Preminuo je čovjek koji je izumio računalne lozink

poruka: 11
|
čitano: 3.519
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Preminuo je čovjek koji je izumio računalne lozink".
6 godina
offline
Preminuo je čovjek koji je izumio računalne lozink

Za ozbiljno me interesira....kad ja recimo testirsmrneku lozinku i izbaci mi da je potrebno milijun hodinagza njeno razbijanje....stvarno tako ili je moguće to zaobići???

 

Inače RIP...

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Preminuo je čovjek koji je izumio računalne lo
HCMAA kaže...

Za ozbiljno me interesira....kad ja recimo testirsmrneku lozinku i izbaci mi da je potrebno milijun hodinagza njeno razbijanje....stvarno tako ili je moguće to zaobići???

 

Inače RIP...

 Moze se zaobici, zavisi kakav se algoritam koristi za probijanje

battletag:MasnaKrvavic#2275
15 godina
offline
Re: Preminuo je čovjek koji je izumio računalne lo

-ovisi o resursima, svaka vrata-brava se mogu zaobići i u pravilu uvjek postoji backdoor, rezerva ili 'propust'.. a propust je prečesto fičer koji se taji ostatku svijeta.

-npr win98 uvođenjem login passa .. zaobilazak je bio običan esc.. tj logira te bez passa. Da bi mogao nešto zaobići, tad moraš o tome znati 'sve', kao i put, moraš znati kako zaobilaženjem neke točke doći do cilja, jer nije cilj bezglavo lutati.

-pokušaj neki zippas.. za to imaš bruteforce i to može potrajati ovisno o kompjuterskoj snazi koju imaš, cpu pa jače gpu.. itd. a ako imaš dictionary tad je to pametniji bruteforce jer prvo provjerava uobičajene pass i time višestruko može skratiti vrijeme ali to je stvar svakog konkretnog passa, sreće, random redoslejda i sl, npr ako ideš od nule 0-1-2... i vrtiš brojačnik, tad ćeš do 999 doći nakon x-sekundi i ako je to pass tad ćeš potrošiti vrijeme, ako kreneš unazad abecedom, tad ćeš ga pogoditi iz prve itd. a najveći problem je uopće zanti npr format (duljinu znakova) passa, tj nije isto ako su znamenke, slova, char$.. i kombinacije i ako je duljina 8-32.. duže.. npr lako je pin od 4 znamenke, što s 5, 6.. što s 50 znameki ili više? U teškim passovima (dugačkim) je logika važna, tj praćenje navika korisnika, čak gledanje izlizanosti tipki koje koristi ljevak-dešnjak ili jel qwertz-qwerty.. usa-naš raspored pa tad i čćžšđđ ili zagrade itd..

-ako postavim šifru npr qwertz (prvi red slova redom tipkan... uopće nije teška šifra..) prosječan hacker na US tipkovnici će trebati sate bruteforcea jer on ima qwerty raspored i logika mu tad ne pomaže za eliminaciju i brže pogađanje pa mu ostaje čisti brute force, ako zna da koristim hr raspored, tad to možda pogodi iz recimo desetog pokušaja.. i sl.

 

-brute force probijanje uopće nije 'pravo probijanje' kao što to nije isto ako bravu otključamo ključem, ako zanamo napraviti kopiju ključa ili picklockom ili ako uzmemo čekić i srušimo vrata ili zid..

-hakeri su stvar filmova, kao i jamsebondovi.. pass će netko jednostavno znati, npr u firmi gdje šefica ima pass na posititu zaljepljen na monitor.. ili krađom na faceu ili malwareom i sl. Insider jobovi su većina + ljudska naivnost/glupost, ostalo je hollywood.

 

-pin za bankomat je dobar (odličan) primjer, mada je samo 4 znamenke, dovoljno je dobar, jer se nakon 3 pokušaja zaključa.. i planiralo se povećati na 6 zanmenki ali .. + isto to nije dovoljno z alanac bicikla jer ga možeš izvrtiti u par minuta i pri tome nisi pametan-haker iz filma nego blentavi lopov, dok bi još siroviji bruteforce bio rezanje lanca klještima. U toj usporedbi, bankomat i bicikl imaju istu zaštitu? ne.. nemaju, jer bic je vani i dostupan ne lopovu, bez alarma ili čuvara.. a bankomat nije, zaključa karticu.. osim kad ga raznesu itd.

.. tj kompliciranost ključa služi samo usporavanju provalnika-lopova, do reakcije zaštite, ako zaštie nema tad lopov može sve .. ako ima ključ (ili zna pass) tad nije lopov nego korisnik.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 12:28 (ihush).
6 godina
offline
Re: Preminuo je čovjek koji je izumio računalne lo
Ma imam neku šifru....koju vježbama zapamtiti...ima od 20 pa nadalje znakova...brojevi....slova...ostali znakovi....pa me onako interesira... da ja sad na usb stick stavim nešto i to zaključam...Jel moguće bez brute force to zaobići...recimo Jel CIA to može zaobići ili isto mora koristiti brute force...enkripcija+pass
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Preminuo je čovjek koji je izumio računalne lo
Fora mu je zakon :) so true :)
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Preminuo je čovjek koji je izumio računalne lo
r/oddlyspecific
15 godina
offline
Re: Preminuo je čovjek koji je izumio računalne lo
HCMAA kaže...
Ma imam neku šifru....koju vježbama zapamtiti...ima od 20 pa nadalje znakova...brojevi....slova...ostali znakovi....pa me onako interesira... da ja sad na usb stick stavim nešto i to zaključam...Jel moguće bez brute force to zaobići...recimo Jel CIA to može zaobići ili isto mora koristiti brute force...enkripcija+pass

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Preminuo je čovjek koji je izumio računalne lo

Ovisi o mehanizmu na koji je autentifikacija implementirana. Password je samo dio slagalice.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
7 godina
neaktivan
offline
Re: Preminuo je čovjek koji je izumio računalne lo

Može naprimjer mercedes tehnikom, za manje od pet minuta.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
15 godina
offline
Preminuo je čovjek koji je izumio računalne lozink

ah, sto mu bubnjeva darkvuda. zaboravio sam lozinku za jednu "stručnu" stranicu ali se sjećam da je nije bilo teško probiti (nešto s katalonskim nizom i nekim korijenom iz nadrealnog broja pomnoženog sa srednjim slovima azbuke). i još mi umro pantelija upa ostah bespomoćan. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2019 16:12 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Preminuo je čovjek koji je izumio računalne lozink

da pogodim:

 

posjetio ga čika Alchajmer pa zaboravio šifru kabineta s lijekovima?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice