=courvoisier+vsop&qid=1569152007&s=alcohol&sprefix=cour%2Calcohol%2C174&sr=1-4

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 13:35 (Arctic Skies).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o
Arctic Skies kaže...

Hm...

Radio sam kao konobar u rock klubovima dugi niz godina. Uglavnom nocne smjene. Ono pocne se oko 6-8 pa zavrsi u jutro nekad ili u podne :) . Tih godina sam pio otprilike 1.5l nekog zestog pica min 4 puta sedmicno. 3 ili 4 dana sam radio ostalo imao slobodno. No kad si slobodan uvijek je gida negdje i negdje sam bio pozvan. Kontam sad, koliko sam si skratio godina zivljenja ili sam vec trebao bit 2m pod zemljom :)
A sto se tice preporuka pica evo ih par od mene.

  i jesi li se uspio izliječiti od alkoholizma?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
4 godine
offline
Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, onda

heheheh sad pijem svake prestupne :)

No taj period je vjerovatno najbolji dio zivota. Party svaku vecer, zena previse a vremena premalo :)

Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o
Nazad 3god u Nizozemskoj su sumnjali da imam burnout. I doktor mi je reka da nije još došlo do toga ali da svakako moram barem jedanput tjedno sist u kauč i popit pivo dva. Ima tu nešto.. o treba slušati doktora
Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, onda

Ukratko, doktor kaže ako piješ na hekte, umrijet ćeš od kapi.

Ja rekoh
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o
Arctic Skies kaže...

heheheh sad pijem svake prestupne :)

No taj period je vjerovatno najbolji dio zivota. Party svaku vecer, zena previse a vremena premalo :)

  mislim, litra i pol žestice dnevno godinama je već opasni alkoholizam, povećana tolerancija, drhtavica, teška ovisnost, jetra, mozak etc... hospitalizacija u psihijatrijskoj ustanovi za liječenje od bolesti ovisnosti, antabus, društva liječenih alkoholičara i to...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
8 godina
offline
Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, onda
Kad se sve sažme, trebalo bi za svakog čovjeka odrediti koliko bi mu alkohola bilo dobro, a koliko loše. Meni je npr. nezamislivo da jedem ribu da je ne zalijem čašom crnog vina. Da bih se izliječio od alkoholizma (recimo) trebao bih prvo prestati jesti ribu. No uz ribu jedem obavezno šalšu (rajčicu) i maslinovo ulje. Kad ne bih jedo ribu, ne bih jeo ni ove dvije namirnice koje su izuzetno zdrave. I što sad? Sve skupa, trebalo bi u procjenu štetnosti/koristi od alkohola uvesti: 1.) spol, 2.) dob, 3.) stupanj neurotiziranosti, 4.) vrsta hrane, 5.) kronične bolesti... No zdrava mi pamet govori da čovjek ne treba piti da bi se opio, nego da bi guštao u hrani i (eventulano) blago se opustio. Ja redovito pijem vino od svoje 10 godine i nikada nikakve probleme s alkoholizmom nisam imao. Treba imati zdrav odnos prema alkoholu. U Dalmaciji ćete vrlo teško naći alkoholičara - a svi piju.
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, onda

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 1 hvala 0
4 godine
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o
Louis Pluto kaže...
Arctic Skies kaže...

heheheh sad pijem svake prestupne :)

No taj period je vjerovatno najbolji dio zivota. Party svaku vecer, zena previse a vremena premalo :)

  mislim, litra i pol žestice dnevno godinama je već opasni alkoholizam, povećana tolerancija, drhtavica, teška ovisnost, jetra, mozak etc... hospitalizacija u psihijatrijskoj ustanovi za liječenje od bolesti ovisnosti, antabus, društva liječenih alkoholičara i to...

 Sad kad to tako kazes, sve to stoji :) . Istina je da kad nisam htio piti nije mi bio problem. Kad jesam htio piti, pa znalo se piti 10 dana za redom, jel non stop su desavanja bila :) . 1.5l zvuci puno, stvar je u tome da sam stalno u pokretu bio. Kada sjedis u nekom stanu i pijes, toliko nisam mogao popiti. No kada se radilo, to je bilo otprilike ovako: dodjes do sanka, cimnes nesto (lavov, stock, whiskey, jegger itd) i onda ides i nosis pica i tako 4-8 sati. Ne budes bas nesto pijan posebno, doduse ovo je moj slucaj :) . To je vise bilo da se izdrzi posao koji je bio... blago receno naporan. Kad se recimo ljudi razidju, vecinu vremena ostane neka ekipa i dok ja zavrsavam usput se pije, smije i ostale dobrote. Tak da se taj dan ili vece znalo oduziti i na sutradan. Odes kuci otusiras se i trci nazad na gidu kad imas slobodan dan :) , onda opet posao, pa opet ekipa ... i tak se potrefi dobrota od sedmice. No to je bilo prije 10ak godina.

6 godina
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o
Sav alkohol kojeg sam ja popio do sad može stati u žlicu za juhu...meni to ne paše...možda popušio 1 gram duhana....od onih supstanci još NIŠTA...kave možda 100 grama

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o
HCMAA kaže...
Sav alkohol kojeg sam ja popio do sad može stati u žlicu za juhu...meni to ne paše...možda popušio 1 gram duhana....od onih supstanci još NIŠTA...kave možda 100 grama

 Od cega ces umrijeti? 

Ako ti je škola preteška, ispiši se.
15 godina
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o
Zeleno je ipak bolje i manje štetno.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o
Od dosade
15 godina
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o
danen kaže...
 U Dalmaciji ćete vrlo teško naći alkoholičara - a svi piju.

 kad su uglavnom svi takvi odselili na sjever (pokojni arsene d'gabi, primjerice). ipak postoje tamo i reprezentativni primjerci (ban, grdović ...) tako da je distribucija u hrvata skoro pa ravnomjerna. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Re: Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, o
HCMAA kaže...
Sav alkohol kojeg sam ja popio do sad može stati u žlicu za juhu...meni to ne paše...možda popušio 1 gram duhana....od onih supstanci još NIŠTA...kave možda 100 grama

 Nije ni to dobro koliko god to čudno zvučalo. Alkohol može imati blagotvoran utjecaj ako ne i izlječujući kod nekih bolesti ili stanja. Npr. sjećam se da sam čitao neke studije u kojima su pratili ljude sa opsesivno kompulzivnim poremećajem i pokazalo se da su skoro svi do jednog bili antialkoholičari. I onda su im polagano počeli ubacivati u prehranu alkohol. Piva, vino, žestica, dan za danom povećavali unos. Nakon nekog vremena (dosta mjeseci ili čak i godina-dvije) imali su 30% alkoholičara i nijednog sa opsesivno kompulzivnim poremećajem.

PSN - darklydexter
15 godina
offline
Piti il' ne piti, to je pitanje (a ako piti, onda

Uzrečica ide: tko je vidio prodavat dobru kapljicu kad za te novce nečeš kupit ništa bolje.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice